Kelet Magyarország, 2016. augusztus (73. évfolyam, 179-204. szám)

2016-08-29 / 202. szám

2016.AUGUSZTUS 29.. HÉTFŐ Sport KELET mm Nincs vége Marci küldetésének, sőt... Teljesült a nagy álom, Fucsovics Márton főtáblás meccset játszhat a US Openen fotó: magán archívum A főtáblára jutás kihar­colása után hétfőn ko­rábbi top tízes spanyol­lal játszik a nyíregyházi teniszező. tenisz. Szemben az eddigi tizenöt próbálkozással, Fu­csovics Márton (156. a világ- ranglistán) számára a selej­tezők után nem ért véget az aktuális Grand Slam verseny. Sőt! Most kezdődik igazán! Marci láthatja, érezheti a kü­lönbséget, hogy mit jelent a küszöb előtt toporogni, il­Legutóbb 2013 májusában, a párizsi Roland Garroson játsz­hatott magyar férfi teniszező Grand Slam-mérkőzést. Akkor Fucsovics Márton jelenlegi edzője, Sávolt Attila volt érintett. A korábbi nyolc­letve átlépni azon. Most át­lépte, a három, sikerrel vett kvalifikációs mérkőzésnek köszönhetően hétfőn meg­kezdheti szereplését az ame­rikai nyílt teniszbajnokság, a US Open főtábláján, a New York-i Fushing Meadows-ban, a USTA Billie Jean King Natio­nal Tennis Centerben. Neves ellenfél Igen, hétfőn, hiszen a selej­tezők - magyar idő szerint - péntek késő esti zárulta után azonnal elkészítették a sorso­lást, másnap pedig a menet­szoros GS-főtáblás játékos kétszer szerepelt a US Open legjobbjai között is, de New Yorkban legutóbb 1984-ben tudott meccset nyerni magyar férfi, akkor Taróczy Balázs ju­tott el a második fordulóig. rendet is. Előbb az derült ki, hogy Marci nevét a spanyol Nicolas Almagro (46.) mel­lé húzták, majd az is, hogy a főtábla programjának első napján, már hétfőn megmér­kőznek egymással, a 15-ös pá­lyán, a ll (magyar idő szerint 17) órakor kezdődő program második mérkőzésén, vagyis várhatóan itthoni idő szerint este hét körül. A 31 éves, murciai születé­sű Almagro kilencedszer vesz részt a US Openen, legjobb eredményét 2012-ben érte el, amikor nyolcaddöntőt játsz­hatott. Öt évvel ezelőtt top tízes játékos volt, akkor a ki­lencedik helyen is jegyezték az ATP-rangsorban. Rutin, ranglistahelyezés és eddigi eredményei alap­ján egyértelműen Almagro a mérkőzés favoritja, de még­sem olyan ellenfelet kapott Marci, aki ellen teljesen esély­telen. A spanyolról úgy írnak a teniszfórumokon, mint aki képes egy-egy játékon, szet­ten és meccsen belül is hul­lámzóan teljesíteni, egy-egy nyerő ütéssel ki lehet őt hozni a sodrából, és olykor önmagát is képes legyőzni. Még egy győzelem belefér... Arról nem beszélve, hogy nem is olyan régen, a spa­nyolországi Segoviában volt egy verseny, ahol Marci job­ban szerepelt, mint az ott első helyen kiemelt spanyol: Fu­csovics elődöntőt játszhatott, Almagro pedig már a negyed­döntőben búcsúzott...- Persze, nagyon örülök a főtáblának, hiszen ezért dol­goztam gyerekkorom óta, de ezzel nem ért véget a kül­detésem - nyilatkozta még a pénteki győzelmet követően Fucsovics Márton. - Készü­lünk tovább, ha esély adódik az újabb győzelemre, azzal élni szeretnék. Előrelátóak voltunk, eredetileg is szep­tember negyedikéig foglaltuk le a szállodai szobát, úgyhogy még egy-két győzelem bele­fér, de ha hosszabbítani kell, azt is meg tudjuk oldani... Azt hiszem, a selejtezőben jó for­mában játszottam, az utolsó meccsemen igyekeztem ki­zárni, hogy mekkora is a tét, és ez egész jól sikerült. Innentől kezdve pedig jö­het a felszabadult örömte­nisz. A bravúr pedig nagyon jól fizetne, a világranglistán éppúgy, mint a bankszám­lán... KM-BT Tizenhárom hosszú év Labdarúgás: Kelet Takarék megyei L osztály, 3. forduló Vásárosnamény-lbrány 4-3 (3-2) Vásárosnamény, 200 néző, v.: Homonnai. Vásárosnamény: Csordás A. - Illés P., Fejes J., Balogh T„ Mándi L. (Deskó D.), Sebestyén G. (Peregrin R.), Bancsi G., Lizák B., Bicskó G. (Varga I), Danku L, Biró J. (Balázs G.). Edző: Tivadar András. Ibrány: Tóth N. - Csizmánk Á., Esze B., Erdős B., Dudás B., Németh Gy. (Flavio), Boros M. (Menyhárt N.), Engi D„ Szabó M. (Kiss P), Nagy N., Bertók D. Edző: Magyar Balázs. Az első félidőben a hazaiak eldönthették volna a mérkőzést, a végén viszont meg kellett szenvedniük a győzelemért. Gól: Mándi L 3 (mindhárom 11-esből), Bancsi G., illetve Nagy R., Flavio, Kiss P Kiállítva: Illés P. (68. perc), illetve Engi D. (79. perc), Erdős B. (87. perc), Ifi: 2-7. Tivadar András: - Szeretnék gratulálni a csapatnak az első győzelemhez. Köszönet jár a szurkolóknak, hogy biztatásukkal lelket öntöttek a csapatba. ____________________________ Magyar Balázs: - Nem ajánlom senkinek ezt a szakmát... Remekül játszott a csapat, de három ellenünk megítélt tizenegyes mi- att továbbra sem tudtunk pontot szerezni. Baktaiórántháza-Mátészalkai MTK 0-1 (0-0) Baktalórántháza, 200 néző, v.: Kosztyu. Baktalórántháza: Tóth K. - Csordás G., Kántor F„ Lakatos l„ Pálfi I., Sitku Á„ Balogh P (Illés L), Rákóczi Zs., Miskolczi L, Murguly Cs. (Szabó R.), Maries G. Játékos-edző: Illés László. Mátészalka: Pindzsula P. - Botos D. (Horváth Á.), Robas, Jeddi B„ Magyari M., Botos A., Sándor D., Stef, Szathmári D. (Kiss R.), Szathmári S. (Lyáh A.), Dascal (Batizi-Pócsi N.). Edző: Siska Attila. Fáradt játékot, eseménytelen első félidőt követően tipikusan egygólos mérkőzésen a hajrában a vendégcsapat kicsikarta a győzelmet. Gól: Batizi-Pócsi N. Ifi: 6-2. __________________________ Illés László: - Kifacsart csapatok, indisz­ponált játék, a hajrát jobban bíró Szalka megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Jó lenne még vagy öt egymást követő szerdán tétmeccset játszani...! Erre még a profik is panaszkodnak. ___________________________________ Siska Attila: - Nem vagyok telhetetlen, de ha a három kapufát eltaláló lövés bemegy, még szebb is lehetett volna a győzelem, amely így is teljesen megérdemelt. ____________ Nagyecsed-Tiszavasvári 5-0 (2-0) Nagyecsed, 300 néző, v.: Kiss L. Nagyecsed: Makó R. - Dobos Z., Pócsi B„ Puskás D., Zámbó K. (Bulyáki A.), Homann R., Czifrák R. (Sarkadi G.), Ascsillán L. (Ádámszki R.), Nyíregyházi G., Somlyai G., Marinas. Játé­kos-edző: Ádámszki Róbert. Tiszavasvári: Jakocska T. - Szolyka T, Balogh N., Csáki V.,Orosz 1,Nagyi.(LakatosB.), Horváth N„ Gyurján R. (Bakos T), Gál N. (Stefán Á.), Tudja D„ Cseh K. (Szabó M„ Kántor Zs.). Edző: Kiss Gábor. A korai kiállítás megpecsé­telte a vendégek sorsát, a jól játszó hazaiak teljesen megérdemelt győzelmet arattak. Gól: Marinas 3, Bulyáki A., Somlyai G. Kiál­lítva: Csáki V. (2. perc). Ifi: 9-1. (Tudósító: Biró Attila) ________________________ Ádámszki Róbert: - Először is boldog névnapot kívánunk a polgármester úrnak! Kitűnő játékvezetés mellett újabb magabiztos sikert arattunk, amely megint nagyobb különbségű is lehetett volna. A mai teljesítményéhez is, ami csillagos ötös volt, gratulálok az egész csapatnak. ________________ Kiss Gábor: - A mérkőzés még jóformán el sem kezdődött, a kiállítás miatt máris egy új indult számunkra. Ezt követően próbáltunk tisztességesen helytállni, ami nem sikerült. Annak ellenére, hogy létszámhátrányban játszottunk, óriási és megengedhetetlen egyéni hibák előzték meg a kapott gólokat. Gyulaháza-Tuzsér 1-2 (0-1 j Gyulaháza, 150 néző, v.: Resán. Gyulaháza: Bandor F. - Juhász L, Deák Z., Gáti S., Lévai Cs., Tóth F., Tóth D„ Tóth G. (Bombera M.), Éles l„ Farkas G„ Szőlősi L. (Csépke Z.), Játékos-edző: Deák Béla. Tuzsér: Zán K. - Veress L, Dolhai M„ Szaffián Sz., Hriskevics (Tott R.), Bagoly Z., Setét R., Nagy K., Iván A., Pindzsula Péter kapus és a mátészalkai védelem kibabrált a Baktalórántházával FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Dallos L, Zán P. (Gergely I.). Játékos-edző: Danes Béla. Ellentétes félidők, a döntetlen igazságosabb lett volna. Gól: Lévai Cs., illetve Szaffián Sz., Veress L Ifi: 1-2. ___________ Deák Béla: - Borzasztó első félidő után mindenki összekapta magát, benne volt a meccsben a győzelem esélye, a végén viszont balszerencsés góllal vesztettünk. Danes Béla: - Az első negyedórában le kel­lett volna zárni a meccset, de a végjátékunk nagyon pontatlan volt. A folytatásban saját magunknak tettük nehézzé a meccset, de a győzelemhez abszolút nem fért kétség. Sényő-Carnifex-Cellspan-Balkány 1-3(0-0) Sényő, 250 néző, v.: Bíró Cs. Sényő: Szabó Z. - Fiumei V., Oláh D., Szűcs F., Ruska T. (Ko­vács I.), Farkas M., Phrakonkham, Haburcsék B., Orosz M., Potornai M. (Makay I.), Toldi A. Edző: Ember Roland. Balkány: Oláh D. - Lakatos T, Szabó P, Lippai 1, Hortó A. (Vass Z.), Szabó M. (Simon Sz.), Kondor M. (Enyedi M.), Szilágyi K. (Ohár R.), Somogyi M. (Jakab R.), Kállai G„ Bogdanovics. Edző: Mirgai László. Két jó csapat találkozóján élvezhető játék mellett vendégsiker született. Gól: Hortó A. (öngól), illetve Ohár R., Kállai G., Bogdanovics. Ifi: 3-1. ____________________________ Ember Roland: - A győzelmet nem “kell, a vereséget pedig nem lehet megmagyarázni, ezért én sem teszem. Színvonalas mérkő­zésen jó erőkből álló csapattól kaptunk ki, amihez gratulálok. Dolgozunk tovább. Mirgai László: - Az első félidőben mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, a má­sodikban rúgtunk egy szerencsétlen öngólt, ami után jobban feltoltuk a védekezést, majd sikerült gyorsan kiegyenlíteni. A hazai­ak kockáztattak, amit kihasználtunk, és úgy gondolom, megérdemelten nyertünk. Nagyhalász-Mándok 0-0 Nagyhalász, 250 néző, v.: Tóth I. Nagyha­lász: Gagyi S. - Bognár A., Böszörményi D. (Bartha Z.), Hajzer L, Bene L, Gyügyei Z. (Fábri Z.), Kató I., Simon D., Kerti L (Gábor P), Ladányi D. (Hudák M.), Pataki E. Edző: Opre Mihály. Mándok: Pécsi V. - Kovács I. (Győri J.), Hegedűs I, Csáki P, Balogh A., Illés A., Gergely B. (Karasz A.), Szabó I, Varga D., Balogh Zs., Márai N. (Galambos L). Edző: Koskovits György. Meddő hazai mezőfölény. Ifi: 5-0. Opre Mihály: - Vereséggel felérő döntetlent játszottunk. Mi irányítottuk a játékot, de az ellenfél hősiesen védekezett. ___________________ Koskovits György: - Az első félidőben óvatosabban fociztunk, a másodikban nyíl­tabban felvállaltuk a támadójátékot, sajnos a kapufáról kifelé pattant a labda, ennek ellenére a döntetlen reálisnak mondható. A pontszerzést a legkitartóbb kisvárdai Mán- dok-szurkoló 40. születésnapjára ajánljuk. Szakoty-Rakamaz 0—4 (0—3) Szakoly, 200 néző, v.: Pethő P Szakoly: Polgári Z. - Szilágyi Z., Vidoven M., Gyöngy 1, Kiss I., Módis D. (Juhász B.), Dobos J. (Tóth N.), Bodai K. (Hornyák M.), Nagy D. (Kiss 1), BazsóO. (Baumgartner Á.), Lakatosi. Edző: Csorna Dezső. Rakamaz: Szobonya G. - Csáki J., Venczel I., Hokk Á., Suskó Á., Kóka R., Majoros Á. (Mihali F.), Gégény M., Lukács B. (Filetóth I.), Anderka R. (Csomány Ö, Gelsi L), Galambosi G. (Peruska A.). Edző: Madalina György. A hazaiak elpuskázták helyzeteiket, amire csúnyán ráfizettek. Gól: Lukács B. 2, Anderka R., Petruska A. Ifi: 2-6. Csorna Dezső: - Az elején megvoltak lehetőségeink, de nem éltünk vele, amit az ellenfél könyörtelenül megbüntetett. Remé­lem, a játékvezető is elgondolkozik... __________ Madalina György: - Az első félidőben mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, mi berúgtuk, a Szakoly kihagyta. A másodikban viszont kijött a két csapat közötti különbség, megérdemelten nyertünk. _________________ Fehérgyarmat-Nylrgyulal 2-1 (0-1) Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Valu. Fehér­gyarmat: Ovszijenko - Pankotai I., Bodó R., Popovics N„ Csatári Z. (Rigó A.), Bátyi L. (Istrate), Szatke M., Balogh Á„ Petrohai G. (Csáki R.), Petrohai M„ Baglyos L. Edző: Siti Ferenc. Nyfrgyulaj: Opre R. - Vass I., Tóth B., Lovas N., Gózner K., Siska G„ Orosz D„ Nagy I., Pálvölgyi B., Varga D. (Erdei Z.), Oxi R. (Fekete G.). Edző: Lukács Tibor. A nyírgyulaji dupla kávé kiválóan fogyaszthatóra sikeredett a kánikulában. A hétközi kupameccs hiányossága volt, hogy Szabó Sanyi büfés odavolt Szobosztón locsizni, s a szurkolók szomjasan mentek haza. Hála a hazai csapat hozzáállásának, a sör most pótolható volt, egy kiváló ellenféllel szemben álomgólokkal meglett a jég dupla whiskyvel. Gól: Balogh Á„ Csáki J., illetve Siska G. Ifi: 0-2. (Tudósító: Papp Attila) _____________________________________________ Siti Ferenc: - A csapat kezdi elérni a teljesítőképessége határát, ehhez még betegségek is társultak, ennek tudatában óriási tettet hajtott végre. A Nyírgyulajnak pedig további sikereket kívánunk. _____________ Lukács Tibor - Nem tudok mit mondani. A bajnokság állása 1. Nagyecsed 3 3 10-0 9 2. Balkány 3 3­­10-2 9 3. Tuzsér 3 3­­4-1 9 4. Nyírgyulaj 3 2­1 10-5 6 5. Rakamaz 3 2­1 5-1 6 6. Tiszavasvári 3 2­1 6-8 6 7. Nagyhalász 3 1 1 1 3-3 4 8. Fehérgyarmat 3 1 1 1 3-5 4 9. Gyulaháza 3 1­2 6-6 3 10. Baktalórántháza 3 1­2 4-6 3 11. Mátészalka 3 1­2 1-3 3 12. Szakoly 3 1­2 4-8 3 13. Vásárosnamény 3 1­2 8-13 3 14. Mándok 3­1 2 4-7 1 15. Sényő 3­1 2 2-5 1 16. Ibrány 3­­3 5-12­(ijfMBmNQüÁ'S1 Kombájn Sokat fizetnének érte LABDARÚGÁS. Sajtóhír szerint izraeli Maccabi Tel-Avivnál a Legia Warszawa csatára, Ni- folytatja, amely 3,5 millió eu- kolics Nemanja várhatóan az rót fizet érte. nso.hu ERTEKESITSE NÁLUNK TERMÉNYÉT, CSERÉBE A LEGMAGASABB ÁRAT ADJUK ÉS A LEGOLCSÓBBAN LE IS KOMBÁJNOLJUK! Érd.: Hétfötöl-vasárnapig, 8-19 óráig. Cím: 4562 Vaja, Boglyatanya Tel.: NyavádiTamás 30/434-1516 A tájékoztatás nem teljes körű a részletekről kérjük, a fenti telefonszámon érdeklődjön. HIRDETÉSEK Egyesítették erőiket a takarékok! A KELET Takarék lett Szabolcs-Szatmár-Bereg megye legnagyobb fiókhálózattal rendelkező pénzintézete. A takarékszövetkezet közel 300 alkalmazottja 75 kirendeltségben szolgálja ki az ügyfeleket Szabolcs-Szatmár-Bereg megye mellett még Tokajban is. TISZAVASVÁRI TA 1/ A SZATMÁR-EEREGI »TAKARÉK fii »TAKARÉK »TAKARÉK Veres Amariüa is esküt tett paralimpia Letették az esküt a szeptember 7. és 18. között Rio de Janeiróban tartandó paralimpián versenyző ma­gyar csapat - köztük a nyír­egyházi Veres Amarilla, kere­kes székes vívó, és mestere, Pákey Béla - tagjai a Nemzeti Színházban megrendezett va­sárnapi ünnepségen. A spor­tolók részéről Varga Katalin kajakos és Tünkéi Nándor erő­emelő mondta elő a szöveget. A sportolók, edzők és kísé­rők ígéretet tettek arra, hogy sportszerűen versenyeznek, tisztességgel képviselik a pa- ralimpiai közösséget, példa­mutatóan képviselik hazáju­kat, Magyarországot. A sportért felelős államtit­kár, Szabó Tünde, valamint Brazília magyarországi nagy­követe, Valter Pecly Morei­ra pedig személyesen tette ugyanezt. A riói paralimpi­án 43 tagú magyar sportolói delegáció vesz részt, ekkora létszámú egyéni versenyzői csapat soha nem indult még Magyarországról. MTI