Kelet Magyarország, 2016. április (73. évfolyam, 76-101. szám)

2016-04-25 / 96. szám

2016. ÁPRILIS 25., HÉTFŐ 9 Nasszer al-Kelaifi, a Paris Saint-Germain elnöke megerősítette, hogy a következő szezon­ban is a jelenlegi vezetőedző, Laurent Blanc irányítja a francia bajnokcsapatot. Szerződését meghosszabbítottuk, bizto san velünk lesz a következő szezonban Úgy tűnik, kilábalt a hullám­völgyéből a Barcelona fut­ballcsapata, amely a hétközi fordulóban aratott 8-0-ás győzelme (a Deportivo ott­honában) után szombaton 6-O-ra verte a spanyol baj­nokságban a Gijónt. A két mérkőzésen összesen 14 gólt termeltek a katalánok, akik közül Luis Suárez volt a leg­eredményesebb, hiszen a De­portivo után a Gijón kapuját is négy alkalommal vette be. Bizalmat adtak az elnöküknek úszás. Elsöprő többséggel bizalmat szavazott Gyárfás Tamásnak a közgyűlés, így továbbra is ő a Magyar Úszó­szövetség (MÚSZ) elnöke. A sportvezető - Orendi Mihály javaslatára - a MÚSZ vasár­napi, évi rendes közgyűlé­sén kért bizalmi szavazást. A tagság nyílt voksolással - 118 igennel, egy nem és egy tar­tózkodás mellett - erősítette meg tisztségében Gyárfást, aki 1993 óta elnök, s legutóbb tavaly, ötéves időtartamra vá­lasztották újra. Labdarúgás: NBIL, 24. forduló További eredmények Gylrmót-Vác _____________6-0 (2-0) Szeged 2011-Dunaújváros 0-2 (0-0) Szolnok-Zalaegerszeg ____ 3-1 (1-0) Soroksár-Budaflts 1-0 (0-0) CsAkvár-Balmazújváros 0-1 (0-1) Soproni VSE-Sióf ok 1-2 (1-0) Ajka-Szigetszentmiklós 1—2 (0—0) A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Gyirmót 24 17 5 2 45-17 56 2. Zalaegerszeg 24 13 3 8 42-25 42 3. Mezőkövesd 24 12 6 6 33-24 42 4. Kisvárda 24 11 7 6 48-28 40 5. Balmazújváros 24 11 6 7 33-29 39 6. Csákvár 24 12 2 10 46-42 38 7. Siófok 24 10 4 10 28-35 34 8. Soroksár 24 8 8 8 25-26 32 9. Szeged 24 9 4 11 30-34 31 10. Sopron 24 9 3 12 32-29 30 11. Budaörs 24 9 3 12 33-40 30 12. Szolnok 24 7 7 10 29-32 28 13. Dunaújváros 24 6 8 10 29-39 26 14. Vác 24 7 3 14 23-39 24 15. Szigetszentmiklös 24 5 9 10 28-48 24 16. Ajka 24 4 6 14 20-37 18 Totó: 16. hét/2. forduló 2. forduló, a tipposzlop 1. Hertha BSC-Bayern München 0-2 2 2. VfB Stuttgart-Dortmund 0-3 2 3. Wolfsburg-Augsburg _______0-2 2 4. Schalke 04-Leverkusen 2-3 2 5. M.gladbach-Hoffenheim 3-1 1 6. E. Frankfurt-Mainz 2-1 1 7. Ferencváros-Újpest 2-2 x 8. Paris SG-Lille 2-1 1 9. Everton-Manchester United 1-2 2 10. Crystal Palace-Watford 2-1 1 11. Intemazionale-Udinese 3-1 1 12. Torino-Sassuolo 1-3 2 13. Sampdorla-Lazlo ___________2-1 1 14. Florentlna-Juventus lapzárta után Elment az örökös ralibajnok gyász. Életének hetvenedik évében elhunyt Ferjáncz Atti­la örökös magyar ralibajnok. 1966-1990 között 18-szoros ab­szolút bajnok volt, 1981-ben és 1986-ban bronzérmet nyert a rali Európa-bajnokságon. 1999 és 2007 között, illetve 2009 óta a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség elnöke. mti Labdarúgás NB m. Keleti csoport, 28. forduló További eredmények: Cegléd—Felsőtárkány 3-0, Jászberény-Tállya 0-0, Hatvan-REAC 2-0, Tiszaújváros-Putnok 1-3, Újpest ll-Rákosmente KSK1-2, Kazincbarcika-Diósgyőr II 0-2. Szabadnapos: DVSC-DEAC 1. 27 22 2 3 64-17 68 2. Cegléd 26 20 2 4 51-19 62 3. Cigánd 26 16 5 5 69-33 53 4. Hatvan 26 15 1 10 40-28 46 5. Putnok 26 14 4 8 45-32 46 6. Rákosmente KSK 26 12 7 7 54-38 43 7. Kazincbarcika 26 11 9 6 44-29 42 8. Somos SE 26 10 5 11 30-38 35 9. Diósgyőr II 26 10 4 12 31-37 34 10. Újpest II 25 10 4 11 28-49 34 11. Jászberény 27 9 6 12 47-39 33 12. DVSC-DEAC 26 9 5 12 37-32 32 13. REAC 26 6 4 16 27-58 22 14. Nyírbátor 27 5 7 15 25-57 22 15. Felsőtárkány 27 5 5 17 26-61 20 16. Tállya 26 5 4 17 23-45 19 17. Tiszaújváros 27 . 3 8 16 17-46 17 Nem fújta el a szél az esélyt Hetven percen át emberhátrányban játszott, és hősiesen küzdött a Mezőkövesd ellen a Kisvárda. labdarúgás. Volt szerencsénk belehallgatni a kisvárdai öltö­zőben elhangzott motivációs beszédbe, mit ne mondjunk, Révész Attila szakmai igazga­tó - enyhén szólva is - lelke­sítő mondatai után alaposan feltüzelve mentek ki a haza­iak a pályára a vasárnap dél­utáni, Mezőkövesd elleni NB Il-es bajnokin. Átírt forgatókönyv És a győzelem igényével. Mert mindenféle mendemon­da és a két klub közötti jó kapcsolat ellenére „élesben” futballoztak a felek - ez nem is lehetett kérdés. A kellemet­len, szeles idő az első félidő­ben a Kisvárdát segítette, ám húsz percig sem mutathatta be a valódi támadófutballt az újonc, mert Lékai Soma kiállítása átírt minden elkép­zelést. A hazaiak érthetően óvatosabb üzemmódra vál­tottak (még akkor is, ha Ajkán pontosan így járt a csapat: akkor is a kapust állították Lékai Soma (balra) a tizenhatoson kívül találkozott Heffler Norberttel, és ezért a várdai kapust kiállították, ám a társak a hátralévő több mint hetven percben megúszták kapott gól nélkül és fontos pontot szereztek FOTÓ: RACSKÓ TIBOR ki ugyanígy a 19. percben, és várdai győzelem lett a vége), a_Kövesd pedig nem a kezde­ményező futballjáról híres, így az első félidőből hátralévő idő a fogáskereséssel telt. A második félidőben őszin­tébb futballra váltottak a fe­lek. Pintér Attila, a kövesdiek korábbi szövetségi kapitány edzője sorra küldte a pályára a támadóit, de azt nem állíta­nánk, hogy teljesen beszorí­totta ellenfelét a Kövesd. Ve­szély leginkább Molnár Gábor megugrásaiban volt, a szélső kétszer is nagy helyzetbe ke­rült, ám egyszer Ivancsics Alex védett nagyot, utána pe­dig fölé küldte a labdát. Győzelemmel ér fel A hajrában a szabadrúgások jelentették a legnagyobb ve­szélyt, háromszor is lehető­séghez jutott húsz méternél nem messzebbről a Kövesd, ám Tóth Bence, Dvorschák Gábor és Szatmári Lóránt is a sorfalba püfölte a labdát. A harmadik előtt Izing Martin megúszta a kiállítást, a slussz­poén pedig Cseri Tamásé lehetett volna, amikor egy kipattanó labdából kevéssel vétette el a jobb felső sarkot. Ez a döntetlen egyértelmű­en győzelemmel ér fel a Kis­várda számára, még úgy is, hogy nem sikerült megelőzni a Mezőkövesdet, és pontszám­ban befogni a szombaton Szol­nokon vesztes Zalaegerszeget. Viszont hetven percnyi em­berhátrány ellenére megúszni kapott gól nélkül - az már va­lami. így aztán a szél sem fújta el annak a lehetőségét, hogy dobogóra lépjen a Várda. BODNÁRTTBOR tibor.bodnar@kelet.hu Jegyzőkönyv, események, nyilatkozatok Kisvárda Master Good-Mezőkővesd-Zsóry ___________________0-0 Kisvárda, 1540 néző, v.: Vad (Király K., Szalai B.). _______________________________ Kisvárda: Lékai - Vári B., Izing, Papucsek, Csilus T. - Lucas, Bagi I. - Délczeg (Rajczi, 85.), Erős G. (Eszlátyi, 88.), Cseri T. - Koszta (Ivancsics A„ 22.). Vezetőedző: Soós Imre. _______ Mezőkövesd: Dombó - Vági, Szeles, Dvorschák, Fótyik - Tamási Zs. (Rácz F„ 44.), Tóth B. - Molnár G„ Nicorec (Orosz M„ 61.), Heffler N. (Sós B„ 54.) - Szatmári L. Vezetőedző: Pintér Attila. ______________________________________._________ Kiállítva: Lékai a 19, percben_____________________________________________ Percek, események 19. perc: Heffler Norbert ugrott ki a hosszan etőrevágott labdával, Lékai hezitált, hogy kimozduljon-e a kapujából, majd végül a tizenhatoson kívülre futva ütközött a kövesdi játékossal. A játékvezető kiállította a kisvárdai kapust. __________________________ Mesterszemmel Soós Imre: - A kiállítás átírta a forgatókönyvet, stílust kellett váltanunk, viszont le a kalap­pal a csapat előtt, hogy ilyen helyzetben is pontot szerzett. _______________________ Pintér Attila: - Korán emberelőnybe kerültünk, de tíz játékossal hősiesen védekezett a Kisvárda. Rajtunk múlott, hogy nem szereztünk három pontot, illetve el kell mondanom, hogy sokadjára nem kaptunk meg tizenegyest és a végén még egy kiállítást. Csak a tanárképző felé ment a roham Kétgólos előny után döntetlent játszott a Szpari, ám a feljutása így is biztosra vehető. LABDARÚGÁS. „Rohamra! A tanárképző felé!” - a Szálkai Páltól gyakran hallott jelsza­vakat írta ki a Szpari-tábor egy hatalmas molinóra, és a nemrégiben elhunyt, legen­dás szurkoló emlékére eleinte korabeli nótákat („Élesebb le­gyél a késnél..”, „Édesanyám, kedves anyám...”) énekeltek az ifjak. Gólra gól volt a válasz A korábbi nyíregyházi játé­kosoktól hemzsegő Cigánd elleni rangadón hamar meg­szerezte a vezetést az NB III. Keleti csoportjának listaveze­tője, Harsányi Zoltán. Hova máshová lőtte a gólt, mint a ÁRltfPZÖF, Harsányi Zoltán Itt a földre került, de a piros-kékek csatára megfogadta az Intelmeket, és kétszer is bevette a tanárképző felőli kaput FOTÓ: RACSKÓ TIBOR tanárképző felőli kapuba. Pali odafentről, hát még akkor, bácsi biztosan mosolygott amikor Harsányi a második NB III Keleti csoport, 28. forduló Nyíregyháza Spartacus-CIgánd SE _____________2—2 (2—11 Városi Stadion, 1100 néző, v.: Szilágyi S. Spartacus: Ovszljenko - Szokol, Rubus, Szalai V„ Törtei, Zofcák, Abdouraman, Kosztics, Rezes, Harsányi, Pölöskey P. (Ramos, 50.), Edző: Mátyus János. Cigánd: Sánta T. - Ur, Raducu, Sipos T„ Kinczel, Baksa Z„ Fekete T. (Albert l„ 82.), Varga K„ Kis Sz. (Buries, 72.), Roszel, Popescu (Németh Sz„ 95.). Edző: Fogarasi Zoltán. ________________ Gól: Harsány! (6. és 30.), illetve Popescu (31.), Roszel (71.). Jó: Zofcák, Harsányi, illetve Sánta T„ Ur, Roszel. _________________ Mesterszemmel Mátyus János: - Az egyik célunkat elértük, hogy feljutottunk, de mi bajnokok akarunk lenni. Ezen a meccsen többet kellett volna tennünk ahhoz, hogy nyerjünk. Több ziccerünk is volt, ezek kimarad­tak, most ez nem fért bele. Kettő-nullás előny után a feljutásért harcoló csapatnak nem szabad pontot veszítenie, sajnálom, hogy így alakúit. ____________________________________ Fogarasi Zoltán: - Gratulálok a Szpari feljutásához. Ellenfél edző­jeként először meccseltem a Nyíregyháza ellen a Városi Stadionban, ahová rengeteg emlék fűz. A csapatom komoly tartást mutatott, kétgólos hátrányból egyenlítettünk és szereztünk pontot, ez pedig feljogosítja arra a klubot, hogy célt érjen a bajnokság végén. Szeret­nénk mi is az NB ll-ben folytatni. találatot is megszerezte a bal lábával. A kettő között a ci- gándi Fekete Tamás a kapufa tövére fejelte a labdát, majd a második nyíregyházi találat után nyomban jött a szépítés - vagyis a vendégek nem tet­tek le a pontszerzésről. Kimaradtak a helyzetek Sánta Tibor bravúrokkal tar­totta versenyben a vendég- csapatot, a Wayne Rooney-ra megszólalásig hasonlító Ro­szel Róbert pedig kiegyenlí­tett. Ment előre a Nyíregyhá­za Spartacus, de Igor Zofcák lövése és a hajrában Moha- madou Abdouraman fejese is elkerülte a kaput, a kilépő Harsányi lövését pedig védte a kapus. Maradt a döntetlen, mert a Zöld Elefánt felőli ka­put nem tudta bevenni a csa­pat. Pali bácsi talán megbocsájt- ja, főleg, hogy ezzel a dön­tetlennel is biztossá vált: a Szpari harmadiknál rosszabb már nem lehet, és mivel biz­tosra vehető, hogy a Keleti csoportból kerül ki a legjobb harmadik helyezett, a nyír­egyháziak feljutása gyakorla­tilag biztossá vált. km Gödörben a Nyírbátor, megint melegszik a pite LABDARÚGÁS. Egy ártalmatlan baloldali beadás után kiper­dült a labda a kapus kezéből, így már a szombati NB III-as bajnoki elején hátrányba ke­rült a hazai pályán játszó Nyír­bátori FC. Aztán egy újabb védelmi megingást követően jött a tarjániak második gólja, és tovább rontotta a nyírbáto­ri esélyeket, hogy a csapatból a legjobb teljesítményt nyújtó Vámos Márk szünet után nem tudta folytatni a játékot. A második játékrészben a szépítés valóban csak szép­ségtapaszt jelentett a hazaiak számára, a gyorsabb, ponto­sabb focit játszó vendégek magabiztosan verték a szem­mel láthatóan gödörben lévő bátoriakat. Ezzel még felme­NBIII Keleti csoport, 28. forduló Nyírbátori FC-Somos SE 1-3 (0-2) __________________________ Nyírbátor, 150 néző, v.: Csonka B. Nyírbátor: Fülöp G. - Benkő B., Fabu M„ Ambrusz (Bagi Á„ 81.), Boros D„ Müller Zs„ Vámos M. (Terdik, a szünetben), Lakatos L„ Török l„ Lipcsei M„ Nagy D. Edző: Márton István. Somos SE: Horváth G. - Debreceni D„ Kiprich D„ Kerényi G„ Romhányi (Adorján Z„ a szünetben), Dóczi, Köböl, Albert Á„ Szekér (Tarlósl, 88.), Csóka, Olasz D. (Nagy R„ 82.). Edző: Bari Jenő. _____________________________________ Gól: Terdik (52.), illetve Csóka 10. és 15.), Kiprich D. (51.). Jó: Vámos M„ Fabu M„ Illetve Horváth G„ Albert Á„ Kiprich D„ Dóczi. (Tudósító: Bállá István)______________________ Mesterszemmel Bari Jenő: - A srácokon láttam a nagy akaratot, próbáltunk jó védekezésből gyors kontrákat vezetni, ami klsebb-nagyobb mértékben sikerült is. Sajnálom a kihagyott helyzeteket. Márton István: - Ameddig védekezésben alapvető hibákat vétünk és a támadójátékban az egyszerű passzokat is elrontjuk, addig sok jóra nem számíthatunk. Fabu Márton igyekezett, de a kék mezes Somos SE nyert FOTÓ:PUSZTAI SÁNDOR legedhet a bajnokság végére az a bizonyos pite. km