Kelet-Magyarország, 1995. június (52. évfolyam, 128-152. szám)

1995-06-12 / 136. szám

1995. június 12., hétfő SPORT Egy gyors kontra döntött NB II: Bagoly három perccel a lefújás előtt lőtte be a vendégek győztes gólját Miskolc (Doros László) — Ragyo­gó sorozattal a há­ta mögött érkezett egy újabb erőpróbához a Nyíregyházi FC, hiszen va­sárnap a dobogós helyezésre pályázó diósgyőriek ottho­nában lépett pályára. Diósgyőr-Nyíregyházi FC 0-1 (0-0). Diósgyőr, 3 ezer néző, v.: Juhos (Mezei, Ha- nyecz). Diósgyőr: Hanyecz - Farkas J., Farkas A., Mezei - Varga S., Molnár I., Danes, Buliga, Vitelki - Dzurják, Rácz. Edző: Oláh Ferenc. NYFC: Feke - Szatke, Csehi, Drobni - Kovács, Barna. Ba­goly, Bessenyei, Göncz - Adámszki, Domokos. Szak­mai igazgató: Tóth János. Csere: Dzurják helyett Bu­dai (8. perc), Kovács h. Lelt (a szünetben), Bessenyei h. Kiss (70.), Mezei h. Harsányi (74.). Gól: Bagoly (87.). Heves diósgyőri akciókkal keudődött a találkozó, a ven­dégek percekre beszorultak. A 3. percben Dzurjákot kellett ápolni, a csatár nem is tudta folytatni a játékot. Kis idő múlva Varga durrantott fölé 12 méterről, majd Vitelki len­dült előre a bal oldalon, lövé­sébe azonban beleléptek a vé­dők. Eseménytelen percek után Molnár csetlett-botlott a vendégek büntetőterületén be­lül, végül rossz labdakezelé­sével abszolút ziccert hibázott el. Nem sokkal később Mezei lábáról a tizenhatoson belül le­perdült a labda, Adámszki egyedül indulhatott a kapu felé, de a lövés pillanatában Farkas A. becsúszva szögletre tisztázott. A félidő vége előtt Bagoly vett át mellel hosszan egy labdát, aztán Domokos ló­dult meg, lefutotta a védelmet, beadását Farkas J. az üres ka­pu elől mentette. A fordulást követően Adám­szki kapott labdát a diósgyőri védők hibájából, 16 méteres lövésébe azonban beleléptek a védők. Tíz perc múlva Varga teremtett abszolút tiszta hely­zetet Rácz számára, de a csatár addig pepecselt, amíg a hátsó alakzat emberei közbe tudtak avatkozni. A másik oldalon Domokos robogott el a jobb­szélen, begurított labdája az üres kapu előtt gurult keresz­tbe. Később Göncz vállalko­zott lövésre, bombáját Ha­nyecz hárította. Hét perccel a lefújás előtt Bagoly egyedül vezette a lab­dát a diósgyőri kapusra, gyen­ge lövésébe azonban Hanyecz beleért, így a játékszer szögle­tre gurult. A befejezés előtt azonban három perccel már nem hibázott a nyírségiek házi gólkirálya. Ekkor a rendkívül gyors Domokos a bal oldalon verekedte ki a labdát, középre gurított, és az érkező Bagoly öt méterről a kapu közepébe passzolt. A kezdés után a Diósgyőr valósággal kapujához préselte a nyírségi gárdát. A vendégek a felezővonalat sem tudták át­lépni, teljesen egyoldalú volt a játék képe. Negyedóra eltel­tével enyhült a hazaiak szo­rítása, s egy-két akció jelezte: a nyírségiek sem mondtak le a gólszerzésről. Jobbára a kékek térfelén pattogott a labda, a ha­zaiak kísérleteiből azonban hiányzott az átütőerő. Egy­mást követték a szögletek, ám ezek után nem volt okuk ide­geskedésre a vendégeknek. A második félidőben heves lett az iram, mindkét együttes nyílt sisakkal próbálkozott. A hazaiak kezdeményeztek töb­bet, de a támadásokat képte­lenek voltak befejezni. Me­zőnyfölényt harcoltak ki, a be­íveléseket azonban könnyedén hárították a jól fejelő nyíregy­házi hátvédek. A gyors meg­ugrások gyakran okoztak za­A bajnokság állása: 1. MTK 28 2. Salgótarján 29 3. Diósgyőr 29 4. Kazincbarcika 29 5. Tiszakécske 29 6. III. kér. TVE 29 7. Nyíregyházi FC 29 8. Kaba 29 9. Tiszavasvári 29 10. Hatvan 29 11. Gödöllő 29 12. Hajdúnánás 29 13. Balmazújváros 29 14. Hódmezővásárhely 28 15. Szarvas 29 16. Miskolci VSC * 29 * három büntetőpont levonva vart a Diósgyőr komótos védőinek, és egy ilyen akció­ból a győztes gólt is megsze­rezték a nyíregyháziak. Oláh Ferenc: A kapu előtt határozatlanok voltunk, de a meddő mezőnyfölény ellenére is úgy érzem, hogy balszeren­csés vereséget szenvedtünk. Tóth János: Fegyelmezet­ten, ugyanakkor felszabadul­tan futballoztunk. Megérde­meltük a győzelmet. További eredmények: Hat- van-III. kér. TVE 1-0 (0-0), Balmazúj város-Miskolci VSC 2-1 (1-0), Gödöllő- Tiszakécske 1-0 (1-0), Ha- jdúnánás-Kaba 1-0 (1-0), Szarvas-Salgótarján 1-2 (1-0). Az MTK-Hódmezővá- sárhely mérkőzés 1-O-ás hazai vezetésnél a 22. percben vihar miatt félbeszakadt. 22 3 3 65-17 69 16 5 8 60-40 53 12 10 7 45-28 46 14 4 11 48-45 46 12 9 8 40-21 45 13 6 10 49-41 45 13 6 10 36-34 45 12 7 10 40-32 43 11 7 11 45-43 40 10 10 9 31-35 40 9 8 12 32-40 35 9 8 12 24-38 35 9 6 14 41-48 33 7 7 14 32-56 28 6 9 14 24-40 27 2 3 24 17-71 6 Menekülnek az alsóházi együttesek Megyei I. osztály: Negyvennégy gól esett a harminckettedik fordulóban Nyíregyháza (KM) — Befejezéséhez közeledik a megyei I. osztályú labda­rúgó bajnokság. A 32. fordu­lóban rengeteg gól és néhány meglepő eredmény született. Közülük is kiemelkedik a levelekiek fölényes győzelme Záhony ellen, valamint az ibrányiak síkre Fehérgyar­mat ellenében. A legtöbb találat (hét) a bujtosi pályán született, de potyogta a gólok Kemecsén, Vásárosnamény- ban , Tiszalökön és Nyír- lugoson is. Utóbbi helyszínen a már bajnok baktaiak biz­tosan győzték le a kieső hely­re visszeaúszott lugosiakat. Egy biztos; a hátralévő két forduló még számos érde­kességet tartogat a kieső helyek eldöntése kapcsán. Nyh. Hardware-Biri 5-2 (2-0). Bujtosi pálya, 300 néző, v.: Szabó. Hardware: Vrán- szki - Barkóczi (Lengyel), Joó, Minya, Kiss, Tardi. Mihá- lyfalvi, Lövei, Lippai, Banka, Drágár. Edző: Szilvási István. Biri: Kevés - Nagy, Kapdos, Kiss, Gyarmati, Vass, Cso- mány, Kígyósi, Sinka, Szilá­gyi, Árki. Edző: Nagy And­rás. Magabiztos játékkal szer­zett létfontosságú három pon­tot a hazai csapat. Gól: Joó 2, Drágár 2, Banka, illetve Vass 2. Kiállítva: Lövei Levelek-Záhony 4-0 (1-0). Levelek, 4Ö0 néző, v.: Balogh. Levelek: Tuza — Pál, Svelta, Busák, Takács I., Kirá­ly (Nagy), Molnár, Takács II., Burik, Forgony (Szabó), Ta­kács III. (Borbély). Edző: Ta­kács János. Záhony: Mónus — Karasz, Hegedűs, Izajszkí, Onder, Ragály (Kulcsár), Rácz I., Győri (Rácz II.), And­ropov, Pokol. Edző: Fülöp Sándor. Ilyen arányban is megérdemelten győzött a haz­ai csapat. Gól: Burik 2, Pál, Takács III. Nyírlugos-Baktalórán- tháza 1-4 (0-1). Nyírlugos, 300 néző, v.: Varga. Nyírlu­gos: Karsai — Balogh F., Sin­ka Cs., Balogh L. (Balogh Cs.), Dzsudzsák (Girán), Zsuk J., Zsuk Gy., Krekk, Krcsma- rik, Pazurik, Hadadi. Edző: Domokos János. Baktaló- rántháza: Tóth A. — Tóth J., Vacsilja (Szőke), Hüse, Bar- nuez, Pokitykó, Benkő (Ja- voriv), Maries, Gdovin, Né­meth, Illés (Martinenkó). Ed­ző: Gajdos Gábor. A nagyobb tudás eldöntötte a találkozó ki­menetelét. Gól: Girán, illetve Maries 3 (egyet 11-esből), Gdovin. Ibrány-Fehérgyarmat 3-0 (1-0). Ibrány, 400 néző, v.: Sándor. Ibrány: Vattai — Nagy, Szakács, Szentesi (Sze­gedi), Herman, Bíró, Hideg (Ignácz), Veres, Pap, Mikhár- di (Mészáros), Korpái. Edző: Kovács Tibor. Fehérgyar­mat: Barta — Szűcs, Nagy, Jávor, Magyar (Pál), Kovács (Földi), Kondor, Czibere, Var­ga, Gyüre, Kocsis. Edző: Ba­logh Csaba. Magabiztos győ­zelmet aratott a hazai csapat. Gól: Mikhárdi, Veres, Papp. Kemecse-Kisléta 0-5 (0-0). Kemecse, 150 néző, v.: Zahorán. Kemecse: Hegyes S. — Kostyó, Kolozsi, Szarka, Bereczki, Hutka (Nagy I.), Pallagi, Nagy J. (Rózsa), Stoj- ka, Kovács (Bilecz), Hegyes I. Edző: Kondor Lajos. Kisléta: Ancsák — Turóczi, Arezonau, Pénzes, Nyisztor, Herczku (Földesi) (Magyar), Czirbik, Berettyón (gyarmati), Rézmű­ves L., Árba, Rézműves G. Edző: Czirbik Richárd. A minden csapatrészben jobb já­tékot mutató vendégek megér­demelten nyertek. Gól: Réz­műves L„ Földesi, Túróczi, Árba, Czirbik. Tiszalök-Tarpa 5-0 (5-0). Tiszalök, 300 néző, v.: Nagy F. Tiszalök: Balázs — Gál, Barbócz, Kovács, Kurucz, Marozs, Csatlós (Mogyorósi), Pente (Ulickij), Balogh (Ke­rekes), Péntek, Nagy. Edző: Gál Sándor. Tarpa: Hegyi — Csapó, Simon, Szabó Z„ Sza­bó F„ Siti, Veres, Kovács, Pál, Szabó, Nagy. Edző: Nagy Elek. A hazai cápát az első félidőben Csatlós mesterhár­masával hamar eldöntötte a mérkőzést. Gól: Csatlós 3, Marozs, Balogh. V ásárosnamény-Nagy ha­lász 4-1 (1-1). Vásárosna- mény, 600 néző, v.: Kerezsi. Vásárosnamény: Papp — Ésik, Varga T., Bodnár, Sán­dor, Illés (Szökőcs), Tivadar, Szécsi (Smajda), Törös, Homyák, Varga M.. Edző: Farkas Béla. Nagyhalász: Ko­rmány — Borza, Koskovics, Müller, Kovács, Tanyi, Ballai, Urbin, Oláh, Földi, Bihari. Edző: Szakács Sándor. Kitűnő játékvezetés mellett a hazaiak ilyen arányban is megérde­melten nyertek. Gól: Törös 2, Tivadar, Smajda illetve Bi­hari. A bajnokság állása: 1. B.lórántháza 32 2. V.namény 32 3. Záhony 32 4. ujfehértó 32 5. Fehérgyarmat 32 6. Nyírkárász 32 7. Nagyhalász 32 8. Kisléta 32 9. Tiszaszalka 32 10. Biri 32 11. Ibrány 32 12. Tiszalök 32 13. Csenger 32 14. Nyh. Hardware 32 15. Levelek 32 16. Nyírlugos 32 17. Tarpa 32 18. Kemecse 32 Csenger-Tiszaszalka 3-2 (3-0). Csenger, 300 néző, v.: Fodor. Csenger: Ács — Ju­hász P„ Petrik, Szilágyi M., Juhász J., Osváth, Szilágyi T. (Fekete), Juhász Zs., Dobrán- szki, Fehér (Magyar), Becző. Edző: Andorkó Ottó. Tisza- szalka: Szimku — Pető, Bod­nár, Rózsa, Liba (Barna), Di­denko, Szabó, Vincze, Ud­varhelyi, Ruszin, Kiszeljuk. Edző: Danku László. Nagy küzdelemben a hazaiak otthon tartották a fontos három pon­tot. Gól: Becző, Magyar, Dob- ránszki illetve Ruszin. Nyírkarász-Ujfehértó 2-3 (1-2). Nyírkárász, 400 néző, v.: Éva. Nyírkárász: Tóth J. — Kapin L. (Török), Kántor, Tóth L., Vida, Kapin M., Czető, Virtás, Fecsku, Matyi (Kontra). Edző: Jávor Pál. Ujfehértó: Vámos — Lásza S., Balázscsik, Kranyik, Lácza J., Nagy, Kovács, Lácza Gy., Papp (Nyisztor), Barna (Ha­jdú), Kocsándi. Edző: Nyisz­tor Sándor. Szép tavaszi so­rozat szakadt meg szerencsés vendéggyőzelemmel. Gól: Virtás, Fecsku illetve Papp, Lácza Gy., Kovács. 27 1 4 128-36 82 20 8 4 72-32 68 19 5 8 88-51 62 19 4 9 55-36 61 16 5 11 52-39 53 15 7 10 50-45 52 15 6 11 58-44 51 14 4 14 59-44 46 12 6 14 53-68 42 13 2 17 41-73 41 11 6 15 50-59 39 11 6 15 38-56 39 12 2 18 47-56 38 10 3 19 44-63 33 9 6 17 38-63 33 9 4 19 46-69 31 8 5 19 29-62 29 6 4 22 32-85 22 Sényői hatos NB III: Gólokban gazdag forduló Nyíregyháza (KM) — Sé- nyő-Tiszaúj- város 6-0 (4-0). Sényő, 600 néző, v.: Cson­ka. Sényő: Varga — Szege­di, Szikszai, Herman, Tor- da, Tóth (Pataki), Horváth (Mónus), Rubóczki, Capa- tina, Kegye (Ványi), Knob- lok. Edző: Rubóczki Tibor 8. p.: Kegye indítását Ca- patina értékesítette, 1-0. 15. p.: Járai hazaadását Knoblok csípte el majd a kapus mellett a hálóba lőtt, 2-0. 32. p.: A kapufáról visz- szapattanó labdát Capatina értékesítette, 3-0. 34. p.: Capatina beadását Knoblok lőtte a hálóba, 4-0. 54. p.: Rubóczki indítását Capatina másodszorra a ka­puba lőtte, 5-0 57. p.: Szegedi beadását Ványi kapásból a hálóba bombázta, 6-0. A kupavereség után fel­szabadultan játszó hazaiak akár nagyobb arányban is győzhettek volna. Nagykálló-Edelény 2-0 (0-0). Nagykálló, 600 né­ző, v.: Gyurkovics. Nagy­kálló: Cziotka — Horváth, Balogh, Hudák, Balázs (Szilágyi), Boda, Tóth, Po- lonkai, Heczel (Kulánda), Vágó, Ónodi. Edző: Ka­szab István. 72. p.: Heczel szögletét Boda élesen fejelte a kapu jobb oldalába, 1-0. 78. p.: Vágó egy tértölelő átadást szépen vett le és éle­sen a kapuba lőtt, 2-0. Közepes iramú mérkőzé­sen a hazaiak nehezen tud­ták feltörni az edelényi vé­delmet. A második játék­részben a gól megtörte a vendégeket, s már csak az arány volt kétséges. Mátészalka-Ozd 0-4 (0-2). Mátészalka, 400 né­ző, v.: Szabó I. Mátészal­ka: Nagy — Kocsán, Kri­zán, Szűcs (Kosa), Márián, Varga, Sira, Oláh, Szender, Király (Simák), Szilvási, Papp. Edző: Mitró Károly. 25. p.: Herczeg a 16-os- nál egy csellel lefordult őr­zőjéről és laposan a bal sa­rokba lőtt, 0-1. 35. p.: Krizán cselezett az ellenfél térfelén, elvették tőle a labdát, Magyar elhú­zott a bal oldalon, közeli lö­vését a kapus kiütötte, a ki­pattanó labdát Herczeg a kapu bal oldalába lőtte, 0-2. 74. p.: A 16-os sarkáról beívelt vendégszabadrúgást röviden mentették a védők, és a befutó Magyar nyolc A bajnokság állása: méterről a bal sarokba he­lyezett, 0-3. 80. p.: Herczeg labdát szerzett, egyedül vezette a kapura, majd kilőtte a bal alsó sarkot, 0-4. A hazai csapat végig me­zőnyfölényben játszott, de képtelen volt kihasználni a helyzeteit. Az ózdiak jól tö­mörültek, és a kontrákkal rendre veszélyes helyzete­ket alakítottak ki, amelyek­ből négyet ki is használtak. A szalkaiak akartak, de akarásuk görcsös erőlkö­désbe csapott át. Encs-Kisvárda 2-2 (0-0). Encs, 500 néző, v.: Szilágyi. Kisvárda: Szőr — Czap, Takács, Lipták, Oláh, Balogh, Dudás, Szombathi, Popovics, Mar- gineán, Jávor. Edző: Ko­máromi György. 83. p.: Adu egyéni játék után nem hibázott, 1-0. 87. p.: Margineán egyen­lített, 1-1. 89. p.: Jávor csapott le egy előrevágott labdára és nem hibázott, 1-2. 90. p.: Császári az utolsó lehetőséget kihasználva egyenlített, 2-2. Alacsony színvonalú mérkőzésen csak az utolsó tíz perc volt érdekes. Már- már úgy tűnt a vendégek­nek sikerül elhozni a három pontot, de a lelkes encsiek- nek egyenlítettek. Rakamaz- Szerencs 5-0 (2-0). Rakamaz, 300 néző, v.: Pintér. Rakamaz: Vit- kai — Juhász, Cselószki (Komlósi), Csorna, Szekré­nyes (Sipos), Túróczi, Ka- róczkai, Kapusztyin, Pász­tor, Balogh, Búzás. Edző: Veigli Géza. 13. p.: Komlósi beadását Búzás öt méterről fejelte a hálóba, 1-0. 35. p.: Egy kényszerítő­zés után Kapusztyin volt eredményes, 2-0. 53. p.: Búzás kevergetett, majd higgadtan a hosszú sarokba lőtt, 3-0. 77. p.: Csorna szabadrú­gása talált utat a kapuba, 4-0. 82. p.: Kapusztyin közel­ről nem hibázott, 5-0. Cselószki korai sérülése után nehezen rendeződtek a hazai sorok. A második fél­időben aztán beindult a ra- kamazi henger, az ered­mény a vendégekre nézve hízelgő. Karcag-Nyírbátor 1-0. (A mérkőzésről nem érke­zett tudósítás.) További eredmények: B.Volán-Tiszafüred 1-2. Kunhegyes-Vámospércs 3-1. 1. Sényő 28 16 5 7 61-34 53 2. Kisvárda 28 14 8 6 48-23 50 3. Mátészalka 28 14 3 11 51-42 45 4. Nyírbátor 28 11 10 7 46-28 43 5.Tiszafüred 28 10 13 5 30-19 43 6. Nagykálló 28 12 7 9 39-42 43 7. Karcag 28 11 8 9 43-37 41 8.Tiszaújváros 28 12 5 11 35-39 41 9. Rakamaz 28 11 7 10 44-40 40 10. Szerencs 28 10 9 9 43-35 39 11.Ózd 28 9 9 10 39-37 36 12. Kunhegyes 28 10 4 14 36-53 34 13. B. Volán 28 10 3 15 36-47 33 14.Vámospércs 28 7 11 10 27-40 32 15. Encs 28 6 13 9 36-41 31 16.Edelény 28 1 5 22 15-72 8 Tudósítóink voltak: Bodnár Tibor, Fábián László, Haluska András, Hovánszki György, Kiss Pál, Kaposvári Ferenc, Krasznai Béla, Lípők Antal, Losonczi Imre. Nagy Tamás, Papp Lajos, Ragány Ferenc, Somogyi József, Szabó Mik­lós, Terbócs László. Ügyeletes munkatársaink: Dankó Mi­hály, Hájer Zsigmond, Nyéki Zsolt.