Kelet-Magyarország, 2013. szeptember (73. évfolyam, 204-228. szám)

2013-09-24 / 223. szám

2013. SZEPTEMBER 24., KEDD KELET Gőlvadászlista NB II. 7gólos: Bajzát (Nyíregyháza Spartacus). 6 gólos: Urbin (Balmazújváros), Dajic (Siófok), Nagy I. (Szolnok). _______________ 4 gólos: Major N. (Ajka), Mosquera (Békéscsaba), Papp K. (Gyimót), Pálvölgyi (Kisvárda), Weitner (Tatabánya). _________ NB III. Keleti csoport 6 gólos: Molnári (DVSC-DEAC). __________ 5 gólos: Montvai (Felsőtárkány), Molnár G. (Kazincbarcika), Dávid Z. (Tiszaújváros). 4 gólos: Milovac (Hajdúböszörmény), Kő­bányai (Jászapáti), Kertészt (Létavértes), Kovács P. (Tiszaújváros). _________________ Szl-Zo Sport-dr. Zilahi megyei I. osztály 7gólos:_Marics G. (Baktalórántháza). ___ 5 gólos: Dascal (Mándok), Balás G. (Szat­márUnióFC).______________________ 4 gólos: Nagy D. (Baíkány), Fekete G. (Kemecse). _____________________________ Megyei II. osztály Nyíre rdő-csoport 9g6los:RáczR.(Kótaj). _________________ 8 gólos: Madzin (Szakoly), Fazekas V. (Tiszavasvári). __________________________ 6 gólos: Csökmei (Napkor), Fodor t. (Terem). 5gólos: Pólik T. (kótaj). Peres (Terem), Nagy l„ Szolyka G„ Szabó S. (Tiszavasvári). 4gólos: Karasz (Nyírtelek), István G. (Ófehértó), Osikóczki (Újfehértó). _________ Rakamaz Takarék-csoport 12 gólos: Éles I. (Gyulaháza). _____________ 8 gólos: Deák B. (Gyulaháza). ____________ 7 gólos: Kovács L (Ajak), Anderka (Gáva­vencsellő). ______________________________ 6 gólos: Gombkötő Z. (Demecser). _______ 5 gólos: Zakor J. (Vaja), Farkas N. (Vas­megyer).________________________________ 4 gólos: Nagy B. (Fényeslitke), Szurcsik Z. (Kék), Tóth Z„ Szabó M. (Nagyhalász), Ács G. (Pap), Csombók Cs. (Újdombrád), Fehér A. (Vaja), Osztolykán E. (Záhony). _________ Keíet-Magyarország-csoport 12 gólos: Orosz Á. (Beregdaróc). __________ 11 gólos: Horváth G. (Tiszakóród). _________ 10 gólos: Bata Cs. (Tarpa). _______________ 8 gólos: Drabik M. (Mátészalka), Szilágyi L (Túrricse), Deskó D. (Vásárosnamény). 6 gólos: Siket L. (Milota), Botos P. (Túrricse). ______________________________ 5 gólos: Kiss R. (Beregdaróc), Bégány Zs. (Nylrcsaholy), Simon Sz. (Tarpa), Ráski B. (Tunyogmatolcs), Szaniszló T. (Vámoso­roszl). __________________________________ 4 gólos: Varga I. (Milota), Jónás P„ Botos S., Demeter S. (Nylrcsaholy), Németh I. (Szatmárcseke), Ráski B. (Tunyogmatolcs), Harbula (Vámosoroszi). Asztalitenisz NBI„ férfi Szegedi ACH-Apagy SE 11-7 A két páros megnyerése után az egyéni meccseket is jól kezdte a vendégcsapat, és 6-3-as vezetésre tett szert, miközben kétszer meccslabdákról „sikerült" veszíteni. Ez késó'bb meg is bosszulta magát, a szege­diek az elbizonytalanodott apagyiak ellen fordítottak, és két újabb nyerhető meccset ellopva megnyerték a csatát. Győztek: Hodász, Nagy B. 2-2, Berecki D., a Nagy B„ Fodor I. és a Hodász, Berecki D. páros 1-1. Apagy SE-Egri ÁSC fi-7 A mindkét csapat számára egyformán fontos mérkőzést jól kezdték az apagyiak, és már 5-2-re is vezettek, majd 9-5-nél már kézzelfogható közelségbe került a bajnok­ságbeli második győzelem, amit sikerült Is elérni. A színvonalas csatában megszerzett két pont birtokában az apagyiak valamivel nyugodtabban várhatják a nem könnyűnek ígérkező folytatást. Gy: Hodász, Nagy B. 3-3, Berecki D„ Fodor 1.2-2 és a Nagy B., Fodor I. páros. Két mérkőzést is elhalasztottak labdarúgás. A megyei má­sodosztályú labdarúgó baj­nokság 7- fordulójában kiírt Demecser-Gávavencsellő (Ra­kamaz Takarék-csoport), il­letve a Tarpa-Tiszakóród (Ke- let-Magyarország-csoport) is későbbre halasztották. km Nem hitte, hogy ezt mondja... A bajnok Vasas edzője is elismerésre mél­tóan nyilatkozottá Fatum-Nyírsuli-NRK teljesítményről. RÖPLABDA. Nagyot fordult a világ. Méghozzá alig néhány óra alatt. Szombat délután még a súlyos csapás elkerü­lése is meglehetősen rázós feladatnak tűnt, kora este pe­dig már azon morfondírozott a Fatum-Nyírsuli-NRK élvo­nalbeli női röplabdacsapatá­nak stábja, hogy elúszott egy esély... Előzetesen ugyanis vajmi kevés sansz mutatkozott arra, hogy a nyírségiek feladják a leckét a bajnoki címvédő, válogatottaktól hemzsegő A lényeg, hogy becsü­letesen, tisztessége­sen helytálltunk. BALÁZS ISTVÁN Vasasnak. Pláne, hogy a ven­dégek több meghatározó em­bere (Erdősné, Hengsperger, és a fiatal titán, Andrejkovics) kihagyni kényszerült a buda­pesti túrát, míg Szabó Ivett szó szerint lázasan készült az összecsapásra. Ehhez ké­pest a 3:i-es vereség minden, csak nem szégyen. Sőt, több mint amit bárki remélt: ar­ról nem beszélve, ha a döntő szettet is sikerül kicsikarni, az előre be nem tervezett pon­tot hozott volna a konyhára. Árulkodó beszélgetés- Nem hittem volna, hogy ezt fogom mondani, de egy ki­csivel több volt ebben a mér­kőzésben... - taglalta Balázs István, a Fatum-Nyírsuli-NRK edzője. - Biztos, hogy nagyon sokat jelentett volna az egy pont a végelszámolásnál, ez­zel együtt a heti problémáink és a hiányzók ismeretében csak dicsérni tudom a csapa­tot. Megjegyzem, amenpyi- ben a kritikus pillanatokban, a második és a negyedik szett végjátékára gondolok, némi­leg higgadtabbak, ne adj is­ten tapasztaltabbak vagyunk, még szebb eredmény szüle­tik. Talán árulkodó, hogy az ellenfél edzője, Jókay Zoltán is elismerte a teljesítményün­ket és őszintén mondta, hogy Erdősnével akár másként is alakulhatott volna ez a meccs. Ehhez én annyit teszek hozzá, hogy sajnos akadt egy hiány­posztunk, a feladó-átló, ahol egy jó Hengsperger Annával és Andrejkovics Alexandrával sorainkban bármi megtörtén­hetett volna... A lényeg, hogy becsületesen, tisztességesen helytálltunk. Ismét idegenben- Folytatjuk a munkát, ké­szülünk az ifiválogatott elleni meccsre - a tréner. Ami változatosság kedvért ismét idegenben lesz. A nyír­egyháziak ugyanis nyitófor­duló óta úton vannak, zsinór­ban harmadik fellépésüket tudják le vendégként, km-kt Balázs Istán edző Savic Bernadettnek is elismerését fejezte ki a Vasas elleni meccs után fotó: sipeki Péter Nem hagyhatják szó nélkül A tuzsériak szerint nem szolgáltak rá a játékvezetői szigorra... FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Előbb oszágos, majd megyei kupaszerda A tuzsériak szerint elég volt a feleslegesen kiosztott lapokból! labdarúgás. A jelek szerint a tuzsériaknál betelt a pohár. A megyei első osztályú fut­ballcsapat szombaton elvér­zett Nyírgyulajban, ami után Danes Béla edző nem a vere­ség tényét kifogásolta - sok­kal inkább a részükre kiosz­tott öt sárga és piros lap hozta ki sodrából. A sűrű lapjárás következtében az egyesület olykor fizetni kényszerül, a Tisza-partiak szerint pedig ne ez legyen a bevételi forrás az illetékesek számára. A játék­vezetők - véleményük sze­rint - lassan tendenciózusan nyúlnak a színes kártyákhoz, akkor is, amikor azt semmi nem indokolja. Nem lettek durvábbak- A mérkőzés után sokkal keményebb hangvételű nyi­latkozatot akartam tenni, de aludva egyet is úgy gondo­lom, hogy a normálistól el­térő események történnek a pályán - emelte fel szavát a fejlemények láttán Lakatos Tibor, tuzséri szakosztályve­zető. - A szezon kezdete óta sok sárga lapos figyelmezte­tést kapunk, viszont az utolsó két mérkőzésen rengeteget, sőt pirosakat is. Úgy tudom, nem változtak a labdarúgás játékszabályai, játékosaink nem lettek durvábbak, talán a megyei egy lett kiegyen­súlyozottabb, és ezért tűn­het keményebbnek néhány párharc, de a test-test elleni küzdelmet nem tiltja a sza­bályzat. Talán a sporiknak és az őket felkészítőknek kelle­ne többet angol, illetve német mérkőzéseket nézniük, az ott már megszokott stílust pedig kicsiben nálunk alkalmazni. Foglalkozzanak a problémával- Azt már nem is merem felté­telezni, hogy a büntetési téte­lek csökkenése miatt jár nyúl­nak könnyebben a zsebükhöz a játékvezetők, mert ez nem vetne jó fényt rájuk. Végeze­tül annyit, hogy nagyon sok barátom van sporik között, a mérkőzések végén egy kézfo­gás mellet mindig értékelem a tevékenységüket, soha nem bántok meg senkit, de ha az egyesületnél végzett nem kevés munkánk eredményét látom veszélyben, azt nem hagyhatom szó nélkül. Ezért kérem meg személyesen is az elöljárókat, hogy a megfelelő fórumokon foglalkozzanak a problémával és találjanak megoldást, mert a nyilatko­zatokban egyre több az ilyen jellegű reakció. KM-KT Három szabolcsi együt­tes érdekelt a szep­tember 25-én esedékes játéknapon. labdarúgás. Szerdán, vagyis szeptember 25-én a labdarú­gó Magyar Kupa országos fő­tábla 3. fordulójának mérkő­zéseit rendezik. Mint ismert, a Nyíregyháza Spartacus NB Il-es együttese megyei rivá­lissal csap össze - mégpedig a harmadik vonalban szerep­lő Nyírbátor vendégeként. Ugyanakkor az NB Il-es Kis­várda a Nagykőrösi Kinizsi ott­honában próbálja meg kivívni A hazai juniorcsapat megdöbbentő, ötven­nyolc gólos különbség­gel győzte le a Kazinc­barcikát. KÉZILABDA. Elképesztő ered­mény született a férfi kézilab­da NB II. Észak-keleti csoport bajnoki nyitányán. A Kisvárda-Kazincbarcika junior mérkőzésen a hazai csapat 75-17-re nyert - vagy­is, megdöbbentő, ötven­nyolc gólos (!) különbséggel múlta felül újonc ellenfelét. A várdaiak a félidőben még „csak” 28-8-ra vezettek, a a továbbjutást, a megyei első osztályban érdekelt Kemecse pedig szintén idegenben, a Pi­lisi LK-Legea ellen folytathat­ja menetelését. Érdekesség, a kemecseiek még egyetlen egyszer sem léphettek pályára saját közönségük előtt az aktu­ális küzdelemsorozatban, hol­ott már jó néhány találkozót játszottak... Valamennyi emlí­tett meccset 15 órakor kezdik. Egy héttel később, október 2-án - már a jövő évi kiírás ré­szeként - a Magyar Kupa me­gyei selejtezőjének harmadik körét tudják le a még állva maradt csapatok. KM-KT szünet után viszont átgázol­tak a borsodi titánokon. A házigazda legénység soraiban kiváltképp a Barta-testvérek villogtak: Dávid nem keve­sebb mint huszonöt gólt lőtt, míg a jobbátlövő poszton sze­replő Attila tizenhétszer talált a kapuba. Ehhez csak annyit, egyikük sem játszotta végig a mécs­esét... További érdekesség, hogy - a megszokott egy helyett - két jegyzőkönyvre volt szük­ség ezen a nem mindennapi „összecsapáson”, csupán így tudták pontosan rögzíteni az eseményeket. KM-KT Elképesztő eredmény született Kisvárdán Kézilabda NB II. Észak-keleti-csoport, 1. forduló Férfi, 1. forduló Debreceni EAC-Nyíregyházi Főlskola-Nylrsull 40-15 (18-8) Debrecen, 100 néző, v.: Nyitral, Panyi. Nyíregyházi Főskola-Nyirsu- II: Reszegi Cs. - Halcsák Zs. 2, Kiss J„ Kozma P. 2, Balogh B., Jobbágy R. 4/1, Jobbágy G. 2. Csere: Fodor T. (kapus), Hett V., Juhász J. 1, Ménfői 1, Csordás T, 1, Papp l„ Takács 0.2, Ruzsinszki. Edző: Halász Levente. Kiállítások: 4. illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 3/1. A rutinosabb, összeszokottabb Debrecen könyörtelenül kihasz­nálta a vendégek sorozatos hibáit. Junior 33-25. ________________ Halász Levente: - Nem vagyunk elkeseredve, a hibáinkból tanu- lunk, ugyanakkor meg kell szoknunk ennek az osztálynak a légkörét. Tiszavasvári SE-QUICK 200-Mátészalkal MTK 33-21 (16-12) Tiszavasvári, 300 néző, v.: Fibecz Z., Szammer P. Tiszavasvári: Nagy L. - Benyusz K. 6, Tallér M. 7, Danes M. 8/1, Balázs M. 2, Kiss K. 6/1, Mezei L. Csere: Bodor Z., Szuvák I. (kapusok), Kaibás M. 1/1, Szuvák Cs. 3, Csócsics G„ Lázár A., Kovács G„ Gál L, Péntek D. Edző: Grandjean Gábor. Mátészalka: Kurtos K. - Varga Z. 3, Szántó Sz. 9/2, Varga R. 1, Kovács 1.3, Kun Á. 2, Varga T. 2. Csere: Tóth P. (kapus), Szíjjártó A„ Borbély B., Kerékgyártó S. 1, Balogh P. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 8, illetve 16 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 2/2. Küzdelmes megyei rangadón a játék még sok kívánni valót hagyott maga után - főleg az első félidőben. Ha nincs a sok technikai hiba, a hazaiak nagyobb különbséggel Is nyerhettek volna a szívósan védekező vendégek ellen. Junior 31-26. (Tudósító: Hankó András). Grandjean Gábor - A kezdeti bizonytalanság után a második fél­időben feliavult védekezéssel és kapusteljesítménnyel magabiztos győzelmet arattunk - lelkes közönségünk támogatásával. _________ Falcsik Miklós: - Nem volt ekkora különbség a két csapat között. Gratulálok a Tiszavasvárlnak. __________________________,___ Demecserl VKSE-MIskolc VSI24-25 (9-10) Demecser, 100 néző, v.: Katona J., Konyári I. Demecser Bíró D. - Csébi Z. 2, Szemes K. 7/1, Kovács F. 1, Nagy M. 3, Búzás B. 3, Balogh Sz. 4. Csere: Tardi A. 1, Kovács L„ Kósa D„ Havel K. 3, Szuharev, Havel F. Edző: Kósa István. Kiállítások: 8, illetve 4 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 3/3. A hazaiak nehezen megemészthető vereséget szenved­tek... Junior 39-33. __________________________________’ Kósa István: - Áz utolsó öt másodpercben elkövetett súlyos játék­vezetői hiba következménye a vereség.___________________________ VKK Nyfrbátor-Hajdúböszörményi TE 31-26 (17-14) Nyírbátor, 100 néző, v.: Csörgő L, Vitális G. Nyírbátor Tóth M. - Tuska Sz., Pisák T. 1, Nagy Á. 4., Dobos B. 3, Kovács Á. 8/1, Vasas Gy. 6. Csere: Holb M. (kapus), Déváid A. 3, Ramzi I, Szabó Cs., Csébi D. 1, Jávor D. 4. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétmé- teresek: 1/1, illetve 2/0. A végig szívós vendégek megnehezítették a hazaiak dolgát. Junior: 32-26. __________________________________ Váczi Sándor - A kellemetlen stílusban játszó böszörményiek ellen kissé megszenvedtünk a győzelemért. _________________________ Fehérgyarmati VSE-Berettyó MSE 26-25 (13-11) Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Kovács I, Major A. Fehérgyarmat: Nagy T. - Csobai A. 1, Iosif S. 1, Szabó P. 8/3, Kun Sz. 1, Lazareanu 5/1, Pásztor A. 5. Csere: Bihari Z., Siket T. 4, Gaál B., Kotvász A. 1, Szabó J., Gaál R., Apostu. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 14+három piros lap, illetve 16 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 4/2. Nagyon szoros, parázs hangulatú mérkőzésen a második félidő elején beragadt a hazai csapat, amely 12 percig nem lőtt gólt, miköz­ben hetet kapott. Alacsony színvonalú játékvezetés mellett végül a gyarmati küzdőszellem értékes siker eredményezett. A házigazda együttes ezzel a győzelemmel köszöntette a házasságra lépett Kuliár Balázst és Varga Enikőt. Junior 28-20. ___________________ Csapos János: - Az első félidőben jól védekeztünk, a támadójáték viszont akadozott. A másodikban a kiállítások, piros lapok miatt ötgólos hátrányba kerültünk, át kellett szervezni a csapatot, amely innen talpra tudott állni és fordítani. ____________________ Kisvárda KC SE-Kazlncbardkal KSE 32-28 (15-12) Kisvárda, 280 néző, v.: Katona J., Konyári I. Kisvárda: Simon A. - Csendes Á. 3, Kiss 1.3, Szabó A, 1, Fekete R. I, Nagy D. 3, Botkai A. Csere: Kői E, (kapus), Major T, Barabás B. 6, Vass Gy. 1, Járosi A. 12/6, Bod B. 1, Mándi K., Türk F. 1, Paróczai L. Edző: Papp József. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/6, illetve 2/2. Az újonc barcikaiak elten szoros mérkőzésen, megérdemelten nyert a Kisvárda. Junior 75-171 ______________________________________ Papp József: - Nagyon sok színű és értékes csapat vagyunk, amely tud nagyon jól és néha kevésbé jól is játszani - ma ez az utóbbi valósult meg. NŐI 1. forduló Derecske! KKSE-KIsváida KC SE 27-32 (12-13) Derecske, 70 néző, v.: Türk R. Szendi A. Kisvárda: Járosiné - Péter E. 4, Máté V. 1, Dudás G. 1, Tar H. 1, Frank P. 13, Rácz K. 2. Csere: Jurecska (kapus), Vassné 10/7, Szabó V. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 8/77. A vendégek végig vezettek, győzelmük nem forgott veszélyben. Junior: 12-34. (Tudósító: Nagy Kálmán). ______________________________________ Dévényi János: - Az első félidőben még akadozott a játék, a szünet után erőnlétileg sikerült ellenfelünk fölé kerekedni és biztosan nyertünk. Nagyon fontos, hogy jól kezdődött a bajnokság.__________ Kölcsey SE-Nyfregyháza -Ózdi VSE 37-27 (16-10) Bujtosi csarnok, 70 néző, v.: Kovács, Alapi. Kölcsey: Aranyosi M.- Gyúró Á. 10, Gyimesi L, Kelemen G. 8/2, Márkus G. 1, Móré K. 5, Hruska Zs. 11. Csere: Kruták F. (kapus), Papp R. 1, Drágár D„ Leithi K., Moravszki B„ Bukta R. 1, Silye V. Edző: adobás István. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 6/4. A jelentősen átszer­vezett Kölcsey magabiztos győzelemmel rajtolt - csak a különbség volt kérdéses. Junior 25-28. ___________________________ Hadobás István: - Nagyon örülök a sikeres debütálásnak. Tovább dolgozunk és még sokkal jobbak is leszünk! _______________________ További eredmények: Miskolc VSI-Bőcs KSC 29-37, DVSC lll-NKK Balmazújváros 18-24, Hajdúböszörményi TE-Alsózsolcai KSC 37-23, Fenstherm-Füzesabonyi SC-Etalon Adács 53-24.--------1--------------------------------------------------------------------------------