Nógrád. 1978. június (34. évfolyam. 127-152. szám)

1978-06-13 / 137. szám

Lengyelország—Mexikó 1 3—1 (1—0) r Rosarióban az iráni Nandar 20 m-ről lőtt a bal alsó sa- játékvezető irányításával a rokba (2—1). Két kihagyott mexikói és a lengyel váloga­tott az alábbi összeállításban kezdett: Mexikó: So to —, Flores, mexikói helyzet következett, a 69. percben Cosmeros fejelt mellé, majd két perccel ké­sőbb Sanchez lövését védte To- maszewski. A 76. percben fris- Cosmeros, Gomez, Vasquez — sített a lengyel válogatott, de la Torre, Cuellar, Garde- Iwant Lubanski, Rudyt Macu­nas — Ortega, Rangel, Sanc­hez. Lengyelország: Tomaszewski Szymanowski, Zmuda, Gor­gon — Rudy, Kasperczak, Deyna, Boniek — Masztaler, Lato, Iwan. A mexikói együttes kezdett jobban. A 8. percben Sanchez hibázott jó helyzetben, majd 4 perc múlva Cuellar nem talált közelről a kapuba. A 14. percben adódott az első lewicz váltotta fel. A mexi­kói középpályások rendre ve­zették támadásaikat, azonban csak ritkán jutottak el a len­gyel kapu közvetlen közelébe. A 82. percben azután a jól játszó Boniek belőtte a len­gyelek harmadik gólját (3—1) és így biztos, két gólkülönb­ségű győzelmet aratott a leg­utóbbi VB bronzérmese. Végig közepes iramú volt a találkozó, a mexikóiak az első félidőben még jól tartották gólszerzési lehetőségük a len- magukat, teljesítményük ebben az időszakban jobb volt, mint az első két mérkőzésükön. Az egyenlítő góljuk után a mexi­kói válogatott fokozatosan el­fáradt és nem tudta megaka­gyeleknek, azonban Latót re­mekül szerelte Vasquez. A 30. percben a 99. válogatott mér­kőzését játszó Deyna ívelt be szögletet, Iwan közeli fejesét a mexikói kapus látványosan -dályozni a vereséget, védte. Három perccel az első félidő lefújása előtt, Boniek * egy gyors ellentmámadás vé­gén megszerezte a lengyel vá­logatottnak a vezetést. (1—0) A második félidőre valami­vel felgyorsult az iram, s a mexikóiak is támadásba len­dültek. Az 51. perben egy gyors támadásuk után Rangel egyenlített is. (1—1). Cseréltek a közép-amerikaiak, Mendiza­Miután Lengyelország 3—1- re győzött Mexikó ellen, s az NSZK—Tunézia találkozó 0—0-ra végződött, a második csoportban a lengyelek vé­geztek az első helyen. Ez any- nyit jelent, hogy A középdön­tőbe jutottak, a mérkőzésekre Rosarióban és Mendozában ke­rül sor. Az NSZK a B közép­bal állt a Cardenas helyére, döntőben játszik Buenos Aires- Még ugyanebben a percben a ^en és Cordobában. A csoport mexikói játékosok a gólnak végeredménye: örültek, a védelmük azonban nem figyelt és az 56. percben j. Lengyelország a lengyel válogatott újra meg- 2. nszk szerezte a vezetést, Deyna 3 Tunézla használta ki a védelmi hibát, i Mexikó 4—1 6—0 1 1 3—2 2-12 Labdarúgó NB Itt, Gyenge hajrá Kecskeméti TE—Bgy. SE 3-0 (2-0) Kecskemét, 1000 néző, v.: iramodott el, a 16-oson belül Kuti. KTE: Kerpits — Szabó, Virágh, Nagyhegyesi, Komá­romi (Dobó), Csordás, Zu- bornyák (Magyar I.), Mányo­hátulról akadályozták sza­bálytalanul. Kuti játékvezető 11-est ítélt. Szebeni bal sa­rokba tartó 11-esét Kerpits ki, Csurka, Forhanda, Hor- szögletre ütötte! A 44. percben váth. Edző: Vereb István, B.-gyarmat: Balázs (Baár) — Robb, Szebeni, Lajkó, Fábri, Hornyák, Erdélyi, Szedlák, Hugyecz, Szűcs, Tóth (Ba- binszki). Edző: Dávid Róbert. A délelőtti órákban hatal­mas eső áztatta pályán a Tóth megsérült, szünet után helyét Babinszki foglalta el. A második félidőben a gyar­mati csapat igyekezett hátrá­nyát behozni, Szebeni majd Babinszki lövése szállt mellé. Az 58. percben egy hazaadás kicsúszott Balázs kapus ke­mérkőzés egész ideje alatt állt zéből, Porhan.da rajtaütött, a víz. A vizes, csúszós talajon mind a két csapat nehezen talált magára. Először a Bgy. SE csatárok előtt nyílt gól­szerzési lehetőség. A 14. perc­ben Szedlák cselsorozat után gólt szerzett. A 60. percben Balázs kezéből ki­csúszott a vizes labda, s Csur­ka közeiről hálóba pofozta harmadik gólját. 3—0. A rend­kívül idegesen védő Balázst bal oldalról jó labdát adott Baár váltotta fel a kapuban, be, Szűcs az ötösről gyatrán a porhanda lövését Baár a ka' kapus kezébe fejelt. A gyar­matiak támadtak, mégis a KTE szerzett vezetést. Hor­váth jobb oldalon vezette a labdát, Szebeni keresztezni in­pufára tolta, később önfeláldo­zó belevetődéssel mentett Hor­váth elől. Ezen a mérkőzésen a Bgy. dúlt, a csatár kicselezte, majd SE tudása alatti teljesítmény i beadott, beadásából Csurka nyújtott. Csatárai igen kevés szerezte meg a hazaiak veze­tő gólját. 1—0. Hugyecz hosz- szú indításával Szűcs próbál­kozott, de a hazai védők sze­gólhelyzetet .teremtettek, vé­delme nagy hibaszázalékkal játszott. A vizes talajhoz job­ban alkalmazkodó és Ielkeseb­relték. Horváth távoli lövését ben játszó hazai csapat meg­Balázs a kapufára tolta, a kapufáról visszapattanó lab­dát a szabadon hagyott Csur­ka a hálóba fejelte. 2—0. Szedlák labdájával Szűcs érdemelten nyert. Jó: Nagy­hegyesi, Szabó, Porhanda, Csordás, Csurka, ill. Robb, Er­délyi, Szedlák. — beke — Olaszország —Argentína 1—0 (0—0) Az első csoport utolsó mér­kőzésére szombaton került sor. Az izraeli Klein játékvezető sípszavára a Buenos Aires-i River Plate Stadionban 80 000 néző előtt futott ki a két együttes. Az összeállítások: Argentína: Fillol — Olguin, Galvan, Passarella, Tarantini — Ardiles, Gallego, Valencia — Bertoni, Kempes, Ortiz. Olaszország: Zoff — Gentile, Bellugi, Scirea, Cabrini — Causio, Tardelli, Antognoni, Benetti — Bettega, Rossi. A mérkőzés előtt rövid gyászszünetet tartottak az ar­gentin válogatott középcsatá­rának, Lugue fivérének, Fer- nandónak elhunyta miatt. A csatár — aki sérülése miatt amúgy sem szerepelt volna az olaszok ellen — elhagyta az argentin együttes szálláshelyét, mivel testvére közlekedési bal­eset áldozata lett. A második félidő elején az argentin szurkolók hatalmas kórusa szinte űzte-hajtotta a hazaiakat a rohamokra. Tá­madtak is, de az olasz véde­lem ekkor tanári módon véd­te kapuját és csak szögleteket tudtak az argentinok kiharcol­ni. Az 54. percben 20 m-es szabadrúgáshoz jutottak az olaszok, Antognoni bombája alig jutott mellé. Óriási csa­tát vívott a két együttes. A 60. percben Tarantini adogatá­sok után fölé lőtt, majd Benet­ti fejbe rúgta Gallegót, amiért sárga lapot kapott. A korábbi biztatás füttyre változott az argentin, nézők körében, s a hazai játékosok idegesen küz­döttek. Az olaszok több ellentáma­dást vezettek és az egyik meg is hozta az eredményt. A 67. percben partdobás után vil­lámgyors adogatás végén Bet­tega laposan a jobb sarokba lőtt. (1—0 Olaszország javára). A 73. percben mind a két csapat cserélt. Az argentinok­nál Ortiz helyére Houseman állt be, míg az olaszoknál Antognonit Zaccarelli váltot­ta fel. A 78. perben Bettega megsérült, de egész rövid ápo­lás után folytatta a mérkő­zést. Az argentinok ismét tel­jesen beszorították az olaszo­kat, igyekeztek távolról is lő­ni, de bombáik mindig célt tévesztettek. AZ I. CSOPORT VÉGEREDMÉNYE Az I. csoportban Olaszország került az első helyre, s a kö­zépdöntő B csoportjába kerül­tek, amelynek az NSZK is résztvevője. Az argentinok a másik középdöntőben játsza­nak tovább. A csoport vég­eredménye: 1. Olaszország 3 2. Argentína 3- 8—2 1 4—3 !. Franciaország 1. Magyarország 1 ­2 5—5 2 3 3—8 ­A toló 23. heti eredménye 1. Dorog—Volán 2—8 2 2. Budafok—STC 2—2 X 3. MÁV DAC—Komló 0—1 2 4. BTASK—Nagykanizsa 0—2 2 5. Eger—Szolnoki MTE 3—1 1 6. Szekszárd—Vác 2—0 1 7. Pét—PVSK 1—1 x 8. Véménd—Oroszlány 3—0 1 9. Sabária—Bauxitb. 2—2 x 10. Láng V.—Építők SC 1—2 2 11. Gyöngyös—KSC 5—5 x 12. KTE—Balassagy. 3—0 1 13. Borsodi B.—Leninváros 1—0 1 +1 14. Síküveggy.—Lehel SC 0—6 2 és 8 méterről a bal alsó sa- Ra_ rokba gurított. 2—1. he­noki címhez az STC gárdája. A tarjániak okosan futballoz­tak, teljesítették a célkitű­zést: pontot hoztak a vissza­vágásra készülő budafokiak lú, időnként változatos, küz­delmet vívott a két csapat. Az A félidő hátralevő részében, STC rutinos gárdája biztonsá- a BMTE szorongatott, de a gi játékkal elsősorban a véde- tarjáni védelem jól dolgozott, kezésre össszpontosított, mint Szünet után Kacsányi rög- kiderült, sikerrel. A gól utón tön az első percben növelhet- egy kicsit túl korán megelé- te volna csapata előnyét. Nyolc gedtek a vezetéssel a tarjáni ' méterre tisztán állt a kaputól, fiúk, s ez megbosszulta magát.' megnézte a jobb sarkot, lefe- a hazaiaknak nemcsak az jelte a labdát, de Szűcs rit- egyenlítés sikerült, de a veze- kán látott bravúrral, parádés tést is megszerezték, sőt nö­Újabb pontszerzéssel közel a bajnoki címhez Budafoki M1E Kinizsi-Salgótarjáni IC 2-2 (2-1) Budafok, 1500 néző, vezette da, a védők késlekedtek az el- zaiak játszottak enyhe me- Kőrös. (Bauer, Dravecz). Bu- rúgással, Michna ott termett zőny fölény ben. dafok: Lengyel — Horváth, és közelről nem hibázott. 1—1. üjabb értékes ponttal, egy Rácz, Kapitány, Vizl - Paizs, Az egyenlítés meghozta a lépéssel közelebb került abaj­Stefanics, Tátrái — Michna, hazaiak kedvet. Stefanovics r ..................... B leicher, Kacsányi. Edző: Do- lövését védte Szűcs, majd a besch Gyula. STC: Szűcs — 40. percben a vezetést is meg- B. Kovács, Kanász, Horváth szerezték a budafokiak. III., Ádám — Répás, Kegye. Paizs középen vezette fel a Földi - Szoó, Bíró, Kajdi. labdát, átkígyózott a védőkön, ^ŐnábóCKÖzepes“ szinvoAa­Edzo: dr. Lakat Karoly. *■- ° -—*----’ " “­C sere: Michna helyett dics a 65. percben, Földi lyett Cséki a 68. percben. Cóllövő: Bíró (6. perc), Michna (26. perc), Stefanies (40. perc), Bíró (47. perc). Fülledt időben, jó talajú pá­lyán a vendégek kezdtek job­ban és már a 6. percben — óriási védelmi hibából — Len­?n6 Fsvtariáni támadásijáén vetődéssel mentett. A kontra- vélhették is volna előnyüket, da. Egy tarjám tamadas vegén támadás meghozta az egyenlí- Szünet után már olajozottan' tést. működött a Stécé gépezete. A 47. percben Kajdi vezette Okosan, tartották a labdát a fel a labdát. Kapura küldte a középpályások, majd a sokat' védőkről Bíró elé pattant a mozgó Bírót és Kajdit indí- labda, aki 5 méterről laposan tották. Végeredményben a a hálóba gurított. 2—2. helyzetek alapján az eredmény Üjra a tarjániak harcoltak igazságos, bár hozzá kell ten­--------- ki mezőnyfölényt. Az 52. pj> ,a. ^MTE szp1?eJ',P^a,n d űltek a hazaiak. Paizs 22 percben Szoó indult meg kö- ÍJ?» , birtokolta a labdat, és méterről célozta meg a jobb zépen és 10 méterről óriási lö- időnként beszorította ellenie-, alsó sarkot — a labda a ka- vést küldött kapura. A labda let­pufa mellett zúgott el. A má- a felső kapufán csattant! Ér- A BMTE csapatában Len- sík oldalon Kegye 30, méter- dekes, változatos volt a já- gyei jól védett, hátul Horváth, ről váratlanul meglőtte a láb- ték. Michna elfutott a jobb ol- Rácz, Kapitány a sorrend. A dát, s Lengyel csak nagy bra- dalon, középre küldte a láb- középpályán Stefanies és Tát- vúrral tudta ujjheggyel szög- dát, Szűcs és Horváth össze- rai dolgozott sokat, míg elől letre ütni a bal felső sarok- futott, Stefanies lőtt de Hor- Kacsányi lendülete és megöl-; ból. Két perc múlva Kajdi váthról szögletre pattant a dósai, Bleicher harcossága di- előtt nyílt gólszerzési lehető- labda. A hazaiak átvették az csérhető. ség. Egyedül tört kapura Len- irányítást és mezőnyfölényt az STC-ben Szűcs olykor gyei kétségbeesetten kifutott, harcoltak ki. Kacsányi lábá- bravúrosan védett. Kanász jól jó érzékkel, mert a tarjáni ról kecsegtető helyzetben le- rombolt, de B Kovács és csatár belelőtte a labdát. Föl- perdült a labda. Az STC jól Ádám is jó ütemben lépett di labdájával Szoó indult meg megszervezte védelmét, s a közbe Répás nagy területen éf, JT£teíe?,,XágtitP?zai támadások nem tudtak> játszott, jól osztogatott. Nem oldalhálót találta. Kétségtele- áttörni. Répásék ügyesen tar- sokkal marad el mögötte Ke- «“• ez<rk a percek nagy tar- tották a labdát A BMTE tá- gye, aki a támadások indítá- jani fölényt, és szép alakító- madott fölényt harcolt ki a Sánál is jeleskedett. A három soKat hoztak. Földi 25 méter- középpályán, de támadósora csatár mindeevike lendület»«: ről küldött lövést a jobb alsó nem tudott helyzetet teremte- voit s ha kellett hátul is se- sarok felé, de Lengyel ezúttal ni. Szűcs Blecher fejéről szed- gített. is résen volt. te le a labdát, majd Radics . / A 26. percben váratlanul, szabadrúgása után a sorfalról, Körös kifogástalanul bírás-« egyenlített a BMTE. A bal- pattant szögletre a labda. Az kodott.' oldalról szállt középre a láb- utolsó negyedórában is a ha- Szokács László a védők megszerezték a lab­dát, Vizi hazagurított, de nem nézett fel, Bíró rácsapott és a kifutó Lengyel mellett lapo­san 6 méterről a bal sarok­ba vágta. 1—0. A gól után továbbra is a bajnokjelölt irányított, majd, negyedóra elteltével belelem Péterváriné országos csúcsot lőtt Vasárnap délután remek eredménnyel fejeződött be a Magyar Íjász Szövetség 18. nemzetközi versenye: a nők mezőnyében a nyergesújfalui Pétervári Zoltánná nagyszerű, 1209 körös új országos csúcs­csal győzött. Színvonalas volt a férfiak versenye is, ahol Nagy Béla és Tokaji Károly is 1200 kör fölött lőtt és sze­rezte meg az első két helyet. Tetszés szerint lőtte gól fait a Jászberény Jászberényi Lehel—Salgótarjáni Síküveggyár 6 — 0 (3—O) Salgótarján, 200 néző, v.: • Somlai. Jászberény: László — Karkusz, Sárközi, Kirchner, volt. A 16. percben Postás a kifutó Smida mellett a jobb kapufa mellé helyezte a lab­kép. A hazai védelem átjá­róház volt. Tízpercenként es­tek a gólok. Az 50.-ben Sár­Kátai, Vágó, Postás, Lukácsi, dát. A jászberényi fölény egy- közi, a 60.-ban Kozák, a 70.­Bacher, Kelemen, Kozák. Ed­ző: Bukhár László. Salgótar­re nyomasztóbbá vált. A 25. percig ^ólveszélyes szögletek ján: S.nida— Nagy, Fehérvári, jelezték fölényüket. A 26. Kaszanyi, Vanó, Gulyka (Fin­tor), Szabó, Czene, Ungvári, Bábel, Bodor. Edző: Vertig Jó­zsef. ben pedig Postás talált a há­lóba. A 83. percben Czene ha­gyott ki helyzetet. A kapus­percben a lesre játszó síküveg- ba lőtt, majd a kipattanó lab­gyári védelem mellett a ki­ugró Kelemen védhetetlenül lőtt a hálóba. 1—0. A 33. A mérkőzés első negyedórá- percben Lukácsi magasan fel­ja küzdelmet hozott. A 12. percben az első hazai helyzet ügyes adogatások után Bábel kapu fölé emelt labdájával fejeződött be. A válasz Ke­lemen kapu fölé szálló fejese ugorva fejjel juttatta a lab­dát a hálóba. 2—0. A 42. perc­ben Postás a védelem hibájá­ból növelte a gólok számát. 3—0. dát magasan fölé rúgta. A Síküveggyár hazai bú­csúja az NB-től csak az első negyedórában volt reményt- keltő. A 16. perctől a jászbe­rényiek fölénye nyomasztóvá vált. A többnyire jobb oldalon futó támadásaik állandó ve­szélyt jelentettek. A meg-meg­Szünet után sem változott a ingó hazai védelem súlyos hit báiból a vendégek tetszés sze­rint rúgták góljaikat. A sík­üveggyár támadásai a legtöbb esetben már jóval a 16-os előtt fennakadtak a védőfalon. A mérkőzést a gyorsaságkü­lönbség mellett a védekezés csődje döntötte el. A vereség még ilyen arányban is reális, ha figyelembe vesszük, hogy a hazaiak egy-két helyzetével szemben a vendégek a gólokon kívül is számtalan helyzetet teremtettek. Jó: Sárközi, Lu­kács, Postás, Bacher, ill. a Sík­üveggyárból senki sem dicsér­hető. — mátyus — Labdarúgás Eredmények, táblázatok A labdarúgó NB n. vasárnapi eredményei: Várpalota—BVSC 2—0 (0—0), Budafok—STC 2—2 (2—1), Eger—Szolnok 3—i (2—0), Vasas Izzó—Kossuth KFSE 3—1 (2—0), Volán SC—Dorog 8—2 (4—1), Komló—MÁV DAC 1—0 (0—0), BKV Előre—Fűzfő 0—0, Szekszárd-Vác 2-0 (1-0), Nagy- iT Leninv “ kanlzsa—Békéscsabai TASK 2—0 i4. SZo- mAV (1—0), Debrecen—Kazincbarcika 15,' Kisvárda 2—1 (1—1). 16. Recsk A bajnokság állása 17- S.-újhely 18. H.-szob. 5. Papp SE 6. Nyíregyh. 7. Szabó SE 8. HMSE 9. DMTE 10. Bors. B. 11. Gyula 12. Lehel SC 1. STC 37 22 10 5 74—33 54 2. V. Izzó 37 21 10 6 61—26 52 3. DVSC 37 23 6 8 51—36 Ö2 4. K. Vegy. 37 20 9 8 66—33 49 5. Eger 37 16 13 8 54—38 45 6. Szolnok 37 16 9 12 56—41 41 7. Volán 37 12 15 10 53—48 39 8. Budafok 37 14 10 13 61—45 38 9. Vác 37 14 8 15 39—42 36 10. Kanizsa 37 13 9 15 47—47 35 11. BTASK 37 12 11 14 36—40 35 12. Dorog 37 13 9 15 36—43 35 13. Komló 37 13 7 17 36—43 33 14. Fűzfő 37 11 11 15 46—67 33 15. BVSC 37 10 12 15 48—55 32 16. BKV El. 37 9 12 16 32—46 30 17. KKFSE 37 6 17 14 49—66 29 18. Szekszárd 37 9 9 19 38—65 27 19. Várpalota 37 7 9 21 43—72 23 20. MAV DAC 37 7 8 22 40—75 22 Az NB III. Keleti csoport ered­ményei: Szegedi VSE—ózd 1—1 (1—0), Kisvárda—Szegedi Dózsa 3— 3 (1—1), Borsodi Bányász— Leninváros 1—0 (1—0), Papp J. SE—Nyíregyháza 4—2 (1—OK Recsk—Szolnoki MAV 1—l (l—ö), Jászberényi Lehel SC—St. Sík- 11. D.-keszi üveggyár 6—0 (3—0), Szarvas— 12. ESMTK Debreceni MTE 2—1 (1—0). Gyula 13. KTE —Hajdúszoboszló 2—1 (1—í), Mis- 14. D.-újv. É, kolci VSC—HÓDGÉP Metripond 15. Ikarus 4— 2 (2—1), Szabó Lajos SE— 16. ÉGSZÖV Sátoraljaújhely 5—i (2—1). 37 15 14 8 67—41 44 37 14 15 8 48—29 43 37 17 8 12 58—43 42 37 14 13 10 62—52 41 37 16 8 13 60—44 40 37 17 6 14 60—68 40 37 15 9 13 53—57 39 37 14 11 12 52—5G 39 37 15 8 14 61—50 38 37 9 14 14 61—76 32 37 10 12 15 45—60 .32 37 10 10 17 43—63 30 37 7 10 20 40—80 24 37 5 13 19 35—62 23 19. SZVSE 37 4 12 21 32—73 20 20. Salg. síküv. 37 4 8 25 31—90 18 A Középcsoport eredményei: Bem József SE—Erzsébeti SMTK 2—l (1—0), Dunaújvárosi Építők— Auras SE 1—0 (0—0), 22. sz. Vo­lán-Perbál 1—1 (1—1), Építők SC—Láng Vasas 2—i (1—0), Ganz- MÁVAG-Bp. Spartacus 2—2 (1—0), Dunakeszi—IKARUS 3—2 (1—1), Enying—Pénzügyőr SE 2—2 (2—1), KSC—Gyöngyös 5—5 (4—0), Cegléd—ÉGSZÖV MEDOSZ 2—1 (1—0). KTE—Bgy. SE 3—0 (2-0). A bajnokság állása 1. Ganz-M. 2. Építők 3. KSC 4. Pénzügy. 5. B.-gyarm. 6. 22. Volán 7. Gyöngyös 8. Bp. Spart. 9. Perbál 10. Bem SE A bajnokság állása 1. ózd 37 19 13 5 68—30 51 2. MVSC 37 22 6 9 82—42 50 3. Szarvas 37 22 6 9 83—45 50 4. Sz. Dózsa 37 16 14 7 65—45 46 37 21 7 9 87—47 49 37 18 12 7 72—41 48 37 19 9 9 77—41 47 37 17 12 8 59—37 46 37 17 12 8 55—35 46 37 18 9 10 57—42 45 37 18 6 13 62—52 42 37 16 10 11 52—44 42 37 15 11 11 51—39 41 37 15 11 11 46—38 41 37 15 9 13 51—51 39 37 16 5 16 67—65 37 37 18 8 11 56—46 34 37 14 5 18 60—64 S3 37 10 9 18 40—55 29 37 9 10 18 43—56 28 37 9 8 20 35—76 26 37 6 10 21 30—74 22 37 7 4 26 31—75 18 37 5 7 25 38—91 17 Megjegyzés. Vesztegetési kísér­let miatt a KTE csapatától 10 büntetőpontot levontak. 17. Cegléd 18. Auras 19. Láng 20. Enying NÓGRAD - 1978. június 13., kedd