Kelet-Magyarország, 1970. szeptember (30. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-01 / 204. szám

I ol<M KEtfT-MACY AROnSZ A9 T97Ö s*epIemSer t Fiicsuk bravúrjaival: döntetlen Jelentések labdarúgó bajnoki mérkőzésekről Az elmúlt hét végén min­den bajnoki osztályban bőven akadtak meglepő eredmények. Az NB I-ben hazai pályán kikapott a Rába ETO, nem várt vereséget szenvedett a Bp. Honvéd, hazai pályán pontot veszített a Komlói Bá­nyász. Az NB I. B-ben hazai pá­lyán kapott ki a Ganz- MÁVAG és a Bp. Spartacus, s fél tucat gólt lőttek a BVSC-nek! Hazai pályán mutatkozott be bajnoki mérkőzésen a Nyíregyházi Spartacus, s gól nélküli döntetlent ért el a nagy csapatnak kikiáltott Kazincbarcika ellen. NB III-as együtteseink a bajnokság harmadik forduló­jában is meglehetősen mérsé­kelten szerepeltek. A megyei I. osztályban az őszi idény harmadik fordulója elsősor­ban a hazaiak számára hozott sikereket. A forduló nyolc mérkőzése közül öt találkozó hozta ugyanis a saját pályán szereplő együttesek győzel­mét Salgótarján legyőzte a Budapesti Honvédőt Salgótarjáni BTC—Bp. Hon­véd 3:1 (1:1). Salgótarján, 8000 néző, vezette; Katona. Előbb öngóllal, majd megle­hetősen durva kapushibából jutott vezetéshez a hazai csa­pat. De ettől függetlenül mindvégig lendületesen, s nagy lelkesedéssel játszott a bányászcsapat, s megérde­melten nyert nagynevű el­lenfelével szemben. Gólszer­ző: Tajti (öngól), Horváth, Répás, illetve: Pusztai. Újpesti Dózsa—Szombathe­lyi Haladás 4:2 (1:0). Megyeri út, 18 000 néző, vezette: Víz­hányó. Az U. Dózsából Soly- mosi a 21. percben 11-est hi­bázott, melyet a játékvezető meglehetősen szigorúan ítélt meg a vidékiek ellen. A ha­zai együttes csak a hajrában javult fel, de a győzelmet megérdemelte. Gólszerző: Du­nai II. 2, Fazekas, Bene, il­letve: Pék, Farkas. Komlói Bányász—MTK 1:1 (1:1). Komló, 5000 néző, ve­zette: Müncz. Mindvégig he­ves volt ugyan a küzdelem, de színvonalról aligha lehe­tett volna beszélni. A Komló a 33. perctől kezdve ember­előnyben játszott, de előnyét nem tudta kihasználni. Gól­szerző: Juhász, illetve: Dunai. Kiállítva; Becsei (MTK). Videoton—Szegedi EOL 1:0 (0:0). Székesfehérvár, 8000 né­ző, vezette: Biróczki. A szege­diek a mérkőzés során csak védekeztek, s úgy tűnt, mintha nem is lett volna csa­társoruk. A védekezést vi­szont jól csinálták. Gólszerző: Karsai. Pécsi Dózsa—Rába ETO 1:0 (0:0). Győr, 5000 néző, vezet­te: Almási. Az első játék­részben többet támadott a győri csapat, de a pécsi védők mindent hárítottak. S végül egy 40 méteres pécsi lövésből — s nagy kapushibából — született a pécsiek gólja. A szögletarány 15:0 volt Győr javára!. Gólszerző: Tüske. DVTK—Dunaújváros 1:0 (0:0). Diósgyőr, 6000 néző, vezette: Kaposi. Közepes szín­vonalú találkozón a hazaiak nagyobb arányban is győz­hettek volna. Gólszerző; Gass. NB I 1. Üjp, Dózsa 4 4 — — 20: 3 16 2. Bp. Honvéd S 3 — 2 12: 7 13 3. Vasas 4 3 — 1 7: 3 12 4. FTC 4 2 — 2 5: 5 12 5. Pécs 1 3 — 1 9: 5 11 6. Csepel 4 2 1 1 4: 3 11 7. MTK 3 — 3 — 3: 3 10 8. Tatabánya 4 2 — 2 4: 4 8 9. Dunaújv. 4 2 — 2 4: 5 8 10. Diósgyőr 4 1 1 2 5: 9 8 11. Haladás 4 2 — 2 7:10 7 12. Salgótarján 3 2 — 1 6: 7 6 13. Videoton 4 1 1 2 3: 4 6 14. Komló 5 — 2 3 4:14 4 15. Rába ETO 4 1 — 3 2: 7 3 16. SZEOL 4 — — 4 0: 6 1 Az NB I B eredményei i Egyetértés—Bp. Spartacus 1:0 (1:0). Kőér utca, gólszer­ző: Galambos. A körülmé- nyeskedő Spartacus-csatárok többet támadtak, de mindent kihagytak. Szolnoki MTE—Ganz-MÁ- VAG 1:0 (1:0). Kőbányai út. G.: Mile. A keményen véde­kező SZMT megérdemelten nyert Pécsi Bányász—Győri MÁV DAC ld) (0:0). Pécsújhegy, gólszerző: Palkovics II. Szü­net után jobb játékával nyert a hazai csapat. DVSC—Székesfehérvári MÁV 2:0 (2:0). Debrecen, gólszerző: Dóczé, Vaczlavik. Végig jobb volt a DVSC. Egri Dózsa—Kecskeméti Dózsa 2:1 (1:1). Eger, gól­szerző: Bánkuti, Tóth, illetve Bánhidi. Többet támadott az egri együttes. Oroszlányi Bányász—Vár­palotai Bányász 2:1 (1:0). 1. NB Egyetértés I 4 B 2 2 3: 1 14 2. FÖSPED 4 2 1 1 4: 4 14 3. Kecskemét 4 2 1 1 7: 4 12 4. Pécsi B. 4 1 1 2 5: 8 12 5. Zala. TE 4 3 — 1 13: 6 11 6. Eger 4 2 2 — 5: 1 11 7. MÁV DAC 4 2 1 1 4: 2 11 8. Bp. Spart. 4 — 3 1 4: 5 11 9. Oroszlány 4 1 — 3 4: 7 9 10. Ganz-MAVAG 4 1 2 1 5: 4 8 11. Békéscsaba 4 1 — 3 . 6: 7 8 12. Ózd 4 2 — 2 4: 5 7 13. Szol. MTE 4 1 1 2 2: 6 7 14. Várpalota 4 2 1 1 7: 3 fi 15. BVSC 4 2 1 1 11:12 fi 1K. Szív. MÁV 4 2 — 2 4: 7 6 17. Debrecen 4 1 1 2 5: 5 5 18. BKV Előre 4 — 1 3 0: 6 4 Közepes iramú, s meglehe­tősen gyenge színvonalú mér­kőzést hozott a két együttes találkozója. A csapatok a mérkőzés nagy részében bosz- szantó labdakezelési és át­adási hibákat vétettek — egymás hibáiból éltek. Ka­zincbarcika valamivel terv­szerűbben, a hazaiak viszont lelkesebben játszottak. Győ­zelmet egyik csapat sem ér­demelt, a döntetlen igazságos. További NB Il-es eredmé­nyek: Északi csoport: Volán SC—Ikarus Vasas 3:1, Vasas Izzó—Nagybátony 1:0, Lenin- városi MTK—Esztergomi Va­sas 4:0, Sátoraljaújhelyi Spar­tacus—Kisterenye 1:0, Borso­di Bányász—KELTEX 1:2, Salgótarjáni Kohász—Kossuth KFSE 1:1, BEAC—Miskolci VSC 0:2. északi csoport esés 3:0, Kiskunfélegyháza— Középítők 1:1, Pénzügyőr— Szarvas 3:0, Szegedi VSE— Ceglédi VSE 1:2, Szegedi Dó­zsa—Lehel SC 2:1. KELETI CSOPORT 1. Pénzügyőr 3 a 1 — 8: 2 5 2. Szegedi D. 3 2 1 — 7: 3 5 3. Cegléd 3 2 1 — 5: 3 5 4. Budafok 3 1 2 — 3: 0 4 5. Bocska’ 3 1 2 — 5: 3 4 Középítők 3 1 2 — 3: 1 4 7. Debr. EAC 3 1 1 1 7: 5 3 8. MGM Debr. 3 1 1 1 5: 6 3 9. Kiskunf. 3 1 1 1 3: 5 3 10. Szóin. MÄV 3 — 2 1 2: 3 2 11. Gyula 3 — 2 1 3: 5 2 SZVSE 3 1 — 2 3: 5 2 13. KISTEXT 3 — 2 1 3: 6 2 Szarvas 3 — 2 1 l: 4 2 15. Vecsés 3 1 — 2 l: 5 2 16. Lehel 3 — — 3 2: 5 — Nyugati csoport: Bakony Vegyész—Pécsi BTC 1:0, Sa­1. MVSC 3 3 __ 6: 0 6 2 S.-újhely 3 3 — — 4: 0 6 3. Saig. KSE 3 1 2 — 8: 4 4 4. Izzó 3 2 — 1 7: 4 4 5. Kazincb. 3 1 2 __ 3: 1 4 Volán 3 2 — 1 7: 5 4 7. Leninv. 3 2 — 1 8: 7 4 8. KELTEX 3 2 1 1 4: 4 3 9. Esztergom 3 1 1 1 3: 6 3 10. KFSE 3 — 2 1 2: 3 2 11. BEAC 3 1 — 2 3: 6 2 12. Ikarus 3 1 __ 2 5:10 2 13. Kister. 3 — 1 2 1: 3 1 Nagybátony 3 — 1 2 3: 5 1 Borsodi B. 3 —i 1 2 3: 5 1 16. Nyíregyháza 3 — 1 2 l: 5 1 varia Cipőgyár—Kaposvári Rákóczi 5:1, Dorog—Győri Dózsa 2:1, Kaposvári Tán­csics—Almásfüzitő 2:0, Pápa —Z. Dózsa 1:0, Ajka—Fűzfő 1:0, Bauxitbányász—Pécsi Ércbányász 4:3, Szekszárdi Dózsa—Máza-Szászvár 3:0. Nyíregyháza, 2000 néző, ve­zette: Závodszky. Spartacus: Pilcsuk — Var­ga, Gáspár, Zsíros, Bíró, Sor­bán, Gajdos, Tóth I, Szekré­nyes (Szórád). Kállai (Keme- csei). Kegye. Edző: Kovacsics Gyula. Vegyész: Fülöp — Lipcsei, Ködmön, Erdősi, Szitka, Vár­helyi, Lázár, Varga, Tóth, Ráczi (Szűcs), Cservepka. Edző: Nagy György. Változatos, de izgalmak nél­küli játékkal kezdődött a mérkőzés. Az első eseményre a 28. percben került sor. Ek­kor Gajdos közeli éles fejesét bravúrosan védte a vendégek Keleti csoport: Bocskai SE —DEAC 3:3, Gyula—Szolnoki MÁV 1:1, KISTEXT—MGM Debrecen 2:2, Budafok—Ve­NYUGATI CSOPORT 1. Táncsics 3 3 __ 6: 0 6 2. B. Vegyész 3 3 — — 5: 0 6 3. Z. Dózsa 3 2 — 1 6: 2 4 4. Ajka 3 2 — 1 5: 2 4 Dorog 3 2 — 1 6: 3 4 Szekszárd 3 2 — 1 4: 1 4 7. Győri Dózsa 3 2 — 1 4: 3 4 8. Pápa 3 2 — 1 3: 4 4 9. Savaria 3 1 — 2 7: 6 2 10. P. Ércb. 3 1 — 2 6: 6 2 11. Bauxitb. 3 1 — 2 5: 8 2 12. Máza-Sz. 3 1 — 2 1: 6 2 Kaposvári R. 3 1 — 2 3: 8 2 14. PBTC 3 — 1 2 l: 3 1 15. Almásfüzitő 3 — 1 2 l: 6 1 16. Fűzfő 3 — — 3 0: 5 — NB III: Záhony, Tuzsér, Rakamaz Oroszlány, gólszerző: Egyed, Sallói, illetve: Horváth. Békéscsabai Előre—ózdi Kohász 3:0 (1:0). Békéscsaba, gólszerző: Moós, Dobó, Imn. A vendégek kapu előtt nem találták fel magukat. Zalaegerszegi TE—BVSC 6:2 (3:0). Zalaegerszeg, gól­szerző: Pávlicz 3, Szabó 2, Kocsis, illetve: Matulai, Per- ger. A BVSC végig alárendelt szerepet játszott. Nyh. Spartacus—Kazincbarcikai Vegyész 0:0 kapusa. A 33. percben viszont a vendégek hagytak ki nagy helyzetet a Spartacus kapuja előtt. A 35. percben Kegye szerezhetett volna vezetést, de ordító helyzetben 6 méterről kapu fölé bombázott. Szünet után a vendégcsa­pat kezdett jobban, s egy­más után két nagy helyzetet is kihagyott. Majd a nyíregy­házi együttes vette át az irá­nyítást. Mintegy 15 percen át nagy fölényben volt ekkor a Spartacus, de a vendégek vé­dői minden esetben helyükön voltak. A találkozó utolsó 10 perce ismét a Vegyészé volt, s ekkor két ízben is teremtett helyzetet a Spartacus kapuja előtt, de Pilcsuk mindkét esetben jó érzékkel hárított. NB III-as labdarúgócsapa­taink közül eddig a Záhonyi VSC, a Tuzséri MEDOSZ és a Rakamazi Spartacus szurkolói örülhetnek csapatuk szerep­lésének, hiszen e három együttes az élmezőnyben ta­nyázik, de az elmúlt forduló­ban is pontot szerzett, vagy győzelmet. A Nyírbátori Dó­zsa egyébként épp Tuzséron szenvedett vereséget, Nagy- kálló pedig Szolnokon. A leg- tragikusabban a szálkái együt­tes szerepelt, fél tucat gólt kapott. Tuzséri MEDOSZ— Nyírbátori Dózsa 2:0 (0:0) Tuzsér, 500 néző, vezette: Kiss. Tuzsér: Révész S. — Bálint, Zilahi, Vigh, Révész Z, Var­ga, Koncz, Gyüre (Köblös), Tóth Á, Vilmán, Révész D. Nyírbátor: Pere — Komá­romi, Májer, Fogarasi, Bod­nár, Freudenfeld, Gulyás (Lengyel), Kállai, Erzse, Mó- zsa, Mártha. Változatos, nagy iramú já­tékkal, gól nélkül telt el az első félidő. Szünet után át­vette az irányítást a tuzséri csapat, s Tóth A. bombagól­jával vezetéshez jutott. Majd a 80. percben a védők köny- nyelműsködéséből a szemfüles Koncz biztosította be a haza­iak győzelmét. Jók: RévészS, Zilahi, Varga, Vilmán, illetve: Fogarasi, Bodnár, Mózsa. Rakamazi Spartacus— Hajdú Vasas 1:0 (1:0) Rakamaz, 1200 néző, vezet­te: Ladányi. Rakamaz: Luczián — Mül­ler, Erdős, Deák, Guth. Mig- róczi. Megyeri, Borbély, Ká­das (Csécsi), Tóth, Szojka. A 8. percben a nagy lendü­lettel támadó hazaiak meg­szerezték a győzelmet jelentő gólt. A 32. percben 11-eshez jutott Rakamaz, de Tóth a kapufára lőtte a labdát, s a védők felszabadítottak. A 65. percben Kisst (Hajdú Vasas) utánrúgásért kiállították. Végig nagy fölényben ját­szottak a rakamaziak, s na­gyobb arányban is nyerhettek volna. Jók: Müller, Guth, Szojka. Záhonyi VSC— D. TIT ASZ 0:0 Záhony, 800 néző, vezette: Vágó. Záhony; Prámer — Ráti, Karasz, Urr, Lengyel, Jászfai, Balázs, Csépke II, Erdei II, Erdei I, Csordás. Végig heves küzdelmet vívott a két jó képességű együttes, de a csatárok köl­csönösen sok helyzetet hagy­tak ki. A találkozó utolsó percében a debreceniek les­gólt értek el, melyet a játék­vezető nem adott meg. A döntetlen eredmény igazságos. Jók: Prámer, Jászfai, Csép­ke II, Erdei II. További NB III-as ered­mények: Kilián FSE—Nagy- kállói Virágzó Föld Tsz 2:1, Szolnoki Olajbányász—Máté­szalkai MEDOSZ 6:0 (!), Martfű—Hajdúböszörmény 0:3, Püspökladány—Hajdú­szoboszló 0:3, Szolnoki Vegyi­művek—Szabó SE 0:0. NB Hl 1. Záhony 3 2 1 _ 7: 2 5 2. D TITASZ 3 1 2 — 3: 1 4 Tuzsér 3 2 — 1 3: 1 4 4. Rakamaz 3 1 2 — 4: 3 4 Hajdúb. 3 2 — 1 5: 4 4 6. Szóin. Olajb. 3 1 1 1 7: 3 3 7. Hajdús7 3 1 1 1 5: 3 3 8. Hajdú Vasas 3 1 1 1 3: 3 3 Szóin Vegyi. 3 1 1 1 2: 2 3 Kilián FSE 3 1 1 1 2: 2 3 11. Nyírbátor 3 1 1 1 0: 2 3 Martfű 3 1 1 1 2: 4 3 13. Szabó SE 3 — 2 1 1: 1 2 14. Nagyká'ló 3 — 2 1 3: 4 2 15. Püspöki. 3 1 — 2 3: 6 2 16. Mátészalka 3 — — 3 3:12 — Megyei I. osztály: Tiszavasvári Kisvárdán is győzött A megyei I. osztályú baj­nokságban is adódtak várat­lan eredmények. Talán leg- vaskosabb meglepetés, hogy a Kisvárdai Vasas hazai pályán kikapott a Tiszavasvári Lom­biktól. így a tiszavasváriak egyedül dicsekedhetnek azzal, hogy még nem veszítettek pontot. Ugyancsak egyetlen olyan csapat akad — a Tyu- kodi Tsz — amelyik még nem tudott pontot szerezni. Baktalórántháza— Tyukodi Tsz 4:1 (2:0) Baktalórántháza, 500 néző, vezette: Brincken. Bakta: Sz. Nagy — Bódi, P. Nagy, Mandácskó, Tóth, Baksa, Kincs, Urbán I, Ur- bán II, Virányi, Szécsi. Tyúkod: Be gyes — Orosz, Molnár, Kiss (Bajka), Szigeti, Németh, Tordai, Pataki, Var­ga (Papp), Bereczki, Kiss. Bakta az első félidőben szinte lelépte ellenfelét, s akár több gólt is lőhetett vol­na. Szünet után Tyúkod szé­pített, majd nagy harcot vívott az egyenlítő gólért. De a találkozó utolsó öt per­cében ismét a hazaiak lőttek újabb két gólt. Gólszerző: Urbán I. 2, Szécsi, Virányi, illetve: Pataki. Kitűnő játékvezetés mel­lett végig sportszerű mérkő­zést vívott a két csapat. Fehérgyarmati ME­DOSZ—N agy halász 2:2 (2:0). Fehérgyarmat, 500 néző, vezette: Kertész. Fehérgyarmat: Banda — Simon, Répánszki, Halmi Bihari, Szűcs, Badar, Eszenyi, Harbula, Malánics, Zeke. Nagyhalász: Heli — Ónodi, Kiss, Kelemen, Nagy, Vass, Podlovics, Hegyes, Lukács, Ballai, Kubik. Két ellentétes félidőt játszot­tak a csapatok. Az első játék­részben a fehérgyarmatiak voltak nagy fölényben, s két góllal terhelték meg ellenfe­lük hálóját, akik kétségbeeset­ten és keményen védekeztek. Szünet után a halásBi együt­tes jobban bírta erővel, s megérdemelten szerezte meg az egyik pontot. Gólszerző: Harbula, Badar, illetve: Bal­lai, Kubik. A nagyhalászi együttesből Hegyest durva játék miatt kiállították. Tiszalöki HSC—Vencsel- lői Tsz 2:0 (1:0). Tiszalök, 500 néző, vezette: Kovács. Tiszalök: Maros — Hagy- mási, Blaner, Juhárn, Nagy, Gulyás, Csáki II, Gál (Fedor II), Fazekas, Bársony, Fleisc­her II, (K. Nagy). Vencsellő: Hensperger II — Kerülő (Labbancz), Müller, Kaczur, Fedor II, Tóth. Bor­bély, Hensperger I, Dudás, Révész, Fedor I. Mindvégig a tiszalöki csa­pat irányította a játékot, s a kapu előtt lényegesen hatá­rozottabb volt. így győzelme megérdemelt, s akár nagyobb arányú is lehetett volna. Gólszerzők Fazekas, Gulyás. Nyíregyházi Dózsa— Nyírbátori MEDOSZ 1:1 (1:1). Nyírbátor, 300 néző, vei et­te: Vári I. Dózsa: Tornai II — Tar, Tóth, Demeter, Tornai I, Ol- mann I, Komár, Virágh, Dé­vényi, Sárkány, Bessenyei. Nyírbátor: Szabó I — Bo­tos, Mankó II, Dévai, Szalay, Vágó, Somogyi, Makiári, Szabó II, Birtha, Hakustyák. Nyírbátor a mérkőzés nagy részében fölényben játszott, igen sok jó helyzetet ki is dolgozott, de a lelkesen ját­szó Dózsa-védelmet szinte nem lehetett navarba hozni. Gólszerző: Virágh, illetve: Tornai I. (öngól). A megyei I. osztály további eredményei: Kisvárdai Vasas —Tiszavasvári Lombik 1:2, Nagyecsedi Tsz—Nyírmadai MEDOSZ 4:0. 1. Tiszavasvári 3 3 — — 4: 1 1 2. B.-lórántháza 3 2 1 — 7: 3 % 3. Nagyhalász 3 2 1 — 7: 4 5 4. Dimitrov SE 3 2 — 1 6: 3 4 Nagyecsed 3 2 — 1 6: 3 4 6. Tiszalök 3 2 — 1 3: 1 4 7. F.-gyarmat 3 1 2 _ 6: 5 4 8. Nyh. Dózsa 3 1 1 1 3: 3 3 NYVSC 3 1 1 1 3: 3 3 10. Nyírmada 3 1 1 1 1: 4 3 11. Nyh. Kinizsi 3 1 — 2 2: 3 2 12. Vencsellő 3 — 2 1 2: 4 2 13. Balkán-' 3 — 1 2 1: 3 t Kisvárda 3 — 1 2 3: 5 t 15. Nyírbátor 3 — 1 2 1: 5 1 16. Tyúkod 3 — — 3 4: 9 — Csütörtökön jelölik ki a magyar válogatott keretet Az NB I. osztályú labdarú­gó-bajnokságban szeptember 2-án, szerdán teljes bajnoki fordulót bonyolítanak le. Az ötödik versenynap program­ja (minden mérkőzés 16 órakor kezdődik): Pécs—Csepel. Pécs, játék­vezető: Marton. Tatabánya—Videoton, Ta­tabánya, jv.: Schopp. Ezt a mérkőzést a tévé is közvetíti. SZEOL—Salgótarján, Sze­ged, jv.: Zsolt, MTK—Diós­győr, Hungária út, jv.: Bir- csák, Dunaújváros—U. Dózsa, Dunaújváros, jv.: dr. Kama­rás, Ferencváros—Győr, Nép­stadion. jv.: Szkokén, Szom­bathely—Vasas, Szombathely, jv.: Somlai. Az NSZK ellen készülő A és utánpótlás válogatott ke­retet csütörtökön reggel je­lölik ki a szakvezetők. A felkészülési tervezet egyébként mindkét együttes­nél elkészült. A számításba vett játékosok csütörtökön el­foglalják helyüket a Vörös Csillag, illetve a Népstadion-; szállóban. Az A válogatott pénteken és szombaton délelőtt tart edzést a Népstadionban, va­sárnap estére pedig egy könnyebb edzőmérkőzést ik­tatott műsorába Kapocsi Sándor vezető edző. Az után­pótlás-válogatott szombaton délután az Ü. Dózsa vegyes­sel játszik. A két válogatott hétfőn reggel Zürichen keresztül utazik el az NSZK-ba, Frankfurtban szétválnak a csapatok, a 23 éven aluliak Augsburgba mennek, itt ked­den játsszák le a mérkőzést az NSZK utánpótlás-váloga­tottjával, míg az A váloga­tott Nürnbergbe repül. A felnőtt együttes mérkő­zése szerdán 19,30 órakor kezdődik, közvetlenül a mér­kőzés után a játékosok mór a repülőtérre mennek, külön- géppel érkeznek vissza a Fe­rihegyi repülőtérre, 23,50-kor. Vereséged szenvedtek az ifik Vasárnap a Bukaresti Di- namo-stadionban lejátszott Bukarest—Budapest ifjúsági labdarúgó-mérkőzésen a ha­zai csapat 1:1 arányú félidő után 3:2 arányban győzött. A szűk szavú hírügynökségi jelentésből mindössze az de­rült ki, hogy a románok gól­jaikat Bölöni, Nastase és Ailenei lőtte, míg a magyar csapat részéről mindkétszer Fehérvári volt eredményes. A Sclnteia hétfői számában megjegyzi, hogy a találkozó végig küzdelmes. - magas színvonalú volt. a közönség a mérkőzés után mindkét csa­patot megtapsolta. Totónyeremények 1. Komló—MTK x 1:1 2. Rába ETO—Pécs 2 0:1 3. DVTK—Dunaújváros 1 1 :o 4. Videoton—SZEOL 1 1:0 5. Eger—Kecskemét i 2:1 S. Bp Spart.—Egyetértés 2 0:1 7. DVSC—Szív. MÁV 1 2:0 8. Izzó—Nagybátony 1 i:o 9. Lenlnváros—Esztergom 1 4:0 10. BEAC—MVSC 2 4:2 11. Nyíregyháza—Kazincb. x 0:0 12. Savaria—Rákóczi 1 5:1 13. Ajka—Fűzfő 1 1:0 +1 14. Kisterenye—Sátoralja. 2 0:1 A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közli, hogy az augusztus 30-i 35. számú fo­gadási hét eredményeiről — a nyertes szelvények nagy száma miatt — egyelőre csak tájékozódót ad ki, a hivata­los nyereményjegyzék ked­den délelőtt készül el. Beérkezett 1 198 019 darab fogadási szelvény. 13 találatot 271 fogadó ért el, ezek szel vén yenken ti nyereménye 1719 forint. 13 plusz egy találata 39 fo­gadónak volt, ezek szelvé. nyenkénti nyereménye a ju­talommal együtt 10 215 forint. A 12 taiálatosok 70,—. a 11 taiálatosok 12. a 10 találato- sok pedig 5 forintot nyeR* tek. j