Kelet Magyarország, 2013. április (70. évfolyam, 76-100. szám)

2013-04-08 / 81. szám

2013. ÁPRILIS 8.. HÉTFŐ KELET Labdarúgás NB m. Tisza-csoport, 18. fordul« A cigándi edző szerelte le a bátori csatárt Debreceni EAC-Szatmár Unió FC 0-1(0-1) Debrecen, 150 néző, v.: Szabó I. DEÄC: Oláh D. - Tóth Z., Búzái, Hegyesi, Marján (Sütő A„ a szünetben), Csák, Balogh Zs„ Lengyel l„ Brehószki, Buka, Patalenszki (Tőkés, 72. perc). Edző: Sáfár László. Szatmár Unió: Podolyák - Szűcs F„ Bakos B., Rebegea, Márton J., Stef, Chioreanu, Costea, Barboloviciu (Oprea, 90.), Mátéi (Homoki G., 81.), Tóth T. (Bartha K„ 72.). Edző: Virovecz Pál. __________ Olyan pályán játszották a találkozót, hogy arról Szatmárban csak álmodoz­ni lehet. Az Unió ragyogóan kezdte a mérkőzést, uralta a játékot, és sorra dolgozta ki a helyzeteit. Gólt azonban csak lesipuskás módon sikerült elérni a szemfüles Alexandru Barboliviciu révén. A vezetés mintha összeza­varta volna az addig jól teljesítő vendégeket, mert a gól után a játék kiegyenlítődött, és pontatlanabb lett a Szatmár Unió játéka. A második félidőt nagyon megnyomta a fiatal hazai csapat, és még ha a kínok kínjait is kellett átélni, a végén a Szatmár Fanatic győzelmet ünnepelhetett a kedvenceivel. Gól: Barboloviciu (13.). Jó: Oláh D„ Búzái, Lengyel I., illetve Podolyák, Rebegea, Costea, Barboloviciu, Chioreanu. (Tudósító: Papp Attila) __________________ Sáfár László: - Enbé háromhoz méltatlan színvonalú mérkőzésen ismételten egy nullás vereséget szenvedtünk. __________________ Virovecz Pál: - Azt mindenképpen pozitívumként értékelem, hogy ilyen játékkal is tudtunk nyerni idegenben... A játékvezetői hármas volt a találkozó legjobbja. Tiszaú|város-Baktalórántháza ——4-0 (2-0) f iszaújváros, 150 néző, v.: Takács I. Tiszaújváros: Hamar Zs. - Horváth T„ Fodor P. (Daru, 86.), Toplenszki, Török A., Zádori E., Gacsal (Polényi 1,85.), Lippai G., Molnár G„ Kovács P. (Zádori S., 83.), Dávid Z. Edző: Koleszár György. Baktalórántháza: Gazsi - Geda, Kántor Zs., Rákóczi, Csordás G., Szenes I., Lakatos I. (Illés L, 59.), Kozma J„ Balogh Zs„ Maries G. (Molnár L, 16.), Szabó R. Játékos-edző: Illés László. ________________________________ Az első húsz perc a vendégeké volt, de sorra kimaradtak a helyzetek, a Tiszaújváros pedig átvette a játék irányítását, és kétgólos előnyhöz jutott. Szünet után kitámadt a Baktalórántháza, kapufát is szerzett - újabb két gólt viszont a házigazda, végleg eldöntve a pontok sorsát. Gól: Molnár G. (31.), Lippai G. (42.), Kovács P. (82.), Dávid Z. (87.). Jó: Fodor P„ Toplenszki, Lippai G., Molnár G„ Kovács P., illetve Geda, Rákóczi. (Tudósító: Gebri Pál) ____________ Koleszár György: - Jól és gólratörően játszottunk._______________ ____________ Illés László: - Jól kezdtük a mérkő­zést, de lehetőségeinket elhibáztuk, aztán a védelmünk érthetetlenül pánikolni kezdett, ami miatt a hazai csapat a szünetben már két góllal vezetett. A második játékrészben kockáztattunk, meg is voltak a helyze­teink, de azok kimaradtak, az ellenfél viszont értékesített, így nagy különb­ségű vereségbe szaladtunk bele. Cigánd-Nyirbátor 1-1 (0-0) Cigánd, 400 néző, v.: Tatár. Cigánd: Sánta T. - Pop, Deme A., Tempfli, Gnandt-Német, Tudja (Csáki 1,64.), Baksa Z„ Roszel, Boldog (Vicikó, 88.), Ludescher, Varga Z. (Csáki R„ 76.). Edző: Kocsis János. Nyírbátor: Tóth Sz. - Hadházi, Sipos T., Jeddi, Ricsei, Ráti (Pálvölgyi, 50.), Lakatos L, Tóth B„ Erdei Z., Török I. (Kristófi, 77.), Nagy D. Edző: Fogarasi Zoltán. _________ Furcsa körülmények között a Nyírbátor Cigándon hagyott két pontot. Gól: Roszel (55.), illetve Pálvölgyi (71.). Kiállítva: Sánta T. (a tizenhatoson kívülre futva szabálytalankodott Pálvölgyivel szemben, 63.), Pop, Roszel, illetve Kóka R. (a kispadról, mindhárom dulakodásért, 96.). Jó: Ludescher, Baksa Z„ Roszel, illetve az egész vendégcsapat. ____________ Kocsis János: - Ahelyett, hogy gó­lokkal nyertük volna a mérkőzést, egy pontot ajándékoztunk a vendégeknek. Fogarasi Zoltán: - Nem, nem lehet elmenni szó nélkül a Cigándon játszott mérkőzések mellett. Itt mindenki mindent megtehet, amihez partne­rekre is talál, például Tempfli Imre minden következmény nélkül ököllel szemen verhette Jeddi Bélát, és pályán maradhatott, a hazai edző bement a pályára, és három az egy elleni végjá­tékban második védőként leszerelte a támadómat. Olyan sportszerűtlen dolgok történtek a hazaiak részéről, hogy emellett nem szabad és nem is lehet elmenni szó nélkül. Az első félidő a hazaiaké volt, a másodikban viszont lefociztuk őket, ennek ellenére két szabályos gólunkat nem adták meg, míg a kilencperces hosszabbítás csak négy percig tartott. Ettől függetlenül győzelmet érdemeltünk volna, de most már tudomásul veszem, hogy Cigándon nem lehet nyerni, mert nem engedik. Ezúttal nemcsak a pályaviszonyokkal kellett megküzdenünk, ennek ellenére gratulálok a nagyot játszó csapatom­nak, igazán büszke vagyok rájuk. Nagyecsed-VárdaSE 0-3 (0-1) Nagyecsed, 200 néző, v.: Kiss L Nagyecsed: Makó - Éles R„ Ascsillán, Doros, Szántó Z., Marian, Sarkadi G., Reszler Zs., Baráth G. (Nyíri Gy., 80.), Bulyáki A. (Petrohai G„ 58.), Stier (Varga I., 69.). Edző: Mircea Botba. Várda SE: Petranics - Tóth Gy. (Farkas M„ 86.), Hegedűs I, Lakatos I., Fodor A., Brankovics P., Iván A. (Spekker, 81.), Oláh D„ Kornutjak, Miskolczi, Bagin (Soós T, 69.). Edző: Révész Attila._______________________ A leendő bajnokcsapat igazolta jó hírét, a mérkőzés egészében jobban és taktikusabban játszott, és megér­demelten győzött. Gól: Hegedűs T. (8. és 76.-a másodikat 11-esből), Miskolczi (84.). Jó: Makó, Ascsillán, illetve Hegedűs T, Brankovics P„ Kornutjak, Miskolczi, Lakatos I. (Tudó­sító: Bíró Attila) ________________ Mircea Bolha: - A jobbik csapat győzött, amelyik minden szempontból felülmúlt bennünket. ___________ Révész Attila: - Az egész mérkőzést kontroll alatt tartottuk, és ugyan na­gyon nehéz volt helyzetet kialakítani a göröngyös talajon, de a különbség egyértelműen kidomborodott a két csapat között. Megérdemelten nyertünk. Ibrány-Tiszakanyár 3-2 (2-1) Ibrány, 300 néző, v.: Nazsa. Ibrány: Tóth N. - Kovács I. (Hruska, 79.), Kántor Zs„ Kovács N„ Papp Á„ Varga A., Lipcsei M„ Kató I. (Kató Gy., 72.), Kiss P., Adriano (Kléninger, 91.), Vasas T. Edző: Bíró Csaba. Tiszakanyár: Szobonya G. - Hokk Á„ ifj. Koskovits Gy., Morauszki, Pócsi, Gergely B. (Illés A., 38.), Deák I, Die, Phrakonkham (Haburcsák D„ 88.), Haburcsák K. (Dolhai, 72.), Balázsi P. Edző: Koskovits György. ______________ Férfias küzdelemben dőlt el a pontok sorsa, az ibrányi csapat harcos játékkal jutott 3-1-es előnyhöz, amellyel jól sáfárkodott a meccs végéig, és megszakította hosszú pontmentes időszakát. Gól: Kató I. (11-esből, 14.), Adriano (29.), Varga A. (62.), illetve FOTÓ: RACSKÓ TIBOR Balázsi P. (45. és 87. - a másodikat 11-esből). Kiállítva: Pócsi (máso­dik sárga lap után, 26.). Jó: Kántor Zs., Varga A., Lipcsei M„ illetve ifj. Koskovits Gy„ Balázsi P., Morauszki. Bíró Csaba: - Küzdelmes mérkőzésen a fiúk hozták magukat, köszönöm nekik a ragyogó hozzáállást, az ibrányi tűzoltóságnak, hogy játékra alkalmas állapotba hozták a pályát, szurkolóinknak pedig a biztatást. Erőt, egészséget kívánok a tiszakanyári egyesület minden tagjának! _______ Koskovits György: - Az első félidőben a hazai csapat ügyesen kihasználta nemcsak a szél által nyúj­tott támogatást, hanem azt is, hogy a kiállítás után kedvére játszhatta azt, amit ilyenkor kell. Ehhez párosult a mi fegyelmezetlen, kapkodó játékunk, amely sajnos, csak ilyen eredmény elérésére volt elég. ______________ További eredmények: Hajdúszoboszló-Létavértes 0-2, Hajdúböszörmény-Diósgyőrll 1-0. A bajnokság állása 1. Várda SE 17 13 4­48-9 43 2.Cigánd 17 11 3 3 28-16 36 3. Nyírbátor 17 ' 11 2 4 34-16 35 4. Hajdúböszörmény 17 10 2 5 36-26 32 5. Tiszaújváros 17 9 5 3 30-14 32 6. Hajdúszoboszló 17 8 1 8 30-24 25 7.Létavértes 16 8­8 28-13 24 8. Tiszakanyár 17 7 2 8 29-25 23 9. Szatmár Unió 17 6 4 7 22-29 22 10. Baktalórántháza 17 6 1 10 24-37 19 11. Ibrány 16 5 3 8 15-19 18 12. Nagyecsed 17 5 3 9 21-32 18 13. Debreceni EAC 17 3 1 13 11-31 10 14. Diósgyőr II 17­1 16 9-74 1 Labdarúgás Szi-Zo Sport megyei I. osztály, 21. forduló Setét felhőből villámcsapás sújtotta a Vasvárit Kemecse-Balk&ny l-i (0-1) A szakolyi Kövér István (labdával) gólja kevés volt az üdvösséghez FOTÓ: MÁN LÁSZLÓ Megszelídítették a Vadmacskákat KOSÁRLABDA. Átutazta az egész országot (jókora kerülővel, hi­szen az egyik korosztályos csa­pattal a hétvégét Győrben töltő edzőt, Farkasinszki Gyulánét is fel kellett venniük), majd ke­mény harcmodorral szembe­sült a Nyíregyházi FSE-NYKS az amatőr női NB felsőházi rájátszásának mérkőzésén. A főiskolások hamar rájöttek, miért is a Vadmacskák a kani­zsaiak neve... Nagyjából a má­sodik negyedre sikerült alkal­mazkodni a körülményekhez, nagyszünet után a vezetést is átvette az NYFSE-NYKS, és megnyerte a rájátszás második mérkőzését. A pontgyártásban szokás szerint Farkasinszki Or­solya járt az élen, de a többiek is alaposan kivették a részüket az értékes diadalból. km Amatőr női NB Felsőházi rájátszás (1-8. helyért) Kanizsai Vadmacskák-Nyíregyházi FSE-NYKS 73-78 ___(27-19,12-20,11 -14,23-25) Nagykanizsa, 50 néző, v.: Szalai Zs., Németh S. NYFSE-NYKS: Papp K. 12/6, Tóth K. 8/6, Földesi V. 15/3, Páll V. 7, Farkasinszki 0.3 3. Csere: Tatai Tímea, Gömze 2, Ónya 1. Edző: Farkasinszki Gyuláné. Totó 14. hét, 2. forduló A helyes tipposztop 1. Frankfurt-Bayem München 0-1 2 2. Bremen-Schalke 0-2 2 3. Leverkusen-Wolfsburg 1-1 X 4. Dortmund-Augsburg 4-2 1 5. Mönchengladbach-Fürth 1-0 1 6. Hamburg-Freiburg 0-1 2 7. Nürnberg-Mainz 2-1 1 8. Hannover-Stuttgart 0-0 X 9. Juventus-Pescara 2-1 1 10. Bologna-Torino 2-2 X 11. Fiorentina-Milan 2-2 X 12. Udinese-Chievo 3-1 1 13. Napoli-Genoa _______lapzárta után 14. Internazionale-Atalanta lapzárta után Nyíregyházi stadion, 150 néző, v.: Bendik G. Kemecse: Szabó A. - Balogh Gy„ Homann, Tóth Sz„ Bárány I, Bodnár J. (Marcsek Z.), Ruska I, Fekete Á., Asztalos K., Birovecz J., Ádámszki R. Játékos-edző: Ádámszki Róbert. Balkány: Sütő 0. - Szabó J., Szabó P., Barna A., Ujfalusi A. (Görög N.), Fülep 0. (Szilágyi B.,), Ferenczi F. (Görög T.), Vass Z., Bencsik A., Ferenczi M., Dobos A. Játékos-edző: Dobos Attila. A kérdések kérdése: ha egy csapat úgy tud futballozni, mint a második félidőben a Kemecse, akkor miért kell adni egy gól és egy félidőnyi előnyt az ellenfélnek? Gól: Ádámszki R., illetve Dobos A. Kiál­lítva: Szabó J. (a lefújást követően). Ifi: 3-2. (Tudósító: Kondor Lajos)_______ Ádámszki Róbert: - Teljesen megér­demelt a Balkány pontszerzése. Egy félidőnyi akarásért egy pontot adnak. Dobos Attila: - Hosszú volt a kihagyás, de az időjárás okozta szünetben több taktikai variációt is tudtunk gyakorolni, amit most sikerült alkalmazni. Úgy érzem, győzelmet szalasztottunk el. Tlszavasvárt-Tuzsér ___0-3 (0-1) Tiszavasvári, 150 néző, v.: Takács J. Tiszavasvári: Tisza S. - Szolyka T, Kurucz X, Péntek M. (Péntek A.), Gál N„ Lakatos Barna (Lajos T), Nagy I., Bodnár A., Fazekas V. (Vámos N.), Bagoly T. (Bagoly Z.), Aszalós T. (Lakatos Bence). Edző: Fecsku István. Tuzsér: Szőr I. - Gergely I., Setét R, Babják, Tovt (Filó L), Danes B„ Zán P„ Hriszkevics (Balogh G.), Dallos L, Lakatos T„ Semegi T. Játékos­edző: Danes Béla. Mély talajú, de nem sáros pályán langyos mezőnyjáték közben az első kapura lövés a 19. perc­ben történt. A szünet előtt egy perccel váratlanul, szép akcióból szerzett veze­tést a vendégcsapat. A folytatásban is a tuzséri kontrák jelentettek gólveszélyt, még ha két góljuk is óriási egyéni hiba után született. Gól: Setét R. 2, Babják. Ifi: 5-1. (Tudósító: Hankó András) Fecsku István: - Setét felhőből villámcsapás. __________________ Danes Béla: - Úgy érzem, a csapat át­érezte ennek a meccsnek a fontosságát, fiatal, jó együttest sikerült megverni. Gratulálok a csapatnak! NyfrgyulaJ-Mátészalkai MTK 1-1(0-0) Nyírbátor, 150 néző, v.: Homonai P. Nyírgyulaj: Kecskés G. - Papp A., Czerula Zs., Erdei L, Pénzes Á„ Lakatos J. , Baksa Cs. (Dér I.), Gózner K„ Horváth K. , Berecz Zs„ Kónya M. (Oxi R.). Edző: Lukács Tibor. Mátészalka: Pindzsula - Moldovan, Toma M„ Mándi A., Botos D., Istrate, Sipos J., Rézműves F., Szakács I., Kimer, Petrohai M. (Pálfi J.). Edző: Szilágyi Bertalan. Küzdelmes mérkőzé­sen igazságos döntetlen született. Gól: Berecz Zs. (11 -esből), illetve Sipos J. Ifi: 1-4. _____________________ Lukács Tibor: - Önmagunkhoz képest gyengén játszottunk, így nem is szület­hetett más eredmény. ____________ Szilágyi Bertalan: - Voltak olyan pillanatok, amikor eldönthettük volna a mérkőzést - nem tettük, így a végén tizenegyesből szerzett góllal sikerült a Gyulainak pontot menteni. Nyfrmada-Tlszalök 3-1 (1-0) Nyírbátor, 60 néző, v.: Nagy F. Nyírmada: Kardos Z. - Szikszai A., Mátyus Cs., Fejes J„ Danku A., Hegedűs L (Cseszlai R.), Nagy M. (Jóni A.), Bancsi G. (Barta F.), Németh A. (Szabó G.), Papp Z. (Ponczók I), David R. Játékos­edző: Szőke István. Tiszalök: Gagyi S. - Hock F„ Csáki V, Bódi V, Vass I., Cseh K., Újvári Zs. (Gyulai K.), Balogh A., Dankó Z., Czifrák R., Kiss R. (Lakatos K.). Edző: Kovács János. Jó időben, jó pályán megérdemelten nyert a jobban játszó Nyírmada. Gól: David R. 3, illetve Újvári Zs.(ll-esböl). Ifi: 6—2. Szőke István: - Nagyon jói játszó ellen­felet sikerült felülmúlni, akár nagyobb különbséggel is győzhettünk volna. ___ Kovács János: - A mai nap nem rólunk szólt, ennyi egyéni hibával nem lehet meccset nyerni. Rakamaz-Nagyhalász 1-1 (0-1) Rakamaz, 100 néző, v.: Benkő R. Rakamaz: Farkas L. - Debróczki, Lelt J„ Galambosi Zs., Petruska P. (Papp Zs.), Varga R. (Balogh Zs.), Bencze M., Bárdos A., Galambosi G„ Riczu P„ Kassai N. (Glonczi D.). Játékos-edző: Lelt József. Nagyhalász: Vattai P. - Balogh N., Tilki M„ Kiss G„ Farkas A. (Kelemen R.), Gurcsák A. (Balázs K.), Kiss I. (Szoboszlai B.), Gégény Z., Tóth Z. (Boros I.), Szobonya R, Kurucz T. Edző: Kató István. Színvonalas mérkőzésen, egyenlő erők küzdelmében igazságos döntetlen. Gól: Bárdos A., illetve Balázs J. Ifi: 1-4. ____________________ Lelt József: - Hiába billent fel a pálya mindkét félidőben, sajnos, gólt nem igazán tudunk rúgni. Úgy gondolom, csapatom önmagához képest jól ját­szott, de csak annak tudunk örülni, hogy négy hete veretlenek vagyunk... _____ Kató István: - A látottak alapján az eredmény reálisnak mondható. Nagykálló-Nyírkarász 2-1 (2-0) Nagykálló, 130 néző. v.: Sipos L. Nagykálló: Tóth K. - Nagy K. (Farkas L), Kovács M., Rubóczki J., Fiumei V., Kiss T. (Málik J.), Hogya Á., Palaga R, Torma I, Kovács I., Marozsán M. Edző: Borza László. Nyírkárász: Pekk J. - Jávor R, Majoros l„ Rákóczi L, Juhász L, Filep R., Ignéczi Cs. (PekkT.), Mándi L, Horváth J„ Szabó L. (Danku J.), Gazdag A. Edző: Dudás Zoltán. Küzdelmes mérkőzésen mindkét félnek voltak helyzetei: az első félidőben a nagykállóiaknak kicsivel több. Amíg a vendégek csak kapufáig jutottak, addig a hazaiak két gólt Kovácsoltak helyzeteikből. A fordulás után a mérkőzés képe is fordult, egy vendéglövés izgalmassá tette a találko­zót, itt is több lehetősége volt mindkét félnek, ezúttal a házigazdák jutottak el felső lécig, de több találat már nem esett. Lehetősége volt bőven mindkét csapatnak, de a hazaiak jobban akarták a sikert. Gól: Kovács 1.2, illetve Gazdag A. Ifi: 0-2. (Tudósító: Győrfi Gergő) Borza László: - Az ellentétes félidőkből mi jöttünk ki jobban. Az óriási szél miatt játékról nem lehetett beszélni, de az a lényeg, hogy megvan a három pont, és két hét múlva már senkit nem fog érdekelni, milyen játékkal..._________ Dudás Zoltán: - Nagy iramú mérkő­zésen ellentétes félidők jellemezték a játékot. Csak azért nem tudtunk megle­petést szerezni, mert három játékosom nem bízott benne. Pedig közel álltunk hozzá... Szatoiy-Kóta) 1-3 (1-2) Nyíregyházi stadion, 100 néző, v.: Király A. Szakoly: Kromplák Gy. - Csire G„ Géczi R, Turbucz I, Lakatos L, Pécsi G„ Tóth R, Lucskai Sz., Kövér I., Kiss I., Béri J. Edző: Madalina György. Kótaj: Gégény B. - Hangácsi T, Simon K., Hornyai D., Deák G., Takács I., Nagy B., Kovács R, Nagy G. (Tóth G.), Pólik T„ Rácz R. Edző: Csorna Dezső. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a kótaji csapat jól használta ki a Szakoly hibáit. Gól: Kövér I., illetve Pólik T„ Nagy B„ Rácz R. Ifi: 0-3. ________ Madalina György: - Ezt a mérkőzést művészet volt elbukni, még akkor is, ha a második gólt nem a kótajiak rúgták. A második félidőben óriási fölényben játszottunk, ami sajnos, meddőnek bi­zonyult, ráadásul „természetesen” most is megkaptuk a szokásos potyagólt. Csorna Dezső: - Nem játszottunk igazán jól, de legalább eredményesen. A Gyulaháza-Mándok mérkőzést április 17-én rendezik. A bajnokság állása 1. Kemecse 18 13 3 2 64-20 42 2. Nagykálló 18 13 2 3 41-19 41 3. Nyírmada 18 10 2 6 31-27 32 4. Tiszavasvári 18 9 3 6 38-25 30 5. Mándok 17 9 2 6 30-18 29 6. Nyírgyulaj 18 7 4 7 28-28 25 7.Tuzsér 18 7 4 7 23-24 25 8. Balkány* 18 7 4 7 27-27 24 9. Mátészalka 18 6 6 6 24-28 24 10. Gyulaháza 17 7 2 8 32-44 23 ll.KótaL 18 5 7 6 24-25 22 12. Nyírkárász 18 5 5 8 36-41 20 13. Nagyhalász * 18 5 5 8 16-34 19 14. Tiszalök 18 5 2 11 22-35 17 15. Rakamaz 18 3 5 10 17-38 14 16. Szakoly* 18 2 4 12 21-41 9 * egy büntetőpont levonva