Nógrád, 1967. április (23. évfolyam, 77-101. szám)

1967-04-06 / 80. szám

1967 április 6 csütörtök woeR * D Eredmények, táblázatok NB I-es eredmények: Vasas — MTK i:i (u:0), Ferencváros — Tel«banya 3: 1 (u:l), Bp, Honvéd — Szombathely 3M (1:1), Újpesti Dó­zsa— Csepel 3:0 (1:0), Komló — Salgótarján 2;1 (l;0), szeged — Diósgyőr a:2 (2;1): Eger — Pécs 1:1 (1:1), Dunaújváros — Győr 2:2 (2:0). A labdarugó Na I* Ferencváros 5 3 _ 13: 3 10 3. Üjp. Dózsa 5 4 1 13: 2 8 3. Vasas 5 3 1 1 10: 4 7 1. Diósgyőr 5 3 1 l h: 7 7 5. Győr 5 2 2 1 9: 7 6 6, Bp. Honv. 5 3 2 i 9} % 6 7. MTK 5 l 3 í 6: 5 5 8. Dunaújváros 3 2 1 2 6: 7 5 9. Szombathely 5 2 1 a ti:iü S 10. Komló 5 8 — 3 9:11 4 H. Pécsi Dózsa 3 I 2 2 3: 5 4 12, Salgótarján 5 2 — 3 6:10 4 13. Szeged a ■— 4 1 4: 7 4 14. Tatabánya 5 1 1 a 8111 3 13. Eger 5 — 1 4 3: 8 1 10. Csepel 5 1 4 mi 1 NB II. Közép-csoport: Vasas Iz- fó — BEAC 5:1 (1:0), Honvéd ÉTI — Kisterenyel Bányász 6:1 (3:0), Borsodi Bányász — III. kér. TTVE 1:0 (l:ü), Kazincbarcikai mtk — Esztergomi Vasas 2:1 (0:0). SKSE — Almásfüzitői Timföld 2:0 (i:0), l.VTK — Ormosbányai Bányász 3:o (l:0)i Nagybátonyi Bányász — i-udabányai Ércbányász 1:1, (0:0), Székesfehérvári MÁV — Sárisápi Bányász 1:0 (0:0). Közép-csoport: Balszerencsés vereség idegenben Testvériség — Pásztó 1:0 (0:0) Pestújhely, 200 néző, v.: Turcsányi. Testvériség: Szé­kely — Komlósi I., Tari, Rónai. Székely, Kmetykó, Sánta, Tóth, Domonkos, Sas, Pap. Pásztó: Kelemen — Veres, Tari S., Buda, Pozsár, Tari J., Vilcsek, Klonka, Lőrincz, Malik, Csorba. Az első félidőben a két együttes egyforma erővel tá­madott, mindkét csapat ka­puja egyformán veszélytelen volt. A 18. percben Csorba ha! almas lövését nagy bra­vúrral mentette Székely szög­letre. A 43. percben rezgeti ugyan a pásztóiak hálója, de a labdát a hazaiak csatára lesből továbbította a hálóba, így maradt az első félidő eredménye 0:0. A második félidőben a pásztói csapat lépett fel tá­madólag, és sok formás tá­madással tették próbára a hazaiak védelmét. Az 57. percben mintegy 25 méteres lövésbe Kelemen rosszul nyúlt, és kezéből a labda kipattant, de még a gólvonal előtt el­csípte. A játékvezető nem Iá tott gólt, és a játék tovább folyt. A partjelző azonban lengette zászlaját, és minden­ki meglepetésére a játékveze­tő visszavonta az előbbi íté­letét, a labdát középre ren­delte, a fiólt megadta! 1:0. Ettől kezdve a pásztói csa­pat óriási erővel támadott. A sorozatos támadásokat a ha­zaiak csak szabálytalanságok­kal tudták lassítani. A 78. perc­ben Malik, Csorba, Lőrincz adogatás után Lőrincz kiug­rott, a 16-oson belül felvág­ták, 11-es. A labdát Vilcsek a balra mozduló kapus mel­lett a jobb kapufára helyez­te, majd a visszapattanó lab­dát Veres az ötös sarkáról a kapus kezébe lőtte, A pász­tóiak tovább támadtak, azon­ban gólt mór nem tudtak el­érni, Gőllövő: Sas. Jó: Szé­kely, Sás, ill.: Csorba, Tari S. és Tari J. 1. Borsodi B. 3 3 1 — 4:1 !i J. Izzó 3 2 l —­10:3 5 1. Naeybátony 3 2 1 —• s:l 5 4. SKSE 3 1 8 — 2:0 4 ,). III. kér. 3 % — 1 4:1 4 0. Almásfüzitő 3 2 — 1 4:2 4 7, Kazincbarcika 3 1 2 —i 3:2 4 8. EVTK 3 1 1 1 4:2 3 9. BEAC 3 1 1 1 4:6 3 10. Honvéd ÉTI 3 1 — 2 6:3 2 u. Esztergom 3 — 2 1 4:5 2 IÍ*. Kisterenye 3 1 — 2 2:7 2 1U. Rudabánya 3 3 1 1:4 8 14 S/1. MÁV 3 1 —. 2 1:5 a 15. Sárisáp 3 — 1 2 1:4 i Ili. Onnosbánya a — — 3 0:7 Aís április 8-én lejátszásra kerü­tő fordulók párosításai NB r. sze­ged — Salgótarján, Eger — Gvőr. Kosárlabda — Újpest. FTC — Csepel. Bp, Honvéd — Diósgyőr. MTK — Pécs. SzombntUely — Vasas. MB II, EVTK — Nagybátony, Ormosbánya — Honvéd ÉTI, Kis­térén j'e — Borsodi B., III. kör. TTVK — Székesfehérvári MÁV, Sá- risápl B. — SKSE, Almásfüzitő T. — Esztergom, Kazincbarcika MTK — Vasas Izzó, BEAC — BUdabánya, NB III. Jászberény — Mlzserfa. Postás — ÉRDÉRT, Ikarus — Zp. Építők, Sörgyár — Bay. Dózsa. Aszód — Bag, Bgy. MÁV — Gö­döllő, ZP. Bányász — Testvéri., ség, Pásztó — Volán SC. Megyei I. osztály: Rétság — Mátranovák, Szorospatak — Szé- csény, Karancslapujtő — Dejtár, St. ZIM — Palotás, Bgy. AKŰV — Forgács, St. Üveggyár — Ka- rancskeszl, Somoskőújfalu — Ér- sekvadkert, Baglyisalja — Rom­hány. Ellenállás nélkül — kettős vereség NB II. női Budupesü Spartacus — SBTC 50:17 (25:11) Salgótarján, 100 néző, v.: Talián, Nagy Rezső. SBTC: Koza, Lőrincz, Gerlei, Barta, Kovács sorral kezdett igen megilletődve. A nagynevű el­lenfél mór az első másod­percektől irányította a játé­kot, s igazolta NB I-es múlt­ját. Emberfogásos taktikájuk ellenszere, a gyors mozgásos játék lett volna. Ez bizony nehezen ment a fekete—fehé­reknek. Egyenrangú ellenfe­lek csak az első félidő pár percében voltak. Az ellenfél fölénye ellenére nem köny- nyelműsiködött. Jól kidolgo- zótt helyzeteit viszont mind­végig pontos dobásokkal érté­kesítette. A hazai ellentáma­dások legnagyobb része a kosár mellé szállt. A gyor- sasógkülönbség a második játékrészben volt különösen szembetűnő. Erőnlétben, tak­tikában s a dobótechnika fej­Vállalatok, Közöletek figyelem * salakszállítást az üzemeltetésünkben levő Zagy vápái falvi salakhegyből minden mennyiségben vállalunk. Töltőanyagnak9 TALAJJAVÍTÓNAK. CSÜSZASCATLÖ anyagnak megfelelő fekete kazánsalak köbméterenkénti ára: 3,50 forint, vagonba rakva 33,50 forint. Közúti szállítás esetén a fuvarozásért és rakodásért járó díjat az érvényben levő díjszabások alapján számítjuk fel. Megrendeléseket felvesz és felvilágosítást ad a vállalat Áruforgalmi Osztálya. Telefon: 10-81, 22-78. 2. SZ. AKÖV SALGÓTARJÁN. Rákóczi út 247. sz. Icttségében sokat kell fejlőd­ni a fekete—fehéreknek, ha legalább az előző évad he­lyezését el akarják érni. Leg­jobb dobóik: Réder (23), ill.: Koza (4). NB 11. férfi Budapesti Előre — Salgótar­jáni Kohász 105:53 (64:28) Salgótarján, 100 néző, v.: Tabán, Nagy R. Az NB I- ből kiesett Előre lendületes, gyors játékkal lépte le a Kohászokat. Kárpáti és Vad­kerti ellen sem a zóna, sem a szoros emberfogás ered­ménytelenül alkalmazott ha­zai taktikája nem használt. Sok mozgásos játékukkal, tetszés szerint érték el kosa­raikat. Távolról és a palánk alatt egyaránt biztosak vol­tak. Az első játékrészben csak Szeritől láttunk eseten­ként egyenrangú megmozdu­lásokat. Csukát teljesen ki­kapcsolták a játékból, A má­sodik rész első perceiben esett az Iram. Legjobb dobók: Kárpáti (21), Vadkerti (23), ill.: Csuka (22). Meglepetések a III. fordulóban Félbeszakadt az Ersekvadkert Baglyasaiia mérkőzés - Forgács legyőzte az Üveggyárat, Dejtár a ZlM-et — Pontot szerzett Szécsény, Karancskeszi és Palotás A megyei 1. osztályú iabuai w*v- bajnokság Hl. fordulója már tooo meglepetéssel szolgált. Az osztály­ba ezúttal visszaKerült Forgácsi Bányász legyőzte a nagy riválist es eacugi i.öuivuüeio u veg^yam, Dejtár pedig a ZIM-et. Az ed­dig pont nélkül álló csapatok valamennyien pontot sieercztek eb­ben tt íoraulooan. Palotás a:2-re játszott ■ a Bgy. AKUV-vel, Ka- rancsKéSá a Somosköujfalu­val, Szécsény pedig 1 :i-re vég­zett a Karancslapujióvel szemben. Megtörtént az a sajnálatos ese­mény, hogy félbeszakadt egy mér­kőzés, meghozza érthetetlen mó­don. az érsekvadkerti szurkolók okoztak ezt a súlyosan elítélendő sportszerűtlenséget, holott csapa­tuk már megszerezte a vezető gólt a baglyasaljaí vendégekkel szemben. DEJTÁR — ST. ZIM 2:0 (1:0) Dejtár, SOO néző, v.: Bodon. Boj­tár: Mák — Oál, Kremniesány t. Batta — Szeleczei, Gréczi — Pi~ kacs, Maökó, Szűcs, Kremniesány II. Csókási. Edző: Bihart Ferenc, st. ZIM: Fenos — Susán, SzoUk, Geszner — Pindroch, Lászlók, — Tóth, oravecz, Komka, Lisztoez- ki, Nagy. Edző: Gaál Béla. Igen jóiramu, sportszerű játékot látha­tott a közönség. Mindkét csatár­sor sok gólhelyzetet dolgozott ki, a hazaiak azonban ezeket job­ban kibasznának. A ta. percben Szűcs 18 méterről a jobb sarok­ba lőtt. A 60. percben egy kapu előtti tömörülésből ugyancsak Szűcs vágta a íeisö sarokba á labdát. A 70. percben Szűcs tizen­egyesét Fenes kivédte. A ZIM csatársora még ezután is több helyzetet elhibázott. Jó: Krernni- csány I., Gréci, Mackó, Szűcs (a mezőny legjobbja), ill.: Fenos, Lászlók és Oravecz, FORGÁCS — ST. ÜVUGGVAIl 1:0 (<i:0) Forgács, 300 néző, v.: Kakuk. i'o.gMcs; Bugnar — rtuaznyuA, ao- hazi, Jecsmenik — Varga, Ver- bovszki — Angyal, Lengyel .1. Simon, Lengyel i., Erdőst. Edző: Lantos Janos, st. Üveggyár: Er­dős — Godo, Kleinem, ujj — Dió­szegi, Ludasi — Kalnai, Rákos, Kollár, Karima, Szabó. Edző: Ju­hasz Gyula. Az Uveggyáriak kezd­tek a szél segítségével. A 20. percig sokat támadtak, de ered­ményt nem tudtak elérni. A for- gácstak keményen védekeztek. A 20. percben Kőházi szabadrúgását nehezen hárította Erdős. Szünet után a B’orgács hajrázott a szél segítségével. Ekkor több helyzetet is teremtett. A 80. percben Kő- hazi szabadrúgását Erdős a lelső lécre nyomta, a labda magasra félpattant, majd Lengyei J. a ká­lóba fejelte. Ezekben a percek­ben már érett a gól, s a lelke­sen Játszó hazai együttes megér­demelten nyert. Jő: Kőházi, Ver- bovszkl, Angyal, Lengyel J. Len­gyel L. ill.: Erdős, Diószegi és Kollár. ÉRSEKVAD KERT — BAGL VASALJA 3:1 (1:0) Ersekvadkert, 300 néző, v.: Lo­vász. É.vadkert: Csávák —- Kris- tók, Hugyecz, Márton — Feren- cslk. Komlós — Závorszlti, Valcz, Suth, Csernák, Zsiga. Edző: dr. Dósa Ferenc. Buglyasaija: Tóth ­Szaszi, Patkó, szócs — Gylmesi, ivanyi 1. — Tepsinszki, Toldy, ivanyi 11. Szabó, Bábolnai. Edző: LaczKo Sándor. Kemény mér­kőzést vívott a két csapa). A 22. percben Suth jó indította Cserna- aoti aki laposan lőtt, a a labda Tóth kézéből a huloba perdült, A hazaiak tamadtak többet. A szü­netet kovetu első negyedórát a buglyasaljaiak támadása: jellemez­lek, Patkó jo indította Repsincz- ktt, akinek beadásával Toldy kicse­lezte a védőket és 15 méterről a jobb also sarokba lőtt. 1:1. A 70. percben egy vadkerti táma­dásnál Patkó buktatta Valczot. A játékvezető megítélte a büntetőt, kkkur repült be az első kó, amely a játékvezetőt érte, A já­tékvezető ekkor ielhivta a ren­dezőség figyelmét, hogy hasonló esetben beszünteti a mérkőzést. Folytatódott a játék. Kisebb dur­vaságokkal, amelyeket a játékve­zető minden esetben megtorolt. A nagyiramú küzdelemben a 80. percben Valcz elfutott, átadását pedig Suth a jobb felső sárokba ' lőtte. 2:1. Ekkor berohant a kö­zönség a pályára, Patkót kővel hátba találták) egy másik kő pe­dig a játékvezető bokáját érte, mire az véget vetett a mérkőzés­nek. A tumultusból négy rende­ző kísérte be a játékvezetőt az öltözőbe, aki a rendőrség segítsé­gével hagyta el a pályát. A ven­dégcsapat is csak üggyel-bajjai hagyta el — kezében ruhájává! — az öltözőt, majd autóbusszal a pálya környékét. A. játékosok kö­zül jó teljesítményt nyújtott Valcz, Suth, Ferencsik, Kristók, ill.: Pat­kó, Szöcs,. Gylmesi és Toldy. BGY. AKÖV — PALOTÁS 3:3 (Dl) Palotás, 200 néző, v.: Bures. Bgy. AKOV: Lőcse — Budis Bárján J , Ueme, — Takács. Bárján 11., — Huvaiy, Kardos, puruezki, Bodó, í'l'tso. Edző; Kiss Jenó. Talmas: Márkult — Kiss 1. Krekács, Fös­vény — Kiss II., Turcsányi — Muuszlovics, Tóth L, Farkas, Dé­vai, Sándor. Edző: Éliás István. A jo jatekvezetés mellett lezaj­lott erős iramú mérkőzésén a hazaiak játszották mezőnytőlény- ben. Az utolsó húsz perében szin­te kapujukhoz szegezték a’ gyar­mati vendégeket, akik kemény já­tékkal gátolták a hazai csatá­rokat a góllövésben. Góllövök: Ha- valy, Kardos, ill.: Dévai és Farkas. Jó: Lőcse, (A mezőny leg­jobbja), Bárján II. Treso, ill.: Kre­kács, Turcsányi és Tóth I. MATRANOVAK — SZOROSPATAK 3:1 (2:0) Mátranovák, 200 néző, v.: Dóra. M.novák; Szoó — Tóth B., Szu­Segédmunkásokat es Súlyos vereség Honvéd ÉTI — Kisterenyel Bányász 6:1 (3:0) Üllői út, 100 néző, v.: Gyi- Fonyódi, Fries. Edző: Budai mesi. ÉTI: Zelenik — Oláh, László. Kisterenye: Csernák Sári, Hajdú, Kisházi, Stre- — Sándor, Létrái, Orosz. Vég- mitzer, Volek, Flórián, Markó, vári, Szeberényi II., Kovács, Verbovszki, Nngyrnnjdon, Tarlósi, Farkas. Edző: Takács Dániel. Nem kísérte szerencse a Kis- terenyei Bányász' budapesti szereplését. A Honvéd csapat végig uralta a mezőnyt, lé­nyegesen gyorsabban adogat­tak, sok tetszetős és korszerű támadást vezettek á játéko­sok, Fölényüket az első perctől kezdve megtartották, s már az első félidőben három góllal terhelték Csernák kapuját. A Kisterenyei Bányász védelme rendkívül körülményesen és bizonytalanul játszott és sok­szor zavarba jöttek a játéko­sok. Két gól súlyos védelmi hi­bából esett. A gólsorozatot Markó nyitotta meg, aki két esetben talált Csernák kapu­jába. A sorrendet Fries, Főt nyódi, Flórián és Volek foly­tatta. A bányász fiúk egyetlen gólját Verbovszki szerezte ti­zenegyesből. Nagymajdont az 55. percben reklamálás miatt kilállítóttá Gyimesi játékveze­tő, s az így tíz főre csökkent bányász fiúk nem bírták állni a Honvéd támadásait. Jók: Stremitzer, Flórián, Markó, és Fries. kubikosokat azonnali felvételre keresünk Jelentkezés: ÉM Kőfaragó és Épületszobrászt pari Vál­lalat Budapest, V. Báthory u. 2. III. em. Munkaügyi osztály. Hat perc alatt veszített a NÁV Bag— Bgy MÁV 3:1 (0:0) Bag. 500 néző. V,: Tóth Bgy MÁV: rományi — Beke, Fábián, Halas, Boksa, Magos, Mátyás, Kajdi, Fedor, Pál, Vidomusz. Ed- zö: Kövi Jenő. Az első félidő Jellemzője: a Bgy. MÁV többet támad, a hely­zeteket azonban el ügyetlenkedik. Kajdi például már csak a kapus­sal állt szemben, mégsem talált a hálóba. Ez a későbbiekben meg­bosszulta magát. A második fél­időben az 53. percben megsze­rezte a vezetést a Bgy. MÁV. ' Kajdi egyéni alakítás után lőtt gólt. 0;1. A 03. percben Halas sze- i reiéaét szabálytalannak ítélte a játékvezető és a U-eat Varga érté­kesítette. l:l. Ezután hat perc alatt Összeomlott a védelem. A 67. percben az in diszponált Halasiból vágódott a kapuba a labda. (Ön­gól) 3:1. Két pere múlva a bagi középesatár, Varga volt eredmé­nyes, 3:1. Jók: Pál, Fábián, Kajdi. Ul. Varga. gya, Répás P. Sipqs, Kun Kecs­kés. Balogh, Tóth 1., Kozma, Ré­pás G., Edző: Szomszéd Ádámí s/orospuiuk: Szabó — Raduly# Wiest, Nagy K. —• Nagy Gy., Fa­zekas — Tóth J. Kovács, Huszár* Bettes, Szeniigyörgyi. Edző: Wiest Rezső. Jóiramú, színvonalas mér­kőzést vívott a két csapat. A vendégek kis szerencsével a ma­guk javára is fordíthatták volna a mérkőzést, csatáraik egy egésá sor gólhelyzetet hagytak kihasz­nálatlanul. A hazaiak jó összjá- tékkal jobban kihasználták keve­sebb helyzeteiket és megérdemel­ten nyertek. Gólíövok: Kecskés,■ Balogh, Répás G„ Ul.; Huszár. Jó: Szoó, Zsugya, Sipos, Kozma, iU.f Etaduly, Wiest, Nagy Gy. KYRANCSKES/I — SOMOSKŐÚJFALU 0:0. Karaneskeszi, 400 néző, v.; Bács­kai. K.-keszi: Xsidai I. — Sikna* Kazareezki, Holló — Baksa II .* Pál. Romhányi — Zsidal II., Sí­men, Balkő, Sztrémi, Edző: Ko­vács János, Somoskőújfalu: Báláz* II, — Balázs I., Csengődi, Berta — Prlncz II., Kollár — Oláh, Szvi- rák, Lengyel, Antal, Kemenosik, Edző: Misecska Sándor. Jő já­tékvezetés mellett lezajlott sport­szerű, nagyiramú mérkőzést lát­hatott a szépszámú közönség. Az első félidőbén a vendégek, míg szünet után a hazaiak játszottak lendületesebben. A kevésszámú gólhelyzet mindkét oldalon ki­használatlanul maradt a jói rom­boló védelmekkel szemben. Jó: Kazareezki, 55sidai l., Romhányi,- ill.: Csengődi, Princa II. és Kol­lár. KARANCSLAPUJTŐ — SZÉCSÉNY 1:1 (1:1) Szécsény, aoo néző. w. sjmko, K.-lapujtő Bartha — Serföző, Óra- VGC$ S., Oravecz A. — Tóth F.; Tóth L, — Juhász L., Fodor, Tó­rák, Horvath 1., H la vaj. Edzőt Lantos Ede, Széesény: Tkmjas Kuris, Skoda, Király — Oláh, Fo­dor — Velenczei, Pék, Mester, Va-I nya, Gyenes. A hazai együttes nagy becsvággyal vetette magát a küzdelembe, mégis a vendégek szerezték meg a vezetést Foéhr góljával. Az újabb hajrá utár* Pék jól eltalált lövéssel egyenlí­tett. Szünet után is több helyzet adódott mindkét, kapu előtt, az’ Igazságos eredmény azonban nem’ változott. Jó: Oravecz S., Tóth L..v Tórák (a mezőny legjobbja). *1L Skoda, Király és Pék. HONVÉD VÖRÖS CSILLAG SE - ROMHANY 5:1 (1:0) Romhuny, aoo néző, v.: Saár IX, HVCS SE: Fábri — Fara, Dobos, Havasi — Schram, Fazeka»,- He­gedűs, Boros, Mézes. Komlátj, György. Romháhyi Harsányi Varga, Meló, Saramkó — Nagy, Móricz — Saramkó S„ Gregor, Kelemen, Kaliczka, Pásztor. Edző: Dombi László. Mindkét félidőt a lelkesen éa lendületesen játszó vendégcsapat irányította. A jól kombináló Honvéd csatárok már az első félidőben is több hely­zetet hagytak ki. A mérkőzés leg­szebb élménye Komiét! mester hármasa vqlt. A három gól közül kettőt 20 méterről védhetetlen ka­páslövéssel érte el. Rajta kívül még Hegedűs volt eredményes két góllal. Az ellenfél Kaliczka ré­vén u-esbol szépített. Jó: Fábri. Mézes, Komláti, Dobos. a bajnokság Állasa : 1. Somos 3 2 1 — 9: 3 3 2. Baglyasalja 2 2-----------8: 1 4' 3. St. Üveggyár 3 2 — 1 13: 2 4 4. HVCS SE 3 1 2 — 6: 2 4 5. K.-lapujtő 3 18— 6: 3 4 «. Bgy. AKÖV 3 1 8 -- 8: 5 4 7. É.vadkert 2 1 1 — 5: 2 3 8. St. ZIM 3 l 1 I 7: 4 3 9. M.-novák 3 1 l l b: 7 3 10. Romhány 3 I I l S: 8 3 U. Dejtár 3 1 — S 4: 7 2 iä. Forgács 3 I — 2 I: 8 3 13. Sz.-patak \ — 3 l 3: 4 3 14. Palotás 3—12 4;U \ 15. Széesény 9 — I 8 2il4 l 16. K.-keszí 3 — t í 0: 4 I Az Érsekvadkert Baglyasalja 2:i (i;0) arányú mérkőzés eredmé­nyét nem tüntettük fel a táblá­zatunkban. Apróhirdetések Wc zsd : NemzeLku/i újdou «águk, gyönyörű szí­nek, óriási fájtává' iasztékban. Bokor, futó, babafajtákban Orgonafa, Gladiolus? Remek színekben, sok fajtában, Disz cserje, örökzöld, ri­bizli, málnatő. Is­mertető árjegyzékei di {mentesen küldök. Tóth. Rózsakertészei •pest, (U., Már­ton u. 30. Méhészet olcsón el­adó haláleset miatt Gyenes Gyulánéná’ Karaneskesziben Láazlóvölgy pusztán. Moszkvics 407-es ki­adású jó állapotban eladó. Megtekinthe­tő: Salgótarján, Ka rancs u. 15/a. Családi ház, há­romszobás, Össz­komfortos beköltöz­hető, eladó. Balas­sagyarmat Ady utca 14. Olcsó kerítés, üvegtető, erkélyrá$- készitéeét vállalom. Szekrényes János lakatos Salgótarján. Régi posta u. 26. Eladó Balassagyar­maton 5 szobás ház, nagy kerttel részben beköltözhető, eset­leg feleház is, ked­vező fizetési feltéte­lekké!. ..Központi fekvésű” jeligére u balassagyarmati Ma­gyar. Hirdetőbe. Elfekvő készletünk­ből felajánlunk Úti - temez Imi ladékot (használha­tó) 0,3 mm—5 mm-lg, nagyobb menyiség- ben. Érdeklődni: a Nógrád megyei Fém­ipari Vállalat Ba­lassagyarmat Kos­suth Lajos utca 5. szám alatt. Telefon': 3Ö7. Ugyintc/ • Gu­lyás elytárs. ^ éke megállapodás rint. Ház eladó Salgó­tarján József Attila u. 20, alatt. Cím a Kiadóban. Ul Qégyxi0|iH ií.. hely eladó. Salgó­tarján Béke-telepen, Takács László Sz.t- laspogony, Rákóczi U. 121. Világoskék Skoda Okul via Super har­mincezer. kilómé er- - rei kitűnő aP apói­ban első kézből el­adó. Kéri János Sal­gótarján fö tér 13. IV. lépe.íőház. Tele­fon: 23-54. Méhész vándorkódé — vikendház, hasz­nált NB kaptáruk eladó, Salgótarján, Damjanioh .út 70,