Kelet Magyarország, 2014. szeptember (71. évfolyam, 203-228. szám)

2014-09-15 / 215. szám

2014.SZEPTEMBER 15., HÉTFŐ UVl KELET Tornagyőztesként tértek haza Svitből kosárlabda. Két győzelemmel és egy vereséggel tornagyőz­tesként zárt a szlovákiai Svi- ten a Marso-NYKK. Az élvo­nalbeli férfibajnokság október li-ei rajtjára készülő csapat a háromnapos megmozdulá­son legyőzte a szlovák Iglót (Spisska Nová Vés) és északi szomszédaink bajnokságának legutóbbi bronzérmesét, a hét légióssal felálló házigazda Svi­tet, majd a zárónapon már az első helyezés biztos tudatában fellépve kikapott a cseh Jindri- chuv Hradec ellen. Sitku Ernő vezetőedző elé­gedett volt a látottakkal, főleg azzal, hogy a védekezés sokat javult. A csapat épülését bizo­nyítja, hogy mindhárom mér­kőzésen ugyanaz a kezdő ötös lépett pályára, bár meglehet, még nem tekinthető végleges­nek az NYKK kerete. Az ameri­kai Tristan Carey ugyanis nem győzte meg teljesen a szakve­zetőt, aki azt szeretné, hogy hosszabbítsák meg a hátvéd próbaidős szerződését. Új próbajátékos is feltűnt a színen, a korábban Debrecen­ben játszó Garamvölgyi Ákos személyében. A bedobó már edzett a nyíregyháziakkal, akkor meggyőzte arról Sitku Ernőt, hogy helye lehet a csa­patban, és miután nem reali­zálódott az amerikai lehetősé­ge, újfent bekapcsolódott az NYKK edzésmunkájába. KM-BT Felkészülési torna, Svit Marso-NYKK-SpIsska Nová Vés (szlovák) 75-66 (25-23, T7-19,12-9,21-15) NYKK: savic 13,Carey 14, Vukolics8, Nagy K. 13,Hujdurovic23 tsere: Garamvölgyi4,KósaT., Molnár M., Lajsz, Czura, Helmeai,___________________________________________________________ Marso-NYKK-BK Isfcra Svft (szlovák) 85-74 (15-14,14-13,24-25,28-18) nyKk: savic 19,Carey 13, Vukolics 18,NagyK.7, Hujdurovic 19 Csere■ üajsz 5,Helmeai, Garamvölgyi.______________________________________________________ ________________________ BK Lions Jlndrichuv Hradec (cseh )-Marso-N YKK 87-80 (18-21,19-17,30-24,20-18) nYkK: Savic9,Carey 11,Vukolics8,NagyK. 18, HujdurovicIS.csere: Lajsz8,Garamvölgyi2, Kősa T. 6, Molnár M„ Czura, Helmeai 3, Skorcov. ____________________________________________ (A hárompontos kosarakat külön nem jegyezte a hivatalos statisztika.) Nermin Hujdurovic (12) volt a nyíregyháziak legeredményesebb játékosa FOTÓ: BB1.HU Labdarúgás NB III. Kelet csoport, 5. forduló Nem gond a kétgólos hátrány Felsőtárkány-Nyfrbátori FC 2-4 (2-2) Eger, 100 néző, v.: Bogár. Felsőtárkány: Illyés - Vágó Z., Ludánszki I. (Madarasi, a szünetben), Bocsi, Menyhért, Nagy T. (Kertész V., 70.), Boros J. (Katona B„ a szünetben), Kasza, Barzsó, Nyitrai, Csóka. Játékos-edző: Elek Norbert. Nyírbátor: Tóth Sz. - Erdei Z., Lipcsei M. (Osváth S., 80.), Nagy D„ Pálvölgyi, Jeddi, Benkő B.. Dajka L (Pálfi l„ 55.), Ambrusz, Fabu M., Szilágyi K. (Boros D„ 82.). Edző: Kovács János. ________________________ A nagy esőzés miatt használhatatlanná vált a méseszép környezetben lévő felsőtárkányi pálya, így a csapatok egy egri műfüves pályára kényszerültek. Kiegyenlített játékot követően egy perc alatt két hazai gól született, és akkor úgy nézett ki, ez megfogta a nyírbátoriakat. Az első félidő hajrájában Szilágyi Krisztián parádés találatával megfordult a játék képe, és még szünet előtt - tizenegyesből - sikerült az egyenlítés is. A második játékrészben folytatódott a kiegyenlített küzdelem, majd az utolsó emberként szabálytalankodó kapus kiállítása és az újabb értékesített nyírbátori büntető végérvényesen eldöntötte a találko­zó sorsát. A kegyelemdöfést Nagy Dávid adta meg a felsőtárkányiaknak, akik sportszerűen hozzájárultak a meccs korábbi kezdéséhez, ezért bátori részről jár a köszönet. Gól: Barzsó (12.), Csóka (13.), illetve Szilágyi K. (41.), Erdei Z. (45. és 71. - mindkettőt 11-esből), Nagy D. (78.). Kiállítva: Illyés D. (a kitörő Lipcsei Márk buktatásáért, 67). Jó: Vágó Z., Nagy T., Csóka, illetve Ambrusz. Szilágyi K, Lipcsei M., Erdei Z. (Tudósító: Bállá István) _____________________ Elek Norbert: - Gratulálok a Nyírbátornak, hogy kétgólos vezetésünk után meg tudták nyerni ezt a mérkőzést. Azt még hozzáteszem, nekünk még néhány hétnek el kell telnie, hogy teljes mértékben összeálljon a csapatunk. Kovács János: - Nehezen vettük fel az első félidőben a játék ritmusát, de huszonöt perc elteltével játékban is visszajöttünk a mérkőzésbe, és végig irányítva, jó helyzetki­használással megérdemelten nyertük meg a találkozót. _______________________________ Tlszaújváros-Klsvárda Master Good 0-7 (0-4) Tiszaújváros, 100 néző, v.: Czékus. Tiszaúj- város: Tóth Cs. - Polényi I, Hajdú l„ Fodor P., Molnár F., Galambos (Halász B., 75.), Tóth T. (Patalenszki, 30.), Kovács B., Kerekes I., Mol­nár L, Kovács P. Edző: Bocsi Zoltán. Kisvárda: Vasas G. - Molnár R„ Kardos N., Hegedűs T., Orosz M. (Milovac, 64.), Mboussi, Nagy R„ Erős G., Brankovics (Miskolai, 73.), Fodor A., Módis D. (Hidi N„ 59.). Szakmai igazgató: Révész Attila. ______ A legtöbb Izgalmat az szolgáltatta ezen a bo­rts tiszaújvárosi délutánon, hogy lesz-e meccs, és ha igen, akkor hol. Az érintettek végül a játék mellett döntöttek, ám a centerpálya szóba sem jöhetett, a műfüves játéktérhez a hazaiaknak nem fűlött a foguk, így a pályákkal A nyírbátoriak közül Nagy Dávid (jobbra) adta meg a kegyelemdöfést a Felsőtárkánynak fotó: pusztai Sándor jól ellátott újvárosi létesítménynek egyik kis­méretű füves játékterére irányították a feleket. A várdaiak két fejesgóllal hamar megnyugtató előnyre tettek szert, majd még szünet előtt jött két lábbal szerzett találat is, eldöntve ezzel a mérkőzés sorsát. A második félidőben Tabella További eredmények: Cigánd-Bp. Honvéd-MFA 4-3, Putnok-Salgótarján 3-1, Jászberény- Hatvan 1-1, Veresegyház-Hajdúböszörmény 1-0, Gyöngyös-DVSC-DEAC 1-1. Szabadnapos: Kazincbarcika. a nagy eső jelentette a fő eseményt, a meccs A bajnokság állása: hajrájában újra beindult a várdai gólhenger, 1. Kisvárda 5 5­­19-2 15 a csereként beállt Marko Milovac két találata 2. Putnok 5 5­­10-2 15 jelentette azt, hogy a legutóbbi fordulóhoz 3. Cigánd 5 5­­10-4 15 hasonlóan most is hetet szerzett a listavezető. 4. Hatvan 4 2 2­12-3 10 Gól: Hegedűs! (6.), Kardos N. (12.), Nagy R S. Nyírbátor 5 3­2 12-7 9 (38.), Fodor A. (42.), Erős G. (70.), Milovac (76. 6. Kazincbarcika 4 3­1 5-3 9 és 84.). Jó: Molnár F., illetve Molnár R., Kardos 7. Felsőtárkány 5 2 1 2 18-11 . 7 N., Hegedűs 1, Erős G„ Fodor A. 8. Jászberény 5 2 1 2 17-12 7 Bocsi Zoltán: - A sokkal erősebb csapat 9. Bp. Honvéd-MFA 5 2­3 10-8 6 nyert, gratulálok neki. 10. Veresegyház 5 2­3 6-8 6 Kocsis János, kisvárdai vezetőedző: ­11. Gyöngyös 5 1 1 3 4-11 4 Szurkolóinknak köszönhetően hazai pályán 12. Tiszaújváros 5 1 1 3 7-19 4 ■ érezhettük magunkat. Ezen a mérkőzésen 13. Salgótarján 5 1­4 7-11 3 ' egyénileg és csapatként is kiválóan teljesí­14. DVSC-DEAC 5­2 3 4-9 2 tettünk, és biztos vagyok benne, hogy ettől is 15. Hajdúböszörmény 5­­5 4-12­tudunk még jobbak lenni a folytatásban. 16. Létavértes 0-21 Labdarúgás: Szi-Zo Sport megyei I. osztály, 5. forduló A csülök-körömpörkölt sem adott elég erőt a szatmáriaknak Nyfrmada-Szakoly 3-3 (1-2) Nyírmada, 100 néző, v.: Bíró Cs. Nyírmada: Papp G. - Mátyus Cs., Géai I., Puskás Á„ Danku A., Nagy M., Németh A., Bancsi G„ Barta F„ Dávid R„ Szikszai A. Játé­kos-edző: Szőke István. Szakoly: Szobonya G. - Baumgartner Á„ Rebegea, Rédei M., Fodor T„ Horváth G., Palaga P„ Daru R. (KissT.), Madzin l„ Haburcsák K. (Bodai K. ), Chioreanu (Dávid G.). Edző: Madalina György. A hazaiak könnyelműen vették a mérkőzést, amire ráfizettek. Gól: Dávid R. 2, Bartha F„ illetve Madzin L 2 (egyet 11-esből), Haburcsák K. Kiállítva: Palaga P. (87. perc). lfl:4-0. ___________________________________ Szőke István: - Nem mondom el azt, amit igazán szeretnék, mert nem akarok az újságon keresztül megbántani senkit. Madalina György: - Jelenlegi állapotunk­ban nagy bravúr a döntetlen, egyébként meg csalódás, mert itt hagytunk két pontot. Ttszavasvári-Nagykáltó 7-0 (4-0) Tiszavasvári, 100 néző, v.: Resán G. Tiszavasvári: Kanóa B. - Lakatos!., Daru I, Lakatos B. (Szolyka T.), Balogh N. (Bakos T), Potomai M., Kóka R. (Fazekas V.), Pén­tek A. (Szabó M.), Tudha D., Nagy U Hódi G. (Dankó G.). Edző: Mirgai László. Nagykálló: Luksa Z. - Kerecsen J., Haburcsák D. (Jaakó Gy.), Szabó D., Takács G., Kriser Sz., Brátán L, Rakaaki J., Hatházi M. (Bácskái A.), Far­kas L. (Csáki Cs.), Papp M. Edző: Budaházi László. _______________ Derekasan küzdött a vendégcsapat, de egyenlőtlen csata folyt a pályán. Húsz perccel a befejezés előtt a sokszoros megyei gólkirály, Fazekas Viktor - hosszú sérülés után - ismét pályára lépett. A nagy hazai fölény közben a 87. percben a Kálló kapufát lőtt. Gól: Nagy 1.4, Tudja D„ Lakatos B., Dankó G. Ifi: 4-1. (Tudósító: Hankó András) Mirgai László: - Mentálisan jól felkészül­tünk, kihoztuk a meccsből a maximumot. Szép gólokat lőttünk, szép támadásokat vezettünk, ilyen különbséggel is megérde­melten nyertünk. __________________________ Budaházi László: - Igazából osztálykü­lönbség volt a két csapat között, de arra nem számítottam, hogy ilyen gyengén fogunk játszani. Gratulálok a Vasvárinak. Nyirgyulaj-TIszalök 1-0 (1-0) Nyírgyutaj, 150 néző, v.: Kósa Gy. Nylrgyulaj: Kecskés G. - Baksa Cs. (Szentjobbi R.), Czeruía Zs„ Erdei L„ Pénzes Á., Kanál R. (Gózner K.), Tóth B., Sitku A., Horváth K. (Oxi R.), Erdei B. (Lakatos J.), Berea Zs. (Kotozsi M.). Edző: Lukács Tibor. Tiszalök: Gagyi S. - Balogh A., Csáki V. (Kiss R.), Dobos Z„ Vass l„ Gál N., Újvári Zs., Czif rák R. (Puncsák Cs.), Bognár A., Cseh K., Bodnár A. Edző: Kovács János. Nehéz szülés volt, de a hazaiak értékes három pontot szereztek. Gól: Kanál R. Ifi: 3-2. ______________________ Lukács Tibor: - Hamar megszereztük a vezetést, utána viszont érthetetlenül visz- szaesett a játékunk. Ha nem is egyszerűen, de sikerült behúzni a mérkőzést Kovács János: - Nem érdemeltünk veresé­get, ellenfelünk fölé nőttünk a mezőnyben, a helyzetkihasználásunk viszont egyenlő a nullávaL Tlszakanyár-Tuzsér 0-3 (0-0) Tiszakanyár, 150 néző, v.: Veres J. Tisza- kanyár. Kanyári G. - Phrakonkham, ifj. Kos- kovits Gy. (Göncz B.), Babják Cs., Morauszki l„ Gráf L. (Gombkötő S.), Csáki R. (Illés A.), Bodnár J., Barzó G., Oláh L, Kupás Z. (Ab- lonczy D.). Edző: Koskovits György. Tuzsén Szűcs L - Danes B., Lakatos T„ Bagoly Z., Dallos L. (Zán P.), Hriskevics (Gergely I.), Dolhai M., Tott R. (Lakatos P.), Iván A., Markos J., Soós T. (Setét R.). Játékos-edző: Danes Béla. Egy kipattanó labdával és egy véleményes 11-essel megnyugtató előnyre A bajnokság állása 1. Tuzsér 5 4 1 14-4 13 2. Tiszavasvári 5 4­1 16-3 12 3. Nyírmada 5 3 1 1 18-12 10 4. Kemecse 5 3 1 1 12-8 10 5. Nyírgyulai 5 3 1 1 8-5 10 6. Nagyhalász 5 3­2 11-5 9 7. Tiszakanyár 5 3­2 7-7 9 8. Balkány 5 2 2 1 9-6 8 9. Ibrány 5 2 1 2 5-4 7 10. Mándok 5 2 2 1 7-6 8 11. Baktalórántháza 5 2­3 8-8 6 12. Tiszalök 5 1­4 4-11 3 13. Szatmár Unió 5 1­4 2-13 3 14. Szakoly 5­4 1 7-10 4 15. Dombrád 5­1 4 4-11 1 16. Nagykálló 5 ~­5 2-21­Ha egyszer Nagy Dávid lendületbe jön... Ezúttal az ibrányiak látták kárát a csatár energikus játékának, aki győz­tes gólt szerzett a rangadón fotó: pusztai Sándor tett szert a vendégcsapat, amit a hosszab­bításban megfejelt egy góllal. Gól: Soós T„ Iván A. (11-esből), Setét R. Ifi: 5-0. _________ Koskovits György: - Lassan, körülményesen és pontatlanul játszottunk, hoztuk a szoká­sos figyelmetlenségeinket, aminek csak ilyen eredmény lehet a következménye. _________ Danes Béla: - A szezon egyik legjobb és legérettebb játékát mutattuk ma, úgy játszott a csapat, hogy az ellenfélnek esélyt sem adott a gólszerzésre, egy percig sem volt kérdéses, ki gyűjti be a három pontot. Gratulálok minden játékosnak. _____________ Nagyhalász-Kemecse 1-3 (0-2) Nagyhalász, 300 néző.v.: Tömöri P. Nagyhalász: Jakocska Cs. - Boros I. (Köder L), Kovács N., Tilki M., Turóai Cs. (Orosz 1), Szabó B. (Szitái R.), Horváti M. (Csire G.), Mocsár Cs., Anderka R., Kondor M., Kosztik D. Edző: Kiss Gábor. Kemecse: Pintér L. ­Simon D. (Birovecz J.), Szűcs F., Hokk Á., Iván Zs.. Lukács B., Lakatos L, Orgován Gy., Ma­joros Á. (Csomány Ö.), Szaffián Sz., Ruska T. Edző: Hokk Béla. Jó hangulatú, sportszerű mérkőzésen hiába volt „Jaki” a mezőny legjobbja, mégis nyert a Kemecse. A hazaiak köszönik a lelkes biztatást a szurkolóknak. Gól: Kovács N. (11-esből). illetve Szaffián Sz. 2, Lukács B. Ifi: 5-0. ____________________ Kiss Gábor: - Úgy látszik, hogy a csapat elhitte, a mezőny első felében fog végezni, azonban ez nem biztos, hogy a realitást tükrözi. Ilyen játékkal és hozzáállással nem fogjuk elérni a kitűzött célunkat. Hazai pályán is eredményesen kell futballozni. Hokk Béla: - Küzdelmes, kemény mérkő­zésen megérdemelten hoztuk el a három pontot. Nagyon jól játszott a csapat. Cellspan-Balkány-lbiány 1-0 (1-0) Balkány, 250 néző, v.: Bendik T. Balkány: Varga I. - Turbucz T„ Marozsán G., Vass Z„ Marozsán Zs. (Ferenai M.), Szabó P., Vasas T. (Karasz G.), Szilágyi Z. (Csizmánk Á.), Kónya M„ Marozsán M„ Nagy D. (Csáki R.). Játékos-edző: Dán Ferenc. Ibrány: .Tóth N. - Orosz D„ Bodó G., Deme A., Csáki J. (Kántor Zs.), Torma I, Gergely B. (Islony), Kiss T. (Kiss P.), Makai I. (Flavio), Somogyi T. (Pap M.), Kristófi S. Edző: Gertiaki Máté. Ki­fejezetten színvonalas mérkőzésen mindkét csapat bizonyította, hogy tud futballozni. Gól: Nagy D. Ifi: 4-2. _______________________ Dán Ferenc: - Á mi falusi játékosaink bebi­zonyították, nem csak küzdeni, futballozni is tudnak. További sok sikert kívánok az Ibránynak. _________________________ Gerlíczki Máté: - Kettő percig nem volt folyamatos a játék, ami ahogy észrevettem, a hazaiaknak tökéletesen megfelelt. Saját csapatom nagyon gyengén játszott, a se­lyemfiúkból elegem van. Az igazi vagányok ilyenkor mutatják meg, hogy valójában is azok._____________________________________ Mándok-Dombrád 3-2 (2-2) Mándok, 350 néző, v.: Sípos A. Mándok: Pécsi V. - Sallai M., Nikita V., Schellenperger, Szabó T„ Zsidó L, Danes A., Zhoffchak (Galambos L), Stef, Szilágyi R. (Csűrök Cs.), Dascal. Edző: Csorna Dezső. Dombrád: Szabolcsi M. - Bárány L., Oncsó M., Csáki P., Kató I., Révész J. (Kovács M.), Tamás B„ Borbély L„ Fabu R. (Balia J.), Huszti P„ Gombkötő Z. Edző: Borza László. A hazaiak csaknem ráfáztak a sok kihagyott helyzetre. Gól: Szabó T. 2 (egyet 11-esből), Dascal, illetve Gombkötő Z. 2. Kiállítva: Bárány L. (84. perc). Ifi: 1-1. (Tudósító: Tamás Zoltárij. ___________________________ Csorna Dezső: - Csak gratulálni tudok a fiúknak, igaz, hogy nehezen, de sikerült nyerni. De ném értem, mi az oka a sok kihagyott helyzetnek, amivel saját magunk dolgát nehezítettük meg. Borza László: - Fel tudnék robbanni... Két­szer vezettünk, és egy túlságosan szigorúan megítélt 11-essel kikaptunk. Lassan már nem lesz védőnk... Szatmár Unió FC-Baktalórántháza 1-2 (0-1) Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Török. Szatmár Unió: Körösi N. - Gégény M„ Bogár M., Gál R., Juhász B„ Rigó A., Bodó R. (Fülep 0.), Balogh P., Baksa Á. (Bartha T), Veress L. (Császári), Simon K. (Fehér Á.). Edző: Virovea Pál. Baktalórántháza: Tóth K. - Illés L, Geda G., Kántor F„ Molnár L. (Balogh G.), Lakatos I., Szabó G., Csordás G. (Kun Cs.), Szabó R. (Maries I.), Maries G., Balogh Zs. (Maries I). Játékos-edző: Illés László. Nagy tanakodás volt a hazai szurkolók körében, hogy mit főzzenek a titánoknak a meccs előtt, többen tejbegrízre voksoltak, de végül a csülök-körömpörkölt győzött. Ez a magyaros tápláló étel ugyan megfelelő vitalitást adott az ifjaknak, de mégis csak annyira bizonyult elegendőnek, hogy az örök mumus baktai oroszlán bajszát megcibálják. A rutin most még erősebbnek bizonyult, de a házigazda nem jár rossz úton, s ennek előbb-utóbb eredményes­séggel is párosulnia kell. Gól: Veress L, illetve Maries G., Illés L. Ifi: 1-2. (Tudósító: Papp Attila) _______________________________ Virovecz Pál: - A második félidőben ért­hetetlen módon gyáván és akaratgyengén futballoztunk, ez vezetett a vereségünkhöz. Illés László: - A szimpatikus, lelkes hazai csapat ellen küszködve nyertünk egy olyan mérkőzésen, amelyen két számjegyű ziccert alakítottunk ki.