Kelet-Magyarország, 1972. június (32. évfolyam, 127-152. szám)

1972-06-01 / 127. szám

1972. ffinfös 12 «rwsr wrewrtwfflífl f. oMif Bajnoki labdarúgó-forduló az NB l-ben \ Bp. Honvéd—U. Dózsa 1:1 (1:0) Diósgyőr—Csepel 2:1 (2:0) MHSZ-rendezvények: Honvédelmi Megyeri út, 12 ezer néző, V.: Emsberger. Bp Honvéd: Bicskei — Dudás. Ruzsinszki, Szűcs, Lukács — Komora, Kocsis — Pusztai, Kozma, Pintér, Fe­hérvári. U. Dózsa: Szentmihályi — Noskó, Maurer, Horváth. Ju­hász P. — Dunai III., Zám- bó — Fazekas, Bene, Dunai II., Tóth A. A 7. percben Fazekas bombáját ütötte szögletre a Honvéd kapusa. Az akciónál Fazekas megsérült, le is kel­lett cserélni, Nagy L. azon­ban csak a 13. percben állt be a helyére. A 31. percben váratlanul a Honvéd ért el gólt: Pintér lövése nyomán a labda az egyik Dózsa-védő hátáról a magasba pattant és a befu­tó Kozma közelről a hálóba fejelt, 1:0. Ismét támadott a lila-fehér csapat, egyenlíthe­tett volna a 40. percben, azonban Bene egy 11-est, amelyet Dunai II. elhúzá­sáért ítélt meg a játékveze­tő, a léc fölé vágott (!). Szünet után Juhászt két figyelmeztetés után kiállítot­ták. A 70. percben Komorát is leküldték a pályáról. A 74. percben végre sikerült az U. Dózsának az egyenlí­tés: Ruzsinszki hazaadását Bene elcsípte és közelről a hálóba lőtt, 1:1. A 88. perc­ben még egy óriási helyzete volt a lila-fehéreknek, de Zámbó a kapufát találta el. Ferencváros—Salgótarján 0:0 Népstadion, 10 000 néző, jv.: Katona. Ferencváros: Géczi — Martos, Bálint, Vépi, Me- gyesi — Juhász, Kü — Sző­ke, Branikovits, Albert, Bartosik. Salgótarján: Magyar — Gecse, Kmetty, Varga, Ver­tig — Horváth, Répás, Básti — Kajdi, Kovács, Jeck. A Ferencváros mindjárt magához ragadta az irányí­tást, de csak meddő fölényt tudott kiharcolni. A 35. perc hozta az egyetlen komoly Bányász-helyzetet, Jeck na­gyon szép szólóval elhúzott, de végül szögletre mentet­tek az FTC-védők. A második félidőben jobb volt a Ferencváros, úgy tűnt, hogy érik a gól, de a csatá­rok nem voltak valami tün­döklő formában. VM Egyetértés — Tatabánya 0:0 Soroksár, 2500 néző, v.: Ha­lász. VM Egyetértés: Varga — Galambos, Józsa, Weimper, Sóvári — Nell, Siklósi, Straub — Halápi, Szuromi, Katona Tatabánya: Csepecz — Horváth L., Kovács P., Ko­vács I., Laczkó, Kovácshegyi — Arany, Horváth F. — Szabó, Takács, Kőműves, Tóth K. Az első tíz percben csak Szabó lövése jelentett gól­veszélyt, a soroksári próbál­kozások célt tévesztettek. Nem sokkal az első félidő' vége előtt Siklósi törte át a védelmi falat, de 7 méterről a kivetődő Csepeczbe bom­bázott. Az újrakezdés után szór­ványos tatabányai lövések kerülgették a hirtelen jött szürkületben a soroksári ka­put, a hazaiak még az utol­só percekben sem tudtak igazi veszélyt okozni Cse­pecz kapujára. Egri Dózsa—Vasas 3:1 (0:1) Eger, 9000 néző, vezette: Münch. Eger: Bulyovszky (Dési) — Tóth M., Mészáros, Berán (Tóth T.), Czeczeli — Kárpáti, Kovács F., Simon — Ambrus, Bánkuti, Vígh. Vasas: Tamás — Fábián, Mészöly, Ihász — Müller, Tö­rök — Molnár, Puskás dr., Tóth B. (Menczel), Farkas, Váradi B. (Lakinger). A 40. percben Fábián ira­modott el a jobb oldalon, be­adását Váradi B Bulyovszky fölött a hálóba fejelte, 0:1. A lila-fehérek a 51. perc­ben egyenlítettek. Tóth T. fejese egy védőről Vígh elé pattant, aki a kapu közepé­be bombázott, 1:1. Az 53. percben Simon lövése Mé­szölyről Kovács F. elé pat­tant, aki futtából hatalmas gólt lőtt a bal alsó sarokba, 2:1. A 76. percben a szemfüles Bánkuti szerelte Mészölyt a félvonalnál, Víghet szöktette, a fiatal csatár Tamás mel­lett nagy nyugalommal lőtt a kapu közepébe. 3:1. MTK-Komló 1:1 (1:1) Komló, 3000 néző, v.: Somlai. k MTK. Hajdú — Török, Kanász, Csorna, Csetényi — Strasszer, Dunai — Oborzil, Kovács (Kunszt 2. félidő), Kiss, Becsei (Mezei 80. p.). Komló: Buus — Kótai, Kovács. Makray, Tihanyi — Tresch, Solymosi, Orsós (Mohgcsik 75. p.) — Bor- dács, Juhász, Bencsik. Az 5 percben vezetéshez jutott az MTK. Dunai bal­ról partdobást végzett el. Becseihez továbbított, a csa­tár Oborzilt hozta jó hely­zetbe. A jobbszélső 7 méter­ről lőtt az elalvó komlói védelem mellett Buus háló­jába, 1:0. A 25. percben a bányászok egyenlítettek. Ju­hász a jobb szélről cselezte be magát, aztán az ötösre emelt. Bencsik két védő mellett biztosan helyezett a kapu jobb oldalába, 1:1. Az utolsó tíz perc ese­ménytelen küzdelmet hozott, mindkét csapat belenyugo­dott a döntetlenbe. FELVESZÜNK 16 ÉVET BETÖLTÖTT FIATAL LÁNYOKAT ÉS ASSZONYOKAT újonnan létesített korszerű üzemünkbe két mű­szakos munkahelyre. Könnyű, tiszta, ideális munkakörülmények. Fizikai dolgozók részére vidékieknek szállást biztosítunk. JELENTKEZÉS: x OGV Budapesti Palma Gumigyár Budapest. IX , Lenhossék u 3. TELEFON: 140-860, 136-880 (Bp. 2297) Kupa lövészverseny Diósgyőr, 6000 néző, v.: Vízhányó. Diósgyőr: Veréb — Kovács, Salamon, Hajdú — Kendi, Hajas — Vass. Földes! (Mol­nár 71. perc), Horváth, Tá­bori (Görgei 76. p.) Sikora. Csepel: Fatér — Faludi, Sándor, Kandi, Pető — Vel- lai, Varga, Losonczi — Takács, Bartos (Csordás 46. perc), Kelemen. A 22. percben Hajas nagy­szerűen indította Sikorát, aki majdnem az alapvonalig fu­tott. Nehéz szögből, mintegy Szombathely* 4000 néző, v.: Hévízi. Videoton: Magyar— Nagy III., Kovács, Fejes, Szabó II. — Hartyáni, Burka — Wollek, Nagy II., Karsai, Szalmássy (Bodnár 56. perc). Haladás: Szarka — Szántai, Pék, Néme/i L., Balogh — Farkas, Halmosi — Bokor, Bíró (Gyarmati 68. perc), Rátkai (Németh J. 46. perc), Kulcsár. A 9. percben Wollek 28 méteres szabadrúgása óriási erővel vágódott a bal felső sarokba, 1:0. Húsz perc után a Haladás átvette a játék irá­nyítását, 5 perc alatt 5 szögle­tet harcolt ki. Eredményt azonban egyik sem hozott. A Videoton okos, fegyelme­tíz méterről hatalmas gólt . lőtt, 1:0. A 35. percben Hor­váth zavartalanul törhetett kapura. A kifutó Fatér fö­lött mintegy 17 méterről az üres kapuba ívelte a lab­dát, 2:0. A 81. percben egy ártat­lannak látszó csepeli táma­dás végén szépítettek a ven­dégek. Takács beadását a di­ósgyőri védők elvétették, Lo­soncai zavartalanul lőhetett kapura. A labda a kapufáról a gólvonalon álló Salamon elé perdült, a partjelző gólt jelzett és a játékvezető meg is ítélte (2:1). zett és lelkes játékával rá­szolgált a sikerre. a bajnokság Állasa: 1. U. Dózsa 24 15 6 3 59-23 36 2. Salgótarján 24 12 9 3 39-21 33 3. Ferencváros 24 13 5 6 48-23 31 4. Bp. Honvéd 24 12 7 5 37-19 31 5. Tatabánya 24 11 8 5 37-28 30 6. Csepel 24 9 6 9 28-30 24 7. Videoton 24 10 3 11 31-31 23 8. Vasas 24 8 7 9 34-36 23 9. Komló 24 6 10 8 22-37 22 10. Pécs 23 <; 9 8 16-17 21 11. Rába ETO 23 6 9 8 28-40 21 12. Egyetértés 24 5 10 9 23-27 20 13. MTK 24 6 ff 12 24-33 18 14. Eger 24 6 6 12 28-51 18 15. Diósgyőr 24 6 4 14 24-41 16 16. Haladás 24 4 5 15 21-42 13 A GÓLLÖVŐLISTA ÉLCSOPORTJA: 22 gólos: Bene (U. Dózsa). 21 gólos: Fazekas íU. Dózsa). 13 gólos: Szőke (ferencvárosi, 12 gólos: Branikovits (Ferenc­város). 11 gólos: Albert (Ferencváros), Dunai II. (U. Dózsa), Kozma (Bp. Honvéd), Takács (Tatabá­nya). 10 gólos: Kői / es (Tatabánya). Nyíregyházán, a stadion mögötti lőtéren rendezte meg az MHSZ megyei veze­tősége a Honvédelmi Kupa lövészverseny megyei dön­tőjét. A versenyen — a kü­lönféle helyi, alapszefvezeti döntőkön — összesen 132 000 fő (!) indult megyénkben. S a nyíregyházi megyei dön­tőn, a megelőző versenyek legjobbjai vettek részt. A megyei döntőn Szaniszló János megyei titkár meg­nyitója után kerültek sorra a különféle számok, melye­ken az alábbiak szerezték meg a helyezéseket: Üttörő lányok, légpuska: 1. Horváth Ildikó (Nyíregy­háza) 75 köregység, 2. Tóth Erzsébet (Nagykálíó) 62, 3. Batai Anna (Nyírbátor) 55. Üttörő fiúk, légpuska: 1. Körtvélyessy Zsolt (Nyírbá­tor) 73, 2. Puskás László (Nyíregyháza) 73, 3. Lencsés Géza (nyíregyházi járás) 69. Női ifjúsági, kispuska: 1. Csontos Erzsébet (Nyíregy­háza) 83, 2. Horváth Zsuzsa (kisvárdai járás) 80, 3. Ká­dár Mária (Nyírbátor) 67. Férfi ifjúsági, kispuska: 1. Koncz János (Mátészalka) 82, 2. Bakti Béla (nyíregy­házi járás) 80, 3. Szabó Jó­zsef (Fehérgyarmat) 79. Női felnőtt, kispuska: 1. Zajácz Ferencné (Nyíregy­háza) 85, 2. Hegyes Mária (nyíregyházi járás) 65, 3. Harcsa Erzsébet (mátészal­kai járás) 61. Férfi felnőtt, kispuska: 1. Bakti János (nyíregyházi járás) 98, 2. Balsai István (Mátészalka) 91. 3. Kedves Sándor (mátészalkai járás) 87. Csapatban: 1. Nyíregyháza város 479, 2. Nyíregyházi járás 420, 3. Nagykállói já­rás 359 köregységgel. Az egyes korcsoportok győzte­sei jogot szereztek, hogy részt vegyenek a Honvédel­mi Kupa lövészverseny jú­nius 25-én, Győrött sorra kerülő országos döntőjén. ★ Ugyancsak Nyíregyhá­zán, a Nyíregyházíi VSC sporttelepén került sor — az MHSZ nyíregyházi váro­si vezetősége és a KISZ kö­zös rendezésében — az ösz- szetett honvédelmi verseny nyíregyházi, városi döntőjé­re. Férfi ifjúsági, 14—20 éve­sek: 1. Kardos László (Z í- nyi Ilona Gimnázium) 3:29, 2. Losonczy László (Széche­nyi Közgazdasági Szakkö­zépiskola) 3:33, 3. Lslecz Antal (Széchenyi Közgazda- sági Szakközépiskola) 3:39 perc. Férfi felnőtt, 20 éven fe­lüliek: 1. Fehér József (Ság- vári Tsz) 3:37, 2. Papp Zol­tán (Szabolcs Cipőgyár) 3:45, 3. Hernádi Mihály (TITÁSZ) 4:01. Női korcsoport, 14 éven felüliek: 1. Földi Ilona (Szabolcs Cipőgyár) 5:09, 2. Hajnal Ilona (Zrínyi Gim­názium) 5:19, 3. Kamarás Erzsébet (Széchenyi Köz- gazdasági Szaközépiskola) 5:23 perc. Csapatban: 1. • Szabolcs Cipőgyár 14:26, 2. Ságvári Tsz 14:34, 3. TITÁSZ 16:42 perccel. A Szabolcs Cipőgyár MHSZ lövészklubja elnyerte a városi vezetőség vándor­serlegét. Az egyéni kategó­riákban első helyen végzet­tek* jogot szereztek ahhoz, hogy június 4-én, az össze­tett honvédelmi verseny Nyíregyházán sorra kerülő, megyei döntőjén a megye- székhely színeit képviseljék. Zajácz Feren« BEK-döntő Rotterdamban Ajax—Internazionale 2:0 (O.O) Videoton—Haladás 1:0 (1:0) Szerdán este Rotterdamban, a Feijenoord-stadionb.an ke­rült sor a labdarúgó bajnok- csapatok 1971—72. évi Euró­pa Kupájának döntőjére, a védő Ajax és az olasz Inter­nazionale között. 65 000 néző előtt vonultak pályára a csapatok, a francia Helies bíró sípjelére az aláb­bi összeállításban kezdték a játékot: Ajax: Stuy — Sourbier, Hulshoff, Blankenburg, Krol — Haan, Neeskens, Muhren — Swart, Cruyff. Keizer. Internazionale: Bordon — Bellugi, Oriali, Burgnich, Facchetti — Giubertoni, Be- dih, Mazzola — Jair, Bonin- segna, Frustaluppi. A rohamozó Ajax 5 perc alatt három szögletet ért el. Nagy csata dúlt a két csa­pat között, elég sok volt a szabálytalanság és rossz le­adás is. A 24. percben Krol 25 m-es lövése a jobb oldali ka­pufáról vágódott ki. A 30. percben futott^ félidő egyet­len olasz veszélyes támadása, Boninsegna a jobb oldalon kitört és 20 m-es lövése alig kerülte el a jobb sarkot. A 35. percben Swart révén ér­vénytelen gólt ért el a nagy fölényben játszó Ajax, majd nem sokkal utána Frustalup­pi felszabadító rúgása Facc­hetti fejének vágódott, és on­nan alig került a labda a bal sarok mellé. A félidő utolsó perceiben az olaszok nem mentek át a félvonalon, de a Hollandok lövései állandóan célt tévesztettek. A 47. percben egy beadást az olasz védők elvétettek, a labdát a tisztán álló Cruyff kapta és nyolc méterről az üres kapuba gurított, 1:0. A 77. percben eldőlt a küzde­lem, Keizer bal oldali sza­badrúgását Cruyff megint hét méterről a védők gyűrűjéből magasan felugorva a kapu bal oldalába fejelte, 2:0. Ezzel az Ajax megnyerte a Bajnokcsapatok Európa Ku­páját. Három győzelem, kiütéssel Tenisz: Serdülők és Ifjúsági versenyzők vetélkedője Nyíregyházán A napokban befejeződött nyíregyházi háromnapos or­szágos teniszverseny kiegé­szítő számaként az utánpót­lás-versenyzők részére az újonc, serdülő és ifjúsági Korcsoportban tartott verse­nyen a Nyíregyházi Sparta­cus ifjúsági versenyzői szin­te minden számban kiemel­kedő eredményeket értek el. Eredmények: SERDÜLŐ FIÜK (16 IN­DULÓ): 1. Erős Béla (Nyír­egyháza), 2. Koczka János (Nyíregyháza), 3. Nyitrai Miklós (Nyíregyháza), Hege­dűs István (Nyíregyháza). SERDÜLŐ LÁNYOK (16 INDULÓ): 1. Birtok Judit (Nyíregyháza), 2. Kovács Judit (Nyíregyháza), 3. Fan­csali Mária (Nyíregyháza), Gacsályi Márta (Nyíregyhá­za). IFJÚSÁGI FIUK (24 IN­DULÓ) : 1. Argyelán László (Berettyóújfalu), 2. Názon Sándor (Nyíregyháza), 3. Pásztor István (Nyíregyhá­za), Erős Béla (Nyíregyháza). IFJÚSÁGI LÁNYOK (24 INDULÓ): 1. Honfi Erzsébet (Nyíregyháza), 2. Dávid Má­ria (Berettyóújfalu), 3. Páz- mándy Katalin (Nyíregyhá­za), Szabó Zsuzsanna (Nyír­egyháza). ÚJONC FIÚK (12 INDU­LÓ) : 1. Sárréti György (Nyíregyháza), 2. Koczka Tamás (Nyíregyháza), 3. Kiss Ernő (Nyíregyháza), Szabó Gábor (Nyíregyháza). Kovács György Kisvárdai siker született a Budapesti Ökölvívó Szövet­ség által rendezett nemzet­közi ifjúsági tonnáin. Kovács Ferenc, a Kisvárdai Vasas nehézsúlyú ökölvívója arany­érmet szerzett. Mind a há­rom mérkőzését kiütéssel nyerte. A szakvélemények szerint a döntő mérkőzésiét a bolgár Szobcsewel vívta, ahol bal horgaival az ellen­félét háromszor padlóra küldte. A versenyzők köré­ben „káók,irály”-nak nevez­ték el, mert ebben az évben eddig sorozatban 14 kiütéses győzelmet aratott. Bujáid Lajos az igen erő« mezőnyben ezüstérmet szer­zett, csak a lengyel Kuhab- csiktól szenvedett pontozá­sos vereséget. A szövetségi kapitány mindkét Vasas-ver* senyzővel elégedett. A felkészülés most a Borne­misza Gergely és a Szófiá­ban sorra kerülő válogatott mérkőzésre történik. Ehhez nagymértékben hozzájárult a 111. sz. ITSK és a 4. számú általános iskola vezetősége és pedagógus kara. A ver­senyzők edzője Kovács László. Labdarugó-bajnokságok Megyei n. osztályú felnőtt baj­nokság, Szabolcs csoport: Nyír­egyházi MEDOSZ—Ibrány 1:1 (!), Demecseri Kinizsi—Ujfehértói Vö­rös Meteor 2:3 (!), Sényő—Domb- rád 0:2, Kemecsei MEDOSZ— Nyíregyházi Spartacus II. 2:6, Nyírteleki Tsz—Kótaj 4:0 (!), Gé- gényi Tsz—Tiszavasvári Tsz 0:0 (!), Nyíregyházi Palma—Asztalos SE 2:2 (!), Tiszavasvári Lombik n.—Véncsellői Tsz 3:3. 1. Ny. M. 22 15 5 2 69-19 35 2. Vencsellő** 21 13 4 4 52-25 28 3. Kótaj 21 11 6 4 43-29 28 4. Ászt. SE 22 9 9 4 45-24 27 5. Dombrád* 22 11 3 8 40-34 24 6. Ujfehértó 2.2 10 3 9 36-35 23 Nyírtelek* 23 10 4 9 41-40 23 8. Gégény 21 8 6 7 28-42 22 9. Demecser 21 7 7 7 43-36 21 10. Sényő 22 7 3 12 44-57 17 11. Kemecse 22 5 6 11 27-40 16 12. Ibrány* 21 3 10 8 29-39 13 13. Ny. Palma 22 4 3 15 28-54 11 14. T.-vasv Tsz 22 1 7 14 23-74 9 Ny. Sp. II. 25 10 4 11 59-48 24 T.-vasv. L. 25 6 8 11 54-75 20 1. V.- namény 25 16 5 4 61-25 31 2. Csenger 25 15 5 5 57-28 35 3. Nyírtass 25 15 4 6 49-24 34 4. Mát. VM 25 11 6 8 51-42 28 5. Nyírbogát 25 10 6 9 47-38 26 6. Ajak* 25 11 4 10 46-43 25 7. N.-varsány* 25 12 2 11 41-42 25 8. Hodász 25 10 5 10 34-38 25 9. Nábrád 25 11 2 12 46-39 24 10. Porcsalma 25 10 4 11 43-53 24 H. Jéke 25 9 5 11 40-49 23 12. Mándok*** 25 11 3 11 54-53 22 13. Kocsord* 25 8 5 12 38-53 90 14. Öpályi 25 5 7 13 36-90 ~7 15. Vaja 25 5 6 14 34-72 16 16. Eperjeske* 25 4 5 16 35-63 12 * =* egy, ** = két, Megyei II. osztályú fe»r ^ baj nokság, Szatmár csoport: opályi MEDOSZ—Csengeri MEDOSZ 2:2 (!), Vásárosnaményi Vörös Me­teor—Nyírbogáti Tsz 3:1, Eperjes- kei Tsz—Nagyvarsányi Tsz 0:2, Jékei Tsz—Mándoki Tsz 2:1, Má­tészalkai Vörös Meteor—Nyírtassi MEDOSZ 2:2, Kocsordi Tsz-Náb- rádi Tsz 3:2, Ajaki Tsz—Porcsal- mai Tsz 2:0, Hodászi Tsz—Vajai Tsz 5:1. Megyei I. osztályú ifjúsági baj­nokság: Nagyecsedi Tsz—Nyíregy­házi VSC 0:7, Nyírmadai ME­DOSZ— Nyíregyházi Dózsa 0:4, Baktalórántházi MEDOSZ—Tisza- löki MEDOSZ 5:0, Fehérgyarmati MEDOSZ—Nagyhalászi Textiles 3:4, Nagykállói Virágzó Föld Tsz —Nyíregyházi Építők 1:2 (!), Nyíregyházi Petőfi—Kisvárdai Va­sas 1:4, Tyukodi Tsz—Balkányi MEDOSZ 2:1, a Nyírbogdányi Lombik—Nyírbátori MEDOSZ mérkőzés jegyzőkönyvét a játék­vezető nem küldte be. Mai sportműsor Kézilabda megyei bajnoki mérkőzések: Nyíregyházi Ta­nárképző II—Nyíregyházi Petőfi, női stadion 17 óra 30 perckor. Tiszavasvári Lom­bik—Kisvárdai Vasas, férfi 18 órakor. Nagyecsedi TSZ— Nyíregyházi Mezőgazdasági Főiskola, férfi 17 óra 30 perc­kor. Tiszavasvári Lombik— Kisvárdai Bessenyei Gimná­zium, női 17 árakor. 1. NYVSC 25 17 4 4 94-20 38 2. Nagykálíó 25 17 4 4 88-32 38 3. Kisvárda 25 17 3 5 96-39 37 4. Nyírbátor 24 14 4 6 63-26 32 5. Tiszalök 25 12 6 7 63-40 30 6. Ny. Dózsa 25 10 7 8 54-41 27 7. Nagyhalász 25 9 8 8 51-65 26 8. Bl.-háza 25 9 6 10 48-63 24 9. F.-gyarmat 25 7 8 10 45-53 22 10. Ny. Építők 25 8 5 12 37-71 21 11. Nyírmada 25 10 1 14 26-75 21 12. Tyúkod 25 9 2 14 47-46 20 13. Balkány 25 6 8 11 27-50 20 14. Nyírbogd. 24 7 5 12 31-58 19 15. Nagyecsed 25 4 4 17 28-77 12 16. Ny. Petőfi 25 2 7 16 31-73 11 Tóth József