Kelet Magyarország, 2016. május (73. évfolyam, 102-126. szám)

2016-05-02 / 102. szám

2016. MÁJUS 2., HÉTFŐ 9 Benkővolta legjobb magyar SALAKMOTOR. Szombaton ll or­szág 16 vaspapucsosa indult Debrecenben a salakmotor EB-selejtezőn. A két magyar „főtáblás” közül a hazai Taba­ka József a második futamában megsérült, így a tartalék Benkő Roland is lehetőséget kapott. A Nagyhalászi Speedway Ring versenyzője hat pontjával leg­jobb magyarként a tizedik lett. Tizenharmadik volt a miskolci Magosi Norbert (6 ponttal), a szintén tartalék Tihanyi Sán­dor nem szerzett pontot három starttal. Aranyat ért a parádés hajrá atlétika. Húsz kilométeres gyaloglásban ritka izgalmas hajrában védte meg bajno­ki címét Helebrandt Máté, a Nyíregyházi Sportcentrum gyaloglója. A szombati, bé­késcsabai nemzetközi verse­nyen a cél előtt mintegy ti­zenöt méterrel előzte meg lengyel ellenfelét, Artur Bro- zowskit, és új egyéni re­korddal (1:22.38), a régin egy másodpercet faragva diadal­maskodott. KM-ML Egy családban az ara Kétség nélkül Diego Costa, aki kilencven percen át csatát vív a pályán, nem válo­gat az eszközökben, mindenre elszánt Pepe, a Real Madrid keménységéről híres, de évről évre egyre szelídebb hátvédje megnevez­te eddigi karrierje legkeményebb ellenfelét. A Nemzeti Sport Online a labdarúgó NB I. aktuális for­dulóját követően a kluboktól összegyűjti a mérkőzések hivatalos látogatottsági ada­tait. Az utolsó (33.) forduló össznézőszáma nem érte el a 15 ezret. A legnézettebb a Haladás-Fradi meccs lett, ezt Sopronban játszottak 4137 érdeklődő előtt. A zárókör legalacsonyabb érdeklődésű meccse a Békéscsaba-DVSC találkozója lett 942 nézővel. Gara Anita szerezte meg a női sakkbajnoki címet Mándokon, húga, Tícia lett a második. sakk. Az utolsó két forduló­nak úgy vágott neki a mezőny a női sakkbajnokságon, hogy Gara Anita állt az élen. És az impozáns For- gách-kastélyban megrende­zett viadalon ő is szerezte meg a bajnoki címet, miután a szombati és vasárnapi dön­tetlenjével bebiztosította első helyezését. A második hely is a családban maradt, hiszen a második forduló után mind­össze fél ponttal álló, a me­zőnyben a legmagasabb ér­tékszámmal rendelkező Gara Tícia nagyot hajrázott. Négy partit nyert meg zsi­nórban, majd a vasárnap dé­lelőtt kezdődött záróforduló­beli remijével az ezüstérmet is megszerezte. A több győzelem döntött Vele azonos pontszámmal zárt Marjanovics Annamária, kettőjük között a több győze­lem döntött Gara Tícia javára. KM-BT Sakk: Országos női bajnokság, Mándok 6. forduló: Marjanovics Annamária (Kőbánya SC, 2193)- Szente-Varga Fruzsina (Atomerőmű SE Paks, 2156) 1:0, Terbe Julianna (MTK, 2193)—Göcző Melinda (Viadukt SE, 2200) 0.5:0.5, Havanecz Bianka (Aquaprofit Nagykanizsa, 2242)-Gara Tícia (Aquaprofit Nagykanizsa, 2359) 0:1, Papp Petra (Budapesti Titánok, 2327)—Gara Anita (Pénzügyőr SE, 2342)0.5:0.5._____________________________________________________________________________ 7. forduló: Gara A.-Marjanovics 0.5:0.5, Gara T.-Papp P. 0.5:0.5, Göcző-Havanecz 0.5:0.5, Szente-Varga-Terbe 0:1. A végeredmény: 1. Gara Anita 5,5 2. Gara Tícia 5,3. Marjanovics Annamária 5,4. Havanecz Bianka 3,5,5. Papp Petra 3,5,6. Terbe Julianna 2,5,7. Göcző Melinda 2,8. Szente-Varga Fruzsinál. A bajnok Gara Anita mögött a második Gara Tícia (jobbra) és a bronzérmes Marjanovics Annamária FOTÓK: PUSZTAI SÁNDOR ül Mas Vf* \t\ABREX Bajnoki elsőség új rekorddal - le a kalappal! Feljutó helyre ugrottak a várdaiak Hat perc alatt három kisvárdai gól Dunaújvá­rosban, zsinórban ötöd­ször nyert idegenben a csapat. labdarúgás. A szombati du­naújvárosi focimaraton első darabjaként a házigazda NB Il-es csapat fogadta a Kisvárda Master Goodot, elég szokatlan, déli kezdési időpontban, majd jött az NB I-ben a bennmara­dásról is döntő MTK-Vasas összecsapás. Kezdettől fogva felbillent a pálya, nagy fölényben ját­szott a Kisvárda, amelyben az egyik védekező középpályás szerepkörét csatárra váltva, Bagi István helyére Rajczi Pé­ter került a kezdő tizenegybe. Az első gólra így majd’ egy fél­időt kellett várni, és ha nem megy akcióból, akkor jól jön a szögletvariáció, amelyet kö­vetően Vári Barnabás talált a kapuba. És megnyitotta vele a gólcsapatot, hiszen a szünetig hátralévő időben még kétszer bizonyult eredményesnek a vendégcsapat. Mindhárom ta­lálatból kivette a részét a házi gólkirály, Erős Gábor, előbb előkészítette Vári és Délczeg Gergely gólját, majd ő maga bi­zonyult eredményesnek. Motiváltak maradtak Szerencsére szünet után is motivált maradt a Várda. Fő­ként, hogy jöttek a cserejá­tékosok, akikben buzgott a bizonyítási vágy, és kettejük akciója után kapott újból fela­datot az eredményjelző-tábla kezelője. Négyről végül nem ugrott ötre a számláló, de a Kisvár­da így is olyan magabiztosan nyerte ezt a mérkőzést, ahogy elvárható volt, egyben zsinór­ban ötödször is győzelmet követően utazhatott haza ide­genből. S így a korai kezdésből jó­kora előny is származott, hiszen fellépett a felju­tást érő második helyre a szabolcsi újonc, nem kis nyomást helyezve az esti prog­ramban fellépő Zalaegerszegre és Mezőkövesdre. Ezt az élvonalért hadakozó páros ezt nem is bírta el, hazai pályán veszítettek (a Mezőkö­vesden győztes Soroksár gólját Bajzát Péter szerezte...), így a Kisvárda feljutó pozícióból várja az utolsó öt fordulót. Ez tényleg nem semmi! km-bt Vári Barnabás nyitotta meg a kisvárdai gólcsapot Jegyzőkönyv Dunaújváros, 400 néző, v.: Kovács G. (Kis Z„ Mohos). _______ Dunaújváros: Dániel Cs. - Huszárik, Koval, Hajdúk, Tamaskó - Lorentz (Keresztúri B„ 64.) - Tóth T, Abért (Szelték, a szünetben), Vajda D„ Kereső - Maka (Keglovics, a szünetben). Vezetőedző: Dobos Barna.__________________ Kisvárda: Ivancsics A. - Vári B„ Izing, Papucsek, Csilus T. - Délczeg (Nagy R., 65.), Erős G„ Lucas, Cseri T. (Eszlátyi, 59.) - Koszta, Rajczi (Kulcsár K., 75.). Vezetőedző: Soós Imre. GÓL Vári B. (0-1) a 39., Délczeg (0-2) a 44., Erős G. (0-3) a 45., Nagy R. (0-4) a 71. percben __________________________ 39. perc: Cseri Tamás baloldali szöglete után Erős Gábor a túloldalról középre fejelte a labdát, amit a berobbanó Vári Barnabás 6 méterről a kapu közepébe lőtt, 0—1. __________ 44. perc: Erős Gábor ugratta ki Déíczeget, aki tolt egyet a labdán, majd 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtte, 0-2. 45. perc: Cseri Tamás többölte be a labdát a védők mögé, ahol az érkező Erős Gábor 10 méterről lőtt a hazai kapuba, 0-3...................................................................... 71. perc: Eszlátyi f utott él a bal oldalon, beadása után a másik oldalon érkező Nagy Róbert 5 méterről lőtt a kapu Dobos Barna: - A kisvárdaiak remekül kihasználták rövidzárlatunkat az első félidő végén. Akkor komoly nyomás alatt voltunk, koncentrációban elfáradtunk, ez a fiatalság számlájára írható. Sok mérkőzést kell játszanunk, hogy ez változzon.________________________ _________________ Soós Imre: - Tehetséges, szép jövő előtt álló csapatot magabiztosan győztünk le._________________________________ így lett 1 Török István (fehérben) megint megküzdöttac! lándl védőkkel 2 helyett 2-1 a mérkőzés vége Két kiállítás Cigándon, a hajrá hozta meg a hazai­ak győztes gólját. labdarúgás. Nyírbátori szem­szögből nagyon jó első félidőt láthatott a szombati cigándi NB III-as bajnoki szépszámú közönsége, gyors összjátékkal, váratlan kiugrásokkal meglep­te ellenfelét a vendégcsapat, a hazaiak csak pontrúgásokkal keltettek némi zavart a bátori kapu előtt. Érzékeny veszte­ségként az első félidő közepén sérülés miatt cserét kért Illés Gyula, aki addig karmestere volt az NYFC-nek. Nem telt el fél óra, amikor emberhátrány­ba került a Cigánd, és szünetig jobbára a védekezésre kon­centrált. Klbrusztolták a hazaiak A második félidőre erősített a hazai csapat, sorozatos pont­rúgásokból számos helyze­tet alakított ki, melyek közül egyet a rutinos Roszel Róbert használt ki. A vendégcsapat megfogyatkozását követően sikerült az egyenlítés, majd egy szabályosnak tűnő, de meg nem adott Nagy Dá- vid-gól kontrájából Katona György villanása eldöntötte a három pont sorsát a Cigánd javára. Összességében az első fé­lidő alapján reális esély mu­tatkozott a Nyírbátor meg­lepetésszerzésére, de a jó erőkből álló, magasabb osz­tályra érdemes kibrusztolta a három pontot. • km Labdarúgás: NB II., 25. forduló További eredmények: Vác-Szeged 20113-2 (2-1), Budaörs-Ajka 0-0, Siófok-Szigetszent- miklós 1-0 (1-0), Zalaegerszeg-Csákvár 0-3 (0-2), Balmazújváros-Gyirmót 1-0 (0-0), lÉiilÉIMfiiilH^ 1. Gyirmót 25 17 5 3 45-18 56 2. Kisvárda 25 12 7 6 52-28 43 3. Zalaegerszeg 25 13 3 9 42-28 42 4. Mezőkövesd 25 12 6 7 33-25 42 5. Balmazújváros 25 12 6 7 34-29 42 6. Csákvár 25 13 2 10 49-42 41 7 Siófok 25 11 4 10 29-35 37 8. Soroksár 25 9 B B 26-26 35 9. Sopron 25 9 4 12 32-29 31 10. Szeged 25 9 4 12 32-37 31 11. Budaörs 25 9 4 12 33-40 31 12. Szolnok 25 7 8 10 29-32 29 13. Vác 25 8 3 14 26-41 27 14. Dunaújváros 25 6 8 11 29-43 26 15. Szigetszentmiklós 25 5 9 11 28-49 24 16. Ajka 25 4 7 14 20-37 19 Totó: 17. hét, 2. forduló 1. Bayern München-M.gladbach í-i X 8. Udinese-Torino 1-5 2 2. Borussia Dortmund-Wolfsburg 5-1 1 9. Chievo-Fiorentina 0-0 X 3. Mainz-Hamburg 0-0 X lO.Juventus-Carpi 2-0 1 4. Hannover-Schalke 04 1-3 2 11. AC Milan-Frosinone 3-3 X 5. Darmstadt-Eintracht Frankfurt 1-2 2 12. Palermo-Sampdoria 2-0 1 6. Hoffenheim-Ingolstadt 1-1 1 13. M. United-Leicester City. 1-1 X 7. Bayer Leverkusen-Hertha 2-1 1 U.Lazio-lnternazionale lapzárta után Labdarúgás: NB III., Keleti-csoport Cigánd, 300 néző, v.: Bogár G. Cigánd: Sánta T. - Ur, Albert I., Sipos T, Kinczel, Baksa Z„ Barcsay Raducu, 89.), Varga K., Kis Sz., Roszel (Katona Gy., 79.), Popescu (Németh Sz„ 94.). Edző: Fogarasi Zoltán. Nyírbátor: Fülöp G. - Fabu M„ Müller Zs., Vámos M„ Lakatos L„ Török I. (Nagy D„ 61.), Lipcsei M„ Boros D„ Illés Gy. (Terdik, 21., Soós 1,81.), Bagi Á„ Szilágyi K. Edző: Márton István.. Gól: Roszel (53.), Katona Gy. (87), illetve Lakatos L (11-esből, 84.). KiátUtva: Varga K. (sérülést okozó második sárga lapos kiállítás után, 30.), illetve Fabu M. (második sárga lap után, 76.). Jó: Ur, Sipos T„ Popescu, Roszel, Katona Gy., illetve Fabu M„ Vámos M„ Bagii Á. (Tudósító: Bállá István) _______________________________________________ Fogarasi Zoltán: - Az első félidőben a jelenlegi pozíciónkhoz méltatlan játékkal és fegyel- mezetlenséggel korán emberhátrányba kerültünk. A második félidőt nagyon jól kezdtük, jöttek a helyzetek és a gól is, de a nagyon szervezetten, jól és taktikusan játszó nyírbátoriak majdnem kiénekelte szánkból a sajtot. Győzelmünk megérdemelt.__________________________ Márton István: - Az első félidei Játékunk remekül működött, többször Is a Cigánd védelme mögé tudtunk kerülni. A második félidőre a Cigánd jobban megszervezte védekezését, de úgy érzem, hogy egy-egyné! szabályos gólunkat vettek el tőlünk, így egy-kettő helyett kettő-egy lett az eredmény.________________________________________________________________ További eredmények: Somos SE-Jászberény 0-3, Tállya-Tiszaújváros 0-0, Putnok-Ceg- léd 1-2, Rákosmente KSK-Kazincbarcika 1-1, Újpest ll-Felsőtárkány 3-0, REAC-DVSC-DEAC 2-2 DiósRvőr ll-Hatvan 2-3. Szabadnapos: Nvírsfivháza Spartacus. 1. Nyíregyháza Spartacus 27 22 2 3 64-17 68 2. Cegléd 27 21 2 4 53-20 65 3. Cigánd 27 17 5 5 71-34 56 4. Hatvan 27 16 1 10 43-30 49 5. Putnok 26 14 4 9 46-34 46 6. Rákosmente KSK 27 12 8 7 55-39 44 7. Kazincbarcika 27 11 10 6 45-30 43 8. Újpest II 26 11 4 11 31-49 37 9. Jászberény 28 10 6 12 50-39 36 10. Somos SE 27 10 5 12 30-41 35 11. Diósgyőr II 27 10 4 13 33-40 34 12. DVSC-DEAC 27 9 6 12 39-34 33 13. REAC 27 6 5 16 29-60 23 14. Nyírbátor 28 5 7 16 26-59 22 15. Tállya 27 5 5 17 23-45 20 16. Felsőtárkány 28 5 5 18 26-64 20 17. Tiszaújváros 28 3 9 16 17-46 18 h