Nógrád. 1973. szeptember (29. évfolyam. 204-229. szám)

1973-09-25 / 224. szám

Bartha Angéla; két arany-, egy ezüst­érem! Nagyszeű salgótarjáni siker született Budapesten a BKV Előre Knopp Imre úti sportte­lepén, ahol két napon át az or­szág legjobb serdülő verseny­zői találkoztak. Bartha Angéla, az SKSE versenyzője a Rákó­czi úti Általános Iskola 8. osz­tályos tanulója két magyar­bajnokságot szerzett és egy al­kalommal a dobogó második fokára állhatott fel — ezüst­érmes lett. A tarján! kislány az első napon a 100 m-es síkfutásban 12.4-el megyei serdülő ifjúsá­gi és felnőtt csúcsbeállítással szerezte meg a bajnoki címet, majd a következő napon 80 gáton 12.2-cel megyei serdülő csúcsbeá’Uítással — szerzett bajnokságot. Távolugrásban is indult és a győztes szolnoki Fazekas (545 cm) mögött 534 cm-rel a 2. helyet szerezte meg. Nagyszeű teljesítménye min­den dicséretet megérdemel. Bartha Angéla testnevelő taná­ra Nagy Sándor, edzője: Kiss Imre. Folynak a kézilabda Magyar Népköztársasági Kupa megyei selejtezői. A résztvevő'csapatok száma nem nagy, mégis van színvonal, jó mérkőzéseket vívtak az 1. fordulóban a csa­patok. Nagyszerű hírverése volt a sportágnak a Jobbágyiban lejátszott találkozó, ahol az NB ll-es St. Építők csapata 25:19 (13:11) arányban bizonyult jobbnak a megyebajnok Szőnyi HSE-nél. Az izgalmas, változatos, jó mérkőzést sokan nézték végig. Képünkön Kocsa Imrét látjuk a levegőben, aki lát­ványos vetődéssel dobja kapura a labdát. Herbst Rudolf felvétele Kevés induló, közepes eredmény Kitűnő időben, jó pályán és rendezésben került sorra az SKSE meghívásos atlétikai versenye Salgótarjánban. Saj­nos, elég' gyér volt az érdeklő­dés, a megjelent hét egyesü­let összesen félszáz verseny­zőt indított. Ez az eredménye­ken is meglátszott — közepes teljesítmények születtek. A jók között említhetjük Angyal 678 cm-es távolugró- eredményét. (Egy 705-ös ug­rásnál visszaült.) Mögötte Kaffka végzett 659-cel, Magas­ban a Bgy. SE atlétája, Ga- ram völgyi 180-at ugrott és egészen biztató kísérlete volt 185-ön. Bakos 48,70-et dobott kala­páccsal, a fiúk közül említhe­tő még Csorba, aki 6 kg-06 súllyal 13,95-öt teljesített. A női eredmények közül Velen- czei Zsuzsa 40,64-es diszkosz­vető eredménye, és a jászbe­rényi Hamar Ildikó 400-on elért 62,7-es ideje dicsérhető. Felhívás! A Pénzügyi és Számviteli Főiskola salgótarjáni tagozata fel vételi előkészítő tanfolyamot szervez 1973,74-es tanévben. Az előkészítőn mind a nappali, mind a levelező tagozatra jelentkezők részt vehetnek. Az előkészítőre csak azok jelentkezhetnek, akik a felvéí vizsga előfeltételeként előirt követelményeknek megfelelnek. Az előkészítő tanfolyam 1973. november közepén indul és 1974. május végéig tart Jelentkezés írásban történik, jelentkezési lap kapható a fő­iskola tanulmányi hivatalában (Salgótarján, József A. u. 2.). Jelentkezés határideje: 1973. október 31. Bővebb tájékozta­tást a jelentkezés alkalmával adunk. PÉNZÜGYI ÉS SZÁMVITELI FŐISKOLA 6 NÓGRÁD — 1973. szeptember 25., kedd SAKK A ZIM Pasas nyerte a megyei CSB-t! Befejeződött Nógrád .megye 1973. évi csapatbajnoksága. A küzdelemsorozatot és ezzel a bajnoki címet teljesen megér­demelten a ZIM Vasas Oláh F. , Gallai J., Miklós A., Sági G. , Balia F., Hankó J„ Morov- nyán T., Máth T., Nagy S. Ágoston K. összeállításban szereplő csapata nyerte. Saj­nos az utolsó két fordulóra az addig jól szereplő Balassa­gyarmati MEDOSZ csapata nem állt ki, s ezzel vétett a sportszerűség ellen. A ZIM Vasas egy ponttá] nyerte a bajnokságot az SBTC előtt.. Eredmények. ÍV. forduló. Nagybátony — Mátranovák 6,5:1,5 (Bronner— Pócsik 1:0, Makovnyik—Laka­tos 1:0), ZIM Vasas—St. Sík­üveggyár 8:0 (Oláh F.—Nagy I. 1:0, Gallai J.—Szarvas 1:0). V. forduló. SBTC—Mátra­novák 7:1 (Ponyi—Pócsik 1:0, Lengyel—Lakatos 1:0). Nagy­bátony—St. Síküveggyár 5:3 (Bronner—Szarvas 1:0. Makov­nyik—Juhász 1:0). A végeredmény: 1. ZIM Va­sas 23,5, 2. SBTC 22,5, 3. Nagy- bátonyi B. 16, 4. St. Síküveg­gyár 11.5, 5. Mátranovák! Va­sas 6,5 ponttal. (A Bgy. ME­DOSZ eredményeit törölték.) Dicséretesen szerepelt a baj­nokcsapatból Sági (4), Bállá (3,5), és Oláh F. (3). Az SBTC- ből Kassai 3,5, Szilágyi 3 uon- tot szerzett. Hovanecz (Nb.- Bányász) is dicséretesen helyt­állt, 3 pontot „szállított” csa­patának. Az osztályozón az NB II-be jutásért a ZIM Va­sas képviseli Nógrád színeit. Íz \B III ban Megyei egyéni bajnokság A megyei tájékozódási futó­szövetség Nagymezőp úszta térségében rendezte meg Nóg-‘ got. rád megye 1973. évi egyéni bajnokságát. A versenyzők — 79 induló — jó időben, ne­héz pályán és terepen telje­sítették a távot. A győztesek és helyezettek képviselik me­gyénk színeit a Vértesiben sói­ra kerülő országos vidékbaj­nokságon. Eredmények. N. 19. B.: 1. Nagy Anna (SBTC), 2. Győri Zsuzsa (Nb. Bányász), 3. Czeba Katalin (Bgy. MEDOSZ). F. 21. B.: 1. Nagy Mihály (SBTC), 2. Zentai József (St. Síküveggyár), 3. Hajdara De­zső (SBTC). F. 17. B.: 1. Kormos József (Nb. Bányász), 2. Hodúr Ká­roly (SBTC), 3. Medgyesi Ba­lázs (Bgy. MEDOSZ). F. 15. C.: 1. Holtner Attila (St. 211. ITSK), 2. Szölke Er­nő (St. 211. ITSK), 3. Pál Szi­lárd (St. Gépipari). Kél pontot hozott az Öblösüveggyár Balassagyarmatról Az NB III. Északközép-csoportjának vasár­napi fordulójában két megyei rangadóra is sor került. Nagy meglepetés született Balassa­gyarmaton, ahol a magára talált tavalyi bronzérmes St. Öblösüveggyár együttese vá­ratlanul, de teljesen megérdemelten 2:1 arányban legyőzte a hazaiakat. Rangadót vív­tak Pásztóm is, ahol a PKSE biztos „kiütéses” győzelmet aratott az St. Síküveggyár ellen. Változatlanul gyengélkedik a Somoskőújfalu csapata. A somosiak féltucat gólt hoztak ha­za Gödöllőről. Salgótarjáni Öblösüveggyár—Bgy. SE 2:1 (1:0) PKSE —St. Síküveggyár 3:0 (2:0) Pásztó, 600 néző, v.: Hart. Pásztó: Kelemen, Sipos, Tari 1., Borda, Balogh, Bazsó, Sán­dor, Alapi, Bedő, Smolek I. Balassagyarmat, 500 néző, kapu többször volt veszélyben. (Maksó), Győr (Hasznosi). Ed- V.. Komlósi. öblösüveggyár: A 65. percben Jelen nagy erejű jő: Tóth I. Boruzs — Szántó, Fehérvári, szabadrúgása a sorfalban ^ jg percben Smolek I. Koszta, Gordos, Sándor (Gás- akadt el. A másik oldalon Bo- szöglete után Győr fejjel a pár), Král I., Pindroch, Bo- dór alig lőtt kapu fölé. A 78. jobb sarokba csúsztatta a láb-, dór, Kálnai, Král II. Edző: percben egyenlítettek a hazai- bát. 1:0. A 40. percben kapu Simon János. Bgy. SE: Lórik ak. Pribeli Hegedűs elé tette a e]bttj 'tömörülésben a kapus G. — Jelen, Fodor, Lajkó, Vá- labdát és a csatár a kapu kö- kiejtette a labdát, és Alapi radi, Erdélyi, Eyssen, Lőrik zepébe lőtt. 1:1. Nem sokáig közelről a hálóba lőtte. 2:0. A F. (Pribeli), Hegedűs, Kovács, örültek a hazaiak az egyenlítő 4g percben Győr a bal olda- Nagy (Bakos). Edző: Lőrik Bé- gólnak, mert 3 perc múlva az lon felfutott, beadását Sándor la. üveggyári csapat megszerezte a hálóba lőtte. 3:0. A gól után Heves gyarmati rohamokkal a győzelmet jelentő gólt. js többnyire a hazaiak ját- kezdődött a mérkőzés. Fokoza- Félpályáról partdobást végzett szották a játékot, de gólhely- tosan jött fel az üveggyári az üveggyár. A hazaadott labdát zeteiket nem tudták értékesí- csapat. A 15. percben váratta- a szemfüles Bodor a kifutó tenj. A vendégek különöseb- nul gólt kaptak a hazaiak, kapus mellett fejelte a háló- be nem veszélyeztették a ha- Jobb oldali támadás végén Kál- ba. 2:1. Jó iramú, változatos Zaiak kapuját. (csákvári) nai 25 méterről a felső léc alá mérkőzés, nem sikerült a ha- P J vágta a labdát. 1:0. A 30. zaiaknak a visszacsapás a ta- percben Nagy fejese felső valyi kettős vereségért. Jó: lécről pattant az alapvonalon Boruzs, Fehérvári, Gordos, Bo- túlra. A 40. percben Jelen tá- dor, ill.: Jelen, Erdélyi, voli lövése okozott gondot Bo­ruzsnak. Szünet után mindkét (reiter) V ívás Két verseny a megyeszékhelyen A Nógrád megyei Vívó Sző- férfi tőrverseny zajlott le. Tö- vetség rendezésében Salgótar- rökszentmiklós, Gödöllő, Ba- jánban, a Mártírok úti Általá- lassagyarmat, valamint Salgó- nos Iskola tornatermében bo- tarján 25 vívója indult. A nyolitották le a megyei úttörő- 8-as döntőben az első hat he- és középiskolás vivóbajnoksá- lyezett szerzett III. osztályú tör rFl Nándor (Gagarin Alt’ (Törökszentmiklósi 5„ 3. Sán­Isk) 2 Krombereer Mar L dor ÚSKSE Sí) 5, 4. Kromber­rok úti ÁltTsk) 3 Fazekas 8« (SKSE Sí) 3, 5. Gordos rok ut. Alt. Isk, 3 Fazekas E 6. ürvölgyi -3 minősítést. Végeredményben: 1. Kovács (SKSE) 6, 2. Görög (Z.-pálfalva. tőr: 1. Szaniszló (Malinovsz- kij úti Ált. Isk.), 2. Bártfai (Csizmadia úti Ált. Isk.), 3. Marcsicsek (Malinovszkij úti Ált. Isk.), fiú kard: 1. Krom- berger (Mártírok úti Ált. Isk.), 2. Kupecz (B.-gyarmati Petőfi úti Általános Isk.), 3. Macskási (B.-gyarmati Bajcsy-Zs. úti Ált. Isk.) Középiskolások, fiú tőr: 1. Kovács (Bolyai Gimn.), 2. Gor­dos (Bolyai Gimn.), 3. Űrvöl­gyi (Mü.M 211. Szakmunkás- képző Int.), leány tőr: 1. Mé­száros, 2. Fegyveres, 3. Pós- ai (mindhárom B.-gyarmat, Balassi Gimn.), kard: 1. Schul­de (B.-gyarmat, Balassi Gimn.), 2. Makó (St. Gépipa­ri), 3. Dévényi (Bolyai Gimn.). Az SKSE rendezésében a Mártírok úti Általános Iskola tornatermében III. osztályú győzelem. Gödöllő —Somoskőújfaln 6:1 (1:0) Gödöllő, 400 néző. v.: Suskai Somoskőújfalu: Schmida L. — Babjak. Eisler, Berta, Séber, Czikora, Csarba I. (Pünkösdi), Kakuk, Balázs. Szabó, Roz- gondi (Novak I.). Edző: Tóth István. Veszélyes támadássorozatok után a hazaiak csak a 30. percben tudták a vezetést megszerezni. Két perc múlva Szabó kapufát lőtt, majd a 44. percben ugyancsak ő, 8 méter­ről fejelt mellé. Szünet után rákapcsolt a Somos és a 48. percben egyenlített. Már úgy nézett ki, sikerül a döntetlent kiharcolni, amikor Kajser 3 méterről gólt lőtt a 58. perc­ben, ezt követően pedig ösz- szeroppant a vendégcsapat. A nagy rutin, a nagyobb techni­ka érvényesült. Jó: Czikora, Eisler. (koronczy) A VOLÁN 2. sz. Vállalat személyforgalmi üzeme felvesz érettségizett 18-30 évem korig férfiakat rendelkező forgalmi szolgálattevői és autóbusz-kalauzi munkakörbe, valamint normás vagy munkaügyi gyakorlattal rendelkezőket. Jelentkezni lehet a személyforgalmi üzemvezetőnél, Salgótarján, helyijárati közponban és a vállalat munkaügyi osztályán. ^elhívás! A 21. sz. út párhuzamos szakaszának építése miatt szükséges a zagyvapálfalvi temető egy részének kiürítése. , A Salgótarjáni városi Tanács VB kéri azokat, akiknek a zagyvapálfalvi felső temetőben — a beszámozott részen nyugszik, hozzátartozójuk ■973 október 1-től október 31-ig jelentkezzenek a városi tanács vb műszaki osztályán. Sorsoltak Moszkvában Portisch ellenfele Petroszjan A sakkvilág hatalmas ér- zés győztese a Mecking— deklődéssel várta a moszkvai Korcsnoj találkozó nyertesével sorsolást — ki kivel játszik a játszik. A negyeddöntők janu- sakk-világbajnoki negyeddön- árban kezdődnek, tőben. Nos, vasárnap eldőlt Beszámolnak a jelentések minden, elkészült a párosítás, arról, hogy a sorsolás után Szpasszkij — Byrne, Pet- Petroszjan annyit mondott, roszjan — Portisch, Mecking hogy igen nagyra becsüli el- — Korcsnoj, Karpov — Polu- lenfelét, és úgy érzi, alaposan gajevszkij ellen mérkőzik. fel kell készülnie. (Ez érthető, A kővetkező fordulóban a erösen pluszban van az exvt- Petroszjan — Portisch mérkő- íágbajnok ellen.) ÜJ Sopron-garáza sürgősen, olcsón el­adó. Érdeklődni 22-94 telefonon. ELADÓ, kifogásta­lan balkaros Zinger tűzőgép és egy sima- tüző cipész varrógép. Cím: Juhász Ferenc- né, Baglyasalja, And- rás-telep. ftprö« hirdetés Jó állapotban levő 408-as Moszkvics 27 ezer km-rel eladó. Cím: Egyházasgerge, Kossuth út 10. VÉGREHAJTÓKAT alkalmaz a Megyei Bí­róság, Balassagyar­mat, Köztársaság tér 2. SALGÓTARJÁN te- ELADÓ, társasház- rületén is vállalok ab­ban levő gázfűtéses laktisztítást, őszi nagy­kettő és félszobás, takarítást közületek összkomfortos föld- részére is. Cím: Uram szinti lakásom. Érdek- János, Balassagyar- lödni hétköznap 18 óra mat, Rákóczi út 96. után. Salgótarján, Ybl Miklós út 33., földszint ELCSERÉLNÉM 4 helyiségből álló házré­szemet bérházra. Me­gyei tanács környéke előnyben. Cím: For­gács-telep, Somogyi Bálintné. SZÖLÖOLTVANYOK, lugasgyűjtemények, kifogástalan minőség­ben kaphatók, őszi ül­tetésre Díjmentes ár­jegyzéket küldök. Va- liskó szőlész, Gyön­gyös, Aranysas u. 3. PIANINÓT vennék, árajánlatokat Balassa­gyarmat, Luther utca 8. alá kérem. BALASSAGYARMA­TON, Bajcsy út 26. alatt félház, 2 szoba­konyha, fürdőszoba, mellékhelyiségekkel, kerttel beköltözhetően eladó. Megtekinthető szeptember 30-ig. Át­költözés! Tervező és Építő­ipart Szövetkezet értesíti a T. meg­rendelőket, bogy üveges es kép­keretező üzletünket a váro­si tanács mögötti 21. jelű épületbe helyeztük át Kőbányai művek Textu­al tra* modern leány­ottho­nába felvételt hirdet Felveszünk ifi év feletti lányokat fonodái betanított munká­ra, kollektív szer­ződésben foglalt kedvezményekről levélben részletes tájékoztatást adunk. Cím: Kő­bányai Textilmü­vek, 1X03 Budapest, X., Gyömrői út 90. Munkaerő- gazdál­kodás.