Kelet-Magyarország, 2001. június (61. évfolyam, 127-151. szám)

2001-06-25 / 146. szám

2001. június 25., hétfő <5U*><. v/UTX Idei# sport 10. oldal LABDARÚGÓ NB II. A Szabolcs Gabona-csoport 22. forduló­jának további eredményei Jászberény-Eger 4-1, Csorvás-Makó 4-0, Gyula-Tiszaújváros 2-1. Az Abony szabadnapos volt. A bajnokság végeredménye: 1. Eqer 20 11 5 4 34-18 38 2. B. Volán 20 10 6 4 32-17 36 3. Csorvás 20 11 2 7 34-25 35 4. Gyula 20 10 4 6 37-25 34 5. Tiszaújváros 20 9 3 8 29-20 30 6. KSE-Mátészalka 20 7 8 5 27-26 29 7. Demecser 20 7 6 7 23-19 27 8. Baktalórántháza 20 8 2 10 30-37 26 9. Jászberény 20 7 4 9 30-23 25 10. Makó 20 4 6 10 18-35 18 11. Abony 20 2 2 16 14-63 8 Csapataranyak Szófia (MTI) - Három aranyérmet szerzett a magyar öttusaválogatott a szófiai Euró- pa-bajnokságon. A férfiak még a hagyomá­nyos csapatversenyen is az élen végeztek a Fülep Sándor, Balogh Gábor, Horváth Vik­tor összetételben. Szombaton a hagyományos versenyben kicsit halványabban szereplő hölgyek is bekapcsolódtak az éremgyűjtésbe, hiszen a Füri Csilla, Simóka Nóra, Vörös Zsuzsa összetételű trió nyakába aranyérmet akaszthattak. Vasárnap pedig a férfiak dupláztak, hiszen ők is megnyerték a vál­tóversenyt, ezúttal a Fülep Sándor, Hor­váth Viktor, Kállai Ákos összetételben. Nyeregben Továbbra is az olasz Béni áll az élen a svájci kerékpáros kör­versenyen, annak ellenére is, hogy a vasár­napi szakaszt az orosz Ivanov nyerte EPA-felvétel LABDARÚGÓ NB III. A Tlsza-csoport végeredménye: 1. Nyírbátor 18 II 4 3 37-16 43 (6J 2. Karcaq 18 12 2 4 39-15 42 (4) 3. Hajdúnánás 18 9 6 3 36-18 39 (6) 4. Ibrány 18 10 3 5 41-30 37 (4) 5. Sátoraljaújhely 18 9 2 7 32-41 32 131 6. Vásárosnamény 18 7 1 10 21-39 25 (3) 7. Kisújszállás 18 6 1 11 15-25 24 (5) 8. Rakamaz 18 4 3 11 24-34 20 (5) 9. Záhony 18 5 2 11 25-39 18 (1) 10. Hajdúdorog 18 3 4 II 21-34 15 (2) TOTÓEREDMÉNYEK 25. HÉT 1. Győr-Sopron 4-2 1 2. MTK-Ujpest 1-2 2 3. Vasas-ZTE 6-3 1 4. Videoton-Kispest 4-1 1 5. Sirak-Tatabánya . 1-3 2 6. TVMK Tallin-Hapoel Haifa 0-1 2 7. Gloria Bistrita-Jazz 2-1 1 8. Slaven Belupo-Anorthoszisz 7-0 1 9. Pudlikum-Aarhus 7-1 1 10. Szartid-Dundee 5-2 1 II. Szpartak Várna-Grodin 4-0 1 12. Podeba-NK Zaqreb 1-1 __X 13. Petrzalka-Ekranas 1-1 X 14. Debrecen-Ferencváros 0-2 2 LABDARÚGÓ NB II. SZABOLCS GABONA-CSOPORT Egy pontot ért a két demecseri gól A demecseri Balogh lépéselőnyben Petrohaival szemben Demecser-KSE-Mátészalka 1-1 (1-1). Demecser, 300 néző, v.: Mohácsi. Demecser: Pet- ranics - Barna, Székely, Ho- mann - Minyin, Balogh Gy., Se­res, Dudnyik (Huszti, 72. perc), Göncz - Kertész (Szentmiklósi, 68.), Komi. Edző: Kiss Miklós. Mátészalka: Nagy K. - Pitács (Tóth T., 56.), Vacsilja, Cselószki (Szkunc, 79.), Ricsei - Varga Sz., Babjak, Balogh J., Sipos - Ádám- szki, Jakab (Petrohai, a szünet­ben). Edző: Szécsi Zoltán. 5. perc: Balogh József ívelt előre a kezdőkörből a jobb olda­lon megiramodó Varga felé. A labdája pontatlan volt, így Göncz gond nélkül hazafejelhette a ti­zenhatosról, csakhogy a kimoz­duló Petranics mellett a labda az üresen hagyott kapu közepében kötött ki. Öngól, 0-1. 40. perc: Göncz tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, ahol a keresztező Vacsilja felvág­ta a középpályást. A tizenegyes­ből a balra mozduló kapus mel­lett Seres a kapu jobb oldalába lőtt, 1-1. „Soha ne add haza a labdát a két kapufa közé” - visszhangoz­hatott Göncz Bertalan fülében el­ső edzője tanácsa, miközben tu­datosult benne, hogy fejese a sa­ját kapujában köt ki. Ezzel a ko­rai góllal a demecseri meccsek utóbbi hetekben szokásos ko­reográfiája alakult ki, vagyis a hazaiak futhattak az eredmény után. Ezt az öngólban ludas játé­kos révén sikerrel is tették. Szü­net után mindkét csapat bátran futballozott, így még akkor is él­vezetes volt a találkozó, ha kevés gólveszélyes helyzet alakult is ki. A döntetlen reális, ezzel a Mátészalka érte el a legjobb he­lyezést a bajnokságban megyei csapataink közül. Jó: Barna, Székely, Homann, Balogh Gy., Seres, Göncz, illetve Nagy K„ Vacsilja, Varga Sz., Babjak, Ba­logh J., Petrohai. (Tudósító: Bod­nár Tibor) Kiss Miklós: Az utóbbi öt mérkőzésünk hű képe volt ez a találkozó, a korai gól után futhattunk az eredmény után, de csak az egyenlítésig jutottunk. / Szécsi Zoltán: Aki látta a mai találkozót, az tökéletes képet ka­pott a csapat egész éves produk­ciójáról, az összes pozitívumról és a negatívumokról. Borsod Volán-Baktalóránthá- za 5-0 (2-0). Diósgyőr, 1,5 ezer néző, v.: Hadnagy. B. Volán: Róza - Simon (Drótos, a szünet­ben), Salló, Farkas, Szaniszló - Simkó (Nyeste, 75.), Sipos, Do­bos, Vitelki - Lehoczki, Lója F. (Lója T., 60.). Edző: Kulcsár Sán­dor. Baktalórántháza: Mónus ­Németh S. (Geda, 84.), Fecsku, Il­lés - Kozma A., Maries (Kozma L., 47.), Benkő, Kapin, Rákóczi - Gdovin, Szabó R. (Molnár, 77.). Játékos-edző: Fecsku István. 13. perc: Vitelki bal oldali beadását Lója Ferenc 5 méterről fejelte a hálóba, 1-0. 35. perc: Lehoczki lépett ki a védők közül, elhúzta a labdát Mónus mellett is, majd 3 méter­ről az üres kapuba lőtt, 2-0. 48. perc: Drótos gurított kö­zépre, Lehoczki pedig közvetlen közelről a kapu bal oldalába he­lyezett, 3-0. 50. perc: Farkas elé került a labda, aki 10 méterről a jobb sa­rokba lőtt, 4-0. 53. perc: bal oldali támadás végén Vitelki 12 méterről lapo­san a kapu közepébe lőtt, 5-0. Az első félidőben még viszony­lag jól tartotta magát a baktai csapat, helyzeteket is sikerült ki­dolgoznia. Más kérdés, hogy mégis a hazaiak jutottak előny­höz, akik a második játékrész elején öt perc alatt további há­rom gólt lőtek, így biztossá tet­ték a győzelmüket. Jó: Lehoczki, Vitelki, Drótos, Lója F., illetve Il­lés. (Tudósitó: Kozma Attila) Kulcsár Sándor: Örülök, hogy szépen sikerült a bajnoki búcsúnk. Fecsku István: Teljesen meg­érdemelt a hazaiak győzelme, még a gólkülönbség is reális. Az ismert körülmények miatt ná­lunk már mindenki a bajnokság végét várta. LABDARÚGÓ NB III. TISZA-CSOPORT Bátor: a feljutás mellé bajnoki cím is dukál A jól játszó rakamazí Kákóczkl (jobbra) és a záhonyi Bérezik harca Sipeki Péter felvételei Rakamaz-Záhony 3-1 (0-1). Rakamaz, 200 néző, v.: Benkő R. Rakamaz: Vadon - Csikai, Kon­dás, Lukács, Galambosi, Bemáth (Filetóth), Riczu, Kozák, Rákócz­id, Hengsperger (Seregi), Szekré­nyes (Suskó). Edző: Veigli Géza. Záhony: Czene - Krizán, Bér­ezik, Lipták, Molnár, Sére, Vin- cze, Kajli, Kántor T.; Vedres, Vilmán (Balogh, Petró). Edző: Karasz Lajos. 40. perc: Kajli jobbról, lapo­san középre lőtt labdáját az ötö­sön belül helyezkedő Kondás bal- szerencsés mozdulattal a saját kapujába továbbította. Ez volt a rakamazi védő tavaszi negyedik (!) öngólja, 0-1. 69. p.: Kákóczki beadását a túlsó kapufánál érkező Lukács laposan a kapuba lőtte, 1-1. 71. p.: Kákóczki egy megkerü­lés csellel becsapta védőjét, lövé­se egy védőről Hengsperger elé pattant, akinek lövése egy védő­ről a kapuba pattant, 2-1. 73. p.: Kákóczki indította a bal oldalon Kozákot, kinek beadását Riczu bevetődve továb­bította a kapuba, 3-1. A végig szemerkélő esőben játszott meccsen, a csúszós talaj­hoz az első félidőben a Záhony alkalmazkodott jobban, és meg­érdemelten vezetett. A rakama- ziaknak használt a félidei fejmo­sás, és feljavult játékkal megér­demelten fordították meg az eredményt. Jó: Vadon, Bernáth, Kákóczki, Lukács, illetve Kri­zán, Vincze. (Tudósító: Kaposvá­ri Ferenc) Veigli Géza: Volt jó tíz per­cünk, és gólokkal nyertünk. Mi lett volna, ha egy órán keresztül így játszunk? Karasz Lajos: Egy nullás ve­zetésünknél gólhelyzetet hibáz­tunk el, a hazai csapat kihasz­nálta a megingásainkat, és meg­érdemelten nyert. Karcag-Nyírbátor 0-3 (0-1). Karcag, ezer néző, v.: Csonka Kis. Nyírbátor: Tóth Sz. - Szege­di, Márton, Unchiás, Lengyel, Czerula, Csapos (Kurucz), Szabó Zs. (Erdei), Szarka, Lőrincz, Ko­vács I. (Széplaki). Edző: Németh Károly. 12. p.: Szarka ördöngös cse­lekkel húzott el a bal oldalon, a kilépő Lőrincz elé passzolt, és a csatár 6 méterről a bal sarokba lőtt, 0-1. 73. p.: Lengyel belőtt labdáját Szabó átvette, majd 10 méterről a jobb oldali kapufa érintésével a hálóba lőtt, 0-2. 75. p.: Szegedi mindenkit ki­cselezett, aki az útjába került, majd mérnöki pontosságú labdá­val indította Lőrinczet, aki a ki­futó kapus mellett a kapuba to­vábbított, 0-3. A két, a feljutást már kiharco­ló csapat meccse a bajnoki cím­ről döntött. Nagyon jól kezdtek a bátoriak, a második félidőnek azonban volt egy kritikus húsz perce, amelyet újabb találattal zártak le a bátoriak. Innentől kezdve nagyon taktikusan fut­ballozott a története első NB III- as bajnoki címét megszerző sza­bolcsi csapat. Jó: Tóth Sz., Már­ton, Czerula, Szabó Zs., Lőrincz. (Tudósító: Bállá István) Németh Károly: Nagyon mélyről indultunk az év elején, ám bebizonyítottuk, hogy a báto- ri futball él és élni akar, folya­matosan képes a megújulásra. Büszke vagyok a játékosaimra, komoly fegyverténynek tartom, hogy a klub történetének első NB III-as bajnoki címét mi sze­reztük meg. Sátoraljaújhely-Vásárosna- mény 5-2 (2-1). Sátoraljaújhely, 300 néző, v.: Kökény. Vásáros- namény: Vass (Tóth Z.) - Toldi G„ Tivadar, Illés N., Bíró, Hornyák, Orosz Zs., Kovács G., Mikó, Marosi (Tóth G.), Ponczók. Edző: Tóth Szüárd. 10. p.: Pothurszki lépett ki a védők közül, majd a vetődő Vass mellett a hosszú sarokba lőtt, 1-0. 25. p.: bal oldali hazai szöglet után az ötösön lepattanó labdát Dókus pöckölte a kapuba, 2-0. 43. p.: Mikó lőtt 11 méterről a labdáért kapura, a labda jobb oldali kapu­fáról a kapus hátára, onnan Ko­vács elé pattant, aki közelről nem is hibázott, 2-1. 48. p.: a hazaiak vezethettek kontratámadást, Pothurszki lé­pett ki újra és ezt a ziccert is be­lőtte, 3-1. 50. p.: a lestaktikával szem­ben hosszú indítással próbálkoz­tak a naményiak, Kovács lépett ki a védők közül és a kapus mel­lett a kapu közepébe lőtt, 3-2. 75. p.: Mikó megkapta máso­dik sárga lapját, így a kiállítás §orsára jutott. 78. p.: Pothurszki újra ki­lépett és újra gólra váltotta a ziccert, 4-2. 85. p.: jobb oldali beadás után Dókus középre fejelte a labdát, melyet Bodnár 5 méterről a háló­ba passzolt, 5-2. A naményiak először játszot­tak ebben az összetételben, és a kiállításig méltó parnerek vol­tak. A több helyzetet kidolgozó hazaiak teljesen megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Jó: Vass, Bíró, Kovács G. (Tudósító: Kiss Pál) Tóth Szilárd: Azt már nem bírta el az amúgy is tartalékos csapatom, hogy a hajrában tíz emberrel játsszon. Kisújszállás-Ibrány 0-0. Kisúj­szállás, 300 néző, v.: Bodnár. Ib- rány: Simon - Zákány, Gergely (Hegedűs), Balogh R., Bárdi, Dobránszki, Gulácsi (Tóth), Babják, Bohács, Ónodi, Erdei. Edző: Kató István. Annak ellenére, hogy nem született gól, egészen jó meccset produkáltak a csapatok. A ven­dégeknek sikerült ráerőltetniük akaratukat ellenfelükre, és a helyzetek alapján közelebb áll­tak a győzelemhez. Jó: Simon, Gulácsi, Babják, Bohács, Erdei, Ónodi. (Tudósító: Vígh Sándor) Kató István: Gratulálok erő­sen tartalékos csapatomnak eh­hez az eredményhez, ám ha a ka­pu előtt határozottabbak va­gyunk, még nagyobb lehetett volna a sikerünk. >