Kelet Magyarország, 2017. március (74. évfolyam, 51-76. szám)

2017-03-27 / 72. szám

2017. MÁRCIUS 27., HÉTFŐ KELET Kozmetikáztak a különbségen kézilabda. Bár továbbra is csak egy győzelemnél tart a Nyírbátor NB I. B-s férfi kézi­labdacsapata, a tartását nem vesztette el. Az is igaz, a Tö­rökszentmiklósi Székács el­leni mérkőzés gyakorlatilag már az első félidőben eldőlt: a házigazda védekezése ugyan­is nem állt össze, ezt pedig ki­használta a látogató. A szünet után jelentősen feljavult a hazaiak támadójá­téka, amit alátámaszt, hogy négy góllal megnyerték eme szakaszt, így sikerült kozme­tikázni a különbségen. KM Kézilabda: NB I. B, férfi Nyírbátor, 70 néző, v.: Murvai-Buzogány, Szilvási G. Nyírbátor Egri Gy. - Albea B. 1, Kiss 1.5, Leiter 1.1, Kovács Zs. 2, Pál T. 4, Csuzda M. 4. Csere: Nagy T. (kapus), Deme Gy., Láng M., Járosi A, 3, Csonka P. 1. Játékos-edző: Kovács László. Kiállítások: G, illetve 6 perc. Hétméteresek: 1/0, illetve 2/2. Junior 32-29. Járosi Attila próbálja áthámozni magát ellenfelén FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR A védekezés, mint nyerő fegyver Újabb közvetlen rivá­lisát győzte le a kis- várdai csapat, amely három forduló óta veretlen. KÉZILABDA. Különbségében nem, a játék képe alapján azonban magabiztosabban nyerte meg a Mosonmagya­róvár elleni pénteki bajno­kiját (23-18) a Kisvárda Mas­ter Good SE, mint előzőleg a Kispest ellenit (29-22). Az NB I-es női csapat újabb közvetlen riválisát győzte le, immár három mérkőzés óta veretlen, és elmozdult a kieső helyről. Semmit nem von le- Az elején érződött, hogy mindkét csapat számára nagy a tét, hiszen alig született gól - emlékezett a történtek­re Dévényi János, a várdaiak edzője. - Már az Érd ellen is igazán jól működött a véde­kezésünk, akkor ugye húsz gólt kaptunk, most mindösz- sze tizennyolcat. Ami viszont probléma, hogy volt tizen­Hangsúlyo- zom, hogy et­től pontosabb játékra lesz szükségünk. DÉVÉNYI JÁNOS négy technikai hibánk és hét kihagyott ziccerünk. Tudjuk, hogy a Mosonmagyaróvár kissé tartalékosán érkezett hozzánk, de ez semmit nem von le az érdemünkből, hogy nagyon fontos két pontot sze­reztünk, és az egymás elleni eredményben is ellenfelünk fölé kerekedtünk. Eljutott odáig a kisvárdai csapat, hogy a kulcsemberek is pihenőt kaphatnak a mér­kőzés egyes időszakában, hi­szen bő a keret, így frissebbek a játékosok a meccs hajrájá­ban.- Egyszer elhúztunk nyolc góllal, de jött egy holtpon­tunk, amikor az ellenfél fel­zárkózott négy találatnyira- fogalmazott Dévényi János.- Ekkor fontos volt, hogy Júlia Kucherova gólpasszal szállt be a játékba és Marija Gedroit szintén lőtt egy nagyon fon­tos gólt. Ők egy kis frisses­séget hoztak a játékunkba, a végén pedig pihentebben térhettek vissza a pályára a kulcsemberek. Ez sem lesz egyszerű A kisvárdai szakvezető már némileg előre tekintett, hét közben ugyanis újabb fela­dat, ezúttal idegenbeli fellé­pés vár a gárdára. Mégpedig a hetedik helyen tanyázó Álba Fehérvár otthonában, ami ugyancsak nem ígérkezik Jól működött a jobb szárny, a születésnapját ünneplő Marina Dmitrovics és Orbán Adrienn is eredményesen játSZOtt FOTÓK: PUSZTAI SÁNDOR egyszerűnek. Persze, melyik meccs az?- Hangsúlyozom, hogy et­től pontosabb játékra lesz szükségünk, de az is igaz, hogy Samira Rocha betegsége miatt csak a mérkőzést meg­előző napon jött ki a kórház­ból, és ez látszott is a játékán. A helyzetkihasználás terén szerdán Fehérváron ennél több kell, ha jó eredményt akarunk elérni - szögezte le Dévényi János. km-bt : sport.szon.hu Sport. A régió és nagyvilág sportja NB I: Női A17. forduló eredményei: Kisvárda Master Good SE-Mosonmagyaróvár 23-18, DVSC- Kispest NKK 41-22, Békéscsaba-Budaörs 25-32, Dunaújváros-Siófok 35-21, Vác-Alba Fehérvár 31-18, Ferencváros-Érd 31-25, MTK-Győr 22-27, ____________________ A bajnokság állása: l.Győr 18 17 1 595-383 35 2. Ferencváros 17 14 1 2 549-410 29 3. Érd 17 12 2 3 469-423 26 4. Dunaújváros 17 11 i 5 499-423 23 5. Vác 17 11 i 5 488-436 23 6. Debrecen 17 8 3 6 467-433 19 7. Álba Fehérvár 17 8­9 451-450 16 8. Siófok 17 6 1 10 477-472 13 9.MTK 17 6 1 10 421-503 13 10. Budaörs 18 5 2 11 456-536 12 11. Kisvárda 17 4 2 11 411-458 10 12. Békéscsaba 17 3 3 11 398-461 9 13. Mosonmagyaróvár 17 4 1 12 400-467 9 14. Kispest 17 1 1 15 418-644 3 Nem tudtak élni a lehetőségekkel volna a Tiszavasvari... Varga László (pirosban) ötször volt eredményes A vendégeknek az utol­só pillanatig volt esé­lyük a pontszerzésre. kézilabda. A Tiszavasvári NB I. B-s férfi kézilabdacsapata szoros mérkőzésen szenvedett vereséget a Mizse KC otthoná­ban. Noha a vendégek hamar hátrányba kerültek, gyorsan magukhoz tértek, negyedóra elteltével fordítottak és két góllal vezettek (6-8). A folyta­tásban felzárkózott a házigaz­da, így a második félidő nyilt csatát sejtetett. Bár a szünet után ismét kissé beragadt a látogatók szekere, a második játékrész derekán sikerült egyenlítem (18-18). A hajrában sem tudott jelentősen elhúzni a Mizse, az utolsó két percben pedig emberelőnyben játszhatott a Vasvári. Ekkor csupán két gól volt a különbség, de hét­méterest hibázott Molnár Fe­renc együttese, ami végzetes hibának bizonyult, elúszott a pontszerzés esélye. Holott a nagyot küzdő szabolcsiak többet érdemeltek volna, km Kézilabda: NB I. B., férfi Lajosmizse, 100 néző, v.: Felhő F„ Öcsi T. Tiszavasvári: Tóth M. - Benyusz K„ Danes M. 5, Dobos B. 4, Nagy Á. 1/1, Csontos M. 6, Feind Z. I. Csere: Bagi I., Boczák K. (kapusok), Kovács Á. 4/1, Mezei L 5, Kovács L, Kiss K„ Nácsa B., Hangyel N., Balázs M. Edző: Molnár Ferenc. Kiállítások: 12, illetve 6 perc. Hétméteresek: 1/0, Illetve 4/2. Junior 28-40. Nyerhető meccset bu­kott el a Nyíregyházi SN Szegeden. kézilabda. Előjelnek nem volt rossz, hogy Pánczél Zoltán ismét játékra jelentkezett a Nyíregyházi SN második vo­nalbeli férfi kézilabdázóinál. Vasárnap Szegeden vizitált a tabella harmadik helyén álló nyíregyházi alakulat, hogy a Tisza-partiak U23-as csapata ellen szerezze meg mindkét pontot. Erre nagy esélye volt a vendégeknek, hiszen a haj­ráig kiegyenlített volt a játék. Az első játékrészben hol a hazaiak vezettek, hol pedig a nyírségiek, így aztán döntet­lennel vonultak szünetre a fe­lek. A második félidőben sem változott nagyot a játék képe, és inkább a vendégeknek állt a zászló. Öt és fél perc volt hátra, 27-26-ra vezettek a nyíregy­háziak, amikor időt kértek. Nyugodtan kell játszani, csak a biztosat elvállalni és agresz- szívan védekezni - így sum­mázható az, ami elhangzott. Erre mi történt? Labdaeladás, két perces kiállítás, a szegedi­ek pedig kíméletlenül kihasz­nálták a hibákat, fordítottak és nyertek. A nyíregyháziak veresége azért is fájó, mert ezt a mér­kőzést többször eldönthették volna a maguk javára, ám nem tették. Ezzel a korábban biztos harmadik hely veszélybe ke­rült, hiszen a szegediek már csak egy pontra vannak a nyír­egyháziaktól. km-ml Kézilabda: NB I. B., férfi Szeged, 200 néző, v.: Babicz, Haskó. Nyíregyházi SN: Gadnai - Nagy Cs., Kurbety 3, Sándor 5, Varga L 5, Kaplonyi 1, Vasas 2. Csere: Oláh (kapus), Illés 6, Erdős 4/1, Pánczél, Urbán 1. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 1/1. Premier 2017. április 5: S? .íw- 1 is óra ^'Nyíregyháza, Nemzetközi Ci bujtosi park Fesztivál a Kelettel Valassza On is a Keletet! Használja ki előfizetői kedvezményeinket! Kedves előfizetőinki Szeretettel meghívjuk Önöket az újra Nyíregyházán vendégszereplő Magyar Nemzeti Cirkusz leg- T^ újabb előadásaira, a Richter Nemzetközi Cirkusz Fesztivál grandiózus műsorára 2017. április S. és április 9. között a bujtosi parkba. Az előadás kezdete hétköznap 18.00 óra, szombaton 15.00 és 18.00 óra, vasárnap 11.00 és 15.00 óra. Legyen ott az F* ^ előadásokon a Kelettel! A Kelet előfizetőjeként Önök a két főre szóló belépőjegyeiket az április 5-ei, 18.00 órakor kezdődő [ | _| előadásra 4500 Ft helyett -1500 Ft kedvezménnyel - 3000 Ft-ért, 1 főre szóló belépőjegyeiket 3000 Ft helyett - 1000 Ft kedvezménnyel - 2000 Ft-ért vásárolhatják meg munkanapokon 8.00 órától 15.00 óráig a Kelet szerkesztőségé- | \ ^ ben (Nyíregyháza, Dózsa György u. 4-6.). Figyelem! A kedvezményes árú belépőjegyek korlátozott darabszámban kaphatók! BS © o LIT kelet.hu DIESEL SZERVIZ a a JNJEKTORBEVIZSGALAS,-JAVÍTÁS VILAGSZÍNVONALŰ^VIZSGÁLÓfADDAL Tehergépjármű, haszongépjármű, mezőgazdasági és építőipari munkagép-adagolók, befecskendezők, elektromos vezérlésű injektorok j avítása hí) BOSCH DENSO Vállaljuk dieselmotorok javítását, felújítását, ki-be szereléssel, anyagellátással, komplett gépi munkával, teljes körű garanciavállalással. JÓL KÉPZETT SZAKEMBEREINKKEL VÁRJUK TISZTELT ÜGYFELEINK MEGRENDELÉSÉT! Bővebb információ: www.nehezgep.hu Nyírség Nehézgép 93’Bt. Nyíregyháza, Bokréta u. 23. Tel.: 06-42/462-388,06-42/314-916, 30/9251-564,30/236-5758, E-mail: szerviz@nehezgep.hu, www.nehezgep.hu HIRDETÉS- <