Kelet Magyarország, 2016. augusztus (73. évfolyam, 179-204. szám)

2016-08-29 / 202. szám

2016. AUGUSZTUS 29.. HÉTFŐ A hetedik hely is csodás, néhány hónapja nem hittük volna, hogy ilyen hétvégénk le­het Spában. " ' Fernando Alonso Hamilton mellől rajtolva végül a hetedik helyen ért célba a McLaren-Hondával. m Újabb világcsúcsot ért el Ani­ta Wlodarczyk női kalapács- vetésben: a lengyelek riói olimpiai bajnoka 82,98 méte­rig repítette a dobóeszközt a vasárnapi varsói versenyen. Wlodarczyk, aki nyert már vb-t is, a nemrég zárult nyári játékokon ugyancsak világre­korddal diadalmaskodott: au­gusztus 15-én 82,29 méterrel lett ötkarikás aranyérmes. A 31 éves nehézatléta Rióban is sa­ját rekordját javította tovább. Kiss büntetések után harmadik autósport. A címvédő Kiss Norbert harmadik lett a kami- on-Európa-bajnokság magyar- országi állomásának negyedik futamán vasárnap a Hungaro- ringen, miután a verseny után az első két helyen célba ért pi­lótát megbüntették. A futamot a német Gerd Körber nyerte Ryan Smith, a magyar Oxxo Energy Truck Race Team brit versenyzője előtt, ám utóbb mindketten 30 másodper­ces büntetést kaptak, mivel a startnál átlépték a megenge­dett sebességet. Tanítanivaló kontrafutball A Kisvárda fölényben játszott, de a Békéscsa­ba szerezte a gólokat a vasárnapi NBII-es bajnokin. labdarúgás. Ribánszki Lász­ló - Bagi István. Ha tavasszal nem is rendre így kezdődött a Kisvárda Master Good ösz- szeállítása, ahogy vasárnap a Békéscsabáé, de mindkét futballista a Várkertben szere­pelt az elmúlt fél évben. Most egy meccs erejéig tértek visz- sza oda, ahol a várdaiak rossz vendéglátók akartak lenni, és győzelemre készültek, a szer­dai Puskás Akadémia 5-0-val a kiesés után kábulatból a je­lek szerint már ocsúdó béké­siek ellen. A hétközi eredmény óvatos­ságra intette a hazaiakat, nem rontottak ellenfelüknek, ne­hogy teret adjanak a csabaiak­nak kedvező kontrajátéknak. Bosszankodás után gól Aztán mégis egy rajtaütéssze­rű támadásból szereztek ve­zetést a vendégek, és bár már az egykori csabai legendás játékos és edző, a vencsellői származású Pásztor József a lelátón éppen amiatt bosszan­kodott, hogy Juhász György rosszul vette át a labdát, a vendégek csapatkapitánya megmentette a helyzetet, beadásából pedig a Bököny­höz kötődő Urbin Péter pazar mozdulattal szerzett vezetést. Ha addig nem akart fut­ballozni a Békéscsaba, el le­het képzelni, a gól után még mennyivel passzívabb lett a vendégcsapat. Egy-egy be­adás és távoli lövés ugyan teremtett némi veszélyt Ri­bánszki kapuja előtt, majd Miroszlav Grumics kényszerű lecserélése után a bal szél­re átkerült Cseri Tamásnak akadtak megugrásai, de mire belelendült volna, jött a szü­net. A második félidőre úgy jött ki a Várda, hogy érezhe­tő volt a szándéka, mielőbb egyenlíteni. Szabó Péternek volt is egy ígéretes lövése, az Jegyzőkönyv, események, nyilatkozatok MtMW >1912 Előre ■ (Szalai D„ Punyi). Kisvárda: Ivancsics A - Vári B., Fodor F„ Vermes (Minczér, 83.), Talabér - Lucas, Erős G. - Cseri T, Grumics (Szabó P, 31), Fodor A.- Rajai. Szakmai igazgató: Révész Attila. Békéscsaba: Ribánszki- Bagi I., Kelemen D., Szélpál N., Fabio - Viaián (Spitzmüller, 62.)- Szalai D., Nagy I., Birtalan B„ Juhász Gy. (Bényei, a szünetben) - Urbin (Gránia, 66.).. Megbízott edző: Boér Gábor. Got: Urbin (0-1) a 23., Szalai D. (0-2) a 49. percben __________ 23. perc: gyors vendégakció végén Juhász György baloldali beadása után Talabér elcsúszott, Urbin pedig félfordulattal, 10 méterről ballal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 0-1. 49. perc: Birtalan Botond lódult meg középen, jobbra tolta a labdát Szalai Dániel elé, és ő 12 méterről Ivancsics felett jobb külsővel a sarokba emelte. I Révész Attila: - Egész mérkőzés alatt érződött a tompaságunk, próbáltunk kezdeményezni, de ezen a napon semmi sem sikerült. Nem tudtuk áttörni a Békéscsaba masszív védelmi vonalát, Így ellenfelünk győzelme megérdemelt_______________________________________ Boér Gábor - Szervezett játékból szereztünk vezetést, majd a második félidőben úgy játszottuk, ahogy az előnyben lévő csapat­nak kell. Az utóbbi két meccsünkön az osztály két legjobb csapatát győztük le, ráadásul kapott gól nélkül. azt követő szögletből pedig növelte előnyét a Csaba. Ki­következtethető, hogy újabb kontratámadásból... A helyzet annyiban ismerős volt, hogy két hete a Puskás Akadémia is vezetett 2-0-ra a Várkertben, de most lényegesen kevesebb idő maradt az egyenlítésre, mint akkor. Mozgásban a tabella Hogy minél gyorsabban csök­kenjen a hátrány, Vári Bar­nabást is előrerendelték a védelemből a csatársorba, de hiábavaló volt minden törek­vés, a hazaiakban nem volt meg az az erő, frissesség és elszántság, ami elegendő lett volna a pontmentéshez. Ha pedig áthámozták magukat a kettős védelmi vonalon, ak­kor mindig volt egy blokkoló csabai láb. így aztán megint kiderült, jelenlegi állapotában még mozgásban van az NB Il-es tabella, a Békéscsaba jobb csapat annál, amit eddig nyúj­tott. És minden bizonnyal Kis­várda is annál, ahogyan ezút­tal teljesített. km-bt Kiköszörülték a csorbát r' JjjgÉÉf 1 Dragoner fejese három pontot ért A szokásoknak megfe- leiden ismét egy gólt szerzett, és így nyert a tabella élére ugró Spar- W tacus. labdarúgás. Az egykoron ní­vósa focit is megélt Dorogon vendégeskedett vasárnap este a Szpari. Az NB Il-es focibaj­nokság hetedik körére Mátyus János változtatott párat a szer­dai, hazai fiaskón szerepelt kezdőn. Az első helyzet ugyan a dorogiak előtt adódott, aztán a hazai kapu előtt is volt lehe­tőség a gólszerzésre. Az első félidő iramára nem lehetett panasz, egyedül a gól hiány­zott. A második félidő ven­déglehetőséggel indult, egyre inkább mezőnyfölénybe kerül­tek a nyírségiek, a házigazda visszaállt a kontrajátékra. Két szünet jön A hajrához közeledve aztán örömmámorban úszott a mintegy harminc Szpari-szur- koló, hiszen a fiatal Dragoner Filip fejese után a labda a ka­pufáról pattan a gólvonalon túlra. Az utolsó percekben akár növelhette volna előnyét a Spartacus, ám Ur László fölé fejelt. A hazaiak végső esélye egy szabadrúgás volt, ám Meggyes Zoltán mintegy húsz méterről fölé csavarta a labdát. Úgy néz ki, ebben a bajnok­ságban sok váratlan eredmény fog születni, ennek tükrében igen értékes győzelemmel térhetett haza a Spartacus. A meccs aligha került be a sze­zon legjobb találkozói közé, de ezt most aligha bánják a nyír­egyháziak. A három pont a tar­solyban van, és ez a legfonto­sabb. Ráadásul a tabella élére is ugrott a Szpari. És legalább két hétig ott is marad, mert a másodosztályban legközelebb szeptember tizenegyedikén rendeznek bajnokit km-ml Jegyzőkönyv, események, nyilatkozatok Dorogi FC-Nyíregyháza Spartacus 0-1 (0-0) Dorog, Buzánszky Jenő stadion, 896 néző, v.: Bölcske (Horváth, Bertalan). Dorog: Szemerédi- Fürjes, Berkó, Bora, Fekecs - Kovács I. - Grabant B„ Mészáros Á. (Sitku, 80.), Medgyes, Hártyán (lcsó, 54.) - PerovicsfVíghÁ., 54.). Vezetőedző: Németh Szabolcs Spartacus: Hermány - Szokol, Dvorschák, Rubus, Barna Sz. (Dragóner F., a szünetben)- Tamási Zs„ Holdampf - Tisza, Rudolf (Ur, 82.), Pálinkás - Pötöskei P. (Harsányi Z„ 67.). Vezetőedző: Mátyus János. ______________________________________________________________________________ Gól: Dragóner F. (0-1) a76. percben 76. perc: Tisza Tibor ívelt a kapu elé egy szabadrúgást, Dragóner Filip nyolcméteres fejese után a labda a kapufáról pattant a hálóba. 0-1. Németh Szabolcs: - Büszke vagyok a csapatomra. Méltó ellenfelei voltunk a nagy álmokat szövögető ellenfelünknek. A jövőben sokat profitálhatunk ebből a mérkőzésből. Bebizonyí­tottuk, hogy nem kell senkitől sem félnünk. ___________________________________________________________ Mátyus János: - Nagy fegyverténynek tartom, hogy a szerdai, Kozármisleny elleni négy-nul­lás vereségünk után talpra álltunk, és a remekül játszó Dorog otthonában diadalmaskodtunk. Most győztes gólt hozott a hosszabbítás Az NBIII-as nyírbátori futballisták második hazai mérkőzésüket is megnyerték. labdarúgás. Hatalmas mér­kőzést hozott a nyírbátoriak szombati NB III-as bajnokija, kifejezetten élvezetes küz­delemmel és nagy irammal. Szemfüles góllal korán veze­téshez jutott a hazai csapat, majd a vendégek véleményes tizenegyes után egyenlítettek. A második félidőben Illés Gyula szabadrúgásgóljával ke­rült újra előnybe a Nyírbátor. A hajrá kezdetén mérkőzéslab­dát hagyott kihasználatlanul a házigazda, a ziccer kimaradt, és ahogy az lenni szokott, a kontratámadás végén egyenlí­tett a BKV. A hátralévő időben mindent egy lapra feltéve ro­hamozott az NYFC, a hosszab­bításban egy szögletet követő­en Hornyák Marcell 3 méterről a kapuba préselte a labdát. Ez a szív diadala volt! KM Szabó Roland szemfüles góljával először szerzett vezetést a Bátor Jegyzőkönyv FC-BKV Előre 3-2 (1-1) Nyírbátor, 300 néző, v.: Kátai. Nyírbátor Vasas G. - Bemáth M., Benkő B., Ambrusz, Boros D., Müller, Illés (Terdik, 71.), Szabó R„ Reznek (Lipcsei M., 65.), Török I. (Nagy D„ 80.), Hornyák. Edző: Márton István. BKV Előre: Kara - Csikortás, Girán, Sebők I., Németh Á. (Kocsi, 70.), Sólymos, Csepregi (Kálmán Zs., 78.), Ádám E., Marczinka (Csanálosi, 62.), Erős R„ Miklósvári. Edző: Batári Csaba. Gól: Szabó R. (12.), Illés Gy. (56.), Hornyák (93.), illetve Csikortás (11-es­ből, 25.), Sólymos (86.). Jó: Bemáth M„ Benkő B„ Ambrusz, Illés Gy., Hornyák, illetve Csikortás, Sólymos, Miklósvári. (Tudósító: Balta István) ________________ Márton István: - Nagyon nehéz volt feltör­ni az ellenfél zárt védekezését, kettő-egy után lehetőségünk nyílt a biztos győzelem megszerzésére, de az egyenlítést követően is végig hittünk a sikerben. ______________ Batári Csaba: - Két hasonló képességű csapat nagy iramú játékából a győzelmet jobban akaró csapat megérdemelten nyert. Lucas (11) és Bagi István küzdelme a labdáért, a meccs végén a fehér mezes békéscsabaiak örülhettek FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Labdarúgás: NB II. 7. forduló Soroksár SC-FC Csákvár 5-0 (3-0) Balmazújváros-ZTE FC 0-0 Budaörs-Vác FC 0-0 Kozármisleny-Soproni VSE 2-1 (1-1) Ceglédi VSE-Mosonmagyaróvár 3-2 (1-0) Szolnoki MÁV FC-Cigánd 0-0 Szeged 2011-BFC Siófok 1-0 (0-0) Puskás Akadémia FC-SZE0L SC 3-1 (2-1) 1. Nyíregyháza Spartacus 7 4 2 1 5-5 14 2. Balmazújváros 7 4 1 2 9-6 13 3. Szeged 7 3 2 2 11-4 11 4. Kisvárda Mater Good 7 3 2 2 12-8 11 5. Soroksár 7 3 2 2 11-10 11 6. Puskás Akadémia 7 3 2 2 16-17 11 7. Csákvár 7 3 2 2 7-11 11 8. Cegléd 6 3 1 2 10-7 10 9. Soproni VSE 7 3 1 3 10-8 10 10. Vác 7 3 1 3 7-6 10 11. Szolnok 7 3 1 3 10-10 10 12. Kozármisleny 7 3 1 3 9-9 10 13. Dorog 7 3 1 3 9-9 10 14. Siófok 7 3­4 8-10 9 15. SZEOLSC 7 3­4 6-9 9 16. Zalaegerszeg 6 2 3 1 9-5 9 17. Békéscsaba 7 2 1 4 8-8 7 18. Budaörs 7 2 1 4 5-6 7 19. Mosonmagyaróvári TE 7 1 2 4 7-10 5 20. Cigánd SE 7 1 2 4 4-15 5 Rosberg győzelme és Hamilton diadala forma-1. Nico Rosberg a papír­formának megfelelően köny- nyedén megnyerte az Fl-es Belga Nagydíjat, amelyen Da­niel Ricciardo lett a második, az utolsó sorból induló Lewis Hamilton pedig a harmadik. Hamilton így megőrizhetett 9 pontot a vb-pontversenybeli előnyéből. nso.hu Labdarúgás NB HL, Keleti-csoport, 4. forduló További eredmények: Hajdúböszörmény-Jászberény 1-0, Hatvan-Monor 2-2, Kazincbar- cika-Rákosmente KSK 3-1, REAC-Salgótarján 0-3, Tállya-Újpest II7-2, ESMTK-Diósgyőr II, 0-0, DVSC-DEAC-Putnok 1-1, MTK ll-Tiszaújváros 2-0 1. Kazincbarcika 4 3 _ 1 7-4 9 2, Tiszaújváros 4 3­1 6-4 9 3. Putnok 4 2 2­9-5 8 4. Rákosmente KSK 4 2 1 1 13-7 7 5. Nyírbátor 4 2 1 1 9-4 7 6. Salgótarján 4 2 1 1 8-3 7 7. MTK II 4 2 1 1 7-3 7 8. Monor 4 2 1 1 7-5 7 9. Hajdúböszörmény 4 2 1 1 4-5 7 10. Jászberény^ 4 1 2 1 6-1 5 11. Diósgyőr II 4 1 2 1 5-7 5 12. REAC 4 1 1 2 6-7 4 13. Tállya 4 1 1 2 9-11 4 14. Hatvan 4 1 1 2 7-10 4 15. ESMTK 4 1 1 2 1-4 4 16. BKV Előre 4 1­3 6-13 3 17. DVSC-DEAC 4­2 2 6-8 2 18. Újpest II 4 ~­4 5-19 0 t