Kelet Magyarország, 2016. április (73. évfolyam, 76-101. szám)

2016-04-25 / 96. szám

2016. ÁPRILIS 25., HÉTFŐ KELET Negyven fölé jutottak a főnixes gólzáporban kézilabda. Ahogy arra szá­mítani lehetett, potyogtak a gólok rendesen a kisvárdai női NB I. B-s csapat vasárna­pi bajnokiján. A DVSCII elleni találkozó helyszíne az impo­záns Főnix-csarnok volt, és a csapatok a hely szellemének megfelelő támadójátékkal rukkoltak ki. A várdaiaknak felállt fallal csak időszakosan sikerült jól védekeznie a jó erőkből álló, hatékonyan és nagy becs­vággyal játszó „kis” Löki ellen, ám mivel a vendégek kontrajátéka végig működött, rendre vezetett is a második helyen álló KKC. A félidei ál­lás máskor végeredménynek is bőven megtenné, vagyis a védekezés nagyon nem volt rendben, és a kapott gólszá­mot a folytatásban sem sike­rült jelentősen lecsökkenteni. Igaz, a szerzett találatok számával nem volt semmi baj, felállt védelemmel szem­ben is szerzett szép gólokat a Kisvárda, amely a második félidőben végleg meglépett ellenfelétől, és amikor tizen­két gólos lett az előnye, biz­tossá vált a fölényes győzel­me. Végül a negyvenes határt is átlépte a csapat. km-bt NILS, női DVSC II—Kisvárdai KC 35-43(19-24) Debrecen, 100 néző, v.: Asztalos, Bárkányi. Kisvárda: Puscas - Vukojevic 4, Lévai 8, Gidai 3, Tarjányi 3, Gedroit 5, Komsa 4. Csere: Scholtz (kapus), Dudás G. 4, Héjjas 4, Csibulenko 4/1, Bízik 4/1, Kránitz, Major F. Edző: Rácz Sándor. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 2/2. Junior: 37-30. Lévai Zsófia bizonyult a legeredményesebb kisvárdai játékosnak FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR A Nyíregyházi KC fájó vereséget szenvedett a győzelmet jobban akaró hazai csapattal szemben. kézilabda. A Nyírbátor ép­pen csak befejezte, amikor a Nyíregyházi KC NB I. B-s férfi kézilabdacsapata a szomszé­dos csarnokban elkezdte tö­rökszentmiklósi fellépését. A helyi Székács SE bennma­radása szinte biztosra vehető (a szombaton történtek miatt különösen...), míg a harma­dik pozícióban tanyázó láto­gató a fényesebb éremre hajt - ettől azonban kissé távolt került. Varga Lászlónak kijött a lépés, más kérdés, nyolc gólja is kevés volt az üdvösséghez fotó: pusztai Sándor Jobban akarták a hazaiak Mert bár jól kezdtek a ven­dégek, a lendület tíz perc után elillant. A hazaiak egész egyszerűen jobban akarták a győzelmet, ennek megfele­lő elszántsággal játszottak. A puha védekezés következ­ményeként NYKC sok gólt ka­pott, végig futni kényszerült az eredmény után, a házigaz­da azonban stabilan őrizte mi­nimális előnyét. A látogatók a hajrában sem tudtak újítani, így fájó, egyben érzékeny ve­reséget szenvedtek. Érzékenyt, mivel a második helyen tanyázó, közvetlen ri­vális Ferencváros kiizzadta a győzelmet (24-23) a Békés el­len, vagyis két ponttal elhúz­tak a Nyíregyházától... km-kt NB I. B; Férfiak, Keleti csoport Törökszentmiklósi Székács SE-Nyfregyházl KC 32-29(15-14) Tórökszentmiklós, 300 néző, v.: Andorka, Hucker. NYKC: Nagy L. - Munkácsi 3/1, Pánczél 7, Varga L. 8, Leiter 2, Gubó 5, Illés T. 2, Csere: Oláh Z. (kapus), Bécsi, Kaplonyi, Kurbely, Nagy Cs. 2. Szakmai igazgató: Varga Zsolt. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 1/1. Junior: 19-42. Elillant a lendület, távolodik az ezüst Elhozták a pályaelőnyt KOSÁRLABDA. Kőkemény mér­kőzést vívott egymással a TFSE és a Nyíregyházi Kosár­suli az amatőr női NB I. elő­döntőjének első összecsapá­sán, amelyen a kosársulisok szinte végig vezettek. Szinte, mert a hazaiak az utolsó percben egy három­pontos találattal először a mérkőzés során jobban áll­tak a nyíregyháziaktól, de a 66-63-as előnyt Farkasinszki Orsolya kettő plusz egyes ta­lálattal egalizálta - jöhetett a hosszabbítás. Az ötperces ráadásban is a vendégek voltak rendre lépés­előnyben, holott a jól teljesítő kulcsembereknek már jártányi erejük sem volt. Aztán jött Li­zák Kitti, és öt pontját a leg­jobb időszakra tartogatta: 71- 71-nél duplát, 75-75-nél pedig triplát dobott. Az NYKS elhoz­ta a pályaelőnyt, és szombaton hazai pályán kiharcolhatja a döntőbe j utást. km-bt Amatőr női NE I. Elődöntő, 1. mérkőzés TFSE-Nylregyházl Kosársuli 77-80 _____(13-18,17-19,19-17,17-12,11-1«) ____________ -hosszabbítás után Alkotás u., 50 néző, v.: Bognár T., Válé. NYKS: Papp K. 24/9, Kiss G. 2, Popenko K. 10, Páll V. 6, Farkasinszki 0.33/3. Csere: Lizák 5/3, Fekete D„ Takács A., Hidas, Popenko A. Edző: Farkasinszki Gyuláné. Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Nyíregyházi Kosársuli javára. A hosszabbítás lehetőségét Farka­sinszki Orsolya harcolta ki FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Labdarúgás: Homa Sport megyei I. osztály, 24. forduló A végén csattant az ostor Nagyecseden Szabó Róbert (12) gólt szerzett, és győzelemre vezette a Baktalóránthá- zát a Kemecse ellen fotó: pusztai Sándor Tuzsér-Mátészalkai MTK 2-0 (0-0) Tuzsér, 300 néző, v.:Ésik L Tuzsér: Körösi N. - Tott R. (Bagoly Z.), Danes B., Dallos L, Iván A„ Nagy K„ Hricskevics (Lakatos P.), Gergely I. (Szaffián), Dolhai, Setét R. (Setét E.), Markos. Játékos-edző: Danes Béla. Mátészalka: Pindzsula - Botos D. (Kosz- tyú), Robas, Stef, Magyari M„ Rézműves F„ Sarkadi G. (Gergely M.), Botos A., Petrohai M. (Kocsán), Dascal (Batizi-Pócsi N.), Lyáh (Petrohai G.). Edző: Siska Attila. Ezen a meccsen a hazai játékosok maximális hozzáállással és nagyon jó teljesítménnyel örvendeztették meg Danes Bélát - név­napja alkalmából. Gól: Hricskevics, Iván A. (Tudósító: Lakatos Tibor) _____________ Danes Béla: - Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. A kezdés előtt nem nagyon kellett mondanom semmit, a játékosok tudták, mi a dolguk és becsületesen odatet­ték magukat. Gratulálok nekik ehhez a szép győzelemhez. _____________________ Siska Attila: - Változatos és színvonalas első félidő után három perc alatt lerendezte a mérkőzést a Tuzsér. Ezt a kemény, angolos stílust még tanulnunk kell, ha sikeresek akarunk lenni. _____________________ Tlszavasvárt-Nyírgyutal 2-2(2-11 Tiszavasvári, 150 néző, v.: Kosztyú. Tlszavas- vári: Kanócz - Lakatos l„ Balogh N., Szolyka I, Lakatos Barna, Szikszai Sz. (Nagy I.), Lakatos Bence (Esze B.), Szabó M. (Kántor Zs.), Péntek A„ Szolyka G, (Bakost), Faze­kas V. Edző: Kiss Gábor. Nylrgyulaj: Opre R.- Angyalos, Lovas N., Siska G. (Gózner), Vass l„ Kovács l„ Tóth B., Fekete G. (Pálvölgyi), Erdei Z„ Varga D„ Nagy T. Edző: Lukács Tibor. Nagy küzdelemben a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A második félidő vasvári helyze­tekkel kezdődött, a hajrában viszont a Gyulaj a kapufát lőtt. Gól: Szabó M. (11-esből), Fazekas V„ illetve Erdei Z. 2 (egyet 11-esből). Ifi: 1-5. (Tudósító: Hankó András] _______ Kiss Gábor: - A Nylrgyulaj elvitt tőlünk egy pontot, ebben nagyon nagy szerepe van a játékvezetőnek, mert szerinte az öt és fele­sen szabálytalankodó kapusnak csak sárga lapot kell felmutatni... Ettől függetlenül gratulálok minden egyes játékosomnak a mutatott teljesítményhez. De azért a helyzeteket illő lenne berúgni! __________ Lukács Tibor: - A második félidő alapján itt hagytunk két pontot. _______________ Nagyecsed-Nagyhalász 1-0 (0-0) Nagyecsed, 300 néző, v.: Valu. Nagyecsed: Makó - Dobos Z„ Homann, Ricsei (Vámosi Cs.), Zámbó K„ Bulyáki A. (Somlyai G.), Czifrák, Ladányi D. (Bodogán), Ascsillán, Marinas, Ádámszki (Gyöngy 1). Játé­kos-edző: Ádámszki Róbert. Nagyhalász: Gagyi - Szőlősi L„ Bognár A., Bene L, Simon D„ Ludánszki (Böszörményi), Barzó, Kerti (Kiss R.), Bartha Z. (Fábri Z.), Gyügyei (Mocsár Cs.), Hajzer L. Edző: Opre Mihály. Igaz, hogy tizenegyesből szerzett góllal győ­zött az Ecsed, de a hazai kapusnak, Makó Róbertnek a kilencven perc során mindössze kétszer kellett labdába érnie. Gól: Marinas (11-esből). Ifi: 0-1. (Tudósító: Bíró Attila) Ádámszki Róbert: - Először is ezt a szép győzelmet főszurkolónk. Szűcs Guszti bácsi születésnapjára ajánlja a csapat. Függetle­nül attól, hogy tizenegyessel szereztük meg a három pontot, úgy érzem, a helyzetek és a játék képe alapján magabiztosabb győzelmet is arathattunk volna. ______" Opre Mihály: - Hiába játszunk jól kilencven percig, ha a kilencvenegyedik percben nem tudjuk megoldani, hogy ne kapjunk gólt. Az első félidőben kiegyenlített volt a játék, a másodikban többet birtokoltuk a labdát, mint ellenfelünk. __________________ Bakfalórántháza-Kemecse 2-0 (1-0) Baktalórántháza, 200 néző, v.: Nagy F. Bak- talórántháza: Tóth K. - Balogh G„ Sitku Á. (Bodnár G.), Csordás G„ Kántor F„ Murguly, Ráti G„ Szabó R. (Maries L), Kozma J„ Maries G„ Rákóczi (Berki G.). Játékos-edző: Illés László. Kemecse: Virágh Cs. - Soós G„ Dócs (Kiss M.), Sárközi D. (Kiss R.), Csizmánk (Iván Zs.), Sándor L, Hruska, Birovecz, Karkusz (Bodó), Phrakonkham, Csatári Á, Edző: Falatovics László, Jó időben, langyos meccsen biztos hazai győzelem született. Gól: Szabó R„ Sitku Á. Ifi: 2-0. Ittés László: - Mérsékelt teljesítménnyel magabiztosan, megérdemelten nyertünk ­Szabó „Güiü" Róbert vezérletével. _______ Resán Attila szakosztályvezető: - Kiegyenlített meccsen a Bakta jobban használta ki a helyzeteit, így megérdemei- ten nyert. Mándok-Tiszakanyár 1-1 (1-0) Mándok, 180 néző, v.: Resán G. Mándok: Oláh D. - Danes A„ Turbucz T„ Hidi N„ Varga D„ Tempf li, Szabó T„ Balás G. (Galambos L), Orgován Gy., Bárány T, Tudja (Győri J.). Edző: Matyi András. Tiszakanyár: Szabolcsi M. - Kovács l„ ifj. Koskovits Gy„ Pócsi, Jeddi, Pap M. (Sinka D.), Illés A., Kiss R, Gégény M„ Szathmári D„ Mátrai N. (Nagy R.). Edző: Koskovits György. Mindkét csapat kihasználta a szél támogatását, a Mándok talán közelebb állt a győzelemhez. Gól: Hidi N„ illetve Mátrai N. Ifi: 4-5. (Tudósító: Tamás Zoltán) ______________ Matyi András: - Futballra alkalmatlan időjárási körülmények között a játék képe alapján győzelmet érdemeltünk volna. Koskovits György: - Igazságos döntetlen. Ibrány-Gyulaháza 1-0 (1-0) Ibrány, 250 néző, v.: Takács Á. Ibrány: Tóth N. - Balogh Gy., Bodó G„ Dajka L, Szabó R„ Gergely B„ Varga A., Kristófi, Lukács B. (Vi- nícius), Somogyi T„ Kiss T. (Makai I.). Edző: Gerliczki Máté. Gyulaháza: Bandor F. - Bár­di B„ Deák B. (Kállai Á.), Deák Z„ Farkas G. (Bagi T.), Tóth F„ Mizsák, Éles l„ Kun Á„ Gáti S„ Lévai Cs. Játékos-edző: Deák Béla. Az orkán erejű szélben, ha nem is szép játékkal, de biztosan tartotta otthon a három pontot a hazai csapat. Gól: Kiss T. Ifi: 4-2. ______ Gerliczki Máté: - Először szurkolóink­nak szeretném megköszönni, hogy ilyen ítéletidőben is megtiszteltek bennünket. Másodsorban játékosaim előtt emelem meg kalapom, amiért ilyen extrém körülmé­ríyek között is helytálltak. _____________ Bárdi Béla egyesületi elnök: - A körülmé­nyekhez képest jól helytálltunk, kis szeren- csével akár pontot is rabolhattunk volna. Sényő-Camifex-Szatmár Unió FC 3-1 (1-0) Sényő, 50 néző, v.: Kiss L. Sényő: Szabó Z.- Fiumei, Klepács, Oláh D„ Szűcs F„ Farkas M., Bernáth M. (Horváth N,), Haburcsák B. (Timák), Orosz M„ Kléninger (Kovács I.)., Ruska (Gégény Zs.). Edző: Ember Roland, Szatmár Unió: Juhász S.- Bátyi (Bakó G.), Szatke M„ Doras M., Rigó A„ Osváth S„ Veress L, Balogh Á. (Csatári Z.), Bodó R., Istrate (Andruh), Baglyos (Csáki R.). Edző: Siti Ferenc. Az irreális időjárási körülményekhez képest élvezhető meccset játszottak a csapatok. Gól: Haburcsák B. 3, illetve Andruh. Ifi: 3-2. _______________ Ember Roland: - Nagyon akartuk már ezt a sikert és sokat tettünk érte. Ha nem is sziporkázó játékkal, de mindenképpen megérdemelt győzelmet arattunk, ______ Siti Ferenc: - Nagyon rossz volt az idő, de a mi játékunk még ezt is alulmúlta. Ennek a teljesítménynek tesznek következményei. Szabadnapos: Szakoly. Tabella 1. Ibrány 22 15 3 4 60-25 48 2. Nagyecsed 22 12 7 3 36-19 43 3. Nyírgyulai 22 ír 5 6 50-40 38 4. Szakoly 22 11 3 8 39-33 36 5. Sényő 22 10 4 8 50-35 34 6.Tuzsér 23 9 7 7 35-33 34 7. Mátészalka 23 10 3 10 37-40 33 8. Mándok 22 9 6 7 43-38 33 9. Szatmár Unió FC 23 8 6 9 36-43 30 10. Tiszakanyár 22 8 5 9 37-26 29 11. Baktalórántháza 22 8 5 9 47-38 29 12. Tiszavasvári 22 7 6 9 36-26 27 13. Gyulaháza 23 4 7 12 16-49 19 14. Nagyhalász 23 4 5 14 25-58 17 15. Kemecse 23 2 8 13 19-63 14 16. Tiszátok visszalépett Nem csak a meccs veszett el KÉZILABDA. A VKK Nyírbátor NB I. B-s férfi kézilabdacsa­pata vereséget szenvedett - a kiesés elkerüléséért vívott küzdelemben riválisnak szá­mító - Aragó-Törökszentmik- lós otthonában. Noha az első félidő szorosan alakult, mi több, a vendégek többször vezettek, a folytatásban már nem volt sok köszönet. A Váczi-legénység hiteha- gyottan játszott, a támadá­sok akadoztak, miközben a szezon során rendszerint ha­tékony védőfal is „lyukassá vált”. így a fokozatosan el­húzó hazaiak biztosan nyer­tek, a táblázaton egy pontra megközelítve a még mindig bennmaradást érő pozícióban tanyázó Bátort. KM-KT NI 1,1, férfi Aragó-Torökszentmiklós-VKK Nyírbátor 30-22 (13-11) Tórökszentmiklós, 150 néző, v.: Felhő, Öcsi. Nyírbátor: Gadnai A. - Fülöp G. 3, Kiss l„ Erdős Z. 5/1, Hornyák Z. 1, Bíró Á. 7, Vasas Gy. 3. Csere: Nagy N. (kapus), Csébi, Nagy D. 1, Csonka R, Minegász 1, Kovács Á. 1/1. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 2/2. Junior: 44-34. Csonka Péter (labdával) meze bírta a gyűrődést, a bátori csapat már kevésbé fotó: pusztai Sándor Vereség mellé világbajnokverés teke. Abszolút egyenrangú ellenfele volt a két világbaj­nokkal, Farkas Sándorral és Botházy Péterrel felálló Fe­rencvárosnak a Nyíregyházi TK a szombati szuperligás férfibajnokin. A népligeti hat­sávos pályán három pár volt egyszerre, és az első körben ugyan csapatfában vezettek a vendégek, az egyéni párbajok közül azonban kettőt is nagy csatában elveszítettek. Igaz, Szlovenszki Tibor remekelt, csaknem száz fával tnúlta fe­lül ellenfelét. Elérhetőnek tűnt a döntet­len, a második körben Kastu- ra Zsolttól és Hacker Dezsőtől várták a pontszerzést a nyír­egyháziak, ám végül a Bothá- zyval mérkőző Szegő Leven­te hozta a részsikert - tehát világbajnokverésnek voltak szemtanúi a jelenlévők. Az utolsó harminc dobás előtt 2758-2758 volt az állás, vagy­is 6-2-től 3-5-ig még bármi előfordulhatott, tehát a dön­tetlen is, ami tavaly kétszer is megtörtént a csapatok bu­dapesti mérkőzésein. Végül a nyíregyháziak számára a lehető legrosszabbul alakult a végjáték, de összességében elmondható, hogy az NYTK szokása szerint megnehezí­tette a ferencvárosiak dolgát. KM-BT Szm&űiga, férfiak Ferencváros-Nyíregyházi TK 6-2 (3434-3375) NYTK: Finta 563, Szlovenszki T. 588 (1 pont), Ráski J. 549, Kastura Zs. 534, Szegő 594 (1), Hacker 547. Ifi: 4-0 (1109-961).