Kelet-Magyarország, 1994. március (54. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-14 / 61. szám

Veretlen kezdés NB III: Minden csapatunk pontos Itthon csak így kell! NB II: Az Alkaloida nyerte a vegyészek rangadóját Szurkos: egy gól és egy gólpassz Balázs Attila felvétele Nyíregyháza (KM) — Megyei rangadóval kez­dődött a tavaszi szezon a Tisza-csoport- ban. Ezen a hazai Nagy- kálló nyert a szalkaiak ellen. Még szombaton el­hozta a két pontot Hajdú- szoboszlóróí a listavezető Kisvárda. Két csapatunk döntetlent játszott. A két eredmény között azonban nagy a különbség, hiszen a rakamaziak otthon ve­szítettek, a nyírbátoriak idegenben nyertek egyet. Nagykálló-Mátészalka 1-0 (1-0). Nagykálló, 400 néző, v.: Márta. Nagykál­ló: Pók - Kígyósi, Horváth, Boda, ígyártó, Hecel, Ka­szab, Boros (Balázs), Tóth, Vágó, Szűcs. Edző: Esze- nyi Dénes. Mátészalka: Nagy - Papp, Simák, Sze­les (Szender), Márián, Bíró, Gubányi, Oláh, Szelihov, Kocsány, Baran. Edző: Vojtkó István. Változatos, jóiramú mér­kőzésen két jól felkészült csapat mérkőzését élvez­hette a közönség. A hazaiak Tóth révén szereztek veze­tést a 24. percben. A kállói­A bajnokság állása 1. Kisvárda 15 2. Stop-MVFC 15 3. Rakamaz 15 4. P.ladány 15 5. Szerencs 15 6. Tiszafüred 14 Ózd 15 8. Nyírbátor 15 9. Mátészalka 15 10. B. Volán 15 11. Edelény 15 12. Nagykálló 15 13. Olefin 15 14. Hajdúszoboszló 15 15. Derecske * 15 * = kettő büntetőpont levonva! Tudósítóink voltak: Bod­nár Tibor, Erdei Árpád, Losonczi Imre, Kaponyás József, Kaposvári Ferenc, Múzsái László, Nagy Lász­ak végül megérdemelten tartották otthon az igen fon­tos két pontot. Rakamaz-Püspök­ladány 1-1 (0-0). Raka­maz, 400 néző, v.: Buko- vics. Rakamaz: Vitkai - Gyöngyösi, Szondi, Kiss, Csorna, Karóczkai, Kegye, Tóth, Sípos (Kassai), Ádámszki, Lehoczki. Ed­ző: Veigli Géza. Sorozatos hazai támadá­sokkal indult a mérkőzés, igaz a helyzeteket sorra el­hibázták. A második félidő­ben sem sokat változott a játék képe, ám a gólt Benyó szabadrúgása után a vendé­gek szerezték (62. perc). Négy perccel a befejezés előtt Ádámszki egyenlített. Nem sok hiányzott a siker­hez, hiszen az utolsó perc­ben a fiatal Kassai révén akár a győzelmet is meg­szerezhették volna a haza­iak. További eredmények: Hajdúszoboszló-Kisvárda 0-2 (0-1), Olefin-Nyírbá- tor 1-1 (1—0), Ózd-Stop- MVFC 0-0, Edelény-Sze- rencs 1-1, Derecske-B. Volán 1-2. 9 4 2 39-12 22 843 24-14 20 7 5 3 28-18 19 9 1 5 29-21 19 6 5 4 27-17 17 653 20-15 17 6 5 4 20-15 17 6 4 5 22-19 16 6 3 6 23-15 15 6 3 6 22-21 15 5 5 5 17-22 15 537 13-26 13 357 16-25 11 - 4 11 12-38 4 1 2 12 11-47 2 ló, Nagy Tamás, Prokai Já­nos, Ragány Ferenc, Ter- bócs László. Ügyeletes munkatár­sunk: Mán László. Tiszavasvári (Mé­száros László) — A hatvani pontszer­zés után érthetően bizakodva várták az Alka­loida játékosai a vasárnapi, Kazincbarcika elleni talál­kozót. Igaz, a szombati ed­zésen a csapat egyik erőssége Szkunc megsérült, lábát be­gipszelték. A találkozó előtt Fecsku Istvánt, a hazaiak kapitányát köszöntötte Su­lyok József polgármester és Tamás Géza egyesületi elnök abból az alkalomból, hogy tavaly ő lett a megye legjobb csapatjátékosa. Tiszavasvári Alkaloida- Kazincbarcika 3-0 (1—0). Tiszavasvári, 1,5 ezer néző, v.: Márta (Mezei, Vilmányi). Al­kaloida: Varga - Riskó, Szé­ki, Havelant, Hegedűs - Sin- ka, Fecsku, Zubanics, Rása - Szurkos, Pitács. Edző: Kiss Miklós. Kazincbarcika: Nagy - Szamosi, Sztahon, Ra- ducu, Implom - Szabó, Lu­kács, Szmolniczki, Hanyecz — Molnár, Bondarcsuk. Edző: Lipcsei Imre. Csere: Szmolniczki helyett Hamócz (a szünetben), Bon­darcsuk h. Sándor (70. perojf, Rása h. Bohács (77.). Gól: Rása (30.), Szurkos (53.), Pitács (57.). Sárga lap: Raducu (84.). Kicsit idegesen, kapkodva kezdtek a hazaiak, ám így is meggyőző mezőnyfölényt har­coltak ki. Az első nagy hely­zetet is ők puskázták el Rása révén. A 23. percben pedig igazán nem sok kellett a gól­hoz, Hegedűs lövése a felső kapufán csattant. Aztán fél óra elteltével megtört a jég. Egy Kiskőrös ’ (Petőfi Népe) — Nehéz fe­ladat előtt állt va­sárnap délután a Nyíregyházi FC, hiszen az NB I-be készülő, igen jó anyagi feltételekkel rendel­kező Kiskőrös otthonában léptek pályára. A hazaiakat ráadásul fűtötte a vissza­vágás vágya az őszi 3-0-ás vereségért. Kiskörös-Nyíregyházi FC 2-0 (0-0). Kiskőrös, 3,5 ezer néző, v.: Marosvári (Bába, Sóthy). Kiskőrös: Simon - Pecznyik, Makrickij, B. Szabó- Rafvalcsuk, Kecskés, Na- hóczky, Hleba, Csehi - Földi, Kanál. Edző: Teliinger Vil­mos. NYFC: Bíró Sz. - Szat- ke, Drobni, Molnár - Kertész, Barna, Kovács, Bagoly, Vajda- Erdei, Szemán. Edző: Buús György. Csere: Földi helyett Bíró M. (a szünetben), Vajda h. Göncz (66. perc), Kovács h. Besse­nyei (83.), Pecznyik h. Kolo- vics (84.). Gól: Hleba(47.),Kanál ill­ésből, 50.). Sárga lap: Bagoly (15.), Szemán (23.), Barna (61.), B. Szabó (62.), Molnár (74.). Kiállítva: Göncz (75.). Nem indult túlságosan nagy iramban a mérkőzés a szép­számú közönség óriási taktikai csatát és kiegyenlített első félidőt láthatott. Amelynek vé­gén akár a vezetést is megsze­rezhették volna a vendégek. A 40. percben ugyanis Vajda szöglete után Drobni nyolc méterről fejelt kapura, a labda a felső lécről a gólvonal elé szép támadás végén Rása véd- hetetlenül vágta a labdát a ti­zenhatosról a léc alá. Ezután feljöttek a vendégek, egyik próbálkozásuk után Vargának minden tudására szükség volt a mentéshez. Szünet után magabiztos, jó játékot mutattak Fecskuék, és növelték is előnyüket. Pitács Szurkos elé tolta a labdát, és a Szkuncot helyettesítő csatár a tizenhatos sarkáról nem hibá­zott. Négy perc múlva újra zörgött a vendég vegyészek hálója. Ezúttal Szurkos átadá­sa után Pitács a kapust is ki­cselezve helyezett a jobb sa­rokba. Ezzel gyakorlatilag el­dőlt a két pont sorsa, a tetemes előny birtokában a hazaiak pattant, amit Simon bravúrral csípett el. Válaszként — egy perccel a játékrész lefújása előtt — Földi szabadrúgása után Nahóczky centiméterek­kel fejelt a jobb sarok fölé. Szünet után sajnos nem so­kat kellett várni a hazaiak ve­zető góljára. Két perccel a kez­dés után Kanál beadását Hleba fejjel küldte a bal felső sarok­ba. Aztán három perc múlva újból a hazaiak járhattak in­diántáncot örömükben, ami­kor a Hleba buktatásáért meg­ítélt büntetőt Kanál biztosan vágta a jobb alsó sarokba. A két váratlan találat lendületbe hozta a haziakat, és az 55. percben újabb nagy helyzet adódott Bíró kapuja előtt, ám Csehi fejese a bal felső sarok mellett hagyta el a játékteret. Negyedórával a találkozó lefújása előtt végleg megpe­csételődött Drobniék sorsa, hi­szen a nemsokkal korábban pályára lépő Göncz utánrúgá- sért a kiállítás sorsára jutott. Mégis a nyíregyháziak sze­A bajnokság állása: 1. Diósgyőr 2. Kiskőrös 3. III. Kér. 4. Kaba 5. Szarvas 6. Tiszakécske 7. Tiszavasvári 8. Hatvan 9. Balmazújváros 10. Nyíregyházi FC 11. Hajdúnánás 12. Gödöllő 13. Kazincbarcika 14. Eger 15. Szeged 16. REAC kicsit könnyelműebben ját­szottak, de még így is növel­hették volna előnyüket. Igaz, a másik oldalon Hanyecz is sze­rezhetett volna gólt. így a minden tekintetben többet nyújtó csapat nyerte meg a vegyészrangadót, mél­tán érdemelte ki ezzel a kö­zönség vastapsát. Kiss Miklós: Nehezen in­dult a mérkőzés, nem találtuk a játék ritmusát. Szünet után aztán jó játékkal öt percen belül eldöntöttük a két pont sorsát. Lipcsei Imre: Megérdemel­tük a vereséget, mert nagyon gyengén játszott a csapatom. Sajnos, állófutballal nem lehet győzelmet szerezni. rezhettek volna gólt, egy perc­cel azután, hogy tíz emberre fogyatkoztak. Ekkor Erdei éles beadása a gólvonal előtt gurult el úgy, hogy a labdát társai nem érték utói. A- hazai csapat végig me­zőnyfölényben játszott, a nyír­ségiek szívósan és keményen védekeztek. A második félidő elején egészpályás letámadás­sal a kiskőrösiek döntésre vit­ték a két pont sorsát. Teliinger Vilmos: Örülök, hogy a múlt heti vereség után jó játékkal, biztosan nyertünk. Látjuk viszont a hibáinkat, el­sősorban a támadójátékban. Buús György: A második félidő elején ötpercnyi fegyel­mezetlenség és figyelmetlen­ség okozta a vereségünket. További eredmények: Sze- ged-Gödöllő 2-0 (1-0), Diós- győr-Hajdúnánás 1-0 (0-0), Tiszakécske-Hatvan 2-1 (2-1), Eger-Kaba 1-1 (1-1), Balmazújváros-Szarvas 2-1 (0-1), REAC-III. Kér. 1-1 (1-0). 17 10 5 2 27-13 25 17 8 6 3 31-19 22 17 8 6 3 26-17 22 17 7 7 3 22-18 21 17 8 5 4 19-19 21 17 9 2 6 26-22 20 17 6 7 4 24-19 19 17 8 3 6 22-21' 19 17 6 5 6 21-21 17 17 7 2 8 21-16 16 17 6 4 7 22-21 16 17 5 2 10 21-27 12 17 3 6 8 19-27 12 17 3 5 9 21-33 1 1 17 2 6 9 12-26 10 17 2 5 10 17-32 9 Csípett a csabai Nyíregyháza (KM) — Há­romnaposra hú­zódott az első­osztály tizenhetedik fordu­lója. Ä tv által is közvetí­tett vidéki rangadón a ven­dég békéscsabaiak megér­demelten nyertek Debre­cenben Eredmények: Va­sas-Újpest 1-1 (1-0), Debrecen-Békéscsaba 0-2 (0-1), Sopron-Csepel 0-1 (0-0), Kispest-Pécs 1-0 (1-0), MTK-ETO 2-1 (1-0), Siófok-Vác 0-1 (0-1), Haladás-Ferencvá- ros 1-1 (1-0). A BVSC- Parmalat mérkőzést ma játsszák. A bajnokság állása 1. B.csaba 17 11 3 3 38-13 25 2. Vác 17 10 5 2 37-18 25 3. FTC 17 10 4 3 .32-16 24 4. Kispest 17 9 4 4 38-21 22 5. Csepel 17 9 4 4 24-27 2 2 6. ET0 17 8 4 5 29-20 20 7. DVSC 17 8 3 6 24-21 19 8. UTE 17 6 5 6 23-20 1 7 9. Parmalat 16 5 5 6 20-25 15 10. Siófok 17 4 6 7 19-28 14 11. Sopron 17 4 5 8 22-31 13 12. MTK 17 4 5 8 21-35 1 3 13. Vasas 17 4 4 9 22-27 1 2 14. Pécs 17 3 6 8 16-27 12 15. BVSC 16 2 5 9 16-37 9 16. Haladás 17 2 4 11 15-32 8 A labdarúgó... ...világbajnoki döntő ame­rikai szervezői az esemény idején mind a kilenc sta­dionban alkoholtilalmat szeretnének bevezetni, (dpa) Nem lehet... ...ott a nyári világbajnoki döntőn a norvég labdarúgó válogatott hátvédje. Tore Pedersen. Az angol Old­ham játékosa, a szombati kupanegyeddöntőben sú­lyos térdsérülést szenve­dett. (UPI) Romárió szerint... ...Pelé „agyalágyult”. Az egyik lapban nyilatkozta ezt, hozzátéve, hogy „aki a múltban él, a múzeumba való”. (UPI) Szombaton... ...a német amatőr labdarú­gó-bajnokságban a Sach­sen Leipzig-Zwickau ta­lálkozót tíz percre félbe kellett szakítani, miután a hazai csapat szurkolói megtámadták az egyik be­dobásra készülő zwickaui .játékost. Az áldozat el­vesztette eszméletét, lecse­rélték, majd a mérkőzés folytatódott. A lipcseiek 1-0-ra nyertek. (UPI) Papin mehet... ...Milánóból. A játékos és klubja, a két fél hosszas tárgyalásai után megegye­zett abban, hogy szabadon távozhat, ha nem fogadja el azt a megoldást, hogy csak ritkábban küldjék őt pályára. (AP) Szabolcs-Szatmar-Bereg megye független napilapja Főszerkesztő: dr. Angyal Sándor. Főszerkesztő-helyettes: Marik Sándor. Szerkesztők: Ésik Sándor, Sipos Béla. Rovatvezetők: Tóth Kornélia (belpolitika), Kováts Dénes (aktuális), Máthé Csaba (gazdaság), Baraksó Erzsébet (kultúra), Elek Emil (fotó), Csonka Zsolt (tördelés). Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3-5. 4401. Vidéki szerkesztőségek: Kisvárda, Szent László u 5. Tel.: (60) 356-814, Mátészalka, Kölcsey u. 2. Tel./Fax: (44) 310-651 Budapesti szerkesztőség: Inform Stúdió Budapest (ISB), 1054 Budapest V., Báthory u. 7. III. em. 8. Telefon: 269-5706. Szerkesztőségvezető: Dombrovszky Ádám. Hírügynökségek: Magyar Távirati Iroda (MTI), Associated Press (AP). Kiadja a Kelet-Magyarország Lapkiadó Kft. Felelős kiadók: Thomas Koch és Ésik Sándor. Ügyvezető igazgató: dr. Kárpáti Imre. Igazgatóhelyettes: Marinkás Kálmánná. Reklám és hirdetés: Petró István. Postafiókszámok: lapkiadó 25: szerkesztőség 47. Telefon: (42) 311 -277. Telex: 73-344. Telefax: 315-124. Sportrovat (éjszakai üzenetrögzítő): 310-329. Hirdetés: 310-150. Nyomtatás és terjesztés: Inform Stúdió Kft., Debrecen, Balmazújvárosi út 11. Telefon: (06-52) 413-101. Nyomda: Szabó Tamás ügyvezető igazgató. Árusításban terjeszti: Rónahír Észak-alföldi Posta Hírlapkereskedelmi Rt. Debrecen, Péterfia u. 4. Levélcím: 4001 Debrecen, postafiók 270. Telefon: (52) 347-988/21, 22 mellék. Ügyvezető igazgató Kuthy Antal. Előfizethető az Inform Stúdió Kft. hírlapkézbesítőinél, postautalványon vagy átutalással az Inform Stúdió Kft. Postabank Rt.-nél vezetett 349-98911 023-02322/7007 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 378 forint, az áruspéldányok ára 17,90 forint, pénteken a TV Plusszal 19.80 forint. (Az árak az áfát is tartalmazzák.) Meg nem rendelt kéziratokat nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. INDEXSZÁM: 25059 HU ISSN 0133-2058. Három perc elöntött NB II: Két pontba került a szünet utáni figyelmetlenség 1994. március 14., hétfő