Keleti Ujság, 1941. október (24. évfolyam, 223-249. szám)

1941-10-07 / 228. szám

1941. OKI OH ER T j/porthircid6 Az Újpest két perc alatt szerzett két gólja eldöntötte a KAC sorsát Újpest—KAC 5:í (4:*) Ujpaet, október 6. Tízezer néző előtt a KAC airaről győzte meg a közönséget, hogy jobb sorsra érdemes csapat, sajnos, azonban még mindig sok fogyatékossággal. Teljesen egyenrangú ellenfele volt aiz Újpestnek, amely azonban mindjárt a mérkőzés első 2 percében 2 gólt lőtt Zörgő és Szósza révén s ez teljesen szárnyait szegbe a kolozsváriak­nak. így történt azután, hogy a 19. percben Zsenge] lér labdáját Seprényi beejtette. (3:0). a 27. percben pedig Zörgő és Zsenge! - lér összjátékából utóbbi a negyedik gólt is bevágta. A KAC most a hires lelkesedésével belefeküdt a küzdelembe s a 3D. percben Brassai szépített, majd kisvártatva, 1—2 perc múlva, Bonyhádi fejezte be góllal a KAC támadását. A II. félidőben Kalocsav fejese beállította a végeredményt. Az Újpest továbbra is lendülettel ostromolta a KAC kapuját, de a 27. percben Bokornak sikerült Seprényi mögött, kapu von álról menteni, majd a 30. perel .m Zsengellér üres kapura célzott labdája Seprényi lábán akadt meg s igy az eredmény nem változott. A KAC játékosainak teljesítményét a pesti sport sajtó igy bírálja: Seprényi bátor kapus, Szaniszló álmos kezdés után keveset javult. Vaiss kemé­nyebb, fürgébb hátvéd. Telegdi Zsengellért nem tudta hidegre tenni, pedig néha erősza­koskodott, A két odalfedczet közül Pál töb­bet mutatott. A csatársor balszámya ki­tűnő. Reinhardt—Brassai komoly értéke a magyar labdarúgásnak. Bonyhádi gólja re­mek teljesítmény volt. Lukácsnak volt né­hány jó támadásai Nagyvárad: WMFC—NAC 2:1 (1:1). Hatezer néző előtt, vívott a két csapat el­szánt, kemény küzdelmet. A NAC talán többet támadott. Kiss kavarodásból szerezte a vezetőgólt, amit Tóth III. bombája egyen­lített ki. A II. félidőben Marosvári 16 m-es büntetője döntötte el a mérkőzés sorsát. Az NB I. többi eredménye: Ferencváros—Újvidék 13:2 (8:0). , Lampart—Gramma 4:2 (3:2). Szeged—SalBTC 3:2 (1:0). Szolnok—SzVSE 2:1 (1:0). Elektromos—DiMÁVAG 3:2 (0:1). Kispest- MÁVAG 6:2 (3:1). A NEMZETI BAJNOKSÁG ÁLLASA A KŐVETKEZŐ: 1. WMFC 3 7 0 1 19:9 14 2. Ferencváros 8 6 1 1 54:18 13 3. Újpest 8 5 3 0 32:16 13 4. Szeged 8 5 2 1 32:11 12 5. Szolnok 8 4 3 1 22:16 11 6. NAC 8 3 3 2 20:15 9 7, Gamma 8 4 1 3 21:16 9 8. Elektromos 8 3 1 4 17:16 7 9, Lampart 8 3 1 4 19:33 7 10.’ Újvidék 8 3 1 4 16:36 7 11 DiMÁVAG 8 2 2 4 18:18 6 12 SalBTC 8 2 2 4 18:22 6 13. KAC 8 3 0 5 20:25 6 14. MAVAG 8 1 2 5 10:28 4 15. Kispest 8 1 1 6 17:31 B 16 SzVSE 8 0 1 7 9:34 1 Á MÁV megérdemelten győzött, o KEAC étdem'e'enüi kikapott a kolozsvári NB II. mérkőzéseken Kolozsvár, október 6. A városi sporttelepen 1500 főnyi közönség előtt játszották a MÁV D. Magyarság és az NSE—KEAC N. B. II. mérkőzéseket. MÁV—Dunakeszi Magyarság 3:2 (2:0) ■Tania sípjelére a két csapat a következő össze állítás bain állt ki: MÁV: Nemos Márton, Horváth—Csiky. Schaff, Kiss—Hódi, Lukács II, Lukács I., Or őszi, Matisz. D. Magyarság: Budavári—Sz&lay, Sahin— Kiss, Kakuk, Páncél III.— Gulyás. Jeszmas, Frenák, Csuti, Tóth. A MÁV már a 3-ik percben megszerzi a vezetést. Oroszi átadását Lukács I. a jobbra vetődő kapus mellett a balsarokba lövi, 1:0. A 28-1 k percben Matisz sarokrúgását Lukács I. a gólvonalról vágja be, 2:0. Szünet után a 10-ik percben Jeszmás beadását Csuti a hálóba feje]!, 2:1. A 17-ik percben újra javít a MÁV, mikor is Oroszi a kapust is kicselez­ve az üres kapuba lőtte a MÁV harmadik gólját, 3:1, Utána a vendégek kerülnek fö­lénybe, de csak szépíteni tudnak Kiss pazar góljával, 3:2. A MÁV csapatából Márton. Nemes, Schaff és á Lukács fivérek, a P Magyarságból Szalay, Páncél és Kiss emel­kedtek ki. I • Nasrybányai SE—KEAC 2:1 (1:0) A két csapat összeállítása a követkézé volt: NSE: Császár—Holzmann, Ardo*—Martin. Nohel, Kert—Fábián. Hallos, Szőke, Perre­35 perc n?arosvásárhelv 40 perc nagyvárad 125 perc Budapest REPÜLŐGÉPPEL A Moayor Légiforgalmi r. f. MALERT légtjdratai vasárnap is közlekednek. Oóelőre gondoskodjék hel\?foglaldsr6! Mátyás 1* irály tér 3F s*. Telefon: 35—96 ky. Neumayer. KEAC: Moldován—Regner, István—Pün- kösfi. Szerémy, Csonka dr,—Juhász, Hollay, Szabó, Tombori, Kürti. A 4-ik percben az NSE gólt ér el. Ferneky átadását Fábián közelről értékesíti, 1:0. Szü­net után a 2-ik percben Fábián remex Ka­pásgóljával már 2;0-ra vezet az NSE, mikor a KEAC lábrakaP és csaknem állandó fö­lénybe kerül, de7 gólt csak a 31-ik percben tud elérni, mikor is Juhász beadását Kürti a jobbsarokba lövi, 2:1. Az NSE csapatából Császár. Holzmann, Fábián és Ferneky, a KEAC-ból Régner. Szerémy és Csonka dr játszottak jól. A KEAC legalább döntetlent, érdemelt volna. A mérkőzést Szabó Ödön ve- zettp. Az NB II. Mátyás csoportjának . egyéb eredménye!: DVSC—Nagyváradi Törekvés 7:0 (3:0). Törekvés—Marosvásárhely) SE 5:1 (2:1). Postás—Nyíregyházai TVE 1:1 (1:1). Ganz—Szatmári SE 12:0 (5:Ö>. Zuglói Darauia—Go?dberger SE 4:1 (1:0). NB III. Hargita csoport Marosvásárhely, október 6. Székelyföldi MÁV—NSE II. 3:2 (0:1). A MPMTE-Sepsi­szentgyörgyi Corvin mérkőzés utóbbi távol- maradása miatt elmaradt. Kezdi vásárhely: Kézdivásárhelyi SE—Gyergyóezentmlklósi SE 1:0 (1:0), Szászrégen: Turul—Székelyudvar­helyi Csaba 2:1 (1:0). Knlnzsvtír kerületi heinokstíft^ Bástya—Törekvés (Szamosujvár) 5:0 (1:0). Gólszerzők: R-ámav 2, Pálffy. Geező és Bakos. KKASK—D. MÁV 5:1 (1:0). A kereske­dők csapata könnyen győzött Pnlocsay 3 és Farkas 2 góljával. A désiek gólját Medve szerezte meg. MÁV 11.—KAC 11. 2:1 (1:0). A vasutas, csapat nagy küzdelem után győzte le a KAC- ofc. Góllövő: Manie- és Redő öngól, illetve Hantz. . Bástya ifj.—K KAS IS ifi. 5:1 (3:0). Ifjú. sági bajnoki. A németek Helsinkiben győztek, Stock­holmban kikaptak. Stockholmban: Svédor­szág—Németország 4:2 (1:2), Helsinkiben: Németország—Finnország 6:0 (2:0). JÓ ABU ÉS JÓ HIRDETÉS ALAPJA A JÓ ÜZLETMENETNEK Hí l ernlcli rekordok a KAC Síéchenyi-emléL* versenyen Kolozsvár, október 6. A KAC vasárnap délelőtt rendezte meg Széchenyi emlékverse­nyét, melyen a hármas ugrásban és a svéd­stafétában két kerületi esnes is született. Eredmények a következők: 100 ni. síkfutás: 1. Moll KAC 11.4 mp. 100 m. suk futás: 1. Kiss György KAC 52.4 mp. 800 in. síkfutás: 1. Kiss György KAC 1:57 p. Magasugrás: 1. Csete KAC 165 cm. Hármasugrás: 1. Csete KAC 13.40 ra. Kerü­leti «sacs. Kalapácsvetés: 1. Bíró György KAC 47.14 m. Gerelyvetés: 1. Stefan KAC 49.45 m. 100y.200y.300y.400 svéd váltó: 1. KAC (Musaffer, Moll. Sulyok, Kiss) 2:04 p. Kerületi csúcs. A kerület ifjúsági bajnokságáért: 100 m. síkfutás: 1. Bakos KAC 11.6 mp. 200 m. síkfutás: 1. Bakos KAC 23.7 mp. 800 m. síkfutás: 1. Buttka KAC 2:10.4. 1500 m. síkfutás: 1. Buttka KAC 4:33.4 p. 3000 m. síkfutás: 1. Buttka KAC 9:48.2 p. Súly- dobás: 1. Márton KAC 10.74 m. Gerelydo- ~bás: 1 Szalókv 1 Villamos 41.96 m. Disz. koszdobás: I. Márton KAC 30.40 m. Magas­ugrás: 1. Serbau KAC 160 cm. Távóhigrás: I. Serbau KAC 602 cm. Magyarország váltóf uto-bajnokságai Budapest, október 6. A MASz szombaton és vasárnap rendezte meg az ezévi bajnok­ságokat a váltogatásban. 4x100: 1. BBTE A) csapata (Ember, Góby, Polgár, Vermes) 42.6 mp. 4x400: 1. BBTE A) csapata (Góby, Filó. Polgár, Goikéi) 3 p. 20.2 mp. 4x1500: UTE (Zolt.ay, Eper, Hires, Almása) 16 p. II. 6 mp. 2. BBTE (Lcndvay, Kelen. Szilá­gyi, Harsányt) 16 p. 17 mp. 3. MAC (Iste­nes,, Iglói, Csapiár, Szabó M.) 16 p._ 18.8 top. A BBTE nagynevű csapatai, valamint a két esztendeje világrekordot futó MAC-váltó alaposan lemaradt. Az UTE Alimási ragyogó futásának köszönheti győzelmiét. Vasárnap: 4x800: m.: 1. UTE (Sárvári, Berényi, Hí­res, Alnvási) 7 p. 58 mp. 4x2000 m.: 1. MAC (Minnai, Paulus/, Bótai. Gyenes) 1 p. 28,9 mp. A MAC Gvemes nagyszerű hajrájának köszönheti srvőzelmct. 5000 m. ötö6 csapat- verseuy: 1. BBTE 38 pont., 2. MAC 55 pont, 3. UTE 84 pont. Egyénileg: 1. Szilágyi 14 p. 48.6 mp.. 2. Csapláv, 3. Németh. Szép küzdelmek a KMSC birkózó és súlyemelő versenyén A KMSC birkózói kikaptak a sze­«edi vas utazóktól — Eldön!e'.'cn a DVSC és SrVSE súlyemelő­verseny Kolozsvár, okt. 6. Csaknem zsúfolt nézőtér előtt rendezte meg a KMSC vasárnap este a nyári színkörből', Budapest—Szeged Kolozs­vár városok közötti súlyemelő és birkózó ver­senyét. A súlyemelésben a Budapesti Vasutas Sport Club 3 :3 arányban döntetlen eredményt ért el a Szegedi VSE dien, a KMSC birkó­zói pedig 4:3 arányban veivséget szenvedtek az SzVSE birkózóitól. , A verseny élőt' a zenekar (a Hiszekegy I eljátszása után) dr. Deutsebek Géza. a J KMSC elnöke ülvözölte a vendégeket, akiknek részéről Farkas István válaszolt. Zá-zióesore után. Reit’ánger Vilmos a Magyar Birkózó Szövetség kiküldött ügyvezetőjének & Kovács József fővárosi birkózó edző vezetésével meg­kezdődtek a vemsenyek. melyeknek kolozsvári vonal kozásu eredmónvei a következők: Birkózásban SzVSE—KMSC 4:3. A ^sze­gedi vaznifcasosaioat csak szerencsével győzött a derék kolozsváriak feWt. Léesulyban Nagy KMSC pontozással győz Tonnás-v SzVSE ellen. Pelieilvsnlyban Dobó SzVSE a töbloszö- rös magyar bajnok, tufsul győz Biliari KMSC ellen. Könmyüsulyban Györkös KMSC Balkán bajnok tussal győz Bokor SzVSE el­len. V á.ltósulvban Csórja SzVSE pontozással gvőz Kin» KMSC ellen. Közép súlyban Szabó Sz.VSE tussol győz. az állandó fölényben bir­kózó Páncél KMSC ellen. Félnehérsulyban Zery KMSC fissal győz Berkv SzVSE ellen. Nehézsúlyban Vass SzVSE tussal győz íjászló KMSC ellen. A kitünően sikerült verse "y után tnrs;isva­csora voll, amelyen dr. Ueutsehpk Géza a KMSC elnöke beszéd kíséretéivel adta át a győztesnek a KMSC emlékérmeit Reit.hitiger Józsefnek, az MBSz kiküldöttjének Farkas István SzVSE és Kovács Józsefnek a ver­seny létrehozásában és annak kitünően sike­rült megrendezéséért pedig az e-rvesiilet ér­tékes emlékplakettjeit nyújtotta át. Az est folyamán a KMSC négy versenyző­je Bíró testnevelési edző, László II, Bogyó és Jeremiás szabadfogáenbirkodáet mutattak be a közönségnek. 4; 2 arányú magyar fenisir győzelem Berlinben Berlin, október 6. A berlini magyar—né­met teniszverseny első napján Szentpéteri és Gábori győzelmével a magyarok már 2:0-ra vezettek. A németek ezt a vezetést szomba­ton Bartkowiaknak Katona ellent 6:0, 6:3, 4:6, 6:3 arányú, valamint a Henkel—Gies párnak az Asbóth dr.—Mayer pár elleni 10:8, 4:6, 6:4, 6:2 arányú győzelmével behozták. Vasárnap azonban a magyar csapat újabb ktt győzelmet aratott: Asbóth—Henkel 4:6, 6:3, 6:3, 3:6, 6:2. Nagy küzdelem volt. Gá­bor—Katona és Bawaroszky—Bartkowiak 6:1. 6:2, 8:6 A magyar csajpat tehát 4:2 arányban győzött. Színészek ufstíffirók ellen Érdekes eseményben lesz részük vasárnap a labdarúgás rajongóinak. A KAC—Kis­pest NB. 1. bajnoki mérkőzése élőit a ko­lozsvári Nemzeti. Színház prózai együttesé- nek labdarugó csapata játszik a kolozsvári újságírók együttesével. A két örök ellenfél, a színészek és az újságírók, akik eddig a színpadon és az ujsági hasábjain csatáz­tak egymással, a labdarugó pálya zöld gye­pén küzdenek Majd. A nagy küzdelemre mind a két csapat lelkesen készülődik, szor­galmasam tartja az edzéseket. A színészek csapatát Tompa Pufi edző, a£ újságírókét Végh József készíti elő. A mérkőzést Vitéz Tibor az Operaház főrendezője vezeti. Kré- mer Manci leezdőrugásával indul meg a harc — a győzelemért. A két csapat a következő felállításban áll ki. . SZÍNÉSZEK: Fülöp Sándor, Szakács Miklós, Turgotvyi Pál, Körmendy Lajos, Kamarás Guula. Lantos Béla, Kenessey Fe­renc, Gulácsi Albert, Senkálszky Endre, Szécsy Ferenc. Csengery Aladár. UJSÁGIBÓK: Horosz Béla, Hóban Je­nő, Varga László. lAszló Béla, Mátrai Béla, Nemes Ferenc, Borbély László, Somogyi Imre, Nagy Elek, Bakos Aladár, Szász Bé­la. Tartalék: Biró János. Az izgalmasnak ígérkező mérkőzés vasár- "ap, 12-én délután fél háromkor kezdődik, remélhetőleg gyönyörű napsütéses időben. NYILTTÉR* Ügyfelem, Kovács Béla vendéglős ne­vében és megbízásából felhívom az „Ex­celsior“ szálloda és vendéglő, cégtulaj­donos. Zsögör Lajosné, szül. Fáik Er­zsébet Kolozsvár, Baross-tér 1—2. sz. a. cég hitelezőit, hogy követeléseiket iro­dámban (Kolozsvár, Szén tégy há« utca 26. sz.) 3 napon belül annál is inkább jelentsék be, mivel ellenkező esetben követeléseiket kénytelen leszek figyel­men kívül hagyni. Kolozsvár, 1941. október 5-én. T)r. Bocs/') Géza, ______ ügyvéd. * E rovatban közöltökért nem váljál fele­lősséget a szerkesztőség. MOZI-MOTOROK CAPITOL-mozgó: Leány vásár. Fősz.: Sze- leczky Zita, Sárdi Jáno3, Kiss Manyi, La~ tabár. Tompa Pufi, Bilicsi és Makiári. A film előtt: Magyar és Ufa világhiradók. Vasámap délelőtt 11 órakor is vetítjük a Leányvásárt. Előadások 3 ,5, 7 és 9.20-kor. EDISON-mozgó: Mate Hart Gréta Garbo legcsodálatosabb alakítása. EGYETEM-mozgó- A falu rossza. Főszere­pekben: Dajka Margit, Greguss Zoltán, Somogyi Erzsi. Somlyay Arthur, Rózsahe­gyi Kálmán. Műsoron kívül a legújabb hír­adók. Előadások kezdete 3, 5, 7 és negyed 10 órakor. RIO-mozgó: Hotel Imperial Főszerepben Isa Miranda, Ray Milland. ROYAL-mozgó: Háry János Fősz.: Páger Antal. Dajka Margit, Bárczy Kató, Med- gyasszay Vilma, Pethes Sándor, Makláry Zopán Előtte Magyar- és Luce hiradó. Kezdés negyed 4, negyed 6, negyed 8 és fél 10 órakor. URÁNIA-mozgó: Egyetlen éjszaka. Fősz.: Pierre Blanchar és Renée St. Cyr. H1GKT ff1 Men ezt * lapot az HIRDESSEN "f ORSZÁG EGÉSZ A KELETI f VEVÖtóPES KO­ÚJSÁGBAN ■ ZONSÉGE ohraaa