Kelet-Magyarország, 2013. szeptember (73. évfolyam, 204-228. szám)

2013-09-24 / 223. szám

2013. SZEPTEMBER 24., KEDD KELET Sport 11 Gróz in opr hainoki Az egri futamon hibá­zott, ám a többi futa­mon mindig dobogóra állhatott. drift. A közelmúltban Eger­ben ért véget a drift országos bajnokság. A zárófutam kü­lönlegességét az adta, hogy az egri belvárosban alakí­tották ki a versenypályát. A különleges körítéssel bíró gumifüstölés igy még inkább látványos volt. A versenyről nem hiányoz­hattak a hazai profi mezőny élvonalába tartozó mátészal­kai pilóták sem. A Zentai-fi- vérek közül Attila a verseny egyik legnagyobb párviada­lát vívta Nagy Gergellyel, a két kör alapján nem is tudtak dönteni a bírák. Az újrahí­vás második versengésében Remek csapa- • tóm van, min­denkinek köszönet, - akisegített. ■l A■ FOTÓ: DRIFTING.HU Az egri versenyt egyébként Szántó Nikolett nyerte Var­ga Tamás és Porkoláb Péter előtt. A bajnokságnak tehát vége, ám a versenyszezonnak még nem. Október elején a Hun­garoringen rendezik a King Ofr Road, az Európa-baj- nokság egyik futamát, ezen Grózinger Zsolt is indul, és bajnokhoz méltó módon sze­retné majd füstölni a gumi­kat. KM-ML Drift: A pro-bajnokság végeredménye: 1. Grózinger Zsolt, 2. Szántó Nikolett, 3. Szabó Szilárd, 4. Zalabai Zsolt, 5. Porkoláb Péter, 6. Temesvári Péter, 7. Sándor Ádám, 8. Smidéliusz Bálint, 9. Varga Tamás, 10. Zentai Attila, 11. Tóth Géza, 12. Roman Kolesar, 13. Nagy Gergely, 14.Zentai Sándor, 15. Szili Krisztián, 16. Dely Domonkos, 17. Jasper Spaan, 18. Xenikos Nassos, 19. John Strazynski, 20. Lakatos Zoltán, 21. Kajdi Péter, 22. Pelikán Gergő, 23. Simon Csaba, 24. Varga Attila, 25. Nagy Róbert. Grózinger Zsoltnak ugyan nem sikerült az egri zárófutam, ám így is bajnoki címnek örülhetett aztán Attila autója megadta magát, így kiesett. Sándor a kieséses szakasz első meg­mérettetésén hibázott és ez a búcsúját jelentette. Elváltotta magát Grózinger Zsolt már bajnok­ként érkezett az egri záró­körre, hiszen behozhatatlan előnnyel vezette a pontvadá­szatot. Az első körben Szili Krisztiánon még túljutott, ám a négy közé már nem jutott be, mert hibázott. - Nagyon jó kis verseny volt, sok nézővel és különleges helyszínnel. A pálya inkább technikás volt, mint tempós. Sajnos, a négy közé nem ju­tottam be, mert hibáztam, ötös helyett hármasba vál­tottam - így Grózinger Zsolt. A zárófutam ugyan nem sike­rült, ám az idei szezonra nem lehet panasz a szálkái pilótá­nak. Az egri verseny kivéte­lével valamennyi futamon a dobogóra állhatott, kétszer annak a legfelső fokára. így aztán a tavalyi, nem túl fé­nyes szezon után az idén baj­noki címet szerzett. Zárás a Hungaroringen- Az egész szezonra nem le­het panaszom, nagyon örülök a bajnoki elsőségnek. Remek csapat állt mögöttem, min­denkinek csak köszönet jár, aki bármilyen formában se­gített - tudatta a profi bajnok. A Móricz DSE nyerte a nemzetközi tornát röplabda. Remek teljesít­ménnyel rukkoltak ki a nyír­egyházi Móricz DSE fiatal röp- labdázói a szeptember derekán rendezett budapesti 15. Vihar Levente Emléktorán. A Mo- ravszki Gyuláné és Moravszki Gyula által pallérozott Ul4-es leányok az élen végeztek azon a két napos seregszemlén, amelyen hat ország tizenhat együttese indult. A Móricz a csoportjában szettvesztés nél­kül nyerte a Békéscsaba-BRSE, az OK Mlados (szerb) és a MOS Charzanow (lengyel) ellen. Az elődöntőben sikerült fordítani a Központi Röplabda Akadé­mia ellen, a 2:i-es siker a finá­lét jelentette. Itt ismét a bé­késcsabaiak ellen játszottak a nyíregyháziak és ismét nyerni, mégpedig 3:i-re. A torna leg­technikásabb játékosa Ratkos Petra, a legértékesebb pedig Tóth Fruzsina volt. A legered­ményesebb edzői díjat a Mo- ravszki-házaspár kapta. km Atomygőztes: Tóth Fruzsina, Ratkos Petra, Tóth Dalma, Vass Vivien, Bódi Panna, Balázsi Sára, Tudja Zsófia, Nagy Nóra, Molnár Petra, Szilágyi Csenge, Tamás Adél, Uhrln Eszter, Horváth Zsófia és Bíró Anika, fotó: tudósítónktól Zamóczay két ezüstrókát is fogott Támogatás hiányában is szép eredményeket értek el a nyíregyházi rádiós tájfutók. rádiós tájfutás. Nemrégiben a lengyelek voltak a házigazdái a rádiós tájfutó Európa-bajnok- ságnak, amelynek a cseh ha­tárhoz közeli Klodzko völgy­ben található Kudowa Zdoj környéke (600-1000 méter tengerszintfeletti magasság) adott otthont. A kontinensviadalon négy versenyszám volt, de a költ­ségek miatt lehetővé tették a rendezők, hogy a klasszikus (rh, urh) kategóriák kivételé­vel a résztvevőknek nem volt kötelező elindulni a foxoring és a gyorsasági versenyszá­mokon. A pályák nagyon kemények, a legtöbbek véleménye szerint nagyon is durvák voltak. A ne­hézségi fokokra jellemző adat: volt olyan korosztály, amelyik­ben csak hárman tudtak a 140 perces szintidőn belül célba érni, több kategóriában pedig csak négy-öt induló teljesítette hiba nélkül a távot. A kis létszámú, mindösz- sze nyolc fős magyar csapat végül öt érmet nyert. Anyagi­ak hiányában a Nyíregyházi Városi Rádióklubot csak két versenyző, Zamóczay Klára és Moravszki János, valamint Venczel Miklós, mint a nem­zetközi zsűri tagja képviselte az EB-n. Csapatban is érem Zamóczay Klára a sprint kate­góriában ezüstérmet szerzett, rövidhullámban egyéniben a dobogó harmadik fokára áll­hatott, csapatban pedig újabb ezüstérmet vehetett át. Az urh-kategóriában egyéniben a nyolcadik, csapatban a ne­gyedik helyen zárt, a foxto- ringban nem indult. Moravsz­ki János társ hiányában csak egyéniben versenyzett, rh- ban és foxoringban egyaránt a tizenkettedik, urh-ban a tizenötödik helyen ért célba.- A felkészülési lehetőségek ismeretében nagyon elégedet­Zarnóczy Klára két ezüsttel és egy bronzzal tért haza az EB-ről FOTÓ: INTERNET tek lehetünk az Európa-baj- noki szerepléssel. Sajnos, az ifjúsági versenyzőink családi „kasszái” nem tették lehetővé a részvételüket az Európa-baj- nokságon - summázta az EB-szereplést Venczel Miklós.- Támogatás hiányában csak nagyon kis létszámmal tud­tunk elindulni az idei verse­nyeken, de így is nagyon szép eredményeket értünk el - foly­tatta Venczel Miklós. Kazah világbajnokság- Az országos bajnokságon- amelyen első alkalommal rendezték meg a klasszikus rövid- és ultrarövid-hullá­mú versenyszámok mellett a gyorsasági és foxoring kate­góriákat is - tíz bajnoki címet szereztünk. Varga Julianna és dr. Paál András három-három, Iski Gergő kettő, míg Mo­ravszki János és Venczel Gá­bor egy-egy bajnoki címmel büszkéíkedhet. Varga Julian­na, Venczelné Bartha Ildikó, Zamóczay Klára, Moravszki János, Román János a dobo­gó második fokára állhatták, bronzéremmel gyarapította gyűjteményét Varga Julianna, Venczelné Bartha Ildikó, Mo­ravszki János, Román János, Venczel Gábor, és jómagam - így Venczel Miklós. A következő esztendő nagy versenye a világbajnokság lesz, amelyet Kazahsztánban fognak rendezni. km KELET Aki szeptember 16. és október 11. között olvassa a Kelet-Magyarországot és hallgatja a Retro rádiót (103.9) most nagy eséllyel nyerhet! Ha tudja a választ, akkor küldje el azt sms- ben (06-30/333-1039),és lehet, hogyön nyeri az 5000 Ft-os Aglp üzemanyag utalványt, valamint az 5000 Ft értékű Coop élelmiszer utalványt! radio HIRDETÉSEK fnhrawiatn<jan imiPCT^ó^áróiCgSZlgltel. S5ANG0L-0LASZ-H0LLAND— márkás ruha, cipő, táska, sportruházat, kiegészítők, gyerek ruház* Nyíregyháza, Tünde u. 18/a ^ Nyitvatartási H-P.:8.00-17.00-ií a TM WTtrfflfffld szombaton 8.00-12.00-lg 3 ___________________________ “TÜNDÉR-® VILLAMOSSÁGI SZAKÜZLET Nyíregyháza, Vasgyár u. 8 8 Telefon: 42/311-143 HMM