Kelet-Magyarország, 1980. szeptember (40. évfolyam, 205-229. szám)

1980-09-04 / 207. szám

8 KELET-MAGYARORSZÁG 1980. szeptember 4. Rangadót nyert az NYVSSC Kiss Miklós — fehér felszerelésbe!) — az egyedüli veszélyes nyír­egyházi csatár volt a rangadón. Es ritkán látható, nagy góljává! nyert az NYVSSC. (Elek Emil felvétele) Hától Nyíregyházán Ökölvívó­viadal Ma délután 17,00 órakor a nyíregyházi városi stadion já­tékcsarnokában megkezdődik az 1980. évi kelet-magyaror­szági ifjúsági ökölvívó-bajnok­ság. A viadalon népes mezőny lép szorítóba, több nagyegye­sület indítja legtehetségesebb fiataljait. Természejesen szo­rítóba lépnek megyénk ököl­vívói is, a nyíregyháziak, a kisvárdaiak és a baktalóránt- háziak. A mai selejtező után, holnap 17,00 órától folytatódik a bajnokság, majd szombaton szintén délután 5-től — a dön­tőbe jutásért mérkőznek a leg­jobbak. A súlycsoportok dön­tőit vasárnap 9,30 órától tart­ják. TEHISZ Nyh. Vízügy­SZÉSE 7:2 Befejeződtek az NB III. osztá­lyú férfi csapatbajnokság küz­delmei. Az utolsó fordulóban nyíregyházi rangadóra került sor. A Vízügy MEDOSZ a SZÉSE csa­patát fogadta ellenfelül, s ame­lyet jó játékkal 7:2 arányban le­győzött. Meglepetés csupán a pá­rosokban akadt: a Kalocsai—Bo- hus kettős három játszmában verte az esélyesebb Tóth B.-Dr. Tisza duót. Nem várt eredményt hozott a Tiszolczi, Dr. Csokonay —-dr. Birtók, Mosolygó páros mérkőzés, az utóbbiak viszonylag simán verték Csokonayékat. Eredmények: Tóth Barna—Kalo­csai István 6:4, 6:0, Tiszolczi Ist­ván— Bohus Pál 6:2, 7:5, Nyitrai Miklós—Mosolygó Tibor 7:6, 6:2, Stevanyik György—dr. Birtók Já­nos 7:5, 1:6, 7:6, ifj. Szíjártó Ist­ván— Ináncsi Ottó 6:0, 5:7, 6:4, dr. Jeney István—Palicz György 6:0, 6:1. Párosok: Tóth B., dr. Tisza— Kalocsai, Bohus 6:0, 2:6, 3:6, Ti­szolczi, dr. Csokonay—dr. Birtók, Mosolygó 2:6, 2:6, Nyitrai, dr. Miczinkó—dr. Szendrei, Palicz 6:1, 6:3. (K. Gy.) KÉZILABDA NB II: Csak egy félidő... A Nyírbátori BSC NB Il-es ké­zilabdacsapata legutóbb Ikladon játszotta bajnoki mérkőzését. A szabolcsiak csak egy félidőt bir- tak. Ikladi Vasas—Nyírbátor 20:12 (9:8). Vizes, csúszós pályán, kitűnő játékvezetés mellett, rendkívül gyenge II. félidőt produkált a Nyírbátor, s emiatt vesztett. A legtöbb bátorl gólt Kovács sze­rezte, ötször talált a hálóba. Á kötelező gyakorlatokkal Megkezdődött a műrepülők versenye RÁDIÓ KOSSUTH RÁDIÓ 8,25: örökzöld dallamok. — 9,25: Suki András népi zeneka­ra játszik. — 9,44: Brummad- zag, a zenebohóc. Végh György összeállítása. — 10,05: Tudod-e? A Gyermekrádió műsora. — 10,35: Astrid Varnay és Wolf­gang Windgassen operafelvéte­leiből. — 11,25: Galéria Karca­gon. Riportműsor. — 11,42: Uta­zás a Balaton körül. Eötvös Ká­roly útirajza rádióra alkalmaz­va. — 12,35: Németh László: Az utolsó széttekintés. Könyv­szemle. — 12,45: Zenemúzeum. — 13,48: A nemzetközi munkás­mozgalom dalaiból. — 14,00: Vágy az igazság felé. Babits Mihály kritikusi arcképéhez. — 14,30: Nóták. — 15,28: Kóruspó­dium. — 16,05: Rádiónapló. — 18,00: A furcsa lány. Részletek Styne-Merrill filmzenéjéből. — 18,15: Hol volt, hol nem volt. . . — 19,15: Kapcsoljuk a 6-os stú­diót. — 19,55: Népzenekedvelők­nek. — 20,25: A nyelvész dok­tor. — 20,50: A zene nem ismer határokat. — 21,40: Regina Res- nik operaáriákat énekel. —s22,20: Tíz perc külpolitika. — 22,30: Josquin des Pres: „L’homme armé” — mise. — 23,01: Pur­cell-művek. — 0,10: Pásztor László táncdalaiból. PETŐFI RÁDIÓ 8,05: Dzsesszfelvételeinkből. — 8,20: Tiz perc külpolitika. — 8,33: Napközben. A rádió szol­gáltató műsora. — 10,36: Zene- délelőtt. — 11,30: Csak fiatalok­nak! — 12,33: Mezők, falvak éneke. — 12,55: Kaocsolás a győ­ri körzeti stúdióba. — 13,25: Gyermekek könyvespolrca. — 13,30: Német népdalok. — 14,00: Kettőtől fél ötig ... — 16,33: Út­közben. — 16,35: Idősebbek hul­lámhosszán. — 17,30: Belépés nemcsak tonacipőben. — 18,33: A-tól Z-ig a ponzene világában. — 19,13: Kettősök Szirmai Al­bert operettjeiből. — 19.55: Slá­gerlista. — 20.33: Hívja a 33-43-22-es telefonszámot. — 22,00: Volt egyszer egy dal . . . — 22.50: Népdalok. — 23,35: Együttesek Ziehrer: A csavar­gók című operettjéből. NYÍREGYHÁZI RÁDIÓ 17,00: Hírek. Időjárás. Lap- szemle. — 17,05: Kérni minden) szabad! Válogatás kívánság­levelek között. — 17,30: Vállon hordott évtizedek ... Szerkesz­tő: Rózsavölgyi Erzsébet. — 18,00: Észak-tiszántúli krónika. — 18,15: A debreceni kollégiu­mi kántus énekel. — 18,25— 18,30: Hírösszefoglaló. Műsor­előzetes. MAGYAR TV 7,55: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna, (ism., sz.) — 8,00: Továbbképzés pedagógusoknak. Fizika ’78. 6. osztály. Energia, munka, hő. — 8,40: Rajz. 1. oszt. Mit és hogyan? — 9,20: Fizika ’79. 7. osztály. Egyszerű gépek és hőerőgépek. — 10,00: Környezetismeret. 3. osztály. Kölcsönhatások az élettelen természetben. II. rész. — 14,00: Továbbképzés pedagógusoknak. Fizika ’80. 8. osztály: Az induk­ció. — 14,40: Világnézeti alapfo­galmak a középiskolás tan­anyagban. A dialektika. — 15,20: Rajz. 2. osztály. Kettős portré rajzőrák tükrében, (sz.) — 16,10: Hírek. — 16,15: Kísérlet a La Manche-csatorna átúszásá- ra. NSZK-rövidfilm. (sz.) — 16,50: Aranykapu. Magyarul be­szélő csehszlovák film. (ism.) — 17,25: Város és könyvtára. Ri­portfilm. — 18,00: Tévébörze. — 18,10: Telesport. — 18,35: Ki fi­gyel oda? Riportmüsor. — 19,00: Reklám. — 19,10: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna, (sz.) — 19,15: Esti mese. (sz.) — 19,30: Tv-híradó. (sz.) — 20,00: Kisfil- mek kedvelőinek. Királynak született. Japán ismeretterjesz­tő film. (sz.) — 20,55: Az ezüst­pajzs. Francia dokumentum­film. (sz.) — 21,10: Zárás után. A 69. országos mezőgazdasági és élelmiszeripari kiállításon, (sz.) — 22,10: 30 év legszebb népdalfeldolgozásaiból. Zene­szerző: Vujicsics Tihamér, (sz.) — 22,30: Tv-híradó 3. (sz.) 2. MŰSOR 18,50: Ifjúsági és tömegkom­munikáció. — 19,30: Tv-híradó. (sz.) — 20,00: Bűn és bünhödés. Magyarul beszélő francia film. — 21,45: Tv-híradó 2. (sz.) — 22,05: Reklámpanoráma Veszp­rém megyéből, (sz.) — 22,15: Az örök Don Juan. I. rész. (sz.) SZLOVÁK tv 8,55: Hírek. — 9,00: Mexikó. Utifilm. — 9,25: Melódiákoktól. Román zenés szórakoztató té­véműsor. — 9,55: Férfiak kurb- lival. Cseh film. — 11,20: Hírek. — 16,55: Hírek. — 17,00: (Jrh­kocsival. Riportműsor. — 17,25: Pionírhíradó. — 17,45: Pionír­magazin. — 18,30: Esti mese.— 18,40: Időjárás jelentés és mű­sorismertetés. — 19,30: Tv-hír- adó 1. — 20,00: Különleges ne­velés. Jugoszláv filmdráma. — 21,45: Végzősök. Portréműsor. — 22,00: Tv-híradó 2. — 22,30: A rendőrség naplójából. — 22,35: Ut a jobb eredményhez. Ri­portműsor. — 23,00: Hírek. ROMAN TV 16,05: Utazás a földgömbön. — 16,25: A természet világából. — 17,00: Kulturális híradó. — 18,10: Szünidei képek. — 18,35: Kum-kum. Rajzfilmsorozat. — 19,00: Tv-híradó. — 19,30: Bal­káni népek folklórfesztiválja. — 20,00: A nap mezőgazdasági hí­rei. — 20,10: Fiatalok órája. — 20,50: Sopoti dalfesztivál. — 21,25: Tudósok és utazók ma­gazinja. — 22,15: Tv-híradó. MOZIMŰSOR nyíregyháza Krúdy mozi: A BIZTOSAN ÖLÖ SÁRKÁNY LADY (16 év!) (japán) Kert mozi: APOKALIPSZIS MOST I—II. (16 év!) (am.) Béke mozi: A DOKTOR (14 év!) (rom.) Délelőtt 10 órától APOKALIPSZIS MOST I—II. (16 év!) (am.) Móricz mozi: A 9-ES KÖR­TEREM (m.) MÁTÉSZALKA: SZTROGOF MIHÁLY (bőig.—ol.—fr.—NSZK) KISVARDA: KRISZTUS MEGÁLLT EBOLINÁL (14 év!) (Ol.) FEHÉRGYARMAT: A BRI­LIANSKIRÁLYNÖ BUKÁSA (SZ.) NYÍRBÁTOR: KI BESZÉL ITT SZERELEMRŐL (m.) (14 év!) VÁSÁROSNAMÉNY: HALÁ­LOS TÉVEDÉS (NDK) Szerdán délután Nyíregyházán került sor a labdarúgó NB I egyik slágermérkőzésére, az NYVSSC—DMVSC szomszédvári presztizsrangadóra. A találkozó előtt két órával már özönlött a szurkolósereg a városi stadion fe­lé. A pályára lépő együtteseket zsúfolásig telt ház, óriási hangor­kán fogadta. Nyíregyháza— Debrecen 1:0 (0:0) Nyíregyháza, 22 000 néző, v.: Jaczina (Maczkó, Szentkuti). NYVSSC: Szendrei — Pólyák, Szűcs, Szikszai, Szekrényes — Kozma, Moldván, Kléninger (Pe- thő) — Kiss, Kovács, Czeczeli (Váradi). Edző: Temesvári Mik­lós. DMVSC: Szűcs I. — Kiss, Ga- ramvölgyi, Szűcs J., Fodor — Szíjgyártó (Tímár), Menyhárt, Sallai — Bartha, Kerekes, Janko- vics (Nérey). Edző: Kovács Fe­renc. A találkozó előtt dr. Szendrei István, az NYVSSC Baráti Kör Egyesület elnöke • ajándékokat adott át a Vasutas-Spartacus SC Moszkvában járt olimpikonjainak. Váradi Jánosnak, Kissné Petrika Ibolyának, Bakosi Bélának és ed­zőiknek, Szántó Józsefnek, Mol­nár Istvánnak és Sigér Zoltán­nak, valamint az IBV ezüstér­mes Pálóczi Gyulának és meste­rének Méray Lászlónak. Közben bent az öltözőben a mérkőzés esélyeiről faggatták az újságírók a két NB I-es labda­rúgócsapat vezető edzőit: — Az eddigi öt meccsen meg­felelően játszottak a fiúk — mond­ta Temesvári Miklós, az NYVSSC vezető edzője. Remélem, most is így lesz. Hogy ez aztán mennyi­re lesz elég? Majd meglátjuk . .. — Az eredményre nem szoktam jósolni — szabadkozott Kovács Ferenc, a DMVSC szakvezetője. A mi játékosaink eddig egyetlen meccsen sem okoztak csalódást, remélem, hogy ezúttal sem fog­nak. Aztán Nemes Sándor, az NYV­SSC labdarúgó-szakosztályának elnöke mondott egy örömhírt: — Buús György elhagyta a kór­házat. Pénteken azonban újabb vizsgálaton vesz részt és akkor dől el, mikor kezdheti ei az ed­zéseket. A 3. percben Szűcs J. kapott fi­gyelmeztetést, mert Szikszait vág­ta fel. Aztán Garamvölgyi rúgta el a labdát a kapura törő Kiss elől. Nagy küzdelem folyt a pá­lyán, mindkét csapat teljes erő­bedobással harcolt. A hazai tá­madásoknál a debreceniek szoro­san fogtak embert, s amikor megszerezték a labdát, ügyesen otthagyták a< gondjaikra bízott nyíregyháziakat és támadásba lendültek. Az első negyedóra így kiegyenlített játékkal telt el. A 15. percben Jankovics szögletét Kerekes fejjel megcsúsztatta, de Szendrei bele tudott ütni a lab­dába. A másik oldalon Kiss elől az utolsó pillanatban szabadított fel Fodor. A 19. percben Kléningert buk­tatta Szíjgyártó, s ő is szóbeli fi­gyelmeztetésben részesült. Egyre többet birtokolta a labdát a Deb­recen, de szerencsére még hely­zetet sem tudott kialakítani a jól záró nyíregyházi védelem mel­lett. A 25. percben Szűcs J. rú­gott bele Kozmába, de Jaczina ezúttal is megelégedett a néhány szavas „párbeszéddel” ... A 27. percben Czeczeli szabadrúgását mentették a vendégvédők, a lab­da Moldvánhoz került, aki fölé lőtt. Egy perc múlva Jankovics beadását Kerekes fejéről szedte le Szendrei. Magabiztosabban játszott a DMVSC', a hazaiak egy épkézláb támadást sem tudtak vezetni. A 30. percben Jankovics megsérült, helyette egy perc múl­va Nérey jött be. A 33. percben sakk-matt volt az NYVSSC vé­delme, Szíjgyártó kilépett a hát­védek közül, de nagy helyzetből fölé lőtt. Két nyíregyházi szöglet­tel ért véget az első 45 perc. A 46. percben Szűcs I. kifutva, a 16-oson kívül rúgta el a lab­dát Moldván elől. A 47. percben Jaczina szabálytalannak ítélte Kléninger szabályos szerelését, Szendrei kapujától 22 méterre. A leállított labdát Bartha a bal ol­dali kapufára lőtte. Az 53. perc­ben egy szöglet után Kiss tá­madta a debreceni kapust, így hiába került a hálóba a labda. Äz 56. percben Garamvölgyi, amikor a labda ott sem volt, leterítette Czeczelit. Az erélytelenül bírásko­dó Jaczina, még csak nem is fi­gyelmeztette a vendégvédőt... Aktívabbá vált a nyírségi gárda, valamit javult a mérkőzés is. A 62. percben mégis újabb DMVSC- helyzet maradt ki, Kerekes 11 méterről lőtt fölé. Aztán Szend­rei kifutva mentett Szűcs J. elől. A 62. percben Kléningert tag­iózták le, aki nem is tudta foly­tatni a játékot. Jaczina kezéből teljesen kicsúszott a mérkőzés, egyik hibát követte el a másik után. A 77. percben váratlanul gólt ért el a Nyíregyháza. Egy szabadrúgást Kovács legurított Kiss Miklósnak, aki ballal, fél fordulattal, 20 méterről ritkán lát­ható nagy gólt lőtt a bal felső sarokba, 1:0. A 80. percben Szűcs J. Jaczina előtt ütötte meg Pe- thŐ*t. . . Támadott a hazai gár­da, a 85. percben Kovács lövése centiméterekkel zúgott el a kapu fölött. A 88. percben Kozmát gólhelyzetben ellökte Garamvöl­gyi, de Jaczina továbbot intett. A mérkőzés viszont debreceni roha­mokkal ért véget. Nagy iramban kezdtek a csa­patok, de ahogy teltek a percek, úgy lett egyre több a hiba — mindkét oldalon. A nagy tét rá­nyomta bélyegéi a játékra, az A további mérkőzések közül egy nyíregyházi „vonatkozású”: az NYVSSC szombati ellenfele, a Békéscsaba kikapott, elvesztette veretlenségét! Sőt a kapusát is, Rapcsákot - ugyanis kiállították. Eredmények: Videoton—Békéscsaba 3:1 (1:1). A hajrában sok helyzetet is ki­hagyott a hazai gárda. Gólszer­zők: Burcsa, Baranyi, Tieber, il­letve Kurucz. Kiállítva: Rapcsák (Békéscsaba) a 69. percben. PMSC—Vasas 3:3 (1:1). A dön­tetlen a Vasasra hízelgő. Gól­szerzők: Lutz, Dobány, Kardos, illetve Kiss 2, Rácz. Rába ETO—Kaposvár 0:0. A vendégek könnyedén megszerez? ték az egyik pontot. Tatabánya—MTK-VM 2:0 (1:0). Jobb volt a Bányász és megérde­melten tartotta otthon a két pon­tot. Gólszerző: Kovács 2. U. Dózsa—Csepel 3:2 (1:2). Ha a csepeliek a vezetésük után nem bátortalanodnak el, nagy megle­petést okoznak. Gólszerzők: Tóth akarat görcsös erőlködéssé vált. Valamivel a vendégek voltak a nyugodtabbak és tudatosabban is játszottak. A nyíregyházi akciók a hajrát leszámítva, eléggé vér­szegények voltak, elöl Kiss tár­sak nélkül maradt, Kovács és Czeczeli ugyanis nagyon gyen­gén játszott. Helyzeteket a deb­receniek dolgoztak ki, de azok sorra kimaradtak. Az.^ egyetlen hazai kapuralövés viszont góllal végződött. Az izgalmas, de erő­sen közepes színvonalú mérkőzé­sen valamivel a DMVSC volt a jobb, de hát a focit gólra játsz- szák. A nyíregyházi kapuban Szend­rei dicséretesen látta el felada­tát, látszott védésein, hogy jó formában van. A hátvédek közül Szűcs ezúttal is kiemelkedő tel­jesítményt nyújtott. A többiek és a középpályások nem nagyon jeleskedtek. Elöl Kiss Miklós je­lentett veszélyt, ő lőtte a győztes gólt is. A debreceni gárdából Kiss, Garamvölgyi és Bartha ér­demel dicséretet. Jaczina „formán kívül” bíráskodott . . . — Mindkét csapat nagy akarás­sal küzdött és örülök, hogy mi kerültünk ki győztesen az ösz- szecsapásból — mondta boldo­gan Temesvári Miklós. — A helyzetek és a játék alap­ján győzelmet érdemeltünk volna. A gólszerzési alkalmak viszont kimaradtak, míg a nyíregyháziak egyetlen lövése beakadt. — Ilyen a futball — válaszolt kérdésünk­re Kovács Ferenc. A. (ll-esből), Fekete, Törőcsik, illetve Tarnóczi, Kökény. Kiál­lítva: Törőcsik (U. Dózsa) a 90. percben. Lapzártakor érkezett: Ferenc­város—Zalaegerszeg 4:2 (2:0). Nagy tudásbeli különbség volt a* két csapat között. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Vasas 6 3 3 __ 15- 9 9 2. FTC 6 3 2 1 17- 7 8 3. Nyíregyh. 6 3 2 1 6- 3 8 4. Békéscs. 6 3 2 1 11- 9 8 5. Videoton 6 4 — 2 10- 8 8 6. Rába ETO 6 2 3 1 9- 6 7 7. Tatabánya 6 2 3 1 6- 4 7 8. U. Dózsa 6 2 2 2 11-11 6 9. Debrecen 6 3 — 3 8- 8 6 Pécsi MSC 6 2 2 2 8- 8 6 11. Kaposvár 6 2 2 2 8-10 6 12. Csepel 6 2 1 3 11- 8 5 13. Bp. Honvéd 4 2 1 1 6- 3 5 14. Volán SC 4 2 1 1 6- 5 5 15. MTK-VM 6 1 2 3 6-10 4 16. ZTE 6 — 2 4 7-15 2 17. Dunaújv. 5 1 — 4 6-17 2 Szerdán délelőtt Pusztai László, a MÉM RSZ repülési helyettes igazgatója nyitotta meg Nyíregy­házán a IV. Nyírség Kupa műre­pülőversenyt. Az ünnepélyes megnyitón részt vett Hosszú László, az MSZMP Szabolcs- Szatmár megyei Bizottságának titkára és Szilágyi József, a me­gyei testnevelési és sporthivatal elnöke. — A verseny első napján a kö­telező gyakorlatokat teljesítették a viadal résztvevői — mondta ér­deklődésünkre Hársfalvi Sándor, pontozóbíró. Láthattunk gyönyö­rűen kivitelezett legyező fordulót, normál vezetett orsót, döntött or­sót, dugóhúzót, hogy csak pár fi­gurát említsek. Csütörtökön a nyílt kötelezőt repülik le a gépek és vezetőik. Pénteken a szaba­don választott gyakorlatokat lát­hatják az érdeklődők. A szombat délelőtti döntőbe a mezőny fele kerül — az első három nap tel­jesítménye alapján összeállt sor­rend szerint. A négynapos műrepülőverseny a vasárnapi eredményhirdetéssel ér véget, amikor látványos, egy­órás repülőműsorban is gyönyör­ködhetnek a nyíregyházi repülő­térre kilátogató érdeklődők. 18. DVTK 5------5 3-13 — Az ünnepélyes megnyitó résztvevői. Kikapott a Békéscsaba FILM Kiss ritkán látható nagy góljával || Kelet Rbgpirszái Az MSZMP Szabolcs-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő: Kopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. 4401 Telefon: 11-377, 11-435, 11-525, 11-846 Telexszám: megyében 344, megyén kívül 73 344. Postacím: Nyíregyháza, PL: 47, 4401 Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó Vállalat Nyíregyháza, Zrínyi Hona u. 3—5. 4401 Telefon hlrdetésügyben: 10-150. Igazgató, főkönyvelő: 10-003, Pf.: 25 Felelő« kiadó: Midi Lajos Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hóra 30,— forint, negyedévre 90,— forint, egy évre 360,— forint Kéziratokat nem érzünk meg és nem adunk vissza NYÍRSÉGI nyomda Felelős vezető: Jáger Zoltán INDEXSZÁM: 25 050 HU ISSN «123—2058