Nógrád. 1976. április (32. évfolyam. 78-102. szám)

1976-04-21 / 94. szám

Az /VB 11 ben J\em vári kél pont idegenből Diugybálonyi Bányász—MÁV DAC 1:0 (0.0) SPORT Győr, 2000 néző. V.: Maró- ti. Nagybátony: Kovács M. — Balta, Antal, Pozsár I., Bertók — Pozsár II., Bocsi, Orosz — Kovács F., Dóra, Loch. Edző: Horváth Mihály MÁV DAC: Krass — Kiss, Kovács, Kal­már, Lénárt — Tóth S., Han- nich, Németh — Csollány, Csizmadia, Gyömörei. Edző: Kovács Imre. A 9. percben győri táma­dás végén Csollány lövése a kivetődő Kovács Miklós lá­báról visszapattant, és Han- nich a felső lécet .találta el. A 30. percben jó elfutás után a nagy kavarodásban Kovács Ferenc gólhelyzetbe került, de a labdát a kapu mellé lőtte. A 63. percben Kalmár fejese után a labda Bállá lábán felperdülve a fel­ső léc éléről vágódott kapu mögé. A 73. percben Csol­lány lábát Pozsár I. a bünte­tővonalon belül elrúgta. A meg­ítélt 11-est Csizmadia félma- gasan küdte a kapu jobb ol­dalába, ám a jó formában le­vő Kovács Miklós bravúrosan kiütötte a labdát! A 88. percben győri szöglet után egy előrevágott labdával a kitámadó győri védők mel­leit Dóra húzott kapura, majd a bal oldalra átívelt labdáját a nagy lendülettel érkező Loch tíz méterről félmagasan a ka­pu jobb oldalába bombázta. 1:0. A hazai csapat majdnem végig mezőnyfölényben volt, de játékukból hiányzott a ha­Az DIB lll-ban Sikerült a visszavágás Bgy. SC—Záhonyi V$C 2.0 (1:0) Záhony, 1000 néző. V.: Ma­kó. BSE: Treso — Pribeli, Je­len, Lajkó, Hornyák, Szebeni, Szalai, Trubin, Osztrovics, (Hu- gvecz), Nagy (Fekete), Szed- lák. Edző: Tományi Pál. Zá­hony: Hegedűs —■ Karasz, Jászfai, Czifra (Herczeg), Ko­vács, Dalos, Boross, Máté (Sá- si), Erdei, Sárkány, Mező. Edző: Somkereki György. Kezdés után a hazai csapat vezetett több támadást. Két alkalommal is gólhelyzetbe ke­rültek a záhonyi csatárok, de előbb Treso szép védése, majd egy kapu mellé lőtt labda után egyre jobban támadásba lendült a gyarmati csapat. Az első 25 perc elteltével kapuja elé szorult és védekezett a hazai .gárda. Az egyre sűrű­södő támadások góllá értek. A 40. percben Szalai élesen átlőtte a labdát a bal oldalra, és a jó ütemben érkező Szed- lák az 5-ös sarkáról a jobb feső sarokba fejelt. 1:0. Szünet után továbbra is a gyarmati csatárok kezdemé­nyeztek többet. A ritka ellen- támadások nem jélentettek komoly gondot a kék-fehér védőknek. A 70. percben el­dőlt a mérkőzés sorsa. Több­szöri Szalai, Fekete adogatás végén 13 méterről lőtte a kó- zépcsaiár a jobb felső sarok­ba a labdát. 2:0. Bátrabb támadásépítés, jobb helyzetkihasználás jellemezte a BSE játékát. Sikeresen vág­tak vissza az ősszel elszenve­dett 1:0-ás vereségért. Jó: Szalai, Szedlák, ill. Dal- los, Erdei. —reitcr— Vereség fiz perc «lati Nyíregyházi Sp. Petőfi—^SKSE 2:0 (0:0) Nyíregyháza: 3000 néző, v.: Krajnyák. Nyíregyháza: Pil- csuk — Ambrus (Deák), Sá- rosi, Gáspár- Juhász. Keme- csei, Szikszai (Madalina), Ma­jor, Kozma. Buda. Farkas, Edeő: Bakos Béla- SKSE. Hu- litka — Verbói- Gulyka, Nyé­ki, Szőke. Szabó. Kiss, Bá­bel. Szolnoki, Lisztóczki- Bencsok- Edző: Tóth István. A hazaiak mezőnyfölénye csak néhány percig tartott- Később feljött az SKSE és szinte tetszés szerint vezette jobbnál jobb támadásait- Ebben nagy része volt a gyengélkedő nyíregyházi vé­delemnek, de a Kohászok nem használták ki az adódó gólhelyzeteket- A 15. percben Szolnoki nagyerejű szabad­rúgása a sorfalról szögletre vágódott. A vendégek balol­dalról beívelt szöglete után ismét nagy tömörülés tá­madt a hazaiak kapujánál, de csak szögletre tellett az RKSE erejébe' Továbbra is ez SKSE támadott. Különö­sen bal oldalon vezetett át­gondolt támadásokat- Az egyik ilyen támadás végén • Bábel kanott jó labdát közénen. de e csatár elügyetlenkedte a kínálkozó helyzetet­A 30 és 34. percben Pil­es uk védett bravúrosan eav- egv lövést. maid Hulitka merész előre vetődéssel tette ártalmatlanná az egyik ha­za' támadást. Szünet ufán nem változott b játék képe- Az SKSE bir­tokolta többet a labdát, de a kapu előtt a legbiztatóbb helyzetekben sem voltak eredményesek a vendégek csatárai. Az 55- percben Szőke vitte fel sokat ígérőén a labdát- középre emelt, de a hazai védelem hárított. Aztán is­mét Szőke küldte támadásba társait, de az eredmény nem változott- A 65- percben Ben­csok előtt nyílt gólszerzési alkalom A magasan beívelt labda éppen az ötös vonalán esett le, melyet Pilcsuk el­csípett a szélső elől- Már- már úgy nézett ki, hogy pont- osztozkodás lesz Nyíregyhá­zán- amikor a hazai együttes a 82- percben szabadrúgás­hoz jutott a felezővonal tá­jékán. Az előreívelt labdát Buda úgy fejelte kapura, hogy az a bal kapufáról „csurgott” a hálóba. 1:0- Megzavarodott az SKSE és a 89. percben leshelyzetből Farkas a kimozduló kapus mellett félmagasan a hálóba lőtt. 2:0. A mérkőzés nagy részében az SKSE irányította a Já­tékot- Csak az volt a kérdés- hogy az SKSE mikor lő gólt. és hány góllal nyeri meg a mérkőzést- Végül a tarjáinak az utolsó percekben mégis alulmaradtak a gyengén ját­szó Nyíregyházával szemben. Jó: Juhász, Kemecsei, Koz­ma. Budai, ill- Gulyka, Lisz­tóczki. (demény) Birkózás Robotba harmadik Szóm bat helyen Az országos vidéki szabad­fogású junior birkózóba r nokságot Szombathelyen 23 egyesület 130 versenyzőjének részvételével rendezték. A színvonalas versenyen a 90 ki­logrammosok súlycsoportjá­ban a-z előkelő harmadik he­lyet szerezte meg Robotka, a Pásztói SE versenyzője. A sorrend; 1. Turóczv (DVTK), 2. Szűcs (Csepel Autó). 3. Ro­botka (Pásztó). tározottság, kevés elképzelés­sel játszottak. A bátonyiak fe­gyelmezetten, a taktikai uta­sításokat betartva küzdöttek, és ennek tulajdonítható, hogy a vasutasok időnkénti nagy nyomása sem tudta megbon­tani a csapat egységét. A Bá­nyász-fiúk időnként mutatós akciókat is vezettek. A mér­kőzésen mindkét oldalon sok helyzet kimaradt, hibáztak a csatárok. A két pontot jelen­tő gólt — amire nagy szüksé­ge volt a Nagybátonyi Bá­nyásznak — a mérkőzés haj­rájában sikerült megszerezni. A váratlan idegenben! győ­zelem a legjobbkor jött! Jó; Pozsár II., Loch, Kovács M. illetve Kiss, Lénárt (gyenes) iakk Rákóczi liupa Szécsény ben Szécsényben a járási sport- felügyelőség jól sikerült sakk- csapatversenyt rendezett a Rákóczi Kupáért. A tízfős csapatok küzdelméből az SKSE került ki győztesen és egy évig védi a Rákóczi Ku­pát. Eredmények: Nagylóc—Szécsény 7:3, SKSE—Bgy. MEDOSZ vegyes 8:2, Nagylóc—SKSE 3:7, Szé­csény—Bgy. MEDOSZ vegyes 5:5, SKSE—Szécsény 8:2, Bgy. MEDOSZ—Nagylóc 3,5:6,5. Végeredmény: 1. SKSE (Su­lyok, Kassai, Pethő: Németh B., Cziglédszk.y: Varga, Kle- móczki, Hoffman. Telek, Rom- hányi)' 23, 2. Nagylóci TSZ SK (Sinágel, Gyebnár S., De­ák L.-, Istók B., Zsidai S., De­ák I., Butkai I.; Gyebnár A., Gyebnár O., Balogh F.) 16,5; 3. Balassagyarmati MEDOSZ vegyes 105; 4. Szécsényi Vörös Meteor 10 pont. Az egyes táblákon Sulyok (SKSE). Kassai (SKSE), Pethő (SKSE); Győri (Balassagyar­mat), Zsidái (Nagylóc), Gabul (Balassagyarmat), Klenóczki (SKSE), Hoffman (SKSE); Papp (Szécsény) és Balogh F. (Nagylóc) nyert érmet, nyújtotta a legjobb teljesít­ményt. Mérkőzés előtt Kaposvárott csak 17 százalékos a tavaszi teljesítmény Bár időiben kissé eltávo­lodtunk attól a nagy megle­petéstől. amit négy év óta, remek szereplésével a Ka­posvári Kinizsi okozott a sportágban (mert a negyedik vonalbeli NB lll-ban szere­pelt és nyert bajnokságot), mégis ezzel kell kezdenünk a kis beszámolót. Négy év alatt tehát a negyedik vo­nalból az elsőbe jutott a Ka­posvár ! Pontosabbán: 1972-ben az NB III-bam 1974-ben az ak­kori NB II-ben és 1975-ben az átszervezett labdarúgó­bajnokság második vonalá­ban nyert bajnokságot- Az 1975—76- évi küzdelemsoro­zatnak tehát a Kaposvár az egyik újoncát- De. aki tavaly tavasszal a második vonal­ban látta ezt a csapatot, aligha gondolt volna arra, hogy a Kaposvári Rákóczi bejut az NB I-be- Bejutott, és az első fél évben ott is nagy meglepetést okozott-.. Újonc létére 50 százalékos teljesítménnyel (éppen az SBTC mögött) a 8- helyen végzett- De csak azért, mert 26—28 volt a gólkülönbsége az SBTC 27—29-es gólkü­lönbségével szemben- És — érdekes — még a tarjáni mérkőzés is döntetlen volt (2:2). Az őszi idény után az egyébként szerény kaposvá­ri edző- Mathesz Imre így nyilatkozott: — Tervünket messze túl­teljesítettük. Célunk tovább­ra is csak egy lehet, bentma­radni a legjobbak között­Ami azt illeti, tavasszal eddig bizony' elég keveset tettek ennek érdekében a K- Rákóczi. Eddigi teljesít­ménye: hat mérkőzés után mindössze 17 százalékos! Ennyi a SZEOL-é és ennél csak a Csepelé kevesebb- A Szeged és a Kaposvár 2:2, a Csepel mindössze egy pon­tot szerzett a tavaszi 6x90 perc alatt! A Kaposvár ered­ményei: Újpest (idegenben) 0:4, Videoton (i.) 0:1. Fe­rencváros (otthon) 1:1- Tata­bánya (i ) 0:1. Haladás (o ) 0:2 Csenel (i) 1:1. Amiből az is kitűnik, hogy e-idig nagyon rossz volt a Rákóczi sorsolása, hiszen négyszer játszott idegenben és csak kétszer hazai pályán, hazai közönség előtt. Igaz, a Haladás elleni 0:2 óriási csalódást okozott- de a 20 000 néző előtt kivívott 1:1. az FTC ellen (a 22- percben szer­zett kaposvári vezetést csak a 63-ban egyenlítette ki a bajnokjelölt) nagy sikert aratott. Amint Mathesz Im­re edző mondta, tanultak a Haladás elleni fiaskóból, s még egyszer olyan lélekte- lenül nem játszik a csapat! S nyilván, elsősorban az SBTC elleni mérkőzésre cél­zott, hiszen a szdVnbatheb’i- ek elleni meccs az utolsó ha­zai találkozó volt- S bár a Csepellel a fővárosban ját­szott április 10-i utolsó üt­közet után sem volt Mathesz Imre nagyon derülátó, most mégis így beszél: — Itthon játszunk- s a fiúknak van törlesztenivaló- juk közönségünk előtt- Bi­mm benne, hogy a Fradi elleni harcos erényeket csil­logtatják meg újra. kitűnő ellenfelünkkel szemben- a csapat a Hegedűs, Kanyar, Ágíalvi, Márton, Német. Duschák. Konrád. Burcsa, Túrái, Kováts- Varga, Nagy. Karasz keretből kerül ki. Pontért utazott az SBTC Somogyba Kedden délelőtt benépe­sült az SBTC salakos pályája- Tűzött a nap, amikor fehér mezbe öltözötten legalább harminc labdarúgó vágtá­zott a két kapu között Sza- lay Miklós vezényszavára- Az utolsó hazai edzés Kapos­vár előtt! Répás Béját is ott láttuk a pályán. Melegítőbe öltözötten rótta a köröket "“v labdával, amelyet maga előtt vezetgetett- A fiúk jó kedvűek voltak, tréfálkoztak is. és ez jő előjel, a mai ta­lálkozó előtt- Újra idgen- foen kell pályára lépni az SBTC-nek. a két hazai mér­kőzés után. Pontszerzés a Ferencvá­rostól és a Bp. Honvédtől. Két pont- két mérkőzésből hazai pályán- A játékkal bizony nem kényeztették el a közönséget a tarjáni fiúk- A tavasz mérlege: hat mér­kőzés : öt döntetlen, egy ve­reség. Nincs még győzelem az idei tavaszon, de r.em is arról van szó, hogy Kapos­várról két pontot hozzon az S^JTC- Jó jel. hogy % idegen­ben még nem kapott ki az idén a Stécé. pedig nehéz ellenfelekkel mérkőzött­Pontszerzés Szegeden- a Fáy utcában a Vasastól és Diós­győrben! Veretlen tehát a tarjáni csapat idegenben, és ezt a veretlenséget szeretné megőrizni a mai találkozón Dávid Róbert gárdája Ka­posvárott, — Kicsit lebecsültük a so­mogyi csapatot az ősszel, amikor irreális játéktéren döntetlent játszottunk itt­hon. Szerencséjük is volt a vendégeknek, mert nyert mérkőzést engedtünk Hi a kezünkből. Nem jobb csa­pat otthon sem a Kaposvár tőlünk! Biztos, hogy lelke­sen játszanak, de nem fél­tem a mieinket- Egyénileg felveszik a versenyt és csa­patjátékban sem rosszabbak- Erről a találkozóról nekünk vesztesen nem szabad haza­jönni! Ez a jelszó s ebből kö­vetkezik, hogy legalább az egyik pontot el is hozzuk, Somogyból — nyilatkozta Dá­vid Róbert, az SBTC vezető edzője kedden délután a? elutazás előtti percekben. Megtudtuk, hogy változás van a csapatban- Kegye Zol­tán. a csapat balhátvédje, a Honvéd elleni találkozó után vesegyulladást kapotti egész héten kezelték- Játéká­ra nem számíthatnak a szak­vezetők- Így hosszú idő után úira elfoglalja helyét az el­ső csapatban Gecse Ferenc! A bronzérmes gárda tagja jobbhátvédet, játszik, ugyan­akkor Miklós átmegy, a bal­oldalra. Gecse jó formában van, jól játszott a hétközbeni edzőmérkőzéseken, csakúgy, mint a fiatal Orosházi, akit Dávid edző minden bizony- nyál kipróbál Kaoosváron. Lehet, már kezdéskor he­lyet kap a középpályás sor­ban- de mindenképpen ott lesz beavatkozásra készen a kispadon- Elől csupán az a kérdés, a mérkőzés kezdetéi", hogy Marosok, vagy Km'-'S III. kezdi a játékot. A várha* í összeállítás a következő' Szűcs — Gecse, Kmetty, Kovács II-, Miklós• — Angyal, Varga, Básti — Szoó, Marosok Jeck■ (sz. 1.) Kézilabda A jó és » gyenge védekezés döntött Eredmények, táblázatok 9 7 ' Északkelet 1. F*?ri D. 28 20 5 3 «2-27 45 SALGÓTARJÁNI ÉPÍTŐK— KÉV METRÓ 22:19 (9:7) Salgótarján, v.: Farkas, Sző­ke. Építők: Gulácsi—Katroczó (4), Kovács Z. (—), Nagy (12), Kovács I. (4), Drevenka (1), Nágel (—). Cs,: Boronyai (l), Kovács II. (—), Németh (—), Pádár (—). Edző: Czimmer János. Az első percek az ismeret­len, de jó játékerőt képviselő e' lenfel gyenge pontjainak „kitapogatásával” .teltekkel. A Metró 3:l-es vezetését már a félidő közepére 5:4-es Építők vezetés követte. Gulácsi bra­vúros védései, a jól alkalma­zóit védekező taktika, Nagy higgadt játéka, s Drevenka irányítókészsége nyomán az ilpítők egy-két gólos előnyét a mérkőzés végéig taTtani tudta. A szünet után két eset­ben is beállott az úgynevezett kritikus időpont, amikor az ellenfél 21:14-ről 21:19-re fel­zárkózott. Ekkor Boronyai rutinja segítette át az együt­tesi a holtponton. A jó iramú találkozó egvtelen szépséghi­bája az ellenfél kapusának sportszerűtlen viselkedése volt. A tárgyilagos mérkőzésvezetők végül is az állandóan proles­táló játékost egy két- és egy öiperces kiállítás után végleg leküldték! , HÓDGÉP METRIPOND— SBTC 15:14 (8:5) Hódmezővásárhely, v.: Sze­gedi. Kovács. SBTC: Varga (Koltai)—Kovácsné (—), Kiss- né (3), Nagy (1), Takács (—), Fehérváriné (1), Józsáné (—). Cs.: Lukács (7). Oláhné (2). Edző: Tarján Péter. Érthetetlenül gyengén kez­dett az SBTC. A sok ziccert es heteseket kihagyó ellenfél a szünetig három-négy góllal is vezetett. Szünet után sem javult az SBTC játéka. Az előző vasárnapi teljesítményi senki sem tudta megismételni. Gyengén védekeztek, s még gyengébben szőtték támadásai­kat. Az ellenfél nagyobb ará­nyú vezetését a kitűnően vé­dő Varga helyenként bravúros védésekkel akadá’yozta. Az utolsó öt percben a gyenge játék ellenére is nyílott lehe­tőség az egyenlítésre. 14:13-as állásnál azonban úiabb tarjáni helyzetek maradtak ki. s a higgadtabb e lenfél megérde­melten szerzett győzelmet. (mátyus) NB II. Szolnok—Dunaújváros 0:0. BVSC —FÖSPED 0:0 Bábolna—Kossuth KFSE 0:0. Komló—Nagykanizsa 4:0 (1:0). Szekszárd—Bo. Sparta­cus 2:0 (1:0). Budafok—Pécs 3:1 (1:0). Vasas Izzó—Várpalota 1:0 (0:0). Oroszlánv—Volán SC 1:0 (0:0). Dorog—Debrecen 1:0 (1:0). AZ NB II. állá«« 1. Dunaújváros 28 18 8 'S 62-20 44 2. Dorog 28 16 7 5 51-26 39 3. Budafok 28 16 5 7 65-41 37 4. Volán 28 12 10 6 40-28 34 5. KKFSE 28 14 5 9 48-33 33 6. BVSC 28 11 10 7 44-33 32 7. DVSC 28 12 8 8 40-34 32 8. Szolnok 28 10 9 9 37-29 29 9. PMSC 28 11 6 11 39-26 28 10. Komló 28 9 9 10 31-42 27 11. MÁV D. 28 9 7 12 32-39 25 12. V. Izzó 28 8 9 11 31-39 25 13. Várpalota 28 8 9 11 32-41 25 14. Kanizsa 28 8 9 11 27-40 25 15. Szekszárd 28 7 10 11 32-43 24 16. FÖSPED 28 7 8 13 37-44 T> 17. Oroszlánv 28 7 8 13 3°-46 22 ÍR. Nagvbát. 28 8 5 15 27-49 21 19. Bp. Spart. 28 5 9 14 26-56 19 20. Bábolna 28 6 5 17 33-58 17 1. A 20. fordulóban, április 25-én: 2. Nagvbátonvl Bánvász—BVSC. 3. 4. NB III. Északkeled csoport: 5. 6. Borsodi Bánvász—Fiidabánva 2:1 7. (1:0). Fffrl Dó^a—Debreceni MTE 8. 6:1 (3:1). Gvötv^vös—Heific^aba 0. 1:0 (0:0V Sátoraliaúihelv—özd 2:1 10. (1:0). Borsodi Volán—Balmazúl- 11. város 2:1 (0:1). Leninváros—Ka- 12. zincbarcika 2:1 (1:0). ‘Rakama7— 13. Faidú Va^a«; •»:n ro:0). Ff»ri Va­sas-Miskolci VSC 2:j (1:1). II. 2. Özd 28 14 8 6 48-19 36 3. Gyöngyös 28 14 7 7 58-33 35 4. DMTE 28 11 f2 5 56-30 :'4 5. Nvíregvh., 28 13 7 8 56-31 23 6. Leninv. 28 12 9 7 43-4: 33 7. S.-újhelv 28 13 7 8 40-4’ 33 8. Saig. KSE 28 9 12 7 55-42 70 9. Borsodi B. 28 12 6 10 39-4° 70 10­MVSC 28 11 7 10 42-34 •’0 11. B.-gvarm. 28 11 7 10 46-41’ ‘»9 12. K.-barc. 28 11 6 11 65-49 •’8 13. Egri V. 28 13 2 13 48-45 •>8 14. Rakamaz 28 10 6 12 35-38 26 15. Rudab. 28 9 8 11 43-51 26 16. Záhonv 28 11 3 14 35-57 25 17. Heiőcsaba 28 9 3 16 35-60 21 18. Haidú V. 28 8 3 17 34-"fi 19 19. Borsodi V. 28 4 7 17 27-65 15 20. B.-úiv. 28 1 3 24 24-U: 2 5 A 29. fordulóban i április 25-én: Balas-saevaimati SE—Egri Vasas, SKSE—Záhony. 4 totó 16. heti eredménye SZMTE—Dunaújváros X 0:0 Komló—Nagykanizsa 1 4 :0 Bábolna—KKFSK X 0:0 Oroszlány—Volán 1 1 :0 DMTE—Egri Dózsa 2 1 :« Hejőcsaba—Gyöngyös 2 0-1 S.-újhely—Özd t 2:1 Egri Vasas—MVSC 1 2:1 Szfv. MÁV—Ganz-lVI. X 2:2 Napol i—Tuventus X 1:1 Ascoli—Inter. 1 2:0 Cagliari—Verona 2 0:2 Roma—Bologna X 0:0 + 1 Jamben.—Genoa 1 1:0 NOGRAD - 1976. április 21., szerda