Kelet-Magyarország, 1994. március (54. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-14 / 61. szám

1994. március 14., hétfő SPORT A kis Solymosi kirepült Továbbra is itthon edz, de a versenyeken szolnoki színekben tekeri a pedált Nyíregyháza (KM- Mán László) — Nem túlzás azt állí­tani, hogy ifjabb Solymosi János berobbant a kerékpársportba. Főként ha figyelembe vesszük, hogy a sportág nyíregyházi újra­éledése is mindössze pár esz­tendős. A Rubin KSC tehet­séges fiataljai közül ő sze­rezte eddig a legnagyobb ne­vet a hazai és külföldi ver­senyeken. Az idei eszten­dőnek is nagy reményekkel vágott neki, de már új szí­nekben fog remélhetőleg mi­nél több sikert aratni. — Amikor két éve ifiváloga­tott lett, már csábítani kezdték a szolnokiak — kezdi a témá­val kapcsolatos összefogla­lóját a menedzser-mindenes édesapja. — Szolnokon van a sportág bázisa, a francia érde­keltségű cukorgyár elnök ve­zérigazgatója, Veres Sándor mindent megtesz a verseny­zőiért. O egyébként az orszá­gos szövetség elnöke is. Eddig még ellen tudtunk állni a csá­bításnak, ám sokszor átrágtuk a kérdést, és a távozás mellett döntöttünk. Mindenképpen szeretett volna maradni, ám sajnos idehaza a lehetőségek sokkal inkább behatároltak. A megyei és városi vezetés nagyon örült eddigi sikere­inek, ígéreteket is kaptunk, ám minden csak ennyiben maradt. Én már nem. bírom egyedül az anyagiakat, ezért éppen a fiam fejlődése érdekében döntöt­tünk úgy; hogy az idén a szol­noki klub színeiben versenyez majd. Az esztendő végén aztán majd meglátjuk, hogyan tovább. A szolnokiak nem véletlenül választották ki immár az Ináncsi Rita... ...ezüstérmet szerzett női ötpróbában, Bagyula Ist­ván ötödik lett rúdugrás­ban a párizsi fedett pályás atlétikai Európa-bajnoksá- gon. (KM) Amerikában... ...folytatja a felkészülését Kiss László úszócsapata. Egerszegiék a híres úszó­központban, Fort Lauder- dale-ben töltenek el három hetet. (MTI) Tovább bővült... ...a 2004-es nyári olimpia házigazda szerepkörére pá­lyázó városok száma. Az argentin kormány ugyanis bejelentette, hogy Buenos Aires is harcba indul a ren­dezési jog elnyeréséért. (AFP) A lillehammeri... ...olimpia kétszeres arany­érmese, az olasz Manuela- di Centa nyerte a női sífutó Világ Kupa-sorozat újabb, faluni viadalát. (AFP) Ukrajnában... ...egy iskolai sakkfeszti­válon a négy(!)éves Senja Smirina győzött. A szak­emberek fényes jövőt jó­solnak az óvodás kislány­nak. (dpa) Defekt miatt... ...fel kellett adnia az új-zé- landi Világ Kupa-versenyt Kropkó Péternek, a leg­jobb magyar triatlonistá- nak, (MTI) Száraz edzés a maradóknak. Kovács Zoltán edző irányításával olimpiai válogatottkeret tag­ját. Hozzáállásukról mindent elárul az, hogy az év elején tartott szakosztályi összejö­vetelükön már Solymosi is kapott egy borítékot, amivel mintegy megelőlegezték a bi­zalmat. — Végül is érdekes lesz a helyzetem, mert továbbra is itthon fogok edzeni — vette át a szót ifjabb Solymosi. — Igaz nem sokat, Íriszen a szolnoki­ak révén az idén 42 versenyen indulhatok. Mivel ezek álta­lában 3-4 naposak, nem sok idő marad a tréningekre. Az is igaz, hogy a versenyektől nincs jobb edzés. Nem volt könnyű döntenem, hiszel^ nagyon erős szálak kötnek Nyíregyházához, ám a pálya­futásom érdekében ez a elöntés látszott ésszerűnek. A szolnokiak a versenyeken kívül olyan edzőtáborozási lehetőségeket kívántak, ame­lyek elősegítik fejlődésemet. Ráadásul kerékpárt is kapok tőlük, ami nem kevés pénzbe kerül. Szeretnék is bizonyí­tani, és jó lenne, ha 1-2 éven belül isnrét a Rubin színeiben tekernék. Azt hiszem, egyértelmű ér­veket kaptunk az átigazolás­ról. Mert egy tehetséges fiatal­nál a legfontosabb a továbblé­Balázs Attila felvétele pés feltételeinek biztosítása. Sajnálatos, hogy ezt a nyíregy­házi klubnál, a megyeszékhe­lyen nem lehet megteremteni. A papa amiatt is aggódik, hogy mi lesz Kovács Zoltán edző többi tanítványával. Mert szerinte Vas Ottó, Lökös Lás­zló és Pozman László szintén nagyon tehetségesek, és nagy kár lenne, ha elkallódnának. O továbbra is támogatja majd a nyíregyházi kerékpározókat, ám ez még kevés. Ettől sokkal nagyobb összefogásra, városi és megyei támogatásra lenne szükség ahhoz, hogy a többiek nyíregyházi színekben érjenek el sikereket. Egy félidőnyi játékkal Fontos két pontot szereztek a rivális szolnokiak ellen Nyíregyháza (KM) — Új játékos ké­szült szombaton a bemutatkozásra. Móré Mihályt Szolnokról igazolta le a Nyíregyházi KC NB I-es férfi kézilabda együttese, és a balkezes szél­ső éppen egykori klubja el­len kapott elsőként lehető­séget Érdekes, nem ő volt az egyetlen, aki korábbi egye­sülete ellen játszott. Jan- kovics és Tóvizi is szerepelt korábban szolnoki színek­ben, míg a másik oldalon a tehetséges fiatal kapus, Er­délyi Nyíregyházáról távo­zott. A hazaiaknál Prolics lázasan vállalta a játékot, Jankovics sérülten, hiszen még délelőtt is sportorvosi kezelésen volt. Nyíregyházi KC-Szolnok 20-18 (7-8). Bujtosi csarnok, 1,5 ezer néző, v.: Marosi, Török. NYKC: Boczák - Móré 1, Tóth 4, Fodor, Kun 8/7, Medve, Varga 2. Csere: Szabó (kapus), Prolics 4, Jankoivcs 1. Edző: Szőke István és Bartha Dénes. Szol­nok: "Erdélyi - Szép-Kiss 3/2, Bendó 7/5, Woth 2, Dávid 3, Klemán 2, Rigó. Csere: Köte­les (kapus), Harta, Kende 1, Bagdi, Makai. Edző: Nagy Károly. Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 10/7, illetve 7/7. Négy perc, négy kapufa, gól egy sem — így indult a mér­kőzés. Aztán Medve majd Prolics hagyott ki hétméterest, így joggal vezettek a vendé­gek. Az első félidőről sok jót nem lehet elmodnani, mindkét együttes nagyon gyengén mu­zsikált, főként a támadási kí­sérletek voltak gyatrák. Szünet után megrázta magát a hazai együttes és átvette a vezetést. Aztán 12-10 után bebiztosít­hatta volna a sikert a házigaz­da, ám az emberelőnyben két ziccer is kimaradt, a szolnoki­ak viszont gólt szereztek. Sze­rencsére a mieink túlélték ezt a kritukus időszakot, és végül két góllal sikerült nyerni. Az első félidő nagyon gyen­ge játéka után nem sok esély volt a győzelemre. Aztán szü­net után néhány jó egyéni tel­jesítménynek köszönhetően sikerült visszavágni a szolnoki vereségért (24—22). Boczák végre úgy védett, ahogyan már korábban is kellett volna. Pro­lics pár szép átlövéssel és be­játszással vette ki részét, Kun pedig egy kivételével elviselte a büntetődobások feszültségét. Bartha Dénes: Küzdelmes mérkőzés volt, amelynek első félidejében a védekezésünk és a támadójátékunk is gyenge volt. A szünetben sikerült ren­dezni a sorokat, támadásban javultunk, így viszonylag biz­tosan nyertünk. Nagy Károly: Két közel egyforma képességű csapat mérkőzésén a hazai pálya min­den előnyét élvező nyíregyhá­ziak nyertek. Igazán nem sok hiányzott «. Nyíregyháza (KM) ly- — A hajrájához kö­lt zeledik a röplabda­--------- bajnokság első sza­kasza. A férfiak B csoport­jában az újonc Start-Sportula az esélyesebb pomáziakat fo­gadta, akik közül Győri, a leg­ismertebb játékos hiányzott, így csak egyetlen cserejátékos ült a vendégek kispadján. Start-Sportula-Pomaz 2-3 (13, -6, -11, 14, -7). Zrínyi gimnázium tornaterme, v.: Szabó, Csemák. Start-Spor­tula: Kapera, Somogyi, Pré- kopa, Nagy, Antal, Bús. Edző: Dr. Szilágyi Zsolt. Pomáz: Markovich, Apró, Tomkó, Kis, Herczeg, Andó. Edző: Prouza Ottó. Meglepetésre a hazaiak nyerték az első játszmát, ám ezt követően a pomáziak erő­síteni tudtak. Már-már úgy tűnt, hogy 3-1-e^ győzelmet aratnak, ám a negyedik szett­ben 11-13 után fordítottak Nagy ék. Következett a min­dent eldöntő ötödik játékrész, amelyben 5-7 után megugrot­tak a vendégek, és bebiztosí­tották sikerüket. Bakta bekezdett! Megyei I. osztály: vendégsikerek Nyírkarász-Ib- rány 1-0 (0-0) Nyírkárász, 300 néző, v.: Lőrincz. Nyírkárász: Tóth I. — Török, Kántor, Rácz, Tóth II., Kapin (Sánta), Czető, Kontra (Végső), Lakatos, Fecsku, Matyi (György). Edző: Badar Zoltán. Ib- rány: Vattai Nagy, Ig- nácz, Herman, Dobránszki (Horváth), Bíró, Szász, Mé­száros, Kató, Mikháldi, Szentesi. Edző: Kegye István. A nagyiramú mér­kőzésen egy bombagól dön­tött. Gól: Kontra. Záhony-Kemecse 1-0 (0-0). Záhony 500 néző, v.: Nagy F.. Záhony: Rácz — Dudás, Hegedűs, Izaiszkij, Kacsur, Balázsi (Onder), Andrapov, Rácz II., Győri (Csemyu), Márton, Pokol (Bujdosó). Edző: Fülöp Sándor. Kemecse: Borsi — Pinke (Hegyes), Kolozsi, Szántó, Dávida, Fedor, Kostyó, Mester, Jakab, Ka- nyári, Pető. Edző: Kondor Lajos. Egy fél szezonra va­ló helyzetet puskáztak el a hazaiak, ezért volt szoros az eredmény. Gól: Kacsur. Sényő-Vásárosnamény 2-0 (1-0). Sényő, 800 néző, v.: Kerezsi. Sényő: Mudri — Mészáros, Szik- szai, Torda, Zsiga, Balogh (Illák), Mónus (Szobonya), Knoblok (Ványi), Capatina, Rubóczki, Tóth. Edző: Szobonya József. Vásáros- namény: Sántha — Túró- czi, Varga, Koskovits, Sán­dor, Szécsi, Tőrös, Berety- tyán, Tivadar, Varga, Ro­man (Helyői). Edző: Far­kas Béla. Megérdemelt ha­zai győzelem. Gól: Zsiga, Capatina. Kisléta-Baktalóránthá- za 1-4 (0-2). Kisléta, 150 néző, v.: Fodor. Kisléta: Babicz — Magyar, Areza- nou, Pénzes, Gyarmati, Bi­hari (Orosz), Rézműves G. (Herczku), Savin, Szilágyi, Rézműves L., Földesi. Ed­ző: Herczku János. Bak- talórántháza: Tóth A. — Tóth I., Benkő, Bamucz, Goda, Kiss (Fülep), Illés, Maries (Virtás), Gdovin, Sós, Szőke. Edző: Gajdos Gábor. Hiába birtokolták többet a labdát a hazaiak, a gólokat a vendégek lőtték. Gól: Savin illetve Gdovin 2, Maries, Sós. A bajnokság állása: Levelek-Újfehértó 0-1 (0-0). Levelek, 250 néző:’ v.: Nagy J.. Levelek: Tuza- — Svelta, Törő, Kapdos, Sitku, Király, Burik (Oláh), Horváth, Forgony, Takács, Molnár (Busák). Edző: Ta­kács Janos. Újfehértó: Hankószki — Úr, Kiszely, Papp, Láeza, Kovács, Ha- ratyin, Polonkai, Szalóki (Hajdú), Spisák, Ötvös. Ed­ző: Szilvási István. Az utol- • só percben lőtt góllal nyer­tek a vendégek. Gól: Spi-' sák. Fehérgyarmat-Tarpa 3-0 2-0. Fehérgyarmat, 600 néző, v.: Hajdó. F.gyarmat: Szűcs — Szpodnyi, Nagy, Gyüre, Piros, Kövesligeti, Kondor (Bodnár), Hadadi, (Guba­csi), Varga, Ur, Domokos. Edző: Tapasztó Ferenc; Tarpa: Varga — Csapó; Bodnár (Kovács), Holp, Ficze, Szabó (Katona), Si­mon, Csekő (Szűcs), Pál, Nagy, Dub. Edző: Varga Zoltán. A keményen és szívósan védekező tarpaiak ellen megérdemelten nyer­tek a hazaiak. Gól: Do­monkos 2, Szpodnyi. Kiál- ’ lítva: Dub. Tiszalök-Csenger 1-2 (0-1). Tiszalök, 300 néző v.: Tamaskovics. Tiszalök: Szőllősi — Balogh, Bóz, Nagy, Aszalós, Marozs (Kerekes Cs.), Csatlós1 (Fleischer), Losonczi (Ke­rekes O.), Hegedűs, Péntek, Erős. Edző: Aranyi László. Csenger: Ács — Juhász I., Szilágyi I., Juhász II, Kasu,; Erdős, Örvásth, Fehér, > Vaszusz (Csontos), Juhász I III. Edző: Moldvai János. ■ Amíg a hazaiak mindent ki- \ hagytak, a csengenek szinte * helyzet nélkül szereztek két pontot. Gól: Hegedűs il-1 letve Szilágyi, Vaszusz Nagyhalász-Nyh. Hard­ware 0-0. Nagyhalász, 300 néző, v.: Szlomoniczki. Nagyhalász: Kormány — Kelemen, Sziráki, Borza, • Sántha, Földi, Herman, Bu- \ daházi, Urbin, Bárdi, Tanyi. • Edző: Herman László. j Hardware: Vránszki — • Vas, Poór, Minya, Balázsi, Lakatos, Mihályfalvi, Lö-1 vei, Tardi, Papp, Hajzer. ’ Edző: Vránszki Péter. Az eredmény igazságos, a ven­dégek megérdemelten sze­reztek egy pontot. 1. Sényő 16 13 2 1 44-12 28 2. F.gvarmat 16 12 1 3 34-15 25 3. Bl.háza 16 11 1 4 45-24 23 4. Újfehértó 16 11 2 3 31-13 23 5. Csenger 16 8 5 3 38-20 21 6. Záhony 16 9 2 5 25-29 20 7. Nyírkárász 16 8 2 6 34-36 18 8. V.namény 16 7 2 7 33-17 16 9. Kisléta 16 5 4 7 31-34 14 10. Nagyhlász 16 4 6 6 23-27 14 11. Nyh. Hardware 16 3 5 8 15-40 11 12. Ibrány 16 4 2 10 16-30 10 13. Tarpa 16 3 4 8 15-37 10 14. Tiszalök 16 4 1 11 25-37 9 15. Kemecse 16 3 3 10 14-30 9 16. Levelek 16 2 2 12 21-52 6 Török-nyitány lesz Bern (AFP) - Szombaton X 3emben, elké­-------szítették az 1996-os Európa-bajnokság 3. selejtező-csoportjának me­netrendjét. Ebben a me­zőnyben a svájciak, a své­dek, a törökök, az izlandiak és a magyarok küzdenek a továbbjutásért. A magyarok első mér­kőzésüket idén szeptember 7-én a törökök ellen vívják, az utolsó pedig a jövő év­ben, november 11-én az iz- • landiakkal. Elkészítették az olimpiai kvalifikációs mérkőzések műsorát is. Utóbbiak egy nappal előzik meg az Eb­selejtezőket. JíLía