Nógrád. 1964. május (20. évfolyam. 68-93. szám)

1964-05-26 / 88. szám

NŐGSÁD 1984. május 28. íasSd Továbbra is gólképtelen a csatársor „ BVSC—Salgótarjáni BTC OzO Budapesté", a Szőnyi úton 5 'ezer nézője volt va­sárnap a BVSC—SBTC NB I B-s labdarúgó csapatá­nak találkozóján. A tét nagy volt. A BVSC győzelme esetén fel­zárkózik az élvonalba, míg Salgótarján a két ponttal a birtokában megerősítheti első he­lyét a tabellán. E nagy tét érthetően ideges ­A szünet után kissé ma- vonalról beszelni sem gárk talált a salgótarjániak lehet, csatársora. Az első tarján! Különösen az első félidő­támadásból Horváth lőtt .a ben a budapesti együttes bal sarok mellé, majd Sári könnyen meglepetést is lövése zúgott el a jobb ka- okozhatott volna. A salgó­pufa mellett. Ebbeh az időszakban az SBTC támadott többet és veszélyeseb­ben, Az 55. percben Sári vitte fel a labdát, Horváth esé­sé tette a játékosokat, ami a . RzoiVa elé további­mérkőzés egész folyamán teben faz°JKa ele tova dm meglátszódott. Szegedi ja tékvezetővel az élen a két csapat így állt fel: BVSC: Varga — Ubrankovics, Fe­kete, Tordai — Szepesi, Rendek — Both, Arató. Murár, Vereb, Rajna II. Edző: Gyarmati János. SBTC: Cserháti — Sándor, Ferencz, Oláh — Szojka, Toldi — Kriskó, Horváth, Sári, Taliga, László. Edző: Grosics Gyula. A BVSC kezdte a játékot, s azonnal támadásba is lendült. Az első percekben Ferencz ha­talmas felszabadító fejes­sel mentett, A salgótarjániak első lövését a 8, percbe« Kriskó küldte Varga kapujára, de a jobb sarokba tartó közép­erős labda nem oko­zott gondot a kapus­nak, A következő percben Sze­pesi gyatra < lövése szállt mellé, a másik oldalon vi­szont Horváth a másod­perc töredékével késett le : ól' beívelt labdáról. Ez­után újra a budapestiek tá­madtak,, először Murár lö­vését ütötte ki Cserháti, nem sokkal később ugyan­csak Murár éles szögből leadott lövése veszélyesen 'lihant el a' kapu előtt. A 36 nercben nagyszerű salgótarjáni támadás futott a pá­lyán, László. Taliga vol*. a labda útja, a balösszekötő Sári elé gurított, aki az ö+ösről erős labdát küldött Varra kapujára. A jobb sarokba tartó lab­dát, Varga kiütötte. tott, s a fedezet erős lövé­sét Varga csak bravúrral hárította. A következő percben Taliga beadását csípte f 1 Varga A 61. perc­ben Oláh és Both futott versenyt, a tarjániak védő­játékosának sikerült tisz­tázni. Az SBTC nagy fö­lénybe került, de igazán jó gólhelyzete'' alig akadt. A BVSC védekezésre kényszerült, s ebből próbált gyors ellentá­madást vezetni. Egy ilyen alkalommal a 80. percben Aratónak volt nagy helyzete. A 16 méte­res lövését Cserháti bra­vúrral csak szögletre tudta menteni. Továbbra is az SBTC maradt fölényben, először Toldi lőtt mellé, majd később Szojka, Tali­ga osszj áték után a 11-es pontnál Horváth késett le a jó átadásról. A mérkőzés elég csap­kodó volt, magas szín­tarjániak a második fél­idei fölényüket elsősorban a csatárok körülményes já­téka miatt nem tudták gól­lá értékesítem. Jó: Szepesi, Murár, Fekete, ill.: Szojka, Ferencz, Cserháti. AT HB I B TOVÁBBI - EREDMÉNYEI Szombathelyi Haladás— VM Egyetértés 3:1 (2:1), Miskolci VSC—Budafoki MTE Kinizsi 1:1 (1:0), Óz­di Kohász—Láng SK 3:1 (0:0); Ganz MÁVAG— Szé­kesfehérvár VT Vasas 5:1 (3:0). (A forduló legna­gyobb meglepetése.) Nyír­egyházi Spartacus—Szállí­tók 2:1 (2:0), Dunaújvárosi Kohász—Győri MÁV DAC 1:0 (0:0), Oroszlányi Bá­A két szomszéd találkozója: A lelkesebben játszó együttes győzött Nagybátonyi Bc~=Kisterenyei B 2zl (hO) nyász—Borsodi 3:1 (1:1). Bányász Az NB I B állása 1. SBTC 11 5 5 1 14: 3 15 2. Szombh. 11 5 4 2 18:11 14 3. Özd 11 6 2 3 14:10 14 4. Oroszl, 11 4 5 2 ll: 9 13 5. Szfv. V, 11 3 7 1 11:10 13 6. Szállítók 11 5 3 3 14:13 13 7. Ny.-háza 11 5 2 4 14:12 12 8. BVSC 11 3 6 2 10: 9 12 9. Dunaujv. 11 4 3 4 10:10 11 10-11. BMTE ll 4 3 4 9:10 11 10-11. MVSC 11 S 5 3 9:10 11 12. M. DAC. 11 4 2 5 13:12 To 13. Egyetért. 11 4 1 6 13:15 9 14. MÁVAG 11 3 2 6 16:18 8 15. B. Bány. n 1 4 6 9:20 6 16. Láng íi 1 2 8 7:20 4 A Nagybátonynak kelle­metlenül kezdődött a talál­kozó, mert Kupcsulik, a csapat egyik erőssége be­melegítés közben orrvér­zést kapott Losoncai játékvezető síp­jelére a két csapat így állt fel: Nagybátony: Bulyov- szki — Stuhl, Veres, Ko­vács — Kupcsulik, Tari — Huszár, Nagy, Ponyi, Tó­rák, Szarvas. Edző: Lacz- kó Sándor. / Kisterenye: Csernák — Bibék, Dobro- csi,Berta — Vanya, Ju­hász — Hontí, Tarlósi, Sze- berényí, Magyar, Kaszás. Edző: Takács Lajos. A több mint 1300 főnyi közönség előtt a klstere- nyeiek indították 90 perces útjára a labdát. A Nagybá­tony támadott többet s feltűnt hogy Főnyit, a ven­dégek centerét hátravomtan játszatta az edző. A lelke­sen támadó magybátonyiak fölénye már a hetedik percben góllá érett Ponyi a középvonaltól Nagy elé tálalta a labdát, aki nagy­szerű egyéni játék után, a védőket is kicselezve, nyu­godtan a kapu jobb alsó sarkába küldte a labdát 1:0. A gól után sem válto­zott a játék képe. To^bb- ra is a Nagybátony maradt támadásban. A klsterenyeí csatársor körülményesen közelítette meg a vendégek kapuját, a lövések is in­kább hazaadásszerűek vol­tak, mint támadó jelle­gűek. A második félidő már változatosabb yolt. Gyors támadásokat indítottak a hazai játékosok. Már a har­madik percben egymás után két szögletet, értek el. A 12. percben újabb szög­letet íveltek a nagybátonyi kapu elé, s Szeberényi I. fejese a kapufáról pattant vissza. A kisterenyei fö­lény góllá is érett. A 16-os sarkáról szabadrúgást ér­tek el a hazaiak, s a be­adott labdát a 16. percben Juhász értékesítette, 1:1, A vendégek szórvá­nyos támadásai nem je­lentettek veszélyt Csernák kapujára. A negyvenedik perc mégis nagybátonyi gólt eredményezett. Szögle­tet harcoltak ki a csatárok, s a beívelt labdát Szarvas élesen a jobb alsó sarokba küldte, 2:1. Jó: Nagy, Tórák, Szarvas, illetve Csernák, Juhász, NB H, KELETI CSOPOBT 1 Sz. MÁV 12 8 2 2 25: 9 18 2. Kecském, 12 L 3 3 20:11 16 3. Bp. Spar. 11 6 3 S 25:11 15 4. Jászber, 11 7 1 4 16 fii 15 5. B.-csaba 12 5 5 2 17:18 IS 6. BaglyasaL SÍ 6 2 4 14:19 14 7. Gyula 12 4 4 4 18:12 13 8. Bp. EL 12 4 4 4 12:13 12 9. Kister. 12 4 3 5 £9:21 11 iO. Egri D. 12 4 3 5 15:17 11 11. Szó. MTE 12 4 3 5 15:19 íl 12. KISTEXT 12 4 2 6 19:20 10 13. Nylregy. 12 4 2 6 17:18 10 14. Vasas íz. 12 4 2 6 16:18 10 15. Debr. D 12 1 8 3 7:13 10 16. Nagyb. 11 3 8 5 5: 8 9 17. SzVSE 11 2 4 5 15:20 8 18. Misk. B. 12 3 1 8 15:27 7 Verejtékez győzelem Boglyasaifai Bányász—Nyíregyházi MSE 2zl (OsO) íjászton hallottuk: A vasárnapi súlyos vere- labdájával közelről, véd- ség s a 'hétköznapi edző- hetetlen gólt lőtt. mérkőzés sérülései miatt a Az edzők szerint is ezen szurkolótábor nem volt túl- a mérkőzésen mindkét ságosan derűlátó. A mérkő- csapat eddigi leggyengébb zés a borúlátókat igazolta, teljesítményét nyújtotta. Az első 45 perc B. Szabó Egyénileg Angyal, Horváth kapufán csattant bombájá- és B. Szabó játéka emelke­Fodor, Varga — Boros, tói eltekintve eseménytele- dett az átlag fölé. Az el­Szász — Héri, Gelics, Esze- nül telt el. 'A kép ismétlő- lenfélnél Gyevics és Esze­nyi, Szilágyi, Mitzi. Edző: dően ugyanaz volt: a hazai nyi játéka látszott elfogad­ötösfogat a nyíregyházi hatóan. \ i 16-os táján verejtékezett, ____________________________ G ólveszélyt nem tudtak te- j vemteni. Baglyasalja, 800 néző, v.: Teuschler. Baglyasalja. Nagy — Smelkó, Patkó, Miskolci — Angyal, Hor­váth — Piffkó, Földi, B. Szabó, Szabó* Farkas. Ed­ző: Wahlkampf Lajos. Nyíregyháza: Rácz — Papp, Pokrovenszki Pál. \ líth odú link a íáiujúk / \ Megyénkben nehéz volt meg­hódítani a lányokat a sport­nak. Napjainkban azonban már nem félnek annyira a \ testmozgásból. Sőt. még a na­gyobb küzdelemtől sem. Ezt bizonyították be a pász- tói-‘ járásban nemrég megala­kult női kézilabda-csapatok tagjai, I£ét csoportnak rendé­szeti bajnokságot a járási kézi- ” labda .szövetség, hogy a lá­nyoknak minél több alkalmuk legyen játszani választott ked­venc sportágukban. A bajnokságok ma mar a harmadik fordulónál tartanak. A mérkőzések élénk iramúak, a küzdelem heves. Nagy lelke­sedéssel játszanak az újdon­sült kéz|labdás lányok. Az „A” csoportban különösen nagy a •'ersengés Jelenleg Vanyarc együttes ^ vezet 4 ponttal. 35:2- -s gólaránnyal Egvházasden­geieg (ugyancsak és Ecseg (szintén csapatai előtt. 4 pont, 28:3) 4 pont. 12:6) A Totó 21. heti eredménye 1. 6VSC—SBTC x 0:0 2. G.-M A VÁG—Székes! 1 5:1 3. Nyíregyh.—Szállítók 1 2:1 4. Borsod—Oroszlány 2 1:3 5. Szombath—Egyetért. 1 3:1 6. Traktor—PBTC l 4:2 7. Zala. Dózsa—Buda:' 'p. 2 0:1 8. Lombik—Veszprém 2*1:4 9. Kisterenye—Nagyb. 2 1:2 10. Atalanta—Torino x 1:1 1\. Lanerossi—Spal 1 1:0 12; Lazió—Sampdoria x 0:0 13. Mantova—Roma 1 1:0 13+1 14. Udinese—Brescia t 1:0 Hacsak rövid időre is, úgy látszik használt az ed­zők szünet alatti szaktaná­csa. A 90 perc egyetlen korszerű támadásokkal tar­kított negyedórája elég volt a hazaiak győzelmé­hez. A 47. percben Piffkó— Földi labdájával az alap­vonal közeiéig futott, be­adásnak szánt leperdült lövése a kapust becsapva, a hálóba került. A gól után se tört meg a hazaiak lendülete, gyors támadás- sorozatok után B. Szabó az 58. percben mintaszerű egyéni alakítás után véd- hetetlen lövéssel szerezte meg a másodikat. A játék lendülete ezután megtört. A hetvenedik percben a lest reklamáló baglyasi vedelem leállását kihasz­nálva Mitzi, Szász kereszt-, nögrAd A Miagyar Szocialista Munkáspárt Nógrád megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Főszerkesztő: Gotyár Gyula . Szerkesztőség: Salgótarján, Városi Tanács-köz 2. Telefon: főszerkesztő: 12-94, párt- és tömegszervezeti- és kulturális rpvat: 14-40, 10-79, ipari rovat: 10-64, mezőgazda­sági rovat: 12-12 (123-as mellék) Szerkesztés: 11-59. Kiadja: A Nógrád megyei Lapkiadó V. Felelős kiadó.* Vida Edit Kiadóhivatal; Salgótarján, ftákóczí út 53. Telefon: 10-29 Index-szám: 25072. Előállítja: a Nógrád megyei Nyomdaipari V. Salgótarján. Lovász József u. 2. Telefon: 11-92 Felelős vezető: Fii a István. 64.176. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: a helyi postahiva­taloknál . és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra; IS.— forint. iLpá!fa!vi Építők—Váci Vasas 1st (0:1) Zagyvapálíalva, 300 néző, v: Bolyós. Zp, Építők: Pin­tér — öze, Hármasí. Bor- bás, — Budavári, Bozó — Lőrincz, Bakó, Tarlósi, Hoffmann, Megyes. Edző: Juhász Gyula. Vác: Csitne- ki — Katona, Borzák. Freidl — Márton, Ottó —■ Polyóka, Doroszlai, Kiss I-, Kiss II., Balogh. Az első félidő nem bő­velkedett eseményekben. Unalmas, csapkodó me­zőnyjáték alakult ki, s az első félórában csak a szögletek jelezték a hazai­ak fölényét. Ennek ellené­re a harmincadik percben mégis a Vác ért el gólt A tétovázó védők mellett a vendégek gyorsan elfutot­tak ,s az egyik csatáruk gólt lőtt 0:1. A második félidő eleje sem volt ese­ményekben gazdag. A tize­dik perc azonban megvál­toztatta a játék képét, sú­lyos játékvezetői tévedé­sek, s a durvaságok egész sora tarkította a mérkő­zést. -A 10. percben Csitne- ki a váciak kapuvédője megfogta a labdát, majd egy védőjátékos is hozzá­ért. A játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Megyes értékesítette. “ A jobbra mozduló kapus mellett a balsarokba lőtt 1:1. A 38J percben Kiss L sorozatos i cselek után már a hatoson 1 járt, amikor a hazaiak > védőjátékosai nagy üggyel- bajjal szögletre mentettek, A durvaságok most már fokozódtak. A harmincadik percben Bozót, Kiss IL csúnyán letalpalta, a bírói síp érthetetlenül néma ma­radt. Az egyébként sportszerű- i en induló mérkőzést súlyos J játékvezetői hibák tarkí­tották, aminek eredménye az lett, hogy egy mérkőzé­sen három játékos is a ki­állítás sorsára került. Gyenge játékvezetéssel egy jól induló mérkőzést is! tönkre lehet tenni. Jó: Bu­davári, Lőrincz, Tarlósi, ill: Kiss 1., Balogh és Do­roszlai. s NB HL ÉSZAKI CSOFOBT . Gyöngy. 11 2. Ikarus 11 3. Petőfit». 11 4. Rákoscs. 11 5. Hajógyár 11 8, B-gyarm. 11 7. SKSE 11 8. Vác 11 9. Zp álfalva 10 10. Tűzoltó 11 11. Kartal 12. BEAC IS. Statiszt. 14. Autótaxi 15. Chinoln 10 11 S I 2 11 S 11 3 16. Sashalom 11 1 1 17: 8 m 1 21:10 17 3 18:18 U 2 17:14 13 3 17:18 12 I 4 17:14 12 4 11:11 ti 5 16:16 10! 3 10:11 10 5 18:20 10 3 14:18 9 5 11:14 9 5 11:21 8 7 17:23 7 7 9:13 7 8 9:14 8 Gveim© Játék am SBTC pályán SKSE—AUTÓTAXI 1:0 (0:0) . Salgótarján, 300 néző v: Hermel. SKSE: Simon — Havasi, Kirisics, Bablena, — Cservem. Pálvölgyi — Lovász, Zólyomi, Ver- bovszki, Pünkösdi, Farkas. Edző: Jancsó Sándor. Autó­taxi: Gesztesi, — Hanrei, Martin, Gaál — Kolis, Zsilla — Érdi, Suga, Per­gő. Csehi, Pigmiczki. Edző: Pillér Sándor. A mérkőzés első félidejében alig akadt említésre méltó, komo­lyabb esemény. Egy-egy gólhelyzet ugyan volt mindkét kapunál, azokat azonban a csatárok el- ügyetlemkedték. Az SKSE némi mezőnyfölényt har­colt ki, de játékosai a ka­pu előtt nem tudtak ko­molyabb helyzeteket te­remteni. Feltűnt az is, hogy a játékidő első félidejében óriási űr volt az SKSE vé­delme. és csatársora között. A második félidőben -kissé megélénkült a já­ték, de a gól ekkor is igen sokáig váratott magára. Először a 60. percben Pün­kösdi lövését mentette 11 Gesztesi. a vendégek ka- I pusa. Ezután Hanrei, az' Autótaxi jobbhátvéde egy összecsapás végén megsé-! rült, néhánv percre el­hagyta a játékteret. Az SKSE az emberfölényt ki­használva szép, formás tá­madást indított a pályán, amelvnek végén Verbovsz- kv Farkashoz továbbított, aki a hálóba lőtt 1:0. A gól után továbbra is az SKSE támadott, de a feltű­nően gyengén játszó csa­társor nem tudott újabb gólt elérni. A mérkőzés utolsó perceiben Cserven szépen ugrott fel fejelni. Gesztesi uevan rajta volt, de felette elment a labda. Gól ebből sem esett. A ta­lálkozóról elmondható, hogy a két rossz formában lévő csapat gyenge napot fogott ki. melyből a ha­zaiak kerültek ki győzte­J