Nógrád. 1965. június (21. évfolyam. 127-152. szám)

1965-06-08 / 133. szám

4 saesíB KB» ÜT 1 #- |R_íKM lífoo. juilras o. rcOH Gólzáporos rangadó Salgótarjáni KSE—Bp. Vegyiművek 5:0 (2:0) Salgótarján, 500 néző. Vezet- védelme mellett és élesen a második helyén álló fővárosi te: Kutai. SKSE: Libus — bal alsó sarokba lőtte a láb- együttest. A salgótarjániak Havasi, Kirisics, Bablena — dát. 4:0. Az utolsó gól 20 minden csapatrészben felül- Cserven, Pálvölgyi — Lo- percet váratott magára, a 80. múlták ellenfelüket. Csatáraik vász, Czuder, Vilcsek, Nyer- percben szabadrúgáshoz ju- ezúttal nem hibáztak a Ra­ges, Zólyomi. Edző: Jancsó tott az SKSE. Piricsi kiök- pu előtt. A vendégcsapat tel- Sándor. Vegyiművek: Piricsi lözte a labdát, a szemfüles Zó- íesen alárendelt szerepet ját- - Császár Lőrincz, Erdői - j j M termett & lövése «ott .Csatársora, nem tudta Balazs, Strenyiczer — Hor- . tartam a labdát, s ezert végig váth, Strammer, Harnischte- nyomán a labda a jobb also védekezésre kényszerült A ge, Szabó, Spurn rk. Edző: Mo- kapufáról az ellenkező sarok- győzelem megérdemelt. A gól- hácsi László. ba vágódott 5:0. arány még nagyobb is lehe­tepogatozójá- Nagy gólarányú biztos fia- tett volna- ték folyt a pályán. A vendeg- __ ... c sapat szemmel láthatóan 5531 győzelmet hozott az NB Jo: Az SKSE közveílen vé­védekezésre rendezkedett be. HL Északi-csoportjának rang- delme: Pálvölgyi, Lovász, Az első húsz perc mezőnyjá- adója. Az SKSE biztosan Nyerges, Zólyomi, illetve: Pi­tékkal telt el, majd fokoza- fektette két vállra a táblázat ricsi, Horváth. feljött az SKSE és nagy fölényt harcolt ki. A 32, percben egy partdo­bás után Zólyomi kapta a labdát két védőt is kicsele­zett, de lövése kapufán csat­tant. A lepattanó labda Lovász elé perdült, aki Vilcsek elé játszotta és a középcsatár kö­zelről a hálóba lőtt. 1:0. To­vábbra is az SKSE támadott. Nyerges lőtt nehéz szögből kapu fölé, majd Cserven fe­jese kerülte el a kaput. A 42. percben egy kapu előtti kava­rodásból Lovász elé került a labda, aki a bal alsó sarokba lőtt Piricsi már csak beljebb segítette a labdát 2:0. Á második félidőben a ha­zaiak továbbra is támadtak. Egy szögletrúgás után Lovász kapott jó labdát jobboldalról, kicselezte a vendégek védel­mét és a kapu közepébe lőtt. 3:0. A gól után is a hazaiak irányították a játékot. Ä ven­dégcsapat teljesen védekezés­re szorult A 60. percben Zó­200 raéaő, ve HermeL BAG-LYAS: Nagy — Szásszá, Angyal L., Kosléder — Antal, Iványi G. — Géczi, Angyal S., Rojmofc, Pilinyi, Győrt EDZŐ: Mérne» István. M3ZSERFA: Hálálsz — Sán­dor, Bemeezfci, Balogh — Tő- zsér IV., Radics — Szabó, Su­san, Tőzsér II., Hernádi, Tóth. EDZŐ: Takács Dániel. A bajnokság hátsó régiójá­ban elhelyezkedő két nógrá­di együttes íjjmolyain rangadó­nak mondható mérkőzést ví­vott a csúszós talajon — yams elhúzott a vendégek! megtehetoSsan alacsony szmswo­Nem várt vereség Petőfibányai Bányász— Zagyvapálfalvi Építők 2:1 (1:0) Zagyvapálfalva 200 vezette: Répa 1L A falvai csapat a következő ösz- szeállításban lépett pályára. Nagy — őze, Hármast Ta­kács. — Bozó, Hoffman — Tarlós!, GarádS Mátrai, Po- nyi, Tabari: Edző: Gyula. öriási gólhelyzet kflra- gyással kezdődött a mérkő­zés. Tarlós! teljesen tisztán állva a ■ kifutó kapus mellett kapu mellé lőtte a labdát. Az esőtől ffelázott csúszós, sáros talaj nem ízlett a csa­patnak. A hazaiak támadtak többet A Petőfibánya csak szórványosa?» * veszélyezett. Hofifiman lőtt fölé. (majd Tarlóg hagyott ki újabb helyzetet Két méterről nem tudott a hálóba találná. A 41. percben leragadt a labda a ZSE 16-os ám belül, Nagy késlekedett a kifutással, a vendégek középcsatára ott Jó iramú játék — hazai győzelem Baglyos a Íjai Bányász—Mizserfai Bányász 3:1 (1:0) nalan, de annál nagyobb iramban. A vendégeket kísér­ték el többem a pályára szur­kolóik. Az első félórában a hazai csapat irányította a já­tékot A 30. percben szöglet- rúgáshoz jutott a Bagiyas. Győri ívelte be a labdáit s a jó ütemben érkező Géczi fej­jel továbbította a hálóba. 1:0. Négy perc múlva Nagy me­rész vetődéssel öklözte el a labdát az ötösön a beadásra gólraéhesen befutó Szabó eäöL Szünet után, az 55. perc­ben az előrevágott labdát Kojmofc fejjel tette Győri elé, aki a 11-es és az ötös tájáról a „hosszú* sarokba bombá­zott 2á). A ■következő percek­ben a vendégek támadtak. Tőzsér II. — bambáját Nagy kitűnő érzékkel öklözte a kapu fölé. Egy ízben kSssé megsérült a kapus. A 70. percben Pilinyi továbbítására két kazárt védő és Kojnok rajtolt rá. A középcsatár ér­te el előbb a labdát és a 16-os tájáról a kapu bal oldalába vágta 3:0. Ezután — mintha a hazaiak ellőtték volna ösz- szes puskaporukat, — a ven­dégcsapat sorozatos támadá­sai következtek. Több ízben is nehéz helyzetben tisztá­zott a bagiyas! védelem. A 80. percben többszöri mentés után került Hernádi elé a labda s a íközépre húzódott csatár a 16-osról jobbal a jobb sarokba vágta a labdát. 3:1. A szépítő gól felvilla­nyozta a vendégeket, támad­tak, de az eredmény már nem változott. A mizserfai együttes csaló­dást keltett széteső játékával, amiben talán szerepet játszott az elbizakodottság és a forma­hanyatlás is. Csak az utolsó 20 percben kerekedett felül az elfáradt hazai együttes felett — amely ezúttal ma- gárataláTt. JŐ teljesítményt nyújtott: Nagy, Angyal L., Antal, Győrt, ill Sándor, Be­néző termet és a hálóba lőtt 1:0. A gól után Tarlósi nagy lö­vése a kapufát érintve hagyta el a játékteret A IL félidőben a ZSE tá­madott Hoffman lőtt veszé­lyesen kapu mellé Az 53. Juhász percben Tarlósi és a vendé­gek középhátvédje összefe­jelt Mindkettő elhagyta a pályát Közülük csaík Tarlósi tért vissza a 77. percben. Mátrai 25 méteres szabad­rúgásából egyenlítettek a hazaiak. 1:L A 81. percben Ponyi 30 méteres szabadrú­gása a kapufáról pattant vissza Mátrai elé, de a ikö- zépcsatár 5 méterről hibázott. Két perccel a befejezés előtt egy bal oldali támadás után a vendégek közápcsatára a beadott labdáit fejje! a hálóba csúsztatta. 2:L A vendégcsapat megérde­melten vitte el a két pon­tot. A hazaiaknak semmi sem sikerült A Zp. Építők­ből Boffknam Bozó és Bár­Sikerült a pontszerzés Nagybátonyi Bányász—Bp. Spartacus 2:2 (2:0) Budapest, Kőér út, 100 né­ző, v.: Lakatos. Nagybátony: Bulyovszki — Szalai, Veres, Stuhl — Horváth, Tart — Huszár, Kozik, Mátrai, Hava­si, Regős. Edző: Laczkó Sán­dor. Bp. Spartacus: Fülöp — Marbler, Solti, Szimcsák — Strasszer, Földi — Dalnoki, Török, Tóbiás, Molnár, Sas­hegyi. Edző: Szovják István. A hazaiak támadásával in­dült a mérkőzés. Laczkó ed­ző utasítása az volt, hogy gyors, előrevágott labdákkal kísérletezzen a csatársor. Ez az elképzelés bevált. Kozik és Mátrai, a két gyors ember, többször zavarba hozta a Spartacus védelmét. Az 5. percben Mátrai hagyott ki nagy helyzetet. Havasi labdá­jával kiugrott, de lövését Fü- löp védte. A 18. percben veze­tést szerzett a Nagybátony. Havasi—Mátrai volt a labda útja, a csatár elhúzott Solti mellett és a kifutó kapust is kicselezve biztosan lőtt a há­lóba. 1:0. Feljött a hazai csapat, de a Bányász-védelem megaka­dályozta az egyenlítést. A 30. Kisterenye, 700 néző, v: Bú- zási. Kisterenye: Kovács — Király, Dobrocsi, Orosz — Bibók, Juhász, — Szeberé- nyi L, Koruhely, Szefoe- rényi II., Kaszás. Ed­ző: Szabó László. Bp Hőre: Boros — Varga, Reif, Csider — Hechö, Egervári, Friedrich, Zsoldos, Matus, Burányi, Kamarás. Edző: Fenyvesi László. A hazaiaknál a sérült Csor­nák helyett a még ifjúsági Kovács védett. Mezőnyjáték­kal indult a mérkőzés és az első fél óra után komoly helyzet egyik kapu előtt sem adódott. A 30. percben Szebe- rényi I. alig fejelt kapu fölé. A 38 percben Orosz megsé­rült és már csak statisztált a pályán. A 40. percben Ma­tus a kapufát találta éL Ala­csony színvonalú volt a já­ték, A n. félidőben a hazaiak többet támadtak, de a ven­dégek Egervárival az élen mindent hárítottak. A 76. percben Bibók, majd a 75. percben ugyancsak Bibók lőtt veszélyesen kapura. A 88. percbon a 16-oson belül sza­bálytalankodott az Előre vé­delme. A megítélt büntetőt Koruhely Borosba lőtte. A labda Honti elé került, aki ismét a kapust találta el. Ekkor Koruhely elé perdült a labda, aki nagy helyzetben percben újabb gólt lőtt a Nagybátony. Regős és Fülöp egyszerre futott a labdára. A kapus vetődött, melléről Re­gős elé pattant a labda, aki a hálóba lőtte azt 2:0: A gól után több durva „belements'’ tarkította a játékot Ebben a hazaiak jártak eilől. Havasi, Horváth, majd Veres szorult ápolásra. A II. félidőben a hazaiak átvették a játék irányítását. A Bányász csapatból Havasi már csak statisztált, de Hor­váth és Veres sem volt tel­jes értékű. Az állandó hazai támadások következtében a 65. percben húsz méteres sza­badrúgásból Sashegyi szépített. 2:1. A 75. percben egy be­ívelt szöglet után Strasszer a hálóba fejelt. 2:2. Az egyen­lítés után hatalmas iramban támadtak a hazaiak, de a Nagybátony hősiesen védeke­zett. Végeredményben megérde­melten hozta el a fővárosból az egyik pontot a Nagybá­tonyi Bányász. Jó: Veres, Mát­rái, Havasi, Tari, ill.: Szim­csák, Török, Sashegyi. Alacsony szín vonal ó mér­kőzésen a szétesóen játszó kistoronyéi csatársor nem tu­dott gólt lőni. A döntetlen igazságos. Jó: Kovács, Király, Juhász, mz. Boros, Egervári. Az NB IL Keleti­csoportjának eredményei Egri Dózsa—Békéscsabai Előre Sfc2 (3 ük Vasas Izzó— Miskolci Bányász 2:1 (Irt), Borsodi Bányász—Szegedi VSE 2:2 (2:0), Szolnoki MÁV—Szolnoki MTE 2:1 (2:0), Debreceni Honvéd— KISTEXT 1:0 (Iff», Pénz­ügyőr SE—Gyulai MEDOSZ 4:1 (16), Kecskeméti Dózsa— Martfűi MSE 1:1 (16k A KELETI CSOéOBT ÁLLASA: L Eger n t 4 2 24:16 20 2. Bp. Spart. 14 8 4 2 31:16 20 3. Kecskemét 14 8 2 4 23:13 18 4. Szóin. MÁV 14 8 2 4 19:16 19 5. Pénzügyőr 14 6 4 4 19:15 16 6. D. Honv. 14 C 4 4 17:16 16 7. Szóin. MTE 14 6 4 4 16:16 16 8, Bp. Előre 14 5 5 4 21:14 15 9. Borsod 14 4 5 5 15:1« 13 10. Nagybátony 14 4 5 5 16:20 13 11. Gyula m 4 4 C 16:18 12 12. Kisterenye 14 3 C 5 11 :K 12 13. M. Bányász 14 4 4 C 17:25 fi 14. KISTEXT 14 4 4 « 14:21 12 15. Izzó 14 4 3 7 12:19 11 16. SZVSE 14 > 6 € 14:21 19 17. Martfű 14 3 "3 8 18:24 9 18. B.-csaba 14 3 3 8 16:25 9 Ökölvívóink sikere idegenben SBTC—DUNAÜJVÄROSI KOHÁSZ 11:9 Dunaújváros, 800 néző, v.: Bar- tha, Pogány. Az NB I. B. harmadik forduló­jában a salgótarjáni együttes biz­tosan győzött idegenben. A tar­jám ökölvívók erőnlétben és lel­kesedésben felülmúlták a ha­zaiakat. Az SBTC már ll:7-re vezetett. A mérkőzések közül ki­emelkedett az Oláh S. — Góczián és a Perge — Farkas talál kozo. Eredmények: (elől az SBTC ökölvívók). Légsúly: Simkó pontozással fiú végig többet és pontosabban ütött. Ismét ,,a régi” Sirnkót lát­tuk. Egyhangú pontozással győ­zött. 2:0. Harmatsúly: Ajtai pontozással vesztett Varga ellen. Szoros mér­kőzést vívott a két versenyző. Ajtai csak a harmadik menet­ben erősített. A pontozók Vargat látták jobbnak. 2:2. Pehelysúly: Csonka J. pontozás­sal nyert Kozma ellen. Az eUő és harmadik menet Csonkáé volt. Biztosan nyert. Főleg a harma­dik menetben tisztábban ütött. 4:2. Kőnnyűsúly: Vanó—Matkó dön­tetlen Nagy iram és ütésváltás jellemezte a mérkőzést. Vanó el­lenfele háromszor is megroggyant, de a játékvezető nem számolt ra. Meglepetésre döntetlent hirdettek ki. 5:3. Kisváltósúly: Szatmári pontozás­sal nyert Kiss ellen. A tarjáni versenyző végig jobb volt ellen­felénél. Biztosan győzött a lassú, rir. b^'^metlen mozgású Kiss el­len, 773. Váltósúly: Perge pontozással vesztett Farkas ellen. Óriási iram és nagy horogcsaták jellemezték a találkozót. Pe-ge helyt állt a hazaiak legjobbjával szemben. A befejezés előtt húsz másodperccel megroggyant, ezért vesztett. 7:5. Nagy váltósúly: Oláh S. pontozás­sal nyert Góczián ellen. Oláh „Si- nyő~ biztosan győzött hosszú el­lenfele ellen. Szép ökölvívást lát­hatott a közönség. 9:5, Középsúly: Pintér a második menetben döntő fölény miatt ada Fehér ellen. Balszerencsés mérkőzés. Pintér irányított, töb­bet is ütött, de a második me­netben két nagy ütést kapott* és feladni kényszerült a találko­zót. 9:7. Félnehézsúly: Surján eöen Máthét az első menetben lelép- dett. Ellenfele sokat szabálytalan­kodott. A játékvezető az első me­tették. Surján nagy ütésekkel kez- netben leléptette. Ilii. dik menetben feladta BaSatxmf el­ütésváltás és dulakodás volt a Nehézsúlya Stefartídesz a máso- len. Az SBTC már győzött. Nagy szorítóban. Szerémi edző tartalé­kolta Stefanidesz erejét. Ezért bedobta a törülközőt. 11:9. Az SBTC a legközelebbi for­dulóban Kaposvárott mérkőzik a Kaposvári Dózsa együttesével. További eredmények: Csepel — Székesfehérvár 12:8, Vasas — Ka­posvári Dózsa 11:9. AZ ÖKÖLVÍVÓ NB L ALLASA t. Vasas 3 3 9 9 45:15 * 2. SBTC 3 2 9 1 27:33 4 3. Csepel U 1 1 31:29 I 4. KaposV. Dózsa 3 1 1 1 29:29 3 5. Szfvári MÁV 3 1 9 í 29:31 2 6. Dtinaújv. Koh. 3 0 9 3 17:41 9 Sorokban Koruhely 11-est hibázott Kisterenyei Bányász—Bp. Előre 0:0 Ez történt az NB ül. Északi­csoportjában Sashalmi Elektronikus — Gyöngyösi Spartacus 1:2 (0:2). EVTK — Tűzoltó Dózsa 2:2 (1:0), Gyöngyösi Honvéd — Hatvani Kinizsi 0:0, (félbe- szaikadt). A 40. percben a já­tékvezető a pálya használha­tatlansága miattt lefújta a mérkőzést. A pálya használ- hatalansága miatt maradt el a BEAC — Statisztika Pető­fi mérkőzés is. AZ ÉSZAKI-CSOPORT ÁLLASA: 1. SKSE 13 10 2 1 22: 5 22 2. Tűzoltó D. i3 7 5 1 22: 9 19 3. Bp. Vegyim. 13 9 1 3 20:13 19 4. EVTK 12 6 3 3 20:15 15 5. B.gyarmat 13 6 2 5 21:19 14 6. Sashalom 13 5 4 4 20:21 14 7. Petőfibánya 13 5 3 5 22:14 13 8. Gyöngy. H. 11 5 2 4 16:11 12 9. BEAC 11 4 4 3 21:18 12 10. Gyöngy. Sp. 13 5 2 6 24:24 12 11. Hatvani K. 12 3 4 5 19:21 iO 12. Baglyasi B. 13 4­o 7 13:25 10 13. Mizserfai B. 12 3 3 6 15:17 9 14. Zp. Építők 13 3 3 7 13:20 9 15. Statisztika 12 3 2 7 12:16 8 t€. Hajógyár 13 0 2 11 6:39 Z mart játszott jól. recztd és Sasán. fölé lőtte. Ingyen-nézők az SKSE-pálya fölött Két magyar spomtiáátKtds lesz még ebben az esztendő­ben, az egyik már júniusban megnyílik Lengyelországban. A másik az ősszel a Magyar Hetek keretében lesz Genf- ben és ekkor valószínűleg a labdarúgó-válogatott, is játszik egy bemutatómérkőzést a vá­ros csapatával, a Servettetel. • Még mindig sok szó esik a labdarúgó Európa Kupa dön­tőjéről, amelyen az Intema- zionale nyert 1:0 arányban a Benfica ellen. A mérkőzés a rendkívül nehéz körülmények (eső, átázott, mély talaj) elle­nére is az első perctől az utolsóig nagy harcot hozott, és a svájci Dienest érdeme, hogy a játék végig sportsze­rű keretek között maradt. Vennénk elfekvő készletből: IS—14—16 mm-es öntöttvas hegesztő pálca. 7 kúpos, vagy hengeres csigafúró gyorsacélból, 7,6 kúpos vagy hengeres csigafúró gyorsacélból, 8,1' kúpos vagy hengeres csigafúró gyorsacélból, 2,4 csigafúró rövidhengeres gyorsacélból. 4 csigafúró (balos) rövidhengeres gyorsacélból. 4 csigafúró rövidhengercs gyorsacélból, 5 csigafúró rövidhengercs gyorsacélból, 4,8 csigafúró rövidhengeres gyorsacélböl. Kismotor és Gépgyár 3. sz. Gyáregysége, Budapest m. kér.. Nagyszombat u. 12 A. ügyintéző: 889-760, Sárközi István, anyag-áro- focg. vezető.