Nógrád. 1976. április (32. évfolyam. 78-102. szám)

1976-04-21 / 94. szám

Ötgólos síküveggyár! es ícrenyei győzelem Döntetlen Balussagyurmaion és Karuncslupujtön — Egy idegenbeli győzelem — Huszonöt gól a húsvéti fordulóban A megyei labdarúgó-bajnokság tavaszi 6, XXI. forduló­jában kel nagyarányú győzelem volt. Öt góllal terhelte meg a romilányiak hálóját az St. síküveggyári bajnokaspiráns, mint ahányszor a kislerenyciek találtak az St. Bányagép kapujába. Két mérkőzés végződött döntetlenre: Kazár csa­pata Karanvslapujtőn, Somoskőújfalu pedig Balassagyarma­ton játszott l:l-et. Kgy idegenbeli győzelem volt: Palotás csapata nyert jó játékkal Dejtáron. A pályaválasztói sike­rek további eredményei a kevesebb gólt figyelembe véve küzdelmedről tanúskodnak, hiszen négy meccsen csak 11 goi esett, a fordulóban összesen 25. Kisebb sérülések mel­lett egy rendkívüli esemény adódott. Jobbágyiban a levo­nuló csapatokat kisérő szurkolók közül valaki a labdát a játékvezetőhöz vágta, pedig ezúttal a hazai csapat győzött. St. Síküveggyár—Uomhány 5:0 (2:0) Salgótarján, IV., Sugar út, 800 néző, v.: Sütő. St. Sík­üveg.: Surányi — Nagy i.San- dor), Verbovszki, Ferencz — Fehérvári, Krivanek L., Ung­vári (Borsos) — Dudás, ls- dinszki, Tábori, Godó. Bdzö: Kollár Gyula. Romhány: Je­szenszky — Varga I., Pásztor, Zagyvái I. — Máté, Lisovsz- ki, Vrbovszki — Fejes (Tú­ri), Koczka (Hegedűs), Zagy­vái L., Zachar. Felkészítő: Rottek József. Az idény egyik legjobb játékával örvendez­tette meg szurkolóit a sík­üveggyári csapat az időnként jól adogató vendégek ellen. Az I. félidőben Fehérvári lőtt két kapásgólt, majd Dudás és Is- dinszki volt eredményes. Kri­vanek L. 11-esből szerezte az ötödik gólt. Jó: Fehérvá­ri, Tábori, Godó, ill. Vrbovsz­ki, Zagyvái .L. St. Öblösüveggyár— . . Maira novak 1:0 (1:0) Salgótarján, Munkás út, 300 néző, v.: Juhász L. St. Öblösüveg.: Molnár — Szántó, Gál, Horváth, Tóth — Antos, Gáspár, Kakuk — Dnllencz, Král, Csemniczki (Susán). Ed­ző: Simon Imre. Mátranovak: Domonkos Kilczin, Gecse, Far­kas — Mészáros, Márkus — Veres (Tóth L.), Kovács (Tóth I.), Simon, Lakatos B., Lakatos E. Edző: Szomszéd Ádám. A jó iramú, sportsze­rű mérkőzést Král egyéni ala­kításból szerzett gólja dön­tötte el a 20. percben. Szünet után a vendégek többet tá­madtak. de keveset és pontat­lanul lőttek. Jó: Král, Gál, Tóth, Szántó, ill. Gecse, Mé­száros, Lakatos B. Palotás—Dejtár 2:1 (1:1) Dejtár, 300 néző, v.: Gás­pár. Palotás: Pete — Szrena, Tóth A., Molnár B. — Sza­bó F., Illés i— Molnár L., Szabó M. (Szita), Szűcs. Ma- tiszlovics (Farkas), Spisják. Felkészítő: Kovács József. Dejtár: Gál — Sárosi, Szalai K., Maczkó, Farkas F. — Nagy S., Csókási — Hegedűs, Pásztor (Sztankó), Kovács F., Danicz. Felkészítő: Csókási István. A 15. percben szerez­ték meg a vezetést a vendé­gek, aztán egymást követték a hazai támadások. A 35. Derc- ben sikerült az egyenlítés. A szünet után ismét a vendégek játszottak jobban, s megérde­melt győzelmet arattak. Gól- lövő: Szűcs (2), ill. Danicz. Jó: Szrena. Tóth A., Illés, Szűcs. ill. Maczkó, Danicz. Bgy. Volán—Somoskőújfalu 1:1 (1:1) Balassagyarmat, Vasút úti pálya, 300 néző, v.: Szabó Mihály. Bgy. Volán: Kürtösi — Hodászi, Katyi (Baranyi), dr. Halász — Ferencz, Loksa — Gajdos, Mátyás, Gál, He­gedűs. Horváth. Felkészítő: Pál Márton. Somos.: Balázs Z. — Kovács L., Pindroch, Ka­pás — Séber. Antal — Ba­lázs E., Szabó O., Dankó, Ha­vasi (Palaticzki), Mag. Fel­készítő: Eisler Ferenc. Jól kezdtek a hazaiak: a 7. perc­ben Gajdos beadásához Hor­váth jól érkezett, s 14 méter­ről a jobb sarokba lőtte a labdát. Fokozatosan javult a vendégcsapat játéka, s a 35. percben Szabó O. közelről ki­egyenlített. Szünet után sok hibával tarkított mezőnyjáték folyt. Jó: Dr. Halász, Fe­rencz, Loksa. ill. Pindroch, Havasi, Antal, Mag. Szőnyi SE—St. ZIM 2:1 (1:1) Jobbágyi. 200 néző, v.: Harth*. Szőnyi SE: Fodor — Csömyei, Kéri, Kocza — Bo­dor, Papp B. — Sági, Bagi (Bangó), Jancsó, Csorba, Sze­les (Molnár L.). Felkészítő: Malik József. St. ZIM: Tóth — Pócsa, Váradi, Oszvald (Rácz) — Pántya (Oravecz), Póczos — BalJzs, Tőre, Nagy, Bandur Gy., Három J. Edző: Bandur Mihály. A lendülete­sebben játszó hazai együttes az első negyedórában Jancsó fejesgóljával jutott vezetés­hez. A technikásabb vendé­gek a 35. percben egyenlítet­tek Nagy közeli bombájával. Szünet után is nyílt, változa­tos küzdelem folyt. Tarjáni helyzetek után a 80. percben egy szögletrúgást követően Csorba döntötte el a mérkő­zést a hazaiak javára. Jó: Fodor, Kéri, Jancsó. Csorba, ill. Váradi, Nagy, Balázs. Karancslapujtö—Kazár 1:1 (0:0) Karancslapujtö, 400 néző, v.: Komlósi. K.-lapujtő: Tóth A. — Kovács, Telek Gy„ Lip- ták R. — Oravecz A., Telek S. — Telek I. (Brecho), Ju­hász L, Osgyáni, Tóth S., Novák. Edző: Lantos Ede. Ka­zár: Telegdi Gy. — Tőzsér G., Kovács V., Telegdi S. — Do­monkos. Tolnai K. (Molnár B.) — Gecse T., Géczi S., Rátóti, Németh, Bozsik. Felkészítő: Domonkos Sándor. Lendüle­tes, változatos mérkőzést ját­szott a két csapat. Az I. fél­időben a hazaiak 11-est hi­báztak. A II. félidőben Tol­nai K. sérülése után a hazai- aK megszerezték a vezetést. Tóth S., Juhász volt a labda útja, s a beadott labdát Os­gyáni futtából a jobb alsó sarokba vágta. A 80. percben Németh lövését Tóth A. csak kiütni tudta, s a helyzetet Gecse T. közelről értékesí­tette. Jó: Télek Gy., Telek S., Osgyáni, Oravecz A., Tóth A., ill. Tőzsér G., Géczi S, Németh, Domonkos. Kislerenye—St. Bányagép 5:0 (2:0) Kisterenye, 300 néző, v.: Nagy Imre. Kisterenye: Kon- csik — Baranyi II.. Mester, Csikós — Márton, Szabi — Janusek, Baranyi I., Tarlós!, Szeberény (Knapcsek), Szom­széd (Mudriczki). Edző: Szi­lágyi Gyula. St. Bányagép: Miskei — Bozó, Zvara, En- rejter, Lahos — Balga, Mol­nár — Mosó, Ferencz, Jenei, Pusztai. Edző: Kriskó Lajos. A vendégcsapat az I. félidő­ben, védekezett jobban, Miskel tl-est is hárított. A hazai együttes határozottan adogat­va értékesítette helyzeteit. Góllövő: Tarlósi (2), Mester (11-esből), Baranyi I., Janu­sek. Jó: Tarlósi, Mester. Ba­ranyi I., ill. Lahos, Zvara. Pásztó—St. Volán 3:1 (1:1) Hasznos. 300 néző, v.: Gor- dos. Pásztó: Kürti — Sipos, Sütő, Kelemen — Bazsó (Nagy), Almási, Győr — Ala­pi, Veres, Kovács, Tari. Edző: Ponyi László. St. Volán: Hor­váth — Váradi, Muflár, Lo- vusi — Iványi J. (Szőcs), Ma- kovszki — Borbély (Pusnik), Iványi G., Muzsik. Sándor, De­meter. Edző: Patkó József. Demeter góljával a vendé­gek szerezték meg a vezetést, a fokozatosan játékba lendü­lő hazaiak szünet után mu­tatott jobb helyzetkihaszná­lással megérdemelten nyer­tek. Tari, Győr és Kovács osztozott a gólokon. Jó: Ba­zsó. Tari, Almási. ill. Váradi, Makovszki, Demeter. a bajnokság Állasa: 1 st. Siküv. 21 12 8 1 52-20 32 2 Kazár 21 12 6 3 30-12 30 3. Kisterenye 21 13 3 5 39-26 29 4. st. Volán 21 10 7 4 37-27 27 5. St. ZIM 21 10 4 7 50-27 24 fi. M.-novák 21 9 3 7 30-24 23 7. Pásztó 21 8 5 8 4t-°6 21 8. Romhánv 21 9 3 9 39-43 21 í). Bfgy. Volán 21 8 4 9 34-37 20 10. St. öblösü. 21 7 5 9 32-25 19 11. Palotás 21 8 3 10 29-32 19 12. Somoskő. 21 6 7 8 27-34 19 13. St. Bánvag. 21 4 8 9 28-4?) 16 14. Szőnví SE 21 6 4 11 26-48 16 15. K.-tanujtŐ 21 4 4 13 26-5.3 12 16. Dejtár 21 2 4 15 26-67 8 Röplabda SziibadiérS gyengéi kedés Beloiannisz—Kisterenyei $E 3:1 Budapest:. v: Molnár. Kis- terenyei SE: Kovács, Földiné, Ökrös, Puszta, Rása, Szomora. Cs-r Lengyel. Edző: Molnár László­Az első szabadtéri röplab- damérközésüket játszó kis- terenyei lányok az első két játszmában nem találták fel magukat- A második játsz­mától kezdve egyenrangú küzdelem alakult ki- azon­ban a negyedik játszmában 12;10-es vezetésről sem si­került az egyenlítés, két-há- rom elkerülhető hiba miatt. Jó: Kovács és Puszta. (Varga) Atlétika Megyei rang§or (1975) Ökölvívás Vidéki sikerek az országos ifjúsági döntőkön Salgótarján sportcsarnoká­ban befejeződött az országos ifjúsági ökölvívó-bajnokság négynapos küzdelemsorozata. A négy nap eredményeiről, a színvonalról Fekete Pál, az ökölvívó-szövetség szakfelü­gyelőjét kérdeztük. — A versenyek emelkedő színvonalon folytak. Igen di­cséretes az edzők eredményes felkészítő munkája. A győz­tesek imponáló erőfölényről Is tanúságot tettek, örvendetes, hogy a válogatott kerettagok jól érezték a rájuk háruló fel­adatot. Szereplésük biztató, ha az IBV-t és az EB-t vesszük figyelembe. Az igen jó felké­szülés eredménye volt az is, hogy a bajnokság sérülésmen­tesen folyt. A döntő legszín­vonalasabb találkozójának a Bozsogi (Szegedi Dózsa) — Halász (Kecskeméti SC) mér­kőzést tartom. Érdekessége volt még a bajnokságnak Dudus (ÉVIG) szereplése is. A tehet­séges fiatal ökölvívó sorrend­ben ötödik bajnokságát nyer­te. A döntök végeredménye: Papírsúly: 1. Gólyák (Vasas). Légsúly: 1. Dudus (ÉVIG). Har­matsúly: 1. Zöld (Debreceni Sí). Pehelysúly: 1. Varga (Deb­receni Sí). Könnyűsúly. 1. Zámbó (Szombathelyi Hala­dás), ...3. Hranek (SBTC). Kisváltósúly: 1. Bozsogi (Sze­gedi Dózsa). Váltósuly: 1. Piatér (Kun Béla SE) ...3. Oláh (SBTC)- Nagyváltósúly- 1. Hogál (KSI). Középsúly. I. Bánkűti (MÉMTE). Félne­hézsúly. 1. Becsei (Szegedi Dó­zsa). Nehézsúly. 1. Kosa (Bp. Honvéd). A nem hivatalos pontver­senyben: 1. Bp. Honvéd 12, 2. Szegedi Dózsa 10, 3. Debrece­ni Sí 10. A legtechnikásabb versenyző Bozsogi István (Sze­gedi Dózsa). A leghareosabb Nógrád megyei versenyző Pu- porka Gyula (SBTC). A leg­jobb csapatvezető Bódis Gyu­la (Bp. Honvéd- A legeredmé­nyesebb edző Akkerman György (Bp. Honvéd). (M. L.) Adorján az élen Arandjelovacon folytató­dott a nemzetközi sakkszö­vetség zónaversenye, s a 3. fordulóban a magyar színe­ket képviselő Adorján And­rás döntetlenül mérkőzött a csehszlovák Smejkallal. míg a jugoszláv Velimirovics és az NDK-beli Uhlmann ta­lálkozója függőben maradt. A négyes torna most ígv áll: Adorján 2- Smejkal 1.5. Uhl­mann 1 (1), Velimirovics 0,5 {!)• Birkózás Kiválasztó verseny a fővárosban Budapesten rendezték meg a 14—15—16 évesek kötött­fogású kiválasztó versenyét- A tarjániak közül az SKSE színeiben Turcsányi szere­pelt. A*z 53 kilogrammos súly­csoportban az SKSE birkózó­ja az elmúlt hetekben több alkalommal nagyszerű he­lyezést ért el- Ezen a kivá­lasztó versenyen nem azt nyújtotta, amit vártak tőle. Súlycsoportjában heten lép­tek szőnyegre, és a negvedik helyezést harcolta ki- Ment­ségéül szolgál, hogy az első fordulóban az elmúlt évi ma­gyar bajnokot sorsolták ösz- sze Turcsányival. akitől ki­kapott­t«» ni. síkfutás: Bartha Angéla (SKSE) 11.8 Monostori Katalin (B?v. SE) rí.5 Pintér Margit (Bgv. SE) 12.« Hronvecz Ildikó (SKSE) 12,8 Petró Mária (Bgy. SE) 13.2 Reiter Rita (Bgy. SE) 13,3 Verner Mária <B. Szántó G.) 13.4 Veres Eszter (B. Szántó G.) 13.3 Gubó Erika (B. Szántó G.) 13,6 Pádár Éva (Nagybátony) 200 m. síkfutás: Bartha Angéla (SKSE) 24,7 Pintér Margit (Bgy. SE) 26,8 Monostori Katalin (Bgy. SE) 26.8 Reiter Rita (Bgy. SE) 27,6 Szita Teréz (Bgy. SE) Veres Eszter (Bgy. Szántó G.) 28.2 Szabó Helga (Szécsényi G.) 30,­Miklecz Marietta (Bey. Sz.) 30.1 Varga Edit (St. Madách) 30,2 Kovács Zsuzsa (St. Madách) 30,4 Katowicében hétfőn este be fe­leződtek az 1976. évi iéckorone- világbajnokság A>csooorlja első fordulóiának küzdelmei. Az utol­só mérkőzés: Szovjetunió—Esvesült Államok 5:2 (2:0. 2:1. 1:1). A táblázat állása: 1. Csehszlovákia 7 7 - - »4: 7 14 ?. Szovjetunió 7 6-1 37:15 10 3. Svédország 7 4 - 3 22:18 8 7 3 1 3 19:23 7 7 2 1 4 21:36 5 7 S - 5 19:35 4 7 1 2 4 17:39 4 7 2 - 5 11:37 4 A továbbiakban a oillanatnvi első négv játszik úiabb körmér­kőzést. Az érmékéit, a másik négy válogatott ugvancsak kor- •n^r’-őzésen dönti el a további helyezések, illetve a kiesések sor­sat. (MTI) 6 NOGRAD - 1976. április 21., szerda A jégkorong-világ bajnokságért 4. Egyesült AU. 5. Lengyelország 6. NSZK 7. Finnország 8 NDK Teke Nehéz győzelem Az NB n-es nagygolyós teke- csapatbainoksáe X. fordulójában az St. öblösüveggyár csapata itt­hon mérkőzött a Miskolci Bá- nvász együttesével. A tarjániak bár győzelmet arattak, elmarad­tak a várakozástól. hiszen a megelőző városi és emlékver­senyeken sokkal jobb teljesít­ményeket értek eL Ezen a mér­kőzésen az St. öblösüveggvár (2480-2403 fa) arányban győzte le a vendégcsapatot. Eredmények: St. Öblösüveggyár: Mag 388. Kovács A. 438. Puszta 406. Somogvi 408. Klaubert 427. Huram T. 413. Miskolci Bánvász: Futó 399. Fecsődi L. 381. Balázs 393. Székelv 413. Fecsődi J. 422, Kovács 395. Mg termelőszövetkezetnél, ÁFÉSZ-nál, háziipari szövetkezetnél állandó bőrkesztyű kézi varrás - kapacitást keresünk. A betanítást vállaljuk. BUDAGANT Kesztyűs Szövetkezet, 1367 Budapesti 5. Pf.: 103. Telelőn: 413-627, 226-825. Eboltás Balassagyarmaton! A balassagyarmati városi íőállatorvos értesíti a lakosságot, hogy az ebek veszettség elleni kötelező védőoltása az aláb­biak szériát történik. 1976. április: 23—24-én: az Ipoly és a vasútvonal közötti terület számára az Óváros téren a köztisztasági hivatal udvarán, reggel 7—12 óráig. 26- án: a vasúttól Szügy felé eső terület számára a volt vásár­téren, a kötségvetési üzem udvarán 7—12 óráig. 27- én: Patvarcon a volt tanácsháza élőit 7—10 óráig. 27-én: Ipolyszögön a volt tanácsháza előtt 10—13 óráig. 27-én: Üjkóváron a volt iskola előtt 14—15 óráig. 30-án: PÓTOLTÁS az Óváros téren 7—12 óráig, VÁROSI TANÁCS VB termelésellátás-felügyeleti osztály Apróhirdetések HÉTVÉGI telek a Pécskő-dombon sür­gősen eladó. Érdek­lődni a 11*67 telefo­non. ID-s Trabant el­adó. Megtekinthető: Salgótarján. Dimitrov út 90. 16—18 óráig. VEGYÉPSZER sal- eótartánl evára AZONNALI BELÉPÉSSEL felvételt hirdet a? alább) munkakö­rök betöltésére! esztereálvos. hegesztő, lakatos, spsédmunkás. Korszerű, minden tsénvt kteléettfl üzemünkben 16 keresett tehetőséa- ee) várluk s 1e- lentkezfiker 8 fenti munkakörök oetöltésére. jelent­kezés tevéiben, vaav személyesen a evár munka* ü,rvi osztálván. Salaötartán. Rá­kóczi U ?4# Felveszünk vál­lalatunk budapes­ti telephelyére női betanított munkást, könnyű fizikai munkára. Korszerű mun­kásszállás. mini­mális térítés el- Jenében. (2—4 ágyas szobák). Jó kereseti lehe­tőséget. útiköltség- hozzáiárulást biz­tosítunk. Állandó szabad szombat. Jelentkezés: Ka- lapgyár munka- ügvj osztálv 1143. Bo* XTV.. Gizella U. 42—44. Az ..IdoIv” Mg. Termelőszövetke­zet. Litke felvesz jogosítvánnyal rendelkező trakto­rosokat jelent­kezni lehet gzemé­lyesen a termelő­szövetkezet elnö­kénél. vagy sze­mélyzeti vezető­jénél a tsz iro­dájában. A ISiógrád megyei Élelmiszer-kis- kereskedelmi Vál­lalat (Salgótarján, Ady Endre út 3/b. pályázatot hirdet boltvezetői és el­adói munkakör betöltésére a Váci Kötöttárugyár pásztói gyáregysé­gében, (Pásztó. Szabadság út 145) megnyitásra kerü- ’ő ' üzemi büféié­be. A büfé mű­ködését családi alapon vállalók a pályázat elbírálá­sakor előnyben részesülnek. Fize­tés: kollektív szerződés szerint Jelentkezni lehet a vállalat munka­ügyi osztályán, személyesen vagy írásban. IK rendszámú fe­hér Wartburg de Luxe eladó. Érdeklődni le­het: Boskó Béla. Salgótarján. Aranv János út 25. Telefon: 11-64 7—15 óráig. KÉT és félszobás OTP-örÖklakás eladó. Érdeklődni a 22-94-es telefonon. BALASSAGYARMA­TON, Kilián utca 6. alatt, földszinti, két­szobás komfortos la­kás beköltözhetően eladó. Érdeklődni Pálfiéknál. A BALASSAGYAR­MATI Építői na ri Szö­vetkezet felvesz kő­műves, ács. villany- szerelő szakmunkáso­kat. Jelentkezés: Zrí- nvt utca 21. Telefon 261. MŰSZAKI rajzoló meós. vagv műszaki munkakörben elhe­lyezkedne. Balassa­gyarmat. Luther utca 8. telefon 510. ÖTHÓNAPOS né­met juhász kutva- kölykök eladó. Cím: Somoskőújfalu. Dó­zsa Gy. u. 38. EGYÉVES kocsá- nvos tölgycsemete eladó. Dr. Földes 9900 Körmend, Bartók u. 7. B AR AT BÉLA szo­bafestést. mázolást, tapétázást vállal Ga­ranciával. 16-47 tele­fon. AGROFIL Vállalat. Salgótarján. felvesz egv fő autódaru-ke­zelőt salgótarjáni te­lephelyre. e,gv fő au­tóbuszvezetőt Nóe- rádsipek—'Rímóc- Varsány—Salgótar­ján járatra. Minden héten szabad szom­bat Jelentkezés a vállalat munkaügyi osztályán.