Kelet Magyarország, 2017. március (74. évfolyam, 51-76. szám)

2017-03-27 / 72. szám

2017. MÁRCIUS 27.. HÉTFŐ i 1 0 Sport KEHI Labdarúgás: NB m, Keleti csoport 24. forduló 1-2 (o-d Nyírbátor, 450 néző, v.: Lovas. Nyírbátor: Vasas G. - Szabó R., Sipos T. (Benkő B., a szü­netben), Kornutjak, Bagi Á., Müller Zs., Lakatos L, Kinczel (Reznek, 79.), Illés Gy. (Terdik, a szünetben), Roszel, Hornyák M. Játékos-edző: Ambrusz Árpád. Kazincbarcika: Somodi - Szemere, Kardos N„ Sigér Á. (Constantinescu, 30.), Kovács P. (Molnár M., 91.j, Buries, Süttő, Belényesi Cs„ Fekete T„ Bene A, (Faggyas, 80.), Farkas J. Edző: Koleszár György. Gól: Hornyák M. (62.), illetve Farkas J. (40. és 53.). Jó: Kornutjak, Müller Zs., Lakatos L, Homyák M., illetve Kardos N„ Buries, Süttő, Farkas J. (Tudósító: Bodnár Tibor) ___________ Ambrusz Árpád: - A Kazincbarcika nem véletlenül vezeti a bajnokságot, mert két helyzet­ből két gólt rúgott. Annak örülök, hogy a várható visszaesés pont az éllovas ellen következett be. nem pedig a számunkra fontosabb mérkőzéseken. __________ Koleszár György: - Ahogy várható volt, férfias, kemény küzdelmet vívtunk a Nyírbátorral, amely igazolta, nem véletlenül ért el remek eredményeket az elmúlt hetekben. Nagyon fontos győzelmet arattunk. Innen kevés csapat távozott és távozik majd három ponttal. További eredmények: DVSC-DEAC Íl-Újpest II0-0, Hajdúböszörmény-Saigótarján 0-3, Tálya-Monor 1-0, MTK ll-BKV Előre 3-3, ESMTK-Tiszaújváros 0-0, Putnok-Jászberény 1-2, REAC-Rákosmente KSK1-7, Hatvan-Diósgyőr II0-1. ____________________________ A bajnokság állása: 1. Kazincbarcika 24 17 2 5 59-25 53 2. Jászberény 24 13 8 3 47-25 47 3. Monor 24 13 5 6 37-25 44 4. Rákosmente KSK 24 12 5 7 54-33 41 5. MTK II 24 10 7 7 47-31 37 6.Tiszaújváros 24 10 7 7 30-23 37 7. Diósgyőr li 24 10 5 9 36-37 35 8.REAC 24 10 4 10 33-39 34 9. Salgótarján 24 9 7 8 40-28 34 10. Nyírbátor 24 9 7 8 40-31 34| 11. Tállya 24 9 6 9 38-46 33 12. DVSC-DEAC II 24 8 7 9 32-33 31 13.Putnok 24 8 6 10 29-36 30 14.ESMTK 24 7 8 9 22-32 29 15. BKV Előre 24 8 2 14 38-45 26 16. Hatvan 24 6 7 11 30-39 25 17. Hajdúböszörmény 24 6 5 13 27-45 23 18. Újpest II 24 1 2 21 18-84 5 Érdekes volt a befejezés... A hajrában két gólt is elvettek a nyírbátori csapattól, így az éllovas Kazincbarcika nyerte meg a rangadót. labdarúgás. Lendületesen kezdte az éllovas Kazincbar­cika elleni rangadóját a Nyír­bátori FC, amely már az első percben vezetést szerezhetett volna, de hiába állt a kapus­sal szemben Kinczel Ervin, a jobbszélső lövését védte So­modi Bence. Visszahozta a reményt Az első félórában fölényben játszott a Bátor, a tizenegy veretlenül megvívott meccs önbizalmával együtt szépen járatták a labdát, de jól zárt a vendégvédelem. Aztán feljavult az NB III. Keleti csoportjának éllova­sa, bár ettől még nem kel­lett volna megszereznie a vezetést, de a góllövőlistán előkelő helyen álló Farkas Já­nos villant egyet, és mutatós lövéssel lőtte ki a jobb felső sarkot. A második félidőben már a Nyírbátort támogat­ta a meg-megélénkülő szél, de egy védelmi megingás megint a barcikai csapatkapi­tányt büntette meg. Hornyák Marcell megugrása és higgadt befejezése visszahozta a ha­zai reményeket, a hajrában ellenfelét kapujához szegez­ve támadott az egyenlítésért a Bátor. Eseménydús hosszabbítás A rendes játékidő letelte előtt Roszel Róbert, a hosszabbítás utolsó pillanataiban pedig a szöglethez előrehúzódó ka­pus, Vasas Gergő talált be a barcikai kapuba, de a kapus támadása, illetve kezezés miatt a játékvezető nem adta meg a gólokat. Az első eset­ben nem volt igaza, így meg­szakadt a Nyírbátor veretlen­ségi sorozata. km A ráadásra bízták a Vásárhely elleni de minden jó, ha jó a vége Sokat érő pontmentés a mumussal szemben döntést, Simának indult, nagy csata lett belőle, de immár zsinórban nyol­cadszor nyert a Blue Sharks. kosárlabda. Könnyed dél­utáni programnak ígérkezett a Nyíregyháza Blue Sharks szombati bajnokija, amely az utolsó hazai volt az NB I. B csoport alapszakaszában - és mi lett belőle!? Alaposan bekezdtek a Kék Cápák, 23-6-ra vezettek, ami azt jelentette, hogy az egy­más elleni összevetésben is pillanatok alatt ledolgozták a hátrányt az idegenbeli mécs­esén összeszedett 15 pontos vereség után. Aztán szorgos munkával elkezdték ledol­gozni a hátrányt a vásárhe­lyiek, amiben főszerepet vál­lalt a nyíregyházi nevelésű Pavlovics Vük (19/6 pontjával a vendégek legeredménye­sebbje volt) és a rutinos irá­nyító, Szabó Péter (17). Már nem adták ki a kezükből A nagyszünetben már csak hét pont volt köztük, és a trip­lákat is egyre jobban végezték a vendégek, először a harma­dik negyed végén vezettek (68-70). Az utolsó etap egálról indult, és eleinte a Kék Cápák­nak kellett kapaszkodniuk. Bus Ivánnak a gólpasszal mel­lett a pontjaira is lehetett szá­mítani, Emani Gant is hozta a megszokott formáját, a győze­lemért már a házigazda táma­dott, az utolsó akciót azonban nem sikerült kosárral befejez­ni, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban eleinte a vá­sárhelyiek voltak lépéselőny­ben, de Czura Attila két sike­res hármassal visszavette a vezetést (90-89, 93-91), amit már nem adott ki a kezéből, és Nagy Krisztián büntetőivel a századik pont is megszüle­tett. Zsinórban nyolcadik győ­zelmét aratta a Blue Sharks, amely a harmadik helyre elő­relépve várja az utolsó fordu­lót. KM-BT Újabb izgalmas mécs­esén van túl a Nyíregy­házi TK, amely nagyot hajrázott a Kaposvár ellen. teke. Az újra a sérült Szlo- venszki Tibor nélkül játszó Nyíregyházi TK, szuperligás története során először le­győzte a tabellán mögötte álló Kaposvárt. Nem indult jól a meccs, Kastura Zsolt és Mogyorósi Péter is 0-2-re állt két szett után, ám előbbi megmentette az egyéni pon­tot. A középső sorban Finta Zoltán erődemonstrációt be­mutatva, mind a négy szettet elvitte ellenfelei elől (azért a többes szám, mert a kaposvá­riak cserével is próbálkoztak - hiába), Ráski Jánosnak vi­szont csak a szépségtapaszra futotta az utolsó pályán. így aztán 2-2-ről és 64 fás hazai előnyről indult az utolsó etap, amelyben az egy héttel koráb­bi meccs megmentéi, Hacker Dezső és Szegő Levente volt soron. A kaposváriak két embere viszont ellenállhatatlan volt, három-három pálya után eldőlt, hogy övék az egyé­ni pont, így a nyíregyháziak számára az időközben ösz- szegyűlt 14 fás hátrány le­dolgozása adta az esélyt a döntetlenre. A SalgÓzd elleni nem mindennapi bravúrokat is sikerült überelni, Hacke- rék a végén hét fás előnyre fordítottak, így a többletfáért járó két ponttal döntetlenre mentették a meccset. A mu­must tehát most sem sikerült legyőzni, de nem is olyan kis lépés, hogy megvan ellene az első pont, amivel gyakor­latilag már bennmaradó az NYTK. KM-BT NBIB: Keleti csoport Férfiak,21.forduló Nyíregyháza Blue Sharks-Vásárhelyl KS 101-96 (29-18,20-24,23-30,13-13,16-11)- hosszabbítás után Continental Aréna, 550 néző, v.: Bagi, Gaát I., Nagy V. Blue Sharks: Bus 1.21. Czura 20/9, Fa­zekas Cs. 11/6, Nagy K. 13/3, Gant 29. Csere: Sitku M„ Oláh Z. 7/3, Varga M. Edző: Siska János. Bus Iván (7) és Emani Gant (21) is sokat tettek a hazaiak győzelméért FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Szuperliga Nyíregyházi TK-KBzutasokl.MCMKkfWMáriTK 4-4(3291-3284) NYTK: Kastura Zs. 572 (1 pont), Mogyorósi 528, Finta 589 (1), Ráski J. 499, Szegő 540, Hacker 563. Ifi: 0-4 (992-1049). Labdarúgás Kelet Takarékmegyei I. osztály, 20. forduló Hallgatni arany, mert eltiltanák és nem jönnének edzésre... A balkányi Kállai Gábor kétszer is pontosan célzott, csapata pedig három ponttal távozott Ibránybót fotó: pusztai Sándor Tlszavasvári-Vásárosnamény 1-3 (0-0) Tiszavasvári, 120 néző, v.: Bíró Cs. Tlszavas- várl: Tóth N. - Szolyka T. (Nagy I.), Balogh N„ Csáki V. (Kántor Zs.), Cseh K„ Horváth N. (Lakatos Barna), Horváth M„ Orosz T. (Gyurján R.), Lakatos Bence, Gál N., Tudja D. Edző: Kiss Gábor. Vásárosnamény: Kardos Z. - Fejes J„ Nagy D„ Illés P., Danku J„ Mándi L, Balogh Gy„ Deskó D„ Bancsi G„ Lizák B. (Szeles L), Bíró J. Edző: Farkas Béla. Tava- szias időben nem várt hazai vereség. Gól: Nagy l„ illetve Illés P. 2 (mindkettő 11-esből), Bancsi G. Ifi: 3-2. ___________ Kiss Gábor - Nem szeretnék nyilatkozni, két okból sem. Az egyik, mert eltiltanának a kispadtól, másfelől nem biztos, hogy akkor a játékosok a héten jönnének edzésre... Farkas Béla: - Akartunk, fegyelmezetten játszottunk, a helyzeteink egy részét pedig Mándok, 200 néző, v.: Major 0. Mándok: Pécsi V. - Bodnár L„ Kovács l„ Hidi N„ Galambos L. (Katkó M.), Győri J. (Varga D.), Buda P. (Szabó I), Vezdel, Riasko, Velikij (Angyal A.), Csáki P. Edző: Danes Béla. Baktalórántháza: Tóth K. - Kántor F„ Pálfi l„ Kozma J. (Geda G.), Maries G„ Csordás G„ Rákóczi Zs„ Nagy T„ Sitku A. (Molnár L), Miskolai L„ Pénzes A. Edző: Illés László. Megérdemelt hazai győzelem. Gól: Riasko, Kovács I.. Csáki P„ illetve Kiállítva: Kántor F. (36. perc), Miskolci L (67. perc) Hl: 0-1. Danes Béla: - Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Az első félidővel kifejezetten elégedett voltam, a másodikkal már kevés­bé. Van hová fejlődnünk, de ma a három ■ pont megszerzése volt a legfontosabb. Illés László: - Sajnos, a mérkőzés elején bennmaradtunk az öltözőben, majd em­berhátrányban tisztességesen helytálltunk, amiből ennyire futotta. Egyebet most nem mondanék, bár lehetne... Tuzsér-Nagyecsed 0-1 (0-0) Tuzsér, 100 néző, v.: Tordai M. Tuzsér: Zán K. - Nagy K„ Iván A., Dolhai M„ Hriskevics, Setét R„ Bagoly Z., Soós T., Dallos L, Pálinkás T. (Lakatos B.), Veress L Játékos-edző: Gergely István. Nagyecsed: Makó R. - Zámbó K., Marinas (Adámszki R.), Homann R„ Bulyáki K. (Bodogán Z.), Bulyáki A. (Bornemisza L), Czifrák R., Dobos Z„ Somlyai G., Pócsi B., Sarkadi G. (Nyíri Gy.). Játékos-edző: Adámszki Róbert. Helyzetek nélkül hazai pályán sem lehet meccset nyer­ni... Gól: Bulyáki A. Kiállítva: Bagoly Z. (56. perc). Ifl: 6-3. (Tudósító: Lakatos Tibor) Gergely István: - Egygólos mérkőzésen a Nagyecsed szerezte azt a bizonyos egyet. A kiállítás dacára az utolsó félórában mindent megpróbáltunk, sajnos, nem sikerült egyen­líteni, attól tartok, nagyon fognak hiányozni ezek a pontok... ___ ________ Adámszki Róbert: - Semmi különös dolog nem történt, végre mindenki tette a dolgát és győztünk. Nyíigyutat-Sényő-Camlfex 0-5 (0-2) Nyirgyulaj, 150 néző, v.: Veres J. Nyfrgyulaj: Opre R. - Lovas N., Angyalos A., Tóth B., Orosz 0., Gózner K„ Sánta J. (Gömze A.), Siska G., Erdei Z., Oxi R. (Fekete G.), Török I. Edző: Lukács Tibor. Sényő: Jakocska Cs. - Fiumei V. (Fábri Z.), Bodó G„ Klepács K., Ács A., Toldi A. (Madzin I.), Makai I., Haburcsák B„ Phrakonkham (Ruska T.), Haburcsák K., Szűcs F. Edző: Ember Roland. A vendégcsapat megérdemelt sikert aratott még ilyen különbséggel is. Gól: Haburcsák B., Haburcsák K„ Madzin I., Ruska T„ Ács A. Kiállítva: Madzin 1.(90. perc). Ifi: 2-3. lukács Tibor - Gratulálok a vendégeknek! Ember Roland: - A csapat maximálisan azt tette és véghez is vitte, amit megbe­széltünk. Ennek volt köszönhető az első félidőben szerzett két gól, a szünet után a mezőnyben kiegyenlítetté vált a játék, ugyanakkor mivel az üres területeket pon­tosan játszottuk be, Így volt lehetőségünk az előny növelésére, a lehetőséggel pedig éltünk. Ibrány-Cetlspan-Balkány 0-4 (0-3) Ibrány, 300 néző, v.: Pethő P. Ibrány: Menyhárt N. - Berecki S., Esze B. (Boros M.), Hruska A., Kiss P.. Flavio, Engi D., Nagy N. (Dudás B.), Bertók 0., Vidoven M. (Csizmarik A.), Vinicius. Edző: Paulik István. Balkány: Hegyes B. - Lakatos T., Vass Z. (Buka B.), Kondor M. (Jakab R.) Hortó A., Szabó M. (Simon Sz.), Bogdanovics, Kállai G. (Borsi D.), Ohár R„ Lippai T., Iván Zs. (Szabó P.). Edző: Mirgai László. A kiállítás után sem adta fel a hazai csapat, ugyanakkor megérdemelten nyert a helyzeteivel jobban sáfárkodó, rutinosabb Balkány. Kiállítva: Hruska A. (33. perc). Gól: Kállai G. 2., Lippai T„ Iván Zs. Ifl: 4-3._________________ Paulik István: - Az első félidőben eldőlt a mérkőzés, a szünet után becsülettel küzdött a csapat. Gratulálok a Balkánynaki ______ Mirgai László: - Az első félidőben a viharos szélben sikerült jó százalékban kihasználni az adódó helyzeteket. A megnyugtató előny birtokában nagyon jó ütemben rúgtuk a negyedik gólt. viszont az Ibránynak is jár a dicséret, mert becsületesen küzdött. Rakamaz-Nagyhalász 1-0 (0-0) Rakamaz, 250 néző, v.: Kosztyu J. Raka- maz: Szobonya G. - Majoros A., Deme A., Gelsi L (Csomány ö.), Vencel L, Galambosi G., Gégény M.. Csáki J. (Anderka R.). Suskó A., Kóka R„ Tóth T. (Petruska A.). Edző: Madalina György. Nagyhalász: Gagyi S. - Simon D„ Tubuc T„ Nagy D. (Bognár A.), Ladányi D. (Bene L), Bartha Z„ Böszörmé­nyi D., Kató I., Hajzer L, Bene L, Verner M. (Gábor P.). Játékos-edző: Ludánszki István. A hazaiak az utolsó percben csikarták ki az értékes győzelmet. Gól: Petruska A. Hl: 0-1. Madalina György: - Nem emlékszem ha­sonlóra, amikor egy győztes mérkőzés után a csapatom játékát kell kritizáljam. Nagyon alacsony színvonalú meccs volt, helyzetek nélkül - nagy szerencsével nyertünk. _____ Ludánszki István: - Vereséget és győ­zelmet sem érdemeltünk ma. Talán jókor jön ez a pofon. Az első félidőben nem úgy futballüztunk, hogy mellénk pártoljon a szerencse. ________________________ A Mátészalkai MTK-Fehérgyarmat mérkő­zést április 26-án játsszák. ____________ Szabadnapos: Gyulaháza. A bajnokság állása: 1. Balkány 18 13 5­54-14 44 2. Nagyecsed 18 10 2 6 32-25 32 3. Tiszavasvári 19 9 5 5 27-26 32 4. Nagyhalász 18 8 6 4 28-13 30 5. Rakamaz 17 8 5 4 29-15 29 6. Nyirgyulaj 19 8 4 7 36-34 28 7. Fehérgyarmat 18 7 4 7 26-27 25 8. Baktalórántháza 19 7 4 8 27-37 25 9. Sényő 18 6 5 7 33-33 23 10. Ibrány 18 6 2 10 29-43 20 11. Tuzsér 17 5 4 8 22-25 19 12. Mándok 18 5 4 9 21-31 19 13. Vásárosnamény 18 5 2 11 40-55 17 14. Mátészalka 17 4 5 8 19-23 17 15. Gyulaháza 18 3 5 10 25-47 14 A Szakoly visszalépett.