Ferencváros, 2009 (19. évfolyam, 1-22. szám)

2009-04-03 / 11. szám

12 SPORT Ferencváros 2009. április 3. SPORTHÍREK Korongosgyász Másfél hete a kis Volán ellen ide­genben, talán a szezon során elő­ször nyertek simán hokisaink. Két harmad után 5-0-ra vezettünk, s csak az utolsó húsz percet ad­tuk át a hazaiaknak, így is 5-1-re győztünk. Két nap múlva szomo­rú győzelmet arattunk a Miskolc- cal szemben. A záró periódus előtt két góllal álltunk jobban, mi több, még növeltük is az előnyt, ám aztán találtak két gólt a vendégek, ezzel meg is szerezték az ötödik helyet, míg mi a hatodikat. Az idei utolsó meccs fájdalmas volt játékosok és a hokirajongók számá­ra egyaránt, senkit nem érdekelt, hogy 5-4-re legyőztük az ifjúsági válogatottat. Mindenki a tragédiáról beszélt: előző éjjel hunyt el a Volán és a magyar válogatott klasszisa, ifjabb Ocskay Gábor, akinek élete álma teljesülhetett volna egy hónap múlva, az A csoportos vb-szereplés, de a sors nem adta meg neki. Két meccsen egy pont A góllövőlista első három helyezett­je is pályára lépett az MTK-FTC női labdarúgó-bajnokin. A mi játékosunk, Dörömbözi Csilla vezette a rangsort, s a vetélytárs két játékosa, Jakabfi és Méry Rita követte. Az egész meccsen remekül védő Németh Jú­lia ugyan hárította Jakabfi büntető­jét, ám utóbbi az első félidő közepén mégis vezetést szerzett. A második játékrészben Szabó lőtt kettőt, ne­künk helyzetünk se nagyon akadt, így simán, 3-0-ra nyertek a hazaiak. Hétvégén a listavezető Viktória együttesét fogadtuk, és az esős ta­lajon nagy csata után 0-0-ra vé­geztünk. A meccs elején komoly helyzetig sem jutottunk, ám a félidő felétől átvettük az irányítást, Zágor harcolt ki magának egy helyzetet, azonban mellélőtt. Dörömbözi Csilla a 29. percben befelé cselezte ma­gát, lövését bravúrral hárította a ven­dégek kapusa. Pár percre rá Krenács veszélyeztetett szabadrúgásból, lö­vése azonban fölészállt. A héten Pé­csett lépnek pályára a lányok. Búcsú a kupától és a bajnoki álmoktól Kifejezetten rossz hetet zárt futsalcsapatunk. A srácok előbb 4-3-ra kaptak ki a Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóján az Aramis otthonában, s miután hazai pályán csak 3-3-ra végeztünk, így az ellenfél játszhat a döntőben. A bajnoki negyeddöntő második meccsén - jelentős játékvezetői segítséggel - a Cső-Montage ver­te 5-3-ra a mieinket, így az üllőiek jutottak tovább. A hazaiak négyszer szereztek vezetést, mi háromszor egyenlítettünk, s a negyedik csak a bírók miatt nem sikerült, mert Fe­ketét hiába buktatták nagy helyzet­ben, a sporik „nem vették észre”. Ráadásul az ellentámadásból újra gólt kaptunk. így az 5-8. helyért a Győr ellen folytatjuk. A vereség után Kénoszt Ferenc edző közös megegyezéssel távo­zott, s az eddigi pályaedző, Fehér Zsolt vette át a csapat irányítását. Rájátszásban az NTE- MAFC Ferencváros A március 8-án a BSE ellen, ha­zai pályán aratott 97-57 pontará­nyú győzelemmel az NTE-MAFC Ferencváros női kosárlabdacsapa­ta bekerült a rájátszásba, ami bi­zakodásra adhat okot a lányoknak és szurkolóiknak, annak ellenére, hogy az MKB-Euroleasing Sopron csapatától azóta kikaptak kosaras lányaink. Nyertünk Békéscsabán és az Üllői úton is Ferenczi: győztes gól után arccsonttörés Kedden Ferenczi fejesével 1-0-ra nyertünk Békéscsabán, míg szomba­ton 2-1-re vertük a BKV Előrét hazai pályán. Ám utóbbi győzelem közben veszteséget is szenvedtünk, mert a gólokat nagyüzemi méretekben ter­melő Ferenczi arccsonttörést szenve­dett és 4-6 hét pihenő vár rá. Szolid támadások vezették be a Bé­késcsaba elleni mérkőzést, ám ak­kor még nem sejthettük, hogy még ez volt a találkozó tempósabb része. Húsz perc elteltével Ashmore beívelé­se után Ferenczi fejelt a kapuba, ezzel, mint kiderült, nem csak a vezetést, de a győzelmet is megszerezte. Bár a második félidőben is mi játszot­tunk fölényben, nem kellett a karosszék karfáját szorongatnunk. És eljött a pil­lanat, amikor a játékvezető véget vetett a kínlódásnak, és lefújta a hihetetlenül unalmas „összecsapást”. Miután a Bocs ismét kikapott, vissza­csúszott a harmadik helyre, s előnyünk hét pont a DVSC DEAC előtt. Ünnepre készült múlt szombaton Lipcsei Péter. A középpályás ezen a na­pon ünnepelte 37. születésnapját, s remélte, sérülése után e jeles alkalom­mal térhet vissza a csapatba. Ám elma­radt az „ünnep”, mert Bobby Davison még a BKV Előre elleni keretbe sem je­lölte a csapat kapitányát. Az ősz legjobb ferencvárosi játékosa, Tóth Bence, a tavasz során először kapott lehetőséget a kezdőcsapatban. Kisebb helyzetecskéket követően, a huszadik percben éppen ő lőtt remekül kapura, Stefán azonban bravúrral paskolta ki a léc alá tartó labdát. A félidő hajrájában ismét a kapusé volt a főszerep: egy be­adásra egyszerre érkezett Ferenczivel és nem csak a labdát ütötte el, de - telje­sen véüenül - a fejét is a csatárunknak, aki ráadásul rosszul esen és kórházba is kellett szállítani. Ferenczi Istvánt azóta megműtötték, mert eltörött az arccsont­ja. Úgy tűnik 4-6 hetes pihenő vár rá.. A félidő végén aztán némileg várat­lanul vezetést szereztünk: egy kapu előtti lecsorgó lövés Shaw elé került, s ő a hálóba passzolt. Míg az első félidőben egyszer sem lőt­tek kapura a vendégek, s egyetlen szög­letük sem volt, addig a második félidő elején sorozatosak voltak a sarokrúgások és néhányszor próbára tették a védel­münket, illetve Holczer kapust is. Ered­ménytelenül, ahogy a mi támadásaink sem hoztak sikert. A hajrában a Ferenczi helyett pályára lépő Robertson passzolt Shawhoz, a visszakapott labdával kicse­lezte az amúgy kiválóan védő Stefánt, és megduplázta az előnyt. Nem sokkal ké­sőbb, két perccel a vége előtt, egy szög­let után Makrai szépített és beállította a 2-1-es eredményt. A négy tavaszi mécs­esén eddig négy győzelmet aratott a csa­pat, ami örömteli, viszont a múlt heti produkció már kevésbé az. Mindeneset­re továbbra is hét pont előnnyel vezeti a Fradi az NBII Keleti csoportjának tabel­láját. Schiller Zsolt Szádvári kezéből is záporoztak a gólok Harmadikként zártunk Pontot sem vesztettek a lányok a Népligetben Nem jelentett felhőtlen örömöt, hogy női kézilabdásaink fölényesen, huszon­két góllal nyertek az alapszakasz utolsó hazai bajnokiján a Dunaferr ellen. Ko­rábbi legnagyobb vetélytársunk anyagi gondok miatt szinte a létéért küzd, és ezúttal is jórészt ifjúsági játékosaival lépett pályára a Népligetben. A békés­csabai döntetlen viszont akár örömteli is lehetne, hiszen végre pontot szerez­tünk egy nehéz ellenfél otthonában, ám sokáig úgy tűnt, kettőt is elhozunk. \ A Pécs elleni döntő mérkőzésen visszatér­tek a pályára a Dunaferr régi klasszisai, ám a népligeti mérkőzésen újra ifjúsági csapatával szerepelt a Dunaújváros. A Budapest Bank-FTC RightPhone hölgyeit ellen jól küzdöttek a vendégek fiataljai, s bár az ötödik percben még csu­pán 3-1-re, a tizedikben már 8-5-re veze­tett a Fradi. Az ezt követő nagy roham után viszont, újabb tíz perc elteltével már tíz fölé ment a különbség. Hátrány­ba kerülve, a 17. perc végén megtört az ellenállásuk, és a házigazdák - Zácsik vezetésével 8-0-s sorozatot produkálva - 19-8-as eredménnyel fordulhattak a félidő hajrájára, a szünetben pedig már 23-8-at mutatott az eredményjelző. A második játékrészben is becsülettel küzdött az ellenfél, ám gólokat jórészt a mi lányaink lőttek, és negyedórával a zá­rás előtt már hússzal is vezettünk. A hajrában nálunk is szerephez jutot­tak azok, akik amúgy kevesebb lehető­séget kapnak, de az előny így is tovább nőtt, és végül 41-19-re nyertünk. Sze­retnénk ennél lényegesen izgalmasabb mérkőzést játszani a Dunaferrel... Múlt pénteken, a záró fordulóban Bé­késcsabán mi a becsületünkért, a ha­zaiak viszont a négy közé jutásért, a felsőházért küzdöttek. A sok elveszített idegenbeli mérkőzés után ezúttal reme­kül kezdtünk, és alig tíz perc elteltével már öttel elléptünk, mi több, a félidő kö­zepén már 11-5-re vezettünk. Jött a szo­kásos holtpont, és a szünetre csak egy gól maradt az előnyből (15-16). A második játékrész közepén utolért minket a házigazda, majd fordított. A kevés gólt hozó második periódus után, nagy csatában 26-26-os döntet­lennel zártak a felek. A remi a haza­iak számára azt jelentette, elérték a hőn áhított célt, és a negyedik helyen zárták az alapszakaszt, mi pedig végre nem kaptunk ki a mezőny első feléhez tartozó csapat pályáján. Sch. Siófoktól Siófokig A Szent-Györgyi Maraton Klub újra teljesített A Szent-Györgyi Albert 12 Évfo­lyamos Általános Iskola és Gim­náziumban 2001-ben alapított Szent-Györgyi Maraton Klub rend­szeresen vesz részt maratoni távú futóversenyeken. A Siófokról március 19-én indult II. Balaton Szupermaraton volt az ötödik olyan megmérettetés, amelyet sikeresen teljesítettek a klub tagjai. Az újonnan összeállt csapat Ömböly Attila, a klub vezetője el­mondta, hogy a Balaton körül kije­lölt 195,4 kilométert négy nap alatt kellett teljesíteniük a futóknak, 4 fős csapatokban, az egységekre minden­nap egy 3 részből álló táv várt. A csa­patok tetszőlegesen oszthatták el a résztávokat. Április 4-én, szombaton teljesítménytú­rán vehetnek részt „a város peremén”. A 26 kilométeres kirándulásra a hűvös­völgyi villamos- és buszvégállomásról indulhatnak 8.00-10.00 óra között. A sárga sáv jelzésen haladók 1200 mé­teres szintkülönbségre számítsanak, amely a Rózsika-forrástól a Virágos- nyereg-Újlaki-hegy-Hűvösvölgy-Nagy- Hárs-hegy-Szépjuhászné-Csillebérc-Ló- hegy-Sorrento-Csík-hegy-Csíki csárda útvonalon vezet Budaörsre. Akik sike­resen teljesítik a túra feltételeit, em­léklapot, függőérmet, diót, édességet kapnak. Április 9-én, csütörtökön Terézvá­rosban sétálhatnak. A Hősök terén', a A tavalyihoz képest megújult a fe­rencvárosi csapat, új leányok kaptak bizonyítási lehetőséget, így a csapat Kiss Vivien, Ömböly Attila, Tóth Ákos és Viczián Judit összeállítás­ban vágott neki az embert próbáló távnak, amelyet sikeresen teljesítet­tek is. V. A.-D. K. Szépművészeti Múzeum előtt lesz a gyülekező 10.00 órakor. Onnan az Ep­reskerti Barokk Kálvária az útirány. Április 14-én, kedden, 16.00 órától a Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjte­ményben nézhetnek meg egy kiál­lítást, utána pedig a Ferencvárosi Természetbarát Egyesületnek lesz köz­gyűlése. Április 17-19-én, péntektől vasárna­pig Ráckevén továbbképzések lesznek, amelyeket egy kellemes helyi sétával lehet emlékezetessé tenni. További részletek: Kiss Ádámtól (06/70-212-1288), vagy a www. sportlakossagi9ker.eu weboldalról kaphatók. Fotó: Szent-Györgyi archívum S haw, mint mindig, most is a csapat egyik leghatékonyabb mozgatórugója volt Séták, túrák mindenkinek