Kelet-Magyarország, 1986. május (43. évfolyam, 102-127. szám)

1986-05-19 / 116. szám

8 Kelet-Magyarország 1986. május 19. |K| SPORT Renoi ökölíny ó-Vb: Váradi bronzérmes Renói idő szerint pénte­ken utolsó előtti felvonásá­hoz érkezett a IV. ökölvívó- világbajnokság. Az elődön­tőkben két magyar verseny­ző is érdekelt volt, az orosz­lányi Molnár Tibor (67 kg) és Váradi János (51 kg). A magyar ökölvívósport első világbajnoki érmesei közül előbb Molnár lépett szorító- ba. Ellenfele a hazaiak ver­senyzője, az egyesült álla­mokbeli Gould volt. A tény, tény (Papp László tárgyila­gosan így fogalmazott: „Tibi valóban kikapott...”), nem sikerült továbblépnie Molnár­nak, az amerikai fiú ezen a mérkőzésen jobb volt. Olimpiai bronzérmesünk, * Váradi, az esti program ne­gyedik párjában lépett szo- rítóba a kubai Reyes ellen. Mindhárom menet egyenlő erők küzdelmét hozta. Vára­di ellépésekből kontrázott, ám a pontozók végül is 4:1 arányban a kubait látták jobbnak. A nyíregyházi ököl­vívó a balul sikerült buda­pesti Európa-bajnokság után végül is a sportág első világ- bajnoki érmét szerezte (Vára­di hamarabb jutott a négyes döntőbe, mint Molnár), ami önmagáért beszél. A döntőkbe egyébként 10 ország versenyzői jutottak, a kubaiaknak 9. a hazaiaknak 5, az NDK-belieknek 3 spor­tolója küzd az aranyérmekért. vereség a TFSE-től Felszabadulási Kupa női kosár­labda-mérkőzésen a Testnevelési Főiskola gárdája Nyíregyházán győzött a Tanárképző Főiskola csapata ellen. TFSE—Nyh. Tanárképző 93:90 (43:37). Nyíregyháza, városi sta­dion, 100 néző, v.: Kovács A. (egyedül). Nyh. Tanárképző: Csermely (17), Homoki (9), Tóth (18), Vizi (4), Névtelen (4). Cse­re: Brozsek (13), Gesztelyi (2), Szabó (15), Molnár (8), Rudolf (—). Edző: Sasvári Andrásné. Az ellenfél legjobb dobói: Konrádi 22, Talán és Besenyői 20—20, Lei- ner 17. Hasonlóan az első, budapesti mérkőzéshez, most is a Testne­velési Főiskola együttese nyert, ha nem is ugyanolyan arányban, mint a fővárosban. A szoros mérkőzésen végig a vendégek vezettek, a hazaiak csak csök­kenteni tudták hátrányukat. Iz­galmas hajrában a nyíregyhá­ziak 3 pontra közelítették meg ellenfelüket. Ez a minimális előny a mérkőzés végére meg­maradt. így a vendégek győzte­sen távozhattak. Tudósítóink voltak: Albert Zoltán,.Fülep Kornél, Hevesi János, Kaponyás József, Ko- moróczi János, Krasznai Bé­la, Molnár Gusztáv, Paráda Csaba, Riagány Ferenc, Szász Simon és Szécsi Sándor. — Ügyeletes munkatársaink: Mán László és Máthé Csaba. Labdarúgó NB II Mundial-hírek Győzelem az utolsó percben NYVSSC—Komló 3:2 (0:1) Városi stadion, 1600 néző. V.: Varga J. (Lója L., Kurmai). NYVSSC: Rabcsák — Szobonya, Drobni, Acs, Szécsi — Moldván, Huszák, Hidegh, Tóth — Eszenyi, Csehi. Edző: Ubrankovics Mi­hály. ^ Komló: Tihany vári — Papp, Schulteisz, Miklós, Bartha — Uhrik, Zrínyi, Gallai, Fekete — Takács, Vigh. Edző: Csordás István. Csere: Zrínyi helyett Katona a 42., Fekete helyett Incze a 62., Hidegh helyett Buzsik a 64., Tóth helyett Kosztyu a 73. percben. Gólszerzők: Takács a 22., Eszenyi a 60., Miklós a 67., Esze­nyi a 88., Kosztyu a 91. percben. Sárga lap: Miklós az 55., Katona a 63. percben. Szögletarány: 13:4 (4:3) az NYVSSC javára. Régen vonult ’.le vastaos köz­ben -a nyíregyházi csapat, de ez út tail ez történt. Olyan találko­zót tett a maga számaira nehéz­zé a szabolcsi csapat, amelyet gólokkal kellett votlna nyernie. A hazai támadók a helyzetek egész sorát dolgozták és hagyták ki. ráadásul két kapufát is lőt­tek. A vendégek azt a taktikát választották, amely számukra a Oegkedvezőbb volt, szorosan fog­tak embert, elöl pedig váratlan megugrásokkal, próbálkoztak. A szabolcsi támadóik és a komlói védők harcát hozta a kilencven perc. Bár a hazai gárda csak az utolsó percekben tudott fordí­tani. győzelme mindenképpen megérd emelt. Jók: Eszenyi, Szobonya, Szé­csi. Moldván illl. Schulteisz, Mik­lós. Takács. Ubrankovics Mihály: — Az idei legjobb támadó játékunk mellett, a győzelem bekövetke­zése azért maradit a finisre, mert a ‘.legnagyobb helyzeteket is elhibáz tűk. Csordás István — Nagyon saj­nálom. hogy legalább az egyik pontot nem sikerült megszerez­ni, de el kell ismernem, hogy megérdemelten nyert a Nyíregy­háza. (K. Gy.) TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Baja—Keszthely 1:1 (1:0), Eger —H. Szabó L. SE 2:1 (0:1), Vác —Szekszárd 5:0 (2:0), Nagyka­nizsa—Sopron 1:1 (1:0), SZE- OL-DÉLÉP—Kazincbarcika 3:2 (1:1), Szolnok—Ganz-MÁVAG 4:2 (1:0), Dunaújváros—Metri- pond 1:0 (0:0), Veszprém—Sal­gótarján 0:0. Debreceni Kinizsi —Diósgyőr 1:1 (1:0). Az első félidőben nagy helyzet maradt kihasználatlanul. Csehi beadását az előrehúzódott Szobonya (fehérben) két (!) méter­ről a felső kapufára lőtte. 22. perc: Vigh két jó cselléj ..meghúzta” a baloldali hazai vé­delmet. az ötössel eg ymag áss ág­ból középre ívelt, a támadást kísérő Takács 8 méterről előre- ve.tőd/ve fejelt a kapu jobb ol­dalába. 0:1. 60. perc: Szécsi a bal oldalon szép cselekkel valósággal „meg­bolondította” a komlói védőket, a kapu elé küldte a labdát, Eszenyi a védőktől szorongatva 10 méterrofl a kapu jobb oldalába lliőtt, 1:1. G7. perc: Galtai 18 méteres léc alá tartó Lövését a hazai kapus szögletre ütötte. A sarokrúgást Takács ívo’te a kapu elé. a vé­dők röviden mentettek, az elő- r. húzódott Miklós a balösszekötő helyéről 12 méterrő.' félfordulat­tal szép gólt lőtt Rabcsák kapu­jába. 1:2. 88. perc: egyenlített a hazai csapat. Moldván—Csehi volt a labda útja, az utóbbi Eszenyi elé továbbított, a fiatal játékos kinéoett a védők közüli, és 10 méterről elegánsan gurított a komlói kapuba, 2:2. 91. perc: egy perc bírói hoisz­szabbításban Moldván három vé­dő között vitte el a labdát, majd a csereként beállt Kosz­tyu elé továbbított, a hóriiiorgas csatár 6 méterről fej.eűt a kapu­ba. 3:2. az nb ii Állasa: 1. Eger 32 16 11 2 52-26 46 2. Szeol-D. 32 18 8 6 63-32 44 3. Dunaújv. 32 17 10 5 56-29 44 4. Diósgyőr 32 14 10 8 54-40 38 5. Keszth. 32 12 11 9 37-32 35 6. Nyháza. 32 11 11 10 37-35 33 7. Komló 32 13 6 13 52-52 32 8. Baja 32 12 8 12 47-58 32 9. Salgót. 32 11 9 12 35-34 31 10. Vác ' 32 11 8 13 40-44 30 11. Ganz-M. 32 10 10 12 46-52 30 12. Szolnok 32 12 6 14 36-43 30 13. Szekszárd 32 9 12 11 29-48 30 14. Metrip. 32 10 9 13 45-47 29 15. Veszpr. 32 9 11 12 35-38 29 16. Kanizsa 32 9 11 12 38-43 29 17. Kinizsi 32 8 10 14 36-45 26 18. Sopron 32 8 10 14 34-43 26 19. Szabó SE 32 9 6 17 34-46 24 20. Kazincb. 32 8 6 18 37-56 2i COLORADO SPRINGS Magyarország csoportbeli el­lenfele, Kanada magaslati edző­táborában az Egyesült Államok légierejének válogatottjával ta­lálkozott, s 10:0 (2:0) arányban győzött. A kanadaiak góljait Vrablic (3), Moore és Norman <2—2)“, Miller, Ragan és Gray sze­rezték. Tony Waiters szövetségi kapi­tány elégedett volt csapata játé­kával, szemmel láthatóan kirob­banó erőben mozogtak a kana­daiak. Waiters még két játéko­sát várja, Tinó Lettierit, a Mine- sota csatárát és lan Bridge-et, a svájci La Chaux-de-Fonds védő­jét. A Mexikóba utazás előtt még két meccset játszanak a kana­daiak, hétfőn Vancouverben Wales és szombaton ugyanott Anglia ellen. MEXIKÓVÁROS Tele Santana brazil szövetségi kapitány és Neylor Lasmar csa­patorvos egybehangzóan kijelen­tették, hogy ha Zico és Toninho Cerezo nem épül fel tökéletesen a május 23-i nevezési határidő­ig, akkor mindkettőjükről le­mondanak. — Semmit sem kockáztatha­tunk egy olyan eseményen, mint a világbajnokság, csak tö­kéletesen egészséges labdarúgók­kal számolhatunk — mondta Santana. — Nem megyek bele olyan félmegoldásba, hogy a csoportmérkőzéseket kihagyják, s majd a második körben be­szállnak. Lasmar doktor úgy vélekedett, hogy rossz a helyzet, különösen Zico esetében. Csak a csoda se­gíthet rajta, feltétlenül operá­cióra szorulna a sérült térd. Maga Zico azt mondta, hogy jelen pillanatban képességeinek csak mintegy 20 százalékát tud­ná felvonultatni, s ez bizony ke­vés. LOS ANGELES Dél-Korea válogatottja 60 ezer néző előtt lejátszott mérkőzésén 2:0 (0:0) arányban legyőzte a VB-n nem szereplő Perut. Nagyszerű játékot mutatott az angol válogatott a Mexikó elleni találkozón. A világbajnokság há­zigazdáit 3:0 (3:0) arányban győzték le Bobby Robson fiai úgy, hogy egy pillanatig sem forgott veszélyben sikerük. A 22. percben Waddle beadását Hate- ley fejelte a hálóba, majd a 30. percben ismét ugyanő volt ered­ményes, fejjel. A 38. percben Beardsley Wilkins átadását lőtte Larios hálójába, lesgyanús hely­zetből. A második félidőben a mexikóiak is próbálkoztak, de nem tudtak mit kezdeni a re­mekül védő Shiltonnal. — Anglia a világbajnokság egyik nagy esélyese — nyilat­kozta a találkozó után Bora Mi­lutinovics, a mexikói válogatott jugoszláv szövetségi kapitánya. — Mindent megpróbáltunk, jól is játszottunk a második félidőben, de Anglia egy klasszissal jobb volt. MOSZKVA Utolsó hazai előkészületi mér­kőzésén a szovjet válogatott 1:0 (0:0) arányban legyőzte a Tor­pedo Moszkva csapatát. A ta­lálkozóról egyéb részleteket nem ^közöltek a hírügynökségek. PUEBLA Henry Michel francia szövet­ségi kapitány sajtóértekezletet tartott, s ezen kijelentette: — Tudom, hogy a hagyomá­nyok mást sejtetnek, én mégis úgy vélem, hogy európai or­szág nyeri a világbajnokságot. Talán nem hangzik szerényte­lenségnek, ha Franciaországot is az esélyesek közé sorolom. Az utóbbi években megnőtt a te­kintélyünk, s odahaza is sokan győzelmet várnak tőlünk. Enzo Bearzot, a címvédő Olaszország szakvezetője ellen­tétes véleményt vall: — Biztos, hogy a FIFA Kupa az amerikai kontinensen marad. Brazília, Argentína és Uruguay — ebben a sorrendben — a há­rom legnagyobb favorit. A ne­gyedik Mexikó lesz, mert jól bírja a magaslat okozta meg­próbáltatásokat. Jean Tigana, a franciák egyik üdvöskéje érdekes véleménynek adott hangot: — Franciaórszág még sohasem kapott ki, árúikor pályára tudta küldeni a Tigana, Platini, Gi- resse, Fernáindez középpályás kvartettet, fia nem jön közbe sérülés, s a fenti „tengely” vé­gig tudja játszani a Mundialt, akkor mi leszünk a világbajno­kok. Mi több, a VB nagy látvá­nyosságát szolgáltatjuk majd. Maxii!» Bossis, aki 69 váloga­tottságával a jelenlegi francia együttes rangelsője, mexikói- francia döntőt jósol. Bruno Conti, az olaszok erős­sége Brazíliát, Uruguayt, Fran­ciaországot és Mexikót jelölte meg az esélyesek között, saját csapatáról pedig csak ennyit mondott: — Nem sok jóban reményked­hetünk . . . CHIPILO Pueblától, az olasz válogatott szálláshelyétől mindössze 25 ki­lométerre fekszik a Chipilo ne­vű, 5 ezer lelket számláló vá­roska. A települést 1882-ben oLasz bevándorlók alapították, s a lakosság nagy többsége ma is az ő leszármazottjaik közül ke­rül ki. A chipilpiak még a mai napig is olasznak tekintik ma­gukat, s úgy döntöttek, hogy a lehető legnagyobb számban ott lesznek az „őshaza” válogatott­jának mérkőzésein. A városka lakói már az 1970- es mexikói VB-n is lelkesen buzdították az olaszokat, s meg is hívták magukhoz a váloga­tottat. Ezt a meghívást most is meg kívánják ismételni. Területi bajnokság K. O.-val győzött Rakamaz A hazai pályán szereplő sza­bolcsi csapatok mérlege: 1 győ­zelem, 1 döntetlen, 1 vereség. A Rakamaz fél tucat góllal terhel­te meg a Tiszavasvári hálóját, Mátészalkán pontosztozkodást láthattak a nézők, míg Nyírte­leken továbbra is gyengélkedők a csatársor. A Kisvárda gárdá­ja a Volán-Rákóczi vendégeként 2:1 arányú vereséget szenvedett. Eredmények: Lehel SC—Asztalos SE 1:0 (1:0). Nyírtelek, 300 néző, v.: Hunyadi. Asztalos SE: Tóth — Lénárt, Hegedűs, Szurkos, Szon­di (Kosa), Kaszás, Vonyigás, Kolozsi, Kelemen, Farkas._ Szarvas (Oláh). Edző: Siska“ László. A gólképtelen. csatársor újabb hazai vereséget eredmé­nyezett. Gól: Bikhár. Rakamaz—Tiszavasvári 6:0 (2:0). Rakamaz, 800 néző, v.: Lója. Rakamaz: Sárközi — Szanko­vics. Pásztor, Neuzert, Goneth, Kaposvári, Horváth (Cséke),Su- bert, Suskó, Kiss, Farkas (Veig- li). Edző: Szász Simon. Tisza­vasvári : Kálmánchelyi — Hor­váth, Széki, Ambrusz, Lakatos. Reznek, Veres, Kató, Nyisztor, Visontai, Szabó. Edző: Varga Já­nos. Az eredmény hűen tükrözi a két csapatnak a táblázaton el­foglalt helyét. Gól: Suskó 2, Kaposvári, Kiss, Farkas, Go­neth. Jók: Kaposvári, Szanko- vics. Pásztor, Suskó, Kiss, ill. Kálmánchelyi (a mezőny leg­jobbja), Széki, Nyisztor, Veres. Mátészalka—Karcag 1:1 (1:0). Mátészalka, 1400 néző, v.: Nyilas. Mátészalka: Kiss — Bartha, Vi- rovecz, Czine, Kiss J., Schmidt, Kokas (Zelizi). Tardi, Tóth. Kö­kény, Veres K. (Győrfi). Edző: Juhász Imre. Gól: Sándor (ön­gól), ill. Babos. Egyenlő erők küzdelme, igazságos döntetlen. Jók: Bartha, Czine, Kiss J. További eredmények: Volán­Rákóczi—Kisvárdai SE 2:1 (1:0), DUSE—Papp SE 4:1 (3:0), Haj­dúszoboszló—Szolnoki Vegyimű­vek 4:0 (3:0), Balmazújváros— Püspökladány 1:1 (0:0), Olefin SC—Hajdúböszörmény 0:0. A Tisza-csoport állása: 1. DUSE 27 17 8 2 66-21 42 2. Rakamaz 27 14 9 4 55-28 37 3. Olefin 27 14 8 5 39-20 36 4. H.-bösz. 27 12 11 4 46-27 35 5. B.-újv. 27 13 7 7 45-27 33 6. Papp SE 27 12 7 8 44-31 31 7. Volán-R. 27 12 7 8 37-28 31 8. Lehel SC 27 11 6 10 39-39 28 9. M.-szalka 27 10 7 10 38-42 27 10. Karcag 27 10 5 12 30-28 25 11. H.-szob. 27 9 6 12 38-38 24 12. P.-lad. 27 8 7 12 31-33 23 13. Asztalos SE 27 7 6 14 25-41 20 14. Kisvárda 27 7 5 15 31-42 19 15. T.-vasv. 27 5 7 15 18-45 17 16. Szolnoki V. 27 1 2 24 10-91 4 TOTO 1. Ascoli—Empoli 0-0 x 2. Cagliari—Bologna 1-0 1 3. Catanz.—Campobasso 1-1 x 4. Cesena—Brescia 2-2 x 5. Cremonese—Monza 1-0 1 6. Genoa—Catania 1-0 1 7. Palermo—Arezzo 0-1 2 8. Perugia—Lanerossi 1-1 x 9. Pescara—Lazio 2-0 1 10. Triestina—Samben. 1-0 1 11. Békéscsaba—Etir 5-1 1 12. Debrecen—Trakija 2-1 1 13. Szliven—Siófok 3-1 1 4- 1 Beroe—Tatabánya 1-1 x Megyei /. osztály Baktalórántháza—Ibrány 1:0 (0:0). Baktalórántháza, 300 néző, v.: Kerezsi. Baktalórántháza: Rostás — Horváth, Kozma, Réti, Győrfy I., Gdovin, Nagy, Ma-^ rics (Győrfy II.), Kléninger, Bar­na, Gebri (Rácz). Edző: Kegye István. Ibrány: Toronyi — Svan- ter, Imre D„ Kocsis, Imre J„ Si­pos (Fenenczi), Kovács, Mátyás (Dajka), Mester. Kerékgyártó, Ajler. Edző: Berencsi András. A hazaiak nagyobb arányú győzel­mét a remekül védő ibrányi ka­pus akadályozta meg. Gól: Réti. Nagyecsed—Fehérgyarmat 3:3 (2:0). Nagyecsed, ezer néző, v.: Szakács. Nagyecsed: Fehér I. — Tarcsa G„ Nagy, Fácska, Fehér II., Lingl, Szabó, Molnár, Tarcsa B„ Csáki (Veress A.), Veress Z. Edző: Kokas Miklós. Fehérgyar­mat: Bihari — Veress, Ponczók, Futó, Máthé, Tóth, Rostás, Ju­hász, Lakatos, Horváth, Riskó. Edző: Balogh Csaba. Alacsony színvonalú mérkőzésen, igazságos pontosztozkodás történt. Gól: Tarcsa G„ Veress Z„ Szabó illet­ve Rostás II.. Horváth. Máriapócs—Záhony 2:1 (1:0). Kisléta, 300 néző, v.: Losonczi. Máriapócs: Selsényi — Magyar K„ Orosz, Magyar Gy., Nagy. Orgovány, Szekrényes, Herczku, Nyisztor, Simon (Baracsi), Nagy (Veress). Edző: Szécsi Sándor. Záhony: Prámer — Tömöri, Csá­kány I„ Sárkány J„ Rácz, Nagy, Gyüre S. (Szabó), Szabados (Gyüre J.), Iski, Márton, Pokol. Megbízott edző: Erdei Árpád. Reálás eredmény született. Gól: JVIagyar K„ Baracsi, illetve Gyüre János. Ajak—Levelek 0:0. Ajak, 400 néző, v.: Vida. Ajak: Leskovics — Takács, Juhász, Gyüre, Kovács L., Paráda Cs., Pekola, Gubák, Zubály (Paráda M.), Kovács K. (Csépke), Kovács M. Edző: Ma­gyar Péter. Levelek: Pákozdi — Pásztor, Ignácz, Kozma, Nagy, Bátori bravúr Király, Forgony, Borbély (Ta­kács), Bukta, Hajdú (Svelta), Bodi. Edző: Takács János. Küz­delmes mérkőzésen igazságos döntetlen. Nyírkárász—Nagykálló 1:1 (0:1). Nyírkárász, 500 néző, v.: Franyó. Nyírkárász: Forró — Liptai, Ko­máromi, Kozma, Kapin F., Ka- pin J„ Bencs, Jávor (Kiss), Oláh (Szoboszlai), Tóth, Dávid. Edző: Komáromi György. Nagykálló: Cziotka — Gazdag, Viszokai, Im­re II„ Papp II., Katona (File), Csordás. Csomány, Gelsi, Imre I. (Tréfán), Papp I. Edző: Sza­kács László. A hazad csapat na- gyobbnál nagyobb gólhelyzetek sorozatát hagyta ki. Gól: Kapin Ferenc, illetve Gelsi. Tuzsér—Tyúkod 3:2 (1:1). Tu­zsér, 200 néző, v.: Kosztyu. Tu­zsér: Kepics (Barnai) — Révész Z„ Gazdag, Nagy, Lovas, Bárdi (Kocsisi). Lelt, Révész Cs., Ba­logh, Molnár, Traminszki. Edző: Revák László. Tyúkod: Kávási — Tordai, Kelemen, Varga, Kocsis, Nagy, Radványi, Bajka, Vaszusz, Herczeg, Botka. Edző: Piros András. A helyzetek alapján a hazaiak megérdemelten nyertek. Gól: Molnár 2 Traminszki illet­ve Szabó és Bajka. Nyh. Volán-Dózsa—Hodász 3:0 (0:0). Hodász, 300 néző, v.: Nagy F. Volán: Pók — Gebri, Bod­nár, Poór, Szálkai, Magyar, Teschmayer I., Dubóczki, Soós, Kertész, Roska (Bátyi). Edző: Eszenyi Dénes. Hodász: Csorba — Molnár, Kovács, Danó, Orosz, Gyügyi II., Szolnoki, Vadas (Jóni), Sütő, Szécsi, ILlés. Edző: Berki Béla. Az első gól lesgya­nús s helyzetből született, utána már nem volt esélye a hazaiak­nak. Gól: Teschmayer I., Bátyi 2. Nyírbátor—Nagyhalász 3:2 (2:1). Nagyhalász, 600 néző, v.: Gombkötő. Nyírbátor: Dalhai — Abai, Tóth M., Erdei, Erdősi, Árvái, Tóth Gy. (Szilágyi), Ko­nya, Petróczki, Czakó, Erdei II. Edző: Krompaszki Gyula. Nagyhalász: Kiss — Nagy, Tát­rai, Kovács, Vass, Kormány, Tompa (Szabó), Hegyes, Korpái, Kelemen, Szoboszlai. Mb. edző: Önody Mihály. GóLpkban és iz­galmakban gazdag mérkőzésen a bátoriak már a második fél­idő első perceiben 3:l-re vezet­tek. Győzelmük a forduló meg­lepetése. Gól: Kiss (öngól), Tóth Gy„ Petróczki, illetve Szo­boszlai, Kelemen. a bajnokság Állása : 1. Volán 26 16 8 2 51:15 40 2. Nagyhal. 26 12 7 7 46:33 31 3. Tyúkod 26 12 5 9 33:31 29 4. Levelek 26 12 4 10 40:29 28 5. Záhony 26 10 8 8 36:25 28 6. Tuzsér 26 10 8 8 38:35 28 7. F.-gyarmat 26 10 8 8 44:47 28 8. Ibrány 26 10 7 9 57:43 27 9. Nagyecsed 26 10 7 9 38:32 27 10. Nyírbátor 26 9 7 10 32:3l 25 11. Nagykálló* 26 8 10 8 29:31 24 12. Máriapócs 26 7 7 13 29:44 21 13. Ajak* 26 7 8 11 24:34 20 14. Nyírkárász 26 6 7 13 30:44 19 15. Hodász 26 4 10 12 33:53 18 16. Bl.-háza* 26 8 3 15 33:63 17 * = 2 büntetőpont levonva. II Kelet­Magyarország Az MSZMP Szabolcs-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács napilapja Főszerkesztő: Kopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. Telefonszámok: központ (42) 11-277. Főszerkesztő: 11-218. Sportrovat: 10-329. Esti ügyelet: 15-124. Telexszám: (73) 344. Pos­tacím: Nyíregyháza, Pf. 47. 4401. Mátészalkai fiókszer készt őség: Kölcsey u. 2. Telefon: 612. Telex: 73495. Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó Vállalat, Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. Telefon hirdetésügyben: (42) 10-150. Igazgató, főkönyvelő: 10-003. Posta­cím: Nyíregyháza, Pf. 25. 4401. Felelős kiadó: Mádi Lajos. Terjeszti a Magyar Posta, előfizethető bármely hlrlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELÍR) Budapest, V., József nádor tér 1. — 1900,— közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215—96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 43,— Ft, ne­gyedévre 129,— Ft, fél évre 258,— Ft, egy évre 516,— Ft. Kérés nélkül küldött kézira­tokat nem őrzünk meg és nem adunk vissza. Készül a Nyírségi Nyomdában, Nyír­egyháza, Arak u. .15. Felelős vez.: Jáger Zoltán. INDEXSZÁM: 25 059 HU ISSN 0133—2058