Kelet Magyarország, 2016. május (73. évfolyam, 102-126. szám)

2016-05-02 / 102. szám

2016. MÁJUS 2., HÉTFŐ KELET Megint későn indították meg a hajrát Brane Savic (balra) és Mark Smith párharcát a hazai irányító nyerte meg fotó: bbi.hu/girgász Péter Elveszítette az osztályo­zó első meccsét a Mar- so-Nyíregyháza, amely már nem hibázhat. kosárlabda. Miután az első negyedben 35 pontot kapott, gyorsan kiderült, hogy a benn­maradásról döntő osztályozós párharc első mérkőzését nem a védekezéssel tudja majd megnyerni a Marso-Nyíregy- háza. Pedig a szombati mérkő­zésen a MAFC legponterősebb játékosa, Rashad Anderson ek­kor még bele sem lendült. A második negyed elején sem állt be érdemi változás a mérkőzésen, majd amikor Tate Unruh és Zoran Krsztano­vics révén két triplát is bevág­tak a vendégek, felzárkóztak hét pontra, így a nagyszünet utáni folytatás nem tűnt re­ménytelennek. Szerdán Nyíregyházán A harmadik negyedben hosz- szú kosárcsend szakította meg az addigi nagy rohanást, a nyíregyháziak a játékrész hát­ralévő részében sem találták meg a gyűrűhöz vezető utat, Mark Smith bezzeg átdobta a zónát, és Lakits András bün­tetőivel 17 ponttal járt előrébb a MAFC. A negyedik negyed elején tovább romlott a hely­zet, egy híján húszpontosra nőtt a hazai előny. Mégsem dőlt el a parti, mert a korábbi meccseken is meg­szokhattuk már, hogy képes nagy hátrányból visszakapasz­kodni a Marso, most is ez tette. A letámadásból többször is labdát szereztek, Unruh és Krsztanovcs keze távolról is sült, így egy 14-2-es szakasz­nak köszönhetően négy pont­ra zárkóztak fel a Kék Cápák. Ám 87-83-nál észbe kapott a MAFC, nem engedte közelebb magához ellenfelét, és egy győzelemnyire került attól, hogy meghosszabbítsa élvo­nalbeli tagságát. A nyíregy­háziak szerdán hazai pályán egyenlíthetik ki a párharc állá­sát. KM-BT Kosárlabda: NB l A csoport, férfi osztályozó: I. mérkőzés Gabányi-sportcsamok, 700 néző, v: Kapitány. Papp P., Török R. MAFC: Smith 15/6, Misek 8/3, R. Anderson 23/9, Kovács A. T7, C. John­son 24 Csere: Lakits 7, Mócsán S, Debreceni D. 2. Edző: Garai Péter. Marso: Savic 8/3, Unruh 25/21, Miller 14, Ware 15, Krsztanovics 25/9. Csere: Nagy K., Kósa T., Molnár M„ Bus 1.2, Lajsz, Fazekas Cs. Szakmai Igazgató: Sitku Ernő.KIpontozódott: ware (39. perc), Miller (40.). Az eredmény alakulása, 2. perc: 4-4,4.: 15-4,1:32-16,11.: 38-24, 13.: 38-31,17.46-39,19.: 50-46,23.: 59-52,27.: 70-58,31.: 77-61, 35.: 84-65,37.: 86-71,39.: 86-80,39.: 87-83. Garal Péter: - a Nyíregyháza életveszélyes csapat, sosem adja fel. Mindig van két-három extra játékosa, aki hozzá tud tenni valami pluszt. Megérdemelten nyertünk.____________________________________ Sitku Ernői - Kevés tapasztalatunk van az ilyen rájátszáshangulatú mérkőzésekben. Ilyenkor kellene hidegvérűnek lenni, ebben még nem vagyunk elég jók. Ha ennyi támadólepattanót engedélyezünk az ellen­felünknek, akkor mindegy, hogy hogyan védekezünk és támadunk, nem tudunk mérkőzést nyerni. ______________________________________ Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a MAFC javára. Folytatódott Rosberg győzelmi sorozata FORMA-!. Az idény első három futamához hasonlóan vasár­nap a szocsi Forma-l-es Orosz Nagydíjon is a világbajnoki pontversenyben élen álló Nico Rosberg, a Mercedes né­met pilótája győzött, s ezzel tovább növelte az előnyét az összetettben. A 30 éves ver­senyző az előző idényt is bele­számítva sorozatban hetedik, pályafutása során pedig már a 18. futamgyőzelmét aratta. A világbajnokság két hét múlva, Spanyolországban folytatódik. mti Káosz a rajtnál FOTÓ:NSO.HU Forma-1: Orosz Nagydii, Szocsi 1. Nico Rosberg (német, Mercedes), 2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes), 3. Kimi Räikkö- nen (finn, Ferrari), 4. Valtteri Bottas (finn, Williams), 5. Felipe Mássá (brazil, Williams) 6. Fernando Alonso (spanyol, McLaren), 7. Kevin Magnussen (dán, Renault), 8. Romain Grosjean (francia, Haas), 9. Sergio Perez (mexikói, Force India), 10. Jenson Button (brit, McLaren), ____________________________ AtliiaMÉMIillfM Pilóták: 1. Rosberg 100,2. Hamilton 57,3. Räikkönen 43,4. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull) 36,5. Sebastian Vettel (német, Ferrari), 6. Mássá 32,7. Grosjean 22,8. Danyiil Kvjat (orosz, Red Bull) 21, Bottasl9, 10. Max Verstappen (holland, Toro Rosso) 13,11. Alonso 8,12. Magnussen 6,13. Nico Hülkenberg (német, Force India) 614. Carios Sainz Jr. (spanyol, Toro Rosso) 415. Perez 2 16. Button 1,17. Stoffel Vandoorne (belga, McLaren) 1. Csapatok: 1. Mercedes 157 pont, . 2. Ferrari 76,3. Red Bull 57,4. Williams 51. 5. Haas 22,6. Toro Rosso 17,7. McLaren 10,8. Force India 8.9. Renault 6. Nullázással búcsúztak a bajnoki esztendőtől teke. Mondhatni idényvégi formában játszott a csapat nagy része, mégis a lehető leg­nagyobb különbséggel, 8-O-ra nyerte meg az utolsó bajnoki mérkőzését a Nyíregyházi TK a férfi szuperligában. A Buda­pesti Erőmű elleni helyosztó alaphangját Szlovenszki Tibor 600 fa közeli teljesítménye adta meg, mellette Ráski János az utolsó pályás remeklésének köszönhetően szerzett pontot. Középen Kastura Zsoltnak szerencséje volt, egyetlen fa Nyíregyházi TK-Bp. Erőmű SE 8-0 (3317-3210) NYTK: Szlovenszki T. 594 (1 pont), Ráski J. 543 (1), Kastura Zs. 526 (1), Mogyorósi 553 (1), Hacker 528 (1), Finta573 (1). Ifi: 0-4 (498-1027). döntött a javára, míg Mogyo­rósi Péter annyit adott ki ma­gából, hogy az ő neve mellé is vonal kerüljön. A 4-O-ás vezetés mellé nem párosult túl nagy előny, de a 67 fa azért kellő nyugodtsá­got adott, főként, hogy Hacker Dezső sem tudta alulmúlni ellenfelét, míg Finta Zoltán mind a négy pályán hozta a részsikert, ezzel a meccs má­sodik legjobb teljesítményét nyújtva a teljes pontot is. így megszületett a nem várt kü­lönbségű, 8-0-ás siker. Ezzel sikerült megelőzni a fővárosiakat, a Kaposváron győztes Vasasszonyfát azon­ban nem, így a csapat a kilen­cedik helyen zárta a bajnok­ságot, kiesési gondja egyetlen pillanatig nem volt. km-bt Labdarúgás: Honná Sport megyei I. osztály, 25. forduló Oda az ecsediek hazai veretlensége Kamecse-lbrány 0-3 (0-2) Kemecse, 200 néző. v.: Tömöri P. Kemecse: Virágh Cs. - Soós G., Kovács M. (Dócs N-). Csizmarik Á., Sándor L, Hruska A., Birovecz J. (Sárközi D.), Karkusz A. (Kiss M.), Phrakonk- ham, Csatán Á„ Iván Zs. (Kiss R.). Edző: Falatovics László. Ibrány: Tóth N. - Csáki J„ Balogh Gy„ Dajka L, Szabó R., Gergely B. (Orosz Dl), Varga A. (Makai L), Kristófi S., Lukács B.. Somogyi T. (Flavio), KIssT. (Vinicius). Edző: Gerliczki Máté. Az Ibrány mezőnyfölényben játszott, és megérdemel­ten nyert. Gól: Lukács B. 2, Varga A. Kesán Attila szakosztályvezető: ­Gratulálok az Ibránynak a győzelemhez és szorítunk neki, hogy sikerrel vegye az osz- tályozót. Anyák napja alkalmából nekünk legalább van virágunk... __________________ Gerliczki Máté: - Szerényen érkeztünk, még szerényebben távozunk. Rendkívül örülünk a görcsoldó idegenbeli sikernek. . Nyírgyulaj-Mándok 2-1 (0-1) Nyírgyulaj, 150 néző, v.: Tordai. Nyírgyutaj: Opre R. - Pénzes Á. (Angyalos A.), Lovas N„ Siska G. (Tóth B.), Vass l„ Nagy l„ Pálvölgyi B.. Fekete G. (Gózner K.), Erdei Z., Berecz Zs. (Oxi R.), Nagy T. Megbízott edző: Csoba Zsolt. Mándok: Oláh D. - Costea, Turbucz T„ Hidi N., Varga D. (Csűrök Cs., Galambos L), Tempfli l„ Szabó I, Balás G„ Orgován Gy„ Bárány T„ Tudja D. (Győri J.). Edző: Matyi András. Ellentétes félidők után a hazaiak az utolsó másodpercekben csikarták ki a győzelmet. Gól: Erdei Z. (11-esből), Nagy T. illetve Balás G. Kiállítva: Bárány T. (81.), Orgován Gy. (89.) Ifi: 3-0. __________________ Csoba Zsolt: - a ballagóknak sok sikert. Egyenlő erők küzdelmében értékes győzel- met arattunk. Gratulálunk a Mándok is. Matyi András: - Az első félidőben a hely­zetek alapján meg kellett volna nyernünk a mérkőzést. A szünet után kettős emberhát­rányba kerültünk és egy szerintünk jogtalan tizenegyest ítéltek ellenünk, ráadásul az ötperces hosszabbítás végén kaptuk a-Tlszavasvárt “ 1-2 (1-1) Nagyecsed, 200 néző, v.: Losonczki. Nagye- csed: Makó R. - Dobos Z., Homann R., Ricsei F„ Puskás D. (Ádámszki R.), Bulyáki A., Somlyai G., Ladányi D., Ascsillán L, Marinas, Bodogán Z. Játékos-edző: Ádámszki Róbert. Tiszavasvárf: Kanócz B. - Lakatos I., Balogh N., Szolyka T„ Lakatos Barna, Bodnár A. (Bakos T.), Lakatos Bence (Ésik Z,), Nagy I., Péntek A. (Esze B.), Szolyka G. (Gyurján R.), Fazekas V, (Kántor Zs.). Edző: Kiss Gábor. Hiába játszott a hazai csapat óriási mezőnyfölényben, a gólokat a [Tiszavasvári szerezte. Gól: Somlyai G„ illetve Bodnár A., Fazekas V. Kiállítva: Balogh N. (83. Perc). Ifi: 11-2. _________________________ Ádámszki Róbert: - Ilyen is van, amikor semmi nem sikerül. Két gólt ajándékoztunk az ellenfélnek, a második félidőben pedig hiába tettünk meg minden a győzelemért, sajnos így alakult. _________ Kiss Gábor - A mai teljesítményért maximális dicséret illet minden egyes játé­kosomat. Úgy gondolom, nem érdemtelenül hyertük meg a mérkőzést, és a továbbiak­ban azért dogozunk, hogy folytassuk ezt a E zakanyár, 150 néző, v.: Bíró Cs. Tisza- nyár Szabolcsi M. - Kovács I., ifj. Kosko- s Gy., Pócsi B„ Jeddi B„ Gégény M. (Nagy ÍR.), Illés A., Térjék Z. (Kiss P.), Szathmári D. (Sinka D.), Kató I., Mátrai N, Edző: Koskovits György. Baktalórántháza: Tóth K. - Balogh G., Sitku Á. (Szabó R.), Csordás G., Kántor F., Lakatos I., Ráti G„ Miskolci L, Kozma J. (Murguly Cs.), Maries G. (Maries I.), Rákóczi Zs. Játékos-edző: Illés László. A hazaiak nagyon gyenge produkcióval rukkoltak ki. Gól: Maries G. 3, Miskolci L, Szabó R. Ifi: 3-2. Elszálltak a nagyecsediek, a Tiszavasvári nagyszerű sorozatnak, két éves hazai veretlenségnek vetett véget FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Koskovits György: - Gratulálok az ifjúsági csapat győzelméhez. Egyben elnézést kérek mindenkitől a mai játékért._________________ Illés László: - Az első félidőben nagyon jó futballal, a másodikban pedig taktikus játékkal rukkoltunk elő. Ezen a meccsen Nagyhalász, 150 néző, v.: Pap E. Nagyha­lász: Gagyi S. - Szőlősi L, Böszörményi D„ Bene L, Simon D„ Ludánszki I., Kiss R. (Barzó G.), Mocsár Cs. (Kerti L), Bartha Z. (Bognár A.), Gyügyei Z. (Tóth Zs.), Hajzer L. (Fábri Z.). Edző: Opre Mihály. Mátészalka: Pindzsula P. - Botos D„ Robas, Rézműves F., Magyari M. (Drabik M.), Botos A. (Kosztyu M.), Stef, Sarkadi G„ Petrohai G (Kocsán G.)., Batizi-Pócsi N. (Gergely M.), Dascal (Lyáh A.). Edző: Siska Attila. Az első félidőben a hazaiak gólokkal vezethettek volna, ehelyett az utolsó pillanatig izgulni kellett a győzelemért. Gól: Kiss R. (11-esből). Kiállítva: Sarkadi G. (18. perc), Lyáh A. (91. perc). __________________________________ Opre Mihály: - A mezőnyben nagyon jól ját­szó csapatot sikerült legyőznünk, a helyzetek alapján úgy gondolom, megérdemelten. _ Siska Attila: -Ä két kiállítás ellenére tökéletes játékvezetést láthattunk. Emberhátrányban is jól futballoztunk a mezőnyben, de most hiányzott igazán a Gyulaháza, 120 néző, v.: Kocsis Zs. Gyula­háza: Bandor F. - Bárdi B. (Bagi T.), Deák B„ Deák Z„ Tóth D„ Tóth F„ Mizsák R„ Éles I., Kun Á. (Farkas G.), Gáti S., Lévai Cs. (Tóth G.). Játékos-edző: Deák Béla. Sényő: Szabó Z. - Fiumei V., Klepács K., Oláh D„ Gégény I., Farkas M. (Kléninger L), Horváth N., Haburcsák B., Orosz M„ Kovács I. (Bernáth M.), Toldi A. (Ruska T.). Edző: Ember Roland. Megérdemelt vendégsiker. Gól: Kovács l„ Haburcsák B. Ifi: 5-0. Bárdi Béla egyesületi elnök: - Igazából az bosszant, hogy a csapat könnyen megadta lát. érRoland: - Tettükadolgunkat, helyenként tetszetősen futballozva megér­SzatmárUnióF Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Hegedűs Cs. Szatmár Unió: Juhász S. - Bátyi L, Szatke M„ Doras M„ Rigó A„ Osváth S„ Veress L, Balogh Á., Bodó R„ Andruh (Istrate), Baglyos L. (Csáki R.). Edző: Siti Ferenc. Szakoly: Szobonya G. - Sándor D„ Módis D„ Csomány Ö„ Babják Cs., Hokk B„ Buka B„ Majoros A., Szathmári S, (Bodai M.), KissT. (Kiss I.), Bodai K. (Baumgartner Á.j. Edző: Hokk Béla, Mindig jó a majális, van ott sör meg virsli is, körhinta meg céllövölde, jó hangulat délben, este, Jó csapat volt az ellenfél, nagy csata dúlt a pályán, a hazaiak nem bánkódtak Madzin István hiánya miatt. Volt helyzet itt is, ott is, nem vitás, ez jutott a két csapatnak, azaz egy-egy pont. Gól: Szatke M., illetve Szathmári S. Ifi: 22-0. (Tudósító: Papp Attila)____________________ Siti Ferenc: - Ha idősebb és rutinosabb edző lennék, akkor azt mondanám, nem ját­szottunk elég jól, de mivel fiatal vagyok és nem elég rutinos, azt mondom, rúgtunk két szabályos gólt és csak egyet kaptunk, ami a matematika jelen állása szerint három pont a mi javunkra.______________________________ Hokk Béla: — Először is minden édesanyát köszöntök. Számunkra ilyen összeállításban ajándék ez az egy pont.___________ Szabadnapos: Tuzsér) Tabella 1. Ibrány 23 16 3 4 63-25 51 2. Nagyecsed 23 12 7 4 37-21 43 3. Nyírgyulaj 23 12 5 6 52-41 41 4. Sényő 23 11 4 8 52-35 37 5. Szakoly 23 11 4 8 40-34 37 ö.Tuzsér 23 9 7 7 35-33 34 7. Mátészalka 24 10 3 11 37-41 33 8. Mándok 23 9 6 8 44-40 33 9. Baktalórántháza 23 9 5 9 52-38 32 10. Tiszavasvári 23 8 6 9 38-27 30 11. Szatmár Unió FC 24 8 7 9 37-44 30 12.Tiszakanvár 23 8 5 10 37-31 29 13. Nagyhalász 24 5 5 14 26-58 20 14. Gyulaháza 24 4 7 13 16-51 19 15. Kemecse 24 2 8 14 19-66 14 A Tiszátok visszrilépett