Nógrád, 1967. április (23. évfolyam, 77-101. szám)

1967-04-06 / 80. szám

4 NOG R A D 1067. április 6. csütörtök Vereség védelmi hibából Komlói Bányász — SBTC 2:1 (1:0) Nem a legjobb előjelekkel szállt fel az SBTC vasárnap délben a Komlóra Induló autó­buszra. A héten Kmetty sérü­léssel bajlódott és játéka nem volt biztos, végül azonban vál­lalta a játékot. Az indulás előtt rövid átmozgató kiskapuzást tartott a csapat, amely bajt okozott. Kriskó megrúgta Bás- tit. A csatár nem tudta vállal­ni a játékot, helyette László került a csapatba. Komló, 5000 néző. Vezette: Almási (Nagy E., Kelemen). Komló: Kiss — Kelemen, Csordás, Lazaridisz, Pataki, Ruppert, Bérezési, Garai, Bor- dács, Takács, Bodai. Edző: Szőcs János. SBTC: Török — Szalai, Ferenc, Vertig, Toldi, Bánkuti, Kriskó, Németh, Kmetty, Taliga, László. Edző: Mészáros József. Az SBTC 4—3—3 felállás­sal kezdett. A Komló lépett fel támadóan és már a negye­dik percben Garai szöglete A 42. percben Németh lövé­sét ütötte ki Kiss, majd nem sokkal később a felfutó Kmetty éles lövése után csak nehezen tudta védeni a labdát. Szünet után mindjárt egyen­lített az SBTC. Bánkuti sza­badrúgást ívelt a komlói ka­pu elé. Németh a védők fö­lött átemelte a labdát. Bodai menthetett volna, de lyukat rúgott. Kmetty felismerte a helyzetet és tíz méterről a lá­bak között a kapu jobb sar­kába lőtte a labdát. 1:1. A tarjáni fiúk öröme ko­rai volt. 2 perc múlva Taká­csot feltartották a védők. Mi­közben Török a sorfalat ren­dezgette, Takács a bírói síp­szóval egyidőben elvégezte a szabadrúgást s a labda a bal felső sarokba vágódott. 2:1. A gól után az SBTC már bátrabban támadott, de ezek a támadások igazi veszélyt nem jelentettek. A 72. perc­ben Ferenc egy szabadrúgás vonalú 90 percet láthatott a közönség. Inkább küzdelem folyt a pályán. Az SBTC elfe­lejtett támadni, s ez megbosz- szúlta magát. Tekintettel, hogy két egyforma képességű együt­tes küzdött, a védekezésnek nem sok értelme volt, mert éppen ez okozta az SBTC ve­reségét. Sajnos a tarjáni csa­patból néhány játékos igen gyenge teljesítményt nyújtott. Első helyen említjük a hetek óta bizonytalanul játszó Ver- tiget. Csak úgy, mint a Duna­újváros ellen, az ő hibájából született az első gól. Többször elhagyta helyét és feleslege­sen előre ment. Gyenge telje­sítményt nyújtott Toldi és Kriskó is. Török a második gólnál hibázott. Szalai és Fe­renc játékát dicsérhetjük a közvetlen védelemből. Bánkuti megfelelt, de lövései nem si­kerültek. A könnyelműségről le kell szoknia. Az ötösfogat­ban Taliga ismét fáradhatat­l‘ Humanité versenyén Hecser Lajos második Párizsban az Humanité ha­gyományos nemzetközi mezei futóversenyén a férfiak negy­ven fős mezőnyében Mecser Lajos is indult. AZ SBTC ki­tűnő hosszútáv futója kisebb meghűléssel bajlódott, és úgy volt, hogy nem is indul a versenyen, de végül is rajt­hoz állt. Bár sütött a nap, hi­deg, szeles időben küzdöttek a versenyzők. A szovjet futók mindjárt az élre álltak, de velük tartott Mecser, Szerényi valamint a román Vámos és a lengyel Zimny. Váltott szov­jet vezetés után a harmadik körben a vezető Mikityenkó mögé Mecser feljött a második helyre. A hajrában a szovjet futó erősített és biztosan nyerte a versenyt. Szerényi harmadik helyen végzett, s ezzel hozzásegítette a ma­gyar csapatot a második helyhez. Végeredményben: 1. Mikí­tyenkó (szovjet) 23:44.6, 2. Mecser (magyar) 23:50,2. 3. Szerényi (magyar) 24:10,8, 4. Makarov (szovjet) 24:11.8, 5. Tyurin (szovjet) 24:13,6, 6. Zimny (lengyel) 24:28,9, 7. Orentas (szovjet) 24:33,8, 8. Barabás (román) 24:33,4, 9. Dutov (szovjet) 24:46,10. 10. Boguszewick (lengyel) 24:50, 15. Pintér (magyar). 17. Szentiványi (magyar). Csa­patban: 1. Szovjetunió, 2. Ma­gyarország, 3. Lengyelország. Megérdemelt győzelem Salgótarjáni Kohász 2:0 Salgótarján, 600 néző. Ve­zette: Móré. SKSE: Libus — Tajti, Mártinké, Ludányi, Bablena, Pünkösdi, Rozgon- di, Csala, Geiger, Nyerges, Szűcs. Edző: Kovács Ernő. Almásfüzitő: Siklósi — Papp, Tóth I., Radics, Gaál, Mátrai, Tóth II., Pauli, Molnár, Fe­kete, Szlávik. Edző: Paulik Ferenc. 3. perc. Szűcs húsz méteres ballábas lövése után a labda a bal felső kapufa felett zú­gott el. 10. perc. Csala a jobb oldal­ról kapu elé ívelte a labdát, Rozgondi, majd Szűcs lövé­se Siklósiról kipattant, de harmadszorra a berobbanó Geiger nagy erővel vágta a hálóba. 1:0. 36. perc. Rozgondi a bal ol­dalról küldte be a labdát, Geiger mintegy négy méter­ről lőtt, de a labda az egyik védőről szögletre pattant. 50. perc. Csala beadása után Geiger a jobb kapufára fejelte a labdát. 58. perc. Jobb oldali szög­let után Szlávik jó helyzet­ben kapu fölé fejelt. 60. perc. Csala szabadrúgá­- Almásfüzitői Timföld (1:0) sa után Geiger közeli feje­sét védte bravúrosan Siklósi. 61. perc. Tajti megsérült és csak négy perces ápolás után tért vissza a küzdőtérre. 67. perc. Szűcs labdájával Rozgondi elfutott, jobb sarok­ba tartó helyezett lövését azonban Siklósi újabb bra­vúros védéssel kitolta. 70. perc. Először Szűcs lö­vését hárította a vendégek kapuvédője, de még ugyan ebben a percben Nyerges lö­vésével szemben tehetetlen volt. A csatár finom cselek­kel előre tört és tizenhét méterről védhetetlenül vágta a labdát a bal felső sarokba. 2 :0. A mérkőzésen megérde­melt SKSE győzelem szüle­tett. A kohászok végig nagy mezőnyfölényben játszottak, de ötösfogatuk játékában — főleg a befejezéseknél — még nagyon sok a kifogásolni va­ló. A vendég csapat nyilván az eddigi négy pont és a 4:0- ás gólarány birtokában véde­kezésre rendezkedett be. Jó: Bablena, Tajti, Ludá­nyi, Szűcs, Geiger, illetve: Siklósi, Tóth I, Molnár. lói szerepelt a tartalék csapat SBTC - Komló 1:0 (0:0) Komló, 2000 néző. Vezette: örvendetes, hogy Kakukk és Lukács. SBTC: Cserháti — Répás jól játszott. Rajtuk kí- Kakukk, Geese, Jávori, Bara- vül Gecse és Baranyai érde- nyi, Salgó, Szőllősi L, Csir- mel dicséretet, máz, Krajcsi, Répás, Jeck, Komló: Buus (Tóth) — Ko­vács, Vörös, Pétiké. Sós, Leio- vich, Faragó, Kerkai, Bánfal­vi, Rizsányi (Csökönyi), Villá­nyi. Az SBTC felülmúlta ellen­felét, győzelme megérdemelt. Eredményes második félidő Bgy. Dózsa — Aszódi Vasas 5:1 (1:0 Jelenet a Komló—SBTC-mérkőzésről. Képünkön Kmetty a komlói védőkön igyekszik áttörni Váratlan pontvesztés után a szabadon hagyott Bérezési fejelte veszélyesen kapura a labdát, de Török bra­vúrosan védett. A tarjániak védekeztek, mert nagy volt a hazaiak nyomása. A 10. perc után az SBTC is szóhoz jutott, de továbbra is a komlóiak irá­nyították a játékot. Garai lö­vését védte Török. Az SBTC védelme többször bizonytalan­kodott, főleg a bal oldalon. A 36. percben Bánkuti ki­várt a lövéssel, s jó helyzet­ben kapu mellé lőtte a lab­dát. A 40. percben Bordács vezette fel a labdát saját ti­zenhatosától. Bodait akarta szöktetni, de Ferenc elfejelte a labdát, vissza Bordács elé. ö Bérezésihez továbbított, aki kapu elé küldte és a szabadon hagyott Garai senkitől sem zavartatva a kapuba helyezte a labdát. 1:0. után kapu mellé küldte a lab­dát. Az utolsó negyedóra az SBTC-é volt. A 85. percben egy bal oldali támadás után Németh Miklós megszerezte a kiegyenlítő gólt, ezt azonban Almási les címén nem adta meg. (Az esetnél Németh elfu­tott, Csordás próbálta szerel­ni, A labda Csordás testét ér­te és a hátáról esett Németh elé. Ekkor nem volt leshely­zetben. Más kérdés, hogy köz­ben Kriskót ,aki beadást várt ellökték a kapu előtt. Tehát: vagy gólt, vagy minimum közvetett szabadrúgást kellett volna ítélnie Almásinak. Ka­pu kirúgáshoz állította le a labdát.) A befejezés előtt két perccel Taliga remekül adta a labdát Lászlónak, de a csa­tár közelről nagy erővel a fel­ső kapufát találta el. Meglehetősen alacsony szín­SKSE győzelmek az „Április 4“ villámversenyen A Nógrád megyei saikkszö- vetség rendezésében nagysza­bású egyéni és csapat villám­versenyre került sor a Salgó­tarjáni Acélárugyári Művelő­dési Háziban. A versenyen SKSE siker született az egyé­ni és csapatküzdelmekben egy­aránt. A csapatversenyt, amelyben hét együttes játszott az SKSE I (Balázs, Simkó. Pethő, Vá- radi) nyerte 17,5 ponttal. 2. SKSE II. 16,5, 3. St. ZIM 16,5 4. Balassagyarmati Dózsa 14, 5. Nagybátonyi Bányász 12, 6. St. Új Gimnázium 5,5 7. Kis- terenyei Bányász 3 pont. Az egyéni versenyben hu­szonöt játékos ült asztalhoz és a minősítésnek megfelelően két csoportban versenyeztek. A főversenynek számító „A” csoportban Szakács László (SKSE) győzött 10 ponttal. To­vábbi sorrend: 2. Oláh F. (ZIM) 9,5, 3. Simkó J. (SKSE) 8,5, 4—6. Kaposi (SKSE) Ke­nyeres (SKSE), és Németh (ZIM) 7,7, 7—8. Balázs (SKSE) és Sztremi (ZIM) 6—6, 9. Frink (SBTC) 4,5, 10. Pirók (Nagy- hátony) 4. 11—12. Peithő (SK­SE), Váradi (SKSE) 3—3, 13. Zeremszki (Bgy. Dózsa) 2,5 pont. A „B” versenyt Fegyveres Zsigmond (Üj Gimn.) veret­lenül nyerte 11 ponttal, 100 százalékos eredménnyel. A további sorrend: 2. Búzás (Kis- terenye) 9, 3. Kónya (Bgy. Dózsa) 7,5, 4. Petre (Nagybá- tony) 7, 5—7. Csekei (Kistere- nye), Szabó L. (SKSE) és Sza­bó J. (Nagybátony) 5—5, 8. Szabó I. (Bgy. Dózsa) 4,5 9— 10. Gulácsi (Üj Gimn.) és Sá­gi (Pásztó) 4—4, 11—12. An­gyal I. és Angyal J. (Mindket­tő Üj Gimn.) 2—2 pont. A jól sikerült felszabadulási villámverseny kellemes szín­fontja volt az Üj Gimnázium sakkozóinak derekas helytál­lása. Nagyrészük először ját­szott villámversenyen. A győz­tesek tiszteletdíjat kaptak. Nagybátonyi Bányász — Rudabányai Ércbányász 1:1 (0:0) lan volt, László pedig nagyon sok támadást akasztott meg. Némethnek nem ment a já­ték. Bár igyekezett, de ismét szorosan fogták. Kmetty sokat mozgott, első gólját az NB I- ben jó helyzetfelismerésének köszönhette. Almási játékvezető nem min­dig követte a játékot, az előny- szabályt csak helyenként al­kalmazta. Németh gólját nem adta meg, s ezzel döntő hibát vétett. Nyilatkozatok: Szőcs János (Komló). Ke­mény 90 perc volt játék nél­kül. Megérdemelten nyertünk. Mészáros József (SBTC). Többen formán kívül voltak. Básti kiesése felborította ter­vemet. Almási pedig megfosz­totta a csapatot az egyik pont­tól. Koppány György Nagybátony, 900 néző, v.: Csemeíalvi. Nagybátony: Bu­lyovszki — Romhányi, Szántó, Szalai, Havasi, Horváth, Nagy, Kovács II., Szarvas, Veres, Kö­zük. Edző: Dávid Róbert. Ru- dabánya: Dezső — Bartha I. Somogyi, Bartha II., Konyha, Palatics, Markó, Tamási, Szal- kó, Gulyás, Gál. Edző: Kocsis Rudolf. 42. perc: Szarvas jó hely­zetben, 12 méterről a kapus­ba lőtt. 58. perc: Kozik közéiről ha­talmas helyzetben a kapust találta el. 65. perc: Kozák átadása után Kovács II. tisztára játszotta magát, közeli lövése a bal kapufáról kipattant, s így a védők felszabadítottak. 71. perc: Tamási kecsegtető helyzetben a 16-oson belül nem tudta a labdát átvenni és Bulyovszki mentett 73. perc: Marké elfutott, be­adását Szalkó elvétette, de a jó ütemben érkező Gál le­kezelte a labdát és nyolc mé­terről biztosan, nagy erővel lőtt Bulyovszki mellett a bal sarokba. 0:1. 82. perc: Szabadrúgáshoz ju­tott a hazai csapat a kaputól mintegy 20 méterről a jobb oldalon. Veres nagyszerűen belőtt labdáját Kozik remek fejessel küldte a jobb sarok­ba. 1:1. Röplabda NB I. Győzelmes északi rangadó Salgótarjáni ZIM — Farkaslyuk 3:0 (14,9,10) Özd, 100 néző, v; Dobó. A ZIM a győzelmet ezzel a kezdő hatossal harcolta ki: Monori I., Fürjesi, Monori II.. Félegyházi, Zalánfi, Bodor. NB I-es csapatunk máso­dik mérkőzésén nem várt könnyű győzelmet aratott. Az északi rangadón az örök ri­vális ellen magabiztos játék­kal úgy nyert a ZIM, hogy győzelme egy pillanatig sem volt kétséges. Győzelmük ér­tékét az sem csökkenti, hogy a Farkaslyuk csapata távozá­sok folytán meggyengült. A győzelem így alakult: az első játszmában nagy volt a küzdelem. 3:0-ra vezetett a ZIM. Egyenlítés után 12:8-ra a Farkaslyuk szerzett előnyt. Ez volt a mérkőzés legkriti­kusabb időszaka. A ZIM bírta jobban idegekkel. 12 "12, majd 14:14-ről nyert. A második, majd harmadik játszmában a jó mezőnyjáték mellett támadó szellemű kez­deményezések sorozata után végig vezetve biztosan győz­tek. A győzelemért a csere nélkül igen jó erőben játszó kezdő hatos minden tagját dicséret illeti. Meglepő volt az eddig ütőjátékosnak is­mert Monori I. nagyszerű mezőnyjátéka. A hétről-hétre jobb teljesítményt nyújtó fia­tal Fürjesi nemcsak a háló­nál, a mezőnyben is megbíz­ható volt. Zalánfi jól időzített ejtései, helyezett ütései sojc értékes pontot eredményez­tek. — Mátyus — Eseménytelen első félidő után a játék második részé­ben valamit javult a játék színvonala s irama, de a rossz felfogásban játszó hazai együttes nem bírt a lelkes rudabányai fiúkkal. Főleg a csatársor széteső lélektelen, akadozó játéka keltett a né­zők között nagy csalódást. Góllövők: Kozák, ill.: Gál. Jó: Havasi, Szántó, Romhányi, ill.: Szalkó, Bartha II., Kony­ha. Rangadó Mtzserfai Bányász Kazár, 1000 néző, v.: Rácz. Mizserfa: Halász — Tőzsér IV., Szabó I., Berecziki, Kovács 11., Tőzsér III., Jenei., Tőzsér 11., Susán, Hernádi, Sándor Edző: Túrán István. Volán SC: Szegedi — Varsányi, Tóth, Jónás, Tatár, Szukob, Eelovai Miskolczi, Regős, Vörös. Szől­lősi. Edző: Miskovszki Zoltán A csoport rangadót 500 ven­dégszurkoló nézte végig. N'agv- iramú, változatos volt a küz­delem. Az első percben a ki­ugró Tőzsér II. nagy lövése Balassagyarmat, 400 néző, v.: Vajda. Bgy, Dózsa: Szu- hánszky — Gavlo, Kalcsó, Ka- kuik, Ferencsik, Veres, Légrá- di, Bodor, Molnár, Balázsi, Melega. Edző: Markéi István. Aszód: Karlovics — Stefko, Hasznosa, Katona, Ondrék IL, Mudri, Tukori, Truzsi, Kovács, Karácsondi. Gergely. Edző: Se­res Gyula. Az első percekben Molnár kapáslövése és Szu- hánszky kifutása okozott iz­galmat. A 18. percben szerez­te meg a Dózsa a vezetést. Fe­rencsik 25 méterről hirtelen lőtt és a kapus lába között hálóba vágódott a labda. A 41. percben egyenlítési alkal­mat szalasztott el az Aszód. Középcsatáruk 3 méterről sem talált a hálóba. Az 56. perc­ben Légrádi, Melega, Bodor volt a ladba útja, majd a jobb összekötő a hálóba lőtt. 2:0. Hat perc múlva 8 mé­terről Melega növelte a gólok számát. 3:0. A 66. percben Ond­rék II-t utánrúgásért kiállí­tották. A 75. percben Molnár lövését a kapus kiejtette és Bodor a hálóba pofozta a lab­dát. 4:0. A 79. percben Gav- lov kézzel ért a labdához, a 11-est Truzsi értékesítette. 4:1. A 88. percben Légrádi kiug­ratta Bodort, lövését szögletre mentette a kapus. Molnár szögletét a szél segítségével „bevédte” (öngól). 5:1. Jó: Ve­res. Bodor, Kakuk, ill,: Stefko és Katona. a javából — Volán SC. 0:0 alig csúszott kapu mellé. Ké­sőbb feljöttek a vendégek, de Halásznak ezen a mérkőzésen nem lehetett gólt lőni. A má­sodik félidőben sem csökkent az iram. A 65. percben Tőzsér II. megszerezhette volna a vezetést, de lövése a kapusba •ikadt. Az utolsó percben a Volán SC támadott, minden eredmény nélkül. Jók Halász (a mezőny lgjobbja). Szabó I.. Bereczki és Kovács II. ül.: Tóth, Belovai. Miskolczi és Regős.