Kelet Magyarország, 2014. szeptember (71. évfolyam, 203-228. szám)

2014-09-15 / 215. szám

9 2014. SZEPTEMBER 15., HÉTFŐ A közönségnek mindig igaza van, a mutatott teljesítményemmel kell válaszolni nekik. A spanyol élvonalban szereplő Real Madrid futballcsapatának szurkolói kifütyülték iker Casillast az Atlético ellen elbukott városi rangadó közben, a kapus pedig nem keresett magyarázatot. Második helyen végzett a nyílt vízi úszó Európa-kupa-sorozat összetett versenyében Papp Márk: a castellabatei döntő 5 km-es időfutamában az 5. he­lyen zárt, és végül az összesí­tett eredmények alapján a finá­léban is 2. lett az olasz Bianchi mögött. Igaz, Bianchi egy bó­jakihagyás miatt 100 méterrel kevesebbet úszott, de a bírók hibájára hivatkozva végül jó­váhagyták az eredményét. Az olasz elnézést kért Márktól. Az ultráknak már elege lett labdarúgás. A debreceni szer­vezett szurkolók is hátat fordí­tanak az NB I-nek: a Szívtiprók Ultras Debrecen a hivatalos honlapján közleményben tu­datta, hogy a jövőben bojkot­tálja a hazai labdarúgó-élvonal mérkőzéseit. A kemény hangú közlemény azzal zárul: „Eu­rópa évek óta rajtunk röhög, a focink hanyatlásának igazi felelősei pedig csak pogácsát zabáinak. Azért olyan a közle­mény stílusa, amilyen, mert ez a hazai „labdarúgás” a jelenle­gi formájában nem ér többet”. Jegyzőkönyv Nyíregyháza Spartacus-Dunaújváros PASE 0-0 Városi Stadion, 2108 néző, v.: Bognár (Berettyán, Albert) Spartacus: Balogh-Szokol, Fodor, Gengeliczki, Törtei - Sándor (Huszák 32.p), Abdouraman - Pékár, Pákolicz (Szécsi 62,p), Koller (Lázár B. 79.p) - Bajzát. Vezetőedző: Csábi József. Dunaújváros: Milinte - Villám, Gavric, Szekeres, Csehi. Szekeres - Dodlek Józsi (Lázár Zs.SO.p), Böőr (Godslove 80.p), Nikházi, Thiago (Pascua 86.p) - Peric. Vezetőedző: Dobos Barna. . _____ Percek, események 33. perc: Az első hazai szöglet: jobb oldalról Törtei ívelte be a labdát, Abdouraman pedig 7 méterről nagy helyzetben mellé fejelt.______________________________________________________ 42. perc: Bajzát egy csel után 17 méterről alig durrantott fölé. 44. perc: Huszák 2Ö méterről lőtt rá egy kipattanó labdát, ám pechjére éppen Gavricot találta telibe. ______________________________________________________________________________ 45+1-perc: Bajzát jobb oldali beadása suhant el mindenki előtt. ___________________________ 52. perc: Böőr 16 méterről álig suhintott a jobb kapufa mellé. _______ 53. perc: Nikházi 17 méterről lőtt a bal sarok mellé. _________________________________________ 67. perc: Nikházi bombázott a sorfalba egy 26 méteres szabadrúgást. ___________ 69. perc: Törtei ívelt előre egy szabadrúgást, amit Bajzát balról középre passzolt. A labda végűi Gengeliczki elé került, aki 12 méterről nagy helyzetben fölé bombázott. ________________ 77. perc: Törtei tekert középre egy jobb oldali szögletet, Abdouraman 6 méteres fejesét Milinte a gólvonalon bravúrral hárította. ____________________________________________________ 81. perc: Bajzát 17 méterről lőtt mellé. ______________________________________________________ 81. perc: Pékár esett el a16-oson belül Villám mellett, ám a játékvezető továbbot intett. 89. perc: Lázár Zsolt 20 méterről lőtt mellé.________________________________________________ 93. perc: Bajzát akart jobbra passzolni Lázárhoz, ám a labda Gavricól visszapattant elé, a hazai támadó 20 méterről ballal lőtt, ám Milinte vetődve védett. Mesterszemmel Csábi József, a Nyíregyháza Spartacus vezetőedzője: - Többet reméltünk, bár tudtuk, hogy nehéz lesz. Nem vagyok elégedett a teljesítményünkkel, különösen az első félidőben látott játékkal. Az első húsz percben alig volt nálunk a labda, ezért is cseréltem. A folytatásban már voltak helyzeteink, mondhatnám akár azt is, hogy nyerhettünk volna, csakhogy nem szolgál­tunk rá. Helyzetünkben minden pontot meg kell becsülni, de ennek most annyira nem tudunk örülni. Dobos Barna, a Dunaújváros vezető­edzője: - Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, de harminc perc után nem tudtunk az addigi színvonalon játszani. Örülök, hogy a sok idegenbeli mérkőzés közepette most sikerült pontot szereznünk. Olyan helyzetben vagyunk, hogy a tizenegyedik fordulóban fogunk először otthon játszani, legalább két csapatot meg kell előzni a céljaink megvalósulása érdekében. Ugyan­akkor azt mondhatom, hogy jó úton járunk, dolgozunk tovább. Labdarúgás: NB 1.7. forduló Lombard Pápa Termál FC-MTK Budapest Pápa, 1000 néző, v.t Vad II. Gól: Vass P. (45.) 0-1 (0-1) DVSC-TEVA - PMFC-Matlas 0-2(0-0) Debrecen, 2600 néző, v: Erdős. GóLMohl (55.), Pölöskey (92.) Budapest Honvéd-Szombathelyi Haladás 2-0(2-0) Bozsik Stadion, 1000 néző, v.: Németh Á. Gól: Portilla (13.), Hidi (43.) Kecskeméti TE-Győri ETO FC 1-1 (1-1)- az 58. percben félbeszakadt Kecskemét, 12)4 néző, v.: Solymosi. Gól: Savic (31.), illetve Strestik (26.) MVM-Paks - Diósgyőri VTK elhalasztva Videoton FC-ÚjpestFC 2-0 (1-0) Székesfehérvár, 3200 néző, v.: Iványi. Gól: Juhász (38.), Nikolics (51.) Ferencváros-Puskás Akadémia 2-1 (2-0) Gorupama Aréna, 7082 néző, v.: Szabó Zs. Gól: Lauth (23.), Bódé (25.), illetve Sallai (79.). A bajnokság állása 1. Videoton FC 7 7­­21-2 21 2. Ferencváros 7 5­2 12-6 15 3. MTK Budapest 7 5­2 10-9 15 4. MVM-Paks 6 4 2­12-2 14 5. Diósgyőri VTK 6 4 2­11-5 14 6. Budapest Honvéd 7 3 1 3 7-6 10 7. Újpest FC 7 2 4 1 4-4 10 8. DVSC-TEVA 7 2 2 3 5-6 8 9. Nyíregyháza Spartacus 7 2 2 3 6-9 8 10. Lombard Pápa Termál FC 7 2 2 3 5-10 8 11. Győri ETO FC 6 2 1 3 9-10 7 12. PMFC-Matlas 7 1 3 3 8-12 6 13. Kecskeméti TE 6 1 1 4 6-10 4 14. Szombathelyi Haladás 7 ' 1 1 5 3-11 4 15. Dunaújváros Pase 7­3 4 4-13 3 16. Puskás Akadémia 7­2 5 5-13 2 Kevés labdát szereztek A házigazdák középpályán kevés labdát szereztek, emi­att a vártnál ritkábban kerül­tek a vendégkapu közelébe. Csábi József, a hazaiak mes­tere korán cserére határozta el magát, és kicsit változta­tott a korábbi felálláson. Jó félóra elteltével vezetéshez juthattak volna a hazaiak, ám Törtei Tamás szögleténél Mo- hamadou Abdouraman nagy helyzetben mellé fejelt. A hajrában rákapcsolt a Szpari, Huszák Tamás, majd Bajzát Péter lövése és utóbbi beadá­sa jelentette a veszélyt. Ebből a szempontból rosszkor jött a szünet. A folytatásban hamar cserére kényszerültek a vendégek, mert Józsi Györgynek fel­szakadt a szemöldöke, amit Pákolicz Dávidnak (jobbra) nem sikerült győzelemmel ünnepelnie születésnapját később össze is kellett varr­ni. Alig később előbb Böőr Zoltán, majd Nikházi Márk suhintott a kapu mellé. Vala­melyest felélénkült a játék és a hazaik többször is eljutottak góllal kecsegtető helyzetig. Jól betekert szögletek A legnagyobb egy újabb Tör- tei-szöglet volt, ám Abdoura­man fejesét a vendégkapus bravúrral hárította. A fáradni látszó vendégek visszább áll­tak, így még inkább szűkült a terület a hazai támadásoknál. Próbálkoztak, mentek elő­re a nyírségiek, ám az akarat nem párosult jó játékkal, így nem sikerült a kapuba találni. Maradt a gól nélküli döntet­len, aminek a vendégek örül­hettek. FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR A Szparinak egy fontosnak tűnő meccsen nem sikerült megszerezni a három pontot. KM-ML Újabb orsócsonttörés A meccset megnézte a Szpa­ri két sérült játékosa. Rezes László speciális térdvédővel érkezett, Zorán Kosztics kar­ján pedig rögzítőkötés volt. Sajnos hasonló kerül Moha- madou Abdouraman karjára is. A középpályás a mérkő­zés tizennyolcadik percében ahelyett, hogy fejjel próbált volna tisztázni, látványos ol­lózásra vállalkozott. Pechjére, hiszen a földet éréskor meg­sérült. Nagy Attila csapator­vos és Zákány László masz- szőr ugyan harcképessé tudta tenni a focistát, aki folytatta is a játékot, ám a meccs után kiderült, hogy miként Kosz- ticsnak, a kameruninak is el­tört az orsócsontja, ami újabb játékos kiesését jelenti. Csak egy pcptot ért a játék A Nyíregyháza Sparta­cus nem bírta legyűrni a szintén újonc dunaújvá­rosiakat. labdarúgás. Papíron biztos hazai sikernek ígérkezett, ám a honi fociban azért nem minden tuti. Szombaton este az élvonalbeli bajnokságban sereghajtó, eddig minden meccsét idegenben játszó Dunaújváros vendégeskedett a nyíregyházi stadionban. A szintén újonc házigazda Szpari eddig hét, a Duna-par- tiak két pontot gyűjtöttek be. A vendégek nem húztak betonbunkert a kapujuk elé, sőt, játszani akartak és az első félórában ezt jobban is tették, mint a nyírségiek. A hajrában fordult A Nyir-Flop Holding Nyíregyháza közel állt a győzelemhez a néplige­ti rajton. kézilabda. Jó ideig úgy nézett ki, hogy miként az elmúlt év­ben kétszer, vasárnap este a második vonalbeli férfi kézi­labda bajnokság nyitányán a nyíregyháziak legyőzik a fe­rencvárosiakat. A népligeti csarnokban jól kezdett az átalakult Nyír- Flop Holding Nyíregyháza, jól működött a védekezés és a támadásokkal sem volt kü­lönösebb gond, két-három góllal vezettek a vendégek. A szünet után Gubó és Pánczél is megsérült, ráadá­sul negyedóra elteltével Kap- lonyi megkapta harmadik kétpercesét is. A fordulat 19-21 után követ­kezett be, amikor a ferencvá­a kocka rosiak három gólt lőttek zsi­nórban. A hajrában még így is meg volt az esély a nyíregyházi győzelemre, ám emberelőny­ben gólt kaptak a vendégek, az utolsó támadásukat pedig elszúrták a nyíregyháziak. Nagy Csaba hatszor volt eredmé­nyes FOTÓ: RACSKÓ TIBOR KM Kézilabda. Férfi NB I.B, Keleti csoport FerencváiQS-Bástyamlllenum-Nyfr-Flop Holding Nyíregyháza 24-23 (10-12) Népliget, 100 néző, v.: Bacs, Bóna Nyír-Flop Holding Nyíregyháza: Nagy L - Nagy Cs. 6/5, Pánczél 1, Tsumudalsky 4, Kaplonyi 2, Gubó 2, Tóth 5. Csere: Kőrizs (kapus), Kleis 1, Braun, Bécsi, Varga L1, Kurbely 1, Bolda. Szakmai igazgató: Varga Zsolt. Kiállítások: 10, illetve 18 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 5/5. _________ _____________ Varga Zsolt: - A sérülések és a sok kiállítás végül megpecsételte a sorsunkat. Ronaldo bagóért nem térne vissza Angliába labdarúgás. Angol sajtóinfor­mációk szerint Cristiano Ro­naldo, a spanyol Primera Divi- siónban szereplő Real Madrid labdarúgója 500 ezer fontos heti fizetésért hajlandó lenne aláírni a Manchester United- hez, vagy a Chelsea-hez. Az angol klub ugyanis visz- szacsábítaná korábbi klasz- szisát a Real Madridtól, és a jelenlegi heti 290 ezer font helyett 300 ezret kereshet­ne a portugál. De ennyi nem lenne elég... A „vörös ördö- j gök” - állítólag - korábban Sir Alex Ferguson utasítására nem voltak hajlandóak eny- nyit fizetni neki (mivel ez az összeg kiemelkedő lett volna a többi játékos jövedelméhez képest), de a skót távozásával nincsenek ilyen problémák, Radamel Falcao például már 390 ezret keres az Old Traffor- don. nso.hu Helebrandt Máté is megnyerte a saját számát fotó: internet Aranyesély után bronz a vége A Nyírsuli válogatottjai sokat tettek a harma­dik helyért a csapatbaj­nokság döntőjében. atlétika. Szombaton még napsütésben, vasárnap már heves esőzés, mennydörgés és villámlás közepette ren­dezték az atlétikai csapatbaj­nokság döntőjét Székesfehér­váron. A második nap az ugrószá­mokat a futófolyosóra szám­űzték, volt technikai szünet és az időmérő is beázott. A debreceni és nyíregyházi közös csapat, a DSC-SI-Nyír- suli sokáig a GEAC-BEAC-Ika- rus formációval haladt fej fej mellett az élen. Pedig felcsillant a remény Vasárnap délután már csak másfél pont volt a különb­ség a gödöllői-budapesti ve­gyes csapat javára, a végére azonban utóbbiak elhúztak, és mivel a Honvéd-Újpest közös csapat is nagyszerűen hajrázott, a kelet-magyaror­szágiaknak végül be kellett érni a harmadik helyezéssel. A nyírsulisok közül a magas­ugró Bakosi Péter, a gyalogló Helebrandt Máté és a disz­koszvető Káplár János (klub­társát, Szikszai Róbertét meg­előzve!) nyerte meg a maga versenyszámát - ők különö­sen sokat tettek a bronzérem megszerzéséért. km-bt 0 sport.szon.hu Sport. A régió és nagyvilág sportja r