Kelet Magyarország, 2016. február (73. évfolyam, 26-50. szám)

2016-02-29 / 50. szám

2016. FEBRUÁR 29., HÉTFŐ 22. forduló Nem bírt egymással a Löki és a csíkos mezes Újpest A gyulajiak sorsdöntő meccse Lovas Norbert ezúttal a nagy rivális Aramis kapuját igyekszik bevenni fotó: pusztai Sándor MTK - Békéscsaba 0-0 lllovszky Rudolf Stadion, 500 néző, v.: Pintér. Kiállítva: Grgic (MTK, 90.) Újpest-OVSC 1-1 (0-1) Szusza Ferenc Stadion, 3347 néző, v.: Farkas Á.G61: Lencse (86. - U-esből), illetve Szakály (38. - 11-esből). Kiállítva: Bódi (DVSC, 85.) Paks-Vasas 3-0 (l-O) Paks, 1136 néző, v: Andó-Szabó. Gól: Lenzsér (45.), Bartha (58.), Kulcsár (76.) FOTÓ: DERENCSÉNYI ISTVÁN Haladás-DVTK 2-1 (1-1) Sopron, 2127 néző, v.: Erdős. Gól: S. Wils (33.), Ugrai (92.), illetve Barczi (29., 11-esből) Puskás Akadémia - Videoton 0-1 (0-0) Felcsút, 1756 néző, v.: Iványi. Gól: Feczesin (94.) Kiállítva: Pauljeyjc (Puskás, 76.) Honvéd - Ferencváros 2-1 (1-0) Bozsik Stadion, 3500 néző, v.: Sotymosi. Gól: Baráth (41.), Vasiljevic (56.), illetve Lamah (88.). Kiállítva: Dilaver (FTC,94.) A Nyíregyházi Ezüstcsi­kók Újfehértón lesz­nek otthon, a Csenger idegenben játszik. FUTSAL, Erre aztán volt idő! Mármint rákészülni az Ara­mis ellen hétfőn esedékes, akár perdöntő meccsnek is titulálható fellépésre. A futsal Európa-bajnokság miatt beik­tatott több mint egy hónapos szünet után a Nyírgyulaj NB I-es együttese az immár leg­nagyobb riválisának tekinthe­tő, Budaörsön székelő gárda otthonában játszik. Most az Aramis a hatodik A felek egyaránt a legjobb hat közé jutásért, azaz a felsőházi rájátszást biztosító pozíció­ért hajtanak. Pillanatnyilag azonos pontszám mellett az Aramis birtokolja a hatodik helyet, vagyis a remélt nyír­ségi siker azonnal átírja a sor­rendet. Erre alapot szolgáltat a gyu­lajiak idegenbeli produkciója, elvégre valamennyi győzel­müket (szám szerint ötöt...) vendégként aratták. Az NB II- ben „csak” három hetet hagy­tak ki az érintettek. A Nyír­egyházi Ezüstcsikók mindjárt az éllovas Kincsem Lovaspark elleni hazai összecsapással folytatja szereplését. Az Újfe­hértón (kezdés: hétfő, 19 óra) „otthon lévő” legénység talán a szezon legnagyobb megle­petését szolgáltatná, ha „el­kapná” a táblázatot meggyő­ző fölénnyel vezető látogatót. Ugyanakkor a második helyen tanyázó Csenger utazni kény­szerül. Mégpedig Csömörre, ahol REAC Sportiskolával ta­lálkozik. A házigazda masszív középcsapat, éppen ezért az összecsapás a veszélyes kate­góriába tartozik: Szilágyi Sán­dor „fiainak” alighanem lesz egy-két meleg percük... km-kt A bajnokság állása 1. Ferencváros 22 18 1 3 45-10 55 2. Újpest 22 9 9 4 30-21 36 3. DVSC 22 9 8 5 35-23 35 4. Haladás 22 9 8 5 20-21 35 5. Videoton 22 11 1 10 24-21 34 6. Paks 21 9 6 6 27-21 33 7. MTK 21 8 7 6 25-21 31 8. Honvéd 22 7 6 9 27-28 27 9. DVTK 22 6 5 11 23-34 23 10. Vasas 22 6 1 15 20-38 19 11. Puskás Akadémia 22 4 7 11 24-34 19 12. Békéscsaba 22 3 5 14 18-46 14 Más dimenzióban gurítottak a szegediek TEKE. Toldozott-foldozott ösz- szetételben kelt útra Szeged­re, a bajnoki címvédő ottho­nába a Nyíregyházi TK, amely a sérült Mogyorósi Pétert is kénytelen volt bevetni a szu­perligás férfibajnokin, mert Szegő Levente a meccs nap­jára belázasodott. A Bajnokok Ligájában a négy közé jutott szegediek ellen nagy esély volt arra, hogy 8-0-ra kapnak ki a vendégek, ez meg is tör­tént, még sincs miért szégyen­kezni. A múlt heti BL-bravúrt (l-7-es hátrányból is tovább­jutottak) elérő házigazda csak egy helyen változtatott a csa­patán, vagyis komolyan vette az NYTK elleni partit. A hat nyíregyházi játékosból öten is szereztek szettpontot, szü­lettek egészen jó egyéni telje­sítmények, de a kivétel nélkül 6oo fa felett gurító, több vi­lágbajnokot bevető szegediek más dimenziót képviselnek. Legjobbjuk Kiss Norbert 690 fát ütött, és éppen százat vert a nyíregyháziak legjob­ban teljesítő játékosára, Finta Zoltánra. km-bt Teke Szuperliga, férfi Szegedi TK-Nyíregyházi TK A Bogdány Petrol Kft. munkatársat keres az alábbi munkakörbe Nemzetközi fuvarszervező Folyékony áru A MUNKAKÖR LEGFONTOSABB FELADATAI: • Megbízások feldolgozása, ütemezése, import - export • Árajánlatok bekérése, kalkulációk elkészítése, fuvarköltségek optimalizálása • Napi kapcsolattartás az ügyfelekkel, alvállalkozókkal • Megbízásokhoz tartozó adminisztráció elvégzése /EKAER, TopSoft, MS Office/ ELVÁRÁSOK: • Felsőfokú végzettség vagy szakirányú képesítés • Legalább 3 év hasonló munkakörben szerzett tapasztalat • Tárgyalási szintű angol és német vagy orosz nyelvtudás írásban és szóban • Jó kommunikációs készség és problémamegoldó képesség, ügyfél-orientáltság AMIT AJÁNLUNK: • Stabil magyar háttér • Hosszú távú együttműködés • Szakmai megbecsülés, fejlődési lehetőség • Versenyképes fizetés AMI ELŐNYT JELENT: • Piaci kapcsolatok • Folyékonyáru-szállítási ismeretek Állás, munka területei: • Szállítás, Logisztika • Logisztikus, Fuvarszervező • Teljes munkaidő Munkavégzés helye: • Nyírbogdány Önéletrajzot és motivációs levelet a bopkft@bogdanypetrol.hu e-mail címre várjuk 2016. március 5-éig. Labdarúgás: Homa Sport megyei I. osztály, 16. forduló Baktán „elkapták” a listavezetőt 8-0(3825-3410) NYTK: Kastura Zs. 584, Ráski J. 571, Kósa 1.516, Mogyorósi 572, Szlovenszki T. 576, Finta 591, Ifi: 4-0 (1104-860) Nyírgyutaj-Mátészalkai MTK 1-1 (1-0) Nyírgyulaj, 150 néző, v.: Pethő P. Nyírgyulaj: Opre R, - Kovács I. (Gózner K.), Tóth B., Siska G., Vass I., Pálvölgyi B. (Oxi R.), Nagy I., Lovas N., Erdei Z„ Nagy T. (Fekete G.j, Berecz Zs. Edző: Lukács Tibor. Mátészalka: Pindzsula P. - Botos D„ Robas, Rézműves F., Botos A., Sar- kadi G., Petrohai M. (Petrohai G.), Magyari M., Szántó Z„ Dascal (Soltész B„ Lyáh A.), Stef. Edző: Siska Attila. Nem bírtak egymással a csapatok. Gól: Berea Zs., illetve Soltész B. Lukács Tibor: - Gyenge játékunk következ­ménye a fájó döntetlen. __________________ Siska Attila: - Gratulálok csapatomnak a lelkes és odaadó játékhoz. Úgy érzem, bőven lehet hiányérzetünk a kimaradt ziccerek miatt. Tiszavasvárt-Szakoty 0-0 Tiszavasvári, 80 néző, v.: Kiss L. Tiszavas- vári: Kanócz B. - Esze B„ Balogh N., Nagy D„ Bakos T„ Lakatos l„ Bodnár A. (Lakatos Barna), Gyurján R. (Szolyka I), Péntek A., Szolyka G„ Nagy I. (Fazekas V.). Edző: Kiss Gábor. Szakoly: Szobonya G. - Sándor D., Ré- dei M., Módis G„ Babják Cs., Hokk B„ Csomány Ö., Majoros Á., Szathmári S., Nagy D„ Bodai K. (Madzin I.). Edző: Hokk Béla. Jó talajú pályán a hazaiak gyenge első félidőt produkáltak, nem rajtuk múlt, hogy a Szakoly nem veze­tett két góllal... A szünet után valamelyest többet kerültek veszélybe a kapuk, de ezúttal egyik csapatnak sem sikerült gólt szerezni. Ifi: 10-1. (Tudósító: Hankó András) ___ Kiss Gábor: - Egy pont és más semmi. Hokk Béla: - Mindkét csapat nagyon hajtott, mi nagyon sok helyzetet hagytunk ki, a házigazdára nézve hízelgő a döntetlen. Baktalórántháza-lbrány 1-0 (1-0) Baktalórántháza, 350 néző, v.: Tömöri P. Baktalórántháza: Tóth K. - Kántor F„ Geda G. (Kozma J.), Lakatos I., Csordás G., Sitku A. (Murguly Cs.), Rákóczi Zs., Balogh G. (Szabó Róbert), Miskotczi L, Réti G„ Maries G. (Mol­nár L). Játékos-edző: Illés László. Ibrány: Tóth N. - Balogh Gy„ Bodó G. (Makai I.), Tor­ma T„ Csáki J„ Orosz D„ Gergely B., Kristófi S„ Varga A. (Vinicius), Szabó Roland (Somogyi I), Lukács B. (Kiss I). Edző: Gerliczki Máté. A körülményekhez képest jól előkészített pályán az őszhöz képest abszolút más hazai csapat első perctől kezdve ráerőltette akara­tát a listavezetőre és a helyzetek sokaságát kialakítva teljesen megérdemelten nyert. Maries Gábor közelebb kerülhetett volna a gólkirályi címhez... Gól: Maries G. Kiállítva: Orosz D. (74. perc). KI: 5-1. ________________ Illés László: - Gratulálok a csapatnak, ez igazi férfi munka volt. A kialakított helyzeteinknek legminimálisabb százalékát használtuk ki. Gerliczki Máté: - Egy percig sem volt esélyünk a pontszerzésre, ellenfelünk jobban alkalmazkodott a talajhoz. Nem nézett ki (ól ez a mérkőzés a mi szempontunkból, a következő fordulóra teljesen más Ibrányt garantálok. Természetesen gratulálok a Baktának, teljesen megérdemelten nyert. Kemecse-Szatmár Unió FC 3-2(0-l) Kemecse, 200 néző, v.: Papp F. Kemecse: Virgáh Cs. - Phrakonkham, Hruska Á„ Kiss M., Iván Zs. (Kovács M.), Csizmarik Á. (Bódi V.), Boros M. (Csatári Á.), Sárközi D. (Bodó I.), Birovecz J„ Kiss R. (Sándor L), Dócs N. Edző: Falatovics László. Szatmár Unió: Juhász S. - Bátyi L, Balogh Á. (Kemenczei J.), Osváth S„ Borsi D. (Bakó G.), Veress L, Rigó A., Csáki R., Doras M., Ráti K„ Bodó R. (Szatke M.). Edző: Siti Ferenc. Tapogatózó első félidő után megyei első osztályú szinten fergeteg, magas színvonalú folytatás. Megérdemelten nyert a Kemecse. Ettől a játékvezetőtől láttunk már Ezt az ugrást elvétették a felek, a Nagyhalász viszont nem tévesztett lépést: a fehér mezes hazai csapat első győzelmét aratta a bajnok idényben fotó: pusztai Sándor jobb teljesítményt Is... Gól: Boros M., Iván Zs., Birovecz J., illetve Balogh Á„ Veress L. Ifi: 1-2. (Tudósító: Resán Attila) Falatovics László: - Nagy akarással, a második félidőben harminc percnyi szép és eredményes játékkal fordítottunk - szimpati­kus ellenféllel szemben. ____________ Siti Ferenc: - Nem érdemeltünk győzelmet, viszont ami jobban aggaszt, úgy tűnik, két komoly sérültünk van, ez a jövőre nézve minden, csak nem biztató. Nagyecsed-Tuzsér kk l—l (0—1) Nagyecsed, 200 néző, v.: Vitkai. Nagyecsed: Makó R. - Dobos Z. (Ádámszki R.), Ricsei F„ Homann R., Zámbó K., Czifrák R„ Ascsillán L, Bulyáki A. (Somlyai G.), Bodogán Z. (Puskás D.), Marinas, Ladányi D. Játékos-edző: Ádámszki Róbert. Tuzsér: Körösi N. - Gergely I. (Dolhai M.), Danes B„ Dallos L., Iván A., Tott R., Hriskevics, Bagoly Z., Szaffián Sz„ Setét R., Markos J. Játékos-edző: Danes Béla. Pontrúgásból szerzett vezetést a Tuzsér, a második félidőben a Nagyecsed mindent megtett a győzelemért, végül be kellett érnie egy ponttal. Gól: Ádámszki R„ illetve Szaffián Sz. Ifi: 6^2. (Tudósító: Bíró Attila) Ádámszki Róbert: - Az első félidőben az ívelgetős játéknak nem találtuk az ellenszerét, kapkodva, idegesen játszottunk, megérdemelten vezetett a Tuzsér. A szünet után felborult a pálya, idő kérdése volt, hogy egyenlítsünk és megszerezzük a győztes gólt. Sajnos, csak egyenlíteni sikerült. Danes Béla: - Azt szokták mondani, idegen­ben jó a döntetlen, főleg Ecseden, de így a mérkőzés után kicsit keserű a szám íze, mert itt hagytunk két pontot. Nagyhalász-Gyulaháza 4-1 (1-1) Nagyhalász, 150 néző, v.: Nagy F. Nagyha­lász: Gagyi - Szőlősi, Bognár A„ Böszörményi (Ludánszki), Bene L, Gyügyei, Fábri (Simon D.), Bartha (Tóth N.), Kiss R. (Tóth Zs.), Fábri Z„ Hajzer L. Edző: Opre Mihály. Gyulaháza: Bandor - Bagi, Mizsák. (Farkas G.), Deák Z. (Kapin M.), Kun (Bárdi B.),Tóth F„ Tóth D„ Éles I., Deák B., Gáti, Lévai Cs. Játékos-edző: Deák Béla. A hazaiak a második félidő elején megnyugtató előnyre tettek szert és biztosan nyertek. Gól: Kiss R. 2 (egyet 11-esből), Fábri., Gyügyei, illetve Bagi T. Hl: 3-2. _____________ Opre Mihály: - Ilyen gyengén a felkészülési időszak során egyszer sem futballozott a csapat, ettől függetlenül szép gólokat szereztünk. Mondaná erre a győzelemre egy debreceni volt barátom: pont nélkül már nem esünk ki! A bajnokság állása 1. Ibrány 16 12 2 2 63-16 38 2. Nagyecsed 16 9 5 2 26-14 32 3. Sényő • 16 10 2 4 46-23 32 4. Szakoly 16 9 2 5 30-22 29 5. Nyírgyulaj 16 8 2 6 39-34 26 6. Tuzsér 16 7 5 4 32-22 26 7. Szatmár Unió FC 16 7 4 5 44-29 25 8. Mándok 16 7 4 5 40-29 25 9. Tiszavasvári 16 7 3 6 29-19 24 10. Tiszakanyár 16 7 2 7 37-19 23 11. Mátészalka 16 7 2 7 30-29 23 12. Baktalórántháza 16 5 4 7 35-28 19 13. Kemecse 16 3 5 8 19-39 14 14. Gyulaháza 16 3 5 8 14-41 14 15. Nagyhalász 16 1 2 13 16-51 5 16. Tiszátok* 16 1 1 14 5-90-4 Deák Béla: - Ahelyett, hogy az első félidő­ben eldöntöttük volna a mérkőzést, buta hibák miatt súlyos vereségbe szaladtunk bele. Méndok-Sényő-Camffex 1-3 (1-0) Mándok, 200 néző, v.: Benőik T. Mándok: . Oláh D. - Szabó T„ Hidi N„ Tempfli l„ Bárány T„ Orgován Gy. (Győri J.) Danes A., Costea, Tudja D„ Varga D„ Balás G. Edző: Borza Lász­ló. Sényő: Szabó Z. - Szűcs F„ Bernáth M., Klepács K, Gégány I., Farkas M„ Kléninger L, Orosz M., Ruska T, Toldi A., Timák Cs. (Ádám D.). Edző: Ember Roland. Megérdemelt vendégsiker. Gól: Varga D„ illetve Ruska T, Farkas M., Toldi A. Kiállítva: Tudja D. (85. perc). Ifi: 2-4. ___________________________ Borza László: - A második félidőben retten­tően gyengék voltunk, ennek következménye a vereség. __________________________ Ember Roland: - Az első félidő a küzdelemről szólt, a másodikban viszont a szó legszorosabb értelmében elkezdett futballozni a csapat, és teljesen megérde­melt győzelmet aratott. Gratulálok az ifi győzelméhez. Tiszakanyár - Tlszalők 11-0 (6-0) Tiszakanyár, 150 néző, v.: Paráda. Tiszakany­ár: Szabolcsi M. (Kanyári G.) - Kató I., Kovács l„ Pócsi B., ifj. Koskovits Gy., Pap M. (Sinka D.), Kiss P., Illés A. (Térjék Z.), Szathmári D. (Nagy R.), Gégény M., Mátrai N. Edző: Koskovits György. Tlszalők: Gombos P. - Puncsák Cs., Balogh A., Jónás G„ Balogh I., Kerekes M„ Papp R. (Poczkodi R.), Horváth K., Gergely D„ Nagy S„ Kovács J. Játékos-edző: Bécsi Krisztián. A nehéz talajú pályán kezdetben akadozott a hazaiak játéka, majd belelendül­tek és magabiztos győzelmet arattak. Gól: Gégény M. 5, Mátrai N. 3, Szathmári D. 2, Pócsi B. (11-esből). Ifi: 18-0. ____________________ Koskovits György: - Ezért a győzelemért is csak három pontot adnak, a csapat ezt megünnepli a polgármester úr születésnap­jával együtt. Aztán készülünk a következő feladatra. * a Tiszalöktől nyolc pont levonva. Bécsi Krisztián: - Hatalmas egyéni hibákat vétettünk. Gratulálunk az ellenfélnek, továb­bi sok sikert nekik. HIRDETÉS