Nógrád. 1964. augusztus (20. évfolyam. 146-170. szám)

1964-08-19 / 161. szám

8 N Ö G K A D 13S4- augusztus 13. szerda. £l&/*or£®i Gólszüret a megyei bajnokságban Sikerült NB lll-as csapataink rajtja A% SKSE csatársora gyengélkedett A megyei I. osztályú lab­darúgó bajnokság vasárnapi fordulójában ezúttal Karancs- lapujtő, Karancskeszi és Pász­tó csapatainak meglepően nagyarányú győzelme jelen­tene a meglepetéseket. Ne­hezen győzött az SBTC II. és a ZIM együttese. A két ran­gadón. Rákóczi-telepen és Somoskőújfaluban nagy küz­delem alakult ki. s mint a legtöbb mérkőzésen az esé­lyesek győzelme. ezeken a várható döntetlen eredmény alakult ki. Earancsfeeszi — Karanesalja 6:1 (4:9) Karancskeszi, 400 néző, v: Bakó. Karancskeszi: Básti L. — Básti D., Zsidai Gy., Pál J. — Juhász, Básti J. — Bart- ha, Gordos, Baksa, Pál I. Ki­csiny. Edző: Gaál Ferenc. Kar an csal ja: Bodor Gy. — Bogár, Kovács, Godó — Si­mon, Szeráf in — Petik, Bo­dor I., Sávolyi, Pál M., Kris­tóf. Edző: Bártíai Vilmos. A ven elégek gyenge formában játszó védelme és kapuvédő- je jóvoltából már az első ne­gyedórában 2:0-ra vezetett a hazai együttes és ezután is mezőny fölényben játszott. A második félidőre visszaesett a játék színvonala és irama is Góllövők: Baksa (31. Gor­dos (2). Kicsiny, ill. Pál. Jók: a góllövők. ill. Bogár. Bodor és Pál. Karancs^apujtő — öejtár 9** (&:©) Kareascslapujtő, 400 néző. rr. Dór?. Harancslapujtő: Rusz — Laczkó Lavaj, Oravecz H. — Tóth I, Kovács n. — Ora- "ecz I., Somoskői, Ozseváni. Tóth n.. Lantos. Edzó: Lan­tos Ede. Dejtár: Mészáros — Laczkó, dr. Hatvani, Zsidai — Farkas, Bihari — Fábián, Bu­gyi, Szűcs, Kremnicsán, Gye- nes. Edző: Puskás Gusztáv. Mindkét félidőben a hazaiak irányították a játékot. A ven­dégek védelme összeroppant. Mészáros még így is sok gólt elhárított. Góllövők: Ozsgvá- ni (3), Tóth H. (2), Oravecz I. (2), Tóth I. és Somoskői. Jók a góllövők és a két fe­dezet, Ili. Szűcs és Kremni­csán. Bgy. MÁV — H. Vörös Csillag SE 2:1 (i:l) Balassagyarmat. 500 néző. v Bures. Bgy MÁV: Tibai — Rónási, Fábián. Vidomusz — Bagi. Balázsy — Fedor, Bal­ia, Horváth, Molnár, Siket. Edző: Vadkerti Jenő. Hon­véd: Molnár F. — Molnár J.. Diószegi. Pakordi ; — Nagy Vojtovszki — Kun. Ludasi. Erdőst Fiikor, Sarankó. Jó­iramú, sportszerű mérkőzést vívott a két csapat. A 19. percben Fedor beadásból Si­ket fejelt a hálóba, majd Fii­kor egyenlített a 33. percben. A győztes gólt Vidomusz lőt­te egy 20 méteres szabadrú­gásból tíz perccel a befeje­zés előtt. A vendégcsapat já­téka alapján döntetlent ér­demelt volna. A játékvezetői hármas jól látta el feladatát. Jó: Fábián. Balázsy, Siket, ill. Fiikor, Ludasi és Voj­tovszki. SBTC H. — Ssorospaiak Szorospatak. Ide néző. v: Fodor. SBTC II: Pál — Agócs. Gáspár. Orosz — Boskó, Ha­vasi — Kriskó, Szűcs. Vég­vári, Básti, Tóth-Szőllős. Ed­ző: Szabó István. Szorosoa- tak: Balázs — Székely. Gel- lér, Nagy — Barabás, Agárdi — Tóth, Bettes, Kovács. Nagy Gy., Karóczkai. Edző: Far­kas Imre. A nagyiramú, ke­mény, de sportszerű mérkő­zésen az első félidőben egyen­rangú ellenfél volt a hazai csapat. Szünet után már az SBTC II irányította a játékot. A 65. percben Gáspár megsé­rült és végleg elhagyta a já­tékteret. Góllövők: Szűcs és Básti. Jó: Orosz, Havasi., Szűcs, ül. Gellér, Barabás és Nagy Gy. St. ZIM — S*éesé**y l:ö (6:0) Szécsény, 300 néző. v: Mé­száros: St ZIM: Telek — Szegedi, Handó, Piskátorísz — Morovnyár., Flaskai — L'sztóczki, Bandur I., Vári. Molnár, Nagy. Edző: Gáspár István. Széesény: Oláh — Gor.da, Jar.csó, Skoda II. — Oravecz, Pék — Varga H.. Varga I., Skoda I- Vanya. Schukkert. Edző: Hegyi Fe­renc. Az első félidőben, jól hárították a ZIM támadásait a szervezetten védekező haza­iak. Jancsó mellett Skoda I. jászott második középhátvé­de. A mérkőzés egyetlen gól­ját az 32. percben közelről Vári lőtte. Az utolsó negyed­órában megerősödött hazai támadások nem jártak siker­rel. A ZIM csatársora hagyott ki több helyzetet. Jó: Handó. Piskátorísz. Molnár, ill. Sko­da n.. Oravecz és Pék. Pásztó — Palotás 4:0 (2:0) Pásztó, 400 néző, v: Lévavá- ri. Pásztó: Kelemen — Veres. Tari, Szádeczki — Po- Dancsi — Sidi, Győr, SzKzri- nár, Smolek, Klonka. Edző: Éliás István. Palotás: Bóna — Urbán, Kovács L., Szűcs — Kiss, Kovács M. — Tóth, Ba­logh, Kovács J.. Turcsányi, Percze. Edző: Kovács József. Az első negyedórában a ven­dégek nagy erővel támadtak. majd néhány helyzet kiha­gyása után a félidő felétől a hazaiak irányították a játékot. A pásztóiak adogatásban, csa­patjátékban és gólokban is felülmúlták a vendégeket. Góllövő: Szklenár (4). Jó: Szklenár (a mezőny legjobb­ja), Klonka, Pozsár, Tari. Veres. ül. Kovács J.. Kovács M. Somoskőújfalu — Sfc Üveggyár 1:1 (1:0) Somoskőújfalu. 500 néző. v: Baki. Somos: Hóvári — Mol­nár, Várhegyi, Sipos — Csen­gődi, Kollár — Balázs L. Szvirák, Prinez II.. Antal, Princz I. Edző: Kovács Ernő. St. Üveggyár: Molnár — Go­dó. Üj, Pünkösdi — Klement, Her.glár — Jenéi. Huram. Szabó. Janosek, Chmell. Ed­ző: Kovács János. Erős iramú mérkőzést vívott a két együt­tes. A 35. percben a szabad­rúgásból kapu elé ívelt lab­dát Csengődi fejelte a háló­ba. 1:0. A 49. percben egyen­lítettek az első gól után át­szervezett üveggyáriak: Szabó partdobésa után Klement fél­jél továbbította a labdát Je­néihez, aki közeiről a háló­ba vágta. Ezután Huram elől mentett Hóvári. Az 55. perc­ben Várhegyi, Szabó és Hó­vári összecsapott a 16-oson beiül, a kapus megsérült, de a 11-es helyett néhány per­ces huaavoms után (a közön­ség ie beszaladt a pályára) büntetőt rúgatott a játékveze­tő. Ezután is több gólhelyzet adódott mindkét kapu előtt. Jó: Várhegyi, Antal és Princz I., ill. Üj, Henglár és Huram. Misaerlai B. — Rákóezi-teiep 2:2 (0:0) Rákóczi-tslep, 700 néző, v: Simkó. Mizserfa: Halász — Sándor, Bereczki, Balogh — Cecze, Radics — Tőzsér II.. Hernádi, Tőzsér I., Kakuk. Kecskés. Edző: Takács Dáni­el. Rákóczi-telep: Szilágyi — Kovács J.. Csépe, Dávid — Szeberényi, Czene — Dányi, Szikoi, Pintér, Hracskó, Kö- vendi. Edző: Szomszéd Ede. A nagy tét rányomta bélye­gét a rangadóra. Szép 1éték nem is alakult ki. Mindkét csatársor — különösen a ha­zai — sok gólhelyzetet sza­lasztott el. Kétszer is a ven­dégek szerezték meg a veze­tést. A 70. percben Radics és pányi összecsapott, a szélső elesett, s emiatt két percig állt a játék, mert néhány né­ző, két nő vezetésével besza­ladt a pályára. Nem sokkal később kiegyenlítettek a ha­zaiak. Góllövők: Kakuk és Tőzsér I., ill. Pintér és Szi- kol. Jó: Halász (a mezőny legjobbja), Bereczki, Sándor. Ul. Csépe, Szikói és Pintér. Szombaton, a Zagyva- pálfalvi Építők 3:0-ás győ­zelmével jól kezdődött az NB III. Északi csoportjá­ban szereplő csapataink őszi rajtja. Vasárnap ugyancsak jól sikerült a folytatás is, mert Buda­pesten a Statisztika ellen 3:l-re győzött a Balassa­gyarmati Dózsa. Az SKSE viszont elajándékozta az egyik bajnoki pontot az Ikarusnak. Zd. ÉPÍTŐK — TŰZOL­TÓ DÓZSA 3:0 (1:0) Zagyvapálfalva, 400 néző, vezette: Dudás. Zp. Építők: Pintér — Borbás, Hármasi. Illefalvi I. — Hoffmann, Gáspár — Vadasi, Bozó. Budavári, Tailósi, őze. Ed­ző: Juhász Gyula. Tűzoltó Dózsa: Pali — Vágvöígyi, Deila, Mario — Diettrich, Nagy — Seidl, Simoníi. Káldi, Galicza, Balogh. Ed­ző: Nagy József. Rendkívül heves iramú,- kemény, időnként durva mérkőzést vívott a két csapat. A 70 percben Kál­di torkonrúgta Vadasit. Ezért a játékvezető kiállí­totta. Az első gólt a 13. percben lőtte Gáspár. A 20 méterről nagy erővel szálló labda Pa­li melléről pattant a hálóba. Az 53. percben Budavári továbbította a labdát Va­dasinak, aki 18 méterről kapásból a bal felső sarok­ba lőtte. A 75. perebes Bozó szögletrúgá'a átszállt a védők fölött és Vadasi Ismét kapásból a bal felső sarokba bombá­zott. 3:0. A második félidőben töb­bet támadó és több gól­helyzetei; teremtő hazai csapat megérdemelten győ­zött. Jó: Hármasi, Hoff­mann, Bozó ill. Vágvöígyi, Papp és Káldi. Hírügynökségek jelentik, hogy a Japán Olimpiai Bi­zottság közlése szerint 93 ország nevezett a tokiói olimpiai játékokra. Ez a szám már nem emelked­het, mivel lezárult a je­lentkezési határidő. A 93-as létszám új olimpiai csúcs, ugyanis eddig a leg­több ország — 84 — az 1960. évi római játékokon indult. Első ízben vesz részt az BGYARMATI DÓZSA — BP. STATISZTIKA 3:1 (1:1) Budapest, Marcibányi-tér, 800 néző, v. Bódis. Bgy, Dózsa: Szuhánszki — Ma­gos, Erdélyi, Sutyák — Jó­zsi, Kalcsó — Nagy, Kiss, Özsvári, Sárközi, Horváth. Edző: Kövi Jenő. Bp. Statisztika: Hargittai — Kovács, Édes, Murányi — Bacsó, Tóthegyi — Iva- nics, Tisza, Bógel, Lipták, Stadtner. Edző: Kosa Ká­roly. Az első negyedórában a hazaiak lelassították a já­tékot, s a 15. percben Iva- nics góljával megszerez­ték a vezetést. A 30. percben Horváth átadásából Sárközi 18 méterről kapásból a bal felső sarokba hőtte a labdát. 1:1. Ezután már a vendégek irányították a játékot a mérkőzés végéig. A 60. percben Sárközi átadását Horváth lőtte kapura, s labda Édes lábáról vágó­dott a bal sarokba. 2:1. A 85. percben Kiss kapufát lőtt, a következő percben pedig Sárközi kicselezte a védőket, s 10 méterről a bal sarokba vágta a lab­dát. 3:1. A rajtra jól felkészült Bgyarmati Dózsa jó benyomást keltett terv­szerű játékával a né­pes szurkolótáborban. Jó: Sárközi, Erdélyi, Kal­csó, Szuhánszki, illetve Ivanics, Édes és Hargittai. SKSE — IKARUS 0:0 Salgótarján, 600 néző, v: Polócz. SKSE: Vári — Ha­vasi, Kirisics, Bablena — Rigó, Czúder — Zólyomi, Vilcsek, Cserven, Pálvöl- gyi, Farkas. Edző: Jancsó Sándor. Ikarus: Wolf — Albert, Szál, Szalai — Wágner, Laukó — Molnár, olimpiai játékokon Kam­bodzsa. a Dominikai Köz­társaság, Mongólia, Nepál, a Koreai NDK, Kamerun, Csád, Elefántcsontpart, Lí­bia, Mali Nigéria, Észak- Rhodézia, Szenegál, Mada­gaszkár és Tanganyika. Mint a 20 sportágra csak Japán nevezett, utána a Szovjetunió, az Egyesült Államok, Németország, Olaszország következik 18—18 sportágban való részvétellel. Szőnyí, Cserni, Bodó, Rau esik. Edző: Bán Nándor. A bajnokjelölt és az ed­zőmérkőzéseken jó forrná ba lendült SKSE idény- nyitó bemutatkozása vára kozáson alul, gyengén si­került. A mérkőzés nagy részében az SKSE birto kolta a labdát. Tehetetlen támadósora lévén azonban fölé­nyét nem tudta gólok­ra váltani, bár helyze­te bőven akadt mind­egyik csatárának. Az Ikarus szórványos, raj taütésszerű kísérleteit sen kisérte szerencse. A játék alacsony szín­vonalának kialakulá­sához az is hozzájá­rult,, hogy az SKSE fedezetei nem tudták áthidalni a védelem és a támadók közötti űrt. Jó: Havasi, Kirisics, Bab­lena, ill. Wolf, Szál és Szalai. Az NB Hl. Északi csoportjának állása: 16 10 4 2 27:14 24 16 9 5 2 29:14 23 754 19:15 19 16 6 6 4 22:20 18 16 7 4 5 24:22 18 15 7 4 5 23:24 18 16 6 4 6 19:15 16 16 6 4 6 21:26 16 16 556 18:17 15 16 5 5 6 17:26 15 16 5 3 8 23:28 13 15 4 4 7 15:18 12 16 - 5 2 9 21:26 12 16 529 15:20 12 15 5 1 9 22:28 Í1 16 2 8 6 19:21 10 •A tavaszi fordulóban Kar- talon lejátszott Kartaii ME- DOSZ — Zagyvapálíalvi Épí­tők 6:0 (1:0) arányban végző­dött mérkőzés eredményét a labdarúgó szövetség egy kar­taii játékos jogtalan szerepel­tetése miatt megsemmisítet­te, a két bajnoki pontot 0:0 gólaránnyal a pálfalvi együt­tes javára igazolta, s ezenkí­vül két büntetőpontot i* le­vont a kartaii együttestől. NÖGRAD A Magyar Szocialista Munkáspárt Nógrád megyei Bizottsága ée a Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Gotyár Gyula. Szerkesztőség: Salgótarján. Városi Tanács-köz í. Telefon: főszerkesztő: 12-94, párt- és tömegszervezeti és kulturális rovat: 14-40. 10-79. tpari rovat: 10-64, mezőgazda- sági rovat: 12-12 (123-as mellék). Szerkesztés: 11-59. Kiadja: A Nógrád megyei Lapkiadó V. Felelős kiadó: Vida Edit. Kiadóhivatal: Salgótarján. Rákóczi út 53. Telefon: 10-29. Index-szám: 25 072. Előállítja: a Nógrád megyei Nyomdaipari V., Salgótarján. Lovász József u. 2. Telefon: 11-92. Felelős vezető: Fila István 64.252 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi postahiva­taloknál és kézbesítőknél. Előfizetési dij egy hóra: 13.— forint. VÖRÖS FELHŐ PARANCSOT AD 7. Képesregény 18 folytatásban Irta Kuczka Péter Rajzolta: Csanádi András VÉGLEGES: 93 ország szerepel a tokiói olimpián a 1- Gyöngyös 2. Ikarus 3. Z.pálf. 4. Rákoscs. 5. B.gyarmat 6. Petőíib. 7. SKSE 8. Hajógyár 9. Sashalom 10. Statiszt. U. Tűzoltó D. 12. BEAC 13. Vác 14. Chín^in 15. Autótaxi 16. Kar tál* És amikor Áj szekéroszlop Indult a vfzimalamlhoz, Ilridger figl meztette őket: „Támadásra készülnek Vörös Felhő harcosai. _ /gV77/7/7rrTrrrrTTrÍ7Mlf|||l|||||fl^ jm bogy a folyó mentén megsza­Látta, hogy a folyó menten megsza­porodtak a sátgak. Hallotta, hogy a fia- talok harci dalokat énekelnek. ' Az Indián . elhallgatott. Né­hány pillanat múlva esek tá- vöksdő lóéséogást hallott