Kelet Magyarország, 2013. április (70. évfolyam, 76-100. szám)

2013-04-08 / 81. szám

2013. ÁPRILIS 8., HÉTFŐ A szurkolókat viszont elmarasztalnám, ezt a huhogást nem tudom megérteni... Ricardo Moniz, a Ferencváros élvonalbeli futballcsapatának edzője feldúltan beszélt a sportszerűtlen lelátói megnyilvánulásokról a Haladás elleni bajnoki meccs Michelisz Norbert nem tudta befejezni a túraautó-világbaj­nokság Marokkói Nagy dijá­nak első futamát, mivel egy lerepülő alkatrész autójának motorterébe került, így ki kellett jönnie a boxba. A ver­senyt a dán Michel Nykjaer nyerte meg, a második he­lyen Gabriele Tarquini zárt, a harmadik James Nash lett. Tisztes vereség ahorvátoktól kézilabda. A magyar férfi kézi­labda-válogatott Eb-selejtező mérkőzésen 30-26-os veresé­get szenvedett a horvát csa­pattól - Zágrábban. Az ered­mény következtében négy forduló után mindkét váloga­tott hatpontos, de a horvátok jobban állnak az egymás elleni eredmények alapján, mivel Veszprémben csak két góllal kaptak ki. A letteket és a szlo­vákokat mindkét válogatott megverte már egyszer-egy- szer, a csoportból az első két helyezett jut tovább. ■ 9 I a bdarúgás NBII., Keleti-csoport, 21. forduló í/ásas-Nylregyháza Spartacus 1-0 (0-0) lllovszky-stadion, 600 néző. Vezette: Becséri D. (Takács, Mártán) Visas: Szatmári - Görgényi, kárpáti, Thiago, Kovács (Katona M., 92.) - Mehmedagic, Recklet, Popovics (Ferkó, 36.), Cseke - Wilson, Szilágyi P. (Dos Santos, 72.). Vezetőedző: Dirk Berger_____________________________________________ Spartacus: Balogh - Bodnár, Dajka, Djurovics, Varga -Davidov (Katona Gy., 68.), Minczér - Csorba (Réznek, 82.), Bárányos (Nikolics, 78.), Pákolicz - Bajzát. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás. Gól: Thiago (1-0) a 67. percben ________________________________ Percek, események 14. pert: Miközben Bodnárt a pályán kívül ápolták, Popovics került helyzetbe, jobbról, 14 méterről leadott lövése a felső részről pattant vissza a mezőnybe. 66. perc: Egy bal oldali hazai akciónál Szilágyi passzolt vissza Kovácshoz, aki a kapu elé lőtte a labdát, a hosszú oldalon üresen hagyott Thiago pedig 2 méterről bombázott alá, 1-0. Mesterszemmel Dirk Berger - Úgy érzem, a győzelmünk megérdemelt, mert jól játszott a csapat. Ez egy nagy lépés volt, hiszen az előző két fordulóban vereséget szenvedtünk. _________ Lucsánszky Tamás: -Sajnos azt kell. hogy mondjam, a Vasas végig jobban játszott, és hiábayédekeztünk szervezetten, nem tudtunk pontot szerezni. __________________ További eredmények Szeged-Mezőkövesd 1-0 (0-0), Újpest II—Békéscsaba 1-1 (0-1), Balmazújváros-Fe- rencváros II1-3 (1-1), Kazincbarcika-Szolnok 2-2 (2-0), Orosháza-Cegléd 1-2 (1-1), DVSC-DEAC-Putnok 0-0. A Honvéd II—Vác meccs elmaradt. A bajnokságállása 1. Vasas 20 11 3 6 30-23 36 2. Mezőkövesd-Zsótv 20 11 2 7 31-24 35 3. Békéscsaba Előre 20 9 8 3 40-26 35 4. Orosháza FC 20 9 2 9 34-37 29 5. Nyíregyháza Spartacus 20 8 4 8 23-26 28 6. Honvéd II 19 8 3 8 34-34 27 7, Cegléd 19 7 7 5 34-29 26 8. Balmazújváros 18 7 4 7 28-26 25 9. Kazincbarcika 19 7 3 9 28-30 24 10. Ferencváros II 19 7 3 9 31-34 24 11. Szolnok 20 6 6 8 24-28 24 12. Újpest II 20 7 2 11 27-38 23 13. Putnok 19 6 5 8 30-35 23 14. Vác 16 6 4 6 22-21 22 15. Szeged 18 5 7 6 25-28 22 16. DVSC-DEAC 19 5 5 9 27-29 20 A váci csapat tavasszal már nem lép pályára LABDARÚGÁS. A Magyar Labda­rúgó-szövetség versenybizott­sága elhalasztotta az NB II. Keleti csoportjában szereplő Dunakanyar-Vác 2012/2013- as idényből hátralévő bajnoki mérkőzéseit, miközben kez­deményezte a licencétől már­cius 25-én megfosztott klub ki­zárását a sorozatból. Az MLSZ azért határozta el a lépést, mert a váciak három mérkőzé­sen nem álltak ki. Ha a Duna- kanyar-Vácot a fegyelmi vagy a versenybizottság végérvé­nyesen kizárja az NB II-ből, és a 16., utolsó helyre sorolja, az őszi eredményei megmarad­nak, a tavaszi idényben azon­ban az ellenfelek játék nélkül megkapják ellene a három pontot 3-0-s gólkülönbséggel. Él nélküli volt a támadójáték Miczér Tiborék (jobbra, fehérben) erejét felőrölte a védekezése fotó: mán László Ismét kikapott vendég­ként a Szpari, a Vasas győzelmével a tabella élére ugrott. labdarúgás. A pénteki, telki tréningezést követően szom­baton délután az Illovszky- stadionban lépett pályára a Nyíregyháza Spartacus, még­pedig az angyalföldi piros-ké­kek ellen. A Vasas a legutóbbi két bajnokiját elveszítette, így aztán az élvonalbeli ál­mokat szövögető fővárosiak a győzelmet célozták meg, természetesen a nyírségiek is a pontszerzés reményében kezdték a találkozót. A bili­árdasztal simaságúnak aligha nevezhető gyepszőnyegen hamar kiderült: a vendégek elsősorban a védekezésre összpontosítanak. A felső léc is segített A Thiago vezérelte angyalföl­diek hamar kezükbe vették a játék irányítását, és egyre lel­kesebben veszélyeztették Ba­logh kapuját, az első negyed­órához közeledve egyszer a felső léc is segített a Szparin. Ezt követően sem nagyon változott a játék képe, a nyír­egyháziaknak nem sikerült helyzeteket kidolgozniuk, így Szatmári kapus nyugodtan fejthetett volna keresztrejt­vényt is. • A szünetet követően min­den folyt tovább a régi meder­ben, talán azzal a különbség­gel, hogy amíg az első félidő jó részéig azért tartottak a www.szon.hu További képek hazaiak Davidovéktól, a per­cek múlásával egyre maga­biztosabbak lettek. És bejött az, ami törvényszerű: hiába működik jól a védekezés, egy hiba végzetes lehet. Egy szép hazai akció végén Thiago kö­zelről a kapuba vágta a labdát. Később kiderült, hogy ezzel, a győztes góllal a tabella élére is lőtte csapatát. Kedden újabb megmérettetés Egyre inkább veszni látszott a vendégfejsze nyele, hiszen nem sikerült veszélyes ellen­akciókat szövögetni, ráadásul a hazaiaknak még ezt követő­en is volt helyzetük, szeren­csére Balogh állta a sarat, de vereség lett a vége. Ez benne volt a pakliban, mármint az, hogy a Vasas nyer. Attól, hogy nem sikerült értékes pontot, netán pontokat szerezni, sok­kal fájóbb, hogy a nyíregyhá­ziak támadójátékáról min­dent elmond: Szatmári kapus teljesítménye értékelhetetlen volt, hiszen nem volt igazi védenivalója. A gólgyáros Bajzát megjátszható labdák híján csak harcolt, küzdött. A támadásért még felelősök erejét egyre inkább felőrölte a védőmunka. Az NB II. Keleti-csoportjá­ban a tavaszi szezon egyre inkább hasonlít egy flúgos futamra, hiszen minden for­dulóban botlik valamelyik csapat, most például a Mező­kövesd kapott ki Szegeden, a Békéscsaba ikszelt Újpesten, azaz az eredmények a Szpari malmára hajtották volna a vi­zet... Ezen persze már kár ke­seregni, hiszen kedden újabb megmérettetés jön, mégpe­dig Szolnokon. Az is nagyon nehéz lesz... KM-ML Sérülések A nyíregyháziak a meccs után visszautaztak Telkibe, innen hétfőn délután indulnak Ceglédre, onnan kedden Szolnokra. Sajnos a szombati meccs ráadásában Bajzát megsérült, az utolsó percre már nem is állt vissza. A térdével volt gond, remélhetőleg rendbe jön keddre, miként Balogh kapus, akinek az ujja sérült meg. Mindkettőjükre nagy szükség lenne a keddi meccsen. A fiatal Varga Márton két pontot szerzett a szombathelyi meccsen FOTÓ: RACSKÓTIBOR Szombati summázás: ilyen a teljesen emészthető vereség Toldozott-foldozott összetételben sem vallott szégyent Szom­bathelyen az NYKK. kosárlabda. Van az úgy, hogy egy huszonnégy pontos vere­ség után sem kell szemlesüt­ve lejönnie a pályáról a vesz­tes félnek. Mert tegyük a szívünkre a kezünket: az előjelek alapján benne volt a pakliban, hogy a Marso-NYKK élvonalbeli fér­ficsapata sokkal rosszabbul jár annál, mint ahogyan zárt szombaton este a vasi város­ban rendezett alsóházbeli kö- zépszakasz-bajnokin. Ehelyett az történt, hogy kezdettől fogva bátran pró­bálkoztak a vendégek, akik­nél immár sokadjára Mohácsi Máté volt a vezér, bebizonyít­va, hogy nem egészen 23 éves korára mekkora értéke lett a csapatnak. Végig volt tartásuk A szerkezeti gondok miatt m'egint a négyes poszton sze­replő bedobó mellé felnőtt Pó­lyák László és gyakran Kaluha Csaba is, ha Anthony Nel­son fájós könyöke nem csak 14 percnyi játéklehetőséget engedett volna az amerikai irányító számára, és Martins Berkis sem „nullázza le” ma­gát az első két negyedben, akkor bizonyára az első félidő még szorosabb eredmény­nyel zárulhatott volna, mint a nyolcpontos hazai előny. A második játékrészben fokozatosan húzott el a vasi armada, de az összességében 13 tripla, Pólyák mezőnymu­tatója (nyolc kísérletből hat találat, úgy, hogy a harminc- kettedik percben rontott elő­ször), és az, hogy végig volt tartása a csapatnak, mind­mind a vendégek dicséretére válik. Szóval a konklúzió: így ki lehet kapni. Még 24 ponttal is! KM-BT © http://www.szon.hu Sport. További sport híreket olvashat portá­lunkon. Jegyzőkönyv Szombathely-Marso-NYKK 104-80 (19-17,32-26,25-19,28-18) Szombathely. 1800 néző, v.: Vígh P„ Jakab L., T őzsér. ____________ Szombathely: Kálmán 15/9, Stafford, Will 22/18, Ivosev 21/3, Zagorac 14.Csere: Simon L. 2,Váradi 8/6,Harazin 12,Perl 1, Jancslkin 7/3, Bognár 2, Szanati. Edző: Bencze Ta más^ __________ NYKK: Nelson 10, Kaluha 18/12, Berkis 11/9, Mohácsi 21/15, Mondzinger 2. Csere: Pólyák 16/3, Varga M. 2, Kósa T„ Czura. Edző: Ferenczl Tamás. __________________________________________ Az eredmény alakulása, 5. perc: 9-11,9.: 19-14,14.: 27-29, 15.: 36-31,18.: 48-39,22.: 57-48,26.: 67-51,31.: 80-62, 37.: 95-74. Mesterszemmel Bencze Tamás: - Nehezen indult, de végül sima lett a vége. Nagyon furcsa és kellemetlen szerkezettel érkezett a Nyíregyháza, az elején nagyon ment nekik, remekül használták ki a hibáinkat, és egy félidőig extrán is dobtak. Viszonylag későn találtuk meg az ellenszerüket, de igazából egy percig nem volt kérdés, hogy nyerünk-e. _________________________________________' Ferenczl Tamás: - Anthony Nelson sérüléséig szoros meccset ját­szottunk, sajnos, az ő kiválásával a rotációs lehetőségeink tovább csökkentek. Figyelembe véve a körülményeket, a csapatomtól ez a mai teljesítmény teljesen rendben volt. Külön örülök annak, hogy nagyon jó ritmusú támadójátékot produkáltunk. Az Inform Média Kft. a megye egész területéről élelmiszerboltok, mini ABC-k, trafikok, újságárusító pavilonok, büfék stb. jelentkezését várja. KELET VASÁRNAPI Magas jutalék, kedvező feltételek, bizományos rendszer. Bővebb információ: § Nevelős Aranka S 20/973-9767 vO HIRDETÉS