Nógrád. 1964. június (20. évfolyam. 94-118. szám)

1964-06-25 / 114. szám

8 NŐGE.in 19(54. június 25. csütörtök Kemény mérko*év^ek a megyei 1. osztályban Sok szabálytalanság — több kiállítás A befejezéséhez közeledő megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban egyre erősödik a küzdelem. Az utolsó előtti fordulóban igen kemény csa­tákat vívtak egymással a csa­patok. Volt olyan mérkőzés, amelyiken három játékost is kiállított a játékvezető. A for­duló érdekessége. hogy a legutóbb a Balassagyarmati MAV-ot legyőző Palotás együt­tese most otthonában szenve­dett 3:0-ás vereséget a Zagy- vapálfalvai Bányásztól. De győzött — ezúttal idegenben — a Balassagyarmtai MÁV is. Ugyancsak érdekesség a Rá- kóczi-telepi Bányász Karancs- allán aratott 6:5 arányú győ­zelme is. Eredmények: Zp. Bányász- Palotás 3:0 (1:0) Palotás. 400 néző, v: Mé­száros. Zp. Bányász: Sándor — Tamás, Tamásfalvi, Vitéz — Kiss I. Kiss n. — Spalek. Barta, Sesfőző, Kojnok. Nagy. Edző: Huszár Gyula. Palotás: Béna — Urbán, Szűcs. Ko- vácp L. — Kiss, Kovács M. — Tóth. Benyó, Kovács J.. Tur- csányi, Percze. Edző: Kovács József A hazai együttes csak a mérkőzés első tíz percében játszott elfogadhatóan. Ezután végig a vendégek irányították a játékot. A 15. percben Koi- nok 25 méteres lövését Bóna elnézte és a labda az alsó sa­rokban kötött ki. Ezután Is a vendégcsapat irányította a .játékot, s a hazaiak csupán az utolsó negyedórában támad­jak többet: Góllövők: Kölnök (2). és Barta. Jó: Kiss I Kiss T▼.. Tamásfalvi és Koinok. ill: Urban. Szűcs és Kovács L. Bgy. MÁV— Karancskeszi 4:2 (1:1) Karancskeszi, 200 néző. v: Lévavári. Bgy. MÁV: Huszár — Demeter, Balázsi, Vidomusz — Bódís, Rónásí — Bállá. Fá­bián. Fedor, Melega. Siket. Edző; Vadkerti Jenő. Karancs- keszi: Zsidai S. — Zsidai B.. Pál. Basti G. — Bás'ti L. Bás- ű S. — Sikna, Fekete, Ora- •'ecz. Baksa, Barta. Edző: Ga­ll Ferenc. A hazaiak az első oercekben 1:0-ás vezetéshez jutottak. majd a gól után a vendégek támadtak. Előbb Balta hagyott ki ió helyzetet, maid egyre jobban felülkere­kedett a csapatjátékban is képzettebb Bgy MÁV. A 2*. percben Síket kiegyenlített, de a hátralévő időben, s a terv- -•’’erűbben játszó vendégcsapat Ir-áriyftntta ». játékot. GóUd- vők: Siket (21. Bállá és ' Mele­ga. ill: Baksa (2). Jó: Rónási 'a mézőnv legiobbiaV és Demeter, ill: Oraveoz és Bak­sa. Mizserfai B~— Szoroson fa k 2:1 (1:0) Kazár. 300 néző: v: Gararo- szegi. Mlzsería: Halász — Sán­dor, Bereczki. Balogh — Cec- ze. Radies — Szabó. Hernádi. Tőzsér TTL, Tőzsér I.. Kecs­kés. Edző: Takács Dániel. Szorospatak: Balázs — Ra- duly, Nagy I/, Nagy n., — Barabás, Agárdi, — Kovács. Horváth, Bettes, Karótkai. Fa­zekas. Edző: Farkas Imre. Lendületes, változatos táma­dásokkal kezdett mindkét együttes. Az első perrekben a hazaiak két helyzetet is elhi­báztak: Kecskés kapd fölé és mellé bombázott. Ezután a vendégek- támadtak. e"!őbb Ha­lász védett egy jó lövést, majd kétszer is kapufán ‘csattant a labda. Változatos játék után a Balázsról visszpattanó lab­dát Tőzsér értékesítette a 20. percben. Eután is változatos, nagyiramú küzdelem folyt, amelyben a mizserfai együttes támadott veszélyesebben. Szü­net után a vendégek szerve­zett védekezéssel nehezítették meg a**hazai csatársor dolgát. A 60. percben Tőzsér I. szép cselsorozat után a jobb sarok­ba lőtt. A hátralévő időben a vendégcsapat teljesen beszo­rult kapujának előterébe. Egy váratlan ellentámadásnál azon­ban Sándor a 16-os oldalvona­lánál kézzel fogta meg a lab­dát. A Szabadrúgásból belőtt labda Nagy I.-ről berepült a jobb sarokba. Jó: Cecze. Tő­zsér III., Bereczki, Radics. ül: Balázs. Raduly és Agárdi. Pásztó—Karancs- lapújtö 1:0 (0:0) Pásztó, 200 néző, v: Langár. Pásztó: Kelemen — Veres. Ta- ri, Homolya — Dancsi, Pozsár. — Sidi, Szklenár, Lu- dányi, Győr, Klon­ka. Edző: Éliás István. Karancslapujtö: Vojvoda — Oravecz II., Lavaj. Laczkó — Tóth, Kovács — Rácz, Ora­vecz I., Cseh. Somoskői, Tóth. Edző: Lantos Ede. Az erőtel­jes hazai támadásokat a vé­dekezésre berendezkedett vé­delme sikeresen megakadá­lyozta. Az első nagy helyze­tet a 12. percben Szklenár hibázta el, amikor kicselezte a védőket, de nyolc méterről fölé lőtt. Több veszélyes ha­zai támadás ellenére is gó! nélkül telt el az í. félidő. Szünet után a 48. percben a kitörő Szklenárt a lapujtői védők a 16-oson belül felvág­ták A 11-esből kínálkozó gólszerzési lehetőséget azon­ban Ludányi elszalasztottá. Csak a 75. percben i áhítottá ki nagy hibáját a középcsa- tár, amikor Sidi átadásából 25 méterről hatalmas lövéssel küldte a labdát a hálóba. 1:0. A 80. percben a több sza­bálytalanságot elkövető ven­dégek közül Lavajt a játék­vezető kiállította. ’A hátralé­vő időben a hazaiak támad­na. de az eredmény már nem változott Jó: Veres. Tari. Sí- di. Dancsi, Klonka. ill: Rácz (a mezőny legjohMa), Kovács. Laczkó és Somoskői. Rákóczi-telep— Karancsatja 6:3 (3:2) Karancsalja, 250 néző v: Ba­lázs P. Rákóczi-telep: Kulák — Tóber .Csépe, Szeberényi — Hracskó, C2ene — Dányi> Szikói. Pintér, Kovács. Ja­kab. Edző: Petre Pál. Karancs- al.ja: Bodor Gy. — Menczel. Kovács, Kojnok — Simon. Godó — Petik. Bodor I Sá­volyt. Pál. Kristóf. Edző: Bárt- fai Vilmos. Az alacsony szín­vonalú. de gólokban bővelke­dő mérkőzésen a karancsaljai együttes körülményesen. a vendégcsapat pedig lelkeseb­ben. harcosabb felfogásban és gólratőrőbben játszott. Góllö­vők: Pintér (3). Jakab (31. Ül: Sávoly!. (2. egyet, lj-esbőil. Pál (?l. óc Bodor I. Jó: Ja­kab .Pintér. Szeberényi és Hracskó. ül: Simon és Sávo­ly!. Szécsény—Dejtár * 1:1 (1.1) Dejtár. 400 néző, v; Madara­st. Szécsény: Oláh — Gonda, Skoda F., Skoda J. — Ora­vecz, Pék — Babcsány, Varga I. Jancsó, Varga II. Boros. Ed­ző: Janesó Mihály. , Dejtárr Mészáros — Laczkó. dr. Hat­vani, Gál n. — Bihari. Far­kas — Pikács, Szűcs, Szenee­zei, Kremnicsán, Gyenes. Ed­ző: Puskás Sándor. Hazai tá­madásokkal kezdődött a mér­kőzés. Már a második perc­ben a gólvonalról mentettek a szécsényiek. aztán ők irányí­tották a játékot. A 20. perc­ben Boros jól eltalált lövé­sét Mészáros kiütötte. de a labda Varga elé pattant, aki a hálóba váifta. Ezután is a vendégcsapat támadott, de vá­ratlan lefutással, szép egyén! akcióval Szeneczel kiegyenlí­tett. A 30. percben a szécsé­nyiek kapusa. Oláh, és Szűcs, a hazaiak csatára összecsapott és a játékvezető mindkettőjü­ket kiállította. A szécsényiek kapujába Oravecfc áll be. Szü­net után is a vendégcsapat tá­madott többet, de a nagy küz­delembén egyik csatársor sem tudott gólt lőni. Jó: Pék (a mezőny legjobbja), Skoda F. és Jancsó, ill: dr. Hatvani. Szemezel és Gyenes. H. Vörös Csillag SE — Somosi Ép. 4:1 (3:0) Kétség. 150 néző, v: Saár. H. Vörös Csillag SE: Molnár I. — Molnár II. Diószegi, Nagy — Henyecz, Vojtovszki — Er­dőst, Ludast, Szabó. Fűkor. Sarankó. Edző: Juhász István. Somosi Építők: Lipták — Med­ved. Várhegyi, Molnár — Csengődi. Gőz — Balázs X., Szvirák. Princz I. Princz II.. Balázs II. Edző; Kovács Ernő: Az I. félidőben a vendégcsa­pat támadott többet, a haza­iak azonban veszélyesebben és főként gólratőrőbben játszot­tak. Szünet után már a ha­zai együttes támadott többet, és játszott jobban. A Somo­si Építők csak a mérkőzés utolsó negyedében talált ma­gára. de az eredmény már nem változott. Néhány perccel a befejezés előtt a játékveze­tő Szabót, Szvirákot és Princz H-t kiállított a. Góllövők: Lu­das! (21. Molnár I és Fiikor, iü- Princz I. jó: Molnár n. Vottr>vc7kí és Fűkor, ill: Lip­ták és Princz I. Balassagyarmaton ren­dezték meg az elmúlt va­sárnap népes mezőny részvételével Szolnok, Tö- rökszentmiklós, Orosháza, az SKSE és az SBTC ver­senyzőinek meghívásos III. osztályú férfi és női tőr­vívó bajnokságát.. Nagy lel­kesedéssel több. mint negyven férfi és női tpr- vívó vett részt a küzdel­mekben. A Nógrád megyei versenyzők közül a követ­kezők érték el a jobb he lyezéseket: Férfi tőr: 1. Szutor L (SKSE) 7 győzelem. 2. Gál­ba Ä. (SKSE) 6 győzelem, 7. Enyedi B. (SBTC), 8. Cseri Pál (SKSE). Az SKSE fiatal verseny­zője. Szutor László ve­retlenül nyerte meg az or­szágos férfi tőr III. osztá­lyú bajnokságot. Dicséret illeti Galba Árpádot is, hiszen csak klubtársától, Békéscsaba, '200 néző, v: Berkecz és Porkoláb. Az NB. II-es csapatbaj­noki mérkőzés 2:2-es állás­sal kezdődött, mert a Hon­véd együttes kisváltósúly- ban a salgótarjáni pedig nehézsúlyban nem indított versenyzőt. A további ta­lálkozókon több mérkőzés­vezetői tévedés pecsételte meg az SBTC ököltvívói- nak szereplését, akik egyébként nagy akarással küzdöttek minden összecsa­páson. Részletesebb ered­mények: (elől a Honvéd versenyzők.) LÉGSÜLY: Szegeóí — Simkó 2:0. Simkó a tőle megszokott módon nagy lendülettel és akarással tá­madott mind három me­netben, de néhány perc­cel a befejezés előtt a ve­zetőbíró az ekkor pontozó Berkecz közbeszólására ért­hetetlenül Simkót leléptet­te. HARMATSŰLY: Arnócz- ki — Ajtai 0:2. Az első menetben mindkét öklöző kiegyesúlyozott küzdelmet vívott. A 2. és a 3. me­netben azonban- Ajtai fel­őrölte ellenfele erejét és biztos pontozásos győzel­met aratott. PEHELYSÚLY: Grosz­rhann — Csonka József 0:2 A fiatal tarjáni versenyző az SBTC együttesének egyik legszebb pontozásos győzelmét aratta. KÖNNYÜSÜLY: Zama — Ökrös 0:2. ökrös egye­nes ütéseivel mindhárom menetben támadva ponto­zásos győzelmet aratott. KISVÁLTÓSŰLY: Vanó Sándor ellenfél nélkül ®vő- zött. 0:2. VÁLTÓSŰLY: Hirkó — Oláh S. • 1:1. A találkozó egyik legszínvonalasabb küzdelmét vívta az egy­aránt jóképességű két ököl­vívó. Igazságos döntetlen. N AGYVÁLTÓSÜL Y: Stork — Oláh I. 2:0, Már Szutortól szenvedett vere­séget. A női tőrözők versenyé­ben megyénk vívóinak ke­vés babér termett, mert az alföldiek szinte minden értékés helyezést elvittek. Csupán Kiss Judit (SKSE) végzett a hatodik helyen • Dunaújvárosban rendez­ték meg húsz induló rész­vételével a II. osztályú egyéni kardbajnokságot, amelyen megyénkből Fü- reder Gábor (SKSE) vett részt. Füreder a selejte­zőkből és a középdöntőből csoportelsőként került be a döntőbe. A döntőben is jól szerepelt, öt győzelmet aratott, s már-már úgy tűnt, ’ hogy, megnyeri a baj­nokságot is, de végül az utolsó két asszóját. — hoz­zá kell tenni, kis bírói se­gédlettel — elvesztette. így meg kellett eléged­nie a 3. hellyel. Vívás A férfiak szerepeltek jól Meghívásos országos versenyek Balassagyarmaton és Dunaújvárosban az első menetben Oláh 8- ig földre küldte ellenfelét, amivel nagy előnyt szer­zett. Előnyét a 3. menet végéig megtartotta,_. mégis pontozásos vereségét hir­dette ki a mérkőzésvezető. KÖZÉPSŰLY: Erdei — Koperla József 2:0. Koper- la nagy akarással vetette magát a küzdelembe, mind a három menetben többet ütött, mint ellenfele mégis Erdei győzött. FÉLNEHÉZSŰLY: Mé­száros — Stefanidesz 2:0. Már az első menetben ke­mény horogcsatát vívtak a versenyzők. A szabályosan öklöző Stefanideszt azon­ban mély-ütés 1 címén két­szer is megintette a veze­tőbíró. Ezután az igazság­talanul előnyhöz jutott ha­zai versenyzővel szemben Stefanidesz győzelme ki­látástalannál vált, s a má­sodik menetben Szerémi edző a törülköző bedobá­sával feladta a tarjáni ök­löző mérkőzését. NEHÉZSÚLY: az SBTC nem indított versenyzőt, ezért a békéscsabai Gulyás ellenfél nélkül győzött. 2:0. A mérkőzés tehát -r- ha a döntő pillanatokban bí­rói segédlettel is — 11:9 arányban a hazai együttes nyerte. Az ökölvívó NB n. Keleti csoportjának állása: l. Ózdi K. 6 6 — — 73:45 12 2. H. Sz. SE 6 4 1 1 67:51 9 3. H. K. B. SE 6 3 1 2 70:50 7 4. SBTC 6 3 1 2 69:51 7 5. Diósgy. K 6 2 1 3 54:64 5 6. Káskunh. 6 — 3 3 51:6$ 3 7. Sz. MÁV 6 1 1 4 40:78 3 8. Bp. El. 6 1 — 5 52:68 2 Pillanatéit a tavaszi fordulóról Mintha azt mondaná Mátbé kapus Lászlónak: „Ne siess, úgy sem adom oda a labdát! Ez az enyém!” Persze, a kisajátítást testőrei, Zoller és Deák bizto­sítják Tekével vegyes labdarúgás is volt néha a pályán. Nem a golyó, hanem a másik „baba” — Vertig dön­tötte egyszer a földre Verest