Kelet-Magyarország, 1986. szeptember (43. évfolyam, 205-230. szám)

1986-09-08 / 211. szám

8 Kelet-Magyarország 1986. szeptember 8. Labdarúgó NB I Öt gólt rúgtak Békéscsabán Üjra kiétoiapos volt a laibdarú­gó NB I hétvégi fordulód a. Szom­baton nyerni tudott a bajnok Honvéd, a Rába volt a szenve­dd alany. Tatabányán ünnepron­tó volt a Ferencváros, htaen mindkét pontot megszerezte a Bányásztól. Kikaptak az újon­cok, sok gólt és még több játék­vezetői kártyát láthattak a szur­kolók Békéscsabán. Nem láthat­tak gólt viszont a pécsi találkozó nézői. A vasárnap délelőtti ZTE —Videoton összecsapást a televí­zió is közvetítette. Ferencváros—Tatabánya 2:1 (2:0). Tatabánya, 12 000 néző, v.: Huták. Régen volt ennyi szur­koló a Bányász mérkőzésén, ám hamar elkedvetlenedtek. A Fradi új gólgyárosa, Dzurják három perc alatt kétszer vtidlant, és már a 10. percben két góllal vezet­tek a zöld-fehérek. A 'mérkőzés vége felé már mindenki elköny­velte az eredményt, csak Vincze nem, és az utolsó pillanatban szépített. Honvéd-Rába ETO 1:0 (1:0). Csepel, 6000 néző, v.: Pádár. A két csapat kupafőpróbája a kis­pestieknek sikerült jobban. A gólszerző Détári -tizenegyest hibá­zott, és mindkét oldalon marad­tak ki nagy helyzetek. DMVSC—Siófok 2:1 (1:0). Deb- récén, 7000 néző, v.: Győri. A hazaiak már az első játékrész­ben döntésre vihették volna a dolgot, ám ekkor csalk Mörtel szerzett gólt. Szünet után Bücs is a kapuba talált, ez felhozta a vendégeket és Jancsika révén szépítettek. Ü. Dózsa—Dunaújváros 2:0 (1:0). Megyeri út, 2000 néző, v.: Puhl. Alacsony színvonalú talál­kozóin az első félidőben a duina - újvárost Ress szerzett vezetést, az újpestieknek, mivel a saját kapujába lőtte a gólt. A l^azaiiak második találatát Katona szállí­totta, ám ezt már a kevésnél is kevesebben láthatták, csak a leg­türelmesebb szurkolók. Békéscsaba—Vasas 4:1 (1:0). Békéscsaba, 11 000 néző, v.: D8- vinyi, Kurucz már a negyedik percben megszerezte a hazaiak vezetését, majd ő lőtte a mérkő­zés második gólját is. Ezt köve­tően Szabadi szépített, majd újabb hazai gólok: ezúttal Sze­keres duplázott. Négy sárga és három piros Lap (Pásztor, illetve Bodnár és Elekes) szerepel még a jegyzőkönyvben. Pécs—MTK-VM 0:0. Pécs, 14 000 néző, v.: Drigán. A pécsiek vé­gig fölényben játszottak, ám a küzdelmes mérkőzésein igazságos eredtméiny született. Haladás—Eger 4:0 (1:0). Szom­bathely, 8000 néző, v.: Kőrös. Az őszi szezonban dívik a duplázás, két Haladás-játékos osztozott a négy találaton. Előbb Elekes ta­lált kétszer is a vendégek kapu­jába, majd Topor. Az egri Len­gyel kiállítást érdemlő megjegy­zést tett a partjelzőnek. ZTE—Videoton 1:0 (0:0). Zala­egerszeg, 3000 néző, v.: Maczkó J. GÓ01ÖVŐ: Péter. Több mint egy órán át meglehetősen unalmas, alacsony színvonalú volt a mér­kőzés, csak a ZTE vezető gólja után javult valamelyest a játék. azxbi Állasa: Vereség a sereghajtótól Komlói Bányász—Nyíregyházi VSSC 3:1 (2:0) Komló, 2000 néző, vezette: Eőry (Varga L„ Bubori). Komló: Menyhárt — Miklós, Schulteisz, Katona, Klon- fár — Zrínyi, Hohmann, Gallai, Varga, Réti, Takács. Ed­ző: Rónai István. Nyíregyháza: Varga — Szobonya, Szikszai, Drobni, Boda — Gere, Kovács, Ács, Buzsik — Hidegh, Csehi. Edző: Ubrankovics Mihály. Csere: Boda helyett Eszenyi a 32. percben, Kovács helyett Honti a 46. percben, Takács helyett Papp dr. a 73., Hohmann helyett Vígh a 83. percben. Gól: Zrínyi az első, Varga a 22., Takács az 58., Gere a 85. percben. Sárgalap: Buzsik a 60., Takács a 65. percben. Szögletarány: 7:6 (5:5 a Nyíregyháza javára). Bár a Nyíregyháza kezd­te a játékot, már az első percben a hálójukban tán­colt a labda. Réji előd rö­viden mentettek a védők, a 16-osról kifelé guruló lab­dát Zrínyi jobbal 18 méter­ről nagy erővel bombázta a kapu jobb oldalába, 1:0. A vendégek első veszé­lyes támadása a 9. percben futott a pályán és rögtön 11-est eredményezett. A kapuját feleslegesen elha­gyó Menyhárt elhúzta Acs Lábát a 16-os oldalvonalá­nál. Eőry játékvezető azon­nal a büntetőponthoz fu­tott. Csehi jobb sarokra tartó lövését Menyhárt a mezőnybe tenyerelte. A 22. percben Réfi közép­ről a bal oldalon felfutó Vargához ívelte a labdát, s a középpályás 18 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 2:0. Takács fejesét hárította a nyíregyházi kapus, majd a félidő lefújása előtti perc­ben már verve volt, de Zrí­nyi 20 méteres szabadrúgá­sa a felső lécről a mezőny­be vágódott. . A második félidő elején a komlóiak baloldali közép­pályása, Varga veszélyezte­tett kétszer — eredmény nélkül —, majd hosszú per­ceken át a hazaiak térfelén pattogott a labda. Gólveszély azonban nem alakult ki a komlói kapu előtt, s az 58. percben vég­leg bebiztosította győzelmét a bányászcsapat. Varga bal­ról kapu elé emelt szabad­rúgását Takács közelről fe­jelte a léc alá, 3:0. A recept az utolsó fél órára sem változott, a kom­lóiak veszélyeztettek. A szépítő gól a 85. percben született. Hidegh buktatá­sáért másodszor jutott 11- eshez a Nyíregyháza, s ezt a büntetőt Gere nagy erővel a jobb sarokba lőtte, 3:1. Két bizonyítani akaró, de nem a legjobb formában lé­vő csapat találkozója előze­tesen nem ígért színvona­las összecsapást. A 90 perc alaposan rácáfolt erre az állításra. A meleg ellenére sokat vállaltak a játékosok, így érdekes, izgalmas küz­delem folyt a pályán. A me­zőnyben nem látszott lé­nyeges különbség az együt­tesek között, a kapu elé érve azonban csak a kom­lóiak tudtak veszélyesek lenni. Jók: Gallai, Katona, Zrí­nyi, Varga, Réfi illetve Szikszai, Acs, Eszenyi. Rónai István: A bányász­napon naigyon kellett a ha­zai győzelem, s a rossz so­rozat után remélem ezzel a két ponttal elindulunk felfelé. Ubrankovics Mihály: A Labdarúgás részelemeinek megoldásához szükséges a koncentrálás, a hit. Agresz- szivtitás hiánya miatt olyan mérkőzésen szenvedtünk si­ma vereséget, ahol többet birtokoltuk a labdát, s még 11-est is hibáztunk. Grünwald Géza További eredmények: Ganz-Mávag—Szeol-DÉLÉP 2:0 (0:0). Kőbányai út, 1800 né- ző v.: Fekete. Góllövő: Tóth (2, egyet 11-esből). Többet tá­madott a Ganz-Mávag, meg­érdemelten győzött. Metripond—Csepel 1:1 (1:1). Hódmezővásárhely, 2500 néző, v.: Márton. Góllövők: Kincses (öngól), illetve GáLhidi. Sok helyzetet hagyott ki a hazai csapat a kemény Csepel el­len. Budafok—Baja 2:0 (1:0). Bu­dafok, 1500 néző, v.: Komá­romi. Góllövők: Pogány, So­mogyi. Alacsony színvonalú, sok hibával tarkított mérkő­zésen megérdemelten nyert a hazai csapat. Vác—Bp. Volán 2:1 (1:0). Vác, 4000 néző, v.: Hartmann. Góllövők: Váradi, Cseri, illet­ve Kiss F. Színvonalas, jó ira­mú mérkőzésen kitűnően ját­szó Volánt győzött le a hazai csapat. Szolnok—Nagykanizsa 3:1 (0:0). Nagykanizsa, 2200 néző, v.: Karáth. Góllövők: Szilágyi, Sugár, László, illetve Suba. A gyenge napot kifogó Olajbá-' nyász még 11-est is hibázott. Diósgyőr—Veszprém 2:2 (2:0). Veszprém, 2500 néző. v.: Kiss G. GóUövők: Munkácsi, Kölln, illetve Gáspár, Onhausz. Végig jó iramú, izgalmas mérkőzé­sen ellentétes félidőkkel Igaz­ságos eredmény született. Kaposvár—Keszthely 2:0 (2:0). Kaposvár, 5000 néző, v.: Vauiké. Góllövők: Bíró, Miurai. A 26. perctől ia Keszthely tíz ember­rel játszott, miért Kovácsot sza­bályt aliankodás miatt kiállítot­ták. Ózd—Szekszárd 3:1 (2:1). Űzd, 3200 néző, v.: Adám. Góllövők: Kovács (2), Dudás, Illetve Die­nes (11-esből). Küzdelmes ta­lálkozón nyertek a hazaiak. az nb ii Állasa : 1. Ganz-M. 5 5------14— 3 10 2. Veszprém 5 4 1 — 10— 4 9 3. Kaposvár 5 4 — 1 5— 1 8 4. Csepel 5 2 2 1 9— 4 6 5. Volán 5 3-2 11— 7 6 6. Szolnok 5 3 - 2 9- 8 6 7. Vác 5 2 2 1 6- 5 6 8. Szeol—D. 5 2 12 12— 6 5 9. Budafok 5 2 1 2 7— 5 5 10. Szarvas 5 2 12 10— 9 5 11. Diósgyőr 5 13 18—85 12. Metripond 5 13 16—65 13. Salgótarján 5 2 — 3 8— 9 4 14. Ózd 5 2 — 3 8—10 4 15. Nyíregyh. 5 2 — 3 5— 8 4 16. Baja 5 2 — 3 6—11 4 17. Olajbány. 5 1 1 3 ? -15 3 18. Komló 5 1—4 5—12 2 19. Szekszárd 5 1—4 6—17 2 20. Keszthely 5—143—81 1.. Ferencváros 5 2 3 — 7- 3 7 2. Ü. Dózsa 5 3 116-27 3. Haladás 5 3 1 1 10- 7 7 4. Pécs 5 3 114-17 5. Békéscsaba 5 2 2 1 9- 9 6 6. Tatabánya 5 2 1 2 7- 5 5 7. Rába ETO 5 2 1 2 8- 7 5 8. Videoton 5 2 1 2 5- 4 5 9. Bp. Honvéd 5 13 14-45 10. Debrecen 5 2 1 t 6- 7 5 11. MTK-VM 5 1 2 2 7- 5 4 12. Vasas 5 2 - 3 7- 7 4 13. ZTE 5 2 - 3 6- 6 4 14. Siófok 5 1 2 2 5- 7 4 15. Dunaújváros 5 113 3-10 3 16. Eger 5 — 2 3 2-12 2 i.lTsztóiy Rangadót nyert Levelek Nőm megy a Tisxavasvári Lombiknak A megyei I. osztályú bajnok­ság vasárnapi rangadóját a Le­velek— Naigyecsed találkozó je­lentette. Az izgalmas mérkőzésem a hazaiak (nyertek. Továbbra sem meigy a területűből kiresetit Tisza- vasivárinak, ezúttal Máriapócson szenvedtek vereséget. Idegenben szerezte meg a két po-ntot Var­sán ygyüre, Naigykiálló, Kisvárda,. Az újonc Tiszalök hazai pályán simán nyert, miként Ajak. Az ib- rányiak megszerezték első gólju­kat, de Tyúkoddal együtt pont- nélküliek még. Varsánygyüre—Tyúkod 4:1 (4:0). Tyúkod, 300 néző, v.: Ba­logh. Varsánygyüre: Bors — Gál, Sebestyén. Szűcs, Tiba (Ke­lemen J.), Koncz (Balogh), Gás­pár, Juhász, Bodnyi, Lévai, Ba­logh. Edző: Gáspár László. Tyú­kod: Kiss — Kelemen, Varga, Szabó F., Nagy, Magos, Bajka, Varga A., Kiss J., Kiss J. (Sza­bó J.), Szilágyi M. (Péter S.). Edző: Piros András. Közepes színvonalú játék, megérdemelt vendéggyőzelem. Gól: Bodnyi 2, Lévai 2, illetve Szabó Ferenc. Levelek—Nagyecsed 2:0 (0:0). Levelek, 1000 néző, v.: Fodor. Levelek: Pákozdi — Ignácz, Kozma, Nagy, Svelta, Király, Holyán (Horváth), Pásztor, Bó- di, Borbély, Kirilla (Forgony). Edző: Takács János. Nagyecsed: Kiss — Tarcsa G., Nagy, Fács- ka, (Shretyuh), Szabó, Lingl. Rostás, Veres Cs., Tarosa B., Fe­hér, Veres Z. Edző: Kokas Mik­lós. Nagyiramú mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai gárda. Gól: Horváth 2 (egyet 11- esből) . Aj ak—N agy halász 3:0 (1:0). Ajak. 700 néző, v.: Szakács. Ajak: Kovács I. — Takács, Ju­hász, Pollák, Kovács II, Pekola, Csépke, Paráda M. (Zubály), Paráda Cs., Gubik, Kovács M. Edző: Magyar Péter. Nagyha­lász: Kiss — Nagy, Szabó I, Kormány, Szoboszlai, Tátrai, Bor, Kelemen T., Hegyes, Kele­men Z., Budavári (Varga). Ed­ző: Nagy Béla. Jó iramú, küz­delmes mérkőzésen biztos hazai siker. Gól: Paráda Cs. 2, Csép­ke. Máriapócs—Tiszavasvári 2:0 (1:0). Kisléta, 200 néző, v.: Ke- rezsi. Máriapócs: Papp — Ma­gyar K., Nyisztor, Magyar Gy., Kinál (Nagy), Herczku, Tesch- mayer II., Simon, Sári, Baracsi, (Veres), Teschmayer I. Edző: Széosi Sándor. Tiszavasvári: Káilmánchelyi — Gyúrján, Szé­ki, Ambrus, Héri, Veres M., Köti (Rácz), Veres Cs., Nyisz­tor, Reznek, Szabó. Edző: Varga János. Nagyobb gólkülönbséggel is győzhetett volna Máriapócs. Gól: Kinál, Veres. Kisvárda—Ibrány 2:1 (1:0). Ib­rány, 600 néző, v.: Franyó. Kis­várda: Virtás — Kosa, Tóth, Ba­logh, Rajzinger, Kovács, Bran- kovics, Bodor (Nagy E.), Bárdi (Asztalos), Simon, Rubóczki. Edző: Nagy Gábor. Ibrány: To­ronyi — Imre, Mester, Szabó, Mrenkó, Sipos, Kovács, Mátyás Dajka (Németh), Kendi, Ajler. Edző: Berencsi András. A hely­zeteit jobban kihasználó csapat nyert. Gól: Rajzinger, Asztalos, illetve Kovács. Tuzsér—Záhony 1:0 (1:0). Tu­zsér, 500 néző, v.: Hekman. Tu­zsér: Barnai — Eszterhai (Ko­vács), Gazdag, Nagy, Lovas, Révész Z., Lelt, Révész Cs., Lé- nárt. Molnár B., Raminszki (Ba­rabás). Edző: Revák László. Záhony: Orosz — Tömöri, He­gedűs, Tasi, Frindik, Szabó L., Kovács, Iski (Szabó F.), Márton, Csákvári, (Sárkány), Pokol. Ed­ző: Karasz Lajos. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen, az első percben szerzett góllal nyertek a hazaiak. Gól: Molnár. Nagykálló—Nyírbátor 3:1 (2:0). Nyírbátor, 600 néző, v„: Nagy F. Nagykálló: Borsi (Cziotka) — Tréfán, Viszokai, Nagy, Gelsi, Vasárnap délelőtt könnyű, át­mozgató jellegű edzést tartott a magyar labdarúgó-válogatott, amely kedden Oslóban a mexi­kói VB-kudarc utáni első szerep­lésére készülődik barátságos 90 percen Norvégia ellen. Az utol­só hazai gyakorlásról hiányzott Kardos József, az Ü. Dózsa kö­zéppályása, aki a‘ szombati ed­zésen kisebb húzódásos sérülést szenvedett. — Kardos nem vállalhatta a játékot, ezért helyére klubtársát, Kozma Istvánt hívtam be — mondta Komora Imre, a most debütáló új szövetségi kapitány. — Ami a kedd este 19 órakor keződő találkozót illeti, újabb információhoz a norvégokról nem jutottam, csak azt ismétel­hetem, hogy roppant nehéz csa­tára számíthatunk, küzdő, tak­tikusan képzett ellenfélre. Így hát a 18-as keret létszáma nem változott, csak annak össze­tétele. A vasárnap kora este el­repült keret a következő: kapu­sok: Andrusch, Szendrei; hátvé­dek: Sallai, Róth, Garaba, Kel­ler, Preszeller, Farkas; közép­pályások : Hannich, Fitos, Koz­ma, Vincze, Balogh; csatárok: Mészáros, Hajszán, Szekeres, Kvaszta, Boda. A magyar válogatott hétfőn este a mérkőzés színhelyén és annak időpontjában tart edzést Oslóban, ezután válik végleges­sé a kezdő tizenegy. TarU/otl bajnokság Csak az Asztalos 1. SE szerzett pontot Vasárnap ia 4. forduló mérkő­zéseit játszották a területi baj­nokság Tisza-csoportjában. A szabolcsi osapatok közül csak a Honvéd Asztalos J. SE szerzett egy pontot, a többiek vereséget szenvedtek. Különösen aggasztó a Mátészalka helyzete, egy ponttal a táblázat alján tanyázik. A Ra- kamaz hazai pályán ■ vesztett, közben büntetőt is hibázott. Eredmények: Kaba—Mátészalkai MTK 1:0 (0:0). Mátészalka, 800 néző, v.: Balogh. Mátészalkai MTK: Gaj­dén — Barth.a, Virovecz. Czin-e, Zelizi, Győrfí, Kokas, Tó®, Tar- czali, Borosai, Jakab (Kormos). Edző: Juhász Imire. A vendégcsa­pat kontra támadásból szerezte gólját. A hazaiak a kihagyott helyzeteik után idegesen, sok hibával játszottak, hiába eről­ködtek, az egyenlítés nem sike­rült. Gól: Bodonyi. Jók: Bodo- nyi, ül. Zelizi. H. Szabó L. SE—Rakamaz 1:0 (1:0). Rakamaz, 500 néző, v.: Hunyadi. Rakamazi Spartacus: Sárközi — S'/.an kovic-S, pásztor, Neuzert, Goneth, Horváth L. (Kiss S.), Horváth J. Sotbert, Farkas, Reznek (Balogh), Béres. Edző: Szász Simon. A találkozó túlnyomó részében a honvédcsa­pat irányította a játékot, s a 24. percben szép találattal a veze­tést is megszerezte, amely mint később kiderült, a két bajnoki pontot jelentette a mezőtúri csa­patnak. A hazaiak csaik erőlköd­tek, a 44. percben Farkas révén 11-est is elhibáztak. Gól: Szamo­si. Jók: Dávid, Taikó, Simon, ill. Sárközi, Szankovios, Goneth. A csoport további eredményei: Püspökladány—Nyíregyházi Vo­lán 1:0, Hajdúböszörmény—H. Asztalos J. SE 1:1, Volán Rákó­czi—Karcag 6:1, Hajdúszoboszló —D. Kinizsi 1:2, DUSE—Balmaz­újváros 4:2, Lehel SC—Martfű 2:1. A TISZA-CSOPORT ALLASA: 1. D. Kinizsi 4 4-------10-3 8 2. V. Rákóczi 4 3 1 — 11-1 7 3. H. Szabó SE 4 3 — 1 7-2 6 4. P.-ladány 4 2 2 — 4-1 6 5. Lehel SC 4 2 2 - 4-2 6 6. H.-böSZÖrm. 4 2 116-45 7. Nyh. Volán 4 2 115-35 8. DUSE 4 2 - 2 9-9 4 9. Rakamaz 4 112 3-3 3 10. Kaba 4 112 1-43 11. Karcag 4 112 4-93 12. H.-szoboszló 4 1 — 3 5-8 2 13. H. Asztalos 4 - 2 2 2-6 2 14. B.-újváros 4 - 2 2 3-8 2 15. Mátészalka 4-133-81 16. Martfű 4-132-81 Brazil győzelem a Forma—1-ben Nelson Piquet, a brazilok 1981. és 1983. évi világbajnoka nyerte a Forma—1 kocsik idei 13. VB- futamát, amely Monzában, az 57. olasz Grand Prix volt. Az 51 körös verseny 295,8 ki­Katona, Csordás (Papp I.), Gyer- mán, Papp Z., Imre, Vágó. Edző: Gerliczki János. Nyírbátor: Dol- hai — Erdei S., Tóth M., Árvái, Tóth L„ Erdősi, Erdei Cs., Kó­nya, Czakó, Petröczki, Szilágyi. Edző: Krompaszki Gyula. Hiába játszott szinte egy kapura szü­net után a hazai csapat, végül a kállóiak nyertek. A vendégek 2:l-es vezetésénél Tóth L. bün­tetőt hibázott. Gól: Vágó 2, Gyermán illetve Szilágyi. Tiszalök—Fehérgyarmat 4:0 (2:0). Tiszalök, 300 néző, v.: Lő- ricz. Tiszalök: Murvai — Gál, Tószegi, Szikszai, Berki, Asza­lós, Péntek, Vass, Kubik, Csat­lós (Gál), Csáki (Hock). Edző: Csáki Miklós. Fehérgyarmat: Varga — Demeter (Szabó), Pon- cók, Riskó, Futó, Papp, Lakatos, Horváth, Máté, Piros (Poczók), Veres. Edző: Balogh Csaba. Jó iramú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem. Gól: Csatlós 2, Berki U-esből, Hock. A BAJNOKSÁG ÁLLASA: 1. Kisvárda 4 3 1-13-5 7 2. Varsánygy. 4 3 1 — 11-4 7 3. Levelek 4 3 1-7-07 4. Nagyecsed 4 3 — l 14- 4 6 5. Nagykálló 4 3-19-36 6. Tiszalök 4 3-19-56 7. Záhony 4 2 116-25 8. Tuzsér 4 2 115-45 9. Nagyhalász 4 2 — 2 15- 6 4 10. Ajak 4 2 - 2 5- 7 4 11. Máriapócs 4 112 4-83 12. Nyírbátor 4 - 2 2 4- 9 2 13. Fehérgyarm. 4 — 13 1-71 14. Tiszavasvári 4—13 5-14 1 15. Ibrány 4------4 1-12 — 16. Tyúkod 4------4 2-21 ­lométerből állt, s már a rajt előtt adódtak izgalmak. így a világbajnok francia Prost ko­csijában hibát észleltek, emiatt a tartalék autójával kellett in­dulnia. Prostot viszont később, a 27. körben leintették, és diszkvalifikálták, mert a kocsi­cseréjét késve jelentették be, ez pedig szabálytalan. Balszeren­csés volt a brazil Senna Is, aki már az első kör után mo­torhiba miatt a verseny fel­adására kényszerült. Ered­mények: Olasz GP: 1. Nelson Piquet (brazil, Williams Honda) 1:17:42 ó. 2. Nigel Mansell (brit, Williams Honda) 9,8 mp hát­rány. 3. Stefan Johansson (svéd. Ferrari) 22,9 mp hátrány. 4. Rös­berg (finn, McLaren Porsche) 53,8 mp hátrány. 5. Berger (oszt­rák, Benetton—BMW) 1 kör hát­rány. 6. Jones (ausztrál, Lola- Ford) 2 kör hátrány. A VB- pontverseny állása: 1. Mansell 61, 2. Piquet 56, 3. Prost (fran­cia) 53, 4. Senna (brazil) 48, 5. Rosberg 22, 6. Johansson 18. Tudósítóink voltak: Beren­csi András, Ftilep Kornél, Ko­vács András, Krasznai Béla, Losonczi Imre, Nagy Gyula, Revák László, Szabó Béla, Szász Simon és Szécsl Sándor. Ügyeletes munkatársak: Ko­vács György és Mán László. Az MSZMP Szabolcs-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács napilapja Főszerkesztő: Kopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. Telefonszámok: központ (42) 11-277. Főszerkesztő: 11-218. Sportrovat: 10-329. Esti ügyelet: 15-124. Telexszám: (73) 344. Posta­cím: Nyíregyháza, Pf. 47. 4401. Mátészalkai fiókszerkesztőség: Kölcsey u. 2. Telefon: 612. Telex: 73495. Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó Vállalat, Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. Telefon hirdetésügyben: (42) 10-150. Igazgató, főkönyvelő: 10-003. Postacím: Nyíregyháza, Pf. 25. 4401. Felelős kiadó: dr. Kárpáti Imre. Terjeszti a Magyar Posta, előfizethető bármely hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest, V., József nádor tér 1. — 1900 —, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215—96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési dfj egy hónapra 43,— Ft. ne­gyedévre 129,— Ft, félévre 258,— Ft, egy évre 516,— Ft. Kérés nélkül küldött kézira­tokat nem őrzünk meg és nem adunk vissza. Készül a Nyírségi Nyomdában. Nyír­egyháza. Árok u. 15. Felelős vez.: Jáger Zoltán. INDEXSZÁM: 25 059 HU ISSN 0133—2058. Kedden: Norvégia—Magyarország Kardos helyett Kozma 36. HÉT 1. FC Homburg—Düsseid. 3-1 1 2. W. Mannh.-l. FC Köln 2-0 1 3. B. Leverkusen—Nürnb. 2-0 1 4. Frankfurt—Kalsersl. 2-2 x 5. Bochum—B. Mönch. l-l x 6. VfB Stuttg.—Schalke 04 4-0 1 7. Blau-W. 90—W. Bremen 1-4 2 8. Kassel—Saarbrücken 0-1 2 9. Ulm—Salmrohr 3-0 1 10. Bielefeld—Aschaff. 1-1 x 11. Freiburg—Essen 3-1 1 12. St. Pauli—St. Kickers 0-0 x 13. F. Köln—Karslrube 3-3 x +2 14. B. München—Hamburg 3-1 1 15. B. Uerdingen—Dortm. 2-4 2