Kelet Magyarország, 2016. február (73. évfolyam, 26-50. szám)

2016-02-29 / 50. szám

2016. FEBRUÁR 29.. HÉTFŐ Nem Európa, hanem a futball jelöltje voltam, a labdarúgás pedig egyetemes. Nyilatkozta első elnöki sajtótájékoztatóján Gianni Infantino, akit pénteken választottak meg a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) élére. Mika Zibanejad (Ottawa Se­nators) és Filip Forsberg | (Nashville Predators) mester- hármassal vették ki részüket csapatuk sikeréből szomba­ton az NHL alapszakaszában. Az Ottawa csatára a harmadik harmadban 158 másodperc alatt érte el három gólját. A Detroit úgy nyerte meg az 50 ezer néző előtt rendezett sza­badtéri mérkőzést a Colorado vendégeként, hogy az utolsó harmadban négy gólt szerzett. Győr-Fradi lesza negyeddöntőben kézilabda. A férfi kézilabda BL-ben a Veszprém 29-28-ra győzött a német Flensburg otthonában. A Szeged 31-29-re kikapott a macedón Szkopjé­tól. A női BL-ben Bukarestben 24-22-re nyert a Győr. A Fradi a Nagybányát győzte le 21-18-ra, a két magyar csapat találkozik a négy közé jutásért. Az EHF Kupában elődöntős az orosz Asztrahanocskát búcsúztatató Dunaújváros. Kevesebb lőtt góllal kiesett az Érd a KEK-ből, mivel (18-17) kikapott a fran­cia Issy otthonában. . 9 Labdarúgás NB in., Tisza-csoport, 19. forduló Nyíregyháza Spartacus-Nyírbátor 3-0 (1-0) Városi Stadion 1200 néző, v.: Csonka (Csatári, Zahorecz) Spartacus: Ovszijenko - Szokol (Rakovics, 61.), Rubus, Szalal, Törtei - Rezes, Zoffcák, Ramos (Abdouraman, a szünetben), Szécsi - Harsány! (Kapacina, 85.), Pálinkás. Vezetőedző: Mátyus János ______________________________ Nyírbátor: Fíilöp - Boros, Benkő, Ambrusz, Fabu (Soós, 87.), Gál, Lakatos, Illés, Müller, Vámos (Bagi, 73.), Nagy (Török 73.) Játékos-edző: Ambrusz Árpád. Gól: Haisányi (32., 80.), Rezes (91.).KIállftva: Boros (67.). ___________________ Percek, események ------~ 32. perc: Rezes László jobbról iveit középre, Harsányi Zoltán pedig 12 méterről fejelt, a labda a bal kapufáról pattant a kapuba, 1-0. 67. perc: A kiugró Szécsi Márkot rántotta le Boros Dávid a bátori tizenhatos előtt, a játékvezető piros lapot mutatott fel a védőnek. ________________________ 80. perc: Igor Zofcák bal oldali beadását Harsányi 12 méterről fejelte a kapuba, 2-0. 91. per. Törtei Tamás balról ívelt a kapu elé, Kapacina Kevin Rezes elé fejelte a labdát, aki 7 méterről a kapuba bombázott,3-0. Mesterszemmel Mátyus János: - Boldog vagyok, hogy biztosan szereztük meg a három pontot. A mezőny legjobbja a bátoriak kapusa volt. ____________________________ Ambrusz Árpád: - Újra kaptunk két gólt pontrúgásból, a kiállítás után pedig már ennyire futotta erőnkből... _____________________________________ További eredmények: Rákosmente KSK-Felsőtárkány 6-0 (3-0), Hatvan-Tisza- újváros 3-0 (2-0), Kazincbarcika-Ceglédi VSE 0-0, REAC-Tállya 2-1 (1-1), Cigánd- Újpest II3-0 (1-0), DVTK ll-Putnok 0-2 (0-1), DVSC-DEAC-Jászberény 3-0 (1-0). Szabadnapos: Somos SE A bajnokság állása 1. Nyíregyháza Spartacus 19 17 í 1 47-11 52 2. Cegléd 19 15 1 3 42-17 46 3. Kazincbarcika 19 10 8 1 35-15 38 4. Cigánd 18 11 3 4 50-22 36 5. Hatvan 19 11 1 7 27-19 34 6. Rákosmente 19 9 6 4 44-27 33 7. Somos SE 18 7 4 7 21-28 25 8. Jászberény 18 7 3 8 38-27 24 9. Putnok 17 7 3 7 26-23 24 10. Újpest II. 18 6 4 8 18-38 22 11. REAC 19 5 4 10 20-41 19 12. DVTK II. 18 5 3 10 16-32 18 13. Felsőtárkány 19 4 5 10 20-35 17 14. DVSC-DEACII. 18 4 4 10 20-25 16 15. Tálya 18 4 2 12 19-29 14 16. Tiszaújváros 19 2 6 11 10-31 12 17. Nyírbátor 19 1 6 12 15-48 9 Harsányi Zoltán (29) lábbal is veszélyes volt, de fejjel kétszer eredményes is fotó: pusztai Sándor kaptak a bátoriak a megyei derbin. LABDARÚGÁS. Nem született meglepetés szombaton dél­után az NB III-as csapatok megyei rangadóján. A Ke­leti-csoportban listavezető Nyíregyháza Spartacus a se­reghajtó Nyírbátort fogadta. A hazaiaknál a vádliját fájlaló Pölöskey Péter a kispadra ült, a kezdőben kapott viszont he­lyet Harsányi Zoltán, a fiatal Pálinkás Gergő és a sérülésé­ből immár teljesen felépült Szokol Zsolt. Sok helyzetet elpuskáztak A másik oldalon Szilágyi Krisz­tián eltiltás miatt hiányzott, a játékosedző, Ambrusz Árpád viszont kiheverte a legutóbbi meccsen összeszedett agyráz­kódását. A vendégek bátran kezdtek, aztán fokozatosan átvette az irányítást a Szpari. Pálinkás Gergő és Harsányi Zoltán előtt is adódott lehe­tőség, utóbbi lövésénél Fülöp Gergő és a felső léc hárított. Aztán Harsányi fejesével ve­zetéshez jutott a hazai alaku­lat. Szünet után sem változott a játék képe, ám a hajráig nem tudta növelni előnyét a Szpari, pedig akadt rá esély. A nyolcvanadik percig tar­totta magát a lelkes bátori ala­kulat, amely jó egy óra eltel­tével megfogyatkozott. Aztán Harsányi egy újabb fejessel duplázott, a ráadásban pedig Rezes is eredményes volt, így érvényesült a papírforma, a három pontot három góllal (ebben nagy szerepe volt a re­mekül védő Fülöp Gergőnek) tartotta otthonában a Szpari. Bonuszként jött az, hogy a forduló rangadóján gól nélkül zárt a Cegléd Kazincbarcikán, így a Szpari előnye hat pontra ugrott. KM-ML Amíg Ribánszki László munkanélküli segélyért fo­lyamodhatott volna, addig Sebők kapufától kapufá­ig repkedett, és Erős Gábor újabb lövése valamint Vári Barna és Rajczi Péter fejese után is nagy bravúrral őrizte meg csapata kapuját a góltól. Ez bizony az újoncnak állt... Ez mérkőzés bizony a Kis- várdának állt, jobb helyzet- kihasználással legyőzhette volna saját otthonában az éllovast az újonc. Illetve mivel a befejezések­nél nem választottak rossz megoldást a vendégjátéko­sok, nem hibáztathatok a gól- talanságért, sokkal helyesebb úgy fogalmazni, hogy Sebők Zsolt kivédte a szemüket. KM-BT sport.szon.hu Sport. A régió és nagyvilág sportja Labdarúgás: NBII. Gyirmót FC-6yőr-Kisvárda Master Good 0-0 Győr-Gyirmót, 800 néző, v.: Kovács 2. (SzécsényL Márton 2s.). _______ Gyirmót: Sebők 2s. - Bori, Lázár P., Balogh B„ Völgyi - Kiss M., Horváth A.- Vass P. (Tóth N., 70.), Simon András (Máté J., 79.), Madarász M. - Simon Attila (Gyurján B„ 79.). Vezetőedző: Bene Ferenc. ___________________________ Kisvárda: Ribánszki - Vári B., Izing, Papucsek, Fodor A. -Lucas, Bagi I. - Délczeg (Kosz- ta, 57.), ErfeGrifad^,88.),QeriT.(Nagjr R,79.) --Rajczi. Vezetőedző: Soós Imre. Mesterszemmel Bene Ferenc: - Az első játékrészben eldönthettük volna a mérkőzést, voltak gólszerzési lehetőségeink. Sajnos nem volt meg a támadójátékunkban a várt minőségi döntéshozatal. Két ellentétes félidőt játszottunk. Soós Imre: - A hazaiak nagy köszönettel tartoznak Sebők 2solt kapusnak, aki otthon tartotta számukra az egy pontot. Sokkal több helyzetünk volt, s gólokkal kellett volna nyernünk. Kívánom volt csapatomnak, hogy elérje a régi álmot, a feljutást. További eredmények: Soroksár-Csákvárl-1 (1-1), Dunaújváros-Vác 0-2 (0-1), Sze­ged 2011—Siófok 1-2 (1-0), Szigetszentmiklós-Soproni VSE 0-0, Ajka-Szolnok 0-0, Mezőkövesd-Balmazújváros 1-0 (0-0), Budaörs-2alaegerszeg 1-5 (1-0). A bajnokság állása 1. Gyirmót 17 11 4 2 26-11 37 2. Zalaegerszeg 17 10 3 4 31-15 33 3. Budaörs 17 9 2 6 28-24 29 4. Mezőkövesd 17 7 5 5 23-20 26 5. Siófok 17 7 4 6 23-22 25 6. Kisvárda 17 6 6 5 32-23 24 7. Sopron 17 7 2 8 25-21 23 8. Csákvár 17 7 2 8 29-34 23 9. Szeged 17 7 2 8 22-27 23 10. Szolnok 17 6 3 8 22-25 21 11. Dunaújváros 17 5 6 6 22-25 21 12. Balmazújváros 17 5 5 7 18-25 20 13. Szigetszentmiklós 17 4 7 6 22-31 19 14. Vác 17 5 3 9 16-22 18 15. Ajka 17 4 5 8 16-25 17 16. Soroksár 17 3 7 7 16-21 16 A gyirmóti kapus kivédte a szemüket « A Real kiszállt... Zinedine Zidane,a Real mestere úgy véli, az Atletico elleni vereséggel kiszálltak a bajnoki címért folyó ver­senyfutásból. FOTÓ: INTERNET Erős Gábor (17) és Rajczi Péter helyzetei után is hárított a gyirmóti kapus FOTÓ: GYIRMOTFC.HU a bátor támadójátékot, és Lucas Marcolini valamint a sérülése után visszatérő Erős Gábor is megszerezhette vol­na a vezetést. Csakhogy a hazai kapus, Sebők Zsolt kifogott rajtuk, miként a folytatásban más várdai játékosokon is. Az első félidőben még csak-csak volt néhány lehetősége a Gyir- mótnak, szünet után viszont egyirányúvá vált a forgalom a pályán. Azért így is szereztek érmes helyezéseket a Nyíregyházi Sportcent­rum versenyzői a téli dobóbajnokságon. ló valamint Kerekes Dóra ese­tében kamatozott, hiszen a férfi súlylökő bronzéremmel zárt, a női diszkoszvető pe­dig a dobogó harmadik fokára állhatott az eredményhirde­téskor. A férfi diszkoszvetők ugyanakkor nem tudtak do­bogós helyezést kiharcolni, hiszen Káplár János a negye­dik, Szikszai Róbert pedig a korábbi edzéseredményeitől elmaradva az ötödik helyen végzett. Az ifjúságiak között Zsiga Kinga diszkoszvetésben ezüst-, Urbán Ákos súlylökés­ben bronzérmet szerzett. KM-BT atlétika. Népes csapattal vett részt a hétvégi téli dobó­bajnokságon a Nyíregyházi Sportcentrum. A szombathe­lyi megmérettetés előtti na­pokat a felnőtt kategóriában indulók a tatai edzőtáborban töltötték, és ez Kerekes Lász­Atlétika Felnőtt és ifjúsági téli dóbóbajnokság, Szombathely A Nyíregyházi Sportcentrum versenyzőinek eredményei Felnőtt. Férfiak. Súlylökés: 3. Kerekes László 17.04,7. Szikszai Róbert 14.95,8. Káplár János 14.90. Diszkoszvetés: 4. Káplár János 56.48,5. Szikszai Róbert 56.06. ____________ Nők. Súlylökés: 10. Kerekes Dóra 11.45. Díszkoszvetés: 2. Kerekes Dóra 49.22. _________ ___________ ___ Ifjúsági. Fiúk. Súlylökés: 3. Urbán Ákos 15.30,6. Tóth Balázs 13.90,11. Doma Marcell 12.67,13. Vizi Roland Gábor 12.34,14. Pau- lík Bence 12.17,21. Sipos Adrián 10.52. Diszkoszvetés: 4. Doma Marcell 43.13,7. Urbán Ákos 41.10,8. Tóth Balázs 39.93,13. Vizi Roland Gábor 37.00,14. Tőkési Levente 35.71,16. Paulik Bence 33.49,18. Sipos Adrián 31.29. ______________________ Lányok. Súlylökés: 8.2siga Kinga 11.17,9. Pinhasov Mirjam 10.97. Diszkoszvetés: 2.2siga Kinga 35.12,8. Pinhasov Mirjam 28.96. Kerekes Dóra bronzérmet szer­zett... PUSZTAI SÁNDOR Akár gólokkal is nyer­hetett volna az éllovas otthonában a Kisvárda, amely nagy esélyt sza­lasztott el. labdarúgás. Kész az új sta­dion Győr elővárosában, Gyirmóton, ahol a halasta­vak szomszédságában lépett pályára a Kisvárda Master Good második tavaszi bajno­kiján. És a jelek szerint kész a gyirmóti csapat arra, hogy az évek óta tartó próbálkozás után az élvonalba jusson, hi­szen nagy előnnyel vezeti az NB Il-es tabellát, és tavasszal szinte végig hazai pályán ját­szik. Bátran támadtak A Kisvárda alaposan meg­lepte a házigazda éllovast. A vendégek nem álltak be vé­dekezni. felvállalták A diszkoszvető fiúk lemaradtak a