Ferencváros, 2009 (19. évfolyam, 1-22. szám)

2009-02-13 / 6. szám

12 SPORT Ferencváros 2009. február 13 Döntetlen Kecskeméten Vereség a máltai válogatottól Holczer kapusnak nem volt sok dolga a mérkőzés alatt, legmegerőltetőbb védésének pillanata látszik a képen Visszavágtunk a Hódmezőnek Harmadik helyen a bajnokságban SPORTHÍREK Birkózóaranyak az idénynyitón Szombaton a BVSC Tatai úti csarnokában rendezték meg a kötöttfogású birkó­zók számára a Dega-kupát, amelyen olimpiai ezüst­érmesünk, Fodor Zoltán és Európa-bajnok, olimpi­ai ötödik helyezettünk, Bá­csi Péter is remekelt. Az Eb-győztes Bácsi Péter (74 kg) kicsattant az erőtől, s a döntőt szoros mérkő­zés végén tussal nyerte. Az olimpiai ezüstérmes Fodor Zoltán (84 kg) is magabiz­tosan győzött. Junior-vb- és Eb-győztes birkózónk, Né­meth Iván (96 kg) az Eb­bronzérmes Kiss Balázs ellen lépett szőnyegre a döntőben, ahol vitatható bí­rói döntéssel kapott ki há­rom menetben. Kiss Renátó (74 kg) és Fekete Tibor (66 kg) bronzérmet szerzett. A pontverseny eredmé­nye: 1. FTC, 16,5 pont; 2. BVSC-Dega-Tát, 16; 3. Univer-KTE, 9 Bronzérmes lányok Női jégkorongozóink az alapszakasz utolsó mécs­esén szoros meccset vívtak a bajnoki cím főesélyesé­vel, az UTE-Marilynnel. Volt, amikor lányaink már 3-1-re is vezettek, végül azonban a vendégek nyertek 9-4-re. Ez után jött a lényeg, a bronzcsata, melyben a du­naújvárosi Angels várt a mi­einkre. Az első, az újvárosi meccsen a hazaiak 14 per­cig állták a rohamokat, az­tán nem volt megállás, és biztosan, 8-2-re győztünk. Vasárnap az érmeket is megkapták a lányok, Erzsé­beten még simább, 9-0-s győzelmet arattak. Az első gólra 43 másodpercet kel­lett várni, akár Újvárosban az ellenfélnél, most is re­mekelt kölcsönadott ka­pusunk, Magyar Mariann. Ennek ellenére mindhárom harmadban három gólt lőt­tünk. Együttesünk fölényé­ről mindent elmond, hogy 94-szer lőtt kapura, míg az ellenfél csak négyszer. Kés alatt Moussa, Souarét megműtötték Vasárnap be kellett vinni Moussa Bambát a Péterfy Sándor Utcai Kórházba, mert nyáktömlőgyulladás alakult ki a bal térdében, amelyet felnyitották, majd kitisztítottak. Tidiane Souare kiszakadt gerincsérvét kedden mű- tötte Jakab professzor a gerincsebészeti klinikán. Felépülése várhatóan négy hónapot vesz igénybe. Ere­detileg korábban operálták volna, de vírusos betegsé­ge miatt halasztani kellett a beavatkozást. Hétvégi menü február 14., szombat, 12.00: Volgográd-FTC (női kézilabda, EHF Kupa, Vol­gograd) 14.00: Ferencváros-U19- es válogatott (edzőmeccs, Népliget) 17.00: FTC-UTE (vízilabda, ob I, Népliget) február 15., vasárnap, 12.00: Volgográd-FTC (női kézilabda, EHF Kupa, Vol­gograd) 17.00: FTC-Honvéd (vízilab­da, ob I, Népliget) 17.30: Ferencváros-REAC (Ligakupa-mérkőzés, Albert Stadion) 18.30: FTC-UTE (férfijégko­rong, ob I, Pesterzsébet) Labdarúgócsapatunk a máltai edzőtáborozás utolsó napjai­ban a szigetország idegenlégi­ósok nélküli válogatottja ellen játszott felkészülési mérkő­zést, amelyen 3-1-es veresé­get szenvedett. Nagyobb gond, hogy múlt vasárnap csak 0-0- ra végzett az együttes Kecs­keméten, a Ligakupában, így már csak matematikai esély maradt a továbbjutásra. A Málta elleni találkozón ami érdemleges volt - legalábbis a gólokat - már az első fél­időben láthatta a publikum. A hazaiak kihasználták a vé­delmi hibáinkat, és kétgólos előnyt szereztek, majd Shaw csökkentette a hátrányt, de aztán jött az újabb hazai gól. Szünet után kiegyenlített volt a játék, de a máltaiak azért még ekkor is veszélyesebben támadtak. Csapatunkból ez­úttal is hiányzott Dragoner és Ferenczi. Ha azt vesszük, hogy a má­sodosztályban négyszer talál­koztunk a Kecskeméttel, és mindössze egyetlen pontot gyűjtöttünk ellene, siker a va­sárnapi döntetlen a hírős vá­rosban. Azonban, ha a remélt továbbjutást nézzük, akkor csalódás, hogy nem sikerült nyerni a Ligakupa utolsóelőtti fordulójában. A kecskeméti mérkőzésen két új játékosunk, Lowton és Wedgbury is a kezdőcsapat­ban lépett pályára. Ráadásul a Shaw-Ferenczúduó szerepelt a csatársorban, ez és az első percek azt mutatták, csapa­tunk bizony győzni érkezett. A hazai kapus több alkalom­mal remekül védett. Időköz­ben Deme megsérült, és az ősz legjobbja, Tóth Bence érkezett helyette. A második félidőben inkább a kecskemétiek előtt adód­tak lehetőségek, szerencsére Yannick a legnagyobbat sem használta ki. Aztán a játékrész második felében mi is elsza­lasztottuk az esélyt a győze­lemre, Pölöskei túl hosszan passzolt a középen üresen ér­kező Ferenczi elé. A döntetlennel ugyan pont­számban így beértük a máso­dik helyen álló Bp. Honvédőt, g de azért valljuk be, kevés a remény a továbbjutásra. Az J utolsó fordulóban a kispesti- § ek az eddig pont nélkül, ka- -g tasztrofális gólkülönbséggel u- álló Baktalórántháza ottho­nában lépnek pályára, s már egy szoros eredmény is maga lenne a csoda, míg mi vasár­nap, a női csapatunk korábbi edzője, Hevesi Tamás által irá­nyított REAC ellen játszunk az Üllői úton. A Győr elleni bravúr után köny- nyebb, de cseppet sem lebe­csülendő ellenfelet fogadott a Népligetben női kézilabdacsa­patunk. Ősszel ugyanis simán, nyolc góllal kaptunk ki az ak­tuális vetélytárs, a Hódmező­vásárhely otthonában. S bár bő tíz perccel a vége előtt hat­tal is vezettünk, a hajrá mégis szoros lett, így csak 31-29-re nyertünk. Hölgyeink nem kezdték túl jól a mérkőzést, ugyanis hat perc Sérülések miatt tartaléko­sán indultak Győrbe férfi kéziseink az újabb edzőmér­kőzésre, s a találkozó kezde­tén rögtön megijedtünk, mert ugyan az első támadásból Sa­von gólt szerzett, de lövés köz­ben visszahúzták a kezét, és a padlón maradt. Szerencsére feleslegesen aggódtunk, mert néhány perc múlva visszatért a pályára. Közben a pályán küzdők nélküle is jól harcol­tak, és rendre újabb és újabb góllal vezettünk, ám egyszer csak váratlanul, 6-3 után el­fogyott a lendület, és a hazai gárda zsinórban négyet lőtt. Sőt, néhány perccel később már a Győr „ment” hárommal. Bár sorra hibáztuk el a hely­zeteket és a heteseket, a szü­netben szerencsére csak egy | gól volt a hátrány. Ráadásul f a második félidő elején Dóczi J rögtön egyenlített. Ám ezt kö- -° vetően újra megléptek a ha- u- zaiak, és csak tisztes távolból elteltével a vendégek vezet­tek kettővel, aztán „helyreállt a rend”, és szűk negyedórával később - akárcsak a félidő vé­gén - mi álltunk jobban há­rommal (15-12). A második félidőben pedig tovább növeltük a különbsé­get, ezúttal Berta (8), illetve Németh és Szucsánszki (6-6) lőtte a legtöbb gólt a mieink közül. Már csak tíz perc volt hátra, amikor hatra nőtt az előny, ám a nyugodt végjáték helyett némi izgalom jutott követtük őket. Idővel csökkent a különbség, majd három perc­cel a zárás előtt ismét egyenlí­tettünk (26-26). Ezt követően már csak egyetlen gól esett, de azt mi kaptuk, így a hazaiak visszavágtak a Magyar Kupá­ban elszenvedett vereségért. a nézőknek, mert az ellenfél fokozatosan közelebb került. Utolérni viszont már nem tud­ta a Fradit, amely így még min­dig nem vesztett pontot hazai pályán. Budapest Bank-FTC- Rightphone-HNKC 31-29. Az újabb sikerrel már 5 ponttal vezetünk a Békéscsa­ba, illetve a most legyőzött ellenfél előtt, így egyre kö­zelebb a remélt felsőház, mi több, jelen állás szerint har­madikként folytathatjuk a kö­vetkező kört. Győr-FTC-Cityline 27-26 S ha már a kupánál tartunk, némi meglepetésre a PLER 27- 23-ra legyőzte a Dunaferrt, így a tavalyi év után ismét a lőrin­ciekkel játszunk hazai pályán a négy közé jutásért a Magyar Kupában. A férfiak legyőzték az Újvárost Egyenletesen halad a csapat Dmitrij Szafonov több napot töl­tött kórházban, a Dunaújváros elleni csatára visszatért, és két góljával sokat tett férfi hokisaink győzelméért. A vendégek sze­reztek vezetést, ezt még az első harmadban kiegyenlítettük. Hét perccel a mérkőzés vége előtt Vígh Balázs lőtt szerencsés gólt, s 'hiába támadtak a vendégek, ziccerünk nekünk akadt, amit Fegyasev még kihagyott, de az utolsó másodpercekben Szafonov a kapuslehozatal miatt üresen maradt kapuba ütötte a koron­got, s ezzel 3-1-re győztünk. A még hátralévő középsza- kasz-mérkőzések: február 13., 20.00: Ferencváros-NZ-Stars február 15., 18.30: Ferencváros-Újpesti TE február 17., 19.00: Álba Volán-Ferencváros J február 20., 20.00: Ferencváros-Miskolci Jegesmedvék Ugyan a vendégek szerezték meg az első gólt, de hamar kiegyenlítettünk Séták, túrák mindenkinek Február 14-én, 18.00 órától, sporttársi, bará­ti és családi körben, zene, tánc, játékok ver­senyek és sok-sok finom csemege mellett leöblíthetik az eddigi túrák porát a hagyomá­nyos Bakancsos bálon. Ha a bál után valami kellemes levezetésre vágynak, jelentkezzenek mihamarabb arra a kulturális sétára, amelyet február 17-én, 16.00 órakor, a Helytörténeti Gyűjteményben tartanak. Itt megismerkedhet­nek Kiss Ádám Adalékok a magyar bolsevizmus történetéhez című munkájával. Időben jelent­kezzenek, mert a hely befogadóképessége kor­látozott. A szellemi kirándulás után, február 21-én, szombaton, a második Város peremén túrá­ra vár mindenkit a szakosztály, hogy a 10.00 órakor, a Moszkva téri metró kijáratától indu­ló, a Csillebérc-Sorrento-Ló-hegy-Csík-hegy- Huszonnégyökrös-Csíki-puszta útvonalon át Budaörsre vezető kilenc kilométeren megmoz­gathassák újra sétától elszokott izmaikat. További részletek: Kiss Ádámtól (06/70-212- 1288), vagy a www.sportlakossagi9ker.eu we- boldalról kaphatók. A lőrinci csapat eddig minden alkalommal kemény ellenfélnek bizonyult Hétvégi menü 1990 Ft/fő! Nem éri meg otthon főzni! veranda grill&wine Korlátlan fogyasztás svédasztalról+egy ital hétvégenként 12.00-16.00-ig. Veranda Grill & Wine (Lenhossék park, IX. Vendel u. 9.) T: 886-3636 Február 14. (Szombat) 12:00-16:00 • Póréhagymaleves, zsemle kockával • Frankfurti leves Hideg előételek • Kelkáposztába göngyölt csirkemell • Friss vegyes saláta joghurtos öntettel • Hideg kacsasült • Hagymás házi kolbásszal töltött jérce, steak burgonyával • Sonkás-csirkés-gombás tortellini • Sertéspaprikás galuskával • Mézes, fahéjas sütőtök • Túrós, mákos rétes Február 15. (vasárnap) 12:00-16:00 • Tárkonyos sertésragu-leves • Minestrone - olasz zöldségleves Hideg előételek • Provanszi saláta (tonhal, tojás, olivabogyó) • Őszibarackkal töltött pulyka • Zöldséges, majonézes tésztasaláta (brokkoli, karfiol, répa) • Tengeri hal rántva, majonézes burgonyával • Illatos gombvával töltött csirkemell, rizzsel • Csirkecsíkok sajtmártásban, burg. fánkkal • Szilvás gombóc • Máglyarakás www.verandaetterem.hu A Hódmezővásárhely ellen Berta volt a legeredményesebb játékosunk, nyolc góllal járult hozzá a sikerhez Győri bosszú a kupáért Ismét a PLER-rel játszunk a négy közé jutásért