Nógrád. 1973. szeptember (29. évfolyam. 204-229. szám)

1973-09-25 / 224. szám

A gólratörobb csapat győzött Kazincbarcikai Vegyész—Nagybátonyi Bányász 3:1 (1:0) Kazincbarcika, 1500 néző, v.: Fehér II. Kazincbarcika: Fülöp — Mochlár, Ködmön, Erdősi, Orbán, Kopa, Kovács (Lipcsei), Szendi, Szitka, Rá- czi, Labancz (Cservenka). Ed­ző: Turay András. Nagybá- tony: Palhuber — Kelemen, Macska, Ludányi, Baranyi. Nagykiske, Onódi (Nagy), Percze (Kovács), Veres. Ko­vács F., Kriskó. Edző: Ponyi László. Az első negyedóra mezőny­játékkal telt el. Egyik kapu sem került komoly gólvészély- be. A 18. percben megszerez­ték a hazaiak a vezetést. Bal oldali beívelés után a szaba­don hagyott Ráczi mintegy 10 méterről a jobb sarokba fe­jelt. 1:0. A 30. percben Kris­kó a kifutó kapus mellett a kapura emelt, de a védőknek sikerült felszabadítani. A 37. percben Ráczi alig fejelt mel­lé jó helyzetben. Szünet után sokat ígérőén kezdett a Nagy- bátony. Már a 49. percben si­került az egyenlítés. Baranyi labdájával Kriskó Kiugrott és 13 méterről a kapus mellett a bal sarokba lőtt. 1:1. A gól után erősített a hazai csapat. Az 55. percben Szitka lövése a felső lécen csattant és az 57. percben igen ritkán látható góllal szerezte meg a vezetést a hazai együttes. A jobb ka­pufáról kipattanó labdát Cser­venka 7 méterről nagy erő­vel lőtte a bal kapufa felső lapjára, ahonnan ismét a jobb kapufára pattant és végül on­nan került a hálóba. 2:1. A 60. percben Veres 25 méteres jó lövése a felső lécet találta el. Kis szerencsével egyenlí­tési alkalom volt. A 62. perc­ben eldőlt a mérkőzés sorsa. Ráczi remekül ugrott ki és több csel után mintegy 12 mé­terről hatalmas gólt lőtt a bal sarokba. 3:1. A 87. percben Kovács Tibor laposan a kapu közepébe lőtt, de előtte a partjelző tévesen lest jelzett, így a gól érvénytelen. Köze­pes iramú, színvonalú mérkő­zésen a kapu előtt határozot­tabban játszó hazaiak voltak eredményesebbek. v (sulyok) A lelkesebb vendégek győztek SKSE—Leninváros 2:1 (1:1) Leninváros, 1000 néző, v.t Kürti. SKSE: Vári — Gáspár, Tajti, Kapás, Szőke, Kiss, Pál­mái, Barta (Fekete), Szolnoki, Szeberényi, Marcsok (Tóth). Edző: Wahlkampf Lajos. Le­ninváros: Dohány — Breuer, Tóth, Topercer, Teslér, Zumpf, Kiss, Haisz (Orosz), Vajda (Sztankó), Druzsin, Gunic*. Edző: Béki Bertalan. A hazai csapat kezdett job­ban. Az első negyedórában az SKSE alig-alig tudott feljön­ni. Ezután azonban két alka­lommal is veszélyeztették a leninvárosiak kapuját, sőt a 21. percben megszerezte a ve* zetést. Jobb oldalról Szőke ívelt be szögletet, Marcsok jó érzékkel kapura fejelt. A gól­ba tartó labdát az egyik ha­zai védő kézzel kiütötte. A megítélt büntetőt Szolnoki biztosan lőtte a hálóba. 1:0. A hazaiak továbbra is roha­moztak. A 32. percben sike­rült egyenlíteniük. Jobb oldali támadás gördült a pályán, melynek végén a labda a tisz­tán hagyott Zumpfhoz került, aki nyugodtan a hálóba lőtt. 1:1. Fordulás után nem válto­zott a játék képe. A hazaiak irányították a játékot. az SKSE szervezetten védekezett, gyors ellentámadások indítá­sára rendezkedett be. így a 75. percben a már fáradtnak látszó hazaikkal szemben ve­zetéshez jutott a vendégcsa­pat. Marcsok nagyszerű ke­resztlabdát adott Szeberényi­nek, a labdára Dohány is fu­tott, de a szemfüles Szeberé­nyi előbb érte el a labdát, és a rövid sarokba fejelt. 2:1. Ebben a játékrészben Barta megsérült, majd Marcsokot terítették le a hazai védők. Mindketten elhagyták a já­tékteret. Az utolsó percekben az eredmény már nem vál­tozott. A mérkőzés nagy részében ugyan a hazaiak támadtak és irányították a játékot, az SKSE azonban kevés támadását öt­letesen használta ki. így meg­érdemelten szerezték meg ide­gen pályán a bajnoki pontot. Jó: Vári, Kiss, Szolnoki, Marcsok, ill.: Tóth, Kiss J. (demény) Küzdelmes mérkőzés volt Kisíerenyei B. Építők—Sátoraljaújhelyi Sp. 2:1 (0:0) Jól szerepeltek a tartalékok SB TC—Csepel 3:1 (1&) Mérkőzés után Kovácsot csitítják a mérkőzés végén. Gecse átöleli, Tater is vigasztalni próbálja Néma maradt Saávó sípja, nem adta meg 11-est ak­kor, amikor Hunyadi össze­fogta Kovács lábát és „eldön­tötte” a 16-oson belül. A játékvezető távol állt az eset­től, nem látta. Távol állt, nem követte n játékot, mert ennél az esetnél nem volt tö- megjelenet a csepeli kapu előtt, tisztán lehetett látni, mi történt. Nem emelkedett magasba a partjelző zászla­ja sem. Persze nem ezen a 11-esen múlt, hogy az egyik pontot elvitte a Csepel. Hor­váth és Jeck gólhelyzetben hibázott... | Kovács Imre véleménye: — A helyzetkihasználással változatlanul baj van, arról nem is beszélek, hogy a já­tékkal is adósak maradtunk. Legalább tíz biztos helyzetet kihagytunk az eddigi hat ta­lálkozón. A Csepel kellemet­len ellenfél volt. Ügyesen beálltak, tették a labdát, időmként „meghajtották” a találkozót. Gondolkodom, hogy néhány helyen változta­tok az összeállításon, persze nem a Vasas ellen, mert a Fáy utcában szükség lesz a rutinos játékosokra. Biztos, hogy „lerohanásra” készül szombaton a Vasas. Javítani, köszörülni szeretne az eddigi csorbán a fővárosi együttes, és ki más ellen mutathatná meg, hogy nincs még veszve semmi, mint a bajnokság egyetlen veretlen csapata, az SBTC ellen. Kí­váncsian várják a tarján! szurkolók, mit talál ki Ko­vács Imre, hogy megállítsa, majd a piros-kékek rohamát Van egy másik kérdés is: beállítja-e Baróthi Lajos a tárj ániak ellen Földi Attilát, az NB III gólkirályát. A tar­ján! fiú a hét végén itthon volt és sokan megkérdezték: játszik-e a Stécé ellen. Szét­tárta kezét, s úgy mondta: nem tudom. Egy biztos: jó formá­ban van, mert a 4:0-ra végző­dött Győr elleni tartalék- mérkőzésen mind a négy gólt Földi lőtte! Belgrádiba utazott Kovács István, a£ SBTC középcsatá- na. Ott lesz a legjobbak kö­zött a jugoszlávok ellen és lehet, hogy Illovsaky Rudolf esetleg a kezdő csapatba is beállítja. A magyar szövetsé­gi kapitány úgy nyilatkozott; közvetlenül a mérkőzés előtt jelöi ki a pályára lépő 11-et, Kíváncsian «várjuk a fiatal tarjáni középcsatár bemutat­kozását. Amennyiben pályára lép, ő lesz a 7. jáétkos, aki az SBTC-ből a naigyválogatott- ben szerepel: Zsédeljt' Sándor Szojka Ferenc, Oláh Géza. Vasas Mihály, Bodon Tibor és Bánkúti István után. Van már dicséret! Hiába fáj egyeseknek, hogy az SBTC továbbra is veretlen a bajnokságban, a tény tény marad. Azt, hogy az élmezőny­ben van az SBTC az egész vi­lágon olvassák a sportsajtó­ban, Eddig elég kevés szó esett a tarján! csapat sze­repléséről, valahogy nem né­zik jó szemmel a döntetlen­jeit. Most mégis a hatodik forduló után kapott egy pár sort a „középmezőny éllo­vasa”. Dicséretest: „sportsze­rűen. küzdenek, nem rugdos­nak, nem félemlítik meg az ellenfelüket, nem akarnak erőszakos eszközökkel fölé­jük kerekedni”. Tessék mon­dani, mikor, tót rúgtak meg és kiket fölemlítettek meg Tarján ban, az erőszakról nem is beszélve? <sz. 1.) Feni a fogát a Vasas. Kovács lesz a hetedik? Kézilabda Kisterenye, 300 néző, v.t Paksi. Kisterenye: Horváth — Márkus, Gaiger, Jávori, Do­monkos, Márton, Ubrankovics, Tarlósi (Tőre), Rakonczás, Toldi (Takács), Lavaj. Edző: Csernák László, Sátoraljaúj­hely: Vakles — Szemán, To­ronyi, Lengyel, Sütő, Szűcs, Dutkievicz, Llsovszkl, Telenkó, Virágh, Mondy. Edző: Séra Béla. Kellemes időben, Idegesen kezdett mindkét csapat. A 10. percben Lavaj lövését védte Vakles. A 17. percben Toldi elől mentett szögletre a ven­dégek kapuvédője. Három perc múlva Toldi megsérült, és kiállt, helyére Takács jött be. Ügyesebben, gyorsabban támadott a vendégcsapat. A 37. percben Horváth mentett ügyesen Szűcs elől, majd a 39. percben Ubrankóvics lőtt mel­lé egy labdát a másik oldalon. Szünet után rákapcsolt a Kisterenye, s az 51. percben gólt szerzett Jávori hozta fel a labdát mintegy 60 méteren át, majd Rakonczást szöktette, aki szép lövést küldött a jobb sarokba. 1:0. Az 59. percben Tarlósi mellé, a 62. percben Domonkos fölé lőtt egy lab­dát. A 64. percben váratlanul egyenlített a vendégcsapat. A tétovázó terenyei védők mel­lett Telenkó kiugrott, és nem hibázott, 1:1. A gól utón elke­seredett küzdelem folyt a győzelemért, végül a 85. perc­ben Gaiger fejesből megsze­rezte a győzelmet. 2:1. Alacsony színvonalú, köze­pes iramú mérkőzésen, ha sze­rencsével is, a helyi csapat megérdemelten nyert. Jó: Hor­váth, Jávori, Márton, ill,: To­ronyi, Szűcs, Lisovszki. . (győri) Eredményei*, láblázatok AZ NB I. ÁLLASA 1. U. Dózsa 6 5­1 20-13 10 2. Honvéd 0 4­2 17- 7 8 3. FTC 6 4­2 11- 0 8 4. SBTC 6 2 4­0- 3 8 5. ETO 6 3 2 1 8- 7 8 6. Tatabánya 6 2 3 1 10- 9 7 7. Pécs 6 3 1 2 9-11 7 8. Szeged 6 3­3 12-10 0 9. Videoton 6 2 2 2 0- 9 0 10. Vasas 0 1 3 2 7- 7 5 11. MTK 6 2 1 3 7-10 5 12. Csepel 0 1 2 3 10-13 4 13. Dofog 0 1 2 3 8-11 4 14. ZTE 0 1 2 3 4-10 4 15. Haladás' 0­3 3 5- 8 3 16. Egyetértés 6­3 3 3-11 3 A VII. fordulóban: MTK­Egyetértés, Bp. Honvéd—Rába ETO, Vasas—-SBTC, Csepel— Tatabánya, Dorog—Haladás, Zalaegerszeg—Ferencváros, Szeged—Űjpesti Dózsa, Vide­oton—Pécs. Az SBTC szomba­ton 15 órai kezdettel mérkő­zik a Fáy utcában. NB II. Északi csoport: BVSC—Rudabánya 4:1 (2:0), Nyíregyháza—Vác 2:2 (1:0), Vasas Izzó—Gyöngyös 2:1 (0:1), Ózd—Dunakeszi 2:0 (1:0), Miskolc—ÉPGÉP 1:0 (1:0). NB II. ÉSZAKI CSOPORT 1. MVSC 6 5 1 12- 4 10 2. Gyöngyös 6 4 1 1 13- 3 9 3. Izzó 6 4 1 1 10- 4 9 4. BVSC 6 3 2 1 10- 6 8 5. K.-barclka 6 4­2 10- 0 8 6. Ózd 6 3 1 2 6- 2 7 7. Vác 6 2 3 1 8- 6 7 8. Dunakeszi 6 3 1 2 6- 7 7 9. Saig. KSE 6 2 2 2 9- 6 6 10. Nylregyh. 6 1 4 1 0- 6 6 11. Kisterenye 6 3­3 5-10 6 12. Budab. 6 2­4 4-10 4 13. Nagybát. 6 1 1 4 4-11 3 14. ÉPGÉP 6 1­5 6- 9 2 15. Leninv. 6­2 4 4-12 2 16. S.-újhely 6 ” 2 4 3-14 2 A VII. fordulóban szeptem­ber 30-án: Nagybátony—Ózd, SKSE—Vác, Nyíregyháza— Kisterenye. A TOTÓ 38. HETI EREDMÉNYE 1. Kecskemét—Komló x 0:0 2. ’Olajb.—Szekszárd x 1:1 3. Várpalota—Budafok 1 1 :C 4. Békéscsaba—Ganz-M. 1 2:0 5. KKFSE—DVTK 1 1:0 6. Pénzügyőr—DVSC 1 l :(> 7. Eger—Oroszlány l 5:1 8. Dunaújv.—Szóin. MTE l 3:1 9. Szóin. MÁV—Bp. Építők 2 l :2 10. Szegedi D.—Volán x i:i 11. OEAC—III. kér. 2 1:3 12. K. Táncsics—Győri D. x 0:o 13. Mázá-Sz.—KOMEP 1 1:0 4- l 14. SZSE Dózsa—Sabaria x 1:1 Salgótarján. 2DO0 nézS, v.: Urbán. SBTC: Szőke — Ta- kács, Kovács, Sáfrány, Rartha (Zsédely), Csikós, Szalai, Be- rindán, Szőllősi, Szoó, Dudás. Csepel: Fekete I. — Tamási, Gergely, Gondos, Szalai, Bal­ia, Fritz (Fekete II.), Kaszás, Bartha, Kóczián, Tóth. G: Du­dás, Berindán, Szőllősi (11-es- ből), ty.: Bartha. Jó: Kovács, Szalai, Szoó, ill.: Fekete I. A csepeli Tóthot, a 80. percben kiállította a játékvezető. NB I TABTALEKCSOPOBT 1. Csepel 08-1 31-11 10 2. SBTC 0411 10-11 9 3. Bp. Honvéd 8 4 - 2 14- 8 8 4. Tatabánya 8321 17-13 8 5. Vasas 0321 16-13 8 8. Videoton 6321 11-8 8 7. Haladás 0 3 1 2 15- 9 7 8. Ü. Dózsa 6312 15-11 7 9. MTK 6312 12-10 7 10. FTC 6 2 1 3 11- 7 5 11. ZTE 6213 14-14 5 12. Pécs 6213 10-14 5 13. Dorog 6-33 11-18 3 14. VM Egyetértés 6114 10-19 3 15. SZEOL 61-5 3-10 2 16. Rába ETO 8-15 5-20 1 Kosárlabda A helyzet változatlan—vereségek! DEBRECENI KÖZŰT—SBTC 15:10 (7:4) S.-tarján, v.: Kárpáti. SBTC: Kotlámé (Varga) — Halska (—), Oláhné (—), Sulyok (1), Lukács (5), Kissné (4), Nagy (—). Cs.: Révai (—), Sanda! (—), Szenes (—). Edző: Szábó Gábor. A bentmaradásert harcoló SBTC tétje volt a nagyobb. Érthető, hogy a bajnokságban 6 ponttal vezető Debrecen higgadtabban kezdett, s a mérkőzés nagy részében fe­gyelmezetten, taktikusan ját­szott. Az SBTC-nél az ideges­kedés károsan befolyásolta a csapatjátékot. Igaz, hogy né­mi okuk volt is az idegeske­désre. A kapusuk IBUSZ-úton volt (nem a legjobb időpontot választott). Ez magyarázza, hogy az első debreceni lövé­sek százszázalékos eredmé­nyességgel szálltak a hálóba. A mélyen formája alatt játszó Nagy mellett szélsője szinte tetszés szerint dobhatott gólt. Nem hatott nyugtatóan az sem, hogy a kispadról nem éppen lelkesítő stílusban hangzottak az edzői utasítá­sok, A debreceni védelem hi­bátlanul zárt. S bár szünetig többnyire SBTC-kézen vándo­rolt a labda, lövés alig ment kapura. A II. félidőt négy tá­madásból elért három debre­ceni gól vezette. A 10. perc után 10:4-es debreceni veze­tésnél talált magára a hazai együttes. A véghajrában 13:10-re felzárkóztak, az egyenlítésre már nem tellett erejükből. GANZ VILLANY— ST. ÉPÍTŐK 15:11 (10:7) Budapest, v.: Molnár, Sas- vári. Építők: Gulácsi (Kiss J.) — Nádudvari (1), Nagy (4), Boronyai (3), Kovács L. (2), Horváth (1). Szabó (—). Cs.: Kiss T„ Kollár, Kovács J. Ed­ző: Czimmer János. 25 percig kemény összecsa­pásokkal tarkítottan folyt az alacsony színvonalú küzdelem. A Ganz vezetett, az Építők egyenlítettek. A félidő befeje­zése előtt a hazaiak kihasz­nálták az Építők védelmének megingásait, s három góllal elhúztak. A második játék­részben sem változott a kép. A túl keményen játszó ellen­fél a kiállítások miatt úgy­szólván végig emberhátrány­ban volt. Sőt, Mézest a 10. percben végleg kiállították. Az igen gyengén játszó Építők még ezt a helyzeti előnyt sem tudta kihasználni. Az ala­csony színvonalú találkozó legjobbja, a kőt játékvezető volt. — Mátyus — Kellős vereség a baj nők jelöltektől Bajai Vízügy—Salgótarjáni Kohász 87:69 (53:30) Salgótarján, v.: Liptók dr. Ko­hász: Csuka (20), Szert (20), Palla (14), Juhász (9), Mosonújvári (6), cs.: Novák (—), Svantner (—), Szlivka (—), Anti (—), Oszvald (—). Edző: Szarvas József. Az irányított sorsolás nem ked­vező az alsóbb régiókban helyet foglalóknak. A kiesés ellen harco­ló kohászok első mérkőzéseiket a bajnokság éllovasai ellen vívják. A volt NB l-es Vízügy, a bajnok­ság legméltóbb várományosa. A szombati mérkőzésen különösen az első félidőben minden vonatko­zásban felülmúlta ellenfelét. Egy­ségesebb. lendületesebb csapatjá­tékával dobóinak helyenként bra­vúros teljesítményével döntő előnyt szerzett. Szünet után már jobban ment a játék a kohászok­nak. Sikeresebb volt az emberfo­gás, gördülékenyebbek a támadá­sok A végeredményre a II. fél­idei 39:34-es Kohász-győzelem már csupán csak szépségtapaszt jelen­tett. BSE II—SBTC 85:2« (34:18) Budapest, Berki, Csató. SBTC: Juhász (9). Kulhavl (12), Bokodi (—), Molnár (8), Krenács (—). Cs.: Kivés (—), Anda (—j, Vágvölgyi (—). Edző: Pancsovai Nándor. Az NB I. sokszoros bajnokcsapa­ta, a jelenleg is vezető BSE tarta­lékjai is komoly játékerőt képvi­selnek. Velük az SBTC fiataljai csupán tíz percig voltak egyen­rangú ellenfelek. A 11. percben 12:12 után a BSE edzője négy első csapatbeli játékost küldött a pá­lyára (az NB I-ben még nem in­dultak meg a küzdelmek). Ez len­dületet adott a tartalékcsapatnak, s percek alatt 18 pontos előnyt szereztek. A további időszakokban is hasonlóan alakult a játék, va­lahányszor az NB I-esek pályára léptek, az erőnléti és taktikai fő­lény nagy számú kosárral fejező­dött ki. Jelenet a mérkőzésről. előtt Palla bűvöli a labdát a hajaink palánkja Herbst Rudolf felvételei NOGRAD - 1973. szeptember 25., kedd