Kelet-Magyarország, 1989. október (46. évfolyam, 232-258. szám)

1989-10-16 / 245. szám

s Kelet-Magyarország 1989. október 16. n M [SPORTJ Videoton— Dózsa 1:0 A labdarúgó első osztály 10. fordulójában nehezen nyert a Videoton, a Pécs. Az Üllői úton a játékvezető is hozzájárult a hazai győze­lemhez. A szomszédvár Deb­recen hárompontos győzel­met aratott. Eredmények: Vasas—Veszprém 2:2. Fáy utca, 3 ezer néző, v.: Makó. A vendégek közelebb álltak a győzelemhez. Gól: Bognár (2), ill. Claude, Nyúl. Debrecen—Csepel 3:1. Deb­recen, 3500 néző, v.: Vágner. A két támadósor közti kü­lönbség döntött. Gól: Csiszár (2), Vancsa, ill. Kovács. Pécs—Tatabánya 1:0. Pécs, 5 ezer néző, v.: Lázin. Alibi­játék, durva mérkőzés. Gól: Bérczy. Vác—Bp. Honvéd 0:0. Vác, 2500 néző, v.: Varga S. Ala­csony színvonalú'"-mérkőzé­sen nem bírt egymással a két csapat. Ferencváros—Békéscsaba 2:0. Üllői út, 10 ezer néző, v.: Márton. A Fradi nehezen győzte le a 10 emberrel ját­szó csabaiakat. Gól: Bánki, Wukovics. Siófok—Haladás 1:1. Sió­fok, 3500 néző, v.: Drigán. A vendégeknek akadt több helyzetük, végül igazságos pontosztozkodás történt. Gól: Meksz. ill. Schäffer. Videoton—Ü. Dózsa 1:0. Székesfehérvár, 5 ezer néző, v.: Bay. A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képé­nek. Gól: Tintar. MTK~VM—Rába ETO 1:0. Hungária körút, 2 ezer néző, V.: Varga L. Egy gól és más semmi... Gól: Jován. az nb i Állasa 1. MTK-VM 10 7 — 3 14- 7 El E. Ü. Dózsa 10 7 — 3 13- 7 El 3. Ferencv. 10 5 3 2 IS- 8 18 4. Vasas 10 5 3 2 13- 8 18 5. Pécs 10 4 5 1 18- 8 17 S. Bp. Honvéd 10 4 3 3 11- 9 15 7. Videoton 10 4 3 3 7- 9 15 8. Siófok 10 3 4 3 9-10 13 9. Haladás 10 3 4 3 12-14 13 10. Debrecen 10 3 3 4 7- 9 12 11. Veszprém 19 2 6 2 6- 8 12 12. Tatab. 10 3 1 S 4- 8 10 13. Rába ETO 10 2 2 6 9-11 8 14. Vác 10 1 5 4 7-11 8 15. B.-csaba 10 2 2 6 5-14 8 IS. Csepel 10 — 6 4 5-15 6 Ez történt az NB Sl-ben Három pont palócföldről Salg. Síküveg — Nyíregyháza 0:1 Salgótarján, 1000 néző, v.: Bajkai (Kiss, Herbály). S. Síküveg: Hiesz — Peumann, Babcsán, Gyetvai, Szá­lai — Zsély, Bódi, Hodur, Tolnai — Garai, Tarlósi. Edző: Szalay Miklós. NYVSSC: Tóth — Szobonya, Szikszói, Boda, Cséke — Selyem, Drobni, Kertész — Csehi, Erdei, Váczi. Mb. edző: Kovács János. Csere: Tolnai helyett Balogh a 39., Bódi helyett Mohá­csi a 62., Selyem belyett Tóth Z. 72. percben. Gólszerző: Szobonya a 91. percben. Sárga lap: Bódi a 29., Gyetvai a 36., Szikszai az 56., Drob­ni a 75. percben. Piros lap: — Szögletarány: 6:3 (3:2) a Salg. Síküveg javára. A hazai csapat lépett fel ha­tározottabban. A második perc­ben Paumann húzott el a jobb oldalon, beadására Zsély érke­zett, de ötméteres fejese gyen­gére sikeredett. Ezután sokáig nem történt semmi. A játéko­sok a két 16-os között gyűrkőz- tek egymással és a labdával, de kevés eredménnyel. A játékszer ugyanis a két kapu tájékára sem jutott el. Unalmas volt a mér­kőzés. A 29. percben Váczi tá­voli lövése döngette meg a ha­zai kapus mellét, majd Bódi ka­pott szabálytalanságért sárga la­pot. Hat perc múlva Gyetvai is hasonló sorsra jutott. A 39. perc­ben Babcsán 39 méteres szabad­rúgását fogta biztosan a vendé­gek kapusa, majd fél perciel később Paumann Jobbról belőtt labdáját hárította a nyírségi vé­delem. A második játékrészt Tarlósi 17 méteres lövése vezette be, de Tóth magabiztosan hárított. Ez­után Garai lőtt fölé egy legurl- tott szabadrúgást. Az 53. perc­ben Hodúr 20 méteres bombája kerülte el arasznyival a jobb kapufát. Három perc múlva Szikszai előtt villant a sárga lap egy sikeres földrelevitelt köve­tően. Az 58. percben egy gyors vendégtámadás végén Erdei a 16-osról tiszta helyzetben elhir- telenkedve a kapu fölé emelt. A 64. percben Csehi vette el a labdát a felezővonalnál a bi­zonytalankodó Paumanntól, két támadó volt egy védővel szem­ben, de az átadás Kertészt lesen találta. A 75. percben Mohácsi 30 méteres nagy erejű szabadrúgá­sát Tóth Péter a felső léc segít­ségével hárította. Nyolc perc múlva egy szögletet követően Garai fejese kerülte el az üres kaput. Már a hosszabbítás tar­tott, amikor a vendégek eldön­tötték a mérkőzés sorsát. A 91. percben Erdei jobb oldalról kül­dött beadásszerü lövésébe Szo- bonya jó érzékkel tette bele a fejét, minek utána a labda a bal sarokban landolt. 0:1. Nagy Iramban kezdte a talál­kozót a két veszélyzónában lé­vő csapat, ám az összjátékba mind a két oldalon nagyon sok hiba csúszott. A hazaiak ját­szottak némileg határozottabban és hamar mezőnyfölényre tettek szert, de a támadások legfeljebb csak a 16-osig futottak, a szer­vezetten játszó rutinos vendég­védelem időben útját állta a meglehetősen átlátszó próbálko­zásoknak. így sokáig nem ala­kult ki számottevő helyzet egyik kapu előtt sem. A félidő köze­pére a játék ritmusa is lelas­sult, majd a hajrára a mérkő­zés csendes unalomba fordult. Szünet után nekigyürkőzött is­mét az üveges csapat. De mivel továbbra is el volt torlaszolva a kapu irányába vezető út, ezút­tal már távoli átlövésekkel kí­sérleteztek a hazaiak. Közben a vendégek is vezettek ellentáma­dásokat, de ezek sem jártak több szerencsével. Ismét élénk lett a küzdelem, elgondolásnak viszont híján voltak mindkét együttes Játékosai. De a vendégek a dön­tő pillanatban egyetlen igazi le­hetőségüknél nem hibáztak. Jók; Babcsán, Hodúr, illetve Szobo­nya, Csehi, Váczi. Balás Róbert NB III Pontosztozkodás Mátészalkán Rakamaz—Ózdi Kohász 0:1 (0:0). Rakamaz, 600 néző, v.: Nyilas. Rakamaz: Pók — Szankovics, Karóczkai, Go- neth, Horváth, Maries (Sza- lontai), Bolló, Kosztyu (Tal- lai), Vonyigás, Hidegh, Béres Edző: Szász Simon. Az első játékrészben a hazai csapat támadott, sok gólhelyzetet kidolgoztak a rakamaziak, mégsem sikerült az ózdi ka­puba találni. Fordulás után kiegyenlített lett a játék. A 68. percben Szilágyit soroza­tos szabálytalanság miatt ki­állította a játékvezető. A ta­lálkozó sorsa a 73. percben dőlt el, amikor Tallai mint­egy 20 méterről hazaadta a labdát, amely akadálytalanul került a rakamazi kapuba, 0:1. A gól után is akadt hely­zete a hazai csatároknak, de nem tudtak élni a lehetőség­gel, az ózdiak elvitték a 3 pontot! A döntetlen igazsá­gosabb lett volna. Jók : Szan­kovics, . Karóczkai, Gonetli, Hidegh. Tiszavasvári—Hajdúszo­boszló 4:0 (3:0). Tiszavasvá­ri, 800 néző, v.: Bán. T. Lom­bik: Vámos — Sinka, Széki, Korpái, Veres Cs., Hegyes, Kató, Fecsku (Szurkos), Bo- hács, Kiss M., Oláh (Szalóki), Edző: Gáspár László. A nagy lendülettel kezdő hazai csa­pat már az 1. percben meg­szerezte a vezetést. Kiss M. egy átadást 16 méterről a léc alá emelt. 1:0. A 16. percben Bohács futott el a bal olda­lon, beadását Kiss. M. 6 mé­terről vágta a vendégek ka­pujába. 2:0. A gól utón Ma­gyar megsértette a játékve­zetőt, a kiállítás sorsára ju­tott! Nagy fölénybe került a Lombik, egymás után vezet­te támadásait. A 35. percben Kató távoli lövését a szo- boszlói kapus kiejtette, Koi- pai érkezett és nem hibázott. 3:0. A találkozó utolsó gólja a 80. percben született: Bo­hács 25 m-es lövését a kapus Kató elé ütötte, a játékos az üres kapuba gurított. 4:0. Jó iramú mérkőzésen, a helyen­ként jól játszó hazaiak feled­tették a kisvárdai kisiklást Mátészalka—Kisvárda 2:2 (1:0). Mátészalka, 1500 néző, v.: Hunyadi. MMTK: Sántha — Tóth (Kiss), Nagy, Vas­csák, Márián, Tardi, Győríi, Szpodnyi, Gyüre, Kelemen (Kocsán), Szabó. Edző: Papp László. Kisvárdai SE: Feny­vesi — Molnár, Szondi, Lip- ták, Takács, Lelt, Branko- vics (Badar), Szántó, Oláh (Nyerges), Simon, Rubóczki. Edző: Eszenyi Dénes. A nagy érdeklődéssel kísért megyei rangadó 25. percében Tardi a 16-osnál jól küldött a kapu elé egy labdát, Gyüre érke­zett és 7 méterről a hálóba továbbított. 1:0. Az 58. perc­ben egyenlített a KSE. Simon kapott jó átadást és közelről a hálóba talált. 1:1. A 72. percben újabb várdai gól kö­vetkezett: Simon egyéni já­Az NB II további eredményei: Eger—Baja 3:1, Szarvas—Szeged SC 0:2, Debreceni MTE—Mezőtúr 4:0, BVSC—Kazincbarcika 3:2, Szolnok—Kecskemét 1:1, Szege­di Dózsa—Metripond 1:0, Diós­győr—D. Kinizsi Keleti 1. Szeged 3. Metripond 3. Meripond 4. Szarvas 5. Eger 6. BVSC 7. Kecskemét 8. DMTE 9. Baja 10. Szolnok 11. Szegedi D. 12. Debr. K. 13. Nyíregyháza 14. DVTK 15. Mezőtúr 16. Salg. Sikü. 1:0. csoport 9 7 2 — 17- 4 23 9 5 2 2 16- 6 17 9 5 2 2 16- 6 17 9432 12-12 15 9423 13-11 14 9423 11-12 14 9414 14-15 13 9261 14-10 12 9243 11-12 10 9243 13-16 10 9243 9-12 19 9 2 3 4 7- 8 9 9 2 3 4 4- 9 9 9 1 4 4 9-15 7 9 1 4 4 8-18 7 9 1 2 6 9-15 6 ték után 16 m-ről emelt a hazai kapuba. 1:2. A hazaiak támadtak és a 87. percben si­került az egyenlítés. Tardi átadását a jókor érkező Nagy a kapuba továbbította. 2:2. Végig jó iramú mérkőzésen megérdemelt a pontosztozko­dás. Jók: Nagy, Márián, Tar­di, ill. Szondi, Simon, Ru­bóczki. További eredmények: Bor­sodi Bányász—Hajdúnánás 0:0, Edelény—Borsodi Volán 1:1, Balmazújváros—Lenin- város 4:2, Mád—Szeghalom 3:1, Kaba—Hajdúböszörmény 3:2. Tisza csoport 1. T.-vasv. 9 6 2 1 19- 6 20 2. Bors. Vol. 9 5 3 1 17- 6 18 3. B.-újv. 9 4 S — 12- 4 17 4. Kaba . 9 4 5 — 12- 7 17 5. Kisvárda 9 4 3 2 13- 8 15 6. H.-bősz. 9 4 14 13-14 13 7. H.-nánás 9 2 5 2 13-10 11 \ Edelény 9 2 5 2 10-11 11 V. Ózd 9 3 2 4 8-10 11 10. Dorsodi B. 9 3 2 4 7- 9 U 11. Mád 9 3 2 4 11-14 11 12. M.-szalka 9 2 4 3 9-11 10 13. Rakamaz 9 2 2 5 10-11 8 14. H.-szob 9 2 2 5 7-19 8 15. Leninv. 9 14 4 10-16 7 16. Szeghalom 9 — 3 6 5-20 3 Szabadrúgásgól döntött Olaszország—Brazília 0:1 (0:0) Óriási érdeklődés előzte meg a szombaton Bologná­ban lejátszott Olaszország —Brazília válogatott labdarú­gó-mérkőzést. Ez volt a két válogatott tizedik összecsapá­sa. A brazilok jobb futballt mutattak be, mint a házi­gazdák, s a 77. percben meg­szerezték a győztes gólt. And­ré Cruz egy szabadrúgást a sorfal mellett lőtt a kapuba. Olaszország—Brazília 0:1 (0:0). Bologna, 40 ezer néző, v.: Kohl (osztrák). vSHrS Szabolcs-Szatmár-Bereg társadalmi-politikai napilapja j Főszerkesztő: KOPKA JANOS. Főszerkesztő-helyettes: DB. ANGYAL SÁNDOR t *1111 í* i íí > - r • ; I M Kiadja a Szabolcs Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: dr. Kárpáti Imre. Szerkesztőség és-frar 1 fa"" kiadóhivatal: Nyíregyháza. Zrínyi u. 9—5. 4401. Szerkesztőségi postafiók: 47. Lapkiadó posta­) flókszám: 25. Telefon: 11-277. Sportrovat: 10-929. Hirdetésügyben: 10-150. Telex: 73-344. Készült I a Nyírségi Nyomdában. Nyíregyháza, Árok u. 15. Felelős vezető: Jáger Zoltán. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető minden postahivatalnál és hirlapkézbesitőnél. Budapesten: XIH. Lehel u. 10/a. 1900. Előfizetési díj egy hónapra 105 forint, negyedévre 915 forint, fél évre 630 forint, egy évre 1200 forint. INDEXSZÁM: 25 059 HU ISSN 0133—205* A labdarúgó megyei baj­nokság I. osztályában Nagy- kállóban rangadóra került sor. A listavezető levelekiek l:0-ra kikaptak a hazaiaktól, de továbbra is őrzik vezető helyüket. Fokozatosan ara­szol a Honvéd Asztalos SE, ezúttal is Nyírtelken maradt a két bajnoki pont. Meglepe­tés a Kótaj nyírbátori győ­zelme. Változatlanul Tisza- lök csapata áll az utolsó he­lyen. Eredmények. Baktalórántháza—Nagy- ecsed 2:0 (2:0). Baktalóránt­háza, 200 néző, v.: Kozma F. Baktalórántháza: Toronyi — Sípos, Horváth Győrfi), Koz­ma, Konzili, Tóth, Trencsé- nyi (Nagy), Szabó, Soós, Gdo- vin, Karóczkai. Edző: Jávor Pál. Nagyecsed: Kákosi — Pelyvás L., Andalik, Fácska, Zelizi, Korbács, Kosa, Pely­vás G., Tarcsa B., Czine, Ko­mán. Edző: Kovács László. Ennyivel jobb volt a hazai csapat. Gól: Gdovin, Szabó. Ny. Volán—Tiszalök 2:1 (0:0). Nyíregyháza, 100 néző, v.: Varga Z. Ny. Volán: Vir- tás — Mikita, Virág, Zákány, Balogh (Megyesi), Magyar, Mihályfalvi, Csorba, Czető, Barkas, Raska (Csatlós). Ed­ző: Farkas Tibor. Tiszalök: Murvai — Gál, Hagymási,' Pente, Tóth (Jakab), Balogh, Csatlós, Héli, Hadászi, Pén­tek, Zsoldos (Vass). Edző: Szakács László. Null egyről jó cserékkel fordított a Vo­lán az eredményre ráülő vendégek ellen. Gól: Czető, Csatlós, illetve Hadászi. Nyírbátor—Kótaj 0:1 (0:1). Nyírbátor, 400 néző, v.: Ba­logh M. Nyírbátor: Dolhai — Verebélyi (Kádas), Erdősi, Koczkanics, Erdei, Berettyán, Szilágyi, Pelyvás (Nagy I.), Szabó, Lukács, Kónya. Edző: Piros András. Kótaj: Rabcsák — Ranyhóczki, Németh, Kon­dor (Bálint), Krasznavölgyi, Simon, Varsányi, Farkas B., Lingl A., Korsoveczki, Mes­ter, Ignácz. Edző: Horváth Pál. Megérdemelten nyert a kótaji csapat. Gól: Mester. Ibrány—Fehérgyarmat 2:0 (1:0). Ibrány, 400 néző, v.: Fehér Z. Ibrány: Hideg — Szuhár, Imre, Hermán, Kul­csár, Nagyidai, Balogh, Szi- ráki, Mátyás, Kató, Karde- lák. Edző: Aranyi László. Fe­hérgyarmat: Szálkái — Sza­bó Zs., Kiss, Futó S., Futó J., Tóth, Czelédi, Szabó Zs., Rihácz, Kondor, Juhász. Ed­ző: Horváth László. Az ered­mény a vendégekre nézve hí­zelgő. Gól: Kardelás (2). Tuzsér—Máriapócs 1:0 (0:0). Tuzsér, 100 néző, v.: Bodnár. Tuzsér: Tóth — Herczku, Ba­logh, Nagy F., Fülöp, Nagy L., Révész A., Barabás (Lo­vas), Sóhajda (Nagy G.), Mol­nár, Lénárd. Edző: Revák László. Máriapócs: Gulenda — Magyar K., Hernádi G., Hernádi Zs., Vámosi, Bihari, Mapp, Herczku, Magyar Gy., Földesi, Rézműves. Edző: Pa­taki László. A hazai csapat elszalasztottá győzelmi esé­lyeit. Gól: Lénárd, ill. Ma­gyar Gy. 11-esből. Asztalos SE—Nagyhalász 1:0 (0:0). Nyírtelek, 200 né­ző, v.: Lőrincz. Honv. Aszta­los: Hankóczki — Űjfalusi, Szatke, Seres, Riskó, Piros, Kegye, Oláh, Kacsándi, Da­rái (Kozma), Szűcs. Edző: Siska László. Nagyhalász: Kiss — Visotai, Czombók (Tarbók), Nagy, Szoboszlai, Tátrai, Szabó, Budaházi, Oláh, Kelemen Z., Kelemen R. Edző: Hegedűs János. Ha­zai pálya előnyét kihasznál­va, megérdemelt győzelmet ért el az Asztalos SE. Gól: Riskó J. Üjfehértó—Záhony 3:1 (1:0). Üjfehértó, 400 néző, v.: Mezei. Üjfehértó: Roma — Dubóczki, Koskovics, Ka­tona, Lácza, Bellus, Tóth Herczku), Káposznyák (Mir- gai), Iványi, Barna, Nyisztor. Edző: Szilvási I. Záhony: Orosz — Tömöri, Rácz, Sza­bó, Vass, Hajdú, Hegedűs (Dudás), Szabados (Pokol L.), Kovács, Dávida, Pokol. Edző: Gyüre József. Nehéz mérkőzésen győzött a hazai csapat. Gól: Bellus, Nyisztor, Lácza (öngól), ill. Tömöri (öngól). Nagy kalló—Levelek 1:0 (0:0). Nagykálló, 600 néző, v.: Losonczki. Nagykálló: Cziot- ka — Gazdag, Visokai, Far­kas, Papp, Katona (Csordás), Kaszab, Garai, Tréfán, Her­mán, Vágó. Edző: Gerliczki János. Levelek: Pákoszdi —■ Svelta A., Ignácz, Csík, Bódi, Csík I. (Lengyel), Sitku, Haj­tó, Borbély, Horváth, Svelta Z. Edző: Takács János. A jobban játszó hazai csapat megérdemelten nyerte az ér­deklődéssel kísért megyei rangadót. Gól: Papp. Megyei I. osztály 1. Levelek 9 7 1 1 19- 3 15 2. üjfehértó 9 5 2 2 19-11 12 3. Asztalos SE 9 4 4 1 15-11 12 4. Nagykálló 8 4 3 1 14-10 U 5. F.-gyarmat 9 4 2 3 9- 9 10 6. N.-ecsed 9 4 1 4 11- 8 9 7. Nyírbátor 9 3 3 3 10- 8 9 8. Bl.-háza 9 3 3 3 15-14 9 9. Záhony 9 3 3 3 12-13 9 10. Máriapócs 9 2 5 2 11-12 9 11. Ibrány 9 3 2 4 11-16 8 12. Kótaj 9 2 3 4 8-13 7 13. N.-halász 9 2 2 5 8-11 6 14. Tuzsér 9 — 6 3 7-11 * 15. Nyh. Volán 9 2 2 5 6-10 6 16. Tiszalök 8 2 — 6 9-20 4 Tudósítóink voltak: Al­bert Zoltán, Farkas Tibor, Halasi Sándor, Krasznai Béla, Láda Bertalan, Mé­száros László, Revák László, Svéda István, Szász Simon, Varga Lász­ló, Vass Miklós. — Ügye­letes munkatársunk: Ko­vács György és Mán Lász­ló. ÜJRA AKCIÖ! A NYlR-DOMUS ÁRUHÁZBAN — Nyíregyháza, ÜJ erő u. 39. sz. — — Várda szekrénysorok 58 610,— Ft helyett 51 700,— Ft-ért AMÍG A KÉSZLET TART! MOST ÉRKEZETT! ’ — BONANZA HÁLÓSZOBA — Harmónia szekrénysorok — Kolóniái 2—3 ajtós szekrény — Odonisz Lux kárp. garnitúra — Tonett hintaszék — Jugoszláv padlószőnyeg KERESSE FEL ÁRUHÁZUNKAT! Nyitva: hétfő, kedd, szerda, péntek: 8,00—17,00-ig csütörtök: 8,00—19,00-ig szombat: 8,00—13,00-ig (3004)