XIII. Kerületi Hírnök, 2009 (15. évfolyam, 1-24. szám)

2009-06-03 / 11-12. szám

I 2009. június 3. TIZENHARMADIK ||j| KERÜLETI HÍRNÖK 13 Családi Sportnap A fotó a futóversenyen eredményesen szerepelt résztvevőkről készült a rendező iskola bejá­rata előtt, a Gyöngyösi sétányon Az Angyalföldi Nyugdíjas Sport Egyesület (ANYSE) szervezésében május 9-én Családi Sportnapot tartottak a Számítástechnikai Ál­talános Iskolában. Az iskola előtti • sétányon futóversenyek, a sport­udvaron labdarúgó villámtorna, 7-es rúgó verseny, asztalitenisz­bajnokság, sakkverseny, kosárra dobó verseny, táncbemutató szí­nesítette a programot. A kicsinyek kézműves-foglalkozáson vehettek részt. Minden sportágban jutal­mat kaptak a győztesek, a serlege­ket, érmeket, ajándék könyveket Borszéki Gyula alpolgármester, Rajacsics László önkormányzati képviselő' és Kis Tamás sportrefe­rens adta át. Köszönjük a XIII. kerületi ön- kormányzat anyagi támogatását és a házigazda iskola pótolhatatlan segítségét. Komáromi Béla, az ANYSE elnöke Mozgékony óvodások A Meséskert Tagóvoda Kihívás Napja alkalmából, az Angyalkert és a Hétszín Tagóvodák részvételével közel250gyereket mozgattak meg ügyességi játékokban INGYENES SZEMVIZSGÁIAT minden szemüvegkeretre! LEHEL Piac, Emelet (a mozgólépcsőnél) Hétfó-péntek 9.00-18.00 ■ szombat 9.00-13.00 Telefon: 288-6960 Angyalföldi pálmafák Cikksorozatunkban a piros-kék klub múltjából idézünk fel epizódokat AthoSy Porthos, Aramis, D’Artagnan „A Népstadion bajnoka a Vasas” - írta Lakat T. Ká­roly 1979 nyarán a Népsportban, miután az angyalföl­di futballcsapat egy hónapon belül négy rangadót nyert a legnagyobb magyar arénában. Négyből négyet. És micsoda játékkal! Tizennégy „beköszönéssel”, három és fél gólos áüaggal... Néhány hónappal korábban bizony senki nem fo­gadott volna nagy összegben erre. (Még kicsiben sem.) Merthogy a harminc évvel ezelőtti tavasz elején az ibolyaszerény tizenötödik helyet foglalta el a Vasas, amely tizennyolc forduló után négy győzelmet, nyolc döntetlent és hét vereséget számlált. A további tizen­hat mérkőzésen azonban már csak egyszer kapott ki (Székesfehérváron, a Videotontól 3-1 -re), ellenben ti­zenkétszer nyert, és csupán háromszor játszott dön­tetlent. A bajnokság végére fel is zárkózott a negyedik helyre, ami a piros-kék klub történetét tekintve egyál­katlan szerep körben is prí­mán futballo zott; hát még Müller, Kiss és a Váradi a megszokottban! Müller Sándor­ról azt írta az új­ság, hogy „igazi karmesterként irányított”, míg Váradi Béláról az újabb rangadó bírája áradozott! Nem akárki sípolt a Vasas-FTC meccsen: Palotai Károly, a korábbi olimpiai bajnok labdarúgó, aki já­tékvezetőként három vb-n működött közre, továbbá két BEK-, valamint egy-egy KEK- és UEFA-kupadön- tőt dirigált. A világhírű sporttárs azt mondta Váradi szédületes szlalomjáról: „Ha nézőként vagyok kinn a Kiss Lászlófejel, Váradi Béla (11) már gólt ünnepel, Zombori Sándor (10) még vár, mi lesz. Vasas-Újpest (0-2-ről) 4-2. Fotó: Képes Sport talán nem kiugró eredmény, na de a tizenötödikről felkapaszkodni oda... Ha nem is a Mount Everest, minimum a Mont Blanc! Ami pedig a négy rangadót illeti, a széria a Honvéd elleni 2-1-gyei kezdődött. Az angyalföldiek mindkét gólját Kiss László jegyezte, és ez már csak azért sem mellékes, mert a szezon közben Kaposvárról igazolt futballista főszerepet játszott a Vasas előmenetelében. A csatár felfutására jellemző: még ugyanabban az év­ben - tehát 1979-ben - bemutatkozott a válogatott­ban, hogy három esztendővel később hét perc alatt mesterhármast érjen el a Salvador elleni 10-1-es vb- mérkőzésen (istenem...). De most ’79-nél és a Népstadionnál vagyunk. Az Újpest - a Fazekas, Törőcsik, Fekete támadó­hármassal - 2-0-ás előnyhöz jutott a Vasassal szem­ben, ám ez még a lilák pontszerzéséhez sem volt elég. A Mészáros - Török, Hegedűs, Somogyi, Komjáti - Halász, Müller, Zombori - Kiss (Gass, 73. perc), Izsó, Váradi összetételű piros-kék garnitúra 4-2-re fordí­tott, a legendás Sándor „Csikar” pedig a maga modo­rában így kommentálta a találkozót: „A Dózsa fél óra múltán már elkönyvelte a győzelmet, csak éppen a Va­sast nem kérdezte meg erről”. Az összeállítást nézegetve feltűnhet, hogy Komjáti András balhátvédként szerepelt. Nem először és nem utoljára, mert Kántor abban az időben sérült volt, és Mészöly Kálmán edző az egymást követő derbikre nem merte betenni az ifjú Földházit. Komjáti a számára szo­Népstadionban, a mérkőzés végén megvártam volna Váradit, hogy gratuláljak neki ehhez a gólhoz. Nagy alakítás volt!” Hogy mi történt? A ferencvárosiak 2- 1-es vezetésé­nél Váradi balról, a félvonal közeléből elindult, sorra ültette hintába a zöld-fehérek játékosait, majd a tizen­hatoson belül, a régi jobbösszekötő helyén bemuta­tott egy lövőcselt. Aztán még egyet. Meg újabb ket­tőt ... S mindezt megfejelve, a szóló végén lazán alárú­gott a labdának, amely - a Hajdú kapust kisegíteni igyekvő védők feje fölött - a jobb sarokba hullt. A Va­sas egyenlített, és a szintén bombaformában lévő, há­rom gólt szerző Kiss vezérletével 5-3-ra győzött. A meccs után Müllert arról kérdezték: miért játszik jobban a Vasas a második félidőben, mint az elsőben? Az irányító játékos jellemző válasza ez volt: „Mert ak­kor már nincs olyan meleg... ” A zárófordulóban - június 13-án - azonban egye­nesen tombolt a hőség, a Vasas mégis 3-2-re legyőzte az MTK-t. A győztes gólt az Újpest ellen duplázó Izsó Ignác szerezte, ezzel ő lett a negyedik muskétás, hi­szen a legtöbbször Gass, Váradi (14-14), valamint a „félidényes” Kiss (12) zörgette meg a hálót. Ez a trió hatvankettőből ért el negyvenet, de Izsónak sem kel­lett bánkódnia. Mint tudjuk, kitüntetés Athos, Porthos és Aramis mellett D’Artagnannak lenni... Hegyi Iván, a Népszabadság főmunkatársa