Keleti Ujság, 1934. február (17. évfolyam, 24-47. szám)

1934-02-13 / 34. szám

KElíTlOjSXB JSISMäi J» Sfl» hi«$,» /// fi k iiv' ' ţţ', . v* f Jim w llllllliiii* Tengeri kivonat Vegyen bo minden étkezésnél egy kávéskanál Goudron Guyot-t egv p .hár vizbeD és rövid időn belül megszűnik a legmakac3a>h nátha és a legerősebb hörghurut is; gyakran mér a tüdőbajt is mege őz- hetjük, sőt a már kifejlődött tüdőbajt is meggyógyíthat­juk használata által, mert a Goudroa megakadályozza a tuberkulldok szétterjedését a tüdőben és elpusztítja a szétterjedést okozó rosszakaratú bacillusokat. h'érjeD mindég valódi GOU9SSQN*QUYOY«t és mindennemű tévedés elkerülése végett ügyelje meg jő! a csomagoláson levő elméét: a valódi Goudron- Guyot-n rejt van nagybetűkkel a Guyot név ésZalá- írás a következő három színben: kék, zöld és piros, valamint a követező cím; Maison FRERE, 19, rue Jacob, Paris. A Goudron-Guyot kapható minden gyógyszer­tárban és drogériában. P. S. Akik nehezen viselik el a Goudron Izét, he yettesitsék norvéglai Goudron-1 tartalmazó Guyot kapszulákkal. Km, 193«, február 13. A nagy meglepetés: Aaszfria—Olaszorskág 4:2 (3:0) TORINO: Ötvenezer néző előtt hatalmas meglepe­tést hozott a> Europa.Kupáért játszott Ausztria— Olaszország mérkőzés. A fiatal erőkből álló osztrák csapat teljesen reálisán győzte le az olaszok kipróbált, de már régi gárdáját. A vezető gólt a 19. percben Zi- schek lövi, a 23. percben ugyancsak ö a másodikat. A 29. percben Binder egyéni akcióból a harmadik gólt ér lei. A második félidő 4. percében indokolatlan ll-es- bol Meazza a zelso olasz gőlt szerzi meg, két perc múlva Gualta lövése kerül a hálóba. A 30. percben Zl- schek az utolsó gólt lövi. A 40. percben még egy gólt ért el az osztrák csapat 131 can révén, a blro azonban tévesen nem adta meg. A mérkőzés után Me<sl kijelen­tette, bogy a fiatal erőkre való építés hozta meg a nagyszerű diadalt. Az Kuropa-Kupa állása ezután a következő: Olaszország 5 4 — 1 13: ö 8 Magyarország 2 1 — 1 3: 1 2 Ausztria 11-----­4: 2 2 Svájc 3 — — 3 2:11 — Csehszlovákia 1 — — 1 0: 2 — Debrecen: Bocskay—Főiskolás válogatott 4:0 (2:0). Miskolc: Diósgyőri VTK—Attila 7:2 (3:2), meglepő eredmény. Bécs: Ausztria—Hakoab 8:2 (2:1), Rapid—Gratzer V8C 7:2 (5:1), Libertás—Wecker 4:8 (2:2), Slovan WSC 3:0 (2:0), barátságos mérkőzések. Bécs: Donau—Soproni WSE 4:1 (2:0). Trieszt: Olaszország B—Ausztria B válogatott 2:0 (2:0). Belföldi eredmények. Timisoara: Kinizsi—TMTE 6:3 (5:1), Ripensia—Electrica 2:0, Hsa—Patria 6:0 (4:0). Arad: ATE—AMTE 1:1 (0:0), HAKUA—Fortuna 8:0 (4:0), AAC—Patria 11:1 (5:0). A bucureşti CFR érdekes győzelme. A bucureşti CFR rossz startja után a második mérkőzésen nagyszerű játékkal 2:1 (1:1) arány­ban legyőzte a francia bajnoki Olimpique Lillois csapatát. Luxemburgban 3:2 arányban győztek a vasutasok Luxemburg válogatottja ellen. 4:2 (2:f) arányú vereségei szenvedeti Rómában Budap°s! válogatottja (Róma, február 12.) A nem sok győzelmi re­ménnyel indult Budapest válogatottja, a várako­zást beteljesítve, sima vereséget szenvedett a har­madik olasz garnitúrától- A magyar csapat, min den komoly eiőkészités nélkül utazott Rómába s ezek után a vereség teljesen megérdemelt volt. Az első gólt Ferraris lőtte, amelyet Jávor egyenlí­tett. Fantoni lí. állítja be a félidő eredményét, a második félidőben Scopelli 11-esből a harmadik olasz gólt rúgja. Tamási góljával javít a magyar csapat s Bemar dini állítja be a végeredményt. A budapesti csapat egy ideig egyenlő ellenfele volt az olaszoknak, később azonban meglátszott a fáradtság az együttesen. Szabó, Strenberg, Móré, Kocsis és a II. félidőben beállított Polgár voltak a legjobbak. SZEZONKEZDET BUDAPESTEN. Himirária—Bu­dai 11. 5:1 (3:0), Phöbus—Ferencváros 2:2 (1:0), Kis­pest—ILI. kér. 3:0 (2:0). Nemzeti—Újpest 3:1 (1:0). Kanada a világbajnok — Németország az Európa bajnok (Milánó, február 12.) Vasárnap este tartot­ták meg a döntő mérkőzést a jéghokki világbaj­nokságért Kanada és az Eszakamerikai Egyesült Államok csapatai- Izgalmas és kemény küzdelem ufSn Kanada ismét megnyerte a világbajnoki cí­met, 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) arányban győzve le az USA csapatát. Németország—Svájc 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0). A jéghokki Európabajnokság döntője. Két szeri meghosszabbítás után, rendkívüli izgalmak között győzött a német csapat, amely ezúttal má­sodízben lett Európabajnok. (A németek Cseh­szlovákia 1:0 arányú legyőzésével kerültek a dön­tőbe.) Kanada 2:1 arányban verte Svájcot. A vigaszdijban Románia két mérkőzést ját­szott. Olaszországtól 3:0 arányban, Ausztriától 3:1 arányban kapott ki. A jéghokki világbajnokság végleges helye­zési sorrendje: 1. Kanada, 2■ USA, 3. Németor­szág, amelynek csapata az Európabajnokságot nyerte, i. Svájc, 5—6. Csehszlovákia es Magyar ország, 7, Ausztria, 8. Anglia. Horosz KKE a román műkor’ C'olyáaté bajnok (Bucureşti, február 12.) Románia 1934. évi férfi műkorcsolyázó bajnokságát vasárnap rendezték meg a fővárosban, A bajnokságot ismét Horosz Béla KKE nyerte meg. A ver senynek kellemetlen eseménye volt az, bogy bucureştii versenyzők azzal az indokolással, hogy a zsűriben három kisebbségi pontozó bíró működik, visszaléptek. A részletes eredmény: 1. Horosz Béla KKE 230.86 pont, 7 helye­zési szám. 2. Bindea U 224.69 pont, 12 helyezési szám. 3. Habermann KEV Braşov 224.25 pont. 15 helyezési szám. A télj sportszövetség az utóbbi években legjobb eredményeket elérő egyesület számára kitűzött kupát a KKE-nak Ítélte. VJ MAGYAR SÚLYEMELŐ REKORD. Ga­rai Pál MTK 287.5 kg• súllyal uj magyar rekor­dot állított föl a Budapesten megtartott súlyemelő bajnokság kisnehéz csoportjában. A régi rekordot 285 kg.-mal Kossányi tartotta. Szép sikerrel szerepeltek a magyar műkorcsolyá­zók a troppaui nemzetközi versenyen. A térti versenyt Tértük nyerte Kertész előtt, a hölgyeknél 1. Leviczky BKE, 2. Hohlbaum, Bécs, 3. Motzner, Becs. A páros­ban Galló—Dillinger kettö3 győzött a Tusák—Balázs- par előtt. BUDAPEST VÁLOGATOTT ÖKÖLVÍVÓ CSAPATA Koppenhágában 8:8 arányban, eldön­tetlenül mérkőzött a dán főváros válogatottjával. 9:7 arányú minimális vereséget szenvedet' Kolozsvár válogatott vivócsapata a Pénzinté zetek Sport Ligájától. Előkelő közönség élőt folyt le Budapesten a PSL Kolozsvár váloga­tott vivómérkőzés. Az utolsó pillanatig kétséges küzdelem után 9:7 arányban győztek a pest- versenyzők. A kolozsvári csapatból Deheleanu 3, Losonczy 2, Hinta, és Mezei 1—1 győzelmet arattak NYOLCADSZOR IS VILÁGBAJNOK SONJÁ HENNIE. A Stockholmban megren­dezett hölgy műkorcsolyázó világbajnokság újból Sonja Hennie fölényes győzelmét hozta, A nagy Sonja ezúttal uyolcadizben szerezte meg a világbajnokságot. Nagy fölénnyel győzlek az osztrákok, az Ausztria—Magyar- ország gyorskorcsolyázó viadalán A BKE legyőzte a KKE fűtőit Budapest: A negyedik osztrák-magyar gyorskor­csolyázó viadalt újból az osztrákok nyerték. Az ugyan, ekkor megrendezett BKE—KKE versenyen a buda­pesti futók győztek. Részletes eredmények: 500 m.: 1. Riedl A. 45.4 mp. 2. Windtner M. 45.6 mp. 3. Wafzuiek A. 45,8 mp. 1500 m.: 1. Stiepl A. 2 p. 25.6 mp. 2, Stop! A, 2 p. 26.6 mp. 3. Riédl A. 2 p. 30.6 mp. 4. Hidvéghi M. 2 p. 31.4 mp. 6000 m.: 1. Wazulek A. 8 p. 33.6 mp. 2. Stiepl A. 8 p. 37 mp. 3. Tastl A. 9 p. 11.5 mp. .4. Orczán M. 9 p. lb mp. BKE—KKE verseny 500 m.: 1. Blasejovszki EKE 48.8 mp. 2. Gaál Károly KKE 49.4 mp. 3. Eogschu'z BKE 49.5 mp. Gaál ideje uj román' rekord. 1500 m.: 1. Bogschütz EKE 2 p. S5.3 mp. 3. Lessl BKE 2 p. 39.8 mp. 3. Bihari BKE 2 p. 40 mp. 4. Papp László KKE 2 p. 44 mp., román rekord. 5000 m.: 1, Bogschütz BKE 9 p. 39.8 mp. 2. Bihari BKE 9 p. 39.8 mp. • Megjelent a világhírű amerikai iró Sherwood Anderson: Tar cimü megindító:',n szép regénye a 14 lejes könyvek sorozatában. Kaphatók a Keleti Újság kiadóhivatalában Cluj, Str. Baron L. Pop 5. Vidékieknek a pénz és 10 lej portó előzetes beküldése esetén azon­nal szállítjuk,