Kelet Magyarország, 2015. augusztus (72. évfolyam, 179-203. szám)

2015-08-13 / 189. szám

Tiütá 2015. AUGUSZTUS 13., CSÜTÖRTÖK 9 Hatan vagytok és senki nem látja? Gerard Pique, a Barcelona futballcsapatának védője keresetlen szavakkal illette a Szuperkupáért játszott meccs negyedik játékvezetőjét, miután nem vette észre, hogy lekönyökölte a Sevilla játékosa, Ciro Immobile. Holman Dávid két góljával a Lech Poznan legyőzte a Olim­pia Grudziadzot a labdarúgó Lengyel Kupában a 16 közé jutásért vívott mérkőzésen. Holman a 9. és a 86. percben talált be a Grudziadz kapujá­ba. Lovrencsics Gergő a 62. percben lépett pályára, míg Kádár Tamás végig a kispadon foglalt helyet. A nyolcaddön- tőben a Lech Poznan ellenfele a Guzmics Richárdot is foglal­koztató Wisla Krakow lehet. Dzsudzsák már a Bursaspornál LABDARÚGÁS. Szerdán me­nedzsere társaságában az isztambuli nemzetközi repü­lőtérre érkezett Dzsudzsák Balázs, majd a Bursaspor he­likoptert küldött érte, hogy azonnal folytatni tudja útját Bursába. A magyar válogatott középpályásának december végén jár le a szerződése az őt hetek óta mellőző orosz klub­nál, a Dinamo Moszkvánál, és bár a német Hertha BSC is a kérők között volt, a jelek szerint Törökország lesz az új állomáshely. Tucatnyi kisvárdai gól a Nagykáta kapujában Rajczi Péter szerezte az első gólt, majd további kettőt FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR labdarúgás. Nagyon hamar megtörte ellenfele lelkesedé­sét a Kisvárda Master Good a szerdai kupamérkőzésen, márpedig alacsonyabb osztá­lyú csapat ellen ez a fölényes győzelem kulcsa. A Pest me­gyei I. osztályban szereplő Nagykáta otthonában már a második percben betalált Rajczi Péter, a 20. és 23. perc között pedig három várdai gól született, így az első félidő fe­lénél már 0-5 volt az állás. Bár a második félidőt is góllal indította a vendégcsa­pat, sokáig úgy tűnt, ebben a játékrészben már spórol a gólokkal a Várda, mígnem az utolsó negyedórában további négyet szerzett, és meg sem állt az egy tucatig. km-bt Magyar Kupa: Országos főtábla, 1. forduló Nagykáta SE-KIsvárda Master Good 0-12(0-7) Nagykáta, 200 néző, v.: Bogár G. Nagykáta: Lengyel J. - Czakó II Norbert, Lovasi, Horváth G„ Komonyi (Szigedi, a szünetben), Hajdú M., Szálkái, Kiss Á„ Czakó I Norbert (Majzik, a szünet­ben), Mohácsi G. (Lakatos L,77.), Héger. Edző: Tóth István. Kisvárda: Ivancsics A. -Fazakas (Koronczi, 77.), Hidi N., Hegedűs T, Hadaró, Csilus I, Müller Zs., Nagy R„ Kulcsár K. (Rézinger, 85.), Esztátyi, Rajczi (Molnár R„ 77.). Vezetőedző: Soós Imre. __________________________ Gól: Rajczi (2., 8. és 23. perc), Hegedűs T. (20.), Nagy R, (22.), Kulcsár K. (29. és 76. - a máso­dikatlj-esből), Eszlátyi (40. és 46.). Csilus T. (80. és 85.), Rézinger (89.). Mesterszemmel Soós Imre: - A továbbjutás volt a legfontosabb, és azt magabiztos játékkal értük el; mond­juk láttuk azokat a hibákat is, amelyeket ki kell javítanunk. Örülök annak, hogy a sérülésből visszatért játékosok, tehát Rajai Péter, Hegedűs Tibor, Nagy Róbert és Kulcsár Kornél mind­mind gólt szereztek. Kazanyi dupla - ezüstből A nyíregyházi fogorvos, Szokol Dianna előbb 800, majd 200 méter gyorson lett világbaj­noki második. úszás. A vizes világbajnokság ugyan az elmúlt hétvégén befejeződött az oroszországi Kazanyban, még sincs leállás a tatár fővárosban úszófron­ton. Folytatásként ugyanis vízbe csobbannak a masters világbajnokságon részt ve­vők, vagyis a veterán úszók, akik ugyancsak a Nemzetközi Úszószövetség (FINA) égisze alatt rendezett világbajnoksá­gon vesznek részt. Nyolcszázon, majd kétszázon A vb-re kvalifikálta magát a nyíregyházi fogorvos, Szokol Dianna is, aki éppen a Sóstón rendezett szeniorbajnoksá­gon teljesítette az utazáshoz szükséges szintidőt. Az első versenynapon máris szenzá­ciós teljesítménnyel rukkolt elő a 40-44 évesek korcso­portjában szereplő úszónő, hiszen a 800 méteres gyors­úszásban ezüstérmes lett. Méghozzá úgy, hogy igazán FOTÓ: FACEBOOK újra második. A harmadik he­lyezést a szlovák Zuzana Kos- talová szerezte meg (2:22.93). Hölgyekről lévén szó, a korral nem nagyon illik visszaélni, de jegyezzük meg, mindkét versenyszám mindkét másik dobogósa négy esztendővel fiatalabb a Nyírsenior ’97 SE versenyzőjénél, vagyis most váltottak korcsoportot a fiata­labbak közül érkezve. BODNÁR TIBOR tibor.bodnar@kelet.hu Szokol Dianna (jobbra) már két ezüstérmet vehetett át Kazanyban nem sok hiányzott a világ- bajnoki címhez sem, Dianna ugyanis 750 méteren ke­resztül vezette a mezőnyt, az utolsó hosszon azonban megelőzte őt a hongkongi szí­nekben versenyző, ám külse­je és a neve csengése alapján cseppet sem ázsiai benyo­mást árasztó Jane Kelsey. A világbajnoki címhez 9:42.82 perces idő volt szükséges, Szokol Dianna 9:49.01 perccel csapott a célba. A harmadik helyezettel szemben nagy volt a két versenyző előnye, hiszen a dél-afrikai Claire Amner ll:00.77-tel szerezte meg a bronzérmet. És ezzel még nem volt vége! A keddi nyitónap után Szokol Dianna szerdán 200 méter gyorson csobbant vízbe, és újabb ezüstöt szerzett. Újra Jane Kelsey (2:13.70) volt az, aki megelőzte őt, a világ leg­gyorsabban úszó fogorvosnő­je pedig 2:l8.l3-as idővel lett Három játék után feladta tenisz. Szemben a két hó­nappal ezelőtti, szintén prá­gai találkozásukkal, amikor Fucsovics Márton (206. a világranglistán) háromjátsz­más maratoni csatában győz­te le a brazil Rogerio Dut- ra Silvát (288.), ezúttal az újabb ATP-challengertornán (42 500 euró, salak) hamar véget ért az újra egymásra ta­láló felek nyolcaddöntője. A nyíregyházi teniszező há­rom szoros játék után 3:0-ás hátrányba került úgy, hogy kétszer is elvesztette adoga­tójátékát, majd - feltehetően rosszullét miatt - feladta a mérkőzést, így a brazil rivális jutott a nyolc közé. km-bt Törtei Tamás is bizakodva várja a meccset FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Kupapremier a Putnokka A Szpari villanyfényes, tévés meccse csütörtö­kön este lesz. labdarúgás. Ez valami jóvá­tétel? A labdarúgó Magyar Kupa heti körében tévés meccset játszik az élvonalból a harmadik osztályba szám­űzött Nyíregyháza Spartacus. A nyíregyháziak csütörtökön este nyolc órától a szintén NB III-as putnokiakat fogadják. A két együttes bajnokin még a második vonalban találkozott, a nyíregyházi meccs 2012. novemberében döntetlenül végződött (l-l), a következő év júniusában a Spartacus nyert Putnokon 2-0-ra.- A kupában minél tovább szeretnénk menetelni, az első lépcsőfokot a putnokiak elle­ni találkozó jelenti - kezdte lapunk érdeklődésére Mátyus János, a Nyíregyháza Sparta­cus vezetőedzője. - Mindenki egészséges, és továbbjutást várok. Tavaly jó pár tévés meccsen szerepeltünk, az új bajnokságban aligha kerülhe­tünk sokszor ilyen helyzetbe, a csütörtöki ezért egyfajta plusz motivációt jelenthet a játékosoknak. A .vasárnapi bajnokin a Spartacus 4-1-re nyert az új­pestiek ellen. A nyír­egyháziak szakmai stábja előző nap meg­tekintette a REAC-Put- nok bajnokit (2-2).- Láttunk jó megmozdu­lásokat a putnokiaktól, és persze vannak gyenge pontjaik is. A találko­zón látottakat szeret­nénk majd hasznosí­tani csütörtökön este, és sikerrel akarjuk megörvendeztet­ni lelkes szurko­lóinkat - így Mátyus János. -áÜii'' KM-ML MM Elhunyt Puskás Ferenc özvegye gyász. Életének 84. évében - keddről szerdára virradó éjszaka - elhunyt Puskás Fe- rencné, a legendás Aranycsa­pat kapitányának özvegye. Hunyadvári Erzsébet 1932- ben született Budapesten, s 16 évesen, a Kispesti AC kézilab­dázójaként ismerkedett meg Puskás Ferenccel, akivel 1950- ben összeházasodott. Gyerme­kük, Anikó 1952-ben született, s 2011-ben, Valenciában hunyt el. Az 1956-os forradalom ide­jén férje után szökött, Mad­ridban telepedtek le, majd az öt kontinensen edzősködő „Öcsit” mindenhová elkísérte. 1991-ben költöztek haza, férje 2006-ban hunyt el. mti Metál felár 95.000. Nyíregyháza, Tiszavasvári út 37/d. *42/420-273, 42/420-274 Sárospatak, Wesselényi út 36/b. * 47/511-418, 47/511-419 Kisvárda, Árpád út 27. * 45/416-142 SUZUKI Ajándék: A mi autónk Mai sportműsor Labdarúgás. Magyar Kupa, országos főtábla, 1. forduló: Nyíregyháza Spartacus-Putnok, városi stadion, 20. « Szuper-meccs ráadással, Barca-sikerrel A fordulatokkal teli, európai Szuperkupáért játszott mérkő­zésen a Barcelona 0—1-ről 4-1-re fordított a Sevilla ellen, ám . a másik spanyol csapat 4-4-re mentette a rendes játékidőt. A hosszabbításban Pedro révén született meg az 5-4-es ' Barca-sikert jelentő gól, így a katalánok ünnepelhettek Tbi­lisziben. FOTÓ: GETTY IMAGES • t> • HIRDETÉS