Kelet-Magyarország, 2009. április (66. évfolyam, 77-101. szám)

2009-04-27 / 98. szám

2009. április 27., hétfő 19 JEGYZŐKÖNYV Nyíregyháza Spartacus-MTK 0-0 Városi Stadion, 5000 néző, v.: Bede (Vámos, Ortó). SPARTACUS g* MTK Lazareanu _______/1H\ Véqh_____________ Odrobéna Szekeres A. Mboussi Rodenbücher ^ 4— Goia Kornis ___________________ Perényi __________________ Radulovics Miskolczi Nagy G. Minczér Zsidai Zabos Pátkai Imediashvili ______________ Hidvéqi_________________ Sztojkov Éppel Apostu___________________ Könyves ________________ Szabó András Garami József Apostu helyett Fekete (58. . / A Nagy G. helyett Melczer perc), Miskolczi h. Hege- i f Tf (a szünetben), Éppel h. düs (60 ), Imediasvili h. Jj Urbán (77), Melczer h. Nánási.(85.) Szabó Á. (81.) Zabos (21.) Nagy G. (29.) Mboussi (35.) Melczer (55.)----------------~ ■ MESTERSZEMMEL Szabó András: - Mozgalmas, jó színvonalú mérkőzést játszottunk. A mi helyzetünkben a játékosoknak nem tehetek szemrehányást. Átok ül rajtunk, az első félidőben és talán még a második játékrész elején is megsze­rezhettük volna a vezetést, de elpuskáztuk a helyzeteinket. Mboussi kiállítása után a győzelem megszerzése már nem volt reális cél. _____________ Garami József: - Nagyon harcos mérkő­zés volt, helyzetek mindkét oldalon adód­tak, végül igazságos döntetlen született. Az utóbbi időben több játékost is kiállítottak csa­patomból, a szünetben becserélt, már sár­ga lappal rendelkező Melczer Vilmost azért hívtam le a pályáról idő előtt, hogy ő ne jár­jon így, különben nem tudom, miként állnánk ki a követke­ző meccsre. LABDARÚGÓ NB I. 24. FORDULÓ További mérkőzések Újpest-Bp. Honvéd 3-0 (1-0) Szusza-stadion, 8196 néző, v.: Fábián. Gól: Kabát (12. és 87. perc), Malone (49.). Kiállítva: Pollák (38.), illetve Benjamin (68.). ________________________________________ DVSC-Kecskemet 3-1 (1-1) Debrecen, 5000 néző, v.: Vad. Gól: Oláh L. (22.), Leandro (73.), Dombi (86.), illetve Litsingi (36.). Kiállítva: Mitrovic (Kecske­mét, 33.)._______________________________________________ ZTE-Vasas 3-1(1-1) Zalaegerszeg, 4182 néző, v.: Szilasi. Gól: Waltner (11-esből, 24.), Balázs Zs. (67. és 71.), illetve Laczkó (19.). Kiállítva: Kocsárdi (82.), illetve Paripovics (14.). ______________________________ Haladás-REAC 1-0 (1-0) Szombathely, 4000 néző, v.: Szabó S. Gól: Rajos (21.). ______ Siófok-Kaposvar 2-5 (0-2) Siófok, 1200 néző, v.: Iványi Z. Gól: Magasföldi (54.), Róni (76.), illetve Zsolnai (6., 28. és 59.), N. Nikolics (56. és 91.). Kíállít­va: Horváth G. (Siófok, 77.). ______________________________ Györ-Paks 4-1 (3-1) Győr, 2000 néző, v.: Berger. Gól: Kink (26.), Brnovics (37.), Bajzát (44. és 49.), illetve Pintér A. (33.). Kiállítva: Sztanisics (Győr, 58.). _______________;______________________________ FC Fehérvár-Oiósgyör 2-1 (2-1) Székesfehérvár, 1617 néző, v.: Takács J. Gól: Vujovics (21.), Alves (33.), illetve Honma (39.). Tabella A bajnokság állása: 1. Újpest _________23 15 7 1 47-22 52 j 2. Debrecen 23 16 3 4 52-22 51 I 3. Zalaegerszeg 23 12 6 5 39-28 42 4. Haladás 22 10 4 8 30-21 34 5. FC Fehérvár 22 10 4 8 30-21 34 6. Győr___________22 9 6 7 36-24 33 7. Vasas __________23 10 2 11 33-39 32 8. MTK___________23 9 5 9 29-32 32 9. Kaposvár 23 8 6 9 38-32 30 10. Kecskemét 23 8 6 9 36-36 30 11. Diósgyőr 23 8 5 10 24-35 29 12. Bp. Honvéd 23 7 8 8 28-33 29 13. Nyíregyháza 23 6 9 8 25-29 27 14. Paks _________ 23 6 7 10 29-41 25 15. Siófok _________23 4 2 17 17-45 14 ; 16. REAC 23 3 4 16 25-53 13 Címvédés. Balzsay Károly először védte meg a Boksz Világszervezet (WBO) nagyközépsúlyú világbajnoki címét, miu­tán szombaton kiütéssel legyőzte az új- zélandi Masolino Masoét a németországi Krefeldben. (Fotó: epa) Játék már volt, siker még nem Imediashvili ellen sokszor szabálytalankodtak, itt Zsidai gyűri le a közép­pályást További fotók és videó: [g} www.szon.hu (Fotó: Racskó Tibor) M Ismét elmaradt a Szpari-győzelem a mint­egy ötezer néző előtti mérkőzésen. Nyíregyháza (KM - M. L.) - Minden bizonnyal az ingyenes belépés és a remek idő miatt az utóbbi időszakhoz képest élénk volt az érdeklődés szombaton este az MTK nyíregyházi vendégjá­tékára. Mintegy ötezren voltak kíváncsiak az élvonalbeli foci­mérkőzésre, amelyen két rossz passzban lévő csapat feszült egy­másnak. Ami az ingyenességet illeti, 2005 májusában hason­ló gesztussal élt a piros-kékek vezetősége, akkor is az MTK volt a vendég, és egy ötöst gurí­tott a nyírségieknek. Természe­tesen nem ezt várták a Szpari- szimpatizánsok, hanem azt, hogy végre szülessen meg az első tava­szi győzelem. Hajrá emberhátrányban Az első játékrészben sokat is tett ezért a hazai együttes, hiszen nagy elánnal kezdtek a tartalé­kos fővárosiak ellen. Sorra ala­kították ki a helyzeteket a haza­iak, ám a befejezésnél nem kon­centráltak eléggé, ráadásul Végh magabiztosan őrizte a vendégcsa­pat hálóját. Amikor már ő is ver­ve volt, akkor valamelyik hátvéd blokkolt, vagy éppen a gólvona­lon mentett. A fiatalokkal tűzdelt fővárosiak erejéből helyzetekre is futotta, ám a kezdőbe vissza­került Lazareanu sem bizonyta­lankodott. A szünetben arról diskurál- tak a drukkerek, hogy nem ját­szik jól a csapat, ám a legfonto­sabb, a gól még mindig hiány­cikk. Ebben elsősorban a táma­dók voltak a ludasak, elsősor­ban Apostu, aki őszi önmagá­hoz képest igen gyenge tavaszt tudhat eddig maga mögött. A második félidőben talán annyit változott a kép, hogy vala­melyest bátrabban játszottak a vendégek, és csak nem akart megérkezni a hazai gól. Szabó András cserékre szánta el magát, továbbra is mentek előre a haza­iak, de igazi eredmény nélkül, bár Végh ekkor sem unatkozott. Aztán jött a hosszú hajrá kezdete, ami döntőnek bizonyult. A már sárgás Mboussi vágta fel Zsida- it, amiért a hazai hátvéd piro­sat kapott, így idő előtt mehetett zuhanyozni. A lelátóról jogosnak tűnt az ítélet, ám ennek tükré­ben a korábban a felezővonalnál Percek, események 20. perc: Miskolczi jobbról ívelt be, Apostu fejese Szekeres fejéről Sztojkov elé került, akinek ötméteres lövését bravúrral véd­te Véqh._______________________________ 33. perc: Minczér egy remek csel után 17 méterről, ballal lőtt, Végh bravúrral tényé­Odrobénát felvágó Melczernek is előkaphatta volna az újabb sár­gát a játékvezető. Akkor nem tet­te, pedig a csereként beállt táma­dó is besárgult korábban. (A túl vehemensen küzdő játékost Gara­mi mester nem sokkal később le is cserélte, nehogy valóban bele­szaladjon egy kiállításba). Az emberhátrányban már nem törekedett a minden áron győze­lemre a Szpari, hiszen a nyíltsi­sakos játék magában hordozta volna a veszélyes vendégkontrák lehetőségét. Az MTK sem tudott élni a lehetőségekkel, így maradt a gól nélküli döntetlen. reite szögletre a labdát. Sztojkov bal oldali beadását Apostu 10 méterről sarokkal tette kapura, ám a rövid saroknál álló Radulovics résen volt._____________________________ 35. perc: Perényi lódult meg a bal oldalon, remekül tekert középre, Miskolczi 12 méte­Az eredménynek minden bizonnyal Garami József örült jobban, hiszen a sérülésekkel és eltiltásokkal sújtott fiatal csapat nem kapott ki. Az átok sújtot­ta hazaiaknak viszont ezúttal sem sikerült a győzelem, igaz, az eddigi legjobbnak mondha­tó tavaszi produkcióval rukkol­tak ki, ám ez még kevés volt az üdvösséghez. Az első félidőben időnként tetszetősen is játszot­tak a nyíregyháziak, végre a jó teljesítményt nyújtók között volt a grúz Imediashvili, aki sokat volt játékban, és még a kapu elé is érkezni tudott. A gólínség ellen újfent keveset tett a két vérbe­li támadó, Sztojkov fokozatosan őrlődött fel, Apostut pedig jog­gal cserélte le Szabó András. A helyére beállt fiatal Fekete Ádám helyzetig jutott, és volt egy szép cselsorozata is. Mondhatnák azt, hogy bizta­tó volt a Szpari játéka, de ilyen tavaszi teljesítménynél ez nem sokat jelent. Annak ellenére, hogy nem kellett belépőt válta­ni, az olcsó húsnak nem volt híg a leve: végre elfogadhatót produ­káltak Zabosék, ám ez még min­dig kevés. Kedden jön az újabb erőpróba, a diósgyőri presztízsmeccs, ahol minimum a szombat esti hozzá­állásra van szükség. A Szpari- szurkolók csak Nyíregyházán vásárolhatnak belépőt, mégpe­dig hétfőn 9-15 óra között a klub­irodán. O Ö« Helyi és nagyvilági sport. rés, bal lábas lövését Rodenbücher a gólvo­nal előtt mentette. _____________________ 74. perc: Mboussi vágta fel Zsidait, mivel volt már egy sárgája, pirosat kapott. A 20 méteres szabadrúgást Pátkai a sorfalba vág­ta. A futamgyőztes Button boldogan térhetett vissza a boxutcába (Fotó: EPA) Button: négyből három M Továbbra is reme­kel a Brawn-csapat, Räikkönen révén meg­van a Ferrari első pontja. Szahír (MTI) - A pontver­senyben éllovas Jenson Button, a Brawn GP brit pilótája nyerte vasárnap a Forma-l-es Bahreini Nagydíjat, a világbajnokság negyedik futamát. A második helyen a német Sebastian Vettel (Red Bull), míg a harmadikon az olasz Jarno Trulli (Toyota) végzett, a világ- bajnoki címvédő brit Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) a negyedik lett. A 29 esztendős Button idei harmadik, pályafu­tása negyedik futamgyőzelmét szerezte meg az autósport elitka­tegóriájában. A hatodik pozíció­ban a finn Kimi Räikkönen zárt, s ezzel megszerezte az első pon­tokat a Ferrarinak. A Forma-1 történetében korábban alig akadt példa arra, hogy az olasz istálló három verseny után még pont nélkül állt volna. Nem volt kérdéses A negyedik rajtkockából startoló Button - kiváló boxtak- tikájának és a remek autónak köszönhetően - a tizenharma­dik körben vette át a vezetést, és végig magabiztosan versenyez­ve, fölényesen nyerte meg a via­dalt a szahíri pályán. Forma-1, Bahreini Nagydíj Pontszerzők és pontverseny Végeredmény: 1. Button (brit, Brawn GP), 2. Vettel (német, Red Bull), 3. Trulli (olasz, Toyota), 4. Hamilton (brit, McLaren-Mercedes), 5. Barrichello (brazil, Brawn GP), 6. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari), 7. Glock (német, Toyota), 8. Alonso (spanyol, Renault). A vb-pontverseny élcsoportjának állása a 4. futam után: 1. Button 31 pont, 2. Barrichello 19, 3. Vettel 18, 4. Trulli 14,5, 5. Glock 12, 6. Webber 9,5. MüZüikjáUk a Kelettel! Tegye könnyebbé mindennapjaH a Kelet-Magyarországgal! Keresse a Kelet-Magyarországban megjelenő nyereményszel­vényeket! Gyűjtse össze mind a 6 db mozaikképet, * ragassza fel a korábban megkapott játékszelvényre! Egy hiányzó darabot pótolhat jóker-szelvénnyel. Küldje be május 7-ig a következő címre: Kelet-Magyarország, 4401 Nyíregyháza, Pf. 25. Sorsolás: 2009. május 9. 15 óra Korzó Üzletház Nyíregyháza, Jókai Mór tér 7. Ébredjen Ön is minden reggel a megye és a család legkedveltebb napilapjával! I _____________________________________________________________:_