Hírhozó, 1999 (9. évfolyam, 1-11. szám)

1999. szeptember / 8. szám

A Rákosmenti Kupáért Rangos teniszversenyre került sor kerületünkben. Budapest leg­jobb teniszezői versenyeztek a Rákosmenti Kupáért, valamint a Budapest I. osztályú bajnoka cí­mért. Az 500 ezer Ft összdíjazású versenyt Papp Zoltán, az LRI- MALÉV versenyzője nyerte Visztenvelt Káro, az MTK ver­senyzője előtt. A nőknél Horváth Mónika, (METRO), diadalmasko­dott Kunics Éva (BHSE) előtt. A férfi párosok versenyét az IDOM SC színeiben induló Bori- Szépvölgyi kettős nyerte. M. Gy. Atlétikaverseny lesz! A XVII. kerület Polgármes­teri Hivatalának Sport Cso­portja atlétikaversenyt ren­dez október 2-án szombaton felnőttek részére (férfiak, nők) a Zrínyi utcai iskola at­létikai pályáján. Verseny­számok: távolugrás, magas­ugrás, súlylökés, síkfutás, 60 és 100 m. Nevezés: a helyszínen, 8.45-ig. M. Gy. Túra A XVII. kerület Polgármeste­ri Hivatala és a helyi termé­szetbarát szövetség gyalogtú­rát szervez szeptember 25-én (Tápióság). Találkozás: 8.30 órakor a Rákoshegy Vasútál­lomáson. M. Gy. Labdarúgók helyi mezben Az NBIII. Duna csoportjában szereplő RTK csapata sajnos az első három fordulót vere­séggel kezdte. Esztergom- RTK 3-2, RTK-Pénzügyőr 0- 2, Tata-RTK 3-1. A Bp. II. osztályban is el­kezdődött a bajnokság. A ke­rületet 4 csapat is képviseli: RKSK, RAC, RSE, RATZ. Az 1. forduló eredményei: RÁC - Lágymányos 1-4, RATZ - Budatétény 1-6, RKSK - Fe­rencvárosi Vasutas 2-2, IKEA ‘97 - RSE 3-1. Molnár György 30 Rákosmenti kerékpáros hétvége A Rákoskerti Kerékpáros Centrumban augusztus 14- 15-én két napos kerékpáros versenyt rendezett a Rákos­menti Marathon Club. Az első napon 40-en verse­nyeztek mountain-bike nyer­gében, futva vagy gyalog a 40 km-es távon. Kerületünkből tízen pihenték ki aktívan a he­ti munka fáradalmait: Barta Gyula, Barta Tamás, Bárány Richárd, Bitó Dániel, Derzsi Pap Álmos, Litkei István, Noszek Előd, Sárai Balázs, Tóth Gergely és jómagam. A versenyt Papp Ferenc nyerte, a kerületi kerékpárosok közül a legjobb eredményt Bitó Dá­niel érte el aki 3. lett. A futók versenyét a kerületi Földvári Zoltán nyerte közel 3h-s idő­vel! Vasárnap szintén jó idő­ben zajlott a verseny, amely során 15-en versengtek az 50 km-es távon és 63-an a 90 km- es távon. Nagyon jó verseny volt, a 90 km-es távon Vaskó József lett az első (kevesebb mint 3h alatt ért célba), a má­sodik, kerületi versenyző lett: Borbély György, a 4-5. helyen a szintén kerületi Szabó Gyu­la és Szabó ^István végzett, akik az utolsó kanyarig az élen tekertek. Az 50 km-esek versenyét a kőbányai Czoller Ádám nyerte, ezen a távon is volt kerületi siker: a második lett Kerti Mihály, a harmadik Ferenczi Mihály. Tóth Ildikó lett az első a nők versenyé­ben. A versenyen 20 kerületi kerékpáros vett részt. Katona Csaba Amatőr teniszezők A nyáron azt RTK teniszpá­lyáin megrendezett amatőr teniszverseny eredménye: 1. Pölhössy Péter, 2. Erdei Csaba. A párosok versenyé­ben: 1. Almási Zoltán és Var­ga Zoltán. Spartathlon ‘99 Az egyik legkegyetlenebb hosszútávfutó verseny a 246 km-es Spartathlon, ahol az Athén-Spárta távot kell le­győzni. Tavaly a férfiaknál a görög (persze hazai pályán könnyű...) Kosztasz Reppos, a nők között a svéd Mary Larsson lett az első. Az idei Spartathlonon szeptember 24- én, Kecskeméti Zoltán, kerü­letünk lakója is spártai hős szeretne lenni. Sok sikert kívánunk ehhez a nagy erőpróbához! Negyedik helyen Az I osztályú női tenisz csapat bajnokság alsó osztályában az LRI MALÉV SC második csa­pata (kerületünk csapata) a 4. lett. A csapat tagjai: Berg- hoffer Judit, Faggyas Katalin, Habuda Sári, Kelemen Szil­via, Kompanik Ágnes, Kom- panik Beáta, Stein Patricia, Turbók Gizi. K. Cs. NBII-es kézilabdacsapata van a kerületnek A XVII. Lakóhelyi SE kézilab­dázói a Budapest-bajnokság ezüstérmeseként zárta az 1998/99-es bajnokságot, azon­ban az aranyérmes együttes, a Bp. Spartacus gárdája visszalépett az NB Il-es sze­repléstől, így az jogilag át­szállt a 2. helyen végző LSE csapatára. A lényeg, ismét sa­ját NBII-es kézilabdacsapata van kerületünknek. Ősztől az Újlak utcában izgulhatunk hazai találkozóikon. Krémer József Maratonista a kerületből * En egyszer lefutom a maratoni...- fogadta meg magának a húszéves srác. Aztán har­mincöt évesen döntött: most vagy soha. Múlt tavasszal te­hát nekilátott, és ősszel a Kaiser’s-Plus Budapest Ma- ratonon célba ért. Ennyire egyszerű lenne?- Éreztem, ha akkor nem kezdek bele, akkor már soha nem állok neki - állítja a most 37 éves Bakonyi Aladár - Pe­dig tavaly még csak a felét tűztem ki célul, aztán a verse­nyen mégsem álltam le. Pedig előtte nem edzettem nagyon sokat, mert naponta 12 órát dolgoztam, ezért inkább hét­végenként rövidebb távú ut­cai futásokra jártam. Aztán jött a Kaiser’s Plus Budapest Maraton, október 4-én. Elő­ször nem is hittem, hogy végig tudom futni, úgy gondoltam, félmaratont tervezek, aztán, ha nagyon bírom, továbbme­gyek. Végülis sikerült. Igaz, volt egy kis „kilengésem”, mert 25 és 38 kilométer között semmire nem emlékszem. Nem is mertem megmondani senkinek... Nagyon megle­pődtem az eredményemen is, mert én öt óra körüli időt vár­tam, és négy óra öt perc, né­hány másodperc lett, ami na­gyon jó eredmény. Ebben az évben sem tudtam eddig so­kat edzeni. Remélem mégis fel tudok készülni október harmadikáig, mert akkor megpróbálom megdönteni a saját csúcsomat. Herczeg Tibor A 14. KAISER’S-PLUS BU­DAPEST MARATON (októ­ber 3.- Hősök tere), nevezé­si díja 2000 Ft szept. 24-ig, a verseny napján 5000 Ft lesz. Nevezni lehet a Buda­pest Sportirodánál, 1146 Bp., Dózsa György út 1-3. Lesz még ugyanitt Mini- maraton 8 km-en és Családi Futás 800 m-en.