Nógrád, 1969. április (25. évfolyam, 75-97. szám)

1969-04-22 / 90. szám

Kfilnnőt mérlfATé? —- óvással m i b. Hogyan left az 1:0-ból 1:3? Ferencváros—SBTC 3:1 (0:1) Népstadion, 11 ezer néző, v.: Müncz (Szegedi, Vörös). FTC: Takács — Novak, Pán- esics, Bálint, — Megyesi (Né­meth 58. p.), Szűcs — Szőke. Branikovits. Albert- Rákosi, Katona. Edző: Lakat Károly dr. SBTC: Horváth K. — Ba­ranyai, Ferenc, Kmettyi, Ver­tig — Szalai, Répás, Zöldi — Kriskó, Horváth F., Básti. Edző: Marosvári Béla. Lanyha iramban kezdődött p találkozó. Az első gólhely­zet a 2. percben adódott Sző­magas beadásokkal fejeződtek be, ezeket a védők rendre ki fejelték. A 69. percben Né meth három méterről leadot lövését mentette szögletre a kapus. Hősiesen védekezett az SBTC. A 72. percben Bara­nyai a 16-ossal egymagasság ban buktatta Katonát. Rákos benyesett labdáját Albert ' méterről továbbította a há lóba. 1:1. A 76. percben Szűcs belépeit Kriskónak, a szélső ápolásra szorult. Nagy nyomá.'- nehezedett a fekete-fehére' egyedül Páncsícs dicsérhető A középpályások szürke telje sítményt nyújtottak. A csatár sorból a második félidőbe- Albert és Katona játszott jó) Az SBTC apujában Horváth K. kitűnő tjesítményt nyújtott. A hát- édnégyesben Ferenc és ivmetty határozottan, sallang­mentesen harcolt. A középpá­lyán ügyes megmozdulásokkal vétette észre magát Szalai, Zöldi és Horváth F. A csatár­ke előtt, de kivárt és lövése Vertigről szögletre pattant. Eseménytelen, unalmas volt a játék. A 10. percben Rákosi' fejesét védte Horváth K. A sok pontatlan átadást így kommentálták a szurkolók: mi az, színvakok vagytok? A vendégek átengedték a pálya középjső harmadát a Ferenc­városnak és a 16-ös körriyé^ két szállták meg. Kmetty őrizte Albertet. A 16. percben Básti fölé lőtt, majd három perc múlva Szalai lövését véd­te Takács. A 23. percben Ver­tig könnyelműsködott, Szőke elvette tőle a labdát, de sze­rencsére elügyetlenkedté a helyzetet. A 28. percben No­vak csaknem saját kapujába iovábbította a labdái. A 29. percben Kriskó elhúzott Bá­lint mellett, nyesett beadásá­ra Szalai jól futott rá. fejesét Takács ismét eléje ütötte, és másodszor már lábbal vágta a hálóba a labdát, 0:1. Kiegyen­súlyozott volt a játék, az FTC valamivel többet kezdemé­nyezett. . f Második félidő A 46. percben Szalai — Kriskó támadás végén a szélső lövését Takács szögletre ütöt­te. Az FTC mezőnyfölénye ál­landósult. sorra vezették a veszélyes támadásokat. A 47. percben Bramkovits egy le­pattant labdát közelről fölé emelt Az 52. percben Szőke lövése Rákosi elé pattant a vé­dőkről, a megismételt lövést Baranyai fejelte ki a gólvo­nalról. Az 54. percben Bra- nikovits közeli fejesét Hor­váth K. óriási bravúrral tor­nászta szögletre. Az FTC szurkolói kórusban követelték Németh Miklóst a pályára. Az 58, percben be is állt Me­gyééi helyett. A szélen veze- lett ferencvárosi támadások Meglepően súlyos vereség Várpalotai Bányász—Nagybátonyi Bányász 3:0 (2:0) Nagybátony, 1000 néző, v.: Pusztai. VARPALOTA: Palotai Süke, Fenyvesi, Csapó — Orbán I., Orbán II. — Dorogi (Bostai 78. p.), Janás, Frank, Bertalan, Lakics. EDZŐ: Zsol­tár Ferenc. NAGYBÁTONY: Bulyovszki (Palhuber 46. p.) — Romhányi, Gáspár, Szalai — Kupcsulik, Rakonczás — Nagy, Kovács, Kegye II., Veres. Re­gős, Kegye I. (66. p.). EDZŐ: Dávid Róbert. Az 5. percben Regős gyen­gén lőtt és Palotai védett. A 10. percben ártalmatlannak látsző támadás végén Orbán I. a bal oldalon felfutott, lövése a befutó Lakics elé került, aki közelről a hálóba vágta a lab­dát. 1:0. A 18. percben Dorogi középre ívelt, a kiugró Lakics a kifutó kapus fölött a kapu közepébe emelt. 2:0. A 22. percben Kovács átadását Ve­res nagy helyzetben 5 méter­ről mellé fejelte. A 40. perc­ben Kupcsulik élesen kapu elé lőtte a labdát, de az Ko­vács feje fölött elsuhant. második félidő • Az 57. percben nagy védel­mi hibából Lakics elfutott, be­adását a tisztán álló Bertalan kapta, aki a kapust is kicse­lezve lőtt a jobb sarokba. 3:0. A 62. percben ismét súlyos védelmi hibából Bertalan La- kicsot indította, de Szalai az utolsó pillanatban mentett. A 72. percben Kupcsulik élés lö­vése a kapusról kipattant, de nem volt közelben hazai csa­tár. A 84. percben a mérkőzés legnagyobb gólhelyzete maradt kihasználatlanul. Kavarodás után Kegye II. két lépésről a felső lécet találta el. A mérkőzés első 20 percé­ben a vendégcsapat d hazai védők megingásait kihasznál­va kétgólos előnyre tett szert és ezzel tulajdonképpen el is dőlt a mérkőzés sorsa. Az egyébként is szétesöen, ide­gesen játszó hazai együttes 3:0 után végleg megadta ma­gát. A vendégek ekkor már érthetően átengedték a kezde­ményezést. de a hazai csatárok két lépésről sem találtak a ka púba. Védelmi hibák, gólkép­telen csatársor — ebben fog­lalható össze a Nagybátonyi Bányász eddigi sikertelen sze­replése. Jó: a vendégcsapat vé­delme, Dorogi, Lakics (a me­zőny legjobbja), míg a hazai együttesből senki nem dicsér hető. . Sulyok Sándor Röplabda NB II. A Zp. Építők rajtja jól sikerült Megkezdődtek a küzdel­mek a férfi és a női röplabda NB II-ben. A négy nógrádi együttes közül a Zp. Építők női csapatának rajtja a leg­jobb: Tokodon is sikerült győzniük. Az SBTC női, és a Bányagép SK férficsapat,a idegenben vereséget szenve­dett. Az St. ZIM ezúttal csa- badinapos volt. ZP. ÉPÍTŐK — TOKOD 3:1 (5, —11, 14, 8) , Tokod.: v.r Aranyosa. Zp. Építők: Gáspárné, Nagyné, Szabómé, Artmanné, Kapas, Borén esik. Cs.: Kiss, Berta. Az orkánseerű szél ártott a mérkőzés színvonalának. A vendégcsapat könnyen meg­nyerte az első játszmát. Dön­tőnek a harmadik játszma bi­zonyult. Az ellenfél már 14:4-re vezetett, de Nagyné „felhönyitásai” megfordítot­ták az eredményt. A negyedik játszmában Szabőné (Dági Zsuzsa) nagyvonalú játéka biztosította a végső győzel­met. Jó: Szabómé (a mezőny legjobbja), Nagyné, Berenesik. KŐBÁNYÁI TŰZÁLLÓ— SBTC 3:0 (9, 13, 8) Kőbánya, v.: Nagy. SBTC: Vadászi I., Dupákné, Bólkáné, Garam&zegi, Balogh, Szabó É. Cs.: Toldiné, Vadászi II., Szabó Zs-, Halász. A nagy szél ellenére is színvonalas volt a küzdelem. Az SBTC mezőnyben egyen­rangú ellenfélnek bizonyult Meglepően pontosak voltak a nyitások is. A mérleg nyelvét a hazaiak javára az ütőerő billentette. Az első és a má­sodik játszmában vezetett az SBTC, de a hajrá jobban si­került a hazaiaknak. A har­madik játszmában Tóth And­rás edző szóhoz juttatta a cserejátékosokat is. Jó: Vadá­szi I., Bókáné, Dupákné. GANZ-MSVAG — BÁNYAGÉP SK 3:0 (11, 8, 5) Budapest, v.: Marx. Bánya­gép SK: Trajhián, Lugosi, Szomszéd, Monori, Liptai, Pálfalvai. Cs.: Varga. Az első játszmában 14:6-os hazai vezetés után 14:ll-re feljött a vendégcsapat. A kö­vetkező két játszmában sem adták meg magukat könnyen. Trajbián és Monori vezetésé­vel értékes pontokat szerez­tek. Mezőnyjátékban azonban az ellenfél jobbnak bizonyult­Kereskedelmi vállalat jutányos áron eladná 500 négyzetméter területű, zárt-fedett raktárépületét Mátranovákon, vasútállomáson. Iparvágány van. Az épület mindenfajta áru tárolására kitűnően alkalmas. Fizetési kedvezmény. Ajánlatokat kérjük: RAVILL, Kereskedelmi Vállalat Üzemeltetési Főosztály. Budapest. IX.. Üllői út 47-49. címre megküldeni. A TÜZÉP Vállalat értesíti tisztelt vásárlóit, hogy a SZOT tüzelőutalványokat és a nyugdíjas tüzelő­utalványokat telepei beváltják. Egyben közli, hogy a SZOT tüzelő­utalványokat a munkáltatóknál lehet igényelni. TÜZÉP Vállalat. Eger A K. Tűzálló—SBTC NB Il-es női röplabda idénynyitó mérkőzésen a hazaiak jobb ütőerejük révén kerekedtek fe­lül. Képünkön: egy hazai leütést hárít az SBTC-sánca i Amíg a készlet tart 20—50 százalékos árengedménnyel vásárolhatja meg kijelölt boltjainkban A MINIVIZOR TV-*t, 6 FÉLE RÁDIÓT, SZILÉZIAI COLONIAL ZENEGÉPET 58. sz. boltunk XV., Bocskay u. 8. 292-372 62. sz. boltunk XV., Neptun u. 1. 633-253 63. sz. boltunk XVIII., Pesti u. 179 280-800'31 70. sz. boltunk XX., Marx K. u. 162. 279-072 Grillsütő, törpe tűzhely, szobai szökőkút az összes konyhafelszerelési boltunkban. TEKINTSE MEG KIRAKATAINKAT! VAS- ÉS EDÉNYBOLT VÁLLALAT! NÓGRAD - 1969. április 22., kedd A Ferencváros—SBTC mérkőzésen Albert annak ellenére, hogy őrzőjében, Kmettyben emberére akadt, mégis két gólt szerzett. Képiinkönt: Albert kitör Kmetty és Répás között (Koppány György felvétele) kapujára. A 79. percben Al­bert 5 méterről leadott éles fejesét Horváth K. ismét nagy bravúrral védte. A 82. perc­ben szabadrúgás után ismét Rákosi nyeste be a labdát, és Branikovits csúsztatott fe­jese a jobb sarokban kötött ki. 2:1. A 85. percben a 16-ossal egyrpa^asságban Vertig sza­bálytalanul szerelte Szőkét. Miközben Müncz figyelmez­tette a hátvédet — az egész SBTC-védelem őket nézte — Rákosi mozgó labdából elvé­gezte (jeladás nélkül) a sza­badrúgást és Albert a hálóba csúsztatta a labdát. 3:1. Különös mérkőzésen győ­zött a bajnokcsapat. Az SBTC 72 percig ellenállt és 1:0 arányban vezetett. Ezu­tán azonban az FTC fölé­nye gólokká érett. A vere­ség ellenére az SBTC játéko­sai dicséretet érdemelnek, mert szívvel-lélekkel küzdőt- tek, időnként okosan és jól játszottak. Az FTC kapujában Takács megbízha­tóan védett. A hátvédsorból NB I. tartaSékcsoport Ferencváros—^Solí Üllői út, 900 néző, v.: Gei­ger. FTC: Géczi — Eipel, Hor­váth, Megyeri — Vépi, Vajda — Vágvölgyi, Szóiké II., Tátrai Paipp (Kálmán), Sós. SBTC: Bátika — Márkus, Boskó, Tő­re — Antal. Toldi — Kökény (Szoó), Kajdi (Bartha), Tábo­ri, Szőllősi, Macska. Ap. első félidőben meg,lé­pőén jól játszott a fiatalokból álló vendégcsapat, de a kínál­kozó lehetőségekkel nem tud­tak élni. A második félidőben sorban Kriskó és Basil di­csérhető. Müncz játékvezető elfogul­tan bíráskodott, a harmadik gól előtt súlyos hibát vétett. * A mérkőzést az SBTC ve­zetői megóvták! Beszéltünk Cserháti József szakosztály- vezetővel, aki a következőket mondotta: — Az óvást játékvezetői műhiba címen adtuk be. A harmadik gól előtt Müncz Vertaget figyelmeztette, mi­közben engedély nélkül, mozgó labdából elvégezték a szabadrúgást. A második fél­időben l:l-es állásnál Kriskó kiugrott, a partjelző nem in­tett, de Müncz fújt. Egyszer előfordulhat, hogy a játékve­zető ítéletével bennünket sújt, de az már nem véletlen, hogy a Vasas, az Eger és most az FTC ellen súlyos hibákat vé­tettek — mindig a mi ter­hűnkre. Óvásunkkal fel sze­retnénk hívni a JT figyelmét a csapatunkat sújtó jogtalan játékvezetői ítéletekre. Rozgonyi István ótarjcm 2:0 (0:0) a jobb erőnlétben levő zöld- fehérek felülkerekedtek és Vajda 11-esből elért, és Sző­ke II. góljával 2:0 arányban győztek. Jó: Géczi, Horváth, Vajda, Papp, ill.: Bátika, An­al, Szőllősi.