Nógrád, 1966. szeptember (22. évfolyam, 207-232. szám)

1966-09-21 / 224. szám

1966. szeptember ?1 szerda N ö G R A T 5 Á Bgy. MÁV győzött Zagyvapálfalván Öt gólt lőtt a Pásztó és a Boglyas — Nehezen nyert a ZIM Romhány ismét pontot szerzett — Jól játszott a Mátranovák és az St. Üveggyár St. Üveggyár — Salgó 4:1 (1:1) A 10. percben Kecskés 15 mé­terről futtából a léc alá vágta a beadott labdát. 1:0. A 19. perc- . . _ , _ „ . ben Liska megsérült, és már Salgótarján, 200 néző, v: Fodor, viásza sem tért a pályára. A Üveggyár: Budai — Uj, Kle- 25. percben egy kapu előtti A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság őszi 6. forduló­jának legnagyobb meglepetése a Balassagyarmati MÁV Zagyva­pálfalván aratott l:0-ás győzelme volt. A rendkívül magas szín- 5511 . ­----------- —*— -------­v onalú mérkőzésen szünet utáni ment, Pünkösdi Diószegi, Lu- tömörülésből közelről Varga vág­ta a Kálóba a labdát. 2:0. A 10 emberrel játszó Szorospatak játékukkal győzelmet érdemeltek ^asi Szabó, Pilinyi, Godo, volna a hazaiak. Két találkozón Kollár Farkas Edző: Kovács Já ........................... ............ 1...................... n agyarányú győzelem született. nos. Salgó: Macsuaa SC1\ÍU" szünet után is kiegyensúlyozottá öt gólt lőtt. Pásztó együttese aa _íol2i’ Scnmiaa E. M«- tette a mérkőzést. Lelkesen vé- Somoskőújfalunak és 5:l-re nyert csuda J., Szabó Boái, Genge, dekeztek. A hazaiak ebben a a Baglyasalja Érsekvadkert ellen. Losonczi, Orosz, Sebők. E<™; játékrészben már csak két les- Az St. ZIM küzdelmes mérkő- Vac*M.zl, László. Végig sportszerű g^lt értek el. Jó: Szoó, Zsugya. zésen szerezte meg a győzelmet mérkőzésen üveggyár! kezdenie- sipos, Kecskés, Varga, ill. Wieszt Szécsény ellenében. Romhány nyezesek után szórványos salgói Fazekas és Tóth J. együttese ezúttal Karancslapujtőn támadások következtek. A 20. szerezte meg az egyik értékes percben egy hosszú eloreadással Karancskeszi bajnoki pontot. Mátrlnovákon el- Losonczi elfutott és megszerez- ső félidei jó játékával biztosi- te a vendégek vezető gólját. Ez- tóttá győzelmét a hazai együt- ^el el is lőtték puskaporukat, tes Szorospatak ellen, míg az St A. percben *ormas támadás Karancskeszi, 300 néző: v.: Mo­Üveggyár jobb szünet utáni haj- vegén Godó «esen lőtt a bal hácsi. Keszi: Sztrémi — Sikna, rajával kerekedett felül Salgó el- sarokba. 1:1. Szünet után 3°b- Kazareczki, I len. Karancskesziben is nagy ban rendezte sorait az üveggyá- Kicsiny küzdelmet hozott a két szomszéd- ri együttes és lendületesen, ru- Ruzsins„„t _-----­v ar találkozója, amelyen hely- gajmasan felőrölte ellenfele vé- Balkó László. Karancsalja: Szől- zeteik alapján legkevesebb dön- delmét. Az 50. percben Pünkösdi iős — Romhányi, Lengyel, Kaza- tetlent érdemeltek volna a Ka- J® méterről remek golt lőtt a reczki — Murányi, Bogár — Karancsalja 2:1 (2:0) Romhányi — Balkó, Zsidai II., Tarján!, Ruzsinszki, Smon, Baksa. Edző: rancsaljaiak. Bgy. MÁV — Zp. Bányász 1:0 (0:0) bal alsó sarokba. A 70. percben Kovács, Eisler, Blendóczki, Sá- Farkas volt. eredményes. A_ 80. volyi, Hegedűs. Edző: Válóczi Bé- percben szép baloldah támadás- ja Az ejS£ percektől a hazai ból a beívelt labdat Pilinyi ved- csapat irányította a játékot. Töb- hetetlenul fejelte a jobb alsó sa- ket támadott. A 12. percben Len­gyel kézzel ütötte el a labdát, 11-est Balkó értékesítette. a vendégek kezdtek jobban. A hazaiak kevesebbet, de veszélye­sebben támadtak. Két kapufát lőttek. A félidő második felé­ben a vendégek játszottak me­zőnyfölényben. A 80. percben He­gedűs beadását Blendóczki lőtte a hálóba. A 89. percben egyen­lítési lehetőség is nyílt a vendé­ül. Romhányi, Murá­nyi és Sávolyt. A bajnokság állása: 1. Pásztó 2. Zp. Bányász 21 13 3. Bgy. MÁV 4. St. ZIM 5. Somos 6. Baglyas 7. É.vadkert 8. K.keszi 15. Szécsény 16. Karancsalja 21 16 2 3 47:13 31 21 13 3 5 34:14 29 21 12 4 5 53:17 2S 21 9 7 5 37:22 25 21 10 5 6 37:33 25 21 8 7 6 35:29 23 21 9 5 7 32:39 23 21 8 7 6 27:34 23 21 8 6 7 36:25 22 21 4 9 8 23t29 17 21 7 3 11 29:57 17 21 5 6 10 36:34 16 21 3 9 9 24:33 15 21 3 9 9 23:45 15 21 5 3 13 26:48 13 21 3 5 13 20:47 11 Kosárlabda rokba. Végeredményben a tech­HMjiyVZPáBagya’ MÁV: "Töményt ^együttes megérdemel- \ * percben®így Jo^boWali^tf: . ten nyert és még több helyzetet madás vécén Baksa másodszorra rosBlkoeisaS^«r 5Ä hÄ. sTüSe? ŰÍIS Kajdi, Gáspár, Jónás. Edző: Tóth Földi, Schmida E és BódL József. Zp. Bányász: Sándor — ven,aSTamáífafvi -^Ferenc^M^ Romhány — Karancslapujlö Szeberényi, Kükkel, Spalek, 2:2 (1:1) Deák. Edző: Tóth István. Rend­kívül jó iramú, magasszinvonalü, Karancslapujtő, 300 néző, v.: változatos mérkőzést vívott a két Bácskai. Romhány: Harsány! - ,, „„„ _ csapat. Az első játékrészben ki- varga, Antal, Sarankó J. - Nagy, ‘ak előtt de Blendóczki hét egyensúlyozott volt a küzdelem. Móricz - Sarankó S., Meló, Vl- méterről ^ kapu "ölé lőtt Jó* szünet után góllal kezdődött a gymszkl, Kelemen, Pásztor. Ed- Balkó KazarMzk“ Zsldal II Ru’ játék. Egy hosszú eloreadással Juhász Lajos. K.lapujtö: Bar- fsinszkl Fedor lesgyanús helyzetből elfü- ta _ serfőző, Tóth I., Kovács „vi ói s totr és laposan hosszú sarokba _ Toldi, Júhász — Novak, Ora­lotte a labdát. Sándor kifutás- vecz I., Tórák, Tóth II., Lavaj. sál talán menthetett volna. A Edző: Lantos Ede. A jó iramú gól után óriási nyomás neheze- mérkőzésen a 10. percben Lavaj dett a vendégek kapujára mint- a kapufára lőtte a 11-est. A ha­egy 40 percen keresztül. A hazai zalak többet támadtak, több csatárok több biztos gólhelyzetet helyzetet Is elhibáztak, majd a hibáztak el közvetlen közelről, vendégek szerezték meg a veze- A 65. percben Beke és Deák du- tést egy szögletrúgásból A fél­Jakodás miatt a kiállítás sorsá- jrjő végére Tórák kiegyenlített, ra jutott. Egy kis szerencsével szünet után ismét a vendégek a hazaiak a maguk javára for- szerezték meg a vezetést, közép- dithatták volna az eredményt. Jó: csatáruk bomba-góljával. Nem =•=><•• uv.s5,. Rónási, Halas, Fedor ill. Kisházi, sokkal később ismét Tórák 10- Salgó Kiss I. és Szeberényi. egyenlített. A játékvezetői trió JJ- ??-novák jó közreműködésével igazságos K-iapujtö Pásztó — Somos 5:0 (1:0) döntetlennel végződött a talál- Szorospatak ' kozó. Góllövők: Sarankó S, és «• Pásztó, 700 néző, v.: Madarast. Vigyinszki, ill.: Tórák (2). Jó: Pásztó: Kelemen — Veres, Tari, Varga, Móricz, Vigyinszki, ill.: Szádeczkl — Borbás, Dancsi — Tórák, Novák és Serfőző. Vilcsek, Klonka, Szklenár, Szől­lösi, Csorba. Edző: Balga Károly. St. ZIM — Szécsény 3:8 (1:0) somos: Hóvári — Kiss, Csengő­di, Kovács — Lipták, Kollár — Forgács, 200 néző, v.: Saár I. Oláh, Szvirák, Prin.cz T. Antal, zjM: Telek Lisztóczki, Vári, Várhegyi. Edző: Mester Sándor: Balogli — Molnár, Flaskai — Ora- Az első félidőben nagyiramú, vecz, Ba&dúr, Komka, Pindroch, változatos volt a játék. Már ek- Nagy. Edző: Gaál Béla. Szécsény: kor is egy árnyalattal jobban Treso — Kurts, Skoda H., Ki­játszott a hazai együttes. Szü- r^iy _. Takács, Fodor — Vé­nét után a somost védelem Időn- lenczei, Bán. Jancsó, Oláh, Va­ként kapkodott és a jól Játszó nya. Edző: Bagylnszki Jenő. Ala- pásztóiak ezt kihasználva meg- csony színvonalú, csapkodó já- erdemelt győzelmet arattak, a ték Jellemezte a mérkőzést. A gólarány azonban kissé túlzott, gólarány nem fejezi ki híven a Góllövők: Csorba (2), Szklenár játék képét. Mig a Szécsény ke- (ll-esből), Klonka és Szőlldsi. Jó: vés g6ihelyzetét Jól kihasználta, Tari, Veres, vilcsek, Klonka, addig a ZIM csatársora egymás Csorba ill.- Antal, Kollár és Lip- után hagyta kihasználatlanul a ták. jobbnál-jobb helyzeteket. A 38. percben Molnár távoli lövése a Baglyasalja — Érsekvadkert kapu előtt felpattant és Skoda e 1 in n\ H. már csak beljebb tolta a 5U (U:U) labdát. A 65, percben Molnár — . Bandúr adogatás Után Bandúr Baglyasalja, 200 néző, v.: Máthé. 10 méterről lőtt a bal sarokba. Baglyasalja: Nagy — Pilinyi, A 75. percben Lisztóczki cselez­Patkó, S?ászi — Miskolci. Iványi getett, Bán megszerezte a lab- — Bogár, Angyal I„ Toldy, An- dát és értékesítette. Két pere gyal II., Bábolnai. Edző: Laczko múlva a szécsényl kapu előtt Sándor. Érsekvadkert: Fábri — pattogott a labda, s Komka 12 Kristók, Hugyecz, Márton — méterről a hálóba vágta. A 80. Suth, Komlós — Csillag, Porosz- percben Vanya kicselezte a vé­ka, Kovács, Valcz, Zsiga. Edző: agket és szépített. Jó: Molnár, Vidomusz János. A végig jó ira- vári, Flaskai, 111. Treso. Skoda niú mérkőzésen az első félidő- , E Király és Vanya, ben mindkét csapat tartózkodó- y szí megsérültAés^szünet "után mTr Mátranovák - Szorospatak csak balszélen statisztált. A má- 2.0 (2.0) sodlk félidőben jobban kezdett a hazai csapat és a 60. percben Mátranovák, 400 néző, v.: Szabó, megszületett első gól után for- L. M.novák: Szoó — Murányi, más támadásszövésekkel egymás Zsugya. Tóth F. — Sipos, Koz­mán szerezte góljait. A hazai- ma — Kecskés, Balogh, Kun, Var­ak technikailag is és erőben is ga, Répás, Edző: Szomszéd Adám. felülmúlták a vendégeket. Gól- Szorospatak: Balázs — Liska, lövők: Toldi (2). Szászi, Miskolczi. Wieszt, Nagy K — Fazekas, Tű- Bogár ill. Kovács. Jó: A hazai- nyögi — Tóth J„ Üjházi. Szé- ak közvetlen védelme, Toldi, kely, Pető, Bettes. Edző: Wieszt Bábolnai, ill. Fábri, Suth és Po- Rezső. Az első félidőben sokkal roszka. Jobban játszott a hazai együttes. Kellemes vasárnap Kapcaolásos közvetítés mérkő~ zésekről. Ültünk a rádió mellett. A riporterek egymásnak adták a szót. Jelentkezett Pécs. Az SBTC szurkolóinak karja a magasba lendült a rádió mellett. 1:0-ra ve­zet a Salgótarján. Számoltuk a perceket. Még tíz perc, még hét, már csak három. Az utolsó perc­ben a pécsi riporter ennyit mon­dott: „Boldogan ölelkezik a ti­zenegy salgótarjáni fiú. Győzel­mük megérdemelt.** Aztán a stúdióbői totó-eredmé­nyekről adtak hirt. Üjabb öröm Nógrád megyének. Nagybdtonyi Bányász—Pénzügyőr SE 2:1. Iz­gatottan vártuk a jelentést Sze­gedről. Megérkezett ez is és teljes lett az öröm. Az SKSE 1:0-ra nyert. Bravúr. Igen. Ritkán fordul elő, hogy három együttes egy napon idegenben győzzön. Kellemes va­sárnapjuk volt a szurkolóknak. A következő fordulóban hazai pályán mérkőznek csapataink. Az SBTC nehéz ellenfelet kap, a Bp. Honvéd együttesében. Az SKSE az élcsoportban tanyázó Békéscsabát fogadja. Egyedül a Nagybátony dolga látszik köny- nyűnek. A sereghajtó Cegléd lá­togat a bányászvárosba. A szurkolókhoz csak annyit: ha már ilyen nagy örömet és kel­lemes vasárnapot okoztak labda­rúgóink, hálálják ezt meg azzal9 hogy minél többen kimennek a pályára és buzdítják kedvencei­ket. —ÁCS— „Barátságos arcot kérünk” sorozatunkat folytatjuk. A« SKSE — Bp. Előre találkozóról közlünk képet. A bekariká­zott néző, ha felismeri ma&áf csütörtökön délelőtt jelent­kezzen szerkesztőségünkben ahol átveheti a szombaton lejátszásra kerülő SKSE—Békéscsaba mérkőzésre az öt da­rab tiszteletjegyet ■ * Nógrád megyei siker az országos OHV döntőn A Harrruishatár-hegyen az ban, de szép sikert értek el a és egy méterre a cél előtt lé­idéi IX. ÖHV országos döntö- Nógrád megyeiek is. A férfi- vette. A szabályok szerint a jén 320 résztvevő küzdött a ak II. korcsoportjában induló célvonal mögött kell levenni győzelemért. A nagyszabású St. Acélárugyár, Benkő, Girtl, a gázálarcot. A rendezők versenyen a Győr megyei ver— Vincze összeállítású csapata megismételtették h futást. Ez óriási küzdelemben megsze- azt jelentette, hogy a Győr rezte az első helyet és ezzel megyeiek kétszáz méteres senyzők szerepeltek a legjob­Apr óhirdetések GANZ — MAVAG alkalmaz: szakmun­kás vizsgával ren­delkező villany­hegeszlöket 5 éves gyakorlattal. Munkásszállást biz­tosítunk. Jelentke­zés levélben: Buda­pest, VIII. Vajda Péter u. 10. Mun­kaerőgazdálkodás, EM Betonelem- gyártó Vállalat Szentendrei Be­tonárugyára Véd telepére betonelem- gyártásl munka­körbe. férfi segéd­munkásokat azon­nal! belépésre fel­vesz. Tanácsi iga­zolás szükséges. Munkásszállás é9 üzemi étkezés van Felvétel szemé­lyes Jelentkezés esetén. Jelentkez­ni lehet Vác, Kis- rét dűlő l. szám alatt. (Fortegyár és a váci kisállo- más mellett) Balassagyarmaton 2 szoba főzőfülkés ház eladó. Érdek­lehet Tüzépen a kapusnáL ' Balassagyarmat központjában 3 szo­bás összkomfortos családi ház új épü­let kerttel eladó. „Beköltözhető” je­ligére a balassa­gyarmati Magyar Hirdetőben érdek­lődni. Villanyszerelő munkahelyet vál­toztatna hatéves szakmai gyakorlat­tal hegyvidékre. Egy műszak és Sal­gótarján környéke elSnyben. Rajos Ti­bor, Kiskundorozs- ma, Hámán Kató u. 18. Megismétlődtek az előző heti eredmények NB II. Férfi: BF. VM. KÖZÉRT—SKSE 81:54 (27:28) Salgótarján, v: Pásztói. Kővári. Női: SBTC—BP. DUNA CIPŐ­GYÁR «0—49 (31:27) Salgótarján, v: Pásztói, Kő­vári: Az SBTC az első perctől Az első félidőben érdekes, lendületesen játszott. A mér- változatos volt a küzdelem. A kőzés folyamán a vezetést játékidő nagy részében pár csak egy-tegy rövid időre en- pontos előnnyel a Kohászok geúte át ellenfelének. Ezek­vezettek. A második „felvo­nás” kiábrándítóan folytató­ben a percekben a védekező taktika mondott csődöt. Az dott A kohászok sorozatos erőnlét és az eredményes tá- labda eladásaiból a VM Kő- madú játék kialakítása terü- zért nagy előnyre tett szert. Ietén az utóbbi hetekben nagy A kulcsemberek Szert, Boro- lépésekkel fejlődtek a fekete- nyai, teljesen visszaestek. A fehérek. Bátran törtek be a magára maradt Csuka egye- palánk alá, és ezúttal sikei dűl tehetetlen volt. A kohá- koronázta Farkas és Koza tá~ szók újabb veresége veszélyes voll dobásait is. Győzelmük helyzetet teremtett. Ebből értékét emeli, hogy a Duna csak a vasárnapinál jóval na­Cipőgyár nagy rutinnal ren­delkező, s taktikailag igen gyobb lelkesedés és küzden. képzett ellenfél volt. Egyéni­akarás jelentheti a kivezető leg ki kell még emelni a leg- utat. Legjobb dobók: Csuka jobb dobókon kívül Barta <*»• <«>■ A ™.„« srSÄÄ; ■&­Vámos (24), Bálint, Gyárfás ^ 13 illetve Fodomé 11, és Kovács (12—12). Bánhalmi né 10. Komka Magdolna harmadik országos bajnoksága Nagyszerű sikersorozatot ért el Komka Magdolna, az SKSE fiatal magasugrónője ebben az évben. A hét végén Budapesten rendezték az ország legjobb ifjúsági atlé­táinak bajnokságát. Komka Mag­di magasugrásban indult és 20 induló közül az első helyen vég­zett. A tarjánl versenyző 140 cen­timéteren kezdett ugrani. Az ez. után következő magasságokat első­re ugrotta egészen 149-ig. Ezen a magasságon négyen voltak ver­senyben. Valamennyien átugrot­tak. A 152 centis magassággal egyedül Komka tudott megbirkóz­ni, harmadikra sikerült átugra­nia és ezzel felállhatott a dobo­gó legmagasabb fokára. A női magasugrás 1966. évi or­szágos ifjúsági bajnoka: Komka Magdolna (SKSE) 152, 2. Jákói (Bp. Vasas) 149, S. Zink (TFSE) 149, 4. Vadász (Komárom m. Sí.), 149, 5. Lévai (Dorogi Bányász) 145, 6. Mayer (Bp. Építők) 145 centi­méter. A salgótarjáni gimnazista lány ebben az évben páratlan bravúrt hajtott végre. Három országos bajnokságot nyert. Győzött Nyír­egyházán az országos ifjúsági vidékbajnokságon, megnyerte az országos középiskolás bajnoksá­got, és az országos ifjúsági baj­nokságot. A Salgótarjánban ren­dezett országos felnőtt vidékbaj­nokságon csak hajszállal szoralt a második helyre. Nagyszerű si­kersorozatához gratulálunk. M. L az országos bajnokságot. előnyre tettek szert. A tarjá­A megyei MHS két vezető- ni fiúk minden dicséretet meg- je, Szederjesi Barna és Bá- érdemelnek, mert volt erejük Unt Gyula elkísérte megyénk újítani és háromszáz méterrel csapatait. Kérésünkre Szeder- a cél előtt behozták a hát- jesi Barna a következőkben rányt és a dobogó legmaga- foglalta össze a látottakat. sabb fokára kerültek. A Nógrád megyei ver­senyzők megállták a helyü­ket. Elégedettek vagyunk az eredménnyel. Több korcso­portban országos csúcsjaví­Az összetett honvédelmi ver­seny végeredménye: Nők: 1. Győr 7:11.9 (orszá­gos csúcs), 2. Csongrád 7:23,, 3. Szolnok 7:32... 9. Nógrád tás született. A II. korcso- (Mátraszőllős) 8:33.4. portban győztes St. Acéláru- Férfiak: I. korcsoport: 1. gyár drámai küzdelemben sze- Győr 6:59 (országos csúcs), 2. rezte meg az első helyet a Szolnok 7:22, 3. Veszprém Győr megyei versenyzőkkel 7:24... 7. Nógrád (Nógrád- szemben. Egy műhiba miatt megyer) 7:59.4. II. korcsoport: hátrányba került a csapat. Az 1. Nógrád (St. Acélárugyár, történt ugyanis, hogy az 50 Benkő János, Girtl József, méteres gázálarcos futásnál Vincze István)c 12:37, 2. Győr Vincze gázálarca bepárásodott 12:54, 3. Csongrád 13:03. Á Ferencváros Balassagyarmaton Csütörtökön Balassa gyár- a Bgy. MÁV ellen játszanak matön szerepel az FTC láb- edzőmérkőzést. A találkozót darúgó csapata. A fővárosiak nagy érdeklődés előzi meg. Asztalitenisz Óriási meglepetés Budapesten Salgátarjáni KSE — Bp. Betonút 11:9 Az NB Il-es asztalitenisz CSB Gárdos-csoportjában Bu­dapesten került sor a talál­kozóra. A mérkőzés tarjáni szempontból rosszul indult. Is­pán Győző megsérült a beme­legítésnél és csak a párosban játszott. Az egyéni találkozó­kon Kiss Gy. helyettesítette. A párosok küzdelme után 2:2 volt az eredmény. Ezután az SKSE Polaneczki Pál kitűnő játékával (nagyszerű ütő for­mában valósággal „lelőtte” el­lenfeleit) 8:3-ra elhúztak a tarjániak. Erősített a Betonút és 8:7, majd 9:9-re alakult a mérkőzés. Az utolsó két találkozónál érdemes elidőzni. Polaneczki Pál Pásztorral, Bohati Balogh- gal játszott. Polaneczki biz­tosan nyert 2:0-ra. 10:9. Le­vegőben lógott az óriási meg­lepetés, de ehhez Bohatinak nyerni kellett. Az első játsz­mában 7:0 után kikapott 22:20-ra, a másodikat óriási csata után 21:18-ra megnyer­te. A döntő harmadik játsz­mában már 18:13-ra vezetett, amikor ellenfele belelendült és 19:18-ra átvette a vezetést. A tarjániak már lemondtak a győzelemről. A játékosok az udvaron várták a végered­ményt. Bohati megmutatta, hogy tud küzdeni, összponto­sított és 22:20-ra nyert. Ezzel az SKSE ll:9-re legyőzte a Gárdos-csoport 4. helyezett­jét. A győzelem értékét növe­li, hogy az előző találkozókon a volt NB I-es Bp. Betonút 17:3-ra és 15:5-re nyert az SKSE ellen. A tarjániak győ­zelme a forduló egyik legna­gyobb szenzációja. Az SKSE-ből győzött a Po­laneczki P., Polaneczki I., pá­ros (2), Polaneczki P. (4), Bo­hati (3), Polaneczki I., (2), ill: a Pásztor, Péter és a Sándor I., Balogh páros, Péter (3). Sándor I. (2), Balogh, Pász­tor. /