Ferencváros, 2010 (20. évfolyam, 2-23. szám)

2010-04-02 / 5. szám

12 SPORT Ferencváros 2010. április 2. SPORTHÍREK Hátrányban a döntőben Női hokisaink a címvédő LITE Marylin ellen vívják a három győzelemig tartó bajnoki dön­tőt. Az első mérkőzésen, a Megyeri úton Rónai Alexand­ra ugyan még egyenlített, ám 4-1-re kikaptunk. A második találkozón, szintén Újpesten, az első harmadban Tóth és Ferik szerzett gólt, s a hazaiak csak egyszer válaszoltak, így elvettük a lilák pályaelőnyét. Ám nem sokáig örülhettünk, mert a harmadik összecsa­páson - újra Megyeren - az első és a záró húsz percben is gólt lőtt az Újpest, s 2-0-ra kikaptunk. Váratlan zakó Női labdarúgóink meglepő ve­reséget szenvedtek hazai pá­lyán a Győri Dózsától, így már csak három pont az előny a vetélytárssal szemben a har­madik helyen. A vendégek ha­mar vezetést szereztek, s fél óra elteltével újabb gólt kap­tunk. Sipos Lilla révén csak szépíteni tudtunk 10 perccel a zárás előtt. S éppen a Győri Dózsával találkozunk a Magyar Kupa elődöntőjében április 7-én, illetve 14-én. Míg a kö­vetkező bajnokit 4-én játsszuk az MTK ellen. Sima győzelem A kiütéses győri vereség után kiheverte a sokkot a Fradi futsalegyüttese. A srácok 8-4- re verték a Gödöllőt. A csapatban két utánpótlás­játékos, Tóth Krisztián és Mé­száros Dominik is szerepet kapott, előbbi gólt is lőtt, míg a kispadra ezúttal Németh Péter ült le. Remekül kezdtük a mér­kőzést, hiszen már a 3. percben vezettünk, s az első félidő felénél már 4-0-t mu­tatott az eredményjelző, míg a szünetben 5-2 állt a táblán. A második játékrész elején a vendégek góljára kettővel felel­tünk, majd egy gólváltás után alakult ki az eredmény. Hétvégi menü Április 3., szombat 17.30: FTC-Kaposvár (férfilabdarúgás - NB I., Albert-stadion) 18.00: FTC-BVSC (vízilabda - OB I., Népliget) Április 4., vasárnap 14.00: MTK-FTC (női labdarúgás - NB I., Salgótarjáni út) Sima vereség a Ligakupában Idegenbeli győzelem után remi otthon Anthony Elding, akinek öt bajnoki góljának távja nem éri el a 7 métert Labdarúgóink végre idegenben nyertek bajnokit, a Vasas elleni otthoni mécs­esén viszont megint csak döntetlenre futotta. Előző számunkat azzal zártuk, hogy a Ligakupában az utolsó percben mentett pontot a Haladás az Üllőit úton, a „visszavágón" simán kikaptunk. Hatezer néző figyelte Pakson, hogy az első perc végén, Vqyer révén, kis híján vezetést szerez a hazai együttes, ám Megyeri reme­kül védett. Bő félóra elteltével az­tán egy szöglet után Elding ismét szinte a gólvonalról juttatta előny­höz a mieinket. Hét perccel később Vayer kapott remek labdát, s a csa­tár ezúttal már nem hibázott, s egyenlített. A második félidő negyedik per­cében Ferenczi révén visszavettük a vezetést. A folytatásban ugyan itt is, ott is akadt néhány lehetőség, de több gól már nem esett a mér­kőzésen, így 2-1-re nyertünk, és megelőztük a tabellán a Paksot. A gyengélkedő Lüsas ellen bíz­tunk abban, hogy otthon tartjuk a három pontot. Ráadásul ez a meccs talán más volt, mint a többi. Lipcsei Péter ezen a napon ünnepelte 38. születésnapját, s a kapitány megje­gyezte: nem felejti, hogy amikor a Fradit visszasorolták a másodosz­tályba, addig ügyeskedtek, míg az amúgy kieső angyalföldiek kerül­hettek vissza a helyünkre. Ezért s az őszi vereségért Lipcsei egy győ­zelemmel akart bosszút állni. Egyre inkább úgy tűnik, Végh Zoltán a Fradi mumusa. A kivá­ló kapus korábban az MTK-ban is rendre kivédte a szemünket, ősszel a Fáy utcában is remekelt, s jórészt neki köszönhette az angyalföldi együttes most is, hogy sokáig meg­úszta kapott gól nélkül. Már a má­sodik percben nagyot nyújtózott, hogy fogja Balog lövését. A félidő hajrájában egyre veszélyesebben támadtunk, Ferenczi többször fejelt tisztán, de Végh mindent védett. A második játékrészben is rend­re Ferenczi bólintásait kellett há­rítania a Vasas kapusának, aki hibátlanul tette is a dolgát. Az igazsághoz az is hozzátartozik, csatárunk csak stukkóit, de nem célzott pontosan. Ettől függetlenül úgy tűnt, sikerül majd egyszer be­találni. Ehelyett negyedórával a vége előtt Tutorics talpalását (?) ítél­te szabálytalannak a játékvezető, és nem kis meglepetésre büntetőt adott a vendégeknek, Belunesz pe­dig nem hibázott. így a remélt győ­zelem helyett már a pontmentésért kellett küzdeni. Hét perccel a zárás ' előtt jött a szokott forgatókönyv: Ferenczi fejelt, Végh védett, ám a labda ezúttal - a lesen álló - Elding elé pattant, s a mérkőzésen addig szinte semmit nem nyújtó támadó a hálóba lőtt. Az utolsó percekben pályára lépett a születésnapos Lip­csei is, ám a győzelmet már nem tudtuk kiharcolni. A Fradi hatosá­nak viszont már csak 12 meccset kell játszania, hogy megdöntse a felejthetetlen dr. Sárosi György re­kordját, aki 646 meccset játszott a Ferencváros színeiben. Egy mérkőzés biztosnak látszik, Dave McCarthy társ-vezérigazgató elmondta, terveik szerint búcsú­meccset szerveznek Lipcseinek a szezon végére vagy a következő elejére. A következő túrát viszont jobb mielőbb elfelejteni. Bár hosszú ideig a Fradi játszott fölényben a szombathelyi Ligakupa-össze­csapáson, a hazaiak kapusa min­dent védett. S az első félidő záró percében a sérüléséből visszatérő Kenesei góljával a vezetést is meg­szerezte ellenfelünk. A második játékrész elején Si­mon növelte az előnyt, majd bő egyórányi játék után Lipcsei ti­zenegyesből szépített. Mielőtt re­ménykedhettünk volna, egy perc múlva Irhás válaszolt, s tíz perccel a vége előtt Skriba megszerezte a Haladás negyedik gólját is. Sch. Rangadókat buktak a pólósok Két nagy csata várt férfi-vízilabdázóink­ra az elmúlt két hétben. Az előző évek döntőseivel, az Egerrel, illetve a Vasas­sal mérkőztek a Godova-tanítványok. Az alapszakasz helyezése - így a rájátszás - miatt oly fontos mérkőzéseken azonban egyetlen pontot sem sikerült gyűjteni. Egerben Biros szerzett vezetést, a mieink pedig egyenlítettek, s bár az első negyedet, illetve a nagyszü­netet is a hazaiak zárták előnnyel, e forgatókönyv még kétszer ismét­lődött. Aztán a harmadik nyolc percben 4-3 után hibásan folyta­tódott a „sorminta”, mert megint az egriek lőttek gólt, majd még egyet (3-6). A zárószakaszban az­tán megint egyszer itt, egyszer ott örülhettek, de a végén a házigazda ünnepelhetett, mert 8-5-re nyert. A Vasas ellen a Kőér utcában próbáltunk javítani. Testvércsatával indult a mér­kőzés, az első gólt ugyanis az an­gyalföldi Decker Adám lőtte a mi kapunkat védő Decker Attilának. Mi több, rövid időn belül még kétszer csaphattak boldogan le­vegőben a vendégek, s csak ez­után szereztük meg első gólunkat. A második negyed elején. Weszelovszky találata után már csak egy volt a különbség. Hiába védett Decker büntetőt, a nagyszünetben 5-2-re veze­tett a Vasas. A harmadik nyolc percet pedig ugyanilyen arány­ban nyerte ellenfelünk (4-10). A záróperiódus apró öröme, hogy azt a meccsel ellentétben (7-13) nem vesztettük el. Két arany, egy ezüst a diákolimpián Érden rendezték március 26-án az AkrobatikusTornászok Diákolimpiá­ját, amelyen a Ferencvárosi Torna Club 8 egysége indult, az újoncok­tól a felnőttekig. Az előző évekhez képest keve­sebb trófeával térhetett haza az Aradiné Deák Katalin, Reneczéder Ágnes és Bertha Zsolt vezette csa­pat. Hozzászoktunk, hogy szinte minden kategóriában dobogón végzünk, s ez most nem sikerült. Ennek oka nem a szakvezetés­ben keresendő. A most szőnyeg­re lépett egységek a tavalyihoz képest mind egy-egy kategó­riával feljebb kerültek, új, ma­gasabb követelményekkel, már gyakorlatot szerzett, „régi mo­toros” ellenfelekkel szemben - indokolta meg Aradiné Deák Katalin. Majd hozzátette, amíg a többi klub, mert nincs felnőtt és ifi kategóriában nemzetkö­zi szintű egységük, tud csak az utánpótlás-nevelésre kon­centrálni, addig a Fradi adja a felnőtt és ifi kategóriákban a válogatottkeretet, amely a világ­bajnokságra készül. (A korosztá­lyos versenyzőket az Érdi Torna Club készíti fel.) Az akrobaták folyamatosan fej­lődnek „szakmailag”. Kicsi gyer­mekként kezdik a versenyzést egy-egy egységben, legyen az pá­ros vagy hármas, de nem azok­kal folytatják, akikkel elkezdték, mert közben folyamatosan nőnek is. Ezért gyakran át kell alakítani a csapatokat, akkor is, ha ez fáj­dalmas az összeszokott egység tagjainak. Ez a nagy átrendező­dés most zajlott le a Fradi akro­batikus tornászainál, viszonylag rövid idejük volt a felkészülés­re, hiszen a versenyévad is még csak most kezdődött. Az össze­szokott egységek azonban hoz­ták a szokott eredményt, a Meleg Dóra-Xue Andrea-Vincze Borbála felnőtt női hármas és a Bertyák Ágnes-Szabados Viktória-Idul Alexandra ifi I. női hármas arany­éremmel, a Csorba Ágnes-Szabó Anita-Solténszky Ráhel ifi I. női hármas pedig ezüstéremmel öregbítette a Fradi akrobatáinak hírnevét. DK Balaton-maratonon Harmadszor teljesítette sikeresen a Szent-Györgyi Albert 12 Évfo­lyamos Iskola csapata a Balaton- maratont, március 18-21. között. Az évről évre változó összetételű hosszútávfutó-csapat idén: Deák Zsolt, Lacza Bettina, Somorácz Máté, valamint a csapatvezető Omboly Attila volt, aki egyéni in­dulóként is teljesítette a 200 kilo­méteres távot. A csapat sikeres részvételének feltételeit a Ferenc­városi DSB és a Béres Gyógyszer- gyár Zrt. támogatta V. A. Ötödik helyen a lányok A bennmaradásért csatáznak a fiúk Női kézilabdázóink az esélyeknek meg­felelően kikaptak Vácott, ám a különb­ség lényegesen nagyobb lett a vártnál. Az utolsó körben viszont magabizto­san verték a Kiskunhalast. Férficsapa­tunk hatalmas csatában eggyel nyert a Balatonfüred ellen, aztán szintén nagy harcban kettővel alulmaradt a fővárosi rangadón a PLER-rel szemben. Hölgyeink tévés meccsen léptek pályára a második helyen álló Vác otthonában, s reméltük, jó hatással lesz az együttesre, hogy „ország-világ” láthatja produkció­jukat. Ráadásul többnyire valóban erőn felül teljesítenek ilyenkor Elek Gábor tanítványai. Ezúttal azonban mintha az öltözőben maradt volna az tékrész közepe előtt már tízre nőtt az előny A hajrában pedig még to­vább növeltük a különbséget, és 39-22-re győztünk. Lányaink az ötödik helyen zár­ták az alapszakaszt, így a folyta­tásban az 5-8. helyért játszanak a Siófok, az Alcoa és a nyolcadik Dunaújváros ellen. Nagy csatára számítottunk és győzelmet reméltünk az FTC- CityLine Balatonfüred elle­ni mérkőzésén. A fiúk számára igen fontos volt a siker, hiszen azzal megőrizhették az esélyét, hogy a nyolcadik helyen zárják az alapszakaszt, de a 9. helyet biztossá tehették. Kissé görcsösen kezdett férficsa­patunk, s húsz perc után 7-4-re a Berta Melinda a Kiskunhalas ellen hat gólt lőtt FTC RightPhone hölgykoszorú­ja, mert hamar elhúzott 4-0-ra a házigazda. Bár az „ébredés” után feljöttünk egyre, a vá­ciak apránként újra növelték előnyüket. A félidő hajrájában viszont többször is az egyenlí­tésért támadtunk. Sikertelenül. De az egygólos mínusz még így is biztatónak tűnt (15-16). A második harminc perc elején előbb négyre növelte előnyét ko­rábbi edzőnk, Németh András csa­pata, majd a játékrész közepén már tízre emelkedett a különbség. Vé­dekezésünk szétesett, Pastrovics csak elvétve találkozott a labdával, így némi túlzással alig akadt olyan hazai támadás, amely ne góllal ért volna véget. A mieink közül talán egyedül Kenyeres Fanni hozta ma­gát, s vélhetően a pályán, a nézőté­ren és a fotelben egyért szorítottak a ffadisták: mielőbb legyen vége a szégyennek (40-27). A záró fordulóban, a Kiskun­halas ellen kívánt bosszút állni együttesünk a váci vesszőfutásért. A találkozó elején azonban min­den gólunkra jött a válasz, mi több, Pastrovics büntetővédése is kellett, hogy ne kerüljünk hátrányba. Ha döcögősen is, de növeltük a „csa­pásszámot”, és a félidő közepén elléptünk hárommal, míg a szünet­ben már öttel vezettünk (17-12). A második periódus az elsőhöz hasonlóan gyors gólváltással in­dult, ám ezt követően végre in­kább a mieink örülhettek. Főként Berta (6), Dajka (8) és Trufán (7) szórta meg az ellenfelet, így a já­vendégek vezettek. Ám Matics idő­kérése után gyorsan egyenlítet­tünk, majd rövid ideig felváltva estek a gólok, aztán Wieszt Károly fordított, és a szünetben is vezet­tünk eggyel (12-11). Bár a második felvonásban is fej fej mellett haladtak a felek, végig mi álltunk jobban, miután ezúttal is remekelt Kelecsevics, aki 11 gólt lőtt Az utolsó percben el­kapkodtunk egy támadást, s a vendégek attakolhattak az egyen­lítésért, ám Perger védett, így ma­radt a 25-24 javunkra. Az utolsó körben egy több mint fél évszázadra visszanyúló pár­harc újabb fejezetét láthatták a né­zők, amikor a Tromos-csamokban léptünk pályára a PLER ellen. Re­mekül kezdtünk, és 13 perc után 8-3-ra vezettünk. Valami meg­akadt, mert a következő 13 perc­ben hetet kaptunk, s egyet se lőttünk - 10-8 oda. Hiába egyen­lítettünk, a szünetben is a hazaiak vezettek (14-11). Ráadásul a második harminc perc elején hamar hatra nőtt a hát­rány, ám a mieink az ezúttal tíz gólt szerző Kelecsevics vezérletével 20-nál utolérték a házigazdát. És támadhattunk a vezetés megszer­zéséért - de kimaradt a lehetőség. Bár a végén feljöttünk egyre is, vé­gül 28-26-ra győzött a PLER. Az alapszakaszt kilencedik he­lyen záró együttesünk 4 ponttal kezdi a csatát a bennmaradásért, a rájátszás során a Mezőkövesd, a Gyöngyös és a Debrecen lesznek az ellenfeleink. Schiller Zsolt A Fradi két ifi l-es női hármas egysége a dobogón: (balról jobbra) Csorba Ágnes, Solténszky Ráhel, takarásban Szabó Anita, Bertyák Ágnes, Szabados Viktória és Idul Alexandra