Kelet-Magyarország, 2009. április (66. évfolyam, 77-101. szám)

2009-04-14 / 87. szám

3nfi13? 2009. április 14., kedd SPOBT /13 Füvezett. Usain Bolt fiatalkorában maga is kipróbálta a marihuánát. A vi­lág leggyorsabb embere leszögezte: soha­sem használt doppingszert. (Fotó: epa) RALIKROSSZ, U. GENERALI KUPA Országos bajnokság 1. Kotán Péter (Ford Focus, RabócsiRing Kft.), 2. Harsányi Zoltán (Mitsubishi Lancer EVŐ V., R-Tech Racing), 3. Révész Bálint (Mitsubishi Lancer EVŐ Vili., Tomi Motorsport), 4. Móricz József (Toyota Corolla, RabócsiRing Kft.), 5. Zsigmond Péter (Audi 80 Quattro), 6. Kiss László (Mitsubishi Lancer EVŐ VI., Juhász Racing Kft.).___________________________________ 1. Majerszky Gábor (Suzuki Swift Sport, Túrán MSE), 2. Csegezi Ákos (Fionda Civic, Szajki Rally Team), 3. Petrilla Krisztián (Ford Fiesta, RabócsiRing Kft.), 4. Újházi Béla (Opel Astra, TOS Fiunqary)._____________________________________ 1. Bánkuti Gábor (Peugeot 206, Pető Motorsport SE), 2. Berke József (Lada 2101, RabócsiRing Kft.), 3. Kékesi Attila (Alfa Rómeó, RabócsiRing Kft.). ___________________________ 1. Tömör István (VW Golf III., Katona Racing), 2. Liszkai Elek (Mazda 323, RabócsiRing Kft.), 3. Szegfű András (Opel Kadett, RabócsiRing Kft.), 4. Szelei Balázs (VW Golf, TQS Hungary), 6. Szelei Krisztián (VW Golf, TQS Hungary), 7. Újházi László (Opel Astra, TQS Hungary). _________________________ Országos Amatőr Versenysorozat 1. Balázs András (Mitsubishi), 2. Emödi János (Mitsubishi EVŐ VI.), 3. Hajdú András (Mazda 323). D víz < átkerék 1. Móré Tibor (VW Golf 1.8 GTI), 2. Mun­kácsi Gyula (Ford Sierra), 3. Pellei Mihály János (Peugeot 205), 4. Sós András (Peugeot), 6. Csabina László- (BMW), __________ 1. Gábor Norbert (Skoda), 2. Elek Gábor (Lada), 3. Kovács Ferenc (Lada), 4. Szilágyi Géza (Lada 2107), 5. Végh Tibor (Trabant), 5. Kun Csaba (Trabant 601). Talmácsi csak a tizedik lett Losail (MTI) - Kissé csalódottan vette tudo­másul Talmácsi Gábor, hogy csupán a tizedik helyen zárta első futamába gyorsaságimotoros- világbajnokság 250 kcm-es kategóriájában, ugyanakkor nincs letörve, máris a következő versenyre koncentrál. A 125 kcm-esek között 2007-ben világbajnok, 2005-ben és tavaly bronz­érmes motoros a hatodik helyről rajtolva soká­ig az élbolyban haladt a vasárnapi Katari Nagydíjon, Losailban, ám aztán fokozatosan visszacsúszott. Tóth Imre a 17. helyen ért célba. Az éjszakai MotoGP-futamot a heves eső és a viharos szél miatt törölték, a 125 kcm-eseknél (4 kör, 21,52 km) az olasz Iannone nyert. Egygólos hátrányban a Győr Maria Enzersdorf (MTI) - Minimális, 26-25-ös vereséget szenvedett a Győri Audi ETO KC az osztrák Hypo NÖ otthonában, a női Kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén, vasárnap: Hypo NÖ-Győri Audi ETO KC 26-25 (15-13) Münchenben a Barca a vendég Budapest (MTI) - Kedden folytatódik a kupaküzdelem, két negyeddöntős párharc visz- szavágóját rendezik a Labdarú­gó Bajnokok Ligájában, (záró­jelben az odavágó eredményei): Chelsea-Liverpool (3-1), Bayern München-Barcelona (0-4). A hirdetés a legjobb befektetés lapjaink­ban! http://www.kelet.hu Kotán (62) a rajt után bevágott Harsányi elé, és végül rajt-cél győzelmet aratott a Király kategória döntőjében, Révész Bálint (Balu) a harmadik helyen végzett További fotók és videó: [g] www.szon.hu (Fotó: Janics Attila) Remek húsvéti ralikrosszparádé ■ Pazar látvány káp­ráztatta el a nézőket hétfőn a máriapócsi II. Generali Kupán. Máriapócs (KM - M. L.) - A korai locsolkódás után, vagy a kölniszórás (és persze az illatos vizek fogadása) helyett közel ötezren választották hétfői prog­ramnak a ralikrosszozók baj­noki nyitányát. A máriapócsi RabócsiRingen már vasárnap elkezdődött a szezon, de az iga­zi izgalmakat a Generali Kupa második napi, hétfői programja szolgáltatta. Elsőként az országos amatőr versenysorozat résztvevői köröz­tek. Fináléik közül kiemelkedett az összkerekesek páros viada­la, ahol az egykori profi Balázs András közönségszórakoztató autózással nyert a hatvankét esztendős Emődi János előtt. Aztán jöttek az ob résztvevői! A div 9-eseknél Tömör jól startolt, majd Újházi szaltója miatt piros zászlót raktak ki a versenybírók, ám Liszkai későn vette észre a figyelmeztetést, és beleszállt Tömör Golfjába. A szerelők kika­lapálták a sérült részeket, Tömör pedig futamgyőzelemmel hálál­ta meg a gyors munkát. A div 4 és A-csoport összevont fináléjában Berke Ladája csak egy darabig bírta a küzdelmet Bánkuti Peugeott-jával, utóbb magabiztosan nyert. A nagy durranást a Király kategória, a div 1 döntője jelentet­te. A második start után Kotán meglépett, a bajnoki címvédő Kiss belső íven ráment egy picit a fűre, az megdobta az autóját, és nekivágódott Révész Mitsu­bishijének. Kiss nagy bánatá­ra az autója nem tudta folytat­ni, Révész gépét viszont villám­gyorsan rendbehozták a szerelők. Jött egy újabb rossz rajt, majd a negyedik indulást követően a nyolcszoros bajnok Kotán meg­lépett Harsányitól, aki ugyan végig a nyomában volt, de nem tudta megelőzni. A sokszoros bajnok nagyon boldog volt, hiszen harmadik sikerét aratta a RabócsiRingen, ráadásul az itteni klub színeiben. Révész Bálint tartotta a harma­dik helyét, ami nem volt könnyű, hiszen Móricz támadgatta, ráadá­sul a sérült hűtő a végén feladta (130 fokos gőzzel nem túl haté­konyan lehet hűteni a motort). Végül célba ért és mindent egy­bevéve ő sem bánkódott a dobo­gó harmadik fokáért. (S3 ÉJ* Helyi és nagyvilági sport. Légibemutató Izgalmas futamokban, bu­kásokban nem volt hiány, erre kora délután Veres Zol­tán műrepülő Európa-bajnok tartott lélegzetelállító bemuta­tót. Ezt követően a tekintete­tek ismét a pályára szegeződ- tek. Ugyancsak nagy sikere volt egy másik bemutatónak. Ifjabb Rabócsi Tibor, aki az elsőosztályú ralibajnokságban versenyez, versenyautójával (Mitsubishi Lancer EVŐ IX) vitte pár kört azokat a szeren­cséseket, akik a Kelet-Magyar- országból kivágott kuponnal VIP-belépőket nyertek játé­kunkon. KELET \ ORSZÁGOS VI.II- MffiOMK ________________. BAJNOKSÁG ^— BUJTOSi d k SZABADIDŐ CSARNOK oveanoK: ^ ^(Nyíregyháza, Géza út 8-16.) —ÉLETMÓD NAP 10.00 Rendezvény megnyitása 2009. Április 18. Szombat ..._ ___ ___í._ A___ f ,4? i _ :