Kelet-Magyarország, 2009. április (66. évfolyam, 77-101. szám)

2009-04-14 / 87. szám

2009. április 14., kedd SPORT /12 Megkapaszkodott a Kálló Nagykálló (KM) - Kiharcolta a bentmara- dást a Nagykállói KE NB I. B csoportos fér­fi kosárlabdacsapata, miután a budafoki első mérkőzésen aratott hárompontos (91-88) győ­zelme után a visszavágón biztosan nyert. A másodosztályú tagság meghosszabbításért kiírt párharc második összecsapása a harma­dik negyedben dőlt el végképp, ekkor húsz­egységnyire hízott a házigazda előnye, ennek tudatában Kovács Tibor valamennyi játékos­nak lehetőséget adott. A káliói együttes a foly­tatásban a 17-20. helyért küzdhet. Kosárlabda NB I. B csoport Férfiak, 17-24. helyért, visszavágó Nagykállói KE-Budafok 86-74 (14-17, 30-14, 24-19, 18-24) Nagykálló, 100 néző, v.: Kisházi, Zalai. Nagykálló: Bus M. 19/9, Lakatosi. 11/3, Oroszvári 10/6,TóthT. 4, Lekli 14. Csere: Mohá­csi 12, Kollár 5/3, Szabolcsi 2, Bíró Cs. 6, Jakab, Tomasovszki 3. Edző: Kovács Tibor. LABBARÚGÓ NB III. TISZA-CSOPORT, 21. FORDULÓ hwWwüWnJTSWWHw.WWWPWWwStoIWwSwwj!! WwnÄrar wüWWIWPtotowWWWíí'S!. * ____ Lépést tévesztettek a „nagyok" Belefért a csepeli vereség Budapest (KM) - Megszakadt egy szép soro­zat. Zsinórban öt győzelem után a kereszt­játék utolsó körében vereséget szenvedett a Szőnyegszalon-Nyíregyházi FRK férfi NB I-es röplabdacsapata. Igaz, szoros csatában, ráadá­sul a szombaton elbukott fővárosi összecsapás nem osztott-szorzott - a Bugyi József vezényel­te nyírségiek a csoport éléről várhatják a foly­tatást. Röplabda Férfi NB I., keresztjáték a 9-13. helyért ________________ Csepel-Szőnyegszalon-Nyíregyházi FRK 3:0 (23, 24, 21) Csepel, 50 néző, v.: Mezőffy, Donkó. NYFRK: Szilágyi B., Bartal, Kulcsár G., Pampuch, Tolnai J„ Bugyi. Játékos-edző: Bugyi József. TOTÓ, 16. HÉT A 15. heti eredmények 1. Chievo-Milan _____________________________04______2_ 2. Fiorentina-Caqliari ________________________24_______1_ 3. Internazionale-Palermo____________________2/2 ______X 4. Lazio-Roma ______________________________4-2_______1_ 5. Napoli-Atalanta __________________________(M)______X 6. Genoa-Juventus __________________________3f2_______1_ 7. Bayern München-Frankfurt ________________AT)_______1_ 8. Dortmund-1. FC Köln ______________________34_______1_ 9. Hannover-Hertha BSC _____________________24)_______1_ 10. Hoffenheim-Bochum______________________(H3 ______2_ 11. Schalke-Karlsruhe ________________________2T)_______1 12. Mönchenqladbach-Wolfsburq ______________A2______2_ 13. Leverkusen-Bremen _______________________14______X 14. VfB Stuttgart-Hamburg ____________________A0_______1_ Nyeremények 13 +1 találat ____________1_db__________13 193 530 forint 13 találat ____________1_db___________3 769 580 forint 12 találat ___________40 db_____________76 035 forint 11 találat __________684 db_______________4 445 forint 10 találat 6147 db 825 forint Tuzsér-Várda SE 1-1 (1-0) Tuzsér, 500 néző, v.: Sipos L. Tuzsér: Borkó- Tóth Á., Iván A., Szabó I., Babjak, Danes A., Cseke, Gergely I. (Orgován K.), Liptai, Brankovics (Lovas I.), Fodor A. (Kosztyú). Edző: Tóth János. Várda SE: Petranics - Sze­les (Csuka), Krizán, Temfli, Kerékgyártó, Szabó T, Kalu, Búd (Oprea), Németi (Dallos), Vincze V„ Rab. Edző: Kocsis János. ________ Az első félidőben naggyá tették Petranicsot a hazai támadók, több óriási lehetőséget is hárított a vendégek kapusa. A gól után visz- szavett a tempóból a hazai csapat, a második félidőben érthetetlenül átengedte a területet a látogatóknak, így a várdaiak pontszerzése megérdemelt. Gól: Tóth Á. (29. perc), illetve Rab (70.). Jó: Tóth Á., Liptai, Szabó L> Fodor A., illetve Petranics, Krizán, Kalu, Rab, Sza­bó T. (Tudósító: Lakatos Tibor) ____________ Tóth János: - Nagyon rosszul esett ez a dön­tetlen is, kettö-null helyett adtunk ajándékba egy gólt az ellenfélnek. ___________________ Kocsis János: - Egy félidönyi előnyt adtunk a Tuzsérnak, a második játékrészben muta­tott teljesítményünkben a győzelem is ben­ne volt. __________________________ Tiszalök-Létavértes 3-2 (2-1) Tiszalök, 100 néző, v.. Kassai Á. Tiszalök: Kanócz-DobosZ., Csáki V., Csernijenko, Erős L. (Szanics A.), Balázs Á. (Bognár A.), Péntek A., Czifrák, Hock F., Lengyel Á. (Mándi), Nagy I. Edző: Nyisztor Sándor. Létavértes: Szécsi- Bényei, Hajdú N„ Albert I., Perényi (Szőke), Balogh Zs., Polgár, Németh E., Sigér, Brehószki, Kerti. Edző: Gyarmati András _____________ Változatos mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat, de a játékon még nagyon sok javítanivaló van - főleg a védőmunkán. Gól: Lengyel Á. (19. perc), Dobos Z. (11-esből, 25.), Nagy I. (80.), illetve Sigér (2.), Brehószki (55.). Kiállítva: Sigér (82. perc). Jó: Péntek A., Czifrák, Nagy L, illetve Szécsi, Németh E. (Tudósító: Losonczi Imre) _________________ Nyisztor Sándor: - Ezt a győzelmet a kitar­tó szurkolóinknak ajánljuk, kellemes ünne­peket kívánva. ___________________________ Gyarmati András szokásához híven nem nyi­latkozott _______________________________ Kemecse-Balkány 5-1 (4-0) Kemecse, 400 néző, v.: Kis A. Kemecse: Sza­bó A. - Hornann, Szatke, Hokk Á„ Somogyi Cs., Hadházi, Kovács I., Balogh Gy., Ruska, Ádámszki (Lábas), Ignácz Z. (Komi). Edző: Koskovits György. Balkány: Vadon D. - Vass Z., Kléninger, Vasas T., Szabó L, Puskás D., Szabó P., Meszesén, Tóth Z., Dani, Szilágyi Z. Edző: Vadon Lajos. ______________________ A hazai csapat a húsvéti ünnepek kelleme­sebbé tételéhez az első félidőben régen látott látványos és szellemes játékkal járult hozzá. Az eredmény ilyen különbséggel is igazsá­gos. Az őszi után ezúttal is öt gólt szerzett a Kemecse a Balkány ellen, és miként akkor, Ádámszki Róbert most is három találattal vet­te ki részét a termésből. Gól: Ádámszki (9., 19. és 27. - a harmadikat 11 -esböl), Kovács I. (21.), Somogyi (73.), illetve Szabó I. (70.). Kiál­lítva: Meszesén (reklamálásért, 70.), Vass Z. (reklamálásért, 80.). Jó: az egész hazai csa­pat, Ádámszki a mezőny legjobbja. (Tudósí­tó: Kondor Lajos) ________________________ Koskovits György: - Korrekt játékvezetés mellett végre azt nyújtotta a csapat, amit hét­ről hétre kellene._________________________ Vadon Lajos: - Szégyen... _______________ Volán-Sényő-Spartacus II 0-3 (O-O) Sényő, 200 néző, v.: Gergely S. Volán-Sényö: Kiss J. - Szanics P„ Kató Cs., Székely Z., Orosz T, Dóczi (Sándor L.), Pljutyinszkij, Ungi, Csajkó (File Z.), Tóth Cs., Toronyi. Játékos-edző: Rubóczki Tibor. Nyíregyháza Spartacus II: Tóth N. - Orgován Gy„ Goia, Oláh D. (Lakatos L), Éles, Péntek M., Tóth Gy., Szilágyi N„ Feke­te Á. (Kövér), Bakos B„ Majoros (Odrobéna). Edző: Kovács János. _____________________ Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, miközben Ungi előbb egy tizenegyest, majd egy nagy ziccert hibázott el. Szünet után egyre inkább fölénybe került a nyíregyházi együttes, ami az utolsó tíz percben gólokban megmu­tatkozott. Gól: Kövér (80.), Goia (83.), Szilá­gyi N. (87.). Jó: Pljutyinszkij, Kató Cs., Toro­nyi, illetve Goia, Szilágyi N., Lakatos L„ Bakos B- (Tudósító: Mán László) _________________ Rubóczki Tibor: - Sajnos, a kihagyott bün­tető megbosszulta magát, szünet után játé- kával megérdemelten nyert a Szpari. Kovács János: - Szünet utáni lendületes játé­kunk meghozta az eredményét a lelkesen ját­szó hazaiakkal szemben.__________________ Tiszakanyár-Nagyecsed 3-1 (1-0) Tiszakanyár, 300 néző, v.: Homonai. Tiszakanyár: Kanyári - Gombkötő S. (Dolhai), Kiss T., Göncz, Jánvári, Kóka R., Gerliczki, Háda K. (Oncsó), Vicickó, Gráf, Balázsi P. (Ignácz J.) Edző: Virovecz Pál. Nagyecsed: Makó - Patály, Ricsei, Szűcs Tibor (Kovács N.), Tősér, Tóth T„ Balogh J„ Gádzsa, Bulyáki A. (Szakács L), Csáki R. (Nyíregyházi), Ascsillán. Edző: Feczkó Tamás._____________________ Nehéz, sáros talajú pályán nagy küzdelem ala­kult ki, és a győzelmet jobban akaró hazai csa­pat megérdemelten nyert. Gól: Vicickó (7. és 56. - az elsőt 11-esből), Ignácz J. (86.), illet­ve Bulyáki A. (67.). Kiállítva: Jánvári (máso­dik sárga lap után, 62.), illetve Ricsei (második sárga lap után, 61.). Jó: Kanyári, Kóka R., Kiss T, Göncz, illetve Balogh J„ Patály, Ascsillán, Gádzsa, Kovács N. (Tudósító: Háda Tivadar) Virovecz Pál: - Ami a legfontosabb volt ezen a mérkőzésen, azt teljesítettük: győztünk! Feczkó Tamás: - Gratulálok Homonai sport- . társnak, hiszen egy szikrázóan kemény, fér­fias mérkőzést egyetlen hibával vezetett le, igaz, hogy ez a tévedés a meccs elején egy igencsak véleményezhető tizenegyest ered­ményezett, amit még a hazaiak sem értet­tek. Az igazsághoz tartozik az is: ha a hely­zeteinket berúgjuk, biztosan ponttal, pon­tokkal távozunk. Kemecsén Ádámszki volt a mezőny legjobbja, a hazai támadó harmadik gólját büntetőből szerezte További fotók: CQ3 gén.Jaj (Fotó: Sipeki Péter) Diósgyőr It-lbrány 0-2 (0-1) Hejöcsaba, 150 néző, v.: Takács I. Diósgyőr II: Giák- Esztergályos (Polényi), Bihari, Nagy D., Berta, Kleiber, Horváth A., Illés R., Kánya (Szamkó), Lindák (Kovács L), Balajti. Edző: Deák István. Ibrány: Vattai - Papp A., Kántor Zs., Kovács M., Turóczi Cs., Tóth Zs., Turóczi M„ Horváth N„ Szilágyi V. (Tóth Z.), Novák I. (Kiss P.), Fekete Á. (Mester). Edző: Mirgai László.__________________________________ Küzdelmes mérkőzés alakult ki, a vendégcsa­pat az elejétől fogva többet birtokolta a labdát, aminek az első félidőben meg is lett az ered­ménye. A második játékrész újabb Fekete-gól­lal indult, így lendületben maradt az Ibrány a fiatal hazai csapat ellen. A kiállítás után újabb gólszerzési esélyek adódtak a vendégek előtt, de ezek kimaradtak, viszont a győzelem így is megérdemelt. Gól: Fekete Á. (40. és 54.). Kiállítva: Nagy D. (második sárga lap után, 68.). Jó: Illés R., Balajti, Bihari, illetve Kovács Tabella A bajnokság állása 1. Nagyecsed _______________21_________15 1 5 40-22 46 2. Nyírmada ________________21_________14 3 4 44-16 45 4. Hajdúböszörmény ________21_________12______6_______3______32-12 42 3. Várda SE_________________21 _________12 6 3 39-20 42 5. Nyíregyháza II____________21 _________10 3 8 31-23 33 6. Kemecse ________________21__________8 9 4 33-20 33 7. Ibrány ___________________21_________10 2 9 35-35 32 8. Diósgyőr II _______________21_________10 2 9 27-28 32 9. Berettyóújfalu____________21 8 4 9 30-30 25 10. Tuzsér ___________________21__________7 3 11 26-32 24 11. Tiszalök _________________21__________6 5 10 25-30 23 12. Létavértes ___________ 21___________6 5 10 21-27 23 13. Tiszakanyár ______________21__________7 6 10 23-32 21 14. Hajdúszoboszló __________21__________6 3 12 22-37 21 15. Volán-Sényö _____________21__________4 2 15 14-43 14 16. Balkány 21 4 2 15 16-51 14 M„ Tóth Zs., Fekete Á., Novák I. (Tudósító: Víqh Sándor) ________________________ Deák István: - Gól nélküli állásnál helyze­teinket elpuskáztuk, amiért a rutinos ellen­fél büntetett. ____________________________ Mirgai László: - Korrekt játékvezetés mel­lett, küzdelmes játékkal bevettük a diósgyő­ri várat, és ezzel sikerült kellemes húsvétot szereznünk azon népes szurkolótáborunknak, amely elkísért bennünket a meccsre és persze azoknak Is, akik otthon maradtak. _________ Berettyóújfalu-Nyfrmada 3-2 (2-9) Berettyóújfalu, 200 néző, v.: Gálán. Berety- tyóújfalu: Szántó - Rácz L„ Turzó, Csordás, Szabó G„ Ardelean, Nagy Z. (Garabuczi), Jancsó (Nemes), Horváth G., Ferenczi (Szabó N.), Szitkó. Edző: Selyem Nándor. Nyírmada: Tuza - Fejes, Tóth Sz., Benkő, Danku A., Mátyus Cs., Nagy D. (Járomcsák), Németh A. (Szőke L), Istrate, Katona Gy., Kimer (Bancsi). Edző: Szilágyi Bertalan. _____________ Miként tavaly Tuza Lászlót, most Kimer Jánost kellett súlyos sérülés miatt kórházba vinni a nyírmadai csapatból a berettyói mérkőzésen. A madaiak először kaptak gólt, sőt gólokat tavasszal, de az egyenlítés után úgy tűnt: a győzelem is összejöhet. A hosszabbításban azonban a házigazda csikarta ki a sikert. Gól: Szitkó (19), Ferenczi (47.), Horváth G. (92.), Danku A. (49.), Bancsi (66.). Jó: Szitkó, Turzó, Horváth G„ illetve Bancsi, Danku A. (Tudósí­tó: Roskó János) _____________________ Selyem Nándor: - Kettő-nullás vezetésünk ellenére majdnem elúszott a meccs, de végül egy kontrából sikerült megszereznünk a győ­zelmet; _______________________________ Szilágyi Bertalan: - Kimer súlyos sérülése után a hazai csapat elhúzott két góllal. Sajná­lom a fiúkat, mert az egyenlítés után a győz­tes gólért küzdöttünk, de a hosszabbításban az egy pont is kicsúszott a kezünkből. Hajdúszoboszló-Haj­dúböszörmény 0-0. ' LABDARÚGÓ SZI-ZO SPORT-DR. ZILAHI MEGYEII. OSZTÁLY, 21. FORDULÓ Mosolyt fakasztó bíráskodás Nyírbátorban, nagy halászi diadal Kótajban nem bírtak egymással a csa­patok További fotók: © www.szon.hu Újfehértó-Szakoly 3-2 (3-1) Téglás, 200 néző, v.: Szűcs. Újfehértó: Imrő-Zsíros, Horváth G., Torda, Homonyik Harkányi), Ballai, Szabó I., Takács L. (Lendvai), KissT. (Ábrám), István (Kriser), Marozsán (Kiss G.). Edző: Fogarasi Zoltán. Szakoly: Tóth K. (Cziotka) - Dán, Burik, Újfalusi, Drahos, Palaga, Boros (Kovács A.), Vékony (Kulánda), Madzin, Bulyáki (Lamos), Ványi. Edző: Boros Gyula. Küzdelmes mérkőzésen az első félidőben kiha­gyott újfehértói helyzetek kis híján megbosz- szulták magukat. Gól: Marozsán, Takács L, István, illetve Madzin, Ványi. Ifi: 6-0. (Tudó­sitó: Kranyik István). __________________ Fogarasi Zoltán: - Hetven percig nyomasz­tó fölényben futballozva, gólkülönbséget kel­lett volna javítanunk a bajnokaspiráns ellen, majd a második, talált vendéggól izgalmassá tette a hajrát. De a húsvéti Tapsi Hapsi nyu­szi velünk volt, és megmaradt a megérdemelt, a játék összképe alapján magabiztos győzel­münk. Győzelmünket Piskóti Zsolt mielőbbi felgyógyulásának és névnapjára ajánljuk! Boros Gyula: - Az első félidőben rúgattunk három gólt ellenfelünkkel, így a másodikban hiába mozgósítottunk nagy erőket, vereség lett a vége. Gratulálok a „hazai" csapatnak. Nyírbátor-Mándok 0-0 Nyírbátor, 350 néző, v.: Sándor Cs. Nyír­bátor: Tóth Sz. - Bécsi K., Lengyel (Baráth K.), Kovács Á., Szegedi (Berecz), Kovács A., Márton I., Bagoly, Szarka, Széplaki (Szabó S. ), Erdei. Edző: Berettyón Gábor. Mándok: Lippa - Danes B., Geda, Cap, Matyi, Angyal Á. (Sajtos), Karasz, Orosz Cs. (Ács G.), Bíró J. (Galambos), Török I., Bagin. Játékos-edző: Danes Béla. Mosolyt fakasztó, következetlen játékvezetés nélkül egész jó kis meccs lehe­tett volna... Kiállítva: Bécsi K. (52. perc). Ifi: 9-0. (Tudósító: Bállá István) _____________ Berettyón Gábor: - A körülmények és a tör­téntek ismeretében elégedett vagyok az egy ponttal. Gratulálok a csapatnak! _________ Danes Béla: - Nem tudtuk kihasználni ember­előnyünket, úgy érzem, igazságos döntet­len született, de néhány játékosom szégyell­ie magát a mai teljesítményéért! _________ Tiszabecs-Tiszavasvári 2-3 (1-0) Tiszabecs, 100 néző, v.: Lövei. Tiszabecs: Osan- Fekete T., Nagy P., Sándor M. (Andrejcsák), Bartha (Teremi), Bornemisza, Oprea (Nagy T. ), Batfalschi, Zámbó, Szkunzjak, Marinas. Edző: Szécsi Zoltán. Tiszavasvári: Susánszki- Pethe, Tamás L., Lakatos B., Tályai, Anga (Búr), KuruczT., Bodnár A. (Reznek), Nábrádi (Gáli), Nyisztor, Fazekas. Edző: Fecsku Ist­ván. Közepes színvonalú mérkőzésen ren­geteg helyzetet dolgozott ki a hazai csapat, amely 2-0-s vezetés után a hajrában teljesen szétesett. A mérkőzés után Bornemisza Ist­ván, a tiszabecsi egyesület elnöke lemondott posztjáról. Gól: Szkunzjak, Batfalschi, illetve Nyisztor, Búr, Fazekas. Ifi: 0-8. __________ Szécsi Zoltán: - Sajnálom az egész tiszabecsi kalandot, szerettem volna, ha a csapat jól szerepel - nem sikerült. Mivel az elnök úr lemondott, nyilvánvalóan részemről is véget ért a történet._________________________ Fecsku István: - Ahol eső van, ott hullám is van. _______________________________ Záhony-Demecser 1-1 (0-0) Záhony, 100 néző, v.: Bíró Cs. Záhony: Balogh T. -Árva B. (Pokol L.), Tóth R., Bérezik, Szabó J. (Danes P.), Onder P., Fekete G. (Csákvári), Papp T. (Németh T.), Kovács I., Balogh S., Sére L. Játékos-edző: Pokol László. Demecser: Fintor - Ujj, Gombkötő Z., Varga E., Gomb­kötő J., Bécsi R. (Popovics), Matejkó, Minyin, Csire, Tóth A., Kőrizs M. Edző: Végéra Atti­la. Vissza nem térő lehetőséget szalasztott el a hazai csapat, sajnálatos, hogy a szurko­lóknak nem sikerült örömet szerezni a húsvé­ti ünnepen. Gól: Balogh S., illetve Csire. Ifi: 4-2. (Tudósitó: Erdei Árpád) _____________ Pokol László: - Sikerült elrontani az ünnepet, a széteső, akarat nélküli játék csak ilyen ered- ményt hozhatott. Gratulálok az ellenfélnek! Végéra Attila: - Alacsony színvonalú mérkő- zésen gólfelelőseink ismét csődöt mondtak. Kótaj-Nyírcsaholy 1-1 (0-0) Kótaj, 400 néző, v.: Rajzinger. Kótaj: Mudri - Horváth Cs., Lipcsei, Müller (Lucskai), Hor­váth M., Gégény, Ferenczi F., Ignácz D., Kató Gy., Ferenczi M., Simtchatcha. Edző: Csorna Dezső. Nyírcsaholy: Oláh M. - Bákonyi, Kosa J., Kosa G., Botos, Szabó V., Valóczki, Katona, Batízi-Pócsi, Toma M., Tuturas. Játékos-edző: Kosa József. Küzdelmes mérkőzés, igazságos eredménnyel. Gól: Gégény, illetve Katona. Kiállítva: Kosa G. (66. perc). Ifi: 11-0. Csorna Dezső: - Paprikás hangulatú mérkő­zés, igazságos döntetlen. _______________ Kosa József: - Jó játékkal, sajnos, csak egy pontot tudtunk szerezni, mivel - tíz ember­rel is hősiesen küzdve - a partjelző szabályos gólunkat elvett! _______________________ Gyulaháza-Nyírkarász 0-1 (0-1) Gyulaháza, 500 néző, v.: Király A. Gyulahá­za: Tuska - Fecsku, Papp N., Tóth G., Deák B., Deák Z., Orosz Zs., Takács B. (Haga S.), Kamarás (Balogh P.), Tóth B. Játékos-edző: Deák Béla. Nyírkárász: Pekk - Lévai, Rákó­czi, Gazdag, Molnár L. (Vajas), Danku, Éles I., Ponczók (Tóth L.), Kovács L. (Dudás Z.), Opálenik, Mándoki. Játékos-edző: Dudás Zoltán. Jó iramú mérkőzésen a vendégcsa­pat az első félidőben kihasználta a hazaiak egyetlen hibáját. A második játékrészben a gyulaházi mezőnyfölény meddőnek bizonyult. Gól: Éles I. Ifi: 2-0. _______________ Deák Béla: - A helyzetek alapján nem érde­meltünk Vereséget. ____________________ Dudás Zoltán: - Egy csodálatos, pengés megoldással eldöntöttük az El Classicót! Bol­dogok vagyunk, hogy örömet szerezhettünk a bennünket elkísérő szurkolótábornak. Nyírtelek-Nagyhalász 0-4 (0-3) Nyírtelek, 250 néző, v.: Nagy F. Nyírtelek: Barkaszi (Virág) - Csernák, Bárány, Bodnár, Batári (Kozák), Hogya (Gajdos), Budai (Simon), Géczi, Dankó Z., Bánfi, Szatmári. Edző: Vránszki Péter. Nagyhalász: Szobonya G. (Jakucska) - Farkas, Szobonya P., Bárány T., Babják, Csombók Z. (Bihari), Földi, Aszta­los, Fiumei (Lakatos L.), Kóder, Kelemen R. (Sarkadi). Edző: Madalina György. Lélektele- nül, mélyen tudása alatt játszó hazai csapat - megérdemelt vendégsiker. Gól: Kelemen R. 2 (egyet 11-esből), Asztalos, Szobonya P. Ifi: 1-0. (Tudósító: Kovács Béla) _____________ Vránszki Péter: - Egy félidő a pokolban: pon- tatlanul, figyelmetlenül és fegyelmezetlenül. Madalina György: - Az Idény legjobb játé­kával megérdemelten nyertünk. __________ Nagykálló-Fehérgyarmat 1-0 (1-0) Nagykálló, 150 néző, v.: Szabó J. Nagykálló: Szabó Z. - Mészáros, Sárga, Málik, Imre J., Moldván, Gubacsi, Simon, Dán A., Sápi, Fekete Cs. Edző: Pók Csaba. Fehérgyarmat: Koncz- Sankó (Horváth R.), Máté, Juhász A., Varga Z., Országh Zs., Országh L., Veszprémi Zs. (Fehér), Bak (Tőrös), Igaz, Bartha T. Edző: Siti Ferenc. Küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a helyzetek alapján nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a hazai csapat - végül egy volt gyarmati játékos döntötte el a mérkőzést. Gól: Gubacsi. Ifi: 9-0. (Tudósító: Budaházi László). Pók Csaba: - Gólokkal kellett volna nyerni, már nagyon vártuk ezt a győzelmet. ______ Siti Ferenc: - Bármennyire is nehezemre esik kimondani, itt ma még tojást sem érde­meltünk. megyeT^zorTnu^ D53 Korábbi fordulók, beszámolók. Tabella A bajnokság állása: 1. Mándok _____________21 11________7____________3_________45-19__________40_ 2. Nagyhalász __________21 12________3____________6_________51-24__________39_ 3. Nyírtelek ____________21 12________3____________6_________42-27__________39^ 4. Nyírbátor____________20 12 ________2____________6_________52-27__________3£ 5. Kótaj ________________21 11________5____________5_________51-34__________38^ 6. Tiszavasvári _________21_______11________4____________6_________43-22___________37 7. Szakoly _____________21 11________4____________6_________34-27__________37_ 8. Nyírkárász ___________21_______8________7____________6_________38-34__________31 9. Újfehértó ____________21_______9________1___________1J_________41-50__________28_ 10. Fehérgyarmat 21 _______7________7____________7_________31-35__________28^ 11. Nyírcsaholy __________21_______7________4___________10_________44-43__________25_ 12. Záhony______________20 _______7________3___________10_________30-40__________2A_ 13. Gyulaháza ___________21_______5________5___________ÍJ_________26-36__________20_ 14. Tiszabecs____________20 _______5________3___________12_________34-48__________18_ 15. Nagykálló 21 _______5________3___________13_________18-42__________18_ 16. Demecser 21 1 4 16 16-76 7